Keresés

Részletes keresés

Kitty Bennett Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7273

 

 

Több fiatalt ismerek, akik hosszabb-rövidebb ideig dolgoztak Izraelben, kibucban, szállodákban, éttermekben, stb. Semmi más okuk nem volt erre, minthogy pénzt keressenek!  Vannak kollégáim, akik hívő katolikusként Kuwaitban, mások egy Dél- afrikai bantusztánban dolgoztak évekig. Nem érdemes ebből semmiféle következtetést levonni.

Előzmény: Törölt nick (7240)
csorba Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7268
Na, na!
Előzmény: Törölt nick (7260)
csorba Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7267
-l:)-l:)-l:)))
Előzmény: sensei47 (7266)
sensei47 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7266
Elsőre így olvastam:

"örömmel közlöm, hogy nincs benneM izraeli szál.:)))))"

:-))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (7260)
Wic Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7265
dehogy. a gyanúsítottakhoz le kell gyártani a hozzájuk illő bizonyítékokat.
Előzmény: Törölt nick (7247)
Wic Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7264
OFF
"A rózsa neve" című könyv/film nem rémlik?
Előzmény: halkergető (7263)
halkergető Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7263

Ki

Nem t'om ki az az Umberto Eco, irodalmi munkásságát sem ismerem, viszont a korom nem titkos, rajta van az adatlapomon.

Hogy bálvány volt-e nekem A.E., nem hiszem, egészen egyszerűen csak előjött a memóriámból.

Be 

Előzmény: Törölt nick (7257)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7262
mennyivel könnyebb dolga is lenne most a nyomozóinknak, ügyészségünknek, OGY NB Bizottságnak, ha Izrael már évtizedekkel ezelőtt a tengerbe szoríttatik... :)
evil1023 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7261
Néha a franciáknak is lehet egy jó mondásuk. Ha nem érted, nem érted! :)
Előzmény: Törölt nick (7260)
csorba Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7259
Csak az a frány izraeli szál, meg a katonai elhárítás az ne volna benne, millen jókat lehetne kósázni meg orbánozni libbantkáéknak!
Előzmény: Törölt nick (7258)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7257
Umberto Ecóval lehetsz egy korosztály, ő említette szex-idol gyanánt Anita Ekberget egy nem is oly régi beszélgetésben :) 
Előzmény: halkergető (7256)
halkergető Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7256

Off

Ami svéd és nagy az csak szilikonos lehet?    

 

Az Anita Ekberg nem svéd volt véletlenül? (Ha nem, akkor legyen skandináv, bánja a kánya!)  Hol volt akkor még a szilikon?    :))

On

Előzmény: Törölt nick (7255)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7255

De tényleg toleráns, a nagymellű svéd fotómodellekkel pl. semmi baja.:)

 

viszolygok a szilikonos műnőktől :)

Előzmény: DR.YES (7254)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7254
Semmi egyebet nem kívántam jelezni csak azt, hogy aki a serpenyő egyik felébe bedobja a kibuc dolgot, az a másik felébe meg pakolja be az általam említett dolgokat.
Ebben az országban tudtommal még soha senkit nem tepertek le kommandósok puszta vélemény nyilvánítás miatt. Pár napja Debrecenben sem történt ilyen csúfság!

A magyar társadalom a cigányellenesség mellett azért a melegeket se kultiválja annyira és zsidók nélkül is elég jól ellene. Ja és rühelli a pirézeket. De tényleg toleráns, a nagymellű svéd fotómodellekkel pl. semmi baja.:)
Előzmény: Törölt nick (7246)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7253

Hát meg gondolom az sem teljesen a véletlen műve, hogy a ballib sajtó izomból le akarja nyomni a nemzet torkán a következő axiómáját:

Aki protestál a buziparádé ellen, vagy  leírja a cigánnyal szembeni rossz tapasztalatát az rasszista.

Aki rasszista, az szélsőséges szervezeteket támogat vagy annak a tagja, vagy ami ennél is szörnyűbb :olvassa a k.infót és bármikor lehet belőle sorozatgyilkos.

Hogy az egész gondolati kört prezentáljam: ennek alapvetően az az oka, h a Fidesz egyre nagyobb tömegeket butít el és ezért annak vezetője: O. V. a felelős.

Meg egy kicsit Kósa is.

Minden hétköznap ez megy a Drágabolgárúrban...

Én meg aszittem ez nem a B.Gy. fan klub topic.

Előzmény: Törölt nick (7252)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7252
>> cigányellenes fórumbejegyzésekkel, hangoztatott cigány gyűlölettel, halott cigányokkal tudsz mit kezdeni.

Igen, tudok. Az önkontroll hiányának tartok minden dühkitörést mindegy hogy valós vagy virtuális térben megy végbe. A netes dühöngés, a keletiarcovanalas kamaszkori hülyeség és a felnőtt fejjel elkövetett mészárlás összemosását pedig manipulációnak tartom, ha pedig egy újság teret ad neki, azt leginkább pártpolitikai machinációnak ennek megfelelő súllyal...
Előzmény: DR.YES (7243)
halkergető Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7248

"Na igen, az indíték körülményei határozzák meg a dolgot. Ha olyan ember lop értékes festményt, akiről messziről látszik, hogy nem magának akarja megtartani, mert mondjuk csóró és tök hülye a festményekhez, akkor keresni kell a megrendelőt. Ugyanez körvonalazódik a sorozatgyilkosságnál is, mert homályos az indíték." (A mkiemelés tőlem.)

 

És ha toronyórát lánccal? Hisz olyan szépen bim-bamol!   ;-)))

Előzmény: Törölt nick (7237)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7245

Eleg fura az a ,,getto", amelyet a fal felhuzasaval a MAGUK szamara epitik.:)

Nemigen lehet ,,kizarni" a paleszokat (maximum a strandtol), ha az izraeli utirany kivetelevel minden mas hatar szamukra nyitva all, mikozben maguk a zsidok mar leginkabb  atengeri es legi kozlekedesre korlatozzak sajat kozlekedesuket a ,,falon tul".:)

Előzmény: Törölt nick (7244)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7243
Viszont remélem, hogy cigányellenes fórumbejegyzésekkel, hangoztatott cigány gyűlölettel, halott cigányokkal tudsz mit kezdeni.
Előzmény: Törölt nick (7240)
Boldog ember Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7242
másfél évet él Izraelben, kibucban dolgozik.

Gondolod, hogy Izraelben nincsennek szélsőjobbos kibucok????
Előzmény: Törölt nick (7240)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7240
Nem tudok mit kezdeni egy olyan állítólagos szélsőjobbossal, aki másfél évet él Izraelben, kibucban dolgozik. Ez a kérdőjel.

Egyébként ez az egész rasszista motívum csak aktuálpolitikai csatározások miatt érdekes.

Ami a lényeg: volt hatrendbeli emberölés, tisztázni kell a konkrétumokat, meg azt hogy volt-e bűnsegéd aki még szabadlábon van. A motívumok, a cigány ellenesség századrendű, nem az indíték öl hanem a tett.
Előzmény: DR.YES (7239)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7239
"Vannak kérdőjelek."

Ugye ezt nem is nekem, hanem épp a "kész, megdőlt, sose nem is volt rasszista indíték" tartalmú hozzászólónak szántad!:)

A második mondatodból egy árva kukkot nem értek, így nem tudok vele mit kezdeni.
Előzmény: Törölt nick (7233)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7235

mittomén mire terjedhet ki a bíróság figyelme az adott ügy keretei közt, majd a tisztelt büntetőjogász fórumtársak részletezik. De a rendőrségnek vizsgálnia kell az indítékot, bármit is vall a gyanúsított.

 

Jelen esetben pedig ott a "háromoldalas" (minimum!) aminek tartalmát az NBH/KBH vagy a felügyelő miniszterük a leghatározottabban  és azonnal hamisnak mondta volna, ha a két fontos kérdésben hamis lenne... De nem mondta (mert a kérdés annyira kényes, és olyan súlyos büntetőjogi következményei lehetnek... és mert belső ellentétek vannak bizonyára a szerveknél... és mert nemsokára érkezik a fidesz... és mert az érintettek megpróbálnak összetákolni egy később is védhető hazugságkonstrukciót, ami időbe telik...soroljam még?)

Előzmény: halkergető (7231)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7233
Vannak kérdőjelek. Ha Bartus László agymenésein keresztül akarod megérteni a világot, az a te bajod.
Előzmény: DR.YES (7228)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7232

Képlopásnál nem tragédia, ha megelégednek az elkövetői vallomással

 

Esete válogatja. Ha Brahovácz Kázmér mackós - többmilliós betörői hájtek ráfordítással - megfúj egy tizianót, kételkedni fogok vallomásában, miszerint a garázsban óhajtotta volna a munkaasztala fölé akasztani, és a pajszerhajlítás közepette gyönyörködni a festményben.

Előzmény: Törölt nick (7226)
halkergető Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7231

Ellenőrzik, és a vizsgálat nem talál semmit. Akkor a bíróság azt mondja, hogy de mégis ..., és addig ide ne jöjjenek az üggyel, amíg nincs felbujtó!

Így műxik a dolog?

Előzmény: Törölt nick (7230)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7230
az indítékra vonatkozó vallomást is illik ellenőrizni - van-e felbujtó, stb 
Előzmény: halkergető (7227)
halkergető Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7229

Világos!

És ha nincs nincs nyom sem, meg vallomás sem, akkor mit keresnek majd? A semmit?

Vagy netán addig keresnek, amíg nem találnak felbujtót, - mondjuk békaembert a Dunából -,  a türelem rózsát terem alapon?

Előzmény: Törölt nick (7226)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7228
"Most, hogy hatalmasat bukott a rasszista verzió ..."

Te egészen pontosan melyik bolygóról írogatsz ebbe a topicba?:)
Előzmény: Törölt nick (7224)
halkergető Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7227
Ha megtalálják a hónom alatt a becsomagolt festményt, vagy a toronyórát a láncával együtt, akkor az beismerő vallomás, vagy tárgyi bizonyíték?
Előzmény: Törölt nick (7223)
halkergető Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7225

Na de van nyoma annak (azoknak) a bűnsegéd(ek)nek? Eddig csak egyes zsurnaliszták, meg a Zindexes közönség találgatásait olvastam róla. Semmi egyéb kokrétum.

 

Kiderült pl. az, hogy volt-e terepjáró autójuk egyáltalán? Mert olyat is olvatam, hogy több is, meg olyat is hogy egy sem volt. A közvélemény nem tud semmit az ügy jelenlegi szakaszában (és sztem nem is kell tudnia!), legfeljebb a találgatásokat próbálja továbbvinni.

 

Az szted teljesen elképzelhetetlen, hogy ha tényleg ők a hunyók, akkor egy elszigetelten működő, senkihez nem kapcsolódo csoportocskaként működtek?

És ha a vizsgálat ezt állapítja meg, akkor vajon a per szakaszában a bíró majd további vizsgálatokra fogja utasítani a vizsgáló szerveket a nemlétező kapcsolatok kiderítésére?                                     

Előzmény: Törölt nick (7222)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7223

utoljára tán Visinszkij főügyésznél számított teljes értékű bizonyítéknak a beismerő vallomás...

Előzmény: halkergető (7221)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7222
>> Megfogták a tettest, bevallotta, magára vállalta... Van tovább?

Te valamit félreértesz. Egy gyilkosságban a bűnsegédnek lenni súlyos bűncselekmény. A tevőleges bűnsegédeket fel kell deríteni, mert az ismétlés lehetősége fennáll - ezt aligha vitathatod. Tehát ha van nyoma a bűnsegédnek, akkor annak bizony utána fognak járni, ez nem a gyilkosok szándékán múlik. Ha volt valaki aki pénzelte, koordinálta ezeket az ámokfutókat, akkor le kell kapcsolni mielőtt új brigádot szervez.

Amire fontos odafigyelni, hogy a ballib szájaíze szerinti, általuk potenciális bűnsegédnek megbélyegzettek körét ezzel ne mossák össze.
Előzmény: halkergető (7221)
halkergető Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7221

Olvasd át még egyszer-kétszer, hátha más értemezésre jutsz, mint ami alapján válaszoltál!

 

Csak példaként:

 

Ellopom egy vagyontárgyadat (mondjuk egy értékes festményt, vagy egyedi műtárgyat), és a következő utcasarkon megfognak vele. A rendőrségen bevallom, hogy én tettem. Ugyanezt vállalom a bíróság előtt is, töredelmesen bevallom, hogy óhatatlan vágyat éreztem e tárgy birtoklása iránt. Pont.

 

Vajon a bíróság nekiáll-e kutakodni az iránt, hogy valóban magamnak akartam-e azt a tárgyat, vagy valaki felbujtott az ellopására, mert tul.képpen annak a valakinek kellett volna az a tárgy, én csak a végrehajtó lettem volna abban a folyamatban?

Sztem esze ágában sincs sem a vizsgáló szerveknek, sem a bíróságnak keresgélni a további, mögöttes szándékot.

Megfogták a tettest, bevallotta, magára vállalta...  Van tovább?  

 

 

Előzmény: dellness (7218)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7220
Ja... csak egy kicsivel hihetőbb, mint hogy 3 részeg vegetáriánus a segélyosztás napján - értsd, még van pénzük bár kocsmáztak - részegen, késekkel felszerelve uborkáért másznak be a kisöreghez megélhetési okokból, akit már többször megfenyegettek életveszélyesen.
Előzmény: Törölt nick (7219)
dellness Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7218
Az igazságszolgáltatás valóban mindenféle aljasságra képes.


Még képes, és a nagyon konkrét tények alapján foglal állást.

Hallatlan.
Előzmény: halkergető (7217)
halkergető Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7217

A "kinek az érdeke" kérdésre a köznép most legfeljebb számos változatú találgatással tud válaszolni.

A nagy kérdés az, hogy az igazságszolgáltatási eljárásban elmennek-e a kérdés vizsgálatáig, vagy csak a nagyon konkrét tények birtokában kimondják az elkövetők bűnösségét, és ezzel az ügy lezárul.

Az sem biztos, hogy az elkövetőknek érdekében áll e kérdés vizsgálata felé tolni a saját ügyüket, feltéve persze, hogy valóban létezik valamilyen felettük álló szellemi megrendelő és finanszírozó.

 

A felhozott példa is annak bizonyítására jó, hogy íme, ennyi év után sincs világos kép a történés tényleges kiváltó okáról.

Előzmény: lopikula (7216)
lopikula Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7216
Valóban érdekes az analógia.

http://beszelo.c3.hu/99/04/12doma.htm

A "cui prodest?" magyarázatok között valahol ott van az aktuális hatalom lejáratása is. Nem eretnek gondolat ez a jelen hazai körülmények között sem, főleg az "öszödi beszéd" terítése óta.
Előzmény: Törölt nick (7173)
halkergető Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7215

Egyszerű, ki kell próbálni: Meg kell szüntetni nálunk a titkosszolgálatot.

Akkor nem tudnak disznóságot csinálni!

 

Amúgy sem sok értéke lehet, úgy szivárog tőlük mindenféle iformáció, mint egy nagylyukú rostába öntött vödör víz.

Jót kacaghatnak rajtunk az ellenségeink. A barátaink meg valószínű húzódnak el tőlünk diszkréten, de lehetőleg minél messzebb, nehogy őket is megfertőzzük a hülyeségünkkel.

Előzmény: Törölt nick (7212)
halkergető Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7214

Mondtam már: Várd meg, amíg bíróság elé állnak. Azt olvastam, hogy ez az év vége táján valószínű.

 

Justizmord pedig valószínű minden országban előfordul, akkor is ha nemkívánatos jelenség. És ebben az esetben sem csak a röndérség a hunyó, hanem az ügyészség, és a bíró(ság) is.

Előzmény: mert mindig a hoki (7199)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7212

...hogy a titkosszolgálatok mit csináltak és mit nem, azt általában egyik országban sem szokták a lakosság orrára kötni. Még akkor sem, ha valami disznóságot csináltak...

 

Elég baj ez civilizáltabb országokban is, nemhogy nálunk.

Előzmény: halkergető (7208)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7211
még nem döntöttem :)
Előzmény: DR.YES (7207)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7210

és Tarnabodon a malomzugban mindez épp olyannak látszott, mintha cigányok laknának arrafelé??

Előzmény: horex (7205)
bözse64 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7209
EZT a 90%-ot azért irtam mert igy is van.ezen a környéken élek legalábbis nem messze a településtől,tudom,hogy igy van. nem kell bemutatni a környéket mert ismerem.
Előzmény: Scavolas (7206)
halkergető Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7208

Majd idővel megtudod!

Miért kéne a vizsgálati szerveknek a te kívácsiságodat korlátok nélkül kielégíteni?

Egyelőre elégedj meg annyival, amennyit mondtak. Később biztosan mondanak többet is.

 

Azt pedig, hogy a titkosszolgálatok mit csináltak és mit nem, azt általában egyik országban sem szokták a lakosság orrára kötni. Még akkor sem, ha valami disznóságot csináltak.

Előzmény: Törölt nick (7198)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7207
És ott dobálni vagy vonaglani fogsz?:)
Előzmény: Törölt nick (7200)
Scavolas Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7206
Egyrészt, egy (nem én állítottam, fogalmam sincsen, így van-e) 90%-ban cigány-lakta településen marha nehéz cigányok által lakott házat kipécézni. Pont ott ment félre a célzóberendezés, ez valóban fura.
De azért létezik olyan, hogy laónyilvántartás, a (volt) Belügyminisztérium tartotta nyilván, jelenleg nem tudom, melyik minisztériumhoz tartozik, a Rendészetihez vagy a Településmicsodáshoz? A másik, az ingatlannyilvántartás, ez pedig a Földhivatalok adatbázisaiban van, ha jól tudom, ugyancsak a Belügyhöz tartozott egykoron, vajon ma hova?
Nem olyan nagy mutatvány akár méteres pontossággal megtervezni valamit, ha ez a két adatbázis a kezedben van. Nyilván úgy nehezebb, ha egy Nagyerdő széli tisztáson kell valalmit összerajzolgatni...
Előzmény: bözse64 (7193)
horex Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7205

Ne mond má',hogy akár egy románok által árult gagyi távcsővel, nem lehet a házak szineit, a környezetet,a kiteritet száradó ruhákat, az udvaron a lim-lomot, a porban játszadozó purdékat  kivenni!

:)

Te milyen lakosokra gondolnál ,ezt látva?

by horex

Előzmény: Törölt nick (7200)
bözse64 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7204
Akkor tudod miről van szó,nem is kell semmit mondanom.
Előzmény: Törölt nick (7201)
pindiy Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7202
A magyar vidéken nem kell arra rásegiteni...
Előzmény: Törölt nick (7182)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7201
(Olvastam a díjazott cikket az esetről, azóta tudom, hogy alakult a falu lakosságának összetétele.)
Előzmény: bözse64 (7197)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7200

cseveghetünk, még ráérek indulnom a melegtüntetésre :)

Te hogyan győződnél meg a tervezett akció előtt, romák lakják-e a "biztonsági szempontból" kiszemelt faluszéli házakat?

Előzmény: DR.YES (7196)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7199
A Cozma ügy egyszerű, a Párt ideológiai támogatása mellett egyértelmű, hogy először a Cozma megverte a békésen szórakozni vágyó bodzagyűjtőket, majd azok kimenekültek de találtak egy bodzatövet a bejáratnál, elővették késüket, hogy szüreteljenek, majd erre Cozma merő rasszizmusból 5-ször beleugrott a késbe elölről-hátulról, majd miután szíven szúródott, még tiszta cigánygyűlöleti alapon lefejelt pár bakkancsot.

Legalábbis a sztárügyvédjük így látja.

amikor a gyanúsítottak már vádlottként a bíróság elé állnak?

A móri ügy gyanusítottjai is álltak már 100%-os bizonyosságú váddal azon a padon...
Előzmény: halkergető (7195)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7198

nem érdekel milyet pisilnek az őrizetesek.

az már inkább, tényleg ők tették-e, és ha igen: kik segítették őket a titkosszolgálatainktól, milyen motivációból, és azok is elnyerik-e a súlyos büntetésüket.   

Előzmény: halkergető (7195)
bözse64 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7197
ÉN ilyet nem állitottam,csak tudom kikből áll TARNABOD lakossága. befogadó falu,eltudod kébzelni,hogy kikből áll?
Előzmény: Törölt nick (7194)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7196
Nem tudtam, hogy a bénázás, a hülyeség, a kapitális hibázás stb. ebben az országban csak a kormány, a rendőrség és csatolt részeinek a hitbizománya. Megnyugtató, hogy becsülettel sorozatgyilkolászó faszkalapoknál ez szinte kizárt.:)
Bár egyeseknél a terepfelmérés továbbra is becsengetős, skinheadárváknak történő adománygyűjtést jelent, épp a szerintem távolról, távcsővel történő feltérképezés hordozhatta magában bőven a hibázás lehetőségét.
Előzmény: Törölt nick (7194)
halkergető Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7195

Majd kíváncsi leszek, hogy a most mindent előre látó, előre tudó kartácsak hogyan fognak meaklumpázni, amikor a gyanúsítottak már vádlottként a bíróság elé állnak?

Megjósolom: Sehogy!

 

A Cozma-topikban olyan csend van, hogy ihaj, pedig egy-két napja közölte a röndőrségtől, vagy az ügyészségtől valaki, hogy másodpercre  lebontva tudják, ki-mit tett a figurák közül.

Pedig ott is voltak jósok, akik előre megmondták, hogy soha nem fog kiderülni, ki a gyilkos.

Részleteket ugyan nem mondtak, de azt hiszem, az a természetes, ha a vizsgálatot végző szervek minél kevesebbet fecsegnek. Még akkor is, ha a közvélemény mindenre kíváncsi lenne.

 

Ebben az ügyben még a következő kormány bűnüldöző szerveinek is lesz még bőven tennivalója, az akkori szervek majd tájékoztatni fognak, hogy az őrizetesek világos-, vagy sötétsárgát pisiltek? Egy nagy frászt!

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7194
Lényegében te is azt állítod, mint Bencze, hogy tévedésbő lőttek "magyarlakta" házakra. én pedig azt állítom, hogy ez butaság (vagy érdekvezérelt hazugság). Ha romák házaira akarok lövöldözni, molotov-koktélt dobálni, akkor  - 99 % valószínűséggel - nem fogom elhibázni. Egy jó fél utcát, négy-öt házat egymás után pedig biztosan nem. 
Előzmény: bözse64 (7191)
bözse64 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7193
Na ez tényleg igy van,felettébb érdekes tényleg,hogy pont ezeket a házakat találták meg,és nem mást.
Előzmény: Törölt nick (7192)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7192
Érdekesebb kérdés, hogy nagyon feltűnő megjelenésű, kopasz, tetovált fehér férfiak hogyan tudták feltérképezni a cigánytelepeket hogy az nem tűnt fel senkinek.

Valahogy mindig megtalálták azokat a házakat, ahol nem valami nagycsalád - pláne nem valami bicskás pisztolyos gengszter família - lakott, ahonnét jól el tudtak menekülni, ahol a körülmények hasonlóak voltak.
Előzmény: Törölt nick (7186)
bözse64 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7191
Tarnabod,elmondanám neked 90%-a cigány. egy pár idős lakhat még a településen aki már nem tudott hova menni. jártál már TARTANOBODON?
Előzmény: Törölt nick (7186)
T.Howard Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7190
off

A vadászpuskák mellett egy fűkaszát is elloptak
2009. szeptember 5. 09:51


MNO
Hatvanban három távcsöves vadászpuskát loptak el egy családi házból. Gyetvay Tibor, a városi rendőrkapitány elmondta: miután a tulajdonos szabálytalanul tárolta a fegyvereket – a fegyverszekrény kulcsát szem előtt, a szekrény tetején tartotta – be kellett vonniuk az engedélyt.

A nyomozás több szálon fut, már történtek meghallgatások is az ügyben, de gyanúsított még nincs. A feltételezések szerint az elkövetők nem fegyvert akartak szerezni a betörés során, de ha már találtak azokat is, a számukra értékesebbeknek tűnőket magukkal vitték. A tolvajok a három távcsöves vadászpuska mellett egy fűkaszát is elloptak.

A vadászfegyverek tulajdonosának felesége azt mondja: a kárukat hatszázezer forintra becsülték, vadászengedélyüket két évre felfüggesztették, és jó, ha ők vagy a lőrinci vadásztársaság nem kapnak további büntetést, mondván: a vadászfegyverek nem voltak megfelelő módon elzárva. A tolvajok egyébként három – kevésbé értékes – puskát a szekrényben hagytak, azokat a rendőrök elvitték.

(heol.hu)


On


Most mi lesz?
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7188

Élvezet téged vagy tőr kartácsot olvasni. Posztbunueli forgatókönyvekkel jól lehet keresni mostanában?

Ha valaki annak idején Bunuel elé tette volna Drazsé elképzelt - ám isteni csoda révén pontos és részletes - karriertörténetét, a nagy öreg a rendezői székében hanyattalélt volna a gyönyörtől.  

Előzmény: DR.YES (7180)
molar Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7187

 

Hová tűntek a megdönthetetlen bizonyítékok?

Úgy tűnik, néhány év múlva ezek a mostani gyanúsítottak százmilliós kártérítést fognak kapni.

 

Előzmény: Törölt nick (7186)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7186

Puszta véletlen, hogy csak a cigánysoron öltek.

Viszont nem csak cigány házakra lőttek - csak hogy teljes legyen a kép. (Tarnabod.)

Előzmény: Törölt nick (7185)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7184
Ide betettem a teljes hírt erről:

http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=93184437&t=9182370
Előzmény: Törölt nick (7129)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7182
Rásegítettek arra a rasszista indítékra (ha Kissék tették egyáltalán...)
Előzmény: pindiy (7177)
horex Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7181

Ja, én is megtaláltam,pont ezt

Azért volt néhány irónak, "irói vénája"

Verne, Orwell,Bradbury

:)

by horex

Előzmény: Törölt nick (7172)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7180
Talán mert őt még csak nemrég klónozták Laborc hátsó sufnijában és most folyik személyiségének és múltjának a kialakítása.:)
Amúgy nem tudom és kicsit keverem is ezeket a monogramokat. Ha most rákérdeznél nem is tudnám megmondani, hogy pontosan melyik dobolt tejeskannán és turnézott Izraelben a 100 tagú cigányzenekar tagjaként.
Előzmény: Vajk (7179)
Vajk Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7179
már kérdeztem, de nem válaszolt senki, hogy miért csak 3 emberről (tesók+csontos) szólnak a hírek?
A negyedik fickóról (P.Zsolt) miért nem lehet tudni semmit?
Előzmény: DR.YES (7167)
pindiy Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7177
Mér is ne rasszista inditékból történt volna, elébb utóbb ebben az országban mindenkinek lesznek rasszista inditékai....
Előzmény: Törölt nick (7168)
Scavolas Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7176
És hogy mennyire kapkodva, eszetlenül kellett eltüntetni azt a hírt, az is mutatja, hogy egy összefüggő másik cikk szélén a mai napig ott virít a link a keresett cikk címével.
Népszabadság, Népszava -- hányinger.
(Magyar Nemzet se marad le sokkal persze)

Kommandós akció a Jászságban: rablókat kerestek, nem gyilkosokat
Előzmény: lovasutas (7145)
naiv Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7175
Megtudjuk azt a valamit?
Előzmény: lopikula (7170)
eFigyelő Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7174
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7173

Nem szükséges, hogy a 'cég' egésze süllyedjen ilyen mélyre - elég, ha csak egy-két kellően befolyásos (fő)emberük. És nem kellett az sem, hogy ők jelöljék ki a célpontokat - elég, ha csak elsüllyed egy akta itt, elakad egy másik amott... ahogyan most a jelek mutatják.

 

(távoli analógia: Popieluszko gyilkosai sem magas parancsra cselekedtek... ha igaz...)

Előzmény: lopikula (7170)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7172
Íme.
Alapmű.
http://grin.hu/funtxt/scifi/fahrenheit_451.html
Előzmény: horex (7113)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7171
Érdekes lesz, ha tényleg elkezdenek énekelni.
Az NBH-s megbízókról.
lopikula Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7170
Kissé eleresztetted a fantáziádat.
Nagyon remélem ilyen mélyre nem alacsonyodott le a "CÉG", hogy fedezze az ilyen gyerekgyilkosságig elmenő öldöklést, még akkor sem ha egy hatalmat féltő Szilvásy felügyelte őket.
Annyira azért nem hülyék, hogy felfogják: őket nem választjuk újra 4 évenként.
Attól tartok és remélem valami más van a háttérben, ami szintúgy nem dicsőség számukra.
Előzmény: Törölt nick (7169)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 7169

francokat.

most sem biztos, hogy ők tették. Csak az biztos - ám legyen: az sem biztos, de valószínű -, hogy ha ők tették, akkor nem kizárólag rasszista indítékkal, valamint, hogy segítette/fedezte őket a titkosszolgálat. 

Előzmény: DR.YES (7167)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7167
Úgy indult, hogy tuti cigányok, majd az elfogáskor, hogy tuti nem ők azok és most ott tartunk, hogy tuti ők azok, csak épp a titkosszolgálatok által megdelejezve.
Úgyhogy szerintem megérkeztünk, megoldottuk az ügyet. Ennél többet nem tehetünk itt. Mindenki menjen a dolgára és imádkozzunk.:)
Előzmény: Törölt nick (7165)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7162
még nem sikerült kiráspolyozni az nbh-kbh-fszb-sis sorozatszámait a fegyverekről...
Előzmény: Törölt nick (7160)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7158

Te nézzed

 

Azt szokták mondani, h mindenkit anya szült....

Én nem merem azt gondolni, h a magyar hatóságok bárkit, bármikor, bármilyen alapon meggyanúsítsanak igen súlyos cselekmények elkövetésével, mert akadhatnak, akiknek ez az érdekük...stb.

Úgyh jobb híján azt gondolom, h biztos nem alaptalanul gyanúsítják pont ezeket az embereket.

Ha nem így volna/lesz, akkor akár azon is kezdhetünk gondolkodni, h mi mikor kerülünk sorra.

Csak sok a kérdőjel, nem ?

Előzmény: halkergető (7156)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7157
Hi!
30 nappal indul mindig a történet!
De lesz ebből még benti karácsony is. Akkor fognak először elgondolkodni a legények, hogy majd a böriben a következő szentestéken milyen kis ünnepi műsorral tegyék magukat némileg szimpatikussá a nagyterem veszélyesen feketéllő közönségénél.:)
Előzmény: Törölt nick (7150)
halkergető Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7156

Köszönöm!

 

Nekem ugyan úgy rémlik, hogy a mondanivalóm, amire reaáltál nem igazán a diszkótájéki rendtartási jelenséget helyezte a középpontba, de végülis mindenkinek szíve-joga, hogy egy névvel is illethető személyiséget milyen tulajdonságok alapján minősít.

Te ezt - az említett képességet - emelted ki, amit tudomásul veszek. Pont.

Előzmény: Törölt nick (7154)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7154

A rendszerváltás környékén az egykori Hajdúhadháztéglásból több település alakult.

Hajdúhadház, Téglás, Bocskaikert.

Hajdúhadház, Téglás kisvárosok-Hadházon a cigányok vannak többségben, de a többi településen is csak Hadházhoz képest van kevesebb cigány.

Mint minden olyan településen, ahol a cigányok felülreprezentáltak pl. az országos átlaghoz képest nagy a.....nélkülözés ugye, tehát van bűnözés, ájvékolás, h rasszizmus, h a "pógármester " mé nem ád egy kis segélykét...stb.

De mondjuk ezzel szemben nincs vagyon/jogbiztonság és segélyosztás környékén rendszeresen van tömegverekedés.

Ha ilyen helyen rendet tudott tartani egy éjszakai szórakozóhelyen, arra tényleg büszke lehet.

 

Asszem a szépemlékű Mohácsi Győzelem kisasszony is itt kezdte a politikai karrierjét: néhány éve folyamatosan nyomta a tv-ben a hadházi cigányiskola=rasszizmus/diszkrimináció projektjét.

Úgyh nem kicsit vannak felbiztatva szegény hadházi nélkülözők.

Előzmény: halkergető (7153)
halkergető Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7153
Az életkotomra tekintettel, meg tudnád ismételni a mondanivalód tartalmát egy kissé konzervatívabb - de mondhatnám hétköznapibb, maradibb, múlt századibb, stb... - mondatszerkesztéssel? Csak valami halvány sejtelmem van, mit szándékoztál közölni. 
Előzmény: Törölt nick (7151)
drzyx Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7152
nem, nem néz per elé

nem tűnt fel, hogy kavarás folyik, megint? keresd ki, úgyis szereted az ilyesmit, az elején az hangzott el, hogy vádat sem emeltek ellene, képbe került, de nem volt ellene elég bizonyíték
az ügyészség most nyilatkozott, hogy ők aztán nem, persze hogy nem, 99-ben még a rendőrség ügyészi felügyelet nélkül járt el, ha felterjesztettek valamit az ügyészségre, akkor az ügyészség abból emelt vádat, ha akart

úgyhogy sem korábban sem most nem mondtak hivatalosan mást, más kérdés, hogy éppen ti mennyit értetek meg belőle és mikor miből fújtok lufit a sajtó tudatos vagy éppen slendrián manipulációjával
Előzmény: kábelbúvár (7120)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7151

Olyan van, h Hajdúhadház, meg Téglás.

 

Ha ott cmó bulit tudott csinálni, akkor arra tényleg büszke lehet...

Hadházon fényes nappal, az utcán is megcsinálnak...a norvég cserediákok.

 

Előzmény: halkergető (7136)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7150

Doki !

 

Egy hónap előzetest kaptak, vagy 90 napot ?

Elvileg azt le szokták tölteni, legfeljebb nem kérnek hosszabbítást ...

 

Ja, csocsesz !

Előzmény: DR.YES (7144)
Tzp Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7149
"Ez a tulaj egyből kimagyarázta magát, aszonta ez csak riasztópuska. :)"

Ha jól láttam a képet az is volt. Pontosabban mintha gumilövedékes puska lett volna.
Előzmény: Törölt nick (7129)
Nagulnov Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7146
http://atv.hu/hircentrum/090902_hibak_es_rivalizalas_akadalyozta_a_sorozatgyilkosok_felkutatasat____video.html
lovasutas Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7145
„A keresett cikk nem található:-((((

Igen, ezért gondoltam, h érdekes. A címe is az:

(volt már ez sztem, Valaki már belinkelte, -szintén csak a hűlt helyét, - de nem találom.)

 http://nol.hu/belfold/tatarszentgyorgy__nagycsecs__az_allam_tamogathatta_az_elkovetoket_egy_roma_vezeto_szerint

 Pedig csak egy vélemény… Szabad???

 2009. február végi lehet a cikk. És hol volt akkor még a „háromoldalas”…

Előzmény: Törölt nick (7103)
DR.YES Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7144
Nem, semmi!
Az előzetest elrendelő bíró holnap személyesen veri le a lakatot a zárkáról. A srácokat az elfogó kommandósok viszik haza gyaloghintón Debrecenbe, ahol már ácsolják az emelvényt a fogadóünnepségre, melyen mind a négyen megkapják a Kaiser Ede emlékérmet.
Előzmény: tollas (7142)
Vajk Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7143
sokat hallani a testvérpárról, meg csontosról,
De a negyedikről miért nem?
Ő ki?(nem a neve érdekel)


tollas Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7142
Maradt még valami a megdönthetetlen bizonyítékokból?
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7140

"...Istvánt Skinhead néven ismerték. ... talán ő lehetett a csapat fegyverszakértője és beszerzője..."

 

 

Nocsak, már nem is Csontos, az exkatona? Hja, igaz is, Csontos KBH-ügynök volt, akkor ő nem lehetett... marad tehát Kiss istván :)

Előzmény: Törölt nick (7138)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7137
Monnyuk most ez már egy századrangú kérdés hogy miért tették.

A titkosszolgálatok és a ballib összefonódása érdekes, hogy vajon meddig mentek el...
Előzmény: Törölt nick (7135)
halkergető Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7136

Ugyanabból a cikkből ezt az idézetet miért nem kopiztad be? Nem fért bele a koncepciódba?  :-)))

 

"Beesik egy másik informátorunk, szintén régről ismeri Árpádot.
– Először a Vanessa, aztán a Wayang nevű intellektuális zenét játszó csapatban dobolt. Közben a kilencvenes években Hajdúhadháztégláson egy koncertszervező haverjával csinált egy diszkót. Arra büszke volt, hogy cigánymentes a hely. Amúgy elég titokzatos fazon, nem tudni, hol lakik, honnan jött. Intelligens, simán elképzelhető, hogy a romagyilkosságokban ő volt az agy. Nem látni rajta, mire gondol: pokolra kíván, vagy osztja a véleményed? Kaméleon, sumákság sugárzik belőle. Olyan fickó, aki a kilencvenes évek elején kölcsönkért húszezer forintot, és amikor eljött a törlesztés ideje, röhögve azt mondta: nem adja meg, mert ő ilyen, és kész. Ezt sokakkal eljátszotta. Az egyik zenekarát is megszívatta. Párhuzamosan játszott két bandában, és egy fesztiválon, ahol mindkét csapat fellépett, közvetlenül a buli előtt szólt a régieknek, hogy kiszáll.

Két-három éven át maradt az új csapatban, a Replikában.

– Jó dobos volt. De ott is elcseszte, „kipucolta” a próbatermet, lopott. Eladta a többiek hangszereit, erősítőit. De abból is ügyesen kijött, az egészet az öccsére fogta. Mondom, képes manipulálni a környezetét. Rendőrségi ügy sem lett belőle. Nyilván megvertek egy-két embert, gondolom, ő is kapott pár kokit, de a testvére vitte el a balhét. Akiről tudni lehet, hogy náci eszméket vall, neki volt az a tórás ügye is."

 

 

A nyilatkozó szerint is amúgy rendes ember: Kicsit csal ugyan, kicsit lop, kicsit megbízhatatlan, kicsit sunyi, de amúgy minden rendben van körülötte.   :))


Előzmény: Törölt nick (7132)
T.Howard Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7134
"S mindez a 168 Órában! Mi folyik itt elvtársak?"

Bizony.

DDDD
Előzmény: Törölt nick (7132)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7133

Nem elég, hogy a zenbéhá kuszálja a szálakat, még ez is.

 

A Bencze-Show-nál kellett volna abbahagyni.

Előzmény: Törölt nick (7132)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7132

És a gyilkosságok?


– Ha Árpi ölt, kizárt, hogy ideológiai alapon tette. Az nem fér össze, hogy Izraelben dolgozik, aztán romákkal árul, közben meg irtja őket. Persze ha pénzelték, bármi előfordulhat. Ez az ország annyira utálja a cigányokat, hogy ha hazavágnak hat cigány maffiózót, azt mondaná a nép: miért nem húsz gyilokkal később buktak meg. De az, hogy ártatlan gyereket, nőket mészároljanak le, arra nincs magyarázat. Így a börtön is húzós lesz nekik. A bent lévők zöme roma, a kis K.-nak meg ott a vádliján a horogkereszt tetkó, nehéz lesz bemennie a zuhanyozóba. Vagy inkább: kijönnie onnan.

Közben visszahívást kapunk, újabb ismerős.

– Vicc, hogy Árpi a tettes. Csak el akarják terelni a figyelmet az országos politikai ügyekről, a nagy lopásokról, plusz próbálják besározni a fideszes Debrecent. Csóró Árpi a légynek sem ártott, csak a zene érdekelte. Az öccse viszont, mindenki tudta: kemény náci, a legszélsőségesebbektől is jobbra állt. Évtizedek óta nyomta a szöveget. De honnan lett volna pénzük tízmilliós terepjárókra meg nagy értékű fegyverekre? És miért a nyomorult, szegény romákat öldösték? Miért nem a pénzmosós, fejpénzt szedő, uzsorás cigányoknak mentek neki?

 

S mindez a 168 Órában! Mi folyik itt elvtársak?

Előzmény: T.Howard (7131)
T.Howard Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7131
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7130
Ja tényleg. Nem rossz. Gondolom még fejlesztés alatt van...
Előzmény: horex (7112)
T.Howard Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7128
Óóóóó..... én már nem tudok itt kiigazodni. Ennyi összevisszaságban. De itt valami nem kerek mert akkor simábban jönnének az egyforma hirek.
Előzmény: kábelbúvár (7123)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7127
Vagy ha nem tagadhatják, még mindig lehetne fácánozást emlegetni...
Előzmény: Törölt nick (7126)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7125
De még a DNS-minták se lesznek betáblázatolva...
Előzmény: Törölt nick (7124)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7123
Akkor ki híresztel valótlanságokat ????
Előzmény: T.Howard (7122)
T.Howard Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7122
"A tóraégetéssel kapcsolatban K. István neve nem merült fel" - erősítette meg az ügy iratainak újbóli áttekintése után Simon Ernő hajdú-bihari főügyész.
T.Howard Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7121
"hát igen, mennyivel jobb lett volna, ha akkor tórát éget, most meg megöl még plusz tíz cigányt..."

Neked a hőség az agyadra ment?
Előzmény: Törölt nick (7117)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7120

Akkó Bartus László per elé nézhet ???

 

K. István 1995-ben egy társával felgyújtotta a debreceni zsinagóga frigyszekrényét. A tóratekercsek porig égtek. K. akkor mindössze 19 éves volt, büszkén vallotta magát szkinhednek. Korábban több eljárás indult ellene, mert cigányházak ablakait betörte. Most a romák ellen elkövetett sorozatgyilkosság egyik gyanúsítottja. Cs. István ugyancsak szkinhed volt, tinédzser korától verte a cigányokat. A rendőrség jelenleg őt tartja a sorozatgyilkos banda vezetőjének és fegyverszakértőjének. Ha megrajzoljuk az egykori bőrfejűek pályaképét, figyelemre méltó következtetésekre jutunk.

 

http://www.es.hu/?view=doc;23819

Előzmény: ohrana (7119)
ohrana Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7119
Van egy információ, mely szerint K István részt vett, de aztán kiderül hogy nem.
De hogy enyhítsék, jün, hogy annyira megjedt... persze, már a gondolatolvasó géoet is üzembe helyezte az MTI.
(Az az ügy amúgy igen érdekes, én inkább egy komoly lopásnak gondolnám, amit tóraégetésnek álcáztak... Elvittek onnan ezt-azt, nem olvastam semmit a dolgok megkerüléséről.)

o
Előzmény: T.Howard (7116)
ohrana Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7118
off
Kinaiaknak mintha le lenne tiltva a gugli, van ott ész
Kínának saját gugli van. Ha kínai keres, más találatokat ad. A cipőre talán nem jelentős a különbség a találatok közt, de mondjuk a Tienanmen tér találatai erősen különböznek. (vagy Taiwan, Csang Kaj Sek...)

o
Előzmény: horex (7113)
T.Howard Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7116
"Mégsem volt köze a romák elleni támadások egyik gyanúsítottjának, K. Istvánnak ahhoz a gyújtogatáshoz, ami a debreceni zsinagógában történt még 1995-ben. Az ügy miatt egy Keleti Arcvonal Bajtársi Szövetség nevű szervezet tagjait ítélték el, de K. István nem volt köztük.

Korábban rendőrséghez közeli forrásból az MTI úgy értesült: K. István is gyanúsított volt az ügyben, de bizonyítékok hiányában még a bírósági eljárás előtt megszűntették ellene az eljárást. Ezt támasztotta alá az a K. István akkori baráti köréből származó információ, miszerint a bűncselekmény idején 19 éves szkinhed nagyon megijedt, hogy börtönbe csukhatják, ezért háttérbe vonult."


Milyen bátor beszari, mi?
Előzmény: kábelbúvár (7111)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7115
Ja, most volt a zorgazda-ölés.
Előzmény: windom earle-ke (7114)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7114

Marsbéli krónikák c-ű elb gyűjtemény szvsz...

 

Más és OFF

 

Ha valakit érdekelnek a megoldatlan emberölési esetek a Szabadföld internetes lapján van egy sorozat.(döglött akták) Én csak most akadtam rá....

 

On

Előzmény: horex (7112)
horex Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7113

Azé' ez már a XXI.sz.

Anno fel kellet volna kelnem és a polchoz menni, mos'meg csak beutöm a rohadt gugliba oszt' "látjátok szemtükkel"

 

Ebben a gugliban az a jó, hogy adott irást ha eltuntetnek a netröl, ez a szemét letárolja aztán lehet cáfolni

Kinaiaknak mintha le lenne tiltva a gugli, van ott ész

:)

by horex

Előzmény: horex (7112)
horex Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7112

Bradbury fahrenheit-jében viszont valami szagkövető gépkuty avan,akibe mindenki szaga be van táplálva oszt akárhol magtalálja

A szagminta már majdnem DNS, csak ugye jobban lehet követni

Rá is keresek a könyvre

 

by horex

Előzmény: Törölt nick (7106)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7111

Bár több forrás szerint a romagyilkosságok egyik gyanúsítottja, K. István érintett volt a debreceni zsinagóga tóratekercsek őrzésére szolgáló szekrényének 1995 januárjában történt felgyújtásában is, neve nem szerepel az üggyel kapcsolatos ügyészségi anyagokban - tudta meg az MTI pénteken.

 

http://www.hirszerzo.hu/cikk.van-e_szerpe_k_istvannak_a_debreceni_toraegetesben.121897.html

 

Valahogy kimaratt....

kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7110
III/III.
Előzmény: Álomvédelmi twist (7108)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7108

"1984/2009"

 

Sztem meg 24/8

 

:-DDD

Előzmény: Törölt nick (7104)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7107

De azér az olvas6ó cikk mellett benn hagyták a másik linkjét.

 

Linkek !!

Előzmény: Törölt nick (7103)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7106

Bocs. A kulcsszavak: Orwell, Smith, iratmegsemmisítő, tegnapi újság átírása. Ő 1984-re datálta a folyamat csúcsát. Optimistának bizonyult, egy csomó dologgal nem számolt: mobilcellaüzenetek, ujjlenyomat mindenkiről, térfigyelő webkamerák, digitális hang- és képalkotási technikák stb. stb.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7105)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7104
1984/2009
Előzmény: Törölt nick (7103)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7102

tudom...

mutatis mutandis 

Előzmény: kábelbúvár (7101)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7101
Laborc má nem felelős vezető elsejétől.
Előzmény: Törölt nick (7100)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7100

Gulyás: "...Ilyen kényes helyzetben az NBH felelős vezetőinek nagyon egyértelmű, nagyon világos megszólalásokkal kéne segíteniük az eligazodást..."

 

Gulyás úr, ön tényleg azt várta, hogy Laborc úr azzal áll elő:

"Hazaárulók működnek az NBH-ban, köztük jómagam."  ?

Előzmény: Álomvédelmi twist (7098)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7099

Ha Árpi ölt, kizárt, hogy ideológiai alapon tette. Az nem fér össze, hogy Izraelben dolgozik, aztán romákkal árul, közben meg irtja őket. Persze ha pénzelték, bármi előfordulhat.

 

http://www.168ora.hu/itthon/ok-tettek-42801.html

Előzmény: Törölt nick (7078)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7098

Nem ez a szarházi Draskovics számít, hanem ez:

 

http://index.hu/belfold/2009/09/04/az_nbh_osszekuszalta_a_szalakat/

 

Az NBH összekuszálta a szálakat

 

Zsolt Melinda, Index, 2009. szeptember 4., péntek

 

Gulyás József szerint a rendőrség nem kapott meg az NBH-tól minden, a romagyilkosságokkal kapcsolatos adatot. Az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának SZDSZ-es tagja úgy véli, hogy a politika túlságosan rátelepszik a szolgálatokra, és nem megfelelő a terület szakmai és politikai vezetése.

 

Az utóbbi napokban több információ [1] is megjelent az NBH szerepéről a romagyilkosságok felderítésében, és ezek alapján összeesküvés-elméletek is megfogalmazódtak. Nehéz tisztán látni, mi lehet igaz belőlük.

 

Valóban nehéz kiigazodni, de mindenképp a nyomozó hatóságok javára írandó, hogy megvannak a feltételezett tettesek, bár itt is vannak kérdőjelek. Még nem egyértelmű, hogy valamennyi elkövetőt elfogták-e, illetve hogy sikerült-e tisztázni, hogy a tetteseknek milyen segitőik voltak. Annak tisztázása, hogy milyen kör segítette a gyilkosságok elkövetését, még a nyomozás feladata lesz.

 

Ezzel arra a dokumentumra [2] utal, ami a hétvégén jelent meg, és aminek a valódiságáról nincsenek egyértelmű információk? Az irat egyebek mellett arról szól, hogy az elfogott gyanúsítottak nincsenek birtokában olyan szellemi képességeknek, hogy alkalmasak lennének egy ilyen gyilkosságsorozat kitervelésére.

 

Nem szeretnék részt venni összeesküvés-elméletek gyártásában, teljesen kizárom, hogy a szolgálatoknak szerepük lehetett a gyilkosságok elkövetésében. Nem gondolom azt sem, hogy különleges szellemi képességre van szükség a romák elleni támadások, illetve a gyilkosságsorozat előkészítéséhez, kivitelezéséhez.

Az NBH-nak a dokumentumról szóló közleménye alátámasztja, amit korábban többen is vélelmeztünk, hogy az bennfentes információk alapján készült, továbbá hogy több eleme igaz, bár azt nem tudjuk, melyek ezek. Nagyon bízom benne, hogy az a része nem igaz, hogy éppen azelőtt állították le az egyik elkövető megfigyelését, amikor kiderült, hogy fegyverek beszerzésére készül. Ha ez igaz, akkor annak súlyos büntetőjogi következményei kell, hogy legyenek.

 

Ebben a közleményben volt egy olyan rész is, mely szerint „az NBH ebben az ügyben külső engedélyhez kötött titkos információgyűjtést addig folytatott, ameddig annak törvényi feltételei fennálltak”. Ez mit jelenthet?

 

Egyrészt problémának látom, hogy az illetékes miniszter félreértelmezve szerepét, a mai napig nem szólalt meg, másrészt szerintem ez a közlemény túl későn született meg, és nagyon rosszul fogalmazott. Ilyen kényes helyzetben az NBH felelős vezetőinek nagyon egyértelmű, nagyon világos megszólalásokkal kéne segíteniük az eligazodást. Mindent persze nem tehetnek ki az asztalra, de az nem fér bele, hogy még jobban összekuszálják a szálakat, és táplálják a születőben lévő összeesküvés-elméleteket.

A jogszabályok egyébként lehetővé teszik, hogy megfigyeléseket, lehallgatásokat meghosszabbítsanak, ezt a szabályozást nyilván az NBH-nál is ismerik, így különösebb akadálya nem lehetett annak, hogy a megfigyelést folytassák, vagy újraindítsák.

 

A közlemény kitér arra is, hogy „a szolgálatok a legszorosabban együttműködtek a rendőrséggel, amelynek átadtak minden rendelkezésére álló adatot”.

 

Ez nyilvánvalóan nem igaz. Az országos rendőrfőkapitány szerint [3] még ennek a hétnek az elején sem kapták meg az NBH-tól a megfelelő információkat a feltételezett elkövetőkről. Ennek fényében az NBH és a nyomozó hatóságok közti együttműködés nem lehetett megfelelő.

Amikor van egy sorozatgyilkosság, és a lehetséges elkövetési motívumok között szerepel a rasszista indíték, akkor nyilván össze kell rakni egy olyan halmazt, amiben benne vannak azok a potenciális elkövetők, akik valaha rasszista indítékű cselekményekkel kapcsolatban, akár szélőséges csoportok környékén látókörbe kerültek. A lehetséges elkövetői körről már a nyomozás korai szakaszában minden jelentőséggel bíró információnak ott kell lennie a nyomozás vezetőinél. Ehhez képest ezt még most kell külön kérniük.

Ezek az információk ott hevernek az NBH illetékeseinél, és valamiért mégsem kerülnek elő egy ilyen kényes nyomozásban. Szerintem az NBH-nak megfelelő időben kellett volna adatokat szállítania a nyomozó hatóságoknak, de nem ez történt, ami rendkívül súlyos hiba.

Mivel közvetlenül nem kezdeményezhetem, ezért országgyűlési képviselőként hivatalos formában kérdéssel fordulok a legfőbb ügyészhez, hogy a katonai ügyészség indított-e már vizsgálatot az ügyben. Itt emberéletekről van szó, ezért egyáltalán nem mindegy, hogy az elkövetőket az első, a harmadik, vagy csak a hatodik gyilkosság után fogják el.

Indítványozni fogom emellett, hogy a nemzetbiztonsági bizottság a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló törvény alapján indítson ténymegállapító vizsgálatot az NBH-nál, amire van jogosítványa, csak eddig nem élt még ezzel a lehetőséggel. Ebben az ügyben indokolt megnézni, hogy az elkövetőkkel kapcsolatos intézkedések, a róluk szóló információk kezelése, értékelése, továbbá megosztása, átadása a nyomozó hatóságokkal hogyan, miként és mikor történt.

 

stb.

Előzmény: lovasutas (7093)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7096

Nem az számít, ki mit irogat, hanem hogy ki mit nyilatkozik.

 

DT: Tökéletes az 1üttműködés a zenbéhá és a rendőrség között.

 

+nyugottam.

 

Jó 7végét

Előzmény: lovasutas (7093)
kristo_f Creative Commons License 2009.09.04 0 0 7094

ja, sokadlagos

És ha legközelebb fizetett hirdetésbbbben jelenik meg" fiuk vigyázzatok, hajnali 3-kor lecsap a kommandó", az is sokadlagos lesz?

 

Talán "rendnek" kéne lenni és nem hagyni a "téglát" dógozni

Belső elháritás szabin van?

Előzmény: lovasutas (7093)
lovasutas Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7093
lovasutas Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7092
halkergető Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7091
Legyen úgy!   :))
Előzmény: lovasutas (7088)
lovasutas Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7090
Nem vicceskednék, ha rámmosolyogna a kert végében. Nem is nézegetem, mert aztán nem tudok aludni.
Előzmény: lovasutas (7088)
lovasutas Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7088
Vicc vót! Csak taktikáztam, mint nagyjaink! Volt szmájli! És még küldök!  : ))
Előzmény: halkergető (7087)
halkergető Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7087
Azt sem tudom megítélni, mert nem használtam még soha azt a fénykép-mahináló progit.
Előzmény: lovasutas (7085)
halkergető Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7086

Nekem elég lazának tűnik az a maszk, nem olyannak, ami ráfeszül az arcvonásokra. Arról viszont halvány sejtelmem sincs, hogy egy vakuval készült felvétel esetén a villanófény milyen áthatolást, és visszaverődést produkál egy fekete anyagon.

 

Nehéz dolga lenne egy bíróságnak, ha a perben ez a mosoly lenne a döntő bizonyíték, hogy e kép alapján a bíró kimondja az ítéletet.

Előzmény: Ezüst Sajó (7083)
lovasutas Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7085

 

 

"Kattints a képre, majd nagyítsd 200%-ra. És ne csak a szemét nézd."

Jaj, bocsánat, ez még lemaradt:

- szerintem tuti fotosoppp!    : ))

Előzmény: halkergető (7082)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7084

tudom, arc a Marson...

1. Ez itt egy mosoly.

2. Elsőként a ballib pártpreferenciájú kartácsak hívták fel rá a figyelmet, nem én.

3. oké, nem jelent semmit, vagy éppen bármit - bár sok kicsi sokra megy... Ugorgyunk.

Előzmény: halkergető (7082)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7083
Ez is igaz. Most hogy jobban megnéztem, nem biztos hogy mosolyog, csak a szöveten látható redő miatt tűnik első pillantásra egyértelműnek.
Előzmény: halkergető (7080)
halkergető Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7082

Amennyiben az a kámzsa valamelyest áttetsző, és rásimul az arcra, nem pedig csak a felvétel véletlen fény-árnyékhatása.

 

Jó, tudom, itt nincsenek véletlenek, ha a szakértő olvtársak kinyilatkoztaták, hogy ott mosoly van, akkor mosoly van.   :-))

Előzmény: lovasutas (7081)
lovasutas Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7081

Kattints a képre, majd nagyítsd 200%-ra. És ne csak a szemét nézd.

Előzmény: halkergető (7080)
halkergető Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7080
Sokféle kifejeződés lehetőségét magyarázhatnám én is arról az arctöredékről, a mosoly valószínű nálam is a sokadik helyen szerepelne.
Előzmény: Ezüst Sajó (7079)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7079
Hm... Sokféle következtést le lehet vonni belőle. Az egyik a sok közül az hogy itt egy aljas náci sátáni mosolyáról van szó. A másik kilencvenkilencet most nincs kedvem felsorolni. :-)
Előzmény: Törölt nick (7078)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7078

tessék, a mosoly:

 

 

Előzmény: Ezüst Sajó (7077)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7077
"A múlt héten néhány fórumtárs mint a megátalkodott gonosz jelére, úgy tekintett - és hívta fel itt a figyelmet - a gyanúsítottak egyikének arcán a maszk alatt is látható széles mosolyra."
Én erre nem figyeltem fel, de a testtartásuk és a mozgásuk mindenestre nem olyan volt, mint akiket nagyon összetört volna az, hogy egy ilyen súlyos bűncselekménysorozattal gyanúsítják őket.
Előzmény: Törölt nick (7073)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7076
"Bár én ahogy korábban kijelentettem a "megbízó" ellenes vagyok, azaz nem igazán hiszek benne, de több érvet elolvasva (az értelmesebbjét) hát nem is tudom..."
Én nem sokat írkáltam ebbe a topikba, de régebben már beírtam, hogy a puszta öncélú rasszizmus mellett, még ezer oka lehetett ennek a gyilkosságsorozatnak. Az hogy mi a kellő információk hiányában nem látjuk, tudjuk hogy mi lehet az a más indíték az még bizony nem kizáró ok. Még valamelyik topiktárs fel is szólított, hogy írjak példákat, de nem írtam, mert tudtam, hogy megteszik mások, hiszen később úgy is tele lesz a topik összeesküvéselméletekkel. Egyébként én sem állítom, hogy nem lehet az öncélú rasszizmus az ok, csupán csak azt, hogy a többi szóba jöhető indíték összesített valószínűsége jóval nagyobb. Már pedig a többi indíték számbavétele során nem lehet kizárni a megbízókat a történetből.
Előzmény: windom earle-ke (7068)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7074

értem mire gondolsz....

pro és kontra ésatöbbi....hogy cáfoljam magam....igen egy mosoly....és tovább gondolkozva....kirendelt védők....(én korábban épp egyik okként ezt kis felhoztam, hogy talán már ott lenne a mehgbizó által (aki mélyen  háttérben üldöél tán tűkön) szóval már ott lenne egy-két jó védő. Nem sztárügyvéd...hanem jó és elkötelezett védőügyvéd....persze tán azt is felemlítettem, hogy lehet kivár a megbízó...az előzet ugyis megáll.---majd szépen csöndben...

de mi van akkor ha a kirendelt védők a "megbízott védők"...értitek a csavart...Nincs a kezemben a hatályos kirendelhető védőkjegyzéke itt Bp-n. Mert gondolom innen rendelték ki őket. Debecenből, Vagy Biharból hülyeség lenne, idő miatt is, no a meg a megtéritendő költség miatt is...

Eljátszok a godolattal....Lehet az egyik nyomozónak kiadta a parancsot a nyom. vezetője keresss  négy védőt a listáról aki kirendelhető.....az meg rohant feltépte az iróasztal fiókját vette elő a gyűrt listát, amikor belibegett vki...."jelentkezem PK.elvtárs....! húzta ki magát a nyomozó remegve mégsoha nem látta élőben a nagyembert....(csak TV-ben fényképről vagy csak hallotta hogy néz ki ) hisz ő csak nyomozott....a nagyember meg a meleg ellenére is kesztyűs kezével - hogy ne legyen piszkos - lecsúsztatott egy papirost....hallom ügyvédeket keres....no fiam itt van három, vagy négy....maga dolga melyik-melyiké....

 

( fennt csak hülyültem) de akár....mint egy jó reklámban akár....

Szóval mindegy amit leiírtok és elolvasom, ha nem vagyok figyelmetlen sokszor elgondolkoztat eljátszok a gondolatokkal....próbálom magam is meggyőzi arról, vagy az ellenkezőjéről....mindegy várom mi lesz a vége....

 

 

Előzmény: Törölt nick (7073)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7073

A testbeszédre : Már nem tudom melyik bevágást láttam, talán azt amikor hozzák ki, őket az előzetes tárgyalásról....

 

Emlékeztetőül:

A múlt héten néhány fórumtárs mint a megátalkodott gonosz jelére, úgy tekintett - és hívta fel itt a figyelmet - a gyanúsítottak egyikének arcán a maszk alatt is látható széles mosolyra. (ld. Index akkori képsorozatát) Az újabb információk fényében talán újraértékelhetnék azt a mosolyt...

Hadd ne én tegyem, mert nyomban érkezik tőr fórumtárs, hogy rámfogja: magát Orson Wellest is marslakónak tartom...

Előzmény: windom earle-ke (7068)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7072

Nem tudok erről semmi újat.

Először mikor meghallottam a Kis Károly nevet, akkor arra gondoltam hogy no csak nem az Aszódi pénzszállító rabló, akit Németben fogtak meg. De az sitten van szvsz. persze lehet épp neki lettek volna infói...

De aztán hallottam hogy nem teljesen más személy... szóval ezzel kapcs. nem hallottam újat....

De lehet már a Nemzetbiztonsági Bizottság, vagy inkább annak vmelyik tagja, többet tud...

De az is lehet kamu az egész...gözöm sincs

Előzmény: Törölt nick (7069)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7071

Ezen valóban sokan elgondolkozhattak.

A célpont kiválasztása...nem tudok erre mit nyilatkozni...ne ismerem  a helyszíneket pontosan...tehát e alatt értem, hogy milyen a megközelítési lehetőség..hány irányba lehet menkülni..milyen messze van a rendőrség...esetleg menyi lehet egy riasztás során a reaglási idő ,....mennyire forgalmas stb... (OFF...anno a Ambrus... lemérte a rendőrség reagálási idejét....az utolsó bankrablása előtt...egy fülkéből felhívta yardot és bejelentést tett egy bűncseleményről és mérte kb. mikor ért ki a rendőrség..)

On igaz nem tudjuk hogy ez a néges(ha ők azok) nem-e megtették csak másképp

A végrehajtásban semmi profizmust nem látok....nyomokat hagytak a helyszínen. Ha igaz ragaszkodott az egyik a telefonkészülékéhez is..szinte göcsösen)

(ilyenkor megint azon gndolkozom egy profi megbízó nem oktatta ki őket, arról sem, hogy ne hagyjanak nyomokat, hüvelyt hátra stb, persze lehet a fiuk nem vették komolyan, akor meg nem profik már ezért sem.)

 

Abban sem profik, hogy lakóhelyüktől messzebb kerestek célpontokat /ez érthető/(Off egyszer olvstam egy sorozatfelderítési módszert...un kördiagram...mondjuk ez városokban múkszik, de egy országban, mondjuk ott is. ha a kördiagram helyett idődiagrammot használnak. Hisz egy cselekmény végrehajtására adott időt szántak általában (bár ez kicsi ország ahhoz)

On

Ha olyan helyen támadnak ahol esetleg  lett volna ellenállás (bodzásoknál), lehet hamarább meg lettek volna...igen ebben profik voltak, ha ez annak nevezhető.

A sokáig konspirálást meg megcáfolja a jelenleg zajló vizsgálat az egyik csúcsszervnél...(basszu,s hát képben voltak!) és én csak bízom benne, hogy emberi hiba okozhatta és nem szándékos....hogy így tudtak konspirálni.   Bocs, a vizsgálat nem ez miatt zajlik... 

 

Tegnap láttam az E TV-n a Birsósági ügyekben Bencét...de csak a végére írtem haza este...valaki nézte ? vesztettem valamit ? Nem Bence miatt arra tudom a választ, hanem a hírek miatt

Előzmény: Ezüst Sajó (7067)
egyenlítő Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7070

 Miért hogy sem a főrendőr, sem a sajtó nem beszél erről, nem foglakozik ezzel a triviális ténnyel? Kik voltak a felbújtók/megbízók/szervezők/finaszírozók?

 

Mert ez már prekoncepció. Ez után jön a koncepciós per, mint pl. a Reichstag felgyújtásánál. Mondjuk megneveznék szépen-sorban a Jobbik vezetőit, az ismert jobbos aktivistákat, mint lehetséges szellemi felbújtókat, esetleg még szembesítenék is őket a gyanusítottakkal.

 

Ehhez mit szólnál?

Előzmény: Törölt nick (7048)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7068

E.S. hm...elgondolkoztatott hsz-d. Bár én ahogy korábban kijelentettem a "megbízó" ellenes vagyok, azaz nem igazán hiszek benne,  de több érvet elolvasva (az értelmesebbjét) hát nem  is tudom...

Abban is  igazad van...hogy mekkora az esély hogy 4 ember "összetalálkozva" eljut odáig ahol most tartanak...(bocs nem részletezem, leírtad nekem teljesen érthetően) igaz nagyon kevés....de lehet...és azért lehetnek példák...amelyeken "felnőttek", mert ahogy az összetalálkozott bűnöző párosok is eljutnak odáig, hogy akár az életük árán is egy másik utat választanak, úgy ebben a négyben, vagy ötben is benne lehet.  E négy emberről is csak annyit tudunk egyelőre amit engedtek...nem ismerjük igazából azt miket olvastak, kikkel neteztek, kikkel méleztek stb.. (jó csontrabló, aztán ennyi...) Nem ismerjük a jellemüket...igazából nem.

 A testbeszédre : Már nem tudom melyik bevágást láttam, talán azt amikor hozzák ki, őket az előzetes tárgyalásról....az egyik ahogy az ajtón kilépnek és balra fordulva afolyosón haladnak tovbb láthatóan eltakarja az arcát (noha csuklyát visel) de talán ösztönösen, vagy csak a szemét takaja, a folyosón várakozó riporterek elől...ő talán megértette hogy miért van ott...

a mozgás ahogy valaki belépdel, vagy ellépdel eg előzetes tárgyalásról, főképp ha rajta a maci....nem lehet tétova, remegős....akkor rögtön látszik hogy az ipse törhető, akár a nyomingereknek, akár a pályatársaknak...csipőből hintázó felsőtest, oldalrcsöppet előre ejtet vállak, amelyek kiemelik a deltaizomokat..alkar csöppet kiforditva elől összeszárva (jó  bilincs és az öv miatt is), de a de a tricepsz zmok kidomborodnak....hm igen sugároznia kell hogy erős vagyok és kibirok mindent úgy kifele és úgy befelé, ha a jövendő zárkatársak nézik a felvételeket....

Visszatérve a megbizóra, ha van....hát akkor az igen nehéz lesz megfogni...de ha van és ahogy O topictársunk véli talán nem is kis pozicióban...akkor itt még komoly gondok lehetnek.... mert aki ilyenre képes, az mindere...   

Előzmény: Ezüst Sajó (7058)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7067
A végén a zárójeles részt azért fűztem hozzá, mert ugye a kérdést, hogy miért nem a települést terrorizáló "kannibálokat" tizedelték, már minden gondolkodó ember felvetette. Itt a topikban is sokan hangot adtak ennek.
Erre meg szokott az elmaradhatatlan válasz érkezni, hogy a németországi nácik is, hatalomra kerülésük után, válogatás nélkül...
Aztán azt még nem láttam, hogy valaki bővebben kifejtette volna, hogy mekkora oltári marhaság egy hatalmon lévő náci szervezet és egy hatalom által üldözött, valamilyen szinten szervezett, jól konspiráló terrorista csoportot ilyen módon párhuzamba állítani.
Ezt a falu szélén meggyilkolok egy napszámost, munkást, stb... csak azért mert cigány, mint eredményt egyszerűen nem tudom a szervezettséggel és ennek erőforrásigényével összeegyeztetni.
Ha az lett volna, hogy valahol összegyűlik egy náci csürhe, aztán a velük szembejövő napszámos vagy gyárba induló cigányt meglincseli valamilyen mondvacsinált okból kifolyólag, tehát csupán azért mert cigány, akkor azt mondom nácik. Úgy választottak célpontot, ahogy azt egy csürhe csinálja. Náci csürhe. Nincs semmi mögöttes szándék, csak az ösztönök kiélése az adott pillanatban.
Na de az nekem valahogy nem klappol, hogy van itt egy hosszú ideig konspiráló csoport. Amely úgy választ célpontot, mint egy csürhe, aztán meg felépíti és végrehajtja az akciót, mint egy jól szervezett csoport.
Előzmény: Törölt nick (7063)
Nagulnov Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7066
Mondjuk a Papa már régóta ezt mondja. És kezd bejönni. Csak nem nevezte meg hogy melyiknek áll érdekében...
Előzmény: Ezüst Sajó (7058)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7063

Hú de hosszú lett

 

... de tömör.  Fontos kérdéseket feszegettél.

Előzmény: Ezüst Sajó (7058)
Nagulnov Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7059
Ha bűnözőt öltek volna meg - arra nem lehetett volna kihajtani a pol.elitet VIP temetésre meg sűrű bocsánatokat kérni a magyarok nevében.

Kis pici Józsikánál megtapasztalták hogy visszaüt. Azért jöttek most az ártatlanok.

Előzmény: Ezüst Sajó (7058)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7058
Elég valószínű, hogy volt valami "felettesük".
Egyébként az a röhejes az egészben, hogy még a legnevetségesebb összeesküvéselmélet is valószínűbb ebben az ügyben, mint az hogy egyszer csak négy ember eljut a "benáculás" és rasszista gyűlölködés olyan fokára, hogy időt és pénzt nem kímélve ilyen gyilkosságokat kövessen el. Mint kidobóemberek (verőemberek?, pénzbehajtók?), az ilyen indulataikat, másképp, minimális kockázattal és jóval kevesebb idő és pénzbefektetéssel is levezethették volna.
(Néha az ember az eset tárgyalása kapcsán, mivel aljas gyilkosságokról van szó a kegyeletsértés határán lavírozik. Talán ez is az amit most írok, de meg kell jegyeznem ha most szinészekről beszélnék, akkor azt mondanám, hogy az az érzésem erősen túljátszották a szerepüket. Hatásvadász ripacskodás, mint a vásári komédiákban, ahol a nem túl értő közönségnek is "kvázi" a szájába legyen rágva, hogy mit kell gondolni.)
A másik, ami nekem szemet szúrt, és mindenféle később nyilvánosságra került információ és dezinformáció ismerete nélkül is furcsa volt, hogy amikor bevitték őket, - a rövid idő alatt megfigyelhető "testbeszédük" alapján - számomra nem tűntek különösebben megtörtnek. Ami érdekes tekintve azt, hogy a várható büntetésük nem valami felfügesztett ejnye-bejnye. Kvázi, mint akiknek megdönthetetlen alibijük, mentelmi joguk van. Vagy tényleg olyan elszánt "náci hősök", hogy akár a halállal is bátran szembenéznek, csak hogy példaképek legyenek a többi "náci" számára. Viszont ha elfogadjuk, hogy valóban ilyen "hősök", akkor ennek még szabadlábon, miért olyan tettekkel adtak hangot, mint például egy cigány napszámos, vagy egy éppen dolgozni induló ember lelövése? Aki "hőssé" akar válni, az olyan tetteket fog elkövetni, ami alapján az emberek legalább egy része valóban "hősként" tekinthet rájuk.
Jó, mondjuk egy enyingi, ráckevei, stb... tipusú maffiaklán megtizedelése még az önjelölt "náci hősöknek" is kemény falat lenne, de akkor még mindig választhattak volna egy szintén falu szélén lakó balhés családot, amely évek óta terrorizálja a falut és akikkel szemben a mostanában divatos töketlen rendőrség és igazságszolgáltatás tehetetlen.
(Erre persze lehet válasz az, hogy hát a németországi nácik is, - amikor már igazán elkezdték a tombolást - válogatás nélkül gyilkolták a zsidókat, és nem csak a zsidó bűnözőket ölték meg. Ez így igaz. Viszont a párhuzamba állítás teljeséggel helytelen, mert amikor ez történt, és tömeges pogromok megkezdődtek, akkor a végrehajtók mögött már ott állt az államhatalom, és nem a potenciális áldozatok voltak pozitívan diszkriminálva.
Államhatalmi támogatás nélkül a fajelméletet a zászlójukra tűző náci "terrorista sejtek" nem hiszem, hogy a zsidó kisboltos, munkás megölésével foglakoztak volna. Inkább az egyszerű kispolgár, munkás számára valamilyen szinten irritáló életmódot folytató embereket (gazdagok, bűnözők), vagy az ellenük harcoló csoportok hangadóit likvidálják.
Ugyanis államhatalmi támogatás nélkül minden ilyen terrorista akció kivitelezése jelentő bátorságot igényel. Az akció veszélyessége és az esetleges komoly büntetés miatt. Ráadásul a konspiráció miatt jelentős mértékű erőforrásokat is. Ezeket pedig senki nem pazarolja úgy, hogy valamilyen nagyobb "hozamot" ne várjon érte cserébe. Viszont ha egy népcsoport ellen a pogromok már a hatalom támogatásával, ösztönzésével történnek, akkor pont ellenkezőleg, már nem a pogromok kivitelezéséhez kell a bátorság és a jelentős erőforrások, hanem az ezzel való szembeszálláshoz. Hiszen az lesz a "terrorista", aki ezekkel szembeszáll, az üldözött népcsoport védelmére kel.
Ezek után. Vajon mekkora naivitás kell ahhoz, hogy valaki, egy az államhatalom által üldözött náci vagy annak gondolt szervezet módszereit, célpontjait, rövidtávú céljait ugyanannak gondolja, mint a hatalomra került (kb. teljhatalmú) náci szervezetek módszereit, célpontjait, rövidtávú céljait? Szerintem meglehetősen nagy.)

Hú de hosszú lett, csak pár mondatot akartam! Mea culpa.
Előzmény: Törölt nick (7048)
Nagulnov Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7057
"Az informátor beszámolt arról is: Vasmegyeren és Tiszarádon a tiszalöki gyilkosságot követő hetekben a helyiek sokszor láttak egy szürke, Honda típusú nagy motorral közlekedő, erős testfelépítésű ismeretlent, akinek látogatásai azután maradtak abba, hogy a tiszarádi romák bejelentették: éjszakai járőrszolgálatot szerveznek a faluban. A férfi szerint érdekes egybeesés, hogy a letartóztatott Cs. Istvánnak is szürke, Honda típusú nagy motorja van – írja a lap."




"Koromsötét volt, így aztán persze a kocsit is feketének vélte látni. De hogy valóban fekete volt-e? (Amióta Kolompár Orbán, a Országos Cigány Önkormányzat elnöke a nagycsécsi merénylet kapcsán odanyilatkozott, hogy fekete terepjáróval érkeztek a fekete ruhás gyilkosok, nos azóta minden romákat ért Molotov-koktélos-fegyveres támadáskor ugyanez a sztereotípia köszön vissza.

Nyomozók mesélték, hogy a nagy médiaérdeklődéssel kísért ügyekben nehéz olyan tanút találni, aki nagyjából objektívan képes előadni, amit látott, hallott. A meghallgatottak ugyanis gyakran a tévében, rádióban hallottakat, újságban olvasottakat adják elő némileg kiszínezve a sajátjukként. No meg azt, amit a szomszédoktól – akik szintén már mástól szerezték be értesüléseiket – hallottak. A tanú ugyanis legtöbbször túlzottan is igyekszik megfelelni, következésképpen rendszerint túllő a célon, és az általa szolgáltatott információ használhatatlan.)"

amarodrom/április
Előzmény: eFigyelő (7010)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7056

nahát, zárt ülés lesz :))

 

kicsit tartok tőle, hogy ami ezt követően nekünk, állampolgároknak tudomásunkra lesz hozva, arra - maximális tisztelettel - csak annyit mondhatok majd, amennyit Captain Beefheart mondott a Nagy Aldous Huxleynak az ajtóban:

 

http://www.youtube.com/watch?v=21voUGVzym4&feature=related

 

 

 

Előzmény: kábelbúvár (7054)
ex_lx Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7055
"Jövő keddre,"

Az csak egy nappal azután van, amikorra a tájékoztatást ígérték.
Előzmény: kábelbúvár (7054)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7054

Jövő keddre, szeptember 9-ére hívta össze Simicskó István, a Nemzetbiztonsági Bizottság elnöke a testület következő ülését. A zárt ülés egyetlen napirendi pontja "a sorozatgyilkosságok sajtóban megjelent nemzetbiztonsági összefüggéseinek hátteréről" szóló tájékoztatás.

Hírszerző

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7053

Én azt tapasztalom, az utóbbi hetekben-hónapokban pl. a rendőrség (média) munkájával kapcsolatban, van egy bombasztikus bejelentés ; erre felbojdulnak ballib érzelmű olvtársain és kánonban rasszistázzák a magyar nemzetet.

Majd egyre több kétség merül fel-egyre inkább röhejessé válik a(mindenkori) sztorival kapcsolatosan kommunikált, kiszivárgott infók jelentős része.

A ballibbantak meg elmotoroznak....

Legközelebb akkor hallunk felőlük, amikor új sztorival áll elő a médiájuk, rendőrségük, hivatásos rettegőik.

Nehezen folytatható ez sokáig egy nemzeten belül, nem  ?

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7052

madarat tolláról, Bencét Borókairól? Borókait meg nyilván Orbánról... és ebből Bence becsületes volta következnék?? Há-á-át, legfeljebb az ellentáborhoz képest... 

Előzmény: kristo_f (7051)
kristo_f Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7051

Szoval, ha én becsuletes ember vagyok, na csak tételezzuk fel, és én valakire ugyanazt mondom, aztán az illető kezet fog valakivel, vagy egyutt mutakozik azzal a valakivel, akkor az a valaki is becsuletes ember?

Ugye érthető?

Mer' keringenek a neten képek, ahol becsuletes emberek kezet fognak másokkal.

Előzmény: Álomvédelmi twist (7042)
kristo_f Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7049

Azért aranyos K.Orbán, ahogy a képen pucsit

Jut eszembe, berakjátok ezt a rasszista cikket mindenhova

Ott van

 'családtagjaikkal üdültek'

A roma gyerek , nem családtag szerintetek? Hogy nincs a képen?

Mit akartok, Feszty körpanorámát

Nahát!

 

 

Előzmény: Törölt nick (7034)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7048
A pasas evidenciaként beszél róla, hogyha valóban az a négy pasas volt a tettes, akkor kellett hogy legyen felettesük, szellemi irányítójuk. Miért hogy sem a főrendőr, sem a sajtó nem beszél erről, nem foglakozik ezzel a triviális ténnyel? Kik voltak a felbújtók/megbízók/szervezők/finaszírozók? Már ha elfogadjuk, hogy tényleg ez a négy fószer volt a végrehajtó. Miért, hogy ez sehol nem téma hivatalosan? Persze ez is költői kérdés.
Előzmény: Törölt nick (7044)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7047
Hogy egy kicsit ontopik is legyek: szerecsenmosdatás. :-)
Előzmény: ex_lx (7046)
ex_lx Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7046
A vezetőik megtanultak mosakodni.
Előzmény: Skatolo (7045)
Skatolo Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7045
S még azt mondjátok, hogy cigányok nem szeretnek fürödni.
Előzmény: Törölt nick (7034)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7044

költői kérdés...

Előzmény: Törölt nick (7040)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7042

Bencze iránti bizalmamat az is erősíti, hogy egyszer Borókai Gábor a Fidesz-kormány egykori szóvívője, per Jóskaként beszélt róla, mint földijéről, aki egy rendes ember.

Előzmény: Álomvédelmi twist (6941)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7040
Ez nem semmi. Teljesen szembemegy a hivatalos propagandával. Igen meghökkentő, hogy a TV2 meghívta a pasast és leadta ezt a riportot! Vajon miért?
Előzmény: kábelbúvár (7029)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7039

mérsékelten offolunk, múlatjuk az időt...

várjuk, hogy az NBH - hideg verítékezés közepette - összeeszkábáljon egy lóláb nélküli konstrukciót...  nem könnyű feladat, mondhatni, lehetetlen.

Előzmény: Törölt nick (7034)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7038
Na, ez is egy nagy winnernek hitte magát, pedig csak egy nagyképű, arrogáns köcsög...
Előzmény: Törölt nick (7037)
ex_lx Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7036
Én speciel egy kanálnyit se.
Előzmény: kábelbúvár (7035)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7035

Még a vizet is sajnájjátok tőle !!!

 

:((

Előzmény: Törölt nick (7034)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7033

Nem kell ahhoz 2 ember.

 

Akkora régi komcsi párttagból lett MIÉP-es !

Előzmény: Törölt nick (7012)
ex_lx Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7031
"Tényleg el kéne tünniük, az egész államigazgatásnak, tokkal-vonóval. Csak kit ültetsz a helyükre, akik tudnák akár minimális sziten is működtetni?"

Csupán tudomásul kell venni, hogy úgyis az petyegtet, aki fizet. Csak azért párizsi modellnek nevezni az amerikait, mert az erkölcsösebbnek tűnik, kontraproduktív, sőt: erkölcstelen.
Előzmény: halkergető (6935)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7030

Mindig az utolsó infó az igaz, mint a katonaságnál az utolsó parancsot kell végrehajtani?

nagyjából, igen.

 

Oszt' mi lesz ha ennek a nyomozásnak a végeredményét titkositják 80 évre?

Akkor ki, mit hisz?

eddig is, ezután is, ki mit óhajt. Ma is nagy számmal vannak, akik szerint Oswald magányos merénylő volt. 

Előzmény: kristo_f (7024)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7029
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7028

Az ásott olyan árkokat, hogy családokon belul is  egymás ellen fordultak az emberek...

 

Igen, és személyesen orbán a főbűnös. Követelem, hogy azonnal határolódjon vissza a családjához.

Előzmény: kristo_f (7027)
kristo_f Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7027

A Fidesz, az.

Az ásott olyan árkokat, hogy családokon belul is  egymás ellen fordultak az emberek

Ide vezet a hazug kampány Elnök úr

:)

Előzmény: Törölt nick (7012)
Vajk Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7026
erre majd jön a frappáns válasz: "Engem nem láthattak, mert én sem láttam őket."

Ki is védekezett ezzel? CSak nem Pintér? :)
Előzmény: meghallhatom (7019)
kristo_f Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7025

Szvsz. fasság

 

Azért egy háttérbeli NNI-s ugynök, nehogymá' elkezdjen egy ujságirónak ilyeneket nyiilvánosságra hozni, amikor M.o. nem kulönb a Mátyas téri pletyka háznál

 

HA meg ott volt a gyanusitott, az sem hulye, hogy ne takarná el a "rasszista" tetkókat.

Jóhogy nem lobogtatott árpdsávot

 

A többi helyen meg látttak egy nagy farkat a helyiek...

mindenhol fekete terepjárót láttak/kerestek, sehol egy szurke Honda

 

Ekkora marhaságot!

 

 

Előzmény: eFigyelő (7010)
kristo_f Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7024

Ha humorizálni akarnék, megkérdezném

melyik variációnak higgyek abban az esetben

 

Mindig az utolsó infó az igaz, mint a katonaságnál az utolsó parancsot kell végrehajtani?

 

Oszt' mi lesz ha ennek a nyomozásnak a végeredményét titkositják 80 évre?

Akkor ki, mit hisz?

Előzmény: Törölt nick (6963)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7023

Jó lenne mindent ráverni.

 

Javulna a statisztika + a néphangulat.

 

A pécsi gránátos nem ő volt?

Előzmény: Törölt nick (7020)
takacsi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7022
Olvasd el a NOL-on, miket írogatnak....
Előzmény: Kékszakáll (6974)
lopikula Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7021
Készülőben a csúcstárca Sányánknak.:-))

Orbán megszüntetné az NBH-t

Aki merészeli szidni Drazsét, az fennakad a Deákné vásznában!:-)))))))
meghallhatom Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7019
Lassan nevetseges komidiava alakul az egesz ügy ezekkel a nyilatkozatokkal.

Legközelebb az lesz hogy biztos ök mert ö latta a helyi etteremben hogy az egyik elkövetö jobb 3-mas felsö fogaban amalgan tömes van.
Előzmény: eFigyelő (7010)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7018

A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egyik informátora állítja: a romák elleni támadásokkal gyanúsított férfiak egyikét látta a kislétai temetőben az áldozat temetésén - ismerteti a csütörtöki Népszabadság. Cs. István védője szerint viszont kizárt, hogy nem figyeltek volna fel a férfira, és azonnal nem próbálták meg kideríteni a személyazonosságát.

 

http://hvg.hu/itthon/20090903_nepszabadsag_kisletai_gyilkossag_temetes.aspx

kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7017

Te is tudod, kik gyártyák a legendákat....

 

:)

Előzmény: drzyx (7014)
meghallhatom Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7016
Ha igaz az egesz????
Előzmény: eFigyelő (7010)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7015
Mint a Rajk família. Egy nyilas, egy kommunista.
Előzmény: Törölt nick (7012)
drzyx Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7014
eresszelek le?:)
Előzmény: kábelbúvár (7011)
drzyx Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7013
Yotvata pl. a Negev sivatag közepén van, mégis ott gyártják Izrael valamennyi tejtermékét, joghurtot, kefírt, van datolya ültetvényük, lakásaik Tel Avivban, Jeruzsálemben, New Yorkban, saját repülőterük és repülőgépük, a gyerekeiket a kibuc költségén amerikában járatják egyetemre, mégis nagyon sok embert foglalkoztatnak 6 hónapos ulpan-ok keretében, ahol nyelvoktatás, munka, ügyintézés folyik, számlát nyitnak a delikvensnek és igénybe veheti a kibuc minden szolgáltatását, ingyenes étkezés, lakhatás, úszómedence stb
Előzmény: kábelbúvár (7002)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7011

Eresszé má picit le!

 

;-)

Előzmény: drzyx (7009)
eFigyelő Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7010

Ekkora amatőröket, mint a sündőrség! 100 éves krimikben is fényképezik az áldozatok temetésén résztvevőket! Most meg lebvsszák a szemtanut, miért nem fotózott.

 

Árulkodó tetoválás: a kislétai temetésen járt az egyik gyanúsított?
2009. szeptember 3. 08:05

// <![CDATA[ var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); // ]]>

MNO - FMM
A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egyik informátora állítja: a romák elleni támadásokkal gyanúsított férfiak egyikét látta a kislétai temetőben az áldozat temetésén – ismerteti csütörtökön a kormányközeli napilap.


A romák ellen elkövetett, hat halálos áldozatot követelő sorozatgyilkosság négy gyanúsítottja közül az egyik nagy valószínűséggel részt vett a Kislétán augusztusban agyonlőtt B. Mária temetésén – közölte a Népszabadság tudósítójával egy neve elhallgatását kérő férfi, aki azt állította, hogy a háttérből segítette a Nemzeti Nyomozó Iroda munkáját. Mint mondta, egy tévétudósításban az egyik gyanúsított jobb felkarján épp olyan tetoválást ismert föl, mint ami a temetésen látott gyanús férfin volt. (A gyanúsítottak közül K. Árpádnak van nagyméretű tetoválása a jobb felkarján.) Hozzátette: tájékoztatta a NNI munkatársát, mire azt a választ kapta, hogy ha gyanúsnak találta az illetőt, akkor le kellett volna fotóznia.

Az informátor beszámolt arról is: Vasmegyeren és Tiszarádon a tiszalöki gyilkosságot követő hetekben a helyiek sokszor láttak egy szürke, Honda típusú nagy motorral közlekedő, erős testfelépítésű ismeretlent, akinek látogatásai azután maradtak abba, hogy a tiszarádi romák bejelentették: éjszakai járőrszolgálatot szerveznek a faluban. A férfi szerint érdekes egybeesés, hogy a letartóztatott Cs. Istvánnak is szürke, Honda típusú nagy motorja van – írja a lap.

drzyx Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7009
a tagok igen, de honnan veszed, hogy "tag" lett volna? megint legendákat gyártasz? a munkások viszont fizetést kapnak
Előzmény: kábelbúvár (7002)
meghallhatom Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7008
Eretem es ebböl konkretan tudod ezeknek a besorozasoknak a menete.
Előzmény: Törölt nick (7006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!