Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MrZsolt78 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 81113

Milyenek a románok?? Első sorban összetartóak, vigyáznak egymásra, egymásmellé állnak a parkolóban, együtt főznek és mindenki dob valamit abban a fazékban, nem mint a magyar hogy megáll a parkolóban de a lehető legtávolabb helyen a másik magyartól és behúzza a függönyt. Majd akkor szál ki az autóból ha elfogyott a dohánya, a hüvelye, vagy kellene neki egy kanál kávé mert pont most fogyott el! Ha segítségre szorul az ember, akár egy bika kábel kell vagy bármi... na magyarhoz aztán mehetsz! Másodsorban beszéljünk a tisztaságról! Vagy inkább ne?! Garantáltan és fogadásban is benne vagyok,sétáljunk végig csak egy nagy parkolóban, kérjük meg a söföröket hogy engedjék hogy vessünk egy pillantást a fülkékbe, 10-ből 10 román kamionnak patyolat tiszta és rendezett a fülkéje, magyar kamionbol 10-ből 1 tiszta, 9 pedig leírhatatlan, katasztrófa!!!  El lehet beszélgetni a román sofőr külsejéről is mert ha végig nézel rajtuk tiszták, márkás ruhákban járnak javarészt és nem koldulnak a parkolóban hol kenyeret hol dohányt stb.. Persze hogy akad közöttük is nem földre való ember de erdő sincs száraz ág nélkül. Szóval kedves tudatlan kolléga, ne keresd másban a szálkát, lásd meg magadban a gerendát. Üdvözlet mindenkinek és elnézést hogy nem ezzel kezdtem! Jó gurit mindenkinek! 

Előzmény: arpibacsi75 (81099)
Zotya kamiont vezet Creative Commons License 2016.09.15 0 0 81112

Mire jó több,mint 1 éves cikkeket belinkelni?

Előzmény: trizs77 (81111)
trizs77 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 81111
vighgabor Creative Commons License 2016.09.15 0 0 81110
trizs77 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 81109

Nem sokat tudok a Belarusz kamionok minőségéről.

Biztosan nem Scania szintűek.

Bár kb. 10 éve véletlenül (a kormány nem figyelt oda) egyik volán vállalatunk nyílt tenderén a MAZ-103-as szóló autóbusz nyert.

Nem sokat, összesen 10 db helyközi buszt szállítottak, ami még a megyei kb. 300 db-os flottában is kevés.

De.

Jó 6-8 évig ez a 10 db busz volt a társaság legüzembiztosabb járműve.

Rendelkezésre állási mutatójuk jobb volt a társaság többi tipusánál.

Előzmény: Zotya kamiont vezet (81104)
Zotya kamiont vezet Creative Commons License 2016.09.15 0 0 81108

Németben a kaja ára hasonló,mint itthon,néha picit olcsóbb.Sokszor ha külföldön váltunk,a kolléga itthon be se vásárol,hanem kint beugrik egy Lidlbe,Aldiba.
Ja,a magyar Pick szalámi pl. Németben jóval olcsóbb,csak érdekességként.

Előzmény: YD-48-08 (81106)
nokia88 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 81107

Szia! Semmi hazait nem pakolok , mindent külföldön vásárolok 3 hét 30000ft:

Előzmény: YD-48-08 (81106)
YD-48-08 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 81106

Lehet hülyeségnek gondolod a kérdést de érdekelne. Elindulsz 3 hétre,ennyi időre nem tudsz hazait pakolni,nyilván menetközben is kell utánpótólni a készletet. Ilyenkor a fizetésed mennyi része megy el az utánpótlására étkezésre?

(A sör,és a cigi mondjuk nem érdekel,annak tudjuk az árát nálunk.)

Előzmény: nokia88 (81105)
nokia88 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 81105

Szia! Hétfő délelőtt indolok, és három hétig leszek távol. 

Előzmény: nokia88 (81102)
Zotya kamiont vezet Creative Commons License 2016.09.14 0 0 81104

És olyan minőségű,mint a mostani Ladák? :-D 

Előzmény: trizs77 (81103)
trizs77 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 81103

új

MAZ kamion

(minszki avto zavod)

nokia88 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 81102

Szia! Tibi vagyok a szám a sajátom. Hívj fel ,és egy pár mondatban mindent elmondok.

Előzmény: SimiZ (81101)
SimiZ Creative Commons License 2016.09.11 0 0 81101

Szia! Zoli vagyok, és a szegedi kolléga! Megkaptam a tel. számot. Ez egy központi szám, vagy a Te számod?

Kit keressek, ill. kire hivatkozhatok? Te tudnád e vállalni a betanítást?

Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: nokia88 (81072)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 81100

Még  ez  nekem  uj hogy  az  ECS nél  románok  vannak  eddig  lengyelekkel  volt  tele  és  szlovákok  pár  magyar  .

De  pld  én  nekem  tökre  mindegy  kikkel  dolgozom ,  mindenkivel  kitudok  jönni , ha  meg  buliznak akkor  ki  lehet  onnan  állni  ha  már  megvan a  kocsi.

Vissza  térve  a  Gartnerre  én  biztos  hogy  meg mondtam  volna  nekik  hogy   se tulvezetést  se  mágnest  nem  vállalok  , ha  igy  kellek  akkor  mehet  a  munka  ha  nem  akkor  viszlát .

3-4  hét  egy  hét  otthon  ezt  tudom  vállalni  .

Nekik  is  van  kikötésük  és  neked  is  legyen  . 

Most  elmégy a  szabi transz  vagy  a  pásztor  vagy  Halasi hoz  ,  megmondja  nem  kel  mágnes  csak a  felrakón  meg a  lerakón  ragd  fel .

Akkor  fogod magad  és  már  el  is  köszöntél  , még  az  elején  , ne   is  menny  bele  ilyenekbe .

Ne hagyd  magad  megvezetni , 800 ezerre  büntet a  Vosa  ha  bele  szaladsz  egy  kontrollba .

Előzmény: arpibacsi75 (81099)
arpibacsi75 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 81099

Az ECS az kemény hely.Zeebrudge-ben van a telephely, sokat vittem oda cuccot.Hétvégén katasztrófa az egész.

Tele románnal üvölt a zene, bandáznak főzőcskéznek, ha meg elindulsz sétálni vagy wc-re, úgy néznek rád mint akit rögtön kinyírnak.

A total kútra mentem ki, a parkolóból, de halálfélelmem volt végig.Az nagyon nem hiányzik szerintem senkinek.

Jó, most mondhatod, hogy ennek semmi sem jó! :)

De az ott tényleg gáz.Mert javarészt románok vannak az ECS kamionnal, és tudjuk milyenek.

Előzmény: SLAYER.74 (81098)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 81098

Na  már gépről írok :)

De  az az ECS  oda  most  van  felvétel  nem  kel  megszakadni 1900 euro  a  pénz  .

Pestre jön a  busz és  onnan  már  ketyeg a  napidij  is .

Kicsit vissza vettek a  pénzből 50 euro a  napidij  van  aki  hetente  megy  350-600 kmtert 

Ez  valóban  nyugis  meló nincs  tulvezetés  mégnes  stb .

Negativum a  hosszú buszozás gyakorlatilag  csinál  egy  nagy  kört ,  kb 24 óra 

Előzmény: arpibacsi75 (81097)
arpibacsi75 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 81097

Nekem nem a munkával volt a gondom, mert inkább megyek mintsem álljak.De én idegeskedjek, mert nem engedik betartani a kötelező szabályokat?!

A belga konténeres nem véletlenül az ECS ?

Igen egyre inkább a 22-es csapdájához hasonlít az egész.

Pedig az ember csak normális körülmények között akar dolgozni normális bérért.

Ja és csodálkoznak a munkaadók, hogy sofőrhiány van.

Előzmény: SLAYER.74 (81096)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 81096

Ez  egy  osztrák cég  szlovák bejelentéssel .

Ennyit  tudok  róla .

Akit  tudok  konténeres  az meg  belga szintén  szlovák bejelntéssel .

Ezzel  az  a  helyzet  hogy  szerdán voltam  a  nav hoz  , 

rákérdeztem  erre  a  kinti  bejelntett  munka utáni  adózásra  .

Adózni  nem  kell de  a  tb  járulékot  fizetni  kel  havonta .

7050 ft  Viszont  ők  még  ugy  tudják  hogy  40 euro ig  adómentes  a napidij.

De most  mit  álljak  le  vitatkozni  eggy ügyintézővel .

Másik  dolog  hogy  akkor  a szabolcsi  hűtősöket  el is  felejtheted , mert  ugyan  azzal  a  tempoval  dolgoznak  mint a  gartner.

Csak  itt  még  bonuszként  nem  biztos  hogy  ki  is  fizetnek  .

szoval  ez a  22es csapdája .

Előzmény: arpibacsi75 (81095)
arpibacsi75 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 81095

A távolságon kívül a 6 hét kinn lét, és mivel váltós voltam, így ha hazajöttem, nem biztos hogy 1 hét után vissza tudtam menni.

Ott is nagy a pörgés hűtőn, és ott sem mindig élelmiszert szállítottam.De javarészt Lidl-t terít.

Ami nekem zaccos volt ott, az a vezetési idők be nem tartása.Pl. 6 hét kinn lét alatt 1 45 órás pihim volt. Ok hogy fizetik a büntetést, de mi van ha elveszik a jogsit?!

A túlsúlyról ne is beszéljünk, naranccsal 44 t össz, konzerv 44,8 t össz.De alapjaiban a fuvarszervezés egyre katasztrófálisabb ott, sokszor szinte ész nélküli.

A telephelyről meg ne is beszéljünk. Amúgy a magyar irányításom nekem nagyon normális volt, mind a vezénylőm mind a fuvarszervezőm.De azóta is nagyon sokan jöttek el a cégtől.

https://soforallas.com/allasok/nemzetkozi-kamionsofor-2000-eurho-hutos/

Erről a cégről esetleg nem tudsz valamit?

Te is írtad, de már én is gondolkodtam a konténeres melón is.Gondolom ők inkább a kikötőket járják.

A wabinál is mintha láttam volna ilyen csoportot.

Egy országtól tartok nagyon az pedig anglia, azt ha lehet kihagynám.Én pl. 1000szer jobban szerettem a balkánon járni, mint pl. németbe.

Bár nekem azt ajánlották, ha egy cég nem jó hagyd ott és menj másikhoz.Csak nem szeretnék a pénzem után futni, mert nem fizet, vagy mert levonogat.

Előzmény: SLAYER.74 (81091)
trizs77 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 81094

Értem.

Köszönöm.

Tehát akkor ugyanez a mondat magyarul, helyesen úgy hangzott, hogy :

....."...26 tonna banán rakománnyal , 42 tonna összgördülővel mentem A-ból, B-be....."

Ok.

ÍGy már más.

SLAYER.74 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 81093

jo reggelt

nem el iras a 42t az az ossz gordulo

de ezt illik tudni egy gkv nek, 26t szokott lenni a banan.

nem is lehet mit csinalni, vegig parba rakja a palettat.

addig semmi gond nincs mig megnem fog az osztrak.

De  akkor jon a feketeleves mikor pestre kel vinni.

AKKOR jon az hogy a magyar kamionos, feltalalja magat, hegyesnel, belep, es ha van meres akkor jon az hogy Mosonmagyarovari, atrakora viszem ott var a masik kamion,addig kifizeted az utvonal engedelyt.

Es go Budapest nagybani.

vannak kamu Banan erlelok pld GYOR VAGY LEBENY,esetleg Nyul, Mosonszolnok.

ez az egesz egy mocskolodas hazudsz hogy minnel kevesebbet tudj fizetni, igy lehet ossze szedni a jo sok stresszt.

ugyan ez megy akasztott husnal csak az union belul.

Előzmény: trizs77 (81092)
trizs77 Creative Commons License 2016.09.10 0 1 81092

kis  német  belföld  vissza  rak  angolba  , jössz  Dunkerque, be üresen  ott banán  42 tonna viszed  Bécs  nagybani .

---------------------

Remélem elütés.

Az a 42 tonna banán ugye a valóságban csak 22 tonna ?

Mert különben Európa hírű lenne a fuvar a bűnügyi krónikákban.

SLAYER.74 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 81091

https://soforallas.com/allasok/nemzetkozi-gepkocsi-vezeto-27/

tessék  Pásztor transz  pont  hirdetett  igaz  augusztus 26 kán  de  meglehet  próbálni .

Amúgy mi volt a  gartnernél a  gond  a  távolságon  kivűl ?

Hűtőn voltál?  

Viszont  azt  tudd hogy  ezek a  hűtős  cégek  nagyrésze nem  mindig  hord  húst .

Gyakori az  olyan  hogy  Leszerződnek a  TD  Transdanubiához  és  ott  viszont  menni  kel  mint a  mérgezett  egér .

Viszont  arra  figyelj  ha  azt  mondják  23-28 ft/km  ajánlanak  felejsd el  messzire .

Viszont  nagyon  dörzsöltek a  válalkozók  ez  nem a  Gartner  figyelj  mivan a  munkaszerződésben mert  ha  nincs  benne a  napidij akkor  nem  tudod  követelni .

csak  egy  példa  indul a  járat  Apagyon raksz  szilvát svédbe , figyelj pénteken  van  kiállás  .

Kb 3-4 óra  a  felrakás hétfői lerakóval, onnan  vagy  ha  nincs  akkor  németből rakás  hollandba . hollandbol  vissza  németbe aldi  lidl  kaufland kis  árúterités majd  egy  kis  német  belföld  vissza  rak  angolba  , jössz  Dunkerque, be üresen  ott banán  42 tonna viszed  Bécs  nagybani . Üresen át a  TD  hez  és  lehet  pakolni  ujra  németbe . németbe  leraksz  három  helyen  aldi  lidl kaufland  ,  aztán mehetsz  rakni  Mertingenbe zott  joghurtot  szintén  a  TD  hez  viszed  onan  meg  leparkolsz és  jöhetsz is  haza  jőn érted  a  főnök  a  váltással vagy  haza  jössz telekocsival oscar  blablacar  stb  ez  igy  müködik  mert  nem  éri  meg  magyarba  fuvarozni  nekik .

ez  ugyan  mindegy gyilkos meló igy  is  úgy  is . 

Azt  szoktam  mondani  nemzetközibe mindegy  holvan  a  cég  mivel  ugyis  nehéz a  hazajárás  , megáll az  autó  veszprémben  az algidánál akkor  onnan  kel  valahogy  haza jutni  , vagy  Győrből esetleg  Bécsből . 

Ezeket  jó  ha  előre  lefikszálod  a  munkaadóddal  mert  ha  nem  jön  érted  akkor  nem  nagyon  fogja  megérni .

Előzmény: arpibacsi75 (81086)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 81090

szia  

Van  hűtős  cég  több  is  Sokan  az  orosz pályát járják .

A  veszprémi cég  tandem pótos  szerelvénnyel  jár , annak  annyi  az  előnye  hogy  nyíregyházára is  eljön  érted  és  haza  is  hoz .

https://soforallas.com/allasok/hutos-nemzetkozi-gepkocsivezetoket-keresunk/

itt  egy  hűtős cég  

és  van  egy  érdi  cég  scaniak vannak  intertrafic a  neve  ha  jol  tudom

De  a  waberesrs nél is  van  hűtő  belföldön  300ezer  ft  al  hirdetik , hetelős  munka  is  van.

De  ha  hűtő  nincs  akkor  van  konténeres  cég  is  az  is  nyugis meló ott  aztán  még  raklap sincs.

Vagy  silós szabolcsi vagy  Révész  a leg megfelelőbb igaz Tiszaújban van .

Szabolcsi hűtős cégek  még a  Szabi transz   Pásztor  transz  Viszokai  A  V sped .

A két  első  Nagykállóban található . A Vsped  Mátészalkán .

SLAYER.74 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 81089

szia  nem  vagyok  Wabis 

A az ott  dolgozó  ismerőseim  szóltak  hogy,  most  megéri  oda  menni  a  céghez .

Ez  a  csak  53 euro  napidij  es  alap  fizetés  még  csak  kisérleti  de  persze  lehet  ezt  is  választani .

Gyakorlatilag  egy  jobb  átláthatóbb bérezési  rendszert  dolgoztak  ki .

Végülis már  ez  volt a  hungarocamion  idelyében  is  nagy  sikerrel  25 dolláros napidij  és  az  alap  bér  .

persze  a  25 dollárbol  márka  lett  a  végére  de  még  igy  is  megérte  .

Be  mégy felvételre  és  mondani  kel  hogy  te  azt  a  bérezési  rendszert  választod  .

igy  már  mindegy  hova  fogsz  kerülni .

Ja  igen  egy  fontos  dolog  Rengeteg  angol  fuvar  van  gyakorlatilag  majdnem  csak  ők  járnak  már  oda .

Tehát  rendszeres  lesz  az  angol  járat .  

Haza menetel  hát  az  kicsit  olyan  hogy  rágni  kel  a  vezénylőd fülét  hogy  3 hét  után  adjon  már  egy  magyar  fuvart .

persze  4-5 hét  után  hazahoz .

sok sikert  hozzá  

Előzmény: Sa86 (81088)
Sa86 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 81088

szia.te is wabis vagy????

melyik franchise?????

és az napidijas??

Előzmény: SLAYER.74 (81085)
adamsky Creative Commons License 2016.09.09 0 0 81087

szerintem kolléga arra a német cégre gondol.. de ott nincs hütő:D

sajnos hütőbe be van szükülve a hazai helyzett... külfőld meg ugye neked nem jo.. gartner is ugye messze volt

arpibacsi75 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 81086

Köszi az információt!Én hűtős melót keresnék.

A Wabinál nincs hűtő, de hallottam, hogy egész jól lehet keresni ott mostanság.

A Gartnertől jöttem el, többek között a távolság miatt.Szabolcsból egy kicsit messze volt.

A harmadik cég nevét nem tudod?A veszprémit.Ott van hűtő?

Hogy miért ragaszkodom annyira a hűtőhöz?Mert abban van gyakorlatom, és valamilyen szinten kényelmesebb mint a ponyva.

Plusz nekem a kollégák azt tanították, hogy a hűtő mindig ad. :)

Előzmény: SLAYER.74 (81084)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 81085

szia ha  napidíj van  akkor  nem  számit  hogy  forgat .

Menni  kel  és  a  lényeg  minnél  több  napot  tudsz kint  lenni  annál  többet  keresel .

egy  hónapban  számolj  25 nappal . 

Előzmény: Sa86 (81071)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 81084

Szia  akkor  neked  segítek ha  gondolod .

Milyen  munkát  akarsz ?

Mennyi  időt tudnál  kint  vállalni ?

Mennyi  gyakorlatod  van .

Először is  biztos  tudod  hogy a  waberes változott , egy  angol érdekeltségű cég  lett  most az  ugymond  tulaj .

Pénz  53 euró napidij   hétvégén  edig  15 euró .  és  hozzá  még  az  alap  bér   ez  ugy  kb  580 ezer  ft  lesz  

Jővőre  60 eurora  emelik  a napidíjjat .

lehet  gondolkozni  előitéleteket  elfelejteni  .  

Másik  cég  a  Gartner  ha  szeretsz pluszban  350 km  tert  buszon utazni  .

harmadik  cég  pedig  egy  német  cég  aminek  Veszprémben  van  a  telepe  .

Hoz  visz  szinte  háztol  házig , jelentkezel  és  vissza  hívnak  . nem  kel  itt  tökölni  van  itt  munkahely  bőven .

Halasi  stb eket  el  kel  felejteni  azért  hirdet  mert  rosszul  fizet  amugy  hűtőzik ugy  tudom  akasztós  hússal  tehát  kezdők  ne  is  próbálják .

Előzmény: arpibacsi75 (81077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!