Keresés

Részletes keresés

[fidelio] violino Creative Commons License 2010.05.10 0 0 5371

Akkor további jó tűrést! 

Az életben a második beszólása után felnyalatják vele a salakot. itt úgy látszik büntetlenül mindent megtehet, és még hangadó is. Ő alakítja a topikot. Gratulálok!

Bár lehet, hogy odakinn elnyomják, meg miegymás.....

Előzmény: Törölt nick (5370)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 5370

Téged is megtűrünk.

[fidelio] violino Creative Commons License 2010.05.10 0 0 5369

Miért tűritek meg itt ezt az Enma nevű hápogó szörnyet? 

Ahányszor ide kettintok, elfog a hányinger tőle.

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5368

A vasárnapi ÚZÚ ismétlésében imént beszélt a jó Mácsai János Seres Dóráról, akit még külföldre szerződése előtt többször hallottam, és nagyon tetszett /a játéka is :-)/.

Az alábbi linken van egy felvétele, majd a honlapját ajánlom és sok-sok kép is van róla más Dórák és Seresek között. A Flautissimo c. lemeze nagyon jó.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 5367

Mély tudásod előtt mélyen meghajlok, mint mindig.

Előzmény: [fidelio] mindegy (5366)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.27 0 0 5366

Ha jól emlékszem, nem minden hétfőn vezette a délutáni Muzsikálót Friedrich Ádám, akinek társa Kertész Iván szerkesztő volt, mert akkor kéthetente váltották egymást a párosok.

Módszeresen készülő, szakmájánál fogva zeneértő és nagy tudását szerényen közvetítő ember, aki méltán kapott elismerést mint kiváló zenész és tanár. Ahányszor világgá kürtöl most is valamit, no meg december 24-én mindig eszembe jut. Gratulálok én is!

Előzmény: Törölt nick (5365)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 5365

Ünnepeljünk, van rá jó okunk:

 

http://hvg.hu/kultura/20100325_bartok_pasztory_dij#rss

 

De hírt adott erről Fidelio is.

 

Szívből gratulálunk minden kitüntetett művésznek, de itt, ezen a fórumon külön szeretettel köszöntjük, gondolom mindnyájan, Friedrich Ádám kürtművészt, a Zeneakadémia tanárát, aki annak idején (anno...) oly sok szép és nemes órát szerzett a Bartók Rádió Muzsikáló délutájaiban... Kedves Művész úr, nem akar visszatérni? Ha jól emlékszem hétfő délután volt Ön a műsorvezető - várjuk vissza!

 

"Friedrich Ádám kürtművészt zeneakadémiai tanártársa, Kovács Béla klarinétművész köszöntötte, rámutatva sokrétűségére: volt a Bartók-rádió zenés délutánjának műsorvezetője is, Rézmetszetek címmel könyvet írt, dolgozik zenei versenyek zsűrijében, hangszeres erényeit pedig a szép, telt, szárnyaló hangok jellemzik."

 

 

[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5364
[i]MODERÁLVA[/i]
Előzmény: Törölt nick (5363)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 5363

Családfakutatás?

Szakonyi Judit Szakonyi Károly lánya? Tezsvére? Anyja?
Berek Patrícia Berek Kati lánya? Unokája?
Maatyus Kati kinek a kicsodaaja?

 

 

Engem kiakaszt pl. Győri László is.
Ő a miépes munkásőr Győri Bélának a fia?
Esetleg a lánya?

Előzmény: [fidelio] Enma (5356)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.07 0 0 5362

Csak eszembe jutott Gyurkovics remek verse, amire Szakonyi is emlékezett az idézett írásában.

:-)

Előzmény: [fidelio] Enma (5361)
[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.03.07 0 0 5361

Ez hogy jön ide? Szakonyi "remekül" tudná ezt olvasni, szinte hallom az éretelmetlen makogását, szavaként (az megy neki), ostobán hol fel, hol le a hangmagassággal, minden értelem kihagyva,, csak ahogy a disztslexiások látják a szavakat, ki is olvassák, de gőzük nincs róla (én így olvasok remekül oroszul) nyálszörcsenésekkel, azon a kappan hangján.

 

És? Hogy jön ez ide. Csak nem a jó régi nepotizmusra kéne asszociálnunk?

Apicka kicsi tehetségtelen lánya? Férjeura tehetségtelen neje? Beszélni volt kedve a magyar rádióban? És láss csodát, oda lett helyezve? Vagy mi? Magyarázd el nekünk, Mindegy.

Előzmény: [fidelio] mindegy (5360)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.06 0 0 5360

 

http://dia.pool.pim.hu/html/muvek/SZAKONYI/szakonyi00115_kv.html

 

 

Moszkva felé

fekete föld,
nyírfa, nyírfa, táj,
őr, híd, nyírfa, messze,
erdő, állva őr, alva ember,
rét, nyírfa, nyírfa, zöld,
fű, messze ég, távol ég,
fekete föld, rét, messze város,
távol ég, nyírfa, nyírfa,
zöld, réten asszony, házban őr,
fenn ég, áll az ég,
nyírfa, nyírfa, tea, rét,
hosszú erdő, messze város,
távol ég, rét, rét, platina fog,
platina város, platina ég,
messze út, ház a házon,
hagyma, hagyma, csúcsa ég, alva asszony,
halva férfi, platina város, pénze réz,
egy kopejka, két kopejka,
vodka, vodka, nyírfa, hagyma,
fönn a házon hagyma ég,
arany hagyma, platina hagyma,
cár, a cár, muzsik, cseléd,
alva asszony, halva férfi,
gyermek fekszik, liba lép,
platina város, nyírfa, nyírfa,
szőkeség, keserűség,
doboz-arca, szép az arca,
nyírfa, nyírfa, platina ég,
platina fog, platina haj,
tea-barna, hosszú tél,
sár, rét, fekete föld,
mély az út, öreg kerék,
cár, a cár, a cárevics,
szakonyi, gyurkovics,
ház a házon, mennyi ablak,
nyírfa, nyírfa, áll az ég,
platina fog, platina város,
nyírfa, nyírfa, őr, híd-őr,
szőkeség, az arca barna,
kis szobor, nagy szobor, pléh
szobor és arany szobor,
ég, távol ég, messze, messze,
két kerék,
fekete föld, a síkja barna,
szőkeség,
platina város,
nyírfa, nyírfa,
cár, a cár, a

száll az ég.

 

 

/Gyurkovics Tibor/

Előzmény: [fidelio] Enma (5356)
[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.03.06 0 0 5359

Ja, és azt nem írja ez a Medwe, hogy ez a szegény Szakonyi nyáladzik is.

Állandóan kattog enyhén a nyál a szájában, aprót szörcsenve minden szájmozgásánál. Horror az a szegény nő.

 

[fidelio] Ludwig van Mozar Creative Commons License 2010.03.05 0 0 5358

Kedves enma! Mi közünk egy önképző, amatőr nyelvészhez???

 

Persze, sok dologban igaza van, de nehogy már hivatkozási alapnak állítsuk!

[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.03.05 0 0 5357

http://medwe.blog.hu/2010/02/28/logopedust_a_kozszolgalati_mediaba

 

[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.03.05 0 0 5356

Négyhuszonnégy,

köszi a linket!

:)

Medwének egy kis "családi, rokoni szálak" kutatást kellett volna  végeznie, és akkor választ is kap a kérdésére, hogy miért is alkalmaznak egy ilyen rémisztő, olvasni nem tudó, orrpolipos, kopoltyúsan sipítozós analfabétát...a magyar közzsolgálati rádióban.

 

Szerintem minden épeszű embert kiakasztanak ezek a nők, Mátyus, Szakonyi, Berek P., de a többi is.

Előzmény: Törölt nick (5351)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.03 0 0 5355

Ajánlok figyelmetekbe egy 1979-es interjút, ahol ő maga ezt válaszolta:

 

[Pronunciation of her name]
I don't know.  I say, "Ahr-ge-reech." Whatever comes it doesn't matter.

Vagyis maga sem tudta:-) De azért szerinte /magyarul/: árgerícs

Előzmény: [fidelio] mindegy (5354)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.03 0 0 5354


Itt Nelson Freire a másik zongorista

 

Itt meg egy esti beszélgetést hallani vele:

http://www.gachot.ch/gachot_argerichdetail.html

 

Végül is, hogyan kell kiejteni a művésznő nevét? Gondolom a példák negatívjából: árgerics

Biztos ez? Az Argentínában született M. A. nevének eredete nem egyértelmű a leírások szerint /katalán, horvát?/: a spanyolban kemény h lenne a helyes, mint Bach esetében is, horvátul cs, de hogyan ejti ő? Én többnyire az utóbbit hallom a rádióból.

 

Előzmény: Törölt nick (5352)
[fidelio] Kántor Creative Commons License 2010.03.03 0 0 5353

Mai napig emlékszem Lukin László előadásaira, melyet többszáz gyerek és felnőtt pisszenés nélkül hallgatott.

Előzmény: [fidelio] Enma (5350)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.03 0 0 5352

Becze Szilviánknak mikor mondja már meg valaki, hogy kell helyesen ejteni Martha Argerich nevét? Tisztára olyan volt, mint a klasszik rádión, ahol mondják úgy hogy argerik, argerih, arkerics, ergerik, csak még helyesen nem sikerült soha.

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.03 0 0 5351

Szakonyi! Nevetés

Ha már volt, akkor bocs:

http://medwe.blog.hu/2010/01/04/szakonyi_a_nosteny_mikrobi

Előzmény: Törölt nick (5344)
[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.02.22 0 0 5350

Az a hülyegyerekekre méretezett, gügyögő, bugyuti gyerekekhez negédesített hanghordozás még gyerekeknek sem ajánlható, de jóízlésű felnőttnek pláne nem. Bocs, keszti, ne hőbörögjél, ha lehet, ne írj vissza nekem, az ízlésekről nem érdemes vitázni, csupán csak leírni, amit gondolunk.Én azt gondolom, hogy Lukin is okította a gyerekeket éveken át, a "hülyegyereknek magyrázok, lassan, bájologva, gügyögve nekik" felhang és hanghordozás nélkül.

Előzmény: [fidelio] keszti (5349)
[fidelio] keszti Creative Commons License 2010.02.21 0 0 5349

Ma, vasárnap délelőtt a gyerekeknek szóló műsorsávban hallottam egy egészen kitűnő előadást a hegedűről. Változatos és szórakoztató volt. Remélhetően felnőttek is hallották! Gratulálok.

[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5348

Sajnos egyet kell értsek az utóbbi hozzászólásokkal.

Két megjegyzés: én azt nevezem igénytelenségnek, ha valakiben nincs meg az igény sem (minek, hiszen a pénzem úgyis megkapom, úgyis én vagyok a fő hang, úgyis én uralom az étert stb.) arra, hogy utánanézzen valaminek, javítson a beszédén, fejlessze a képességeit, tanuljon. Ha önteltségében laza jópofizik, locsog, ahelyett, hogy alázattal és felkészültséggel akarna kitűnni.

És a Bartók szinte minden fő műsorkitöltője ilyen.

Az a bemondó, aki beszédhibás, és nem megy el egy logopédushoz, az igénytelen. És az a közönség, amelyik ezt neki elnézi, az igénytelen. És így gyűrűzik, kígyózik az igénytelenség. És egy igénytelen rendszerint egy másik igénytelent vesz maga mellé. Ez meg a kontraszelekció.

.

A szombat esti operaközvetítéseket is csak azért lehet hallgatni, mert Bősze mellett ott a másik hang, és ilyenkor kicsit Bősze is visszafogja magát.

Ez a hét márcsak ilyen lesz, egész héten két igénytelen, az én igényeimen jóval aluli, általam igénytelennek és nívótlannak vélt hang fogja uralni az ország fő, közszolgálati komolyzenei adóját.

 

 

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5347

Ezen én is megdöbbentem: a partner majdnem elájult a sületlen kérdés hallatán, /és akkor mehetett volna Ádám a repülősós bugyutaságával/, de minden esetre beléragadt a szusz /és ez nem a K.u.K. analógiájára létrehozott szovjetúniós rövidítés :-)/.

Nem csak ő az a műsorvezető vagy riporter, aki nem ismeri a játékszabályokat: a Bartó Rádiót képviseli és nem egy repülőshow-n pl. Fábryt. Utóbbinak bárhol szabad...

 

Előzmény: [fidelio] medvesip (5345)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5346

De van. Ne tégy mást, csak hallgasd tovább Bőszét.

[fidelio] medvesip Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5345

Jól kezdődött a hét Bősze Ádámmal..Sírós

Pro primo: a repülőorvos nyertessel azon "viccelődött", hogy vajon az ő feladatuk-e a repülősó alkalmazása..

Pro secundo: Chopin szülőhelye helyett "ülőhely"-et mondott, majd utána "jópofizva" kijavította ugyan, de valahogyan semmi nevethetnékem nem volt...

Tényleg nincs lejjebb?? Meglepett

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 5344

Kedves Bartók adó!

 

Rendben, ha nem lehet mást és jobbat - rendben van. De akit foglalkoztatnak, annak legalább tanítsanak valamit. Mondjuk ennek a biztosan rendes meg kedves meg etc. Szakonyi Juditnak. Hát ez a kedves meg rendes meg etc. bemondójuknak olykor ( és ez sajna gyakori) fogalma sincs arról, mit olvas. Szövegértés i gondjai vannak!!! a többiről majd máskor!

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5343

Ráadásul egy nagyon tartalmas HONLAP az elsőhegedűsről és az együttesről - zenékkel !

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5342

Az utóbbi napok valamelyikében a Guarnieri vonósnégyes egyik felvételének bekonferálása kapcsán a műsorvezető Schaefer Andrea megemlítette, hogy a világhírű együttes 2009-re tervezte visszavonulását, de nem tudni, megtörtént-e az. Szomorú: a visszavonulás, de ez a kisugárzó nem-tudás még inkább!

Nem azért mert nem tudta, ahogy sokan nem tudtuk, hanem azért, mert ilyen esetben illik, sőt, kötelező utánanézni, vagy ne említse a dolgot!

Nem lehet hiteles az a műsorvezető, aki mögött nincs megfelelő zenei és tájékozódási ismeret, különben csak egy egyszerű műsorközlő, bemondó lehet az illető.

Az ilyen pongyolaságok mindig bosszantottak, emiatt megnéztem a neten, és az alábbit találtam:

The Guarneri, Bowing Out With Distinction

The Guarneri String Quartet, calling it quits after making music and recordings since the 1960s, performs tonight at the Clarice Smith Center.
The Guarneri String Quartet, calling it quits after making music and recordings since the 1960s, performs tonight at the Clarice Smith Center. (By Dorothea Von Haeften)
By Robert Battey
Special to The Washington Post
Friday, April 24, 2009

 

As the venerable and venerated Guarneri Quartet completes its farewell season, giving its last Washington area concert tonight at the Clarice Smith Performing Arts Center, the passing is being

marked by a batch of rereleases of its vintage recordings.

A végső felállás tagjai: Arnold Steinhardt és John Dalley /h/; Michael Tree /br/ és Peter Wiley /g/.

Minden egyéb még mindig a neten!

 

Habár meszünt az együttes, a tagok - másokkkal kiegészülve - még koncerteznek, ld. u.ott, a neten!

 

Kiengesztelésül egy 200 éves zene mindannyiunknak :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!