Keresés

Részletes keresés

6Boci Creative Commons License 2023.01.17 -1 1 2626

Zsol. 24,3 Ki mehet föl az Úr hegyére, és ki állhat meg szent helyén?

4 Az ártatlan kezű, a tiszta szívű, aki nem sóvárog hiábavalóság után, és nem esküszik hamisan.

5 Áldást nyer az ilyen az Úrtól, igazságot a szabadító Istentől.

Men-talista Creative Commons License 2023.01.15 -2 2 2625

„Erő és méltóság árad róla, és nevetve néz a holnap elé."

 

(Példabeszédek 31:25

polária Creative Commons License 2023.01.13 -1 3 2624

 

Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok.

(Jakab 4,8)

Men-talista Creative Commons License 2023.01.13 -2 2 2623

Vigyázzatok és imádkozzatok, hogy kísértetbe ne jussatok; a lélek ugyan kész, de a test erőtelen.

 

Márk Evangéliuma 14,38

dave6847 Creative Commons License 2022.12.31 -1 1 2622

Zsid. 12,29

Mert a mi Istenünk emésztő tűz.

polária Creative Commons License 2022.12.31 -1 2 2621

Ézs 55,8-13
“Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim, és a ti utaitok nem az én utaim — így szól az Úr. Mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én utaim a ti utaitoknál, és az én gondolataim a ti gondolataitoknál. Mert ahogyan az eső és a hó lehull az égből, és nem tér oda vissza, hanem megöntözi a földet, termővé és gyümölcsözővé teszi; magot ad a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek, ilyen lesz az én igém is, amely számból kijön: nem tér vissza hozzám üresen, hanem véghezviszi amit akarok, eléri célját, amiért küldtem. Bizony, örömmel jöttök ki, és békességben vezetnek benneteket. A hegyek és a halmok vígan ujjonganak előttetek, és a mező fái mind tapsolnak. A tövis helyén ciprus nő, a csalán helyén mirtusz nő. Az Úr dicsőségére lesz ez, örök jelül, amely nem pusztul el.”

rhénai Creative Commons License 2022.12.30 -1 1 2620

János ev.

Kezdetben Volt a LOGOSZ

polária Creative Commons License 2022.12.29 -1 2 2619

János ev

Bizony, bizony, mondom nektek:

aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másfelől hatol be, az tolvaj és rabló

polária Creative Commons License 2022.12.28 -1 2 2618

PÁL III levele efezusiakhoz 17-19 :

Hogy a Krisztus lakjék szívetekben a hit által, a szeretetben meggyökerezve és megalapozva
 képesek legyetek felfogni minden szenttel együtt: mi a szélesség és hosszúság, magasság és mélység;
 és így megismerjétek Krisztusnak minden ismeretet meghaladó szeretetét, hogy teljességre jussatok, az Isten mindent átfogó teljességéig.

rhemaáb Creative Commons License 2022.12.22 -1 2 2617

Jelenések könyvében 7 boldogmondás van.
A 7-es szám többször is előfordul a könyvben: 7 gyertyatartó, 7 csillag, 7 gyülekezet, hétpecsétes könyv, 7 angyal trombitálása, 7 mennydörgés, 7 csapás.

• „Boldog, a ki olvassa, és a kik hallgatják e prófétálásnak beszédeit, és megtartják    azokat, a melyek megírattak abban; mert az idő közel van.”(Jel. 1,3)
•  Boldogok a halottak, a kik az Úrban halnak meg mostantól. Bizony, azt mondja a Szellem,    mert megnyugosznak a fáradságuktól, és a cselekedeteik követik őket.”(Jel. 14,13)
• (Imé eljövök, mint a tolvaj. Boldog, a ki vigyáz és őrzi a ruháit, hogy mezítelenen ne      járjon, és meg ne lássák az ő rútságát.)” (Jel. 16,15)
•  Boldogok , a kik a Bárány menyegzőjének vacsorájára hivatalosak.(Jel. 19,9)
•  Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban.(Jel. 20,6)
•  Boldog, a ki megtartja e könyv prófétálásának beszédeit.” (Jel. 22,7)
•  Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az élet fájához, és      bemehessenek a kapukon a városba. (Jel. 22,14)

6Boci Creative Commons License 2022.12.22 -1 1 2616

Zsid. 9,27 És amint elrendeltetett, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután pedig ítélet következik,

28 úgy Krisztus is egyszer áldoztatott fel, hogy sokak bűnét elvegye. Másodszor majd a bűn hordozása nélkül fog megjelenni azoknak, akik várják őt üdvösségükre.

polária Creative Commons License 2022.12.19 -1 2 2615

Máté 23

Ti ne hívassátok magatokat rabbinak, mert egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok.

Atyának se szólítsatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, a mennyei.

Tanítónak se hívassátok magatokat, mert egy a ti tanítótok, Krisztus.

6Boci Creative Commons License 2022.12.18 -1 1 2614

Zsol. 28,6 Áldott az Úr, mert meghallgatta esedező hangomat.

7 Erőm és pajzsom az Úr, benne bízik szívem. Ő megsegített, ezért vidám a szívem, és énekelve adok neki hálát.

8 Az Úr az ő népének erőssége, felkentjének megsegítő ereje.

9 Segítsd meg népedet, áldd meg örökségedet, légy pásztora, és gondozd örökké!

6Boci Creative Commons License 2022.12.13 0 1 2613

2Kró. 15,1 Azután Isten lelke kiáradt Azarjára, Ódéd fiára,

2 aki kiment Ászá elé, és ezt mondta neki: Hallgassatok rám, Ászá, és egész Júda meg Benjámin! Az Úr veletek lesz, ha ti is ővele lesztek. Ha keresitek őt, megtaláljátok, de ha elhagyjátok, ő is elhagy benneteket.

6Boci Creative Commons License 2022.12.08 -1 1 2612

1Kró. 29,10 Dávid ekkor áldotta az Urat az egész gyülekezet előtt. Ezt mondta: Áldott vagy te, Uram, ősatyánknak, Izráelnek Istene, öröktől fogva mindörökké!

11 Tied, Uram, a méltóság, a hatalom és a tisztelet, a hírnév és a fenség, bizony minden, ami a mennyben és a földön van! Tied, Uram, az ország, magasztos vagy te, mindenség fejedelme!

12 Tőled ered a gazdagság és a dicsőség, te uralkodsz mindenen. A te kezedben van az erő és a hatalom, a te kezed tehet bárkit naggyá és erőssé.

fügice Creative Commons License 2022.12.07 -3 2 2611

János 6.63.

 

 lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.

polária Creative Commons License 2022.12.07 -1 2 2610

Mi  a bölcsesség üzenetét hirdetjük az érettek között,

de nem ennek a korszaknak, és nem e korszak uralkodóinak a bölcsességét  (1 Kor. 3:6-8)

polária Creative Commons License 2022.12.07 -1 2 2609

TÖBBSZÖR ÉLÜNK !

 

1 Kor. 15.19:Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk.

 

Ésa. 26.19:Megelevenednek halottaid és holttesteim fölkelnek: serkenjetek föl és énekeljetek, a kik a porban lakoztok, mert harmatod az élet harmata, és visszaadja a föld az árnyakat!

 

Jer. 12.15:És azután, ha majd kigyomlálom őket, ismét könyörülök rajtok, és visszahozom őket, kit-kit az ő örökségébe, és kit-kit az ő földére.

 

1 Sám. 2.6:Az Úr öl és elevenít, Sírba visz és visszahoz.

 

Ezék. 37.12-14:Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre...

 

Malak. 4.5:Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napját.

 

17.12-13:De mondom néktek, hogy Illés immár eljött, és nem ismerék meg őt, hanem azt mívelék vele, a mit akarának. Ezenképen az ember Fiának is szenvednie kell majd ő tőlük. Ekkor megértették a tanítványok, hogy Keresztelő Jánosról szóla nékik.

6Boci Creative Commons License 2022.12.06 -1 1 2608

1Kró. 16,31 Örüljön az ég, örvendjen a föld, és mondják el a népeknek, hogy uralkodik az Úr!

32 Zúgjon a tenger a benne levőkkel, vigadjon a mező és minden, ami rajta van!

33 Ujjongnak majd az erdő fái az Úr előtt, amikor eljön, hogy ítélkezzék a földön.

34 Adjatok hálát az Úrnak, mert jó, mert örökké tart szeretete!

6Boci Creative Commons License 2022.12.03 -1 1 2607

Efe. 2,8 Hiszen kegyelemből van üdvösségetek hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka;

9 nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.

10 Mert az ő alkotása vagyunk, akiket Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtett, amelyeket előre elkészített Isten, hogy azok szerint éljünk.

polária Creative Commons License 2022.11.29 -1 3 2606

polária Creative Commons License 2022.11.23 -1 2 2605

Zsid. 12
és elfeledkeztetek a bátorításról, amely nektek mint fiaknak szól: „Fiam, ne vesd meg az Úr fenyítését, és ne csüggedj el, ha megfedd téged,
mert akit szeret az Úr, azt megfenyíti, és megostoroz mindenkit, akit fiává fogad.”
Szenvedjétek el a fenyítést, hiszen úgy bánik veletek Isten, mint fiaival. Hát milyen fiú az, akit nem fenyít meg az apja?
Ha pedig fenyítés nélkül maradtok, amelyben mindenki részesül, fattyak vagytok, nem pedig fiak.
Azután: testi apáink fenyítettek minket, és tiszteletben tartottuk őket, nem kell-e sokkal inkább engedelmeskednünk a lelkek Atyjának, hogy éljünk?
Mert ők rövid ideig, a saját elgondolásuk szerint fenyítettek, ő pedig javunkra teszi ezt, hogy szentségében részesüljünk.
 Az első pillanatban ugyan semmiféle fenyítés nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, később azonban az igazság békességes gyümölcsét hozza azoknak, akik megedződtek általa.

polária Creative Commons License 2022.11.23 -1 2 2604

úgy tanított, mint akinek hatalma van, s nem úgy, mint az írástudók." (Mt 7.29

6Boci Creative Commons License 2022.11.22 -1 1 2603

2Sám. 22,1 Dávid ennek az éneknek a szavait mondta el az Úrnak, amikor az Úr kimentette őt minden ellenségének és Saulnak a kezéből.

2 Így mondta: Az Úr az én kőszálam, váram és megmentőm,

3 Istenem, kősziklám, nála keresek oltalmat. Pajzsom, hatalmas szabadítóm és fellegváram, menedékem és szabadítóm, megszabadítasz az erőszaktól.

4 Az Úrhoz kiáltok, aki dicséretre méltó, és megszabadulok ellenségeimtől.

polária Creative Commons License 2022.11.22 -1 2 2602

Jelenések könyve 3:14-22

A laodiceai gyülekezet angyalának ezt írd:

Ezt üzeni az Ámen, a hű és igaz Tanú, aki uralkodik Isten teremtményei fölött:»Ismerem mindazt, amit teszel. Ismerlek téged: sem hideg nem vagy, sem forró. Bárcsak hideg, vagy forró lennél!De mivel langyos vagy, kiköplek a számból!Azt mondod: Gazdag vagyok, meggazdagodtam, és nincs szükségem semmire! Nem veszed észre, hogy valójában nyomorult vagy, szánalmas, szegény, vak és meztelen?!Azt tanácsolom, hogy tőlem vegyél igazi aranyat, amelyet tűzben tisztítottak meg, hogy valóban gazdag legyél! Tőlem vegyél fehér ruhát, hogy eltakard szégyenletes meztelenségedet! Tőlem vegyél orvosságot a szemedre, hogy tisztán láss! Akit én szeretek, azt helyreigazítom, megfegyelmezem, sőt megfenyítem. Ezért teljes erővel igyekezz! Változtasd meg szívedet és életedet!Nézd, itt állok az ajtód előtt, és kopogtatok! Aki meghallja a hangomat, és beenged, annak a házába bemegyek, vele vacsorázok, és ő velem. Aki győz, annak megengedem, hogy velem együtt üljön trónomon, mint ahogy én is győztem, és az Atya maga mellé ültetett a trónjára.

Akinek van füle, hallja és értse meg, amit a Szellem mond a gyülekezeteknek!”

 

Ámen !

polária Creative Commons License 2022.11.19 -1 2 2601

Jelenések Könyve 10:16

szájából kétélű hegyes kard tört elő

6Boci Creative Commons License 2022.11.19 -1 1 2600

Zsol. 11,4 Az Úr ott van szent templomában, az Úr, akinek trónja a mennyben van, lát a szemével, pillantása megvizsgálja az embereket.

5 Az Úr megvizsgálja az igazat és a bűnöst, szívből gyűlöli azt, aki az erőszakot szereti.

6 Hullasson a bűnösökre kénköves, tüzes parazsat, perzselő szél legyen osztályrészük!

7 Bizony, igaz az Úr, igaz tetteket szeret; a becsületes emberek meglátják arcát.

6Boci Creative Commons License 2022.11.15 -1 1 2599

Zsol. 8,4 Ha látom az eget, kezed alkotását, a holdat és a csillagokat, amelyeket ráhelyeztél,

5 micsoda a halandó – mondom –, hogy törődsz vele, és az emberfia, hogy gondod van rá?

6 Kevéssel tetted őt kisebbé Istennél, dicsőséggel és méltósággal koronáztad meg.

7 Úrrá tetted kezed alkotásain, mindent a lába alá vetettél: 8 a juhokat és marhákat mind, még a mezei vadakat is,

9 az ég madarait, a tenger halait, amelyek a tenger ösvényein járnak.

10 Ó, Urunk, mi Urunk! Mily felséges a te neved az egész földön!

6Boci Creative Commons License 2022.11.10 -1 2 2598

Jel. 20,12 És láttam, hogy a halottak, nagyok és kicsinyek a trón előtt állnak, és könyvek nyittattak ki. Egy másik könyv is kinyittatott, az élet könyve, és a halottak a könyvekben írottak alapján ítéltettek meg cselekedeteik szerint.

13 A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki a maga cselekedetei szerint.

rhénai Creative Commons License 2022.11.09 -1 2 2597

Leviták Könyve 19.17

Fedd meg embertársadat, s akkor nem osztozol bűnében !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!