Keresés

Részletes keresés

Alcyon2 Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3224

Még kérded, hogy alakult ki a barátság? - olvasod hsz-ket.... sokat elárul! Ovist csak szeretni lehet!

Majd írok bővebben, most elfoglalt vagyok.

Jó munkát nektek! :)

Előzmény: epresfank (3221)
epresfank Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3223

Szia Ovis! Ídtam a gmailen...

 

ovisista2b Creative Commons License 2019.02.18 0 1 3222

Szia Kedves Epres Fánk! Minden Jókat és mindég!

 

Hálásan Köszi, hogy Óvni Fogjuk Alcyonkát is miképp Mindőnket is!

 

Válasz-Kérdődhettem a Gmail-Jelentkezésedet is megBecsülőn!

 

Akkor minden Jókat továbbra is és mindég! Hajrá Előre a Gyógyulandokba!

Előzmény: epresfank (3221)
epresfank Creative Commons License 2019.02.18 0 1 3221

Köszi szépen... vigyázok rá..nem terheljük le,ígérem....írok,és ha van kedvetek válaszoltok...nekem ez nagy élmény,hogy így beszélgetünk tényleg,és én meg ezt köszönöm hálásan...Neked is és Alcyonkának is....

Előzmény: ovisista2b (3220)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.18 0 1 3220

Szia Kedves Epres Fánk! MInden Jókat és mindég!

 

Hálásan Köszönöm, hogy Alcyonkát elFogadod Konzulensként! Csak ne terheljük le nagyon! Vigyázzunk Rá, mert nagyon Becsülendő Személy!

 

Akkor megyek a Gmail-be és várom a beJelentkezésed, JÓ?!?

 

Továbbra is minden Jókat és mindég! Hajrá Előre a Gyógyulandokba!

Előzmény: epresfank (3219)
epresfank Creative Commons License 2019.02.18 0 1 3219

Szuper!Egyet értek,hogy azért ez kissé privátabb dolog... írok egy emailt a megadott mailedre,és gmailem van... nekem tökéletes Alcyonka konzulensnek, szükség is van rá.... 

Előzmény: ovisista2b (3217)
epresfank Creative Commons License 2019.02.18 0 1 3218

Szia!Tervezem mindenképp,és köszönöm az ötletelést.... a két fejes képről meg a többiről..és ha lenne hozzá kis komment hogy milyen érzelmek közt született az szuper lenne... köszi a közbenjárást... nekem jól jön a megerősítés.... ő meg tényleg kibontkozhat... a vad képek  a legjobbak itt a lényeg a hitelesség.... momentán az is érdekel,hogy a ti kettőtök barátsága hogyan tudott kialakulni, Ovis társas kapcsolatai is érdekelnek...

Előzmény: Alcyon2 (3215)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3217

Szia Kedves Epres Fánk! Minden Jókat Előre is és mindég!

 

Hálásan Köszönöm hogy elFogadod Alcyonkát mitegy Konzultánsul! Ő Nagyon Sokat SEgített mindég! És Folyamatosan azóta is, hogy sajnos kissé zordabbá váltak Körülményei! Úgyhogy csak Konzekvensen Őt is vonjuk be az Alkotásba, még ha esetleg netán bele unna is, ha netán túl Bonyolítanánk a Dolgokat!

 

Van itt azonban egy kis bibi! Alcyonkának már szóltam hogy az Új SzámítóGép-PótAnyucicukácska nem elég kompatibilis az Index-el, ezért Kérlek írj e-mail, hogy elküldhessem azon át a Képzeteket, ha Fontos!

 

Jó lenne, ha Gmail-ed Lenne, mert ott 25MB-nyi anyagot át lehet küldeni!

 

És persze így "priviben" kibeszélgethetjük az esetleg nem annyira "publikus" Dolgokat is!

 

Akkor minden Jókat és mindég továbbra is és hajrá Előre a Gyógyulandokba!

Előzmény: epresfank (3214)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3216

Szia Alcyonka! MInden Jókat és mindég!

 

Hálásan Köszi, hogy Ajánlod azokat a Képzeteket, amik Neked is nagyon Fontosak! Csakugyan Jóak!

 

De van egy kis bibi! Sajnos a Józsiéktól Kaphatott Új SzámítóGép-Pót-Anyucickácskám, aemly rendkivül gyors és Príma, nos valamiért nem kompatibilis az Inex-el, mert korábban megKíséreltem Képeket felrakni és rendre elutasította! Fel ugyan feltöltötte mintha de nem hadgyja meg is Jelenülni Őket! Így aztán Mentő Ötletképp talán azt megPróbálhatjuk, hogy a linkjeit ideFoglalom, ezekre Gondoltál?!?

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122635790&t=9214125&openwith=3

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122819172&t=9214125&openwith=13

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122838244&t=9214125&openwith=1

 

 

Nagyon Köszi, hogy SEgítesz Te is Épebbíthetni a majdani Melókát, amit Epres Fánk Alkot!

 

Akkor minden Jókat és mindég és hajrá Előre a Gyógyulandokba! Gyógy-Puszikák!

Előzmény: Alcyon2 (3215)
Alcyon2 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3215

Pár festményét rajzát feltétlen vedd bele az anyagba.

Zseniálisan kifejezi a belső érzelmeket, látásmódokat.. ..

 

Oviska, a régiek közül mutasd meg azt a képet amin két fej van....piros és kék..

Aztán " szomorkát" (ez is egy kedvencem) Fantasztikus ábrázolás... bár ránézésre durva..elsőre mellbevágó...de zseniális!

A bohóc képet... aztán a "nehogy csaljak" képet...és amit gondolsz még. Az elsők közül is..

 

Az említettek szerintem meghatározó látásmódot, gondolkodást, belső érzelmeket tükröznek.

 

Segíteni fog, fontos neki is a kibontakozás... ismerem már, csak most kéreti magát.. :) :)

 

 

 

Előzmény: epresfank (3214)
epresfank Creative Commons License 2019.02.18 0 1 3214

Szia!És köszönöm a támogatást...mindenképp Ovissal szeretném bemutatni ezt,pont a VIP saga miatt. Rendben megcsinálom,kerlek segíts azzal,h bátorítod nem sodrodik semmi rosszba.Itt fogok kérdezni ilyen hetköznapi dolgokat...amire ha válaszol akkor megis van a vilag paranoid skizofren szemével.... tényleg  nem talalni semmi hasonlot a neten.... nagyon köszönöm a segitsegeteket...termeszetesen a kis beszelgetesünkből összerakott anyagot Nektek mutatom meg elsòként....

Előzmény: Alcyon2 (3210)
Alcyon2 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3213

Ovis... TE teljesen jó vagy alanynak,... meglehet nézni az ajánlott linkeket is.

 

Előzmény: ovisista2b (3212)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3212

Szia Kedves Epres Fánk! Minden Jókat és mindég!

 

Persze, hogy naná, Működgyjünk csak Együtt és Össze is, ha Tényleg ez a Szándékod és a nehézségek ellenére is Állhatatosan Kívánnád Csinálni!

 

Csakhogy van itt az a baj, hogy mostanság sajnos nagyon betegeskedem, gyengélkedem és a depi kínoz!

 

Ezért el sem hiszem úgy mondd, hogy ekkora megBecsülés Ért Felőled, hogy ilyen nagy Alkotási Kísérletnek részesévé Szeretnél hogy avanzsálhassam kijőhetve tönnyire alkalmilag a depiből és elbutulásom ellenére is Hazsnosítódhatni Magam!

 

Sajnos azonban paranoid Jellegem Óvatosságra Int, hogy nehogy Etikai vétségekbe sodródgyjam azzal, hogy netán túlvállalnám Magam!

 

Ezért, hogy a nagyobb zavarokat megElőzhessük -- ajánlanék előbb egy srácot, akivel inkább Tudhatnál a skizofréniáról Értekezhetni!

 

Ha beírod a Google Böngészőbe, hogy Pityucicukácska és a Google-Képekre is kapcsolsz, akkor a sok Általam feltett "anyag" mellett feltünik "kakuktojásképp" a srác több megnyilvánulása is! Ő sokkal kompetensebb a normál-szokvány-közönségeskedő hagyományos Értelemben vett skizoidításhoz, mint Én!

 

Sajnos Nálam számolni kéne azzal, hogy annyira kilógok a betegek sokából, hogy nem "érvényesek" azoka  Tudások másoknál, amiket Én Közvetíthetnék!

 

De némi egyszerűsítésül: van a paranoid skizofréneknél olyan Jelenség, hogy nagyon Fontosnak Tartják Magukat és ez így van Nálam is! Van az a kiFejezés, hogy V. I.P. -- és hát a különlegesen "kezelendő" Személyek közt Én olyan Illetőnek Tudhatom Magam, aki sajnos-e vagy sem, de kilóg azok halmazaiból, akik Általában paranoid skizofrének!

 

Az Általam  Ajánlott srác annyiban mindenképp "érdekes" hogy Magát talán nem becsmérlően "átlagosnak" mondgyja és még Engem is Akceptálni Próbált!

 

Ne haragudgyj, de nem kibújni akarok a Felelősségek alól, de mindenek előtt Tisztázhatni kéne, hogy csakugyan a kiVételből akarod meg Érteni a Szabályokat?!?

 

Nos, akkor azért ideteszem könnyítésül a Fontosabb linkeket is, JÓ?!?

 

Hálásan Köszi a megBecsülésedet és nem akarlak lelombozni, csak túl vállalni se Szeretném Egyikünket se, hogy nehogy Etikai zavarok keltődhessenek!

 

Akkor továbbra is minden Jókat és mindég! Hajrá Előre a Gyógyulandokba!

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Pityucicuk%C3%A1cska

 

https://www.google.com/search?q=Pityucicuk%C3%A1cska&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwiB9s73xsXgAhWu-ioKHf6pD18QsAR6BAgBEAE&biw=1280&bih=882

 

http://nemvagyokbeteg.reblog.hu/date/2015

 

 

Előzmény: epresfank (3209)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3211

Szia Alcyonka! Minden Jókat és mindig! Hálásan Köszönöm, hogy Biztatólag Hozod Jó Szavaid SEgíteni Epres Fánknak, hogy Jól Dolgozhassunk Együtt, ha Jól Értem, hogy Epres Fánk Együtt Működésre Kér!

 

Azt is nagyon Köszönöm, hogy annak ellenére Velem vagy, hogy szinte mindig csak depisnek kell Láss!

 

Ne haragudgyj nagyon, hogy most majd Epres Fánknak netán kiJózanítóbb Közlést fogok Alkotni!

 

Akkor minden Jókat továbbra is és mindég! Hajrá Előre a Gyógyulandokba és Gyógy-Puszikák is hozzá!

Előzmény: Alcyon2 (3210)
Alcyon2 Creative Commons License 2019.02.18 0 1 3210

Sziasztok!

Ovis kérte, hogy nézzek rá a topikra, nagyon örül neked - epresfánk- !

 

Én is örülök, hogy találkoztatok, javaslom, hogy maradjatok ebben a topikban, ezt direkt ovisnak hoztam létre anno. Már nem látogatom. Nem vagyok érintett a betegség terén, csak ovis barátja. Itt ismerkedtünk meg ,- mikor is? 2010-11-ben.

 

Véleményem szerint, jól döntesz, ha megmaradsz az ötletednél. Csináld meg... mutasd be ezt a világot.

Sok sikert kívánok hozzá, ovis segíteni fog! :)

epresfank Creative Commons License 2019.02.17 0 1 3209

Szia Ovis! Igazán köszönöm a sok információt,csak ámulok bámulok,hogy saját weboldalad van....  egy-két dolgot megértettem belőle,a bemutatkozásod kapcsán...hogy leginkább egy gyermek vagy...innen a nick neved is már világos.

Ahogy így olvasgattam az oldalad,kipattant egy gondolat az agyamból,ha nem sértelek meg vele. Járok egyetemre munka mellett,nemrég kezdtem el. Van egy olyan tantárgyam, ahol prezentációt kell készíteni szabadon választott témából,bemutatni azt. Most felötlött bennem,hogy lehetne a témám a paranoid skizofrénia bemutatása,ha már így anyukám miatt is közel áll ez hozzám. Nem pszichológusnak nem is pszichiáternek tanulok. De nem úgy beszélnék róla, ahogyan a neten is lehet olvasni általában. Mert az olyan sablonos,orvosi szemszögből van. Inkább arra gondolnék,hogy megmutathatnám hogy látja a világot egy paranoid skizofrén a saját szemszögéből... mesélhetnél konkrét dolgokat a hétköznapokból...  hálás lennék érte... ahogy így gondolkodom a témán egyre jobban tetszik az ötlet,hogy erről beszéljek majd. Persze ha nem szeretnél itt a nyílt fórumon így akkor lehet emailben is.Láttam adtál meg mail címet is . Előre is köszönöm!

Előzmény: ovisista2b (3208)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.17 0 0 3208

Szia Kedves Epres Fánk! MInden Jókat Előre is és mindég!

 

Nagyon Köszönöm Hálásan, hogy Akceptálhatod az a Kérésem, hogy kevés Információ-Tényből ne Találgassunk Anyukád, hogy mikben is szenved?!? Nagyszerű, hogy utána jársz, hogy most Tényleg mi van a hivatalos, vagy hatósági Vizsgálatban?!? Hogy Tisztába Lehess Objektívebben is és ne csak az aura Jusson Eszedbe szegény Anyukád Éltethető fogyatékai híján! Drukkolok, hogy az Eredmények ne voljanak túl kedvezőtlenek!

 

És Bocsáss meg Kérlek, ha netán megTévesztettelek az Index - Skizofrénia topikjával kapcsolatban! Talán nem Magyaraztam elég Jól el, hogy ott a skizofréneknek még az a Csoportja van inkább, akik nem Terápiáznak százezerrel!

 

Így ott kevésbé Gyógyulhattabbak is vannak, illetve Lehetnének, ha egyáltalában Működne a Fórum eléggé, csakhát az van, hogy a nagyon betegek akik ott Lennének, épp csak bele-bele-kapnak a Kommunikációba, aztán vagy megsértődnek és otthagyják, vagy az Életük nehézsége súlyosabbá válva nem átallják elhanyagolni a saját Magukat is Gondozást és így sajnos vagy Kórházba kerülnek és aztán elfeledik a topikot is, vagy netán Elme-Szociális Otthonba kerülve nincs nagyon módgyjuk sem Éríntkezhetni Másikaikkal!

 

Egyébként ha Gondolod akkor többet is megTudhatsz azzal Kapcsolatosan, hogy miképp is van az, hogy rentgeteget kell Gondolkodni és Tisztázgatón Tisztálkodva Mentál Higiénésen is, legalábbis Felőlem, hogy miképp Képzelem a Gyógyulások felé a Fejlődhetéseket?!?

 

https://gyogyulandok.webnode.hu/

 

Nagyon Hálásan Köszönöm még egyszer, hogy ennyi mindent megBeszélhetünk!

 

Minden Jókat továbbra is és mindég! Hajrá Előre a Gyógyulandokba!

 

 

Előzmény: epresfank (3207)
epresfank Creative Commons License 2019.02.17 0 0 3207

Szia Ovis!

Igazad van abban, hogy nem kéne találgatnom Anyukámmal kapcsolatban. Lehet meg is kérdezem majd az otthonban, hogy mi lett az igazságügyi orvosszakértői felülvizsgálat eredménye van e diagnózis...

Amúgy megnéztem a másik skizofrén fórumot amit mondtál,hogy ott kérdezzek inkább,de ahogy olvasgattam ott is leginkább te irogatsz...akkor nem mindegy, hogy itt vagy ott kérdezgetek?

Előzmény: ovisista2b (3206)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.17 0 0 3206

Szia Kedves Epres Fánk! MInden Jókat Előre is és mindég!

 

Hálásan Köszönöm, hogy ennyi mindent írhattál Válasz-Kérdődgetve is!

 

Nem, nem vagyok egyetemet-járt! Le se Érettségizhettem, mert már akkoriban Kezdődött a betegségem! Paranoid skizofrén vagyok! Csak Autodidaktaként Művelődtem mindég! Az Első Pszichiáternő, dr. Vörös Évácska Kért meg arra, hogy mivel Hajlamot Lát Nálam az Alkotóan Tanulásra, hát mindig Alkotás és Művészetterápiázgassak! És mivel az úgy nevezett "szocializációm" az Elme-betegséghez úgy Sikerült nagy-nagy Szerencsémre, hogy rontottak Rajtam túl sokkal többet, semmint Javítani Tudhattak, így egészen másképp Alakult az Életem is, mint az úgy nevezett "sors-társaknak"! Persze Anyu mindig mondogatja, még ha szünt is testleg-tettleg 2000-ben, hogy Pityukám ne professzorkodgyj! -- ugyanis Anya nagyon ráfázott az Ő Életében a professzorkodásokra! Így Én csak Ovis-Akadémista vagyok és Jelem a Bölcsiben a MIkulás-csomag!

 

Kedves Eper Fánk! Ne Találgassunk nagyon diagnózisokat Anyukádról, hanem Bízzuk az úgy nevezett "szakemberekre", hogy minek minősítik?!? Nagyon Óvnak az Interneten a Jóságosan még az "ön-diagnózistól", nem hogy netán puszta "érzetekből" ráfogjunk valakikre és netán meg is bélyegeznék ezzel stigmatizálóan olyan sajnálatosan hátrányos Jelzőket, mint az Elme-betegségek sokánál sajnos kiközösít a társadalom butább része is, meg sajnos azok is pórul járhatnak, akik hajlamosak Magukra venni úgy mondd, hogy fölöslegesek és ezért netán még öngyilkolnának is! Az öngyilkosság amúgy többnyire "csak" Kísérlet, hogy FIgyeljen a Közeg Rájuk, hogy baj van Velük sajnos és ezért is szakemberekhez kell fordulni! (már nem azért, hogy szakbarbár módon "sikerüljön is!", ugye?!?)

 

Nagyon sajnálom hogy KIcsikén Te kényszeredtél ilyen atrocitás elviselésére amit Apukád ügyködött, hogy odalökdösött Anyukád ágyához, mikor Ő lábadozott az öngyilkossági Kísérletétől még nyilván sokkot kapva és ijesztően kinézve és Te nem Ismerhetted Őt Szerető és Gondoskodó Anyukádnak!

 

Az Én Anyukám is Biztos sokszor Gondolt arra, hogy elMenekül az Élet nehézségei elől, de szinte mártírom kötelesség-Tudata megŐrízte Őt Nekünk a későbbi Jobb Időzhettekre annélkül, hogy kárt Tett volna Magában és ezzel Bennünk is Öcsi-Gyurival, meg akik nagyon Szerették Rózsika-Anyucicukácskát!

 

Virtuálisan így mindig Velem van Anyu, úgy a génjeimben, mint az Emlékezésemben és Gondolkodásomban! Ha nem is adhatott kiFejezett Jó Nevelést a nyomorunk miatt főképp, azért semmiképp se volt hiába Jósága és kiVételessége, ahogyan Engem is megTartott, noha nem volt hozzá elég Ismerete, csak az a hallatlan akarása, hoy el ne kallódgyjunk Öcsi-Gyurival!

 

Nincsenek azért úgy nevezett saját Gyermekeim, mert be kellett Lássam, hogy nem Nyerhettem milliárdokat a Lottón Hozzájuk, hogy mondgyjuk 10 Anyujuktól Szülődhetve kiköveteletlen a pechüket mázlivá Alakíthassák át, miképp Én is Anyu Nyakából JUthattam túlnanra az Ő Élete borzalmait is némiképp Enyhítve!

 

Kérded még Kedves Epres Fánk, hogy melyik a Kedvenc szinem?!? Régen a párizsi kék volt! Ma már az azúr kéket Szeretem inkább meg pirosat és a vörös-narancs sárgát!

 

Akkor azt Tudom összefoglalóan mondani Anyukáddal kapcsolatosan, hogy Tudom hogy egy alkoholista nem épp egy "főnyeremény", de legalább a Sorsát Ismerd meg, még ha butaságokat mondana, hogy Tanulhass abból és a Te Gyermekednek már ne kelljen ugyanazokat a hibákat ismételnie!

 

Akkor minden Jókat és mindég és hajrá Előre a Gyógyulandokba!

 

 

Előzmény: epresfank (3205)
epresfank Creative Commons License 2019.02.16 0 0 3205

Szia Ovisista!

Köszönöm kimerítő válaszodat! Tébolykállatkát meg is magyaráztad,teljesen követhető,érthető a gondolatmeneted!Miért van az az érzésem,hogy mintha az egyik egyetemi tanárommal társalognék? Olyan akadémiai szinten írsz néha,tudományos kontextusban... magad is egyetemi tanár vagy orvos lennél? Emlegettél pszichiátriai előadást ahogy visszaolvastam...

 

Anyukámmal kapcsolatban pedig... most elgondolkodtattál...létezhet az, hogy nem is igazi skizofrén? Hanem csak  az alkoholból fakadóan paranoid? És mivan az öngyilkosságával?Amit elkövetett?Sose felejtem el, ahogy álltam az ágya mellett.

Apukám odacipelt 11 évesen és én olyan szánalmat éreztem... és azután már sokkal durvábban volt jelen nála a paranoia...

 

Amúgy meg igen, olvastam én is a démonizációról,hogy az alkoholistáknak vékony az aurájuk, ezért a negatív szellemek meg tudják szállni őket...de valahogy ennél komolyabb dolgot érzek. Most is az a meggyőződésem, hogy paranoid skizofrén...

És minden az Idősek otthona felelőssége,dolga hogy utánajárjon,mindenki érdekeit képviselje.Az is lehet,h antipszichotikumot is kap,csak nem tudok a szedett gyógyszerekről..azt tudom,h igazságügyi elmeorvosi szakértő végez felülvizsgálatot nála, ami most volt esedékes.

 

Neked van családod?Hozzátartozód,párod,gyermeked? Van kedvenc színed? Te hova sorolod magad melyik skizofrénia fajtába? Elnézést kérek,ha tolakodó a kérdésem...csak mivel így beszélgetünk egy ideje,és megtisztelsz mindig a válaszoddal,gondoltam ez belefér hogy megkérdezzem....

Előzmény: ovisista2b (3204)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.14 0 0 3204

Szia Kedves Epres Fánk! MInden Jókat Előre is és mindég!

 

Hálásan Köszönöm, hogy Válasz-Kérdődhettél megint!

 

Anyukáddal kissé összezavarhattál, mert mint írod Te arra gyanakszol, hogy paranoid skizofrén, ám innéd Kívülről a leírásod alapján is talán az "érződik", hogy inkább az alkoholizmus mellékterméke, ha van is paranoid jellege! Nagyon szomorú sorsot vázoltál úgy Nálad is, mint Anyukádnál!

 

Ha Anyukád "csak" alkohol-beteg és ezért nem Tudhatott Vigyázni Magára és ezért sajnos rossz dolgokat is Tett és netán ki is fosztották, ha nem csak Maga tékozolta szét az Életét....-- szóval ha Anyukád sajnos meg is bűnhődik, hogy öregségére nem Veletek a Gyermekeivel Lehet, akik Vigyáznák Őt és Hálásan Gondoznák, még ha netán el is vesztené az Eszét, mert az előfordul más betegségek következtében is, nos ha nem is szed Anyukád antipszichotikumot még egyelőre az Idősek Otthonában, mint írod is kénytelenek Lesznek mindenképp Pszichiátert szerezni Neki, mert sajnos hanyattlásában csakugyan veszélyessé is válhat, ha nem kezelik úgy mondd!

 

De nem Értem sajnos Tisztán, hogy ez vajon a Ti (Nővéreddel) a Dolgotok, vagy az Idősek Otthonáé-e, akiknek "hivatali kötelességük" amúgy védeni a többi lakót?!?

 

Viszont nagyon Jó, hogy nem hiszel a "démonizációban"!

 

Ugyanis a 'zEmberek egy része, azaz a vallásosabbja és persze az ál-vallásoskodóak is "tulajdonítják" az alkohol-betgeknek is, meg más Elme-betegségben szenvedőeknek is azt, hogy megszállja Őket az ördög! De hogy a sátánló démonok milyenek is, arról nem papolnak, hogy föl Lehessen Ismerni! Aszondgyják, hogy azok ugyanúgy nem Láthatóak, mint az isteneik, csak "hatásaikból" következtetnek, illetve előítélkezik "hittételeik" alapján!

 

Szokják mondani, hogy ne fesd a falra az ördögöt, mert még megjelenik! És akkor ha szépen kiszinezik a képet róla, ha mégis megjelenne, akkor meg az a bajuk, hogy nem elég plasztikus, vagyis azzal hogy azt is állítják, hogy az ördög a részletekben van, így netán fel is boncolnák szegény betegeket Élve és nem találnak még sem semmit! Legfeljebb egy oszlásnak induló hullát! -- és ebből a tébolykállatkák azt hiszik, hogy elmenekültek a démonok és ezért mondgyják, hogy 'zEmber-ölők, holott ők ölték meg a beteget, még ha netán 'zEmber is, ugye?!?

 

És Köszönöm a Kérdésed is, hogy mit Értsünk tébolykállatságon?!?

 

Tudod van egy Pszichológusnő, név szerint Orosz Katalin transzperszonális pszichoterapeuta talán, akitől egy előadásán Tanultam, hogy az ős régi magyar nyelvben a beteg szó őrültet jelentett!

 

No most viszont van az őrültnek szinonimája sok is! Bolond, tébolyult, dilis, zakkant!

 

Én mivel soká Örülhettem is, némi HUmorral ajánlottam volna a Magyar Tudományos Akadémiának, hogy Tegyenek Rendet a szinonimák közt és fogadgyják Etimológiául Utánam, hogy az ŐrŰlt soká Örült és megnyúlhattak még az ékezetek is a betűzgettje kódgyján!

 

A tébolyult meg se lát, se hall, csak tombol bosszulkodós dühvel pusztítani, ahogyan épp az agya kottyan, azaz elment minden Esze és mivel ez nagyon hasonlít az állatokra, mikor "harcolnak", azaz nem képesek leállítani maguk, így a tébolyult is állat-szerű, vagyis tébolyka állat! Pontosabban kis tébolykállat! Miképp a Gyerekek is amikor úgy mondd bepöccennek és rapliznak és bőgnek torkuk-szakadtából!

 

És így, hogy kicsit eltávolítjuk Magunktól a tébolyt az kisebb Lehet, vagyis tébolyka, ha pedig állatian nem uralni akarjuk, hanem megGyógyítani, akkor pedig tébolykállatán netán ellenszegül, mert ő magát véli az Épség és Egészség Etalonizáltságának, ugye?!?

 

De hát csak Doktor House-féle Tudhatja csak azt, hogy "megGyógyítalak, ha beledöglesz is!" -- és amíg nem vagyunk Doktor House, addig sajnos maradnak a Mentők és a Kórházi elkülönítés!

 

Nem Tudom elég pontosan hogy Jól Magyaráztam-e el?!? Kérlek Segíts ha nem Kristály Tiszta Minden, JÓ?!?

 

Előre is Köszönöm és hajrá előre a Gyógyulandokba továbbra is! Minden Jókat és mindég!

 

 

Előzmény: epresfank (3203)
epresfank Creative Commons License 2019.02.13 0 0 3203

Kedves Ovisis!Köszönöm a tanácsot!Meglátogatom  majd azt a fórumot is,amit ajánlottá

 most.Jártam azon az oldalon,de nem talaltam elég konkrét fórumot...lehet jobban bele kell mélyednem majd. Kerdeseidre  a válaszom: Azt gondolom,hogy Anyukám Paranoid skizofrén. Mivel nincs orvosi diagnózisom, nyilván alátámasztani nem tudom, de regota a megérzésem ez, sokat tanulmányoztam a témat már. Nem elme intezetben van,hanem egy idősek szociális otthonaban egy államilag fenntartottban. Mikor valaki összeszedte az utcAn es felkeresett egy orvos minket,már nem volt hol laknia.Votl egy lakas ami nem az övé volt,szolgalati lakás volt valaha,dd jogcim nélküli johiszemű hasznaloként volt ott. De nem fizette a költségeket,mert valakik ellopták minden penzét mindig állitolag...igy ki kellet költözni,bekerült egy korhazba,addiktologiai osztalyra,fel evig maradhatott majd kerestük a lakhatást.Es lett helye egy idősek otthonában.Elvileg nem pszichiatriai szempontbol veszélyeztetett emberek közé kerult,de csak mert jol át tudja verni az orvosokat,meg az igazságügyi elmeszakertőtis...mert csak korátozo gondnokság alá helyeztek...deszerintem a kizaro is helyt állna. Szoval szed ugyan sokféle gyogyszert de pszichiatriait nem tudom hogy kap-e... ami biztos,hogy arra megy rá,hogy megtévessze a környezetét,ez is regota fennáll,tehát ez is egy jel...

A delírium persze rátesz egy lapáttal,de ital nelkul is megvan a paranoia... olvastam arrol is,hogy megszállta vala,i démon...mert az alkoholistakat meg szokta,de nem hinnem...

Az is fontos tény,hogy megkeresett a gondnok,hogy szoljak valami orvsnak,mert régota ki akarja irtani a ház lakóit,es felgyújtassal is fenyegetőzik.Fiatal koromban is bántott,hirtelen,előzmeny nélkul tört rá, verős hangulat,sokszor nem tidtam mit tettem...

A tébolykállatkodás alatt mit értesz?

Előzmény: ovisista2b (3202)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.13 0 0 3202

Üdv és Üdvözülendés az Üdvlészletekkel Kedves Epres Fánk! MInden Jókat Előre is és mindég!

 

Hálásan Köszönöm, hogy még írhattál! De hogy el ne feledgyjem, Ismerek még egy Oldalt, amelyen paranoid skizofrének is megNyilvánulnak és hátha az is SEgít Értelmezhetni, hogy mi is a bibi az ilyen Elme-betegekkel, illetve hogy amennyire csak ki Tudgyják Fejezni Magukat, hogy mi is zajlik Bennük, meg a Környezetükben Élőkben?!?

 

https://www.bura.hu/forum/bajok/skizofrenia-35

 

Tehát Anyukád nem paranoid skizofrén közvetlen, hanem valami más Elme-betegséggel küzd?!?

 

Írod, hogy korábban bejárt az Elme-Gondozóba, de kicselezve a Dokit és a Nővéreket nem szedte be a Gyógyszereket, hanem sajnos környezet-szennyezőn eldobta azokat?!?

 

DE hogy nem tünt fel az Elme-Gondozó-belieknek, hogy rossz állapotban Látják mindig ettől?!?

 

Tudom, hogy a betegek is sajnos sok csalárdságra is képesek, sőt szinte "szimulálni" is Tudgyják a "normalitást" és ezzel becsapva Magukat is átverik Másikaikat is, így az orvostól kezdve a családtagokon át az Ismerősi körüket is! -- erről sajnos túl sokat is olvashatsz a Búrán!

 

Viszont írod, hogy Elme-Szociálisban van már Anyukád, ahol vélhetően nem Tudgyja elmulasztani a Gyógyszer-szedést, de ahogy soraidból kitűnik: sajnos megtalálja a módgyját, hogy részegeskedgyjék is, vagy félreÉrtelek?!?

 

Illetve alkohol-Problémái miatt Látszik inkább skizofrénnek és emiatt zártátok el a társadalmiságtól, hogy nehogy nagyobb károkat okozzon delíriumában?!?

 

Úgyhogy ha nem túl Intím Dolog, akkor Kérlek Tisztázzuk ezeket a Tényeket megSzabadítva a netán félreÉrtődésektől, JÓ?!?

 

És Igen, Jól Gondolod, hogy azzal, hogy megFogalmazhatja KI-Ki Magát és még talán ettől meg is könnyebbülhetve inkább Találhat Adekvát Segítséget is, nos nyilván ez is egy fajta Terápia!

 

De a Príma Diagnosztikákkal Teljes Terápiás Tudományok és Művészetek Művelkedendései nem csak a megFelelő Gyógyszerek megTalálásában merül ki, hanem talán fontosabb is annál, hogy Mentál Higiénés Tevékenységben is Tisztálkodgyjanak a delikvensek, Tisztázgatóan mindig a zavarokat és netáni fertő-förtelem járványlódhatásait leállítandó, hogy ne lavinázódgyjék a ragállyal a tébolykállatkodás, ahogyan az a "normál-szokvány-közönségeskedő" más népségeknél is szükséges Lenne, Igaz?!?

 

Akkor továbbra is minden Jókat és mindég! Hajrá Előre a Gyógyulandokba!

Előzmény: epresfank (3201)
epresfank Creative Commons License 2019.02.13 0 0 3201

Kedves Ovisista!Köszönöm a választ... mit értesz terápia alatt? Csupán azt,hogy itt mindenki leírja amit gondol,érez,ami feszíti ? Tulajdonképpen ez egy ventilláció,ami bárkinek hasznara valik az életben neha,  annak is aki nem erintett a skizofréniaval... De szívesen olvasom is az írasaitokat,bar ketsegtelen ritkan van új hozzászólás. Úgy gndolom ha olvasok a gondolataitokról,kicsit meg lehet erteni mi van az fejetekben....

Előzmény: ovisista2b (3200)
ovisista2b Creative Commons License 2019.02.12 0 0 3200

Szia Kedves Epres Fánk! Üdv és Üdvözülendés az Üdvlészletekkel! Minden Jókat Előre is és mindég!

 

Ne haragudgyj Kérlek, ha netán megbántanálak azzal, hogy nem ebben a topikban kéne Szorgalmazd, hogy megImserhesd a betegek belső Világát, mert itt éppen azok vannak, akik Szeretnék megVáltoztatni Kedvezőbbre az amúgy nagyon kellemetlen Szubjektumukat olyképp, hogy a betegség ellenére is Tudhassanak viszonylag viselhetően Lenni!

 

Nagyon felzaklatottnak tűnsz így az írásod alapján és Próbálok Segíteni olyképp, hogy lehiggadhass!

 

Hogyan csináljuk, hogy Józanabbul Tudhass Tájékozódni arról, hogy vajon milyen Folyamatok zajlanak Anyukádban és hogy ez mennyire Emlékeztet a paranoid skizofrének bennső Világára?!? -- illetve hogy az Általában Értett paranoia Nála mennyiben van Jelen?!?

 

Ha Teheted, akkor Kérlek ugyanezen Kérésed másold be az Index Skizofrénia topikjába is, hogy hátha ott Jelentkeznek olyanok, akik nem Terápiázni akarnak, csak Tudni a többi betegnél, hogy hogyan is zajlanak a Dolgok?!?

 

Ám sajnos sok Jóval ez sem kecsegtet, mert sajnos nem sokan Látogatják azt a Fórumot se!

 

Akkor minden Jókat továbbra is és mindég! Hajrá Előre a Gyógyulandokba!

 

(Ha netán nem Értesz mindent Helyesen és Tisztán, akkor persze itt is Válasz-Kérdődhetünk mindig!)

Előzmény: epresfank (3199)
epresfank Creative Commons License 2019.02.12 0 0 3199

Sziasztok!Azert jöttem ide,mert szeretnèm megérteni a skizofrén emberek gondolatvilágát.Túl a filmekén át közvetített tévhiteken... sajnos Edesanyám is érintett régóta.Diagnózisa nem született skizofrénia tekinteteben, többször kezelték pszichiátrián, kiharcolta hogy jaróbetegként napi bejárással kapja meg a gyógyszereit amit sosem  vett be,kidobálta. Ezt megelőzte kislány koromban egyöngyilkossagi kísérlet is...többszáz nyugtatót vettbe sörrel,és megmentették... azt gondolom nem tett jót a sok gyógyszer azelméjének,onnantol volt latvanyosabb a beborulasa.... elváltak a szüleim ,majd késobb egy jóval idősebb pasival élt.Rögeszméje lett,hogy velem meg a  nőveremmel csal meg.Mert jöttem haza hajnalban diszkobol, pasi epp levitte a kutyát,összatalálkoztunk,anyám figyelt az ablakbol,váltig állitotta hogy nem véletlan futottunk össze.... nőverem elköltözött nem birta,én maradtam aztan is leleptem.Persze az alkohol nem segitett az álkapotán.Meghalt a társa egyedül is maradt.egyre durvábbak lettek a dolgok.Mar regota hangokat hallott,mikor bekapcsolt a hùtő,épp lehallgatták stb... Volt hogy többször mesélte leszivják a mobiljárol a pénzt amit feltöltött. Meg a társashazi szomszedok rákapcsolodnsk és lebeszélik a penzt a telefonjárol....meg a gázt is lopják... a kisfiamra vigyázott mesélte a gyerek,h  mindig elmondta mama ,hogy a házelőtt áll az a fehér auto és abbol figyelik.Képes barhol a varosban is felismerni azt az autot hogy most meg követi is...volt,hogy a gondnok hivott,hogy kerrek egy orvost mert retteg a ház hogy felgyujtja mert millioszor mondta .... nem vitték el.... ez így ment míg parszor elvitte a mentő az utcarol ö tudatlanul,velünk megszakította a kapcsolatot.Idegenek hivtak mentőt,mentek erte a kórhazba,lenyúlta egy bizonyos nő a nyugdíját.Majd felkutatott egy orvos minket,mivel gondoksag ala kellett helyezni.Most en vagyok a gondnoka de megkeseríti az életem. Mindenkinek próbalja bemagyarazni hog lopom  apenzet,holott csak kezelem,nem kapja meg,millios adossagokat rendeztem le aprankent a nyugdíjából...annyira megvisel. Most egy otthonban él, de sokszor előjönnek ezek az üldözések...meg persze iszik,bar nem szabadna..... szóval annyira szeretnem megerteni a betegek gondolatait... köszönöm,ha válaszoltok!

ovisista2b Creative Commons License 2019.01.27 0 1 3198

És párdonocska ismét!

 

Előzmény: ovisista2b (3197)
ovisista2b Creative Commons License 2019.01.27 0 1 3197

Párdon! Szegény Helen Kellert "plagizáltam" egykor véletlen a fönn a Gyogyóban egy Alkotás- és Művésztetterápiás "szeánszon", amikor is Én is arra Jutottam -- de Ő Ismerte fel előbb és Én csak feltaláltam újra a spanyol viaszt úgy mondd! --, azaz azt Képzelhettem, hogy a Napocskával a Hátam mögött Én a Fényt nem kitakarom, hanem csak átléphetem úgy mondd az árnyékom, ha egy részt Gömb az egykor Otthonunk Lehetett volna, de sajnos börtön-tébolyda lepra- és fegyenc-teleppé gyaláztatott SzülőBolygónk és nem görbül Velünk az árny, hanem elszállni vél mint sóhaj a "búsba" és nem kell mindig csak a setétben vakogni se!

Előzmény: ovisista2b (3196)
ovisista2b Creative Commons License 2019.01.27 0 1 3196

Szia Kedves Buzdítóka hogy ne csüggedezzem a komfort-zónám miatt, hogy szétzilálnák! Minden Jókat Előre is és mindég!

 

Hálásan Köszönöm hogy ennyi Jó Indulattal Biztatsz Te is, hogy meg Tudgyjam Csinálni, amit kényszerűen elvállaltam!

 

Most még kissé Optimista vagyok, hogy csakugyan nem "örökre" kell kimozduljak belőle, de Tudod a kialvatlanság nagyon sokat ronthat ezen!

 

A Dokinő talán azzal "üthetné el" majrézásom, hogy áh! a beállítódás, azaz homoösztázis már másnap annyira átLényegíthet, hogy úgy fogok ébredni, mintha mindig is 6-kor keltem volna! "Katona dolog, na!"?!?

 

Az a szadisztikus, hogy mintha nem volna épp elég kínlódásom és "mértékét" kéne emelni, hogy Tudgyjam mi a magyarok istene -- úgy mondd!

 

Bár ebben van némi Igazság-mag is annyi, hogy a sokk -- amiért kaptam egykor huszonvalahány elektro-sokkot is! --, hogy 'zEmbereljem meg Magam, azaz szenvedgyjek épp eléggé ahhoz, hogy ne voljék maradék Vágyam se MindenségTennenÖnSajátMagáraIsmerődhetés-Köze-Egyedeivé-egyelőre szerte a környező Harmonizálódható Kozmoszban-felTalálódhatottak(Leleményükkel) Null-Szériásává lenni, aki lubickolhat a Boldogságok-Csúcsozatos Harmóniákban és nem épp pont, mert netán kipottyan Belőlük, nos hogy akkor azonnal visszakapasztkodhassék Ésszel!

 

Így Kedves Igazad Lehet, hogy nem csak nézőpontot kell váltani egyelőre, hanem vigyázni is azzal, amit eme Képzet is sejtett, amúgyiglan Ikaruszilag is, meg hogy meg ne kelljen vakogni se!

 

 

 

Előzmény: bolond halál (3195)
bolond halál Creative Commons License 2019.01.27 0 0 3195

Kitartást és gyógyulást kívánok! Már hirtelen azt hittem, másfajta sokk terápia... szerencsére nem az.

Biztos vagyok benne, hogy erősebb vagy, mint ezek a "tébolyállatkák". Ha tényleg szembeszállsz velük, szánalmas kis férgekké válnak, és eltűnnek az életedből. Nem olyan erősek ők, csak annak látszanak. Tudod, csak a megvilágításon kell változtatni, és a rémisztő árnyék eltűnik a falról... remélem segítenek ebben neked.

Előzmény: ovisista2b (3194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!