Keresés

Részletes keresés

Betfair user Creative Commons License 2017.02.24 -2 2 3000

Sajnos semmit sem lehet vele tenni, a rohadék apple szándékosan lassítja le a régi dolgokat, ha vesztek még valaha apple eszközt, max egyszer érdemes frissíteni a következő kiadásra. Nekem Air 2 van, 9.3.1-el, egyszer frissítettem a gyári 8-asról, de többször nem fogom, mert nem akarok lassulást, pedig ezek a mocsadékok naponta ajánlották fel hogy frissítsek, és nem nyomhattam arra hogy nem, csak arra hogy később, de aztán meguntam hogy naponta basztatnak a frissítéssel, és egy dolgot tehettem, letöröltem a frissítést és letöltöttem mindenféle szarságot hogy a 64 gigás ipadom csurig tele legyen, hogy utána már ne tudja automatán letölteni a frissítést, így már nem zargatnak a frissítéssel, és sokkal nyugodtabb az életem. 

Előzmény: Törölt nick (2999)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2999

Sziasztok.

Nagyon megkimelt ipad 3-unk 9.3.5-el olyan lassu es akadozos,hogy mar szinte hasznalhatatlan!

Tulzas nelkul olyannyira,hogy inkabb nem hasznaljuk mert minden betoltes 10masodperc meg annal ks tobb.

Lehet ezzel valamit csinalni a reseten kivul,vagy mehet a szemetbe?

koszonom

SakaB 86 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 2998

Sziasztok, 1éve még a 9.3as rendszernél találtam egy repo címet, aminek köszönhetően megjelent egy új app ami hasonló volt a gyári appstore-hoz. Teli volt programmokkal, játékokkal kategorizálva szépen átláthatóan és persze "free" verzíók voltak egytöl egyig. Viszont erre a címre már nem emlékszem, tudnátok írni pár hasonló repó címet? Kösznönöm előre is.

Aszpirin Creative Commons License 2017.02.16 0 1 2997

Igen, sajnos, ez nagy tanulság mindenkinek, aki használt iKütyüt vesz (vagy kap): meg kell győződni róla, hogy előtte teljesen vissza lett állítva alapállapotba a kütyü (ilyenkor úgy viselkedik, mint a boltban újonnan vásárolt: több nyelven üdvözölget), és talán még ez sem elég, az "iKütyü követése" funkciót (vagy mi) is ki kell kapcsolja a régi tulaj. Aztán még a régi tulaj előtt aktiválni kell a saját AppleID-ddal a kütyüt (ehhez kellhet egy előzetes AppleID létrehozás, valamint az átvétel helyszínén valamilyen internet-elérés). Szóval bonyolult...

Még így is maradhat olyan helyzet, amikor ezt nem lehet megcsinálni (pl horribile dictu meghalt a régi tulaj, örökölt a kütyü és senki nem tudja a régi tulaj hozzáférési adatait). Arra lennék kíváncsi, van-e mód rá, hogy a tulajdonosváltás hiteles igazolásával (pl. hagyatéki végzéssel) a kütyüt egy hivatalos Apple-képviseletnél aktiváltassa az új tulaj (a példámban a törvényes örökös). Azér itt elég drága kütyükről beszélünk adott esetben...

Előzmény: kupakosaladar (2995)
K Nándor Creative Commons License 2016.12.31 0 0 2996

Hi!

 

Kell az elozo tulaj jelszava, nelkule semmit se tudsz csinalni. 

Előzmény: kupakosaladar (2995)
kupakosaladar Creative Commons License 2016.12.31 0 0 2995

Sziasztok!

Kezdő apple- termék tulajdonos vagyok, de rögtön egy (egy csomó oldal átolvasása után) baromi nagy probléba ütköztem. Új Apple ID-t szeretnék az iPad 2-esre beállítani, viszont az előző tulaj nem lépett ki belőle, én pedig nem tudom az adatait. Sajnos vele nem tudom felvenni a kapcsolatot, ezért félek hogy kuka lesz az iPad a továbbiakban. Gondolok itt arra, hogy semmi új dolgot nem bírok letölteni. Frissítést még nyögve nyelve de megoldottam, viszont most teljesen megakadtam.

Van valami módszer arra, hogy Apple ID-t cseréljek? Vagy beigazolódik a félelmem?

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv: Ali

kukac_gmail_pont_com Creative Commons License 2016.12.19 0 0 2994

Köszönöm a válaszokat. Ez mindenesetre megnyugtató, hogy nem az eszközzel van gond. Akkor marad a hálózati töltés, mint megoldás....

Előzmény: Aszpirin (2993)
Aszpirin Creative Commons License 2016.12.19 0 1 2993

Nem a feszültség túl kevés, hanem az áramerősség.

A sztenderd USB portok legfeljebb 500 mA-t (milliampert) adnak ki. Ez egyszerűen nem elég egy iPad Prónak a töltéshez. Az iPad töltője legfeljebb 2100 milliampert ad ki, vagyis több, mint négyszer annyi áramot, mint egy sztenderd USB port. Ez nem jelenti azt, hogy az iPad-et csak ekkora árammal lehet tölteni (talán 1000 mA már elég lehet) de 500 mA biztosan túl kevés. A PC-ken lévő USB portokat nem igazán arra találták ki, hogy ilyen nagy áramfelvételű eszközökez töltsenek vele. Esetenként adhatna ki nagyobb áramerősséget is az USB portok, de ez már gyártótól függ, és nem várható el.

Mellesleg ha kikapcsolod az iPad képernyőjét, akkor így is fog valamennyit töltődni, de nagyon-nagyon lassan.

Előzmény: kukac_gmail_pont_com (2991)
Zalai88 Creative Commons License 2016.12.19 -2 0 2992

Sz.v.sz. túl kevés az usb által átadott fesz.

Előzmény: kukac_gmail_pont_com (2991)
kukac_gmail_pont_com Creative Commons License 2016.12.19 0 0 2991

Sziasztok!

 

Tudna valaki iPad Pro 9,7-es kapcsolatban tanácsot adni a következő kérdésben?

 

PC-vel USB-n összekötve (gyári tartozék kábellel) az iPad "nem töltődik" feliratot írja ki az akku ikon helyére. A kapcsolat működik (iTunes), lehet szinkronizálni és telepíteni / törölni róla. A konnektoros töltéssel viszont gond nélkül feltölti.

 

Mi lehet ennek az oka?

 

Előre is köszönöm a tanácsokat / javaslatokat.

 

 

Májkee_ Creative Commons License 2016.12.11 0 0 2990

Van egy ipad mini 2-m (3éves), ami használat közben egyszer csak kiírta, hogy aktiválás szükséges, megadtam neki az icloudot aztán használtam tovább. Miért csinálta ezt?

lacibá55 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 2989

Köszönöm.

Előzmény: Zalai88 (2988)
Zalai88 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 2988

Szevasz,


1. ha nem túl preciz dolgokat akarsz művelni vele akkor bármelyik stylus megfelel. Kicsit profibb, finomabb munkához az Adonit termékei közül válassz. Én jot pro-t használok, csak ajánlani tudom.

2. itt nem tudok segiteni. Wifit vagy felhőt használok erre.

3. lényegében bármelyik bluetooth kell hogy kapcsolódjon, de amit nem az eszközhöz gyártanak annál neked kell kitalálni az ipad rögzitést. Nekem Logitech ultrathin van, de akad még néhány gyártó aki ezzel foglalkozik.

Előzmény: lacibá55 (2987)
lacibá55 Creative Commons License 2016.12.01 0 0 2987

Sziasztok! Lenne pár kérdésem Köszönöm. 

 

1. Ipad pro 9.7 esetében, ha „nincs kedvem" megvenni az Apple pencilt, ugyanakkor szeretnék jegyzetelni és fotókat szerkeszteni, akkor milyen alternatívák közül lehet választani?

 

2. Apple SD kártya olvasó esetében, az SD kártyára másolt egész könyvtár struktúrában levő képeket átmásolja, vagy pedig csak a főkönyvtárban levőket?

 

3. Ha ne adj Isten, valamikor nagy szükségét érezném egy billentyűzetnek, akkor milyen alternatívái vannak az Apple Magic Keyboard Hun-nak?

Krisztocska Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2986

Sziasztok!

Segítséget kérnék, biztos van itt valaki, aki ért a problémámhoz.

Pár hete megpróbálták feltörni a fiókomat, értesítést kaptam a telómra, hogy Kínában akarnak belépni. Természetesen nem engedélyeztem, jelszót cseréltem, azóta minden ok. Akkor épp külföldön tartózkodtam, nem volt nálam az IPad-em.

Nemrég hazajöttem és elővettem. Na itt kezdődik a gondom. Ugye ezen még nem állítottam át a jelszót, mivel nem használtam. Bekapcsoltam, és azóta gyakorlatilag használhatatlan, mert van ez a többlépcsős ellenőrzés. Telómra az értesítés, hogy engedélyezem-e a belépést. Igen, küldi a kódot.

Ezt be kellene írnom egy rubrikába az IPadén amit nem ad ki, ellenben folyamatosan ugrál a képernyőn a fiókbeállítás, a felhasználási feltételek elfogadása, illetve a figyelmeztetések, hogy írjam be a telómra kapott kódot. Oké, de nincs hova!!! A telefonomra meg folyamatosan dobálja az értesítéseket és a kódokat egymás után vagy tízszer!

Ez egy régi IPad 2, még a 8.4.1 oprendszer van rajta, amit már nyilván nem akarok frissíteni, de egyébként eddig amire kellett a gép, megfelelt. Sajnos per pillanat használhatatlan a fenti problémák miatt. Se a felhasználási feltételeket nem tudom elfogadni és már netezni sem, mert ezeket akarja elfogadtatni.

Tudja valaki mi lehet a gond?! Jelszót máskor is cseréltem már minden probléma nélkül. Kikészít...

perla67 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 2985

A Kindle alkalmazásba szerettem volna, de lehet hogy csak az iPad-re sikerült. Sajnos még mindig nem működik, úgyhogy egyelőre marad a beépített egynyelvű szótár! Azt hittem, ha letöltök egy magyar szótárt a Kindle-be, akkor be lehet állítani, hogy azt adja be alapból, de úgy tűnik nem működik.

Előzmény: Törölt nick (2977)
Zalai88 Creative Commons License 2016.11.26 0 1 2984

Nincs mit. Igazából több hely marad, de a frissitések miatt kell ennyivel számolni.

Előzmény: lacibá55 (2983)
lacibá55 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2983

Köszönöm!

Előzmény: Zalai88 (2982)
Zalai88 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2982

27.5 giga

Előzmény: lacibá55 (2980)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.25 0 0 2981

Nem túl jó hír, szervízet kell megkérdezni, otthon nem fogod tudni javítani.

Előzmény: Bóra (2979)
lacibá55 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 2980

Megtudja valaki mondani, hogy egy új  32 Gb-os Ipad esetén mennyi a tárhely marad szabadon? Köszönöm.

Bóra Creative Commons License 2016.11.24 0 0 2979

Szevasztok!

Tanacsotokat szeretnem kérni, ugyanis ipad II -n a hosszu oldal szélen kb 1 cm csíkban érzéketlen ne vált a képernyő. Nagyon kellemetlen, mindig forgatni kell, ha épp ott van az a funkció, amit használni szeretnek.

 

 

Ez valami egyedi hiba, vagy rendszeresen előfordul?

Javithatom magam is, vagy szerviz?

Alkatreszt igényel, vagy csak beállítási hiba?

Milyen koltsegekre számíthatok kb?

 

Elore is koszonom az infokat

 

B

 

Remelem még nem kell temetni. :)

 

histván Creative Commons License 2016.11.13 0 0 2978

Sziasztok,segítségre lenne szükségem:Átköltöztetés iMacről MacBook Pro-ra.Ugyanazon a hálózaton mindkettő,a Mac-en segédprogram/Átköltözetető

asszisztensen haladtam.Kijelölve a másik gépre,bookon másik gépről - és a bookon nem jelenik meg,csak keres és keres.Hogyan tegyem?

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.12 0 0 2977

Ez meg mi? Milyen alkalmazásba másolsz te be ipaden bármit:)

Előzmény: perla67 (2976)
perla67 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 2976

Sziasztok! Az iPad Air-re letöltöttem a Kindle alkalmazást. Sajnos alapból nincs benne angol-magyar szótár, pedig leginkább nyelvtanulásra szeretném használni. Az ekonyvolvaso.blog.hu leírása alapján letöltöttem egy direkt a Kindle-hez készített szótárt, be is másoltam az alkalmazásba, de így is csak az egynyelvű szótárt adja be ha rákattintok az ismeretlen szóra. Már rengeteget keresgéltem a neten, de sehogy nem boldogulok. Tud valaki segíteni, mit kellene beállítanom, hogy működjön?

lacibá55 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 2975

Köszönöm!

 

Előzmény: Zalai88 (2974)
Zalai88 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 2974

Mint 50+ Ipad használó válaszolok:
 1. Van magyar leirás.
 2. Ebook-nak is használom utazásaim során, de sokszor elgondolkodok egy e-book olvasó vételén. Pedig próbáltam már halványabban, papirszerű háttérrel, bármi hasonlóval. Mégis sokkal hamarabb fárad a szemem mint a papir olvasásánál.
 3. Több módszer is van rá, de mindenképpen közbe kell iktatni egy gépet vagy laptopot amire a külső vinyót csatolod. Esetleg felhőbe fel, felhőből le (de akkor is közbe van - volt iktatva egy gép).
 4. Én minit nem vennék a mérete miatt. Viszont van aki pont a mérete miatt veszi ezt. Erre nem várnék mástól választ :)

Végül annyi hogy sok film, kép esetén hamar elfogyhat a 32 giga.

Előzmény: lacibá55 (2973)
lacibá55 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 2973

Sziasztok! A feleségemet (50+) szeretném meglepni karácsonyra egy 32 GB-os Ipaddel. A Mini4 vagy az Air2 amiben gondolkodom. Eddig egy 2013-as Nexus 7-et használt.

 

Még sohasem volt Apple termékem, ezért kérdeznék pár dolgot.

 

1. Van hozzá magyar nyelvű leírás?
2. Mennyire alkalmas ebook-nak?
3. Külső winchesteren levő fényképeket, videókat szeretnénk majd rá másolni. Hogyan lehetséges ezt elérni?

4. Melyiket vegyem? 

 

Köszönöm.

kisséideges Creative Commons License 2016.10.13 0 0 2972

Már az eredeti kábellel is ez van! Szóval nem értem mi történhetett! Valószínű, hogy az van, hogy a kábelnek sok az ipad töltése. Viszont mindezek ellenére tölt! Hajnalban volt 51%, rátettem töltőre (persze azt írta, hogy nem tölt), kb kilenckor már 91%.

Végül is elég!

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.13 0 0 2971

Nem eredeti igaz?Valószínűleg csak iphont lehet vele tölteni, ipad már sok neki. Én is vettem Kínából kábelt ugyanilyen lassan töltött, semmire se jó.

Előzmény: kisséideges (2969)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!