Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 11497

Szia !

 

 

Készülök az aloés szappan főzéshez.

A kalkulátorba beütöttem 200 gr kókusz,200 gr pálma, 500 gr oliva(gondoltam veszek olcsót,mert szeretném ha fehér lenne  az alap,  zöld színű az extra szűz olviám ) Náoh 126.8 gr és deszt víz 297gr (gondoltam most kipróbálom a vizet)A kalkulátornál a folyadékot 33 %-ra állítottam. Teszek bele aloét 1,5-2 dl-t is olvastam itt a fórumon hogy lehet, meglátom mennyit tudok szedni a levélből.

Szeretnék SF-nak ricinust +még valami finom vajat. Ketté venném az alapot és a felébe ha kapok zöld agyagot.

Tudnátok nekem pontosítani az elgondolásomat? Esetleg  lehetne 1kg az alap, tejes dobozba gondoltam. Itt láttam valami hasonló fehér-zöld összeállítást. Szeretném ha habozna, mivel ahhoz szoktunk az eddig használt habfürdők használatakor. Van egy ubi héj már meg szárítva nagyon kevés összeesett.  Szerintem mér hajt a csalán, frissen azt is tudnék szedni zöld színnek.

Várom a segítséget, nagyon szeretném ha sikerülne a recept.

Köszönettel:Dóra

 

Előzmény: 4Hópihe (11469)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 11496

Szia!

 

Milyen véletlen hogy pont ez a sütőforma volt az újságba ami neked is van. Az angyalkást is kinéztem, van jó pár forma ami  teszik bőség zavara van.

Dóra

 

Előzmény: boldizsara (11221)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11495

Szia!

 

Zsuzsu nem válaszolt már biztos nincs itt a fórumon. Ő csinált aloésat gondoltam, mielőtt nekikezdek, kapok egy kis friss tanácsot is.

Kezdő létemre kicsit bátortalan vagyok még.

Te mint gyakorlott melyik receptet választanád? Csináltam egy uborkából szárított héját, nem valami sok megdarálva meg pláne.

Gondoltan lehetne fehér vagy kicsit zöld.

Dóra 

Előzmény: boldizsara (11482)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.22 0 0 11494

Köszönöm!

Dóra

Előzmény: ancsaborcsa (11492)
ancsaborcsa Creative Commons License 2015.03.22 0 0 11493

„Sokan úgy gondolják, hogy elég, ha kenik-fenik magukat méregdrága „csodaszerekkel”, és meglepődnek azon, ha mégsem lesz egycsapásra gyönyörű a bőrük. Nem csoda! A helytelen bőrápolás a ma divatos fürdő- tusoló habok használata és a kevés mozgás következtében ugyanis felvastagodik a szaruréteg, ami száraz, élettelen érzést kelt. Leszigeteli a bőrt, így az sem belülről kifelé nem tud megtisztulni, sem a felkent ápolószereket nem engedi felszívódni.

A szappan nagyon jót tesz a bőrnek, megpuhítja, leoldja a felesleges szaruköpenyt, így a bőr nem vastagodik fel, képes az öntisztulásra, és a bőrápoló készítmények előtt szabaddá válik az út. A szappan emellett természetes anyag, mely sem a bőrre, sem a környezetre nincs károsító hatással. Használata minden bőrtípusnál nagyon ajánlott. A szappanos mosakodás után mindig használjunk testápolót!”

(Ilcsi néni)

ancsaborcsa Creative Commons License 2015.03.22 0 0 11492

Úgy tudom, a tapasztalatok összegyűjtése nem volt. Nem is emlékszem, hogy ilyen szóba került. Mindenki megszerezte a saját tapasztalatát, s most szorgalmas hangyamunkával mazsolázhatja ki, aki érdeklődik, mi az, ami neki testhezálló, mert  ugyanarról egymás mellett többféle vélemény is van. Kinek a pap..... Én például a zsírból, faggyúból, üstben főzött háziszappanra esküszöm. Tetszenek a finomságos hidegen készített szappanok, de a háziszappan, ha akarod mosószappan mindennek az alapja. Mi mosunk, kezet mosunk, mosakszunk, vele, illata nincs, de nem is kell, hogy legyen, a bőrt tisztítja, és hagyja regenerálódni. Olvasd el, mit mond erről Ilcsi néni, márpedig ő tudott egyet s mást.

Előzmény: Törölt nick (11486)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 11491

Még sokat gyakorolni, már készülök a következő főzéshez. Aloésat szeretném megcsinálni.

Dóra

Előzmény: 4Hópihe (11489)
4Hópihe Creative Commons License 2015.03.21 0 0 11490

csodásak mind))

Előzmény: hodanyo (11480)
4Hópihe Creative Commons License 2015.03.21 0 0 11489

gratulálok az elsö szappan készitésedhez.

használatakor legyen benne sok örömed,simogassa a börödet.!

Előzmény: Törölt nick (11487)
Grumi Maci Creative Commons License 2015.03.21 0 0 11488

Igen minden természetes zsírból olajból lehet szappant főzni.

 

Előzmény: Törölt nick (11487)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.20 0 0 11487

Szia!

 

Megcsináltam első szappanomat, és tegnap végeztem a fórum végig olvasásával.

Említem a férjemnek még üstbe is főznek szappant.

Mondja kérdezzem meg, kb. 100-150 kg. nagyon régi avas pálma zsír van munkahelyén  burgonyaszirom sütéssel próbálkoztak annó.  Abból lehet szappant főzni?

 

Köszönöm:Dóra

Előzmény: selgir (11454)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.20 0 0 11486

Szia!

 

Ma láttam a spárba, mogyoró olajat finomított, szója olajat és kukorica olajat és pogácsa olivát egy literesek 1150 ft-tól kb. 1300 ft. Érdemes ezekből venni, szívesen elfogadom amit tanácsolsz. Gondoltam pogácsa olajat fogok venni a szüzet meg SF-nak hagyom meg vagy megesszük salátára.

 Sokan azt tanácsolják elég az olcsó olaj.  Te kipróbáltad hogy vam-e különbség drága és olcsó olaajjal készült szappan között? Gondoltam arra is lehet azért jött ki nehezen a formából mert az én napraforgóm hidegen sajtolt volt meg az oliva is exra szűz (még nem használtam kalkulátort így nem tudom, majd megnézem, kicsit félek még a kalkulátort használni nehogy elszámoljak valamit) Tudod írtam melyik receptet csináltam a 4 X 250 gr. szerinted maradjak ennél vagy próbálkozzak másikkal a következőnél?  Már végig olvastam a fórumot még is van sok kérdésem. 

Tegnap olvastam a tavalyi táborról biztos nagyon jó volt, láttam képeket is. Baja mellett. 

Akik itt voltak a fórumon gondolom azok közül is mentek. 

Ha csinálok 1-2 főzést  ezek a szappanok amikbe van napraforgó olaj nem lesznek avasak? Meddig nem avasodik meg? Nem tudom még mennyi fog fogyni a családba, fiamék, lányomék igényt tartanak-e rá stb. Mivel nekem nincs tapasztalatom, te már jó pár éve csinálod, volt olyan régi szappanod aminek az illata megváltozott negatív irányba.Azt is olvastam a napraforgó helyett jobb a repce.

Zsuzsa  első receptjét is olvastam nagyon dicséri benne a zsírt.

Bocsi a sok kérdésért, el is hiszem a régiek már biztos unták a sok kérdést az új fórumozóktól. 

A fórum elején olvastam valami olyasmit hogy összegyüjtik a tapasztalatokat a kezdőknek abból lett valami? Felraktak biztos valami titkosba? 

 

 

Előzmény: boldizsara (11485)
boldizsara Creative Commons License 2015.03.20 0 0 11485

Van egy jó lap szappan receptem, általában azt variálom, az "ízesítőkkel" a superfat-tal, illókkal és egyéb anyagokkal. De csináltm már tiszta oliva szappant is. Eleinte variáltam a különböző zsírok, olajok arányát, de a kecsketejesnél a tej a lényeg, és a super fat határozza meg leginább, hogy mennyire védi a bőrt.

 

Előzmény: Törölt nick (11484)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.19 0 0 11484

Szia!

 

Ez a sok féle ízesítés amit felsorolsz azt már mind megcsináltad.

Mindig ugyanazt a bevált receptet csinálod és a végén ízesíted különbözőre vagy van több variációd.

Én kezdő létemre úgy gondolom majd kitapasztalok párat és ami tetszik majd abból lesz ismétlés.

Szeretem az illatokat, viszont imádom a természetes dolgokat, a shea illata sem zavar. Már másodszor vettem aleppó szappant arcmosásra. Férjem kipróbálta ő büdösnek találja, nekem semmi bajom vele. Fürdeni még káros anyagokból készült hab fürdőkkel történik.. A férjemnek van külön szappan káros anyagokkal ő világ életébe szappant használt. Haragudtam érte, hogy miért nem tud habfürdővel, de ő ezt szokta meg kénytelen voltam elfogadni.  Változnak az idők most én is áttérek a szappanos  tisztálkodásra.

Ami van káros tisztálkodó szerem elhasználom, kukába nem dobok semmit. Fokozatosan lecserélem majd természetesre. 

Dóra

Előzmény: boldizsara (11434)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.19 0 0 11483

Nagyon szépek!

Előzmény: boldizsara (11221)
boldizsara Creative Commons License 2015.03.19 0 0 11482

Nagyon jók lettek az új szappanok. csak bírjátok kivárni a 6 hetet amíg használható- A fagyasztós megoldás tényleg jó, csak el ne felejtsd livenni.

 

Előzmény: Törölt nick (11481)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.19 0 0 11481

Szia!

 

Nagyon szépek!

 

Én még csak egyszer főztem vasárnap 1 kg-t.

Neked már hányadik főzéséd, nagyon szépek az enyém nem fényes és nehezen jött ki a formából. Javasolták fagyasztóba kell ilyenkor tenni.

Készülök a következő főzésre, még  megyek pestre veszek agyagot zöldet.

Meg száritok uborka hélyát, ahogy mások is javasolják zöld szinnek.

Az aloésat lehet úgy csinálom fele alapszín fele zöld. Milyen illat menne hozzá?

Bogarászom a recepteket, meg jegyzeltem is sokat, ennek ellenére ha van már többször kipróbált recept szivsen fogadom.

Aloé a következő meg olivás lesz.

Dóra

 

Előzmény: hodanyo (11480)
hodanyo Creative Commons License 2015.03.19 0 0 11480

Sziasztok! Hát köszi a bíztatást a szappankészítés terén :)

Elkészült néhány szappanom hoztam képeket nektek !

 

Itt a kecsketej mellett hibiszkusz lett használva.

 

Ezek vegyesek mind kecsketejjel

(orvosi szén,paprika, kakaó,fahéj a színezőm)

 

 

Ez az 1. tömb szappanom kecsketejes -kakaós

 

 

Ez a 2. tömb szappanom kecsketejjel szintén fahéjas-kakaós

 

 

Nagyon szép csilli-villi szappanokat látok mindenhol,

én nem akarom őket túlbonyolítani :)

Nem is értem miért nem álltam már neki ennek évekkel ezelőtt ???  :D

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 11479

Szia!

 

Olvasom ebbe a régi hozzászólásba a napraforgó olajat.

Én kezdő létemre hidegen sajtoltat vettem? Ez jó vagy cseréljem le repcére?

Dóra

 

Előzmény: Jani71 (10796)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 11478

Szia!

 

Lehet oliva lesz a következő szappanom,  szeretném hogy  habozzon is akkor sf-nek kókuszt tegyek, van VCO kókuszom is.?

Dóra

Előzmény: Bécó37 (10615)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 11477

Szia!

 

Én vettem egy savnak való keverő dobozt a cozmióba, biztonságos jó csak kicsit nehéz volt a hőmérsékletet mérni, kötöttem egy szalagot a hőmérőre úgy engedtem le a kis nyíláson a mérőt. A legközelebbi szappan készítésnél van egy ikeába vásárolt műanyag csőrös kancsó szerű edényem annak is van teteje, ezt kipróbálom a savhoz a nyílása nagy könnyebb lesz a hőmérsékletet mérni. Majd figyelem azt az edényt amiről írsz és veszek ha  találok.

Ma felszeleteltem a babért annyi olivával öntöttem fel hogy ellepje. Valami olyasmi rémlik hogy víz fürdőbe lehet gyorsítani a babér kioldását?

Szerintem a következőnek a olivás szappant +az aloést kéne megcsinálnom. Majd nézek receptet jegyzeteltem, aztán megírom mit okoskodtam ki, mint kezdő.

Hová lettek a régiek, szoktál velük beszélni? azt olvastam hogy a hoxán vannak, pedig olyan aranyos szegítő kész csapatot alkottatok.

Dóra 

Előzmény: ancsaborcsa (11476)
ancsaborcsa Creative Commons License 2015.03.18 0 0 11476

Elkallódott  a teteje, ezért nem fényképezem. A KIK-ben vettem, de szinte mindegyik műanyagedényesnél van: kétliteres, kiöntős átlátszó mérőedény.  Van egy színes teteje, ami két részből áll, a közepe, ami akkora, mint kb. egy befőttesüveg teteje, külön kipattintható. Ott lehet a mixert belerakni, és egyrészt nem fröcsköl a massza, másrészt a lúg párája (ami azért nem annyira egészséges a szemünknek, és a tüdőnknek, még ha szemüveget-maszkot viselünk is) nem jön fel annyira. Valami 8-900 Ft volt.

Ha nehezen, vagy egyáltalán nem jön ki a formából a szappan, tedd be kicsit (5-10 perc) a fagyasztóba. Szokott segíteni a dolog, a hőmérsékletsokk miatt legtöbbször könnyebb kiszedni.

Előzmény: Törölt nick (11468)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 11475

Köszönöm a segítséget, olvasgatom a fórumot. Szeretnék még szilikon formát esetleg ládát.

Mire készen lesz a babér olajam addigra a te szappanod már használható lesz.

Addig is gyűjtöm az információt.

Az aloésba belemerjek vágni második szappannak?  

Imádom a mézes illatot, elég buktatós a mézes szappan készítés, azzal még várok. 

Dóra

Jani71 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 11474

Szia!

Az ilyen műanyag edényeknél jól jön valami 'leválasztó' anyag, mert gond lehet a kiszedésnél.

Én évek óta szilikonzsírt használok. Ha valamelyest rugalmas az öntőforma (vagyis nem üveg, fém, ilyesmi, hanem olyan, amit a képeden látok), akkor némi érési/száradási időt érdemes kivárni, és aztán finoman, lassan elválasztva kinyomni a szappant (de ha jól zsíroztad és kellően száradt is, a forma felfordításával is simán kijöhet)!

Sokkal könnyebben boldogulsz majd. Persze tudom, hogy az elején még nehéz kivárni..  ;-)

Sok sikert a szappanozáshoz!

(Nálam már vagy öt hónapja ázik az olívában a babérlevél... Lassan el kellene már használni...!  :-) )

Előzmény: Törölt nick (11472)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 11473

Sziasztok van saját  növényem babér, ma szüreteltem egy maréknyit. Olivába ásztatom darabolva, gondoltam annyi oivát  öntök hozzá amit a recept ír.

250 ml. Igaz extra szűz az olajam. Legközelebb veszek az olcsóból, már okosodtam hogy az is jó.

 

Dóra  

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 11472

Sziasztok!

 

Első szappanom, minden kezdet nehéz.  

 

Első kép öntés után, második kivettem a formából. 

Harmadik kép nehezen jött ki a nem szilikon formából.

Dóra

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 11471

Szia!

 

Olvasom az aloét ez is a terveim között van.  Szép erős már a növényem majd igyekszem lefényképezni. Én már használtam úgy hogy a belső részét arcra pakolásnak kevertem ki. Nem lett tőle semmi bajom. Te írod ha jól értelmezem hogy a külső részét lehámozzuk eddig én is így csinálom a pakoláshoz. Nálam az öblítés elmarad eddig erről itt hallok először. Ha nem öblítem mi történhet? 

Én annó nem vettem észre semmi károsat a bőrömön. 

Köszönöm.Dóra

Előzmény: zsuzsu1218 (9678)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 11470

Szia!

 

Köszönöm ezzel biztos fogok boldogulni.

Dóra

Előzmény: 4Hópihe (11469)
4Hópihe Creative Commons License 2015.03.16 0 0 11469

szia..

én sima méröedényt használok, de a 3/4- ig töltöm a szappan alapanyagot és ovatosan turmixolom...

auchanban három méret egyben-nem drága abból a legnagyobb méretet  használom...

a szappankalkulatorhoz:itt egy video is..

ami segithet neked.

http://hazikence.hu/szappanrecept-kalkulator

a levendulát ha nem sikerül jól poritanod akkor szurkálni fog a szappan használata során...

 

 

 

a zöld teákból a liptontól nagyon büdös lesz a lug és a szappan is..(

Előzmény: Törölt nick (11468)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 11468

Szia!

 

Megtudnád mutatni ezt az edényt  aminek a tetején  befér a botmixer. Nem tudom milyen lehet, biztos praktikus véd a fröcskölés ellen. Én még kezdő vagyok az első szappan készítés után is gondolom jó darabig. Nem sok gyakorlatom van félek nehogy fröcsögjön.

Dórat

Előzmény: ancsaborcsa (7978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!