Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2018.05.02 0 0 6274

No akkor 2 kerdesem lenne a kedvenc helyeidrol.

Tangkahanban szabadban milyen allatokat lattatok?

Orangutanokra jo hely?

A masik, hogy Banyakon milyen volt a korall?

Anno mikor en Acehben jartam, panaszkodtak ra, hogy a korall teljesen halott volt, es a strandokon tul nem volt ott semmi, igy en ki is hagytam, maradva Weh Ibioh strandjanal. Ott a korall jo volt, viszont a strand felejtheto. :-)

Előzmény: Orsó Borsó (6273)
Orsó Borsó Creative Commons License 2018.05.02 -3 1 6273

Még új gyerek vagyok itt, de ha nem baj, hozzájárulnék egy tapasztalattal a témához:

Tavaly 2 hétbe nekünk kényelmesen belefért egy Tangkahan - Medan - Banyak szigetek - Lake Toba útvonal, gyönyörű volt és nem is kellett (nagyon)  rohanni. Utána 1 hétre Padangba repültünk, ahonnan akár belefér egy szűkös Mentawai túra, vagy helyette egy Harau völgy - és 1-2 nap szigetelés, (bár nekünk a Banyak szigetek jóval nagyobbat ütöttek, ha már Szumátra).

Ketamben sokat gondolkodtam tavaly, de végül Tangkahant választottuk helyette, és nekem az egész út fénypontja lett. Turistákkal nagyobb számban csak az elefántfürdetésekkor lehet találkozni, a helyiek pedig elképesztően kedvesek és segítőkészek voltak, az egész hely belopta magát a szívünkbe. Innen - Medanon keresztül - egy éjszaka alatt le lehet utazni Singkilbe, a szigetek bejáratához. Mi Palambakon aludtunk, onnan csináltunk túrákat a környező szigetekre, köztük Bangkarura 2 napra. Ez egy nemzeti park, csak engedéllyel lehet belépni a szigetre, ami lényegében 1 nagy teknős költőhely, a fészkek koordinátáinak rögzítésében és a fészkek kikelésénél lehet segíteni, feledhetetlen élmény volt. Visszafelé Tobánál töltöttünk egy pár napot, de az igazat megvallva, ha újratervezhetném, és újra 3 hetem lenne, ezt a pár napot inkább Ny-Szumátrához kapcsolnám :)

Nem tudom, segített-e bármit, minden esetre jó utat kívánok :)

O

W.L. Creative Commons License 2018.05.01 0 0 6272

Niasra szerintem megeri atmenni, plane ha van ra jo esely, hogy Nyugat-Sxumatrat megnezzed maskor. Az kombunalhato lenne a strandolos szigetekkel is, akar Pekanbarun at a Riau-szigetekkel, akar Palembangon at Bangkaval es Belitunggal kotve ossze.

Előzmény: wanbo (6270)
W.L. Creative Commons License 2018.05.01 0 0 6271

Nem Burmara gondoltam hanem Kambodzsara.

Ahol mar jartal is, es szerintem joval kevesbe is erdekes.

Előzmény: wanbo (6270)
wanbo Creative Commons License 2018.05.01 -1 0 6270

Hát, igen, nem is csak a repülőjegy a lényeg (mert az hihetlenül olcsó volt, nem lenne nagy érvágás eldobni), viszont oda egy ismerősünk is csatlakozik hozzánk, aztán meg nem akarok utólag kitolni vele. Meg amúgy is motivál, hogy meglegyen minden ország Délkelet-Ázsiában, még ha a "kipipálás" nem is az én stílusom (bár szerintem a szóban forgó Mianmarra 13 nap azért nem rossz - ott például abszolút nem vonz a tengerpart, ahogy nézem, jó drágán lehet csak megszállni. A Mergui-szigetcsoport más tészta, de oda sem lehet olcsón eljutni, csak drága hajóutakkal.). Jó lenne amúgy minél több idő, például Nusa Tenggara is érdekelne, ráadásul Kelet-Timorral az is tök jól kombinálható lenne, dehát minden érdekes hely nem férhet bele. 

A második opciót viszont átgondolom, köszi! Utánaolvasok Niasnak, hogy megéri-e átmenni, honlapod alapján érdekesnek hangzik és a térkép alapján Sibolga a Toba-tótól sincs messze. 

Előzmény: W.L. (6268)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6269

Kivancsisagbol rakerestem a neten, es hihetetlen modon napi 6 kozvetlen jaratot dob ki Medan es Nias kozott.

Viszont a jegy tobbe kerul mint Medan-Jakarta.

Előzmény: wanbo (6263)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6268

3. opcio :-)

A blogodra rakukkantva mar latom is, honnan tudnal lecsipni 2-3 hetet, hogy azokat is sokkal erdekesebben es tartalmasabban Indoneziaban toltsd. ;-)

Tudom, mar megvannak a repjegyek meg minden, tehat nem fogod, de mennyivel szebb lenne Szumatran rohanas nelkuk 4 hetben lecsorogni Banda Acehtol Padangig, Weh es Nias kiterokkel, aztan meg Javan is 2-3 hettel gazdalkodni.

Előzmény: wanbo (6265)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6267

Masik opcio:

Esetleg hagy ki Nyugat-Szumatrat (bar kedvenc regiom a szigeten) es akkor Medanbol kenyelmesen lebuszozgathattok Berastagin, Ketamben es Toban at Sibolgaig, athajozhattok Niasra (hajo van egyenesen delre is), majd onnan visszarepulve meg aznap huzhatnatok tovabb Javara.

Igy kimaradna Nyugat-Szumatra, de oda mehettek egyszer Siberuttal es a sziget delebbi reszeivel kombinalva.

Es ez igy talan lehet kicsit kevesebb is 2 hetnel, a plusz napok meg jol jonnek Javan es Balin, ahol a tobb es surubben elhelyezkedo latnivalo miatt 1-1 plusz napbol sokkal tobbet lehet kihozni mint Szumatran.

W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6266

Baluranban sznorkelezhetnel, es Kelet-Timorban Jaco-sziget szuper, romlatlan strand+sznorkel kombinacio.

Mikent Malukubol, Szumatrabol es Javabol is siman marad majd igy is, ugy is eleg hely a kovetkezo ut(ak)ra is. ;-)

Ergo, Weh, Nias, Belitung es tarsaik megvarnak...

wanbo Creative Commons License 2018.04.30 -3 1 6265

Köszi, akkor nem megyünk át egyik szigetre sem, maradunk a bejáratott "szárazföldi" útvonalnál, unatkozni alighanem nem fogunk ott sem. Strandolni meg majd strandolunk máshol. Jávát megpróbáljuk majd végigjárni, ahogy te is ajánlottad, aztán majd meglátjuk, hogy összejön-e. Ha nagyon rohanós (és ez miatt drága) lesz, akkor majd kihagyunk valamit, ha szükséges, de szerintem megoldjuk. 

Előzmény: W.L. (6264)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6264

Kelet-Timorra kell egy het, hacsak nem kipipalni akarod csak 1-2 nappal Diliben.

Tehat onnan ne csipkedj.

Es szerintem Szumatrara es Javara is siman kell a 2-2 het.

Esetleg Balit ejtheted valoban.

Banyuwangiban a kompra szallastol Bali reptere meg legalabb 5 ora. Tenyleg ott kell aludni valahol a repter korul.

Niasra tudtommal jar repulo, de hogy milyen surun es mennyiert annak ugyanugt nezhetnek utana mint te.

De mint mar mondtam, nem a strandok miatt erdemes odamenni, hanem a hagyomanyos falvak, megalitok es a szuper fafaragasok miatt. Ezek foleg delen vannak, a repter asszem eszakon, igy 3 nap nem is sok ra.

Esetleg talan repulhettek onnan Medanon at Kutacanebe, igy megsporolva egy nap foldi utat. Mar ha a menetrend lehetove teszi.

De hat sajnos nem lehet 4 het alatt 2 ekkora regioban minden erdekeset megnezni.

Utanaszamoltam, es amiket Javara ajanlottam mar az is bo 2 het, rohanosan.

Mert azert remelem te nem akarod pl Javat a minimalis "Yogya, Borobudur, Bromo" utvonallal kipipalni.

Előzmény: wanbo (6263)
wanbo Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6263

Nagyon szépen köszönöm! Akkor Wehről lemondok, Raja Ampat után valóban nem valószínű, hogy akkorát ütne a víz alatti világ. Még kettő kérdésem lenne, az egyik Niasról, csak mert elkövettem azt a hibát, hogy ismét ránéztem a honlapodra :) Nagyon érdekesen hangzik. Olvastam a neten, hogy van ott repülőtér, a kérdés, hogy járatok is vannnak? Ha vannak, akkor feltételezem, hogy nem drágán, s akkor esetleg 3 napot be lehetne sűríteni valahová (még a Kelet-Timor sem fix, 1-2 napot onnan is vagy Baliból is le tudnék csípni). Ha nem, akkor nem, olvastam, hogy hajóval 8-12 óra (bár van éjjeli hajó is, csak nem hiszem, hogy minden nap, úgyhogy repülés nélkül nem fog menni). 

A másik kérdésem pedig, hogy ha eljutunk Jáva legkeletibb csücskébe, akkor onnan kb. mennyi idő a Bali reptérre eljutni szárazföldön? Mondjuk ahogy nézem, a keleti-timori járatok reggel 9-11 körül indulnak, alighanem meg kell majd ott szállnunk egy éjszakát. 

Előzmény: W.L. (6262)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6262

2 hettel Szumatran en nem szigeteznek, hanem a Medan-Padang utvonalat jarnam be. Ha nagyon hianyoznak a kis szigetek, egy napban bejarhatnad a Padang elottieket. De szerintem Maluku es Raja Ampat utan ne ezekre osszpontosits itt. Weh szerintem tok felejtheto, Nias es Siberut pedig inkabb kulturalisa erdekesek de az idodbe nehezen fernenek bele.

Padangbol repulj Jakartaba, 1-1 nap ott es Bogorban, majd vonattal Yogya.

Onnan Dieng, Borobudur es Prambanan kirandulasok, majd Solo es a kornyezo templomok.

Innen irany Kelet-Java. Malang korul szamos latnivalo van, majd Bromo es Ijen, es Baluran.

Ez jo suru terv lenne, itt-ott jol johetne legalabb 1-1 napra berelt auto, bar joreszt megoldhato nelkule is.

Jakarta es Surabaya atlagos turistaknak kevesbe fontosak, de szerintem neked bloggerkent illik a nagyvarosokat is latni az orszagbol. De esetleg Jakarta es Bogor kihagyhato, Padangbol Yogyaba repulve, ha az ido nagyon szorit.

Előzmény: wanbo (6261)
wanbo Creative Commons License 2018.04.29 0 0 6261

Sziasztok! Kicsit leült a fórum, úgyhogy felhoznám. 

Indonéziával nem lehet betelni, úgyhogy Augusztusban visszatérek, s ami a meglátogatandó helyeket illeti, örülnék némi eszmecserének, ugyanis nem könnyű a választás. 

Ami biztos, hogy Medanba érkezem Augusztus 6-án, s Baliról repülök majd el Szeptember 12-én, ami összesen 38 nap, viszont közben szeretnék beiktatni kb. egy hét Kelet-Timort is Baliról repülve - s akkor így a vízumot se megvenni, se meghosszabbítani nem kell. Úgy kalkuláltam, hogy Kelet-Timorba Szeptember 3-4 táján repülnék, s 9-10 táján pedig vissza, a bali indulásig fennmaradó kb. 2-3 napot töltve Balin, amiről megjegyezném, hogy már voltam, úgyhogy inkább fókuszálnék más szigetekre. 

Augusztus 6 és Szeptember 3 között tehát van 28-29 nap, amivel kapcsolatban abszolút nyitott vagyok, viszont azt is megjegyezném, hogy ez egy fél éves út része lesz, úgyhogy kénytelen leszek tartanom magam az alacsony költségekhez. Medanba érkezve észak-Szumátra ugye logikus választás legalább az út elejére, érdekel is nagyon, azt hiszem, hogy a Medan - Berastagi - Toba tó - Ketambe - Pulau Weh bejáratott kör szuper lehet kb. 14-15 napra. E mellé azt gondoltam, hogy Acehből (ha Weh-n fejeznénk be a Szumátra kört) mondjuk Jakartába (vagy más jávai városba?) repülve Jávára szánnám a maradék szintén két hetet, ahonnan olcsó repülni Balira a kelet-timori repülés napján, vagy előtte. Jáván is van ugye egy bejáratott útvonal, két hét ide abszolút elégségesnek hangzik, lévén, hogy rengetegen csak kb. egy hetet töltenek Jáván. 

Azt szeretném például kérdezni, hogy időben és pénzben mekkora kitérő lehet mondjuk valamelyik Mentawai sziget? Esetleg Pulau Weh helyett? Vagy Jávából lecsípve 4-5 napot? Megéri egyáltalán? Szörfözni nem szörfözök, de úgy olvastam, hogy a szigetek alapból nagyon szépek, s nekem a szép szigetek a gyengéim és ezen az úton sok strand ugye nem lesz, bár ha túl nagy kitérő (de pl. egy Medan - Padang repjegy talán nem lehet vészes), akkor természetesen lemondok róla. 

Szóval, ki hogyan csinálná? Előre is köszönöm!  

pó_apó Creative Commons License 2018.04.16 -2 3 6260

WL most is szerénykedik, mert már pár évvel a magyar filmesek előtt is nyilvánvaló volt előtte a dolog. Lévén én tőle a sztorit még 2012-ben hallottam és –az Ő engedélyével- bele is írtam az egyik indonéziás könyvembe, ekképpen:

Szóval, a civilizáció, szerte a világon, megállíthatatlan. Ám még a Szumátra könyvemben írtam egy fényképész dolgairól is, aki elhatározta, hogy olyan pápuákat fényképez, akik számára még most is ott tart az idő, mint száz évvel ezelőtt. WL barátom mesélte, hogy megkereste őt egy fotós -nemmagyar-, kísérje el tolmácsként Pápuára, ahol ő a bennszülötteket akarja fényképezni, de úgy ám, ahogy azok igazából élnek, mert arra kíváncsi, magára a kendőzetlen valóságra. Laci kente-vágta Pápuát, pénz is jön belőle, miért ne. Meg is érkeztek Pápuára, a törzsi faluba, és látták is ahogy a bennszülöttek igazából élnek, nem sokkal másként, ahogy egy elmaradott faluban az emberek, jó-jó, gyűjtögettek is, például petpalackot, vizet tartani benne, meg szedték a mikkmakkot, de azért már templomba és iskolába is jártak, és nem pénisztartóban, fűszoknyában. Erre meg a fotós nézett nagyokat és mégegyszer világossá tette, hogy ő nem egy ilyen civilizált műfalura kíváncsi, hanem az igazi pápua törzsi életre.

Áhá. Felfogták ezek a fiúk ott egy perc alatt, és miután némi pénzmag is be lett lengetve azokra a napokra, amíg a hatalmas fehérek az igazi törzsi életet tanulmányozzák az igazi törzsi faluban, bevallották, hogy bizony jól tetszik látni, ez bizony csak egy mű-falu, de nem messze van itt egy igazi, mindjárt indulnak is megbeszélni a törzsfőnökkel, de az beletelik pár napba, mire rábeszélik, amilyen hektikus az a pasi. És mennyi is lesz az a napidíj, csak a miheztartás okán? Szóval páran el is tűntek és fel is rántottak két nap alatt egy olyan fájintos kis törzsi falut a dzsungelben, hogy bármelyik ős-pápua csak úgy csettinthetne rá, az amúgy is jópár gyerekkel (gyesen) levő anyukákat meg a ráérő gyermekeket néhány férfivel kiegészítve ki is telepítettek oda, gatya le, minden egyéb ruha le, fűszoknya, pöcstartó fel, jöhet a fotós.

Az egyhetes törzsi fotózás így aztán szépen le is zajlott, mászkáltak azok tigriselefánt, oroszlánmedve után, de nem találták, fákra fel banánért, azt meg igen, esténként meg ősi pápua dalokat énekelgettek, amin László barátom majd szétment a visszatartott kacajtól, ugyanis ő pontosan jól ismerte a helyi Lagzi Lajcsi repertoárt. A bennszülöttek annyira figyeltek a részletekre, hogyha valamelyik másik helybelinek vitt arra az útja, a ruháit ő is gondosan levette még az ősi falu előtt és bedugta a bokor alá, aztán meztelenül ment végig –ahogy ezek a vademberek járnak-, visszafelé meg szépen újra felvette, mert pucéran csúful derültek volna rajta a haverok a faluban. A hatás kedvéért még a helyi misszionárius is meglátogatta őket (stikában lezavarta a szokásos istentiszteletet is, mert nagy úr máni, de mégnagyobb a Jézuskrisztus). És mivel a misszionárius nem volt az a lekozmált fajta, így a szeme se rebbent, amikor az egyik pápua igen gyorsan megtanult egy szép egyházi éneket –a srác különben a pap házi szolgája volt, csak elkéredszkedett erre az időre egy kicsit vademberkedni, másodállásban, jól jön a mellékes, nagy a család. Ám a fotós semmit sem vett észre a dologból, nagyon meg volt elégedve, csak akkor volt majdnem prücök, amikor kiadott valami utasítást angolul, a vad pápuák már indultak is végrehajtani, mielőtt még Laci barátom lefordította volna nekik. De ezt is kimagyarázták, hogy ezek a természet gyermekei már a hangsúlyokból is értenek, de azért ebből nagy törzsi lebaltázás is következett és ettől kezdve már nagyon figyeltek, több ilyen nem is fordult elő. Talán már meg is jelent az album és így legalább megláthatjuk, hogyan is élnek, távol minden civilizációtól azok az emberek, akik számára száz éve megállt az idő.

Előzmény: W.L. (6259)
W.L. Creative Commons License 2018.04.07 -2 0 6259

Es ujabb hazugsaggal az angol nyelvu hirekben azt is hozzatettek, hogy ok erre csak mostababan, egy ujabb korowai film forgatasakor dobbentek ra:

http://www.bbc.com/news/uk-43649469

Pedig azon tul, hogy ennek mar a forgataskor nyilvanvalonak kellett lennie, jopar eve az On The Spot film kapcsan angolul is megirtak mar, hogy erosen ferditett a BBC film:

http://tapnewswire.com/2013/12/trust-media-are-you-nuts/

Pedig a korowaiokrol ilyen tulzasok es hazugsagok nelkul is lehetne erdekes filmet forgatni, ha nem is olyan hatasosat mint a BBC-e igy volt.

Előzmény: kb. (6258)
kb. Creative Commons License 2018.04.05 -1 1 6258

A topik olvasóit nyilván nem lepi meg, de most a BBC is elismerte.
https://index.hu/kultur/media/2018/04/05/most_mar_biztosan_kamu_volt_a_bbc_dokumentumfilmje/

Orsó Borsó Creative Commons License 2018.04.05 -2 0 6257

Sziasztok,

Köszönöm szépen a hozzászólásokat és tanácsokat.

Sajnos sejtettem, hogy minden nem férhet bele, de hát bőven van még idő rágódni a terven, aztán ha már konkrétabban körvonalazódik, lehet visszatérek egy-két kérdéssel :)

Üdv,

O

W.L. Creative Commons License 2018.04.04 -1 0 6256

A topikban.

Amugy asszem bambuszvipera magyarul.

En azt ritkabban lattam, mint pitont.

Előzmény: Zs... (6255)
Zs... Creative Commons License 2018.04.04 -2 0 6255

Mármint a topikban vagy az országban? ;o)

Előbbiben rendszeresen, utóbbi sajna még mindig nincs konkrét tervben. A kép viszont brutál jó, köszi a megosztását! Épp most voltam egy dzsungel túrán, de csak green pit vipert (van ennek vmi magyar neve, azon kívül hogy zöld vipera?) sikerült látni ami azért nem ez a kategória.

Előzmény: W.L. (6250)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.04.04 -1 0 6254

A Collin Beach puritán? A legjogy szállásunk volt Malukuban :)

Neten foglaltatok, vagy mi ez a +x% áfa? Mi ilyet sehol nem tapasztaltunk.

Én még ajánlanám Hattán az ott éjszakázást, de tavaly 2 naponta járt a piaci hajó (ezzel mentünk Ayra is, oda naponta jár)

Előzmény: jankovity (6252)
jankovity Creative Commons License 2018.04.04 -1 0 6253

jankovity Creative Commons License 2018.04.03 -1 0 6252

Üdv!

Pár gyakorlati tanácsot megpróbálok adni.

Ambon:

Makassari átszállással mentünk Batik Airral, mindig más volt a járatszám és a beszállókártyán lévő járatszám, erre figyelni kell.

Dohányzó (akit érint) van a reptereken.

Amboni reptér kicsi, gépről séta a terminálba,  menni a tömeggel, nem lehet eltéveszteni.

Reptér -Liang beach 250k privát taxi(tanulópénz megfizetve) ugyanez bemóval kb 50k.

A már emlegetett Penginapan Hunimua Indah nevű szállást mi kihagytuk, nagyon lepukkant hely, viszont ha odébb sétálsz kicsit a part nagyon szép.

City hotel: 450k  reggelivel a város közepén.Meg voltunk vele elégedve ( európai színvonal) városnézéshez tökéletes, bár a városban nem sok látnivaló van.

Hotel Mutiara: 350k reggelivel, egy éjszakára megfelelt.

Collin Beach Hotel: 240k reggelivel, puritán , de a célnak megfelel.

Natsepa beach-homokos part, Santai beach-kavicsos, Namalatu beach-kavicsos, belépő van mindenhol kb 5k 

Pénzváltót egyet találtunk a kikötő mellett egy autóalkatrész boltban váltanak.

Kaja kb 100-150k 2 főre ,cigi 25k marlboro, víz 1.5l 5k , nescafé 4k ,sör 41k boltban. Ha netre szükség van akkor Telkomseles kártyát kell venni a lefedettség miatt( ez a legjobb), de szinte mindenhol van wifi.Közlekedés bemóval: egy központi helyről indulnak irányonként 5-10- 20-25k árak vannak, ha van szabad hely felvesznek bárhol.A kikötő környéke tele van repjegy és hajójegy árusokkal, akár másnapra is vehető jegy.

Saparua:

Putih Lessi Indah : 700k + 10% áfa- 3x kaja,víz, kv  az árban. A szállás nomád, de a kaja nagyon jó és bőséges a hely pedig szép, ill Kulur kikötő még szebb és csak pár perc séta oda( lásd lejjebb peteyval hozzászólásánál)

Banda:

Cilu Bintang Estate: . Maga a hely nagyon szép igényesen meg van csinálva. A szoba 450k+10% áfa reggelivel.

Túrák 2 főre 600k : Hatta ill Run szigetére(megéri), vulkántúra 300k (tanulópénz 2), vacsora 200k 2 főre bőséges és van választék.

Utazás: Pelni hajóval menetrend szerint, mi 7 napot voltunk. Menetrend és árak a neten is megtalálhatóak kb 1 hónapra előre. Az utazás kb 8 óra és az "it's káosz" mindent elmond róla. Büdös, szemetes mindenhol, mindenki cigizik bent is (2 hülye magyar kijárt a fedélzetre rágyújtani), de aki volt már ázsiába annak ismerős ez.

Fehér ember ritka erre felé és a "helló misztert" mi is megtapasztaltuk (a barátnőm is) + mindenkivel fényképezkedni is kellett.

Mi biztonságba éreztük magunkat mindenhol, mindenki kedves és segítőkész volt még ha nem beszélt angolul akkor is, az indonéz szavaknak meg nagyon örültek (csak pár szót tanultunk meg)

Összegezve: Mi nem bántuk meg, hogy ide utaztunk, bármikor visszamennénk.

j.

Előzmény: Orsó Borsó (6248)
W.L. Creative Commons License 2018.04.03 0 0 6251

Meg annyit hozzatennek, hogy tavaly wanbo szinte pontosan az altalad tervezett utvonalat jarta be Malukun, csak Seram es a tobbnapos tura nelkul.

Eleg temposan haladtak, de igy is 35 napba kerult bejarniuk az Ambon, Banda, Kei, Lease, Ternate, Tidore es Halmahera utvonalat.

Itt az osszefoglaloja az utrol:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142877132&t=9196473

Idoben visszafele pedig megtalalhatod leirasait az egyes szigetcsoportokrol is.

A tavalyi 35 nap utan ok iden is visszatertek Malukuba vagy 3 hetre elnezni tavaly kimaradt szigetekre mint pl  Buru es Seram, es Ternatet es Halmaherat masodszor is felkerestek.

Ambonrol, Bandarol, Saparuarol es Keirol tobb mas utleirast is talalhatsz a topikban.

Egyszer pedig mar a Seramon atszelo turarol is irt valaki immar jopar eve.

W.L. Creative Commons License 2018.04.03 0 2 6250

Nem tudom jarsz-e meg erre, de ujabb jo pitonos talalkozasom volt Papuaban.

Nem kockas hanem ametiszt, nem is volt 3 meter sem, de igy is impozans volt, plane degeszre kajaltan:

Előzmény: Zs... (5705)
W.L. Creative Commons License 2018.04.03 0 1 6249

Szia,

Az elso eszrevetelem sajnos az, hogy ennyi sziget 20 napba bizony nem fog beleferni!

Meg jo rohanosan is Ternate, Tidore es Halmahera kb egy het, Ambon es Lease egy masik, es akkor a megmaradt harmadik hetbe inkabb mar csak egy fer bele Seram, Banda es Kei kozul, hacsak nem 1-2 napokat toltenel mindenhol.

A 4 napos turara valoban a Manusela NP a kegjobb, bar inkabb 5 nap. Csak Huaulu elerheto egy nap alatt is, talan mar ut is epult oda. Mindket verziohoz helyben, Sawaiban ketessetek vezetot, ne az interneten.

Banda mindig nagy kerdojel az oda- es tovabbutazas bizonytalansaga miatt. Az egyetlen megbizhato megoldast a Pelni hajok jelentik, erdemes ezek menetrendje kore szervezni.

A szigetek maguk kicsik es akar 3-4 nap alatt is megnezhetok, de sokan szivesen idoznek ott heteket is!

De ugyis akkor utaztok onnan tovabb, amikor tudtok, nem amikor szeretnetek.

Rohanos, tobbszigetes utbol Banda kihagyasaval iktathato ki a legtobb bizonytalansag.

Kei szerintem teljeen mas hangulatu mint Lease, es repulovel nagyon siman megkozelitheto. Strandjai alighanem legszebbek a regioban, mas latnivalo talan 2-3 napnyi van, ha Kei Kecilen maradtok.

Tovabbi szigetek hozzaadasan ne is gondolkodj, max ha csak Eszakra vagy Kozepre irnatok at az utitervet.

Akkor Morotai vagy Buru is erdekesek lehetnenek.

Helyi szallasokat es vezetoket tobbszor leirtunk mar itt, es van Malukurol jopar inspiralo es hasznos utleiras is, probalj visszaolvasni a forumon!

Orsó Borsó Creative Commons License 2018.04.03 -1 0 6248

Szia, Sziasztok :)

Elkezdtem összeállítani őszi malukui utazásunk tervét (bruttó 20 nap), ebben szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

A kezdeti terv, hogy északon indítanánk Ternate-Tigore-(Halmahera?) vonalon, ami után átrepülnénk Ambonba és onnan Banda szigetek, majd Seram & Lease szigetek / Kei szigetek

A kérdéseim, hogy

1. Mindenképp szeretnénk túrázni egy 2-3-max 4 naposat, erre van ajánlásotok? Szívesen másznánk hegyet, vagy még szívesebben ismerkednénk meg a helyi törzsek egyikével, de nem tudom, hogy ennyi nap alatt ez kivitelezhető-e. Első keresgélésekre a Huaulu törzs nagyon izgalmasnak hangzik, de sehol nem találtam arra vonatkozó infót, hogy hány nap elérni hozzájuk, túravezetőt pedig pláne nem. Seram helyett a másik opció Halmahera lenne, de ha lehet, erről még kevesebb információ van a neten.

2. A másik fix pontunk a Banda szigetek, erre szerintetek hány napot érdemes szánnunk?

3. A fenti útvonalterv egyelőre tényleg csak egy skicc, ha ilyen formában nem teljesíthető a szigetek közti utazási idő miatt, akkor nem ragaszkodunk hozzá. Szerintetek A fenti két programon kívül mi az, amit mindenképp érdemes beemelni a programba, és mi az, ami a szűkös időkeret miatt inkább kihagyható. Érdemes-e pl elrepülni a Kei szigetekre, vagy hasonló élményt ad egy Lease, ami könnyebben kombinálható egy esetleges Seram túrával.

4. Nagyon szívesen vennénk kontaktokat és ajánlásokat túravezetőre, guidera, segítőkész helyi szállásadóra, illetve bármi olyan programra, amivel jó tapasztalatotok van.

Előre is nagyon köszi minden tanácsot, hozzászólást :)

O

wanbo Creative Commons License 2018.04.02 0 1 6247

A Flora Hoteltől ha balra fordulsz, akkor kb 100-150 méter után látni fogod, a bal oldalon, tehát nem kell átmenni az úton. Ebbe az irányba az épületek nem túl sűrűk, úgyhogy nem fogod eltéveszteni, egy padang étterem van erre (meg főleg ruha- és egyéb boltok). 

Előzmény: W.L. (6246)
W.L. Creative Commons License 2018.04.01 0 0 6246

Le tudnad irni, hol volt az a kivetelesen jo padangi kajalda Meraukeben?

Szerdan megyek oda, ha ennyire magasztalod, kiprobalom, bar nem a kedvenc konyham amugy.

Előzmény: wanbo (6234)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.04.01 -2 1 6245

Szia. Én azóta is várom a beszámolód 😊. Főleg, hogy azóta már mi is megjártunk pár szigetet és én mennék vissza, hátha olyat írnál, hogy a párom is meg tudom győzni ennek a lehetőségéről 😀

Előzmény: Ritchy (6042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!