Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.06.13 0 0 1945

"gondolom kellene egy programozói jelszó, meg tudni mit kell nyomogatni"

 

ilyenkor legegyszerűbb odahívni azt, aki a riasztót telepítette, hogy lépjen be a szoftverbe és beszélje le a riasztót a rendszeres kommunikációról. Természetesen ez pénzbe fog kerülni, de 5-20 perc munkáért csak nem kér sokat.

Ha a telepítő nem elérhető, akkor lehet keresni a környéken egy okos riasztószerelőt, aki elvállalja a dolgot.

Telepítői kód híján ez hosszú időbe tellik (közben percekig üvölt a sziréna, szomszédokat előre értesíteni) és ne lepődj meg, ha tízből kilenc szerelő előre el fog utasítani, amikor megtudja, hogy Magnum Alert típusú riasztóközpontod van és nem valamelyik, a szerelők által világszerte jól ismert márka

 

(pl Pasradox riasztóknál ez kb 10 másodperc, ha tudjuk a programozói kódot, ha nem tudjuk, akkor lehet akár egy óra is).

Előzmény: wdriver (1944)
wdriver Creative Commons License 2023.06.12 0 0 1944

sziasztok, 

Mekk Elek,

nálam pont ez vanigazából használaton kívüli a magnum alert,

és 24 órában mindig ugyazanon időpontban csinál egy vonalellenőrzést, de mivel le lett mondva a távfelügyelet, ezért nincs válasza és így bejön a kezelőfelületen egy folyamatos sípolás.

mindig le kell lőni, vagyis resetelni a 9es gombbal.

 

meg tudom ezt valahogy szüntetni, mármint a mindennapos vonal ellenőrzését, maradna csak a helyi riasztóként való működés helyi riasztással.

vagy végső esetben rendszer kiköt...

de jobb lenne ha maradna működőképes.

 

gondolom kellene egy programozói jelszó, meg tudni mit kell nyomogatni, nem valószínű hogy az előbbi megvan, hacsaknem a fő dobozában belül felírta a telepítő szaki....

 

köszi az ötleteket.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1938)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.05.04 0 0 1943

Füldugó és fejhallgató kombóval kibírtam a sziréna zajt pár percig és utána nyugdíjba ment a rendszer

Előzmény: Hehe164 (1942)
Hehe164 Creative Commons License 2023.05.04 0 0 1942

:-)

Előzmény: oldmumus_v.2 (1941)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.05.03 0 0 1941

Feladat ma sikeresen végre lett hajtva

Előzmény: Hehe164 (1907)
laca151 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 1940

"elemes tűzjelzőben merült az elem"

 

Ez akkor fincsi, ha éjjel kettőkor jut eszébe emiatt csipogni, az asszony meg sikítva kel föl, hogy "úristen tűz van" :) és félálomban próbáld megnyugtatni, hogy csak az elem merül.

Na az új házunkban ezért került tűzjelző a riasztórendszerbe az elemes kütyü helyett :D

Előzmény: Hehe164 (1936)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.04.25 0 0 1939

24+ 3 óránként csinálja. Sokaig nem tűnt fel a szabályszerűség, mert néha csak spontán hangot hallottam, nem is voltam mindig otthon. Aztán egyszer éjjel 3kor hallottam, másnap reggel 6kor. Következő nap 9 órakor, majd délben, akkor össze raktam, hogy "mit csinál a gép". Igen ez régen be volt kötve valami távfelügyelethez. Sajnos a szomszéd már nem él, és a rendszer se igazán működik, úgyhogy nem hinném, hogy megoldódik egyhamar. :( Engem így már nem zavar, hogy tudom honnan jön a hang.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1938)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.25 0 0 1938

Okosabb riasztóknál be lehet állítani, hogy minden nap ugyanakkor csináljon valamit (pl bolt/kocsma riasztónál automatikus beélesítés) és ha a központ valami miatt nem tudja végrehajtani a feladatot, akkor megszólaltatja a szirénát.

Elképzelhető, hogy pl a szomszédod riasztójába be van programozva, hogy minden este 9 kor tesztelje le a kapcsolatot a távfelülgyelettel, de a szomszéd időközben lemondta a telefon szolgáltatást, (vagy csak nem fizetett a távfelügyeletnek), ezért a riasztó központ nem tudja tesztelni a kapcsolat meglétét, emiatt meg akarja szólaltatni a szirénát, de a sziréna aksijában csak egy másodpercnyi energia van.

Ha tényleg ez a hiba, akkor a megoldás:

- riasztó szoftverében törölni/módosítani a 24 óránkénti feladatot

- szirénába sürgősen új aksit tenni.

Előzmény: Atomfizikus_ (1934)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.25 0 0 1937

Nekem egy régi karórám minden órában csipogott.

De a hangját én nem kevertem össze a szomszéd szirénájával :)

Előzmény: Hehe164 (1936)
Hehe164 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 1936

Semmi baj.

Hívtak már ilyenért, és kiderült hogy az elemes tűzjelzőben merült az elem. :-)

Előzmény: Atomfizikus_ (1935)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.04.24 0 0 1935

A lényeg lemaradt, a szomszédé szólt... 😃

Előzmény: Atomfizikus_ (1934)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.04.24 0 0 1934

Na sikerült a trillázást végre elcsípni... kiszámoltam a tér idő görbület kvantumelmélete alapján 😃, hogy ma este cirka háromnegyed 9 kor fogja csinálni...20.40 kor megszólalt! Ott álltam alatta, mint aki várja a betörőt...😃pont került a végére, köszönöm a segítséget.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1928)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.24 0 0 1933

Ha a sziréna csak nagyon rövid idejű nyekergést/hörgést képes produkálni (egy perces folyamatos hangos üvöltésre képtelen), akkor valószínűleg nincs már szinte semmi energia a sziréna akkumulátorában.

- vagy azért, mert valami miatt a sziréna ne képes felölteni saját aksiját,

- vagy azért, mert a szirénában lévő aksi már nem képes elég energiát tárolni (pl annyira öreg már).

Ha szirénában már 4-5 éve nem volt akku cserélve, akkor az utóbbi hiba valószínű.

Előzmény: oldmumus_v.2 (1932)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 1932

Meg lett állapítva Anyukám pont virágos kertben volt sziréna alatt

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1930)
Fodorr Tamás Creative Commons License 2023.04.24 0 0 1931

Szia! Igen külön lehet megvásárolni az akkumulátort a kültéri szirénával. Minden szirénába más akkumulátor tartozik.

 

Solo - 7 Ah

VL640 - 1,2 Ah

Signal (SP-128) - 7 Ah

 

Én itt vettem az akkumulátort: https://forschnit.com/product-category/tapellatas/akkumulatorok/

 

Rengeteg fajta van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1928)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.23 0 0 1930

Egy seprű segítségével szoríts egy kispárnát a billentyűzetre és ha így is hallod a csicsergést, akkor valószínűleg a szirénából jön.

Előzmény: oldmumus_v.2 (1927)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.23 0 0 1929

"A "csicsergő" hangot az akksi merüléskor a központ adja vagy a sziréna?"

 

Tapasztalatból tudom: hogy egyesek mit neveznek csicsergő hangnak, az lehet akár egy atomrobbanás is :)

Egy riasztóban általában két dolog tud bármiféle hangot kiadni: egy pici csipogó a billentyűzetben és a sziréna kin a ház falán. Ennek a kettőnek a hangát/helyét elég nehéz összekeverni :)

 

Aksi jelenlegi állapotának megállapítása:

1: lehúzod a csatlakozót az akku legalább egyik végéről (megszűnik a töltés/merítés)

2: vársz legalább 15 percet (ez NAGYON FONTOS! amatőrök szeretik kihagyni ezt a lépést, ezért gyakran hülyeségeket mérnek)

3: feszültség mérővel megméred, hogy hány voltos az aksi.

ólom akku esetén:

12,6 V felett = az aksi jó (min. 80%-os) állapotban van

12,2 V = az aksi az újkori kapacitásának kb 50%-át tudja, tehát lassan ideje lesz cserélni

11,9 V alatt = az aksi igen gyenge (20% kapacitás alatt) cserélni kell

11,6 V alatt = ez már NEM akkumulátor, hanem (szelektív) hulladék.

A módszer autó aksiknál is működik.

 

Előzmény: oldmumus_v.2 (1927)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.23 0 0 1928

"egy új szirénában nem alap tartozék egy akkumulátor?"

 

A profi szirénákat akku NÉLKÜL adják. Kell hozzá kérni akkut a boltban, ha esetleg mégis van bene, azt tudni fogja az eladó.

Közülük sokban van kialakítva hely akár 7 amperórás aksi számára is, amivel némelyikük akár 6-8 év múlva is tudja az 1 perces szirénatesztet. 

Előzmény: Atomfizikus_ (1926)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.04.22 0 0 1927

A "csicsergő" hangot az akksi merüléskor a központ adja vagy a sziréna?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1925)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.04.22 0 0 1926

Értem és köszönöm szépen az infót! Amúgy egy új szirénában nem alap tartozék egy akkumulátor? 

Illetve jól gondolom, hogy a sziréna az szól akksi nélkül is a központon keresztül mindaddig amíg le nem tépik?😃

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1925)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.22 0 0 1925

"az akksi csere szükségét korábban a kezelő is kiírta"

 

A legtöbb riasztónál a kezelő csak a r.központban lévő aksi állapotárt jelzi, a szirénában lévő aksi cseréjére külön nem figyelmeztet (a kezelő nem tud róla, ha a sziréna aksi esetleg már semmit sem ér). Egyes szakembereknél ezért szokás mindig a szirénában is akkut cserélni, ahányszor a központ szól, hogy nála már aktuális.

Ha a panaszkodó r.központba bekerült az új aksi, akkor a riasztó központ megnyugszik (újabb 3-4 évig "akku rendben" állapot a billentyűzeten), eközben a sziréna aksi lehet, hogy szép csendben megdöglik, használhatatlanra.

Azért veszélyes, amikor hozzzáNEMértő laikus cserél aksit a központjában, mert ő az akkucsere után azt látja, hogy már minden OK (hiszen a kezelő többé már nem panaszkodik) miközben a riasztója talán már szart sem ér, mert a szirénában talán már csak fél másodpercnyi ordítozási energia van.

Ezért okos dolog az egy perces sziréna teszt (ön-betörés :) legalább fél évente.

Előzmény: Atomfizikus_ (1924)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.04.22 0 0 1924

Igen, igen és igen. :)

Mikor kikötöttem akkor is teszteltem, hogy biztos jót kötöttem -e ki, azaz betörés próbán a riasztó nem szólalt meg, csak a kezelő pittyegett.

Amúgy az akksi csere szükségét korábban a kezelő is kiírta úgy rémlik. Köszi a segítséget! :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1923)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.21 0 0 1923

"Ez a sziréna le lett cserélve egy újra, a rendszer pedig kapott egy új akksit."

 

És az új szirénában van új aksi is? Mert nem mindenki foglalkozik ilyen apróságokkal :)

Fel van töltődve rendesen? Tehát betörés-próba esetén képes legalább egy percig folyamatosan üvölteni?

Effajta apróságok (rendszeres sziréna teszt elfelejtése) miatt betörés esetén a hazai riasztók nagy része nem képes 2-5 másodpercél hosszabban megszólalni. Láttam olyan riasztót, amit 15 éve nem próbált ki a gazdája (természetesen nem is szólalt meg, amikor azt mondtam neki, hogy nosza törjünk be magunkhoz) A rendszer akku persze három évente le volt cseréve újra, csak éppen néma szirénával a riasztó kb szart em ér :)

Előzmény: Atomfizikus_ (1922)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.04.20 0 0 1922

Ez a sziréna le lett cserélve egy újra, a rendszer pedig kapott egy új akksit.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1920)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.19 0 0 1921

A képen látható vicces sziréna bal oldalán van egy kis lapos izé, valószínűleg az a sziréna akkumulátora: https://img.index.hu/imgfrm/6/2/0/8/BIG_0017486208.png

Valószínűleg ez az aksi már az utolsókat rúgja, alig képes energia tárolásra,

én sürgősen kicserélném azt az akit is (ponosabban vennék helyette egy igazi szirénát, amibe igazi aksit lehet tenni :)

Előzmény: Atomfizikus_ (1912)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2023.04.19 0 0 1920

"Tovább szignálozott, kapott az egész rendszer egy új akkumulátort"

 

A rendszeredben valószínűleg KÉT akkumulátor van: egy a r.központban, egy másik pedig a szirénában.

Miért csak EGY új akkumulátort kapott a rendszer?

Amúgy ilyen hiba esetén teljesen lemerült/tönkrement sziréna aksira gyanakodnék.

Vigyázat: az olcsó gagyi szirénákban néha olyan külsejű aksi van, amit sokan nem is néznének akkumulátornak!

Előzmény: Atomfizikus_ (1909)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.04.19 0 0 1919

Bocsánat még annyi, hogy kikötöttem a saját új szirénán a "hangszálat". 

Lepróbáltam élesben a riasztást, semmi hangot nem adott a sziréna csak a kezelő sípolt. 

Ha most is halljuk majd a hangot akkor gondolom a szomszédé lesz az.

Előzmény: Hehe164 (1916)
Hehe164 Creative Commons License 2023.04.19 0 0 1918

Annak a szirénának van egy teszt funkciója, amit ha nem kapcsolnak ki (vagy akkucserekor véletlenül felteszik a jumpereket a szirénában), akkor a sziréna naponta változó időpontokban hangjelzést ad.

Előzmény: Atomfizikus_ (1917)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.04.19 0 0 1917

Az van neki, régi Signal, megnéztem. Elvileg rossz a riasztó rendszer, de gondolom trillázhat attól.

Előzmény: Hehe164 (1916)
Hehe164 Creative Commons License 2023.04.19 0 0 1916

Ha a szomszédnak Signal (vagy bármely PS-128 alapú) szirénája van, akkor lehetséges hogy onnan jön.

Előzmény: Atomfizikus_ (1914)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!