Keresés

Részletes keresés

agy73p Creative Commons License 2016.01.25 0 0 633

Nem látok hibaüzenetet, de nem az előugró ablak blokkolásával van gond?

Előzmény: profirobi (632)
profirobi Creative Commons License 2016.01.25 0 0 632

Sziasztok!

Egy érdekes hiba van a böngészőmben az otthoni gépen!

A cinemacity.hu oldalán szeretnék jegyet foglalni és amikor kijön a következő kép:

Ha a lefoglalásra kattintok nem megy tovább...kiír a bal alsó sarokban egy javascript hibaüzenetet és ennyi, nem megy tovább!

Windowst pont most raktam újra tegnap, ugyanúgy jön a hibaüzenet megint, adblockot uninstalláltam, javát frissítettem, flash player is fent van...és a legérdekesebb hogy iexplorerben sem nyitja meg a következő lépést!

Ötletek?

agy73p Creative Commons License 2016.01.15 0 0 631

Esetleg egy képernyőkép sokat segíthet.

Előzmény: pimre (630)
pimre Creative Commons License 2016.01.15 0 0 630

Attól tartok, hogy itt nem kapsz választ a kérdésedre. Mert az egy dolog, hogy Chrome böngészőt használsz (mint mi sok millióan szintén), de a probléma feltehetőleg nem Chrome probléma. 

Aztán ez a specifikáció, hogy "Ha a felkeresett oldal végén a nyílra kattintok, a kis ablakban egy általam ismeretlen gépcím jelenik meg, amelyikről a keresés indult.", nehezen értelmezhető. Miféle kis nyíl van a felkeresett oldal végén? És hol jelenik meg a gépcím? Egyáltalán mit nevezel annak? Az IP-címet? Az sok esetben dinamikus, tehát az ember általában nem is figyeli.

Mindenesetre javaslom, hogy a kérdésedet próbáld meg egy szakmai fórumon feltenni. Mondjuk itt: http://pcforum.hu/tudastar/. Szerencsés esetben kaphatsz szakszerű választ, csak próbáld meg pontosabban körülírni a történetet.

Előzmény: glaci52 (629)
glaci52 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 629

Sziasztok!

A következőket tapasztaltam ma.

Délelőtt fél 10 körül elmentünk a lakásból és fél 4-körül értünk haza. A számítógép bekapcsolva maradt, de még google is. A böngészési előzményekből az tűnik ki, hogy míg nem voltunk itthon fél

11-től a hazaérkezésünkig folyamatos böngészés volt a gépről. Ha a felkeresett oldal végén a nyílra kattintok, a kis ablakban egy általam ismeretlen gépcím jelenik meg, amelyikről a keresés indult.

 

Tud valaki erre magyarázatot?

 

agy73p Creative Commons License 2015.12.15 0 0 628

Nem csak vendégként vagy bejelentkezve.

Előzmény: aaaaaBBBBB13 (627)
aaaaaBBBBB13 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 627

Sziasztok. Egy nagyon idegesítő problémára keresek megoldást, remélem tudtok segíteni. Egy rövid ideig Németországban élek és a Chrome beállította a google.de-t alapértelmezett keresőként. Próbáltam a google.hu-t beállítani, de egyszerűen nem enged hozzáférni a Chrome a kereső megváltoztatásához. A Beállítások/Keresők/Keresőmotor kezelése fül alatta a google.de-hez az az infó van rendelve, hogy "Ezt a beállítást rendszergazdája léptei életbe". Tudtok valami megoldást? Előre is köszi.

 

DonJones Creative Commons License 2015.10.27 0 0 626

Sziasztok! Több lapot használok a chrome-ban és ha elhagyok egy-egy lapot, majd visszakattintok mindig újratölt! Hogy lehet ezt letiltani?

agy73p Creative Commons License 2015.10.23 0 0 625

Nem csak a sütik és a cache lett kitörölve? Ha rákattintasz egyre, és bejön a lap, utána megváltozik az ikon?

Előzmény: Matthew13 (624)
Matthew13 Creative Commons License 2015.10.23 0 0 624

Sziasztok!

 

Az alábbi képen látható problémára keresek megoldást. Mint láthatjátok a könyvjelzősávban igen érdekes ikonokkal jelzi a chrome az adott honlapokat. 64 bites chrome-t használok, a gépem is 64 bites így kompatibilitási problémák nem lehetnek szerintem. Akinek esetleg lenne valami ötlete a megoldásra azt megköszönném :))

HoTaZo Creative Commons License 2015.10.12 0 0 623

Sziasztok!

A könyvjelzősávban egy mappában jelenik meg a rókából importált könyvjelzőim, ezt a mappát hol találom, miként tudom az ikonját megváltoztatni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Kilroy Creative Commons License 2015.09.29 0 0 622

Nyilván nem mondok újat, csak én most szembesültem vele, hogy a Google 'kivezeti' a Chrome-ból a javát. Illetve már kivezette, mivel úgy olvastam, hogy a legújabb 45-ösben már nem is lehet engedélyezni (pár korábbiban még igen, noha alapból már azokban is le van tiltva). Lehet, hogy a java nem tökéletes, de azért akkor is furcsállom. Van más megoldás, mint a böngészőváltás?

pimre Creative Commons License 2015.08.25 0 0 621

Elég szerteágazóak a lehetőségek. Próbálj meg elindulni ezen a nyomon: https://myaccount.google.com/. Vagy ha angolul is jó, akkor ezen: https://support.google.com/plus/answer/1045580?hl=en.

 

És ha valamelyik kérdésre nem találsz választ, akkor célszerű a google keresőjét használni megfelelő keresőszavakkal. Én pl. a "google fiók email cím módosítás" keresőszavakkal kaptam egész jó találatokat.

 

A részletekről azért nem írok, mert néhány éve megtaláltam, ami nekem szükséges, beállítottam, azóta csak használom, módosítás nélkül. Szóval az emlékek nem teljesen élők. De a leírások használhatók.

Amit naponta használok, az a Chrome képernyőn (akár gmail, akár más Chrome-al megnyitott oldal) jobb oldalt fenn látható három vízszintes vonal egymás alatt. Ez a beállítások. Az ott lévő lehetőségek (pl. keresés stb.) többnyire nagyon jók, és a kicsit lejjebb látható "Beállítások" pontban nagyon sok dolgot megtalálsz. Ha erre rákattintasz, akkor a lap alján látod a "speciális beállítások megjelenítése" gombot, ami további nyalánkságokat tartalmaz. Bal oldalt fenn pedig a bővítményeket tudod kezelni, vagy az előzményeknél az általad felkeresett oldalakat több napra visszamenőleg.

Előzmény: TWO2005 (620)
TWO2005 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 620

Nagyon köszönöm a válaszodat. Mindenképpen kell új email címet csinálnom, és az újhoz szeretném importálni a chrome adatait.

Ennek a menetéről, vagy h merre keressem, pár sort tudsz nekem írni?

Köszönöm :)

pimre Creative Commons License 2015.08.25 0 0 619

Egy fiókhoz simán generálhatsz másik email címet. Ezért nem kell új fiókot létrehozni. A fiók használata éppen arról szól, hogy segítségével mindent tárol a Google. Én ezt szeretem. Ezért, ha újratelepítem, vagy új gépre telepítem a rendszeremet, vagy nemrég, amikor okos telefont vettem, megadom az alapértelmezett email címemet, a hozzátartozó jelszóval és elindítom a szinkronizálást. És pillanatokon belül minden könyvjelző és jelszó ott van az új eszközön.

Előzmény: TWO2005 (618)
TWO2005 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 618

Üdv.

Kérdésem lenne;

- meg lehet-e oldani azt, hogy a jelenlegi Google Chrome fiókomból (ami gondolom hozzá van kapcsolva a jelenlegi e-mail címemhez), az összes könyvjelzőt, jelszót, stb. átmásoljam egy új Google Chrom fiókba (új e-mail címet szeretnék csinálni).

Tudnátok segíteni?

Hagylakk Creative Commons License 2015.07.11 0 0 617

Meg is találtam. A delete lenyomása helyett, a shift+delete kombinációt kell alkalmazni.

Előzmény: pimre (616)
pimre Creative Commons License 2015.07.10 0 0 616

Nem tudom, ezt a funkciót nem szoktam használni. Most megnéztem: Beállítások->Előzmények után amelyik mellé kitettem a pipát, és kértem a kijelölt előzmények törlését, azt nekem törölte. A másik lehetőséget Böngészési adatok törlése" nem próbáltam ki, nem szeretném törölni az előzményeimet. Néha jó az.

 

Ellenben a google-be - szokásom szerint - bepötyögtem a következő szavakat: "chrome előzmények törlése", amire kaptam egy nagy nagy csomó találatot. A Gondolom, hogy a support.google.com oldalon kapható javaslatok segíthetnek.

Előzmény: Hagylakk (615)
Hagylakk Creative Commons License 2015.07.10 0 0 615

Köszi, akkor majd megszokom. :)

 

Utolsó kérdés ami egyelőre felmerült bennem: Pl. egy oldal keresője elmenti a keresett címeket. Firefoxban, ha duplán kattintottál a sorba előhozta az összes addigi keresett címet (ez eddig itt is áll), és ha rámentél valamelyikre az egérrel, delete-tel simán törölheted őket egyesével. Sajnos ez itt nem áll fenn és az előzmények törlésével sem törli őket.

 

Kérdésem hogyan lehet törölni ezeket a címeket?

Előzmény: pimre (614)
pimre Creative Commons License 2015.07.10 0 0 614

Na hát ha senki nem válaszol, akkor megint én. Nem tudok ilyen lehetőségről. Mások sem: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__991014-google-chrome-bongeszovel-hogyan-lehet-a-fajlokat-kozvetlenul-megnyitni-mentes-n (Ebben a beszélgetésben az utolsó (6.) hozzászóló utolsó két mondata nem igaz. Lehet, hogy 2010-ben az volt, most nem.)

 

Előzmény: Hagylakk (613)
Hagylakk Creative Commons License 2015.07.10 0 0 613

Fireoxban van lehetőség fájlok letöltésénél, hogy le is mentse, vagy csak megnyissa azt. Chromeban eddig mindig lementi, utána tudom megnyitni. Van esetleg itt is lehetőség csak megnyitni a fájlokat?

Hagylakk Creative Commons License 2015.07.10 0 0 612

Na jó, én már komolyan nem értek semmit. :) Nem változtattam egyetlen beállítást sem, erre minden helyre állt, a fórum sem dőltbetűs és az említett oldal is normálisan jelenik meg. Biztos volt köze hozzá a kis kutakodásunknak.

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Remélem ki is tart. :)

 

 

Előzmény: pimre (610)
Hagylakk Creative Commons License 2015.07.10 0 0 611

Ezeket nézegettem már, minden megvan, viszont a normálnál van egy parancsikonokra jellemző nyíl a sarokban. Feltöltöm a képet. Ez lehet a hiba talán?

Előzmény: pimre (610)
pimre Creative Commons License 2015.07.09 0 0 610

Ez a hülye fórummotor lenyeli a backslash-eket, illetve az elsőt. Szóval a C:\Windows\Fonts könyvtárra gondoltam. Feltéve, hogy Windows 7-et használsz.

Egyébként ugyanez elérhető a Vezérlőpultról a Megjelenés és személyes beállítások alatt a Betűkészleteknél.

 

Off: Ha válaszolsz, légy szjves, használd a válasz előtt a forrás hozzászólás balra nyilát (válasz) az új hozzászólás helyett. Ilyen kevés hozzászólásnál persze ez mindegy, később érdekes lehet, hogy kiderüljön, melyik hozzászólásra válaszoltál.

Előzmény: Hagylakk (609)
Hagylakk Creative Commons License 2015.07.09 0 0 609

Igen, IE-ben és Firefoxban sem dőlt.

 

Nincs ilyen könyvtáram, a kereső sem talál.

pimre Creative Commons License 2015.07.09 0 0 608

Még annyit, hogy nálam itt a fórumon nem dőltek a betűk.

Előzmény: pimre (607)
pimre Creative Commons License 2015.07.09 0 0 607

Nem tudok biztosat. Ezzel nem foglalkoztam. Azt mindenesetre meg kellene nézned, hogy a C:WindowsFonts könyvtárban a Times New Roman-t megnyitva (ami szintén könyvtárként viselkedik) megvan-e a dőlt, félkövér, félkövér dőlt és a normal?

 

Ha nem, akkor esetleg annak pótlólagos telepítése megoldja. De innentől le kell állnom, mert ebben nem vagyok szakértő.

Előzmény: Hagylakk (606)
Hagylakk Creative Commons License 2015.07.09 0 0 606

Igen, furcsálltam is hogy sok helyen dőlt betűt használ alapból (pl itt a fórumon is). Lehet, hogy ezt valahol a vezérlőpultban lehet megoldani?

pimre Creative Commons License 2015.07.09 0 0 605

Na most még egyszer megnéztem a betűtípusokat. Nálam ez a kép jelenik meg azok beállításánál:

 

 

A különbség eddig nem tűnt fel. Most még egyszer megnézve nálad az első kettő dőlt betűs. Lehetséges, hogy a Times New Roman nincs jól telepítve, és ezért használ helyette mást a Chrome? Amit a Firefox meg az IE valahogy meg tud oldani. Megoldást egyelőre nem tudok, ezzel a témakörrel eddig nem foglalkoztam, de hátha.

Előzmény: Hagylakk (604)
Hagylakk Creative Commons License 2015.07.09 0 0 604

Igen, ugyanezt látom, csak eredményekkel.

 

Csatolom a képet mindkettőről, köszi a tippet, sajnos nem a betűtípus a baj.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!