Keresés

Részletes keresés

babaji Creative Commons License 2010.06.27 0 0 357
babaji Creative Commons License 2010.06.27 0 0 356

Eszembe jutattad a Holy Biblia szövegét amely szerint Isten tilalmazta hogy együnk a JÓ ÉS A ROSSZ MEGKÜLÖNBÖZTETÉSE FÁJÁRÓL.

Na lépjünk gyorsan tul a szószerinti olvasaton : NEM KONKRÉT fa ez :))))

A kérdés mit jelképez.

Tippem az ember / egyéni szubjektiv lény / elmemüködése hát ez pont kétfelé porzióz : tudatosit illetve elhárit , eszerint van gondolkodás és altudat.

 

Mi a másik változata a létezésnek ? HA IGENELI a mindent,a teljességet és az egyetemességet válogatás nélkül. Képes erre az ember ? Nem. Csak Isten.

Előzmény: auretiel (355)
auretiel Creative Commons License 2010.06.26 0 0 355
Hát akkor hajrá! És ne feledd, jó és rossz nem létezik. Az hogy Te miként éled meg, az már más tészta. Minden csak érted van a Te okulásodra és tanításodra történik. Ha jól oldod meg a feladatot, akkor továbbléphetsz. ha nem akkor újra felbukkan az életedben és újra vizsgát tehetsz. Előtted az élet.
Előzmény: szandrácska_ (354)
szandrácska_ Creative Commons License 2010.06.26 0 0 354
igen, sajnos, elég negatív dolgot sikerült bevizualizálnom a párkapcsolatomba...:( most ezt próbálom helyrehozni :) meg persze az élet más területén is kamatoztatni :)
Előzmény: auretiel (353)
auretiel Creative Commons License 2010.06.26 0 0 353
De most már tudatosan használod, és ez a lényeg, a TUDATOSSÁG. Ismerd meg a lehetőségeidet és használd őket, hiszen azért kaptad. Ha a negatív gondolataiddal tudod magad elásni a pozitívakkal miért ne tudnád emelni?
Előzmény: szandrácska_ (352)
szandrácska_ Creative Commons License 2010.06.26 0 0 352
valóban, van benne buktató...és sok gyakorlást kíván, hogy tudatos legyél :)
de, így visszanézve, és ismerve ezt, rájöttem, hogy eddig is használtam, csak nem tudtam róla...:-)
Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (351)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.06.26 0 0 351
Jó kis olvasmány! Bár elég sok gyakorlást kíván!.....( és sok benne a buktató! )
Előzmény: szandrácska_ (350)
szandrácska_ Creative Commons License 2010.06.26 0 0 350
nemtudom:) vagyis de:) bááár, ez még lehet mindig nem fogja joy tetszését elnyerni :)
de én most ismerkedtem meg nem rég a vonzás törvényével :) báááár, a 10milliószoros nap is lényegében ezen alapszik, én csak most jutottam el oda, hogy megismerjem ezt :) azóta tudatosan próbálok élni, gondolkozni :)
Előzmény: auretiel (347)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.06.26 0 0 349
....."amelynek szószerinti értelme nincsen ! :)))Majd jön a Bárány juda törzséből ő töri fel a pecséteit !"

Kíváncsi leszek melyik "birka" lesz az! ;)

:)))))

(Bocsi,de nem voltam képes ezt a poént kihagyni! )
Előzmény: babaji (348)
babaji Creative Commons License 2010.06.26 0 0 348

Jézust a MINTA-EMBERT keresztre feszitették és szinte mindegyik tanitványát megölték. Ez nem  annyira konkrétum hanem  inkább JÖVENDÖLÉS az elkövetkezendő évezredekre.

Isten szigorával szeret minket !

A jelenések könyve érdekes módon jelzi hogy az istenság hátrébb vonul és keményebben bánik velünk. Arról szól az eleje hogy ezt a kinyilatkoztatást isten adta a messiásnak,az elküldte angyalát és János által kapjuk mi a SZOLGÁK kézbe a szüveget amelynek szószerinti értelme nincsen ! :)))Majd jön a Bárány juda törzséből ő töri fel a pecséteit !

Isten - krisztus - angyal - János -  keresztrejtvény  - Bárány  és csak azután leszünk képesek megérteni.

Hát biza ez nem kényeztetés sőt az ellenkezője !

auretiel Creative Commons License 2010.06.26 0 0 347
Mesélj Szandrácska mi történt?
Előzmény: szandrácska_ (346)
szandrácska_ Creative Commons License 2010.06.26 0 0 346
Jooooy!

Jó hírem van:D:D:D felnyílt a szemem:P :D
Előzmény: joy (336)
repcsepista Creative Commons License 2010.06.23 0 0 345

Jó s láss?

 Gondolom magamat, vagy gondoltata ta ta ta....

e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.06.23 0 0 344
valamikor biztos! ;)
Előzmény: joy (342)
joy Creative Commons License 2010.06.23 0 0 343

Mi történt?

<:o.

Előzmény: babaji (341)
joy Creative Commons License 2010.06.23 0 0 342

Jóslás komolyan?

:o)))

 

Megjósolom:

Lesz 5 találatos a Lottón!

:o)

Előzmény: babaji (340)
babaji Creative Commons License 2010.06.23 0 0 341

Jézus is jósolt  szolgája János által az Apokalipszis cimü dolgozatában /jelenések könyve /.

LEGHETSÉGES hogy mint titkos égi hardver és szoftver programot tartalmaz és müködtet,hat ránk  ,  talán  közzétesz nyilvánosságra hoz,,de semmiképpen sem az ember,az emberiség intellektusa szintjén és számára.

 

Gondolkodásunkat  teljes mértékben elkerüli.

 

A sokrengeteg ember aki jövendöl  vagy azthiszi :))))éppen forditva :  rendszerint életviteli tanácsadásnak álcázza,noszogat vagy elterel,mindazáltal akkor is okozhat kárt ha hatalmas elszántsággal célozza az ellenkezőjét. A létezésterv égi és istenszinten etikus az ismerete és használata.Ahol Jézus. Tudatunk FELETTI !

 

babaji Creative Commons License 2010.06.23 0 0 340

TÉMÁNK a JÓSLÁS !

komolyan....

e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.06.23 0 0 339
"Okos ember esetenként-okkal kifiguráz, de sosem aláz meg másokat."

Úgy legyen! :))))

....és ne így:

Gonoszul felnevetve; - Ezt bírom a legjobban,ezt a süketelést! Hogy soha nem foglalnak állást,minden mondatukat kipárnázzák zárójelekkel meg idézőjelekkel,vagy pedig kérdést csinálnak mindenből.Mintha a saját véleményük nem lenne elég jó maguknak:azt akarják hallani,mit gondolnak mások. ;))))
Előzmény: joy (338)
joy Creative Commons License 2010.06.22 0 0 338

"Csak az okosok kiváltsága az,hogy nap mint nap keresve az árulkodó jeleket,olvasni tudja az embereket,ízekre szedve pszichéjüket,kipécézve gyengeségeiket,nevetségessé téve és megalázva őket."

 

Okos ember esetenként-okkal kifiguráz, de sosem aláz meg másokat.

 

Egészen más az internetes társalgásban szívatás, lebalekolás. Része a személytelen nagyarcúskodás elleni reakciónak.

A megalázást akkor sem elfogadható.

Ha valaki fellengzőssége, nagyarcúsága nevetségessé tételét magalázónak tartja, el kell gondolkoznia, miért történhetett meg, miért válhatott .bohóctréfa tárgyává!

 

Velem is előfordult már, hogy 1 személlyel kapcsolatos elfogultságomat röhelyessé tették.

Fölkaptam a vizet, de még mielőtt durván visszacsaptam volna, aludtam rá egyet, és inkább elismertem, hogy túlzottan szűk csövön láttam a kapcsolatos valóságot.

Mea Culpa, inkább kussoltam.

 

Ám a nyilvánvaló hamisságot, hazugságot nem tudom hideg fejjel tolerálni.

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (337)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.06.22 0 0 337
Örömmel olvastam,hogy rendbe jött a gerinced! :)
Amiket leírtál abból látom,hogy nem szereted elhagyni magad,és a munkaszereteted,hamar átsegített a betegségen.
( nagyon meg tudlak érteni.....ha dolgozni kell mennem,soha nem fáj semmim.Csak este,és hétvégeken jön ki rajtam is néha az "itt is fáj,és ott is fáj" :)))
Természetesen egy nagy alvás mindig "meggyógyít" :)))

"Jót-rosszat meglátni?"

Teljesen egyetértek veled!Hozzáállás kérdése!

....."örömeim minden esetben "tiszták".

Így már minden világos! A képmutatást én sem kedvelem,még akkor sem,ha én iszom meg a levét az őszinteségemnek.Ezért aztán,hogy ne kerüljek kellemetlen helyzetekbe,inkább megpróbálom mások szemével látni a problémát,és megtalálni az ő igazukat.
(Nem lehet mindig nekem igazam!)

S,a békesség kedvéért (mert a legrosszabb feltételekkel megkötött béke is jobb,mint a legjobb egyezmény, amit csak magammal köthetnék)legtöbbször én teszem meg az első lépést.

" No, nem vagyok én sem mentes a kárörömtől..."

Jól meg kapta!;))))
(Ha van egy kis sütnivalója,legközelebb óvatosabban fog közlekedni a fél méteres vízben.)

"Nem azt mondom, ne keresse a jót, a boldogságot az ember, sőt!
Mindenkor a szépre, jóra törekedjen, de ne annak kényszeres hajszolása legyen az élet értelme."

Én sem a jó kényszeres hajszolását akarom,de sok esetben erőt ad az embernek,ha kizárólag csak a"rózsaszín szűrőt":))) tartja maga elé.

( Tudod: feketében látja a világot! :((((

Igen,azt is tudom,hogy ez önbecsapás,és ostobaság.
De inkább ezt a módszert választom,mert nem vagyok elég okos,és "dörzsölt".


MEGJEGYZEM:

Csak az okosok kiváltsága az,hogy nap mint nap keresve az árulkodó jeleket,olvasni tudja az embereket,ízekre szedve pszichéjüket,kipécézve gyengeségeiket,nevetségessé téve és megalázva őket.

ŐSZINTE TISZTELETEM MINDEN KIVÉTELNEK!

Üdv: Enci
Előzmény: joy (334)
joy Creative Commons License 2010.06.22 0 0 336

Aki személyi sorsok jóslásával foglalkozik, nem 1*ű csaló, sokkal rosszabb annál!

Bármely irányba befolyásolja a személy gondolkodását akár jót-szépet ígérve hiteti, akár félelmekkel tölti, gaztettet követ el!

Életeket tehet tönkre, és sajnos sok esetben meg is történik!

Találkoztam végzetes optimizmussal épp úgy, mint katasztrófa felé sodró pánikkal is "megjósolt jövőkép" után.

 

Tudom, vannak, akik "jót jósolnak".

A pokolba vezető út jó/s/szándékkal van kikövezve!

joy Creative Commons License 2010.06.22 0 0 335

Apropó!

 

Én kitiltottam magam a topicból egy időre, mert éreztem elszáll az agyam az itt önfényezővel folytatott vita során.

Stílusa, ténykedése mélyen fölháborított.

Amint látom, nem neki lett igaza.

Milyen jós az, aki ennyit sem látott előre az időben?

joy Creative Commons License 2010.06.22 0 0 334

Nem írtam, lehet, hogy csak akartam, már 90 /89. napon:o)napon belül melóra jelentkeztem. Azért kellett, mert munkakörömből adódóan igen sok tortúrán kellett volna átesnem /teljeskörű orvosi vizsgálatok, féltucat vizsgaköteles tanfolyam/ az újra melóba lépéshez, ami több hetes kínstenvedés. Persze rögvest kivettem az össz éves szabimat.

Hivatalosan 10%-os rokkantságot állapított meg a kirendelt biztosítós doki. Sztem pontos, mert valóban érzem, ha sokat emelek-cipelek, nehéz hajolás után fölállni, és érzékeny a fölütésre, így bocoklivel nem tekerek, mint állat 30-35-tel, csak komótosan, amúgy öregurasan. Egészen pontosan a 10% azt jelenti: Jó hivatkozási alap, ha nincs kedvem valamihez. :o)

 

Jót-rosszat meglátni?

Hozzáállás kérdése, pontosabban következménye.

A jó legtöbbünxámára természetes, csak akkor reagálunk, ha valami rossz.

Valóban, aki a vélt jó üldözésére pazarolja idejét, észre sem veszi az élet szépségét, valódi gyönyöreit, úgy szalad el mellette, hogy csupán a rosszra, bú-bánatra emléxik!

 

Pontosan arról van szó:

Készülj a legrosszabbra, bármi történik, minden csak jobb lesz annál!

Ezért az, hogy nem ér sosem csalódás, mindennek tudok örülni.

Még a balesetemnek is, föként annak örültem, hogy ilyen olcsón megúsztam. És mennyi tanulságot kaptam, milyen alakokat smertem meg betegtársaim között, megismertem az addig távolról ócsárolt klinikai munkások komoly küzdelmeit, tiszteletre méltó erőfeszítéseit a betegeikért!

 

Én még sosem nevettem sem magamon, sem másokon kínomban, örömeim minden esetben "tiszták".

No, nem vagyok én sem mentes a kárörömtől...

Épp pénteken volt, hogy megúszott a város. Buszra vártam távolabb a hatalmas tócsától, mikor egy idétlen autós komoly sebességgel belerohant a megállóhoz közeli méretes vízbe, nagy ívben fröcskölve a hátraugró várakozókat. 10 méterrel arrébb lefulladt, mert valszeg zárlatos lett. Térig érő vízben szált ki, az meg sepillanat alatt belefolyt a kocsijába. Amekkora marha, ököllel verte az autója tetejét. Nos, mosolyogtam rajta, megérdemelte!

 

Nem azt mondom, ne keresse a jót, a boldogságot az ember, sőt!

Mindenkor a szépre, jóra törekedjen, de ne annak kényszeres hajszolása legyen az élet értelme.

Sorjáznak azok szépen, folyamatosan, ha pozitívan állunk a dolgokhoz, és nem azt várjuk el az élettől, hogy legyen mindig felhőtlen öröm-csupa kacagás!

Ezért, hogy én törött gerinccel, ellógott tettessel, törött bicimre támaszkodva, egyedül állva az út szélén, mentőkre várva is tudtam nevetgélni, miközben végifutott bennem az esemény teljes filmje.

/Érdekes, hogy minden pillanata tökéletesen megmaradt bennem./

 

Igen, valóban. Nagyon jókat tudok nevetni saját esetlenségeimen.

Sok folyamatot előre látok, de ez nem jóstehetség, csak némi tudás, és sokévtizedes

tapasztalat.

Mitöbb, munkköri szükséglet-ártalom is.

Sőt, szegről-végről informatikusi diplomám is erről szól.

 

De ebból a "jóstehetségből" nem csinálnék semmiképp üzletet, mások megvezetésével, személyek megcsalásával.

Én már csak ilyen hülye vagyok-maradok.

:o)

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (332)
joy Creative Commons License 2010.06.21 0 0 333
"Tuggya"
Előzmény: joy (331)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.06.21 0 0 332
Mondom Neked öreg Sam,nálam is az a "bökkenő",hogy csak vakon süketelek,de nem baj,hisz már a vallásomnak is "lőttek"! :))))

Jó tulajdonság a vidámság! Főleg,ha az ember kínjában is képes nevetni,és nevettetni.

Elképzeljelek törött gerinccel ücsörögni(???) Erről szó sem lehet!

Ez most komoly??????

....remélem azért helyrejött a "gerinced"! ;)

"A rosszat meglátni épp olyan nehéz-könnyű, mint a jót,"

Most ebben nem igazán értek veled egyet.A jót sokkal nehezebb meglátni mindenben.Talán azért,mert a jóért nagyon meg kell küzdeni,és a küzdelem elvonja a figyelmet az élet apró,örömöt adó szépségeitől.
S,főleg ha az alapállásod is azt diktálja neked,hogy számíts a legrosszabbra,akkor talán a figyelmed először mindig a legrosszabbat is érzékeli először.
S,hogy emiatt nem ér csalódás?De igen! Csak felülemelkedve rajta,vagy dacolva a krízis helyzettel,nevetsz magadon.

Én szeretem inkább a figyelmemet a számomra "optimális",és( vagy) a legjobb dolgokra összpontosítani,bízva abban,hogy az életemben ezek a gondolatok meg is valósuljanak.Rájöttem,hogy ezzel a mentalitással nem ártok magamnak,és nem árthatok a környezetemben lévőknek sem!
(Persze ez minden igyekezetem ellenére nem mindig sikerül,és ekkor én is kínomban körberöhögöm saját magamat! ;)

Gondolom a Te" túlélési" taktikádnak is megvannak az előnyei,nem vitatom,tanulni sosem késő belőle,és én nyitott vagyok minden jó gondolatra.
Előzmény: joy (329)
joy Creative Commons License 2010.06.21 0 0 331

Tggya asztat más nyelv is, csak érteni kellene.

Ám repcsepista csak 1 van!

:o)

Sztem ölég is.

:o)))

Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.21 0 0 330
Nahát Te egyre értelmesebbeket szólsz. Már tátott szájjal ülök a gép előtt. Lehet hogy csak én értem, de amit kihámozok azt terjesztened kéne, csak nem ebben a stílusban, bár a játék a szavakkal is FANTASZTIKUS. Ezt csak a magyar nyelv tudja.
Előzmény: repcsepista (328)
joy Creative Commons License 2010.06.21 0 0 329

Bár öreg Sam, romlik a látásom, lassan süketülök, egyre gyöngül a vallásom, de böködni azt még jól tudok.

Bocsi!

:o)

 

A rosszat meglátni épp olyan nehéz-könnyű, mint a jót, csak én optimista tragédiám, hoygy mindig a jóban reménykedek, és a rossz jön be.

Alapálláspontom, számíts a legrosszabra, minden ami következik, csak jobb lehet annál.

Így nem ér csalódás, és könnyű az élet keserű piruláinak lenyelése.

Lehet, ettől van, hogy a nekem legkomolyabb krízis helyzetben is tudok röhögni egy jót?

 

Töröttn gerinccel ücsörögtem a mentőben, míg a rendőrökre vártunk a méltatlankodó srácokkal, közben elmeséltem 0. tipusú találkozásomat a flaszterral. Ők visítottak, én meg rájuxóltam, ne nevettessenek, mert a fájdalomtól besszarábolok, azután fújhatják, lesz mit szívniok, meg takarítaniok.

Csórikáim kiugrrottak a kocsiból, és az árokparton nyüszítettek, nehogy valóban benn menjek ki.

Pedig eszem ágában sem volt, 20'-cel előtte, még a melóhelyen lerendeztem -mint máskor is, mert a biciklin kissé körülményes lett volna. A fájdalomtól meg ellenkezőleg, minden még a szusz is belém szarult.

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (327)
repcsepista Creative Commons License 2010.06.21 0 0 328

Szija babaji, s vajákosok, tejbe vajba fürdők, cool dusok, duccosok...kolhossss...

 Nagyon érdemes lenne, kibeszélni, amit...irsz, hogy ha kapcsolatot felvetted egy nem létezővel, akkor te sem létezel, de még létezzzzzz....hecc?

 Később irod, hogy Mózesék meg Mézeskalácocsok megszüntetik, hogy valakik létezzenek azon a szinteken, mint most csak... ők lezengenek, mikor amit parancollunk, asztat bijja, betartod, de mindenhogy oda tartod, na mid van, ami kivánatos lenne, az Isten-kiválaszTotáinak?-ta ta ta...  

 Akik nem keresik többet a jövőjüket, azok bijja nem léteznek, ill. léteztek, s maga az anyagi szintre lezzzzz.... nos anyag nincs, mert minden vissza, ha oda vissza rezzen? -aki csinálta?  -azaz csak 1 világHuniverzum mértékegység van, csak az van...s az ember? - tudja a határát?

 Maga, akik látnak, azok léteznek az anyag (az itteni meghatározása az anyagnak) előtti szinten, de az lehet utánna is, ami ha ez, azaz az itteni anyagi - létezés után van valaki, az nem létezhet, akik itthon vannak? - számára?

 Ugy értettek, mert aki létezik, a másik számára, csak azzal lehet...létezni? - levet öccecürni? - levelelni? -van a poharunkba valami, akkor coccintsunk...

 Buta, na ha vak vezeti a világtalanokat... János8:44?-de most ez nemigaz, mert a biblia mongyahahahahahaaaaaa....

Előzmény: babaji (309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!