Keresés

Részletes keresés

avamp10 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 186

Skandináv nyelvtan könyvek, oktató anyagok.

 

www.facebook.com/SkandinavNyelvkonyvek

Ilonka. Creative Commons License 2013.02.05 0 0 185

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket, a Svéd nyelvet választottam! ( Remélem jól :)

 

Júniusig kell elérni a  B1-es szintet.  :)

 

Remélem sikerül!

 

 

Köszi.  Ilona.

Előzmény: snigella (182)
jociandi Creative Commons License 2013.01.29 0 0 184

Sziasztok!

 

Hatfős tanulócsoport svéd tanárt keres minél hamarabb! Már három "adagon" túl vagyunk, Rivstartból és Form i Fokus-ből tanultunk nyelviskolában. Lelkesek és gyorsan haladók vagyunk.

 

Ha tudtok jó tanárt vagy esetleg TE magad vagy jó tanár, kérlek, keress meg e-mail-en.

mr xx Creative Commons License 2013.01.29 0 0 183

A Svéd & Norvég nyelv hasonlo

hogy mejiket "könyeb" megtanulni? (beszélni) ere nehez választ adni

Ha megtanulod az "egyiket" akkor már könyü a a másik,

de olvasni már tudod (megérted) na persze ez rajtad is mulik

ha már a olvasásrol vana szo akkor talán egy Dán ujságot is "meg értesz"

 

az hogy a ezek ( N&S) nem "puszi" pajtások, ezt humorossan kell nézni

semmi köze a aggressziv keleteuropai magyar román szlovák stb mentalittáshoz

snigella Creative Commons License 2013.01.27 0 0 182

Nekem a norvégnak a kiejtése könnyebb volt, mikor én is a két ország között kezdtem.

Norvégban a fizetés magasabb, még ha most egyformák is a feltételek neked a két országból, gondolkozz a jövőben is.

Norvégia nincs bent az EUban, nem tudom ez mennyire fontos neked.

Norvégia gazdaságilag most Svédország előtt van.

A hegyek fantasztikusak:-))))

 

Én Svédországban dolgozok, s ezt a nyelvet próbálom tanulni.

Nagyon szerettem Norvégiában is dolgozni.

A norvég és svéd sokban hasonlít, ha nagyon akarják, meg tudják egymást érteni.

Nem puszi pajtások.

 

 

Előzmény: Ilonka. (179)
Lizike99 Creative Commons License 2013.01.27 0 1 181

Sziasztok! Gaál Ottó féle svéd nyelvtanuló anyag eladó. Írj bátran a toterzsebet1984@gmail.com-ra.

svedkurzus Creative Commons License 2013.01.17 0 0 180




A Stockholmból, skype-on-line adott svéd nyelvkurzus hasznos lesz számodra, ha a bármily okból , hosszabb-rövidebb időt Svédországban tervezel eltölteni.



Miért érdemes és előnyös svédül tanulni on-line?

  • Mert  a kurzus hanganyaga anyanyelvi; módszertanában a svéd felnőttképzés során használtak jelentik az alapot; s az e téren szerzett több, mint tízéves tapasztalataink  pedig a szakmai hátteret.

  • Azért, mert a forma szabad! Vagyis a saját élethelyzetedhez illesztve – helytől, időtől és tanártól függetlenül tanulhatsz. A kurzus rugalmas – lehetővé teszi számodra az önálló, ám hatékony tanulást.

  • A tananyag könnyen követhető.  Az egy-egy hétre kialakított, 3-3  leckét tartalmazó csomagokban  hangos PowerPoint file-okat és külön mP3-hanganyagot  találsz.

  • Hetente egyszer igénybe vehetsz on-line (skype) konzultációt!

  • Csupán egy svéd-magyar szótár szükséges – és persze, egy átlagos kompjuter, benne egy Power Point programmal (MO XP vagy újabb).

  • A kurzus ár/érték aránya jobb, mint a szokásos (csoportos vagy magán) tanfolyamoké. 

A biflázás, számonkérés, leckéztetés nem tartozik a módszereink közé. Számítunk ellenben arra, hogy érdekel a svéd nyelv és a svéd kultúra, s hogy kellően motiváltnak érzed magad.

 

Info, próbaleckék és jelentkezés: delisa@live.se

.

Előzmény: Zendys (166)
Ilonka. Creative Commons License 2013.01.15 0 0 179

Sziasztok! :)

 

 

MELYIK NYELVET ÉRDEMES  TANULNI VAGY KÖNNYEBB MEGTANULNI, Norvég vagy a Svéd nyelvet?

 

Munka ajánlatom van ugyan azokkal a feltételekkel mind két országból és az egyik nyelvet kötelező!!

 

Még mind kettő O tudás!

 

Segítsetek :) :) :)

 

Köszi

 

 

 

snigella Creative Commons License 2012.12.31 0 0 178

jag tycker inte om öl, bara guinness.

Előzmény: :lx: (175)
SzexySvéd Creative Commons License 2012.12.28 0 0 177

Sziasztok!

 

Svéd vagyok és ha valaki tanulni vagy gyakorolni Svédül akkor tudok segitenni. Monor környeken lakok de megegyesztés szerint mobil vagyok. Sajnos munkanélküli vagyok azért idöm van de kénytelen vagyok kérni kisebb támogatás.

Anyanyelv Svédül és tudok magyarül, angolül. Könyebb nem hivatalos forditás megoldható.

Írj kivánságot. Minden ajánlat érdekkel.

/Jan Nilsson

nyugatskandinav@citromail.hu

:lx: Creative Commons License 2012.12.19 0 0 176

Na jó, akkor legalább dicsekszem.

 

Nézelődöm kedvenc torrentoldalamon, és látom, hogy "Där vi en gång gått" - finn film, és azonmód megfordul a fejemben, hogy érdekes, hogy ez a finnugor nyelv mennyire hozza a germán svéd szomszéd dolgato, ez itten tisztára mintha azt jeléntené, hogy... te jó isten, hiszen én ezt értem... azzal együtt, hogy a megy igének eddig csak az infinitívjét és a jelen idejű alakját ismertem. És lőn dupla boldogság: egyrészt mert csak-csak volt haszna ennek a 15 órányi pimszlőrnek, másrészt mert úgy látszik, picit finnül is tudok, még ha furcsa előérzetem van is.

 

Aztán ahogy a dopamin-adrenalin kettőse lassan távozott, leesett, hogy Finnországban nem kusznt kisebbségiként svéd címmel filmet kiadni - szóval a boldogság fele oda, de még mindig 2:1 a javamra.

Előzmény: :lx: (175)
:lx: Creative Commons License 2012.12.06 0 0 175

(még egy próba)

 

Vem vill dricka öl?

 

Előzmény: :lx: (174)
:lx: Creative Commons License 2012.12.06 0 0 174

(Esetleg a svédül tudók éjjeli baglyok...)

Előzmény: :lx: (173)
:lx: Creative Commons License 2012.12.04 0 0 173

(Szavam se lehet: látszott, hogy nem egy pörgős topic - tán be kéne venni a címébe, hogy "+ svéd napozóválogatott".)

Előzmény: :lx: (172)
:lx: Creative Commons License 2012.12.01 0 0 172

(Talán hétvégén...)

Előzmény: :lx: (171)
:lx: Creative Commons License 2012.11.30 0 0 171

(Talán reggel?)

Előzmény: :lx: (170)
:lx: Creative Commons License 2012.11.29 0 0 170

(Nem türelmetlenkedem, csupán világosban is próbálkozom.)

Előzmény: :lx: (169)
:lx: Creative Commons License 2012.11.27 0 0 169

Üdv a régi motorosoknak!

 

Csupán műkedvelésből hallgattam bele fél éve a Pimsleur-féle anyagba - miközben minden egyebet is elolvastam, amit a kiejtésről felleltem -, és meglepően beváltotta a fülszövegben ígérteket - .

De...

Lehet, hogy a fülemmel van a baj, lehet hogy Pimsleurék találtak furcsa dialektusú felolvasókat, de én ha csalok sem vagyok képes bizonyos szókapcsolatokat úgy hallani, ahogy elméletileg kéne.

 

Pl. olvastam, hogy a ä r előtt nyíltabb. Nem gond, jártam én eleget nógrádi anyókákhoz piacra, de nekem a där, här... nem nagyon nyílt e-vel ejtettnek hallik, hanem egyészen tiszta, magyaros á-nak: dár, hár...

 

A másik a med, a med mig/dig, de főként a med er nekem véletlenül se "méméj", vagy netán sorvadóhangos, hanem miméj/midéj/miér.

 

Nagyon félrehord a fülem, vagy tényleg létezik, amit írok?

svedkurzus Creative Commons License 2012.11.19 0 0 168

A Stockholmból, skype-on-line adott svéd nyelvkurzus hasznos lesz számodra, ha a bármily okból , hosszabb-rövidebb időt Svédországban tervezel eltölteni.

Miért érdemes és előnyös svédül tanulni on-line?

  • Mert  a kurzus hanganyaga anyanyelvi; módszertanában a svéd felnőttképzés során használtak jelentik az alapot; s az e téren szerzett több, mint tízéves tapasztalataink  pedig a szakmai hátteret.

  • Azért, mert a forma szabad! Vagyis a saját élethelyzetedhez illesztve – helytől, időtől és tanártól függetlenül tanulhatsz. A kurzus rugalmas – lehetővé teszi számodra az önálló, ám hatékony tanulást.

  • A tananyag könnyen követhető.  Az egy-egy hétre kialakított, 3-3  leckét tartalmazó csomagokban  hangos PowerPoint file-okat és külön mP3-hanganyagot  találsz.

  • Hetente egyszer igénybe vehetsz on-line (skype) konzultációt!

  • Csupán egy svéd-magyar szótár szükséges – és persze, egy átlagos kompjuter, benne egy Power Point programmal (MO XP vagy újabb).

  • A kurzus ár/érték aránya jobb, mint a szokásos (csoportos vagy magán) tanfolyamoké.

A biflázás, számonkérés, leckéztetés nem tartozik a módszereink közé. Számítunk ellenben arra, hogy érdekel a svéd nyelv és a svéd kultúra, s hogy kellően motiváltnak érzed magad.

 

Info, próbaleckék és jelentkezés: delisa@live.se

Előzmény: Zendys (166)
csupicsopi Creative Commons License 2012.10.24 0 0 167

Sziasztok!

 

Én másfél évig tanultam svédül magántanárnál. Van egy kis alapom és szívesen beszélgetnék olyanokkal (Skypeon) akik szeretnének svédet tanulni vagy gyakorolni.

 

e-mail cím: elflilja@gmail.com

Zendys Creative Commons License 2012.10.02 0 0 166

Üdv Mindenkinek!

 

Svédül szeretnék tanulni, nagyjából 2-3 év múlva készülünk a párommal Svédországba dolgozni.

Igyekszünk tudatosan felépíteni a még itthon töltött időt, így már a közeljövőben szeretnénk elkezdeni svédül tanulni.

Ő CNC-s, programoz is, tehát megmunkálóközponton dolgozik, ebben szeretne kint majd dolgozni, én pedig gyerkőcöket szeretnék németül tanítani vagy a vendéglátásban dolgozni. Ő angolos én németes vagyok.

Érdeklődnék, tanít-e valaki innen magántanítványokat?

Vagy tudtok-e valakit ajánlani?

Esetleg Nyíregyházáról valaki?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

svedkurzus Creative Commons License 2012.07.17 0 0 165








A Stockholmból, skype által on-line adott svéd nyelvkurzus hasznos lesz számodra, ha a bármilyen indíttatásból, hosszabb-rövidebb időt Svédországban tervezel eltölteni.

 

A biflázás, számonkérés, leckéztetés nem tartozik a módszereink közé. Számítunk ellenben arra, hogy érdekel a svéd nyelv és a svéd kultúra, s hogy kellően motiváltnak érzed magad.

 

Miért érdemes és előnyös svédül tanulni on-line?

  • Mert  a kurzus hanganyaga anyanyelvi; módszertanában a svéd felnőttképzés során használtak jelentik az alapot; s az e téren szerzett több, mint tízéves tapasztalataink  pedig a szakmai hátteret.
  • Azért, mert a forma szabad! Vagyis a saját élethelyzetedhez illesztve – helytől, időtől és tanártól függetlenül tanulhatsz. A kurzus rugalmas – lehetővé teszi számodra az önálló, ám hatékony tanulást.

  • A tananyag könnyen követhető.  Az egy-egy hétre kialakított, 3-3  leckét tartalmazó csomagokban  hangos PowerPoint file-okat és külön mP3-hanganyagot  találsz.

  • Hetente egyszer igénybe vehetsz on-line (skype) konzultációt!

  • Csupán egy svéd-magyar szótár szükséges – és persze, egy átlagos kompjuter, benne egy Power Point programmal (MO XP vagy újabb).

  • A kurzus ár/érték aránya jobb, mint a szokásos (csoportos vagy magán) tanfolyamoké.

 

Info, próbaleckék és jelentkezés:
http://svedkalauz.wordpress.com/2012/05/06/sved-nyelviskola-on-line/

.

.

moncsika_82 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 162

Szia,

 

Vállalsz még magánórákat svédböl?

Előzmény: nyamsz (142)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 161

Ez a film nem egészen releváns a dán-svéd nyelv megértéshez

inkáb vices  "jolkifacsart" szavakra összetételre épüt

amin egy dán is elmosolyog

normális körülmények közott ez sokkal egyszerüb.

a kopenhagai meg nemproblema

a számolás az más.

Előzmény: hsziupeng (154)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 160
snigella Creative Commons License 2012.05.27 0 0 159

Sziasztok!

 

Tudtok ajánlani cégeket, vagy magán személyt, aki komplett szöveget ( rehabilitációs) fordít magyarról svédre? Magyarországon székelő érdekelne. kb 20 gépelt oldal lenne.

Előre is köszönöm.

Nemsemmino Creative Commons License 2012.04.05 0 0 157

...egy fantasztikus ötlet megvalositásához keresek Tifanny ill., olom üvegmüvest lehetöleg Landskrona környekeröl.......

hsziupeng Creative Commons License 2012.02.10 0 0 156

Csak a svédről lehet szó? Esetleg vietnami? :)

Előzmény: pauluszk (155)
pauluszk Creative Commons License 2012.02.10 0 0 155

Üdv!

Egy blogot tervezünk indítani, ahol hárman dokumentáljuk egy teljesen új nyelv tanulását hétről-hétre.Leírnánk, h mit tanultunk az adott héten, miket találtunk hasznosnak stb.Ezáltal, nem csak hogy versenyhelyzet állna fennt, ami bizonyos mértékig teljesítmény növelésre is sarkallna, hanem szórakozás céljából is nagyon jó lenne.Szóval, ha valaki most kezdi mondjuk a svédet és érez egy kis írói vénát magában ill. kedve lenne beszállni harmadiknak az dobjon egy mailt ide:kajakmu@gmail.com

hsziupeng Creative Commons License 2012.02.10 0 0 154

Hogy magamat válaszoljam meg:

 

Brutális :)

Előzmény: hsziupeng (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!