Keresés

Részletes keresés

Kaoka Creative Commons License 2007.10.23 0 0 223

IO!

Na megvolt a próba teszt. Ebből a kis adagból csináltam négy fajta szint. Az a gondom, hogy egész éjjel a hűtőbe volt és még így is puhának tartom. Hogy tudom formázni, hogy meg is maradjon a formája? Mennyi idő alatt keményedik? És csináltál víz próbát, mert, ha felvarrom valahova, az ki is lesz mosva. Mi lesz, ha összefogja az anyagot, vagy elolvad?

Előzmény: Törölt nick (212)
36évi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 222
Nagyon jók! Most aztán van katica gazdagon. :))))
Előzmény: kdatta (221)
kdatta Creative Commons License 2007.10.20 0 0 221

Sziasztok gombos lányok!

 

 Nagyon érdekesek a fa gombok, kösiz a linkért! :o)

Ma mi is sütöttünk újabb adag gombot. Most mindenki aktív volt. Bencus serényen gyártotta a saját gombjait, Panni  tépkedte a gyurmát, a férjem pedig nagyon szurkolt, hogy sikerüljenek! :o)))

 

Ez még mindig a Cernit készletemből készült. Tök kiadós ez a csomag! :o)) És még van pár szín! :o)))

 

 

Bencus saját gombjai. A fa hihetetlenül jó lett, a rája és robot hóember meg cuki! :o)) 6 évesen...? :o))

 

kállószilvi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 220
Szupik a fából készült kütyük.A csengettyűket szerintem érdemes agyagra adoptálni.Érdekes mennyi jó ötlet van amiből gomb is lehet.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 219
Jópofa! És nem is drága ahhoz képest, hoyg milyen macera ezt kivágni pl. lombfűrésszel.. Bár gondolom, nekik megvan a célszerszámuk hozzá (biztos vmi lézeres vagdosó), házilag azért még mindig egyszerűbb a mindenféle gyurma.. :D
Előzmény: dalia (218)
dalia Creative Commons License 2007.10.20 0 0 218
talátam egy ilyet, szerintem jópofa:
http://www.fanyuvesz.hu/betuk.php
kállószilvi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 217
Mindenképp kitalálok valamit az értékesítésre,mert a gombok csak gyűlnek,csak gyűlnek!A vaterán vagy a tesz-veszen szoktatok boltolni?Kaoka én úgy nézem te medált vettél gomb helyett,de gondolom erre magad is rájöttél.Nálatok már elkezdődött a karácsonyi ajándék,dísz,kütyü gyártás?Én ma a (csengő szó ,csengő szót)dúdolásztan.A hétvégén lehet hogy havazni fog,talán ezért nem tudom.
Előzmény: agibo (207)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 216
köszi IO, na, megint valami, amit ki kell próbálnom... mostad már? mármint hogy lezuhan-e, ha rávarrjuk valamire és mosásba kerül??

(bocs, hogy mindig ilyen hü..ségek jutnak eszembe)
Előzmény: Törölt nick (213)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 215
Ja, és kösz a receptet, nagyon jól hangzik (márhogy eccerű), a jótanások is jól jönnek. :*)))
Előzmény: Törölt nick (213)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 214
No, hát azt én eltettem a gépem egy olyan fiókjába, ahol úgy elbújt, hogy már el is feledtem. :)))
Azért jól fog esni egy fordítás, de nem kapkodj vele. Nem msot lesz a napja az elkészítésének.
Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 213
(És végképp OFF: érdemes belőle többet venni, mert nagyon jó tisztítószer, a hűtő, gyerekbútor lemosásához használom még+ hűtőben kis pohárba téve szagelnyelőként is funkcionál)
ON
Előzmény: Törölt nick (212)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 212
Én kicsiben csináltam csak, 4 ek. szóda, 2 ek. keményítő, 2,5 ek. víz. A fele mennyiségéből lettek ezek a gombok. A másik felével még mindig gyurmázuk Sárával (Hűtőben tartom.)
A patikákban lehet kapni szódabikarbónát,a miénk nem is olcsó gyszertár, de 20 dekás csomag volt öszvissz 140 ft. :)
Előzmény: Kaoka (211)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.18 0 0 211

Hű-ha! akkor hány zacsek szódabikarbónát kell venni hozzá?

Köszönöm a receptet. Jól hangzik.

Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 210
Sziasztok! Itt a recept, remélem olvasható.. :)
Évi Neked még lógok egy gombos doboz leírás fordításával is.. aamikor küldtem, még nem tudtam, hogy nem bírod az angolt.. :)
Előzmény: Kaoka (208)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 209

Ezeket vettem, igazán most látom, hogy nem is gomb, mert csak egy lukja van.

Azért felvarrom valahova.

Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 208

IO!

Ez szupi, kérjük a receptet. Igaz épp ma voltam beszerzésen, de csak festéket és gipszöntő formát vettem, ja meg egy csomó mást. Pl. pici csengőket angyalkákhoz, pár gombot, anyagokat.

De úgy látom amit vettem gombot, kiégethető gyurmából van. mindegy tetszett és csak 25.-Huf. volt

 

És csentem egy használati utasítást a gyurmák mellől, hogy feltehessem ide Nekünk.-:) De gyurmát nem találtam megfelelőt. Lehet, hogy már kőröznek.-:)))))))

A gipszöntő formába megpróbálok gyurmát tömni. Nem, tudom milyen lesz? Aztán kifestem, ha sikerül. azt nem tudom, hogy a formát beolajozzam-e? Hogy kijöjjön a gyurma.
Előzmény: Törölt nick (204)
agibo Creative Commons License 2007.10.17 0 0 207

De,  mindenki nem jut el hozzád. Tehát mégiscsak kellene v.mi küldős megoldást keresni. Szerintem a postaköltség nem olyan veszett, ha levélként adod fel. Nyilván aki vásárolna ilyen módon, az belekalkulálná az árba azt is, és eldöntené, hogy megéri-e neki így is.

 

Előzmény: kállószilvi (203)
36évi Creative Commons License 2007.10.17 0 0 206
Hű, ezek írtó helyesek. A macs a kedvenc, de a mackó is rendben van. :)))
Egy hevenyészett recipét a nyelveket nem beszélő kollegínának (és gondolom, sokak örömére) nem lennél oly bársonyos közölni? Na, jól megbonyolítottam, hogy lécci-lécci?
Előzmény: Törölt nick (204)
kdatta Creative Commons License 2007.10.17 0 0 205
Wow! Nagyon klasszak lettek! A tökök tök jók! :o))) A cica is nagyon ott van, meg az egész! Nagyon ügyes! :o)))
Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.17 0 0 204
Sziaszok! Én is kontárkodtam egy kicsit, csak próbaképpen.
Nekem perpill nincs se gyurmám, pláne agyagom, de Kicsoda a szomszéd topicban ajánlott egy nagyon jó kis honlapot (Kids Craft Weekly), ott találtam egy sógyurmához hasonló, de sokkal szebb állagú, felületű házi kerámiamassza leírását. Ebből készültek ezek a gombok. Aki esetleg nem jut gyurmához, de kísérletezne, ezzel is próbálkozhat. A kiszáradt anyag jól festhető akrillal, de míg még puha, a massza is színezhető vele. Nagyon kemény, a lánykám dobálta rendesen őket, mégsem törtek el, csak a csiga farka csorbult egy kicsit. Sima (köröm)reszelővel viszont jól lehet reszelni, a sorjákat leszedni, kicsit formázni.. :D
kállószilvi Creative Commons License 2007.10.16 0 0 203
Tulajdonképpen van honlapom a sógorom jóvoltából,de csak két kép van rajta ,bővíteni kell stb.Karácsonyra meglepem magam egy fényképező géppel és akkor telerakom a dolgaimmal.Csak azt sajnálom,hogy eddig nem fotóztam többet,igaz úgy sem szeretek két egyformát csinálni.Egyébként nem nagyon hiszek az internetes vásárlásban,mivel aránylag kis értékről van szó +postaköltség ez nem biztos hogy megkönnyíti az eladást.A személyes kontakt fontos nekem és mindig inspirál ha az emberekkel találkozom is.
36évi Creative Commons License 2007.10.16 0 0 202
nem kevesen nézegetnénk a kollekciódat, úgyhogy tényleg csiholhatnál valami honlapot. :)))
Előzmény: kállószilvi (200)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.15 0 0 201

Szilvi!

Esetleg, ha lenne egy honlapod, ott tudnád árulni a dolgaidat. Valaki csak tud segíteni ennek a létrehozásában. Sokan csinálják ezt.

Előzmény: kállószilvi (200)
kállószilvi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 200
Olyan ritkán enged ide a családom,hogy csak most olvasom és örömködöm rajtatok.Eleinte mikor elkezdtem ékszereket csinálni akkor megtartottam a legszebbnek itélt darabokat,de már dönping van és úgy döntöttem erőt veszek magamon és megosztom másokkal is a csecsebecséimet.CSak remélni tudtam másnak is bejön ez a stílus.Amióta a patchwork-kütyükkel foglalkozom a színeim sokat változtak és még remélem jobbak is lesznek.
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.14 0 0 199
hohóóóó évi, azt én előbb akartam lenyúlni (csak annyira jólnevelt vagyok, hogy nem tettem :D)
Előzmény: 36évi (197)
agibo Creative Commons License 2007.10.14 0 0 198
Megállj! Megállj!
Előzmény: 36évi (197)
36évi Creative Commons License 2007.10.14 0 0 197
A legközelebbin ott a helyed! Kár, hogy Agibo olyan nagyon őrizte a láncát, én bizton lenyúltam volna... :DDD Írtó izléses, csodás darab.

Bubsza, drága, sajnos a közösre csak kis időre tudok menni, mert akkor van a csoportfoglalkozás is. talán dél körül ot leszek...
Előzmény: kállószilvi (195)
agibo Creative Commons License 2007.10.14 0 0 196
Emlegettünk Szilvi. Büszkén mutogattam a tökfesztiválon nálad vásárolt nyakláncot. Mondhatom, sikere volt. Szerintem, eljön majd az az idő, amikor Te sem menekülsz meg egy topictalitól. :)
kállószilvi Creative Commons License 2007.10.14 0 0 195
Sziasztok! Már régen voltam a gépnél.A zsugorka érdekes lehet szerintem is.Néztem a csanaki táborról készült képeket nagyon klassz.Igazi rajongó képes csak a földön ülve is varrni.Kérdés:hogyan lehetne meghívatni magamat egy ilyen talcsira,persze vinném a gombjaimat is.A végén még én is foltos leszek,de akkor végképp semmire nem lesz időm.Helló
bubsza56 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 194

Köszi Évikém!:c)

Abban a nagy rohangálásban,a nem is nagyon lehetett rendesen beszélgetni, de talán legközelebb több idő lesz rá! Majd a Bp.i közösvarráson talizunk:c) Remélem:c))

Előzmény: 36évi (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!