Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 2019.08.06 0 1 8787

Ezt itt neked senki sem fogja erdemben megvalaszolni.

 

A eset: aznap lex@rjak hogy ki mekkora es hany darab kezipoggyaszt visz

B eset: penzt kell gyujteni, igy aztan szoros ellenorzes lesz, minden csomag megmerettetik, ami belefer a kutricaba, az nem fizet, ami kilog akar egy mm-t is az fizet.

C eset: valahol a ketto kozott, szimpatia es/vagy saccolometria alapjan kutricaznak

 

-seci

Előzmény: Ida14 (8786)
Ida14 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 8786

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy Ryanair légitársasággal megyünk szeptemberbe Londonba. 

A bőröndöm 56-57 x38x20 cm az 55x40x20. Az az egy1-2 cm elsőbbségi beszállásnál plusz pénz lesz? 

Nap1 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 8785

Sziasztok!

Valakit érdekelne 4 jegy átvétele augusztus 22-én a Harry Potter Stúdióba?

A barátnőméknek közbejött valami, nem tudnak elutazni.

Kőkapu1 Creative Commons License 2019.07.30 0 2 8784

Ingyenes és szuper program a Sky Garden (kilátó és kert a 35. emeleten). A lényeg, hogy előre kell időpontot foglalni az oldalukon keresztül. 

https://skygarden.london

 

 

A Shard kilátója is szuper, de az viszont eléggé zsebbe nyúlós (habár fantasztikus élmény volt). 

Előzmény: erikanyu (8773)
Irenee Creative Commons License 2019.07.30 0 0 8783

Az belefér, mert szeptemberre kell .Köszi még egyszer.

Előzmény: seci (8782)
seci Creative Commons License 2019.07.29 -1 0 8782

Nezegesd meg indonkent a nationalrail.co.uk oldalan, de ez "normalis" jegy :) ugyhogy nem valtozik az ára (csak minden jan 1-en, amikor minden jegy dragabb lesz ugy 3-5%-kal)

-seci

Előzmény: Irenee (8781)
Irenee Creative Commons License 2019.07.28 0 0 8781

Köszi, ha nem muszáj, nem venném meg előre.

Előzmény: seci (8780)
seci Creative Commons License 2019.07.28 -1 0 8780

Ez ugy nez ki a rendes jegyár (jovo het vegere is ennyi), 5 fo mar csoportnak szamit a Southwestrains-en, 4-en 2 araert mennek, 5-re nem tudom hogyan megy az arkepzes. 

-seci

Előzmény: Irenee (8779)
Irenee Creative Commons License 2019.07.28 -1 0 8779

Vonatjegytudósok segítségét kérném:

Bournemouth-Wool között néztem South Western Railway oldalán szombati napra Super off peak day return jegyet 5 személyre 25 fontért. ?Ez a jegy csak online ennyi, vagy helyben is meg tudnánk venni?Vagy csak limitált darabszámú, és később már online se lesz?

cassano71 Creative Commons License 2019.07.25 -1 1 8778

Én csatlakozva secihez ennyi időben "elsőlondonozásra" inkább csak sétálgatnék, Temze part, parkok, beülni egy-két pubba, ilyesmi. Ha nagy múzeumrajongók vagytok akkor azokból egyet beiktathattok, de az időigényes program azért. Sok van, nem egy közülük ingyenes és egyik jobb mint a másik, ebben a műfajban nagyon jók a britek.

Esetleg a HMS Belfast ha érdekli a férjedet az ilyesmi, bár az nem ingyenes:-) Csak azért jutott eszembe mert az nagyon útba esik úgymond, Temze part ugye, nem kell érte kimetrózni nemtudomhova.

 

Előzmény: erikanyu (8773)
hooker007 Creative Commons License 2019.07.25 -1 1 8777

Natural History-ba még nem jutottam el , mert mindig kilométeres sor volt :(

Na majd talán a köv Londoni úton :))

Előzmény: seci (8776)
seci Creative Commons License 2019.07.25 -1 1 8776

Pontosan, de ha 1.5 napod van Londonra es nincs iteletido - miert is toltenel el 2-3 orat abbol a keves idodbol egy muzeumban? Persze lehet, hogy valaki muzeumbuzi, vagy mondjuk mumiat akar latni (vagy a csuda tudja meg mit, ami ott van, Mo-on meg nincs), akkor megertem. De lehet, hogy mondjuk egy Science Museum-ot vagy egy Natural History Museum-ot jobban ertekel (es meg van kb 20 ingyenes muzeum, nem olyan regen linkeltem be).

 

-seci

 

Előzmény: hooker007 (8775)
hooker007 Creative Commons License 2019.07.25 0 1 8775

British museum hatalmas :) 

célirányosan érdemes menni, mert ha valaki az egészet be akarja járni az nem 1 nap :)

 

Én már háromszor voltam, de még mindig nem tudtam bejárni a teljest :)

seci Creative Commons License 2019.07.25 -1 1 8774

British Museum ingyenes es nem igazan vannak szerintem sorok. Viszont én szemely szerint vagy esti programnak ajanlanam, vagy esonap esetere.

Buckingham Palace nagyon nem ingyenes :) es csak nyaranta van nyitva 1-1.5 honapra es elore kell jegyet foglalni.

-seci

Előzmény: erikanyu (8773)
erikanyu Creative Commons License 2019.07.25 -1 0 8773

The Bryson Hotel, lett a választás. Nem olcsók a szállások valóban, de inkább központ az időspórolás miatt. Köszönöm az ötleteket, nézelődöm folyamatosan. British Museum látom ingyenes, hosszú sorra kell számítani ? Buckingham Palace is ingyenes? 

 

seci Creative Commons License 2019.07.25 -1 2 8772

Szoval kb ez :)

-seci

Előzmény: hooker007 (8771)
hooker007 Creative Commons License 2019.07.25 -1 1 8771

Hyde park és  Buckingham Palace és British Museum én beleraknám a listába :)

Szállásnál én a központba nézelődnék , mert ilyen kis időnél sajnos számít a beutazás is :(

 

Jó hely pl az Earls Court vagy a Kings Cross környéke. / nem a legolcsóbb kategória, de ezektől szinte bármi megközelíthető gyorsan /

Előzmény: erikanyu (8769)
seci Creative Commons License 2019.07.25 -1 1 8770

Ebbe sok minden nem fog beleferni, de pl egy rendes seta a Temze mindket partjan a Parlamenttol a Towerig + St James/Hyde Park siman belefer.

Esetleg + egy kis kiruccanas Greenwich-be.

Nyilvan ez akkor szep es jo, ha nem fog szakadni az eso es nem lesz hozza orkanszeru szel.

 

+ DK Eyewitness Top 10 London - es olvasgassatok!

 

-seci

 

Előzmény: erikanyu (8769)
erikanyu Creative Commons License 2019.07.21 -1 0 8769

Sziasztok! Szeptemberben férjemmel mennénk Londonba 3 napra. Ebből az első nap kb.  délután 5 órától él, másnap egész nap, utolsó nap már hazaút. Mint első londoni útra mit javasoltok megnézni? Szállást is most keresgélek még. Minden infót köszönök, persze igyekszem vissza is olvasni. 

matekem Creative Commons License 2019.07.20 -1 0 8768

Sziasztok! Egy napot leszek Londonban augusztus végén, majd onnan tovább utazom. Mit érdemes belezsúfolni szűk egy napba? Milyen látnivalókon essek túl? 

hooker007 Creative Commons License 2019.07.12 -1 0 8767

köszönöm az infokat.

Idén én is ki akarom próbálni ezt a járatot valamikor decemberben.

A beszámolok alapján megéri :)

Előzmény: p6y8tt (8766)
p6y8tt Creative Commons License 2019.07.11 0 2 8766

Sziasztok,
December után újra Londonban, kipróbáltam a LOT reggeli LCY járatát.
25 000 Ft volt egy irányba, 62-en voltunk a 106 személyes gépen szóval nagyon kényelmesen elfértünk és pontos is volt. Csak ajánlani tudom.
A lábtér nagyon kellemes, az ingyenes fedéldezi kínálat egy csokis nápolyi, és víz/tea/kv. A leszállásnál tényleg meredekebben ereszkedik és leszállás után satufék. 

 

Szállás Covent Garden Travellodge volt, céges rate-tel 111 font per éj, nagyon jó helyen van, de a szobák nagyon retro-k. Érdemes kimenni a London Eye mellett az Underbelly fesztiválra, jó hangulat és jó sörök kellemes látvány mellett.
 

cassano71 Creative Commons License 2019.07.10 -1 0 8765

Anchor Tap a Tower Bridge lábánál, a pint of Alpine Lager £2.30. De nem én ittam csak olvasom neten:-) Más kérdés hogy milyen sör ez, gondolom nem egy nagy szám, nem túl valószínű hogy érdemes oda elmenni csak azért hogy mondjuk £2-al kevesebbért igyon az ember egy sört. 

Egy másik: Shakespeare's Head pub Holbornban, ez is nagyon központi amúgy, metróállomás mellett. Itt a pint of Greene King IPA £2.99.

Ha nem is pont az olcsó sörért, de magért a berendezésért, hangulatért ebbe az Anchor Tapba érdemes lehet benézni, úgyis olyan helyen van ahol könnyen lehet amúgy is előfordul az ember, a Tower Bridgnél ugye. 

Előzmény: Jahno (8762)
Jahno Creative Commons License 2019.07.10 -1 0 8764

Nekem ott valami helyi erő mondta, hogy a Ginisz az nem sör, hanem az Ginisz. Aztán nem akartam mondani, hogy ok, azt meg is iszom és jó, de a többi élesztőízű és lóhúgyos cuccot s inkább hagyjuk a fenébe. Már nem is tudom miket ittam, Carling az tuti, többit megjegyeztem de szerencsére csak rövid időre.

Előzmény: seci (8763)
seci Creative Commons License 2019.07.10 -1 0 8763

Szoval a magyarorszagi sör definicio szerint itt ugye lager. A bajoroknak/osztrakoknak/belgaknak meg van ugye "rendes" barna soruk is, meg weissbierjuk.

Itt meg van ugye az ale, meg a stout/bitter. Persze van lager is, leginkabb a focidrukkereknek.

[Nem mintha nagy sorivo lennek]

 

Aztan itt van a T.E.A. :) https://www.hogsback.co.uk/ Na csapra is verek a hutobol egy Hazy Hog-ot!

 

-seci

Előzmény: Jahno (8762)
Jahno Creative Commons License 2019.07.09 -1 0 8762

Azt hittem sörről beszélünk :-D Én kb. 4 éve jártam arrafelé dolgozóba, de ott a 3 fontosat már vidéken is keresni kellett, annyiért már kvázi lengyel boltba kellett beesni. Sarki kocsma nem sok volt, egy helyen akcióztak 2 Fontért, többnyire már akkor 4-5 közt ittam az akármit. Ezek mondjuk itallapok alapján simán ellenőrizhetők.

Előzmény: Zs... (8761)
Zs... Creative Commons License 2019.07.09 -1 0 8761

Sztem külső kerületekbe el sem fogok jutni, úgyhogy ez nem segít. De ha el is jutnék, akkor is Guinness-t innék, szóval tulképp mindegy is ;o)

Előzmény: cassano71 (8760)
cassano71 Creative Commons License 2019.07.09 -1 0 8760

Sajnos seci jól mondja, mondom ezt én úgy hogy nem vagyok éppen egy sörös. Azért az árakat látom, pubba be szoktam menni ott mert szeretem a hangulatát, én is cidert iszok általában ilyenkor mint seci:-)

Szóval HMS Belfast melletti fancy helyen csapolt Guinness... hát, az hamarabb lesz 5 font felett szerintem mint 2 font körül sajnos. De mondjuk 4.50-5 fonttal kalkulálhatsz. Más kérdés hogy egyéb csapolt sörök külső kerületekben lévő pubokban kaphatók mondjuk 3 fontért is. Az se kevés persze.

 

 

Előzmény: Zs... (8757)
Zs... Creative Commons License 2019.07.09 -1 0 8759

Annyira gyorsan sajnos nem tudok inni, megmelegedne. Meg kulonbenis, a dobozost hiaba hivjak draughtnak, attol az meg nem lesz az. Ha mar egyszer Londonban vagyok, akkor a csapolt legyen valoban friss es csapolt, szoval marad az egyszer elunk. Majd megsporoljuk a buszjegyen ;o) 

Előzmény: seci (8758)
seci Creative Commons License 2019.07.09 -1 0 8758

Nem igazan... 4.50 and up-up-up... szerintem legalabbis.

Bar mi mostansag cidert iszogatunk, mondjuk tok mindegy, mert az sem olcsobb.

De mondjuk 10x 440ml es Guinness Draught most epp £9.25 az ASDAban (de mashol sem tobb £11.50-nel) - szoval megveszed, behutod, kiviszed magaddal a Temzepartra es elkortyolgatod. Vagy azt mondod, hogy "A fenebe, egyszer elunk!"

-seci

Előzmény: Zs... (8757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!