Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2018.12.31 0 0 569

A világ leghíresebb élsportolóinak vizeletét kellene desztillálni, és azt itatni minden csecsemővel.

Én megmondtam.

pert2 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 568

Ez nem igaz, a kommersz szeszesitalokban a hatvan szazalek desztvizhetvkevernek harminchet szazalalek tiszta alkoholz meg nemi aromat, s a jonep vidaman issza:-)

Előzmény: Törölt nick (562)
55judit Creative Commons License 2018.12.31 0 0 567

tudatni

Előzmény: 55judit (566)
55judit Creative Commons License 2018.12.31 0 0 566

Ó, tényleg! Erre hogy nem gondoltam!  Igazad lehet. Valóban előfordulhat hogy annyira gyorsan jön a rosszullét, hogy nem érkeznek tudni másokkal. Na most kezdtem el aggódni. :(

Előzmény: jogértelmező (565)
jogértelmező Creative Commons License 2018.12.31 0 0 565

" Miért egészségtelen a desztillált víz? A rendszeres fogyasztók közül erre még senki nem talált választ. :) "

 

Ha a bélflórájuk nem kedveli, úgy legyengülnek a hasmenéstől, hogy nincs erejük írni.

Előzmény: 55judit (564)
55judit Creative Commons License 2018.12.31 0 0 564

A szutyaknak a "zamata" ami 3.8 l csapvíz desztillálása után az edényben lerakódik, valóban kimarad a desztvízből. De valamiért nekem ez nem hiányzik. Ha számodra ettől ízletes, akkor  igyál sokat! :)

A fotó sajnos nem láttatja a réteg valódi vastagságát és a bűze sem prezentálható, de aki készíti a desztvizet, az tudja miről beszélek.

 

A kérdésre ez idáig senki nem válaszolt saját tapasztalata alapján: Miért egészségtelen a desztillált víz? A rendszeres fogyasztók közül erre még senki nem talált választ. :)

 

Előzmény: Törölt nick (563)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.31 0 0 563

"miért nem találok negatív tapasztalatokat."

 

tessék. az előbb írtam: ízetlen.

Előzmény: 55judit (557)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.31 0 0 562

"a desztillalt viz mert rossz ize van"

 

pocsék. ihatatlan.

Előzmény: pert2 (556)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.31 0 0 561

"akkor sem literszámra"

 

több liter csapvizet egyszerre meginni szintén veszélyes.

Előzmény: Mungo (554)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.31 0 0 560

"Alkoholisták is szoktak dicsekedni a halálukig, hogy nekik nem árt a szesz."

 

rövidtávon az alkohol többet árt azoknak, akik kénytelenek elviselni egy alkoholistát.

Előzmény: jogértelmező (552)
pert2 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 559

Van egy kollegam aki tiz eve desztillalt vizet iszik es paleo dietsn vav es meg mindig egeszseges. Kulonben semmivel se kulonbozik a hamburgerzabalo es csapvizivo tobbsegtol.

Előzmény: 55judit (557)
55judit Creative Commons License 2018.12.31 0 0 558

Megtoldanám annyival, hogy a téma visszaolvasásakor másoltam ki a tapasztalatokat, és az első 1-2 oldalon szereplő  kimaradt. Azokért már nem mentem vissza. :))

Előzmény: 55judit (557)
55judit Creative Commons License 2018.12.31 0 0 557

Mindenki alkothat véleményt a desztvíz ivásról, amit itt többen meg is tesznek. Leginkább olyanok, akik nem isszák csak olvassák. Az interneten minden fent van és annak az ellenkezője is, mindenki azt az irományt teheti magáévá, ami számára szimpatikus. Én is sokat kutakodtam ez ügyben és most azon tűnődöm, miért nem találok negatív tapasztalatokat. Még senki nem írta le hogy fáj tőle a fejem, hasmenésem lett, szívritmus zavarom van mióta iszom, ezért és ezért hagytam abba. Talán azért maradnak titokban ezek a tapasztalatok, mert a megbetegedett embereknek az a célja hogy minél többen a sorsukra jussanak? Vagy mi? Pozitív fogyasztói tapasztalatot viszont annál többet olvastam már, és most kihagyhatjuk azokat, akik desztvíz készítő készüléket forgalmaznak. Ne is menjünk messzebb ennél az oldalnál:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134256215&t=9164658

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138394903&t=9164658

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138423373&t=9164658

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140558274&t=9164658

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140563571&t=9164658

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141351889&t=9164658

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143863359&t=9164658

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144135713&t=9164658

 

Saját tapasztalatok is körvonalazódnak már, de nálam még nem látványosak. Viszont az eddigi eredménynek is örülök, és eszemben sincs abbahagyni a desztvíz fogyasztását. :)

pert2 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 556

Alapvetoen azertegeszsegtelen a desztillalt viz mert rossz ize van, annak idejen kemia laborban persze megkostoltuk es gusztustalan edeskes ize volt. Egyebkent megfelelo soutanpotlas mellett akar desztvizet is szopizhat aki azt akar.

jogértelmező Creative Commons License 2018.12.30 0 0 555

Először is azt kéne megtudni, hogy miféle vizet isznak az éves kiküldetésben lévő asztronauták, és miért pont olyant.

Mungo Creative Commons License 2018.12.30 0 0 554

De ezzel ugye nem azt akarod mondani, hogy a desztillált víz a gyomorból egy az egyben eljut az agyba ( vagy máshová a szervezetben ), hogy ott ödémát okozzon ?

 

Mint írtam ehhez azért sokat kell egyszerre meginni. A szervezetünk képes tolerálni a kisebb mennyiségű desztillált víz bevitelt, de ha a vér sótartalma erősen csökkenni kezd, annak súlyos következményei lehetnek. 

De a desztillált vizet propagálók, nem egyszerűen megisszák, hanem pl főznek vele, a leves már távolról sem desztillált víz. Ha meg megisszák, akkor sem literszámra. (pl óránként egy litert, vagy többet.) 

A normál vizet ivók néha vízivó versenyt rendeznek, ilyenkor is előfordul súlyos baleset.

Előzmény: JozsBiker (549)
mistii Creative Commons License 2018.12.30 0 0 553

Igaz :)  :) 

Előzmény: jogértelmező (552)
jogértelmező Creative Commons License 2018.12.30 0 1 552

Alkoholisták is szoktak dicsekedni a halálukig, hogy nekik nem árt a szesz.

Előzmény: mistii (551)
mistii Creative Commons License 2018.12.30 0 0 551

Én egy hete iszom a desztillált vizet . És még nem haltam meg :) .....Sokan azt írják ,hogy életveszélyes ! :) Én egy jó minőségű ásványvizzel próbáltam ki elősször a szerkezetet .Nagy kár ,hogy nem fotóztam le ,hogy mennyi szutyok maradt a doboz alján  .Most csap vizet desztillálok ..

mistii Creative Commons License 2018.12.30 0 0 550

Szerintem ha a fele igaz máris érdemes deszt vizet inni .

Előzmény: Fat old Sun (547)
JozsBiker Creative Commons License 2018.12.30 0 0 549

De ezzel ugye nem azt akarod mondani, hogy a desztillált víz a gyomorból egy az egyben eljut az agyba ( vagy máshová a szervezetben ), hogy ott ödémát okozzon ?

 

Előzmény: Mungo (545)
JozsBiker Creative Commons License 2018.12.30 0 0 548

Én még nem ittam, egyelőre a tapasztalatokat-véleményeket gyűjtöm :-)

 

Előzmény: 55judit (542)
Fat old Sun Creative Commons License 2018.12.30 -1 1 547

Ilyen kis helyen ennyi hülyeséget összehordani szép teljesítmény.

Előzmény: mistii (546)
mistii Creative Commons License 2018.12.30 -2 1 546
Mungo Creative Commons License 2018.12.29 -1 1 545

talán ozmózissal.

Az ozmózis először a sejtfalakat teszi próbára, amig ki nem pukkadnak. Először többnyire agyi ödéma keletkezik, aztán a többi szerv is megadja magát. A hívők szerencséjére ehhez elég sok desztillált vizet kellene meginniuk, amit általában nem tesznek, mert már kisebb mennyiségtől is "megvilágosodnak" és fennen hírdetni kezdik, milyen csoda történt velük.

Előzmény: Törölt nick (544)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.29 -1 0 544

"Azon tűnődöm, vajon hogyan kerül a kolléga ereibe a nagynyomású desztillált víz?"

 

talán ozmózissal.

Előzmény: Fat old Sun (543)
Fat old Sun Creative Commons License 2018.12.28 -1 1 543

Gyakorlati hatása az erekben a nyomás alapon működő tisztítás,amivel kvázi mint slaggal az autót levereted az érfalakról a salakot

 

Azon tűnődöm, vajon hogyan kerül a kolléga ereibe a nagynyomású desztillált víz?

Előzmény: phothock.hu (527)
55judit Creative Commons License 2018.12.28 -1 0 542

Köszönöm, és megfontolom majd. :)

 

Mikor használatba vettem a gépet, sokkoló élményben volt részem. Használat után még meleg volt az edény mikor felnyitottam a tetejét, és valami rettenetes bűz csapott fel. Az edény alján vastag fehéres, szürkés üledéket láttam. Alig tudom elhinni, hogy 3.8 l csapvízben ennyi szutyak úszkál, én pedig évtizedekig ezt ittam. Elképzelhetőnek tartom, hogy az eddigi sok megbetegedésemben szerepe volt ennek is.

 

Most jó érzéssel tölt el hogy tiszta vizet iszom, és tiszta ételt eszem. Nem vízkövesek az edényeim, nem kell súrolni semmit.

Szeretném elvégezni a desztvíz kúrát, de egyenlőre azon kell dolgoznom hogy képes legyek napi 1.5 l-nél több folyadékot inni. Az a baj, ilyen hidegben inkább kevesebbet kívánok mint többet. Kicsit megerőltető, de igyekszem. :) Amint sikerül feltornászni a mennyiséget kb. 3.5 l-re, belevágok.

 

Te mióta iszod a desztvizet? Van már tapasztalatod?

Előzmény: JozsBiker (541)
JozsBiker Creative Commons License 2018.12.27 0 0 541

Saját tapasztalatról az esetben fogok írni, ha a fórum kérdésre tudok válaszolni. Mert ugye ha pozitív tapasztalatot írok, azzal OFF-olom a témát amit nem szeretnék. Annak máshol van a helye.

 

Mint a topic indítója engedélyezem számodra, hogy egy kicsit rugalmasabban kezeld a címet, pl. "Már miért lenne egészségtelen a desztillált víz ?" vagy "Ugye nem egészségtelen a desztillált víz ?" formában :-). Így már nem minősül offtopicnak a tapasztalatok leírása, amire szerintem többen is kíváncsiak lennénk.

 

Előzmény: 55judit (538)
jogértelmező Creative Commons License 2018.12.26 -1 1 540

* ... A vezetékes víz fogyasztása tehát hazánkban biztonságos, ráadásul a szervezet működése szempontjából fontos ásványi anyagokat, nyomelemeket tartalmaz. Ezzel szemben a desztillált vízről ugyanez nem mondható el: károsítja a szervezet só-víz háztartását. Mivel a vízben jobban oldódnak az ásványi sók, mint a vérben, a desztillált víz mintegy kimossa azokat a szervezetből, megnövelve ezáltal különböző hiánybetegségek kialakulásának esélyét. Egy nem kellőképpen kiegyensúlyozott étrend mellett ez komoly egészségügyi kockázatokkal járhat. Nagyobb mennyiség elfogyasztása életveszélyes lehet. ...*

 

Innen idéztem:

https://femina.hu/egeszseg/desztillalt_viz_fogyasztasa/

 

Akinek több a pénze mint az esze, költsön sokat desztillált vízre - lehetőleg legálisan, mert az ÁFÁ-val a többség jól jár.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!