Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 189

Sziasztok! Hát azt hiszem nekem se a lefogyással lesz a gond... A magasságom miatt asszem nekem is ez lesz a sorsom... ki kellpuhatolnom,hogy mi a mennyiségem és tartani magam egy életen át...se merthogy a kor előrehaladtával csökken az energiaszükséglet. ennyit az emancipációról... :P

Amúgy szépen fogyok továbbra is,kerek 57 kg vagyok most. Pedig minden nap belefér egy kis édesség,tegnap barbarakenyerét(kicsit se diétás,margarinos tészta benne dió,mandula,mogyoró, csoki,mazsi...) sütöttem és ettem is,mert itt volt egy rakat kisgyerek bográcsoztunk(na a bográcsgulyást viszont kihagytam,inkább a süti...) mivel itt voltak a gyerekek,csek este volt időm egy 25 percet kardiózni,mert a fürösztés,altatás fix idős program.

 Na lépek is főzni.

Előzmény: Gigoria (185)
Malyika Creative Commons License 2012.05.20 0 0 188

Igen ezt én sem gondoltam hogy beszélni kellene erröl.

De jó lecke volt ez nekem.Most már van a cégnél a szekrényemben 3 db kapuciner csoki is aminek a kalóriája csak 140 de ha baj van megehetem.

Tudtam én hogy erre hajlamos vagyok könnyen leesik a vércukrom.

de aznap reggel szolt a fönök hogy ma jó lenne ha mindenki tudna maradni.

Mivel semmi bajom nem volt 14:20 kor nyugodtan maradtam. Folyadékot ittam .

Ma este falé még jövök s irok 1-2 finomságot alacsony kalóriákkal.

 

Legyetek jók.

 

 

Előzmény: Gigoria (187)
Gigoria Creative Commons License 2012.05.20 0 0 187

Igen ezt nem beszéltűk. Kaja és víz nálam kötelező tartozéka a hátizsáknak.

 

Ja igen én könnyen megoldom, ha éhes vagyok akkor azonnal eszem. Különben begörcsölnek az izmaim(hát)

 

9-17.30-ig szép!

 

Én ha tudom, hogy bizonytalan a kajálásom inkább megeszem 600-at reggelire

Előzmény: Malyika (186)
Malyika Creative Commons License 2012.05.20 0 0 186

Sziasztok.

 

Sajnos én sem szolgálhatok jó hirekkel:(

A héten kedden sajnos kicsit rosszul lettem és most többet kell ennem. Parancsba kaptam apátol hogy 1500 -nál kevesebbet nem ehetek.

Kedden reggelire ettem 200 gr joghurts salátát ugy 9 óra körül, legközelebbi étkezésem 17:30 amikor hazaértünk.

Sajnos kötelezö tulóránk volt a héten és én nem vittem ebédet keddre.

Amire hazaértünk már vert a viz és remegtem mint a kocsony.

Gondolom nem kell mesélnem vajon mit kapta a páromtol ezért:((((

Ma reggel mérlegetem és fel is jött 0,5 kg.

Igy most reggel 70,7 voltam.

De azért csütörtökön már elmehettem futni is 22 percet futottam.

Nem adom fel majd kicsinyenként lemegyek ujra 1200 kcal-ra.

Ja s többet nem megyek el ugy hogy ne legyen nálam egy kis HT-kesz.

 

Szép hétvégét mindenkinek.

Előzmény: Gigoria (185)
Gigoria Creative Commons License 2012.05.19 0 0 185

Jó estét

 

Vagyok én is, csak nyár van!

 

Csinálom a pogit, amit korábban írtam. 

 

Módosítások

- belekevertem a túrót a tésztába

- sütőben kelesztettem nagyon jó! Legkisebbre állítottam a sütőt, tettem bele tepsibe vizet

egy másik olajos tepsibe a tésztát megkentem olajjal a tészta tetejét, hogy ne száradjon 10 perc után elzártam a sütőt. A folytatás ua mint a hagyományos kelesztésnél hajtogatásnál, csak a langyos sütőbe pihentettem

 

Nagyon tuti könnyű tészta lett belőle.

 

Malyika: Úgy jártam mint te a multkor egy csomó liszt kellett pluszba. Jó nyomi lehetett a liszt. Nem találtam a szivecske kiszúrót : (. Nem baj így is örül majd neki a férjem.

 

Teljesen ki vagyok akadva: pillanatok alatt felszedek 2 kg-t és 2000kcalt se eszek. Egy életen át 1700 brühühü

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 184

Ezt találtam,egy próbát megér...

Fogyókúrás rántott ponty

 
Hozzávalók:

  • 6 szelet pontyfilé
  • Ízlés szerint tengeri só
  • 2 evőkanál teljes kiőrlésű búzaliszt
  • 2 db tojás
  • 3 dkg zsemlemorzsa
  • 0,5 dl olaj
  • Citrom

 

Hogyan készítsd el?

A halszeleteket besózva kb. fél órán keresztül állni hagyjuk. A panírozás ugyanúgy történik mint hagyományosan azaz először a teljes kiőrlésű búzalisztben, majd a tojásban és végül a zsemlemorzsában forgatjuk meg a pontyszeleteket úgy, hogy mindenhol elfedje a bunda. Az olajat egy mélyebb edénybe öntjük és az előkészített halszeletek mindkét oldalát az olajba mártjuk.
A teflonserpenyőt olaj nélkül felhevítjük, majd ebbe tesszük a szeleteket. Fedő alatt kezdjük sütni az egyik oldalát mikor az megpirult megfordítjuk és fedő nélkül a másik oldalát is pirosra sütjük.
Tálaláskor citromkarikával és petrezselyemzölddel díszítjük.
A recept 6 személyre szól, adagonként 293 Kcal.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 183

Sziasztok! Tegnap vettem egy jó nagy ponttyot,mert megfogadtam,hogy idén sokkal több halat fogok enni(gyerekkoromban rengeteget ettem) és nekem nem jön be a tengeri hal annyira.Meg is pucoltam ,meg letettem fagyasztóba két szeletenként,egy szelet kb 20 deka. A kalóriatartalma 140,ami nem sokkal több mint a csirkecomb,szóval belefér. Van valakinek ötlete diétásabb elkészítésre? Első kanyarben párolni fogom,az tuti,de gondolkodok még grillezésben is...Valakinek van tapasztalata pl fűszerezésben? Sok volt benne a haltej is,ami ugyan elég zsíros...Kalóriát csak az ikrára találtam,de sztem kb megegyezik~200/100g...de imádom,ezért kerestem egy receptet rá ami kicsit kompenzálja:

Zöldséges haltejleves:

A haltejet meg a vegyes mirelit vegyeszöldséget sós vízben lassú tűzön megfőzzük, kevés borssal és bebérlevéllel. Ha megfőtt citromlével ízesítjük,és tejfölös liszttes habarással besűrítjük. Én a végén egy fokgagymát is zúztam bele,nagyon fini lett,és annyit ettem,hogy 300 cal-ban megállt :)

Malyika Creative Commons License 2012.05.16 0 0 182

Sziasztok.

 

Igen büszke is vagyok mind a kettöre:)

Szeretem öket. Tinikorral nem mondhatnám hogy bajom lenne.

Mind a kettö gyerekem jó természetü és könnyen kezelhetö.

Gábor sokmindenben kikéri a véleményem és meg is fogadja.Mondhatnám hogy a kisebb zökkenésekkel de tuléljük a tinikort.

Szerintem te se félj attol ha eléritek mert nem olyan vészes.

Probálj meg velük sokat beszélgetni s legyél nyitott mindenre.Én inkább a barátjuk vagyok mint az anyukájuk de ha kell kemény is tudok lenni:))))

Bizalom oda és vissza:szerintem ez a kulcs a gyerekekhez.

 

 

Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 181

Szép gyerekek,büszke lehetsz rájuk. Hogy viseled a tinikorukat? Nekem már előre féj a fejem, tuudván,hogy én milyen voltam... Ilyen világban sok veszolynek vannak kitéve. Bocs az offért.

Ma eőszedtem a hula hopp karikámat,három éve vettem,akkor jó alakformálónak bizonyult,mert a derekamon elég makacs a felesleg.

Előzmény: Malyika (180)
Malyika Creative Commons License 2012.05.14 0 0 180

Ö a fiam.

 

 

 Ö a lányom:

 

Előzmény: Malyika (179)
Malyika Creative Commons License 2012.05.14 0 0 179

Sziasztok.

 

brennberg: A fiam 16 éves 180 magas és már csak 91kg.

Nem mondanám kövérnek csak van neki egy kis pocija.

Ö apukájára ütött és hizosabb alkat,"persze nem veti meg a finomabb ételeket se:)

Van egy 13 éves lányom is ö 158 magas és 52-51 kg ,na ö már sokkal finnyásab és nem is hizik.

 


 

 


Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 178

Ezt most találtam, elég részletes,talán hiteles is : http://www.novagyok.hu/dieta

Bánatkő Creative Commons License 2012.05.13 0 0 177

Nagyon fontos, amit írsz. Ezek az előre gyártott étrendek (jó esetben dietetikus csinálta, rossz esetben...) általában elég bonyolultak, a nagy többségnek szerintem nincs ennyi ideje folyton főzőcskézni. Sokszor a hozzávalók beszerzése nem könnyű, vagy túl drága. Ezért is fontos a saját szokások beépítése a határok közé, különben hamarabb feladja az egyszeri életmódváltó.

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 176

Én az első naptól vezetek táplálkozási naplót,hogy ne csapjam be magam,és mindig tudjam aznap még mennyi fér bele.egy sima füzet,és ennek a végébe írtam a kalóriatáblázatokat(külön húsok,zöldségek,stb,még a szeszes italok is...)hogy mindig kéznél legyen. Hogy mit szeretsz enni azt te tudod,max az arányokon változtass,mert ha tőled idegen sémát követsz,akkor ha lefogytál,és abbahagyod visszahízol. Pbáld minél természetesebben kezelni,és akkor egy idő után magától megy szinte. Nekem az a tervem,hogy ha lefogytam a szinten tartó kalóriát is számolni fogom,amíg nem rögződik rutinszerűvé.

Előzmény: Nefertiti_22 (173)
Bánatkő Creative Commons License 2012.05.13 0 0 175

Pl. : http://www.vitalitas.hu/olvasosarok/online/dieta/2002/9/4kilo.htm

 

vagy: Nonó étrendje

 

 

De ha ráguglizol az "1200 kalóriás étrend", "1200 kcal" hívószavakra, millió találatod lesz, csak győzzed kiválogatni az értelmes infókat belőle (elég sok a "selejt" is).

 

 

Előzmény: Nefertiti_22 (171)
Bánatkő Creative Commons License 2012.05.13 0 0 174

Mindig nyers, tisztított állapotban. Tehát, ha a rizsadag öt deka, az még főzés előtti öt deka. :-)

Előzmény: Nefertiti_22 (173)
Nefertiti_22 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 173

:)

Az alapanyagokat "szarazon" kell osszemerni? pl a rizset... vagy miutan megfozztuk?

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 172

A kilencven napos nem tesz jót az emésztésnek. Én úgy egyszerúsítettem a dolgom,hogy kiírtam a táblázatot magamnak,persze ami nekem nem lényeg,azt nem. miközben írtam,is memorizáltam.Reggelire én jóreggeltkekszet eszek,azon rajta van,hogy mennyi van benne.Csomó olyan kaja van,amin darabra rajta van a kalóriarartalom. Főzésnél kell összeadni a tömegeket meg a kalóriákat,és visszaosztani egy adagra,attól függően,hogy mennyit akarsz belőle enni. Sok előnye van a kalöriaszámolásnak.

Ma az egyik szemem sír a másik üveg,mert a férjem évfordulónkra főzött:rántott camambertet áfonyamártással... 10dgk satot ettem,így is 600 cal lett az ebédem persze köretet nem ettem,el vagyok szokva az ilyen tápláló kajáktól,utána úgy éreztem kidurranok.Nem akartam megbántani hogy nem eszek,meg jól is esett,de vacsira biztos csak egy könnyű sali fog csak lecsúszni.

Előzmény: Nefertiti_22 (171)
Nefertiti_22 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 171

Koszonom nektek, minta etrendet hol talalok? Eleg neheznek tunik nekem igy a kezdet, bonyolult, szamolgatni, mericskelni ... de remelem belejovok... mondjuk a 90 napos is mukodik, csak ... az a franya gyumolcs nap ...

Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 170

Én is 155 vagyok,azért ad ki olyan sokat,mert az  a szinten tartó,amit ugye nem akarsz...sztem is 1200,1400 közötti az ideális...

Előzmény: Nefertiti_22 (167)
Gigoria Creative Commons License 2012.05.13 0 0 169

Nem értem ezt a kalkulátort 1910-et ír neked és 1400-at a fogyáshoz

 

Hát szerintem egyél 1200-1500 között, ha nem fogysz eléggé min heti fél kg akkor még mindig lehet 1200-at enni

Gigoria Creative Commons License 2012.05.13 0 0 168

Elég sok, de attól függ hány cm magas vagy és mit csinálsz, ha pl. multiba 8-órás árufeltöltő akkor már nem olyan sok

 

Nekem 1700 a szinten tartáshoz a szükséglet, úgy hogy ülök

Előzmény: Nefertiti_22 (166)
Nefertiti_22 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 167

En 24 evesen, 150cm es 70 kg vagyok :(((

Előzmény: Gigoria (165)
Nefertiti_22 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 166

2040 kaloria/nap... ez nem sok????

Előzmény: Gigoria (164)
Gigoria Creative Commons License 2012.05.13 0 0 165

Amikor 92kg voltam 2100 volt a szinten tartás és 1600 a heti 0,5kg fogyás a kalkulátor szerint

Előzmény: Nefertiti_22 (163)
Gigoria Creative Commons License 2012.05.13 0 0 164
Előzmény: Nefertiti_22 (162)
Nefertiti_22 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 163

Talaltam vmit, de ott 2000 adott ki, az sok sztem, nem?

Nefertiti_22 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 162

Kozben olvasgatok ... :)

Hol talalok olyan kalkulatort?

Ebben a fogyokuraban az a jo, h ehetek valtozatosan minden nap, nem mint a 90 naposban ... azzal elegge megkinlodtam azt a 3 kg :) de ma van gyuminapom, es mar nem birom, az orokos rohangalo napokat, meg ma is, vasarnap leven, nekem nem megy :(

Előzmény: Gigoria (161)
Gigoria Creative Commons License 2012.05.13 0 0 161

1500kcal/nap lassú, biztonságos és elég változatos. Jól megválasztott ételeknél bőséges adagokat lehet enni és ebbe belefér a "bűnözés is" 

 

Ki kéne számolnod kalkulátorral, hogy az mit mond

Előzmény: Nefertiti_22 (158)
Gigoria Creative Commons License 2012.05.13 0 0 160

Van olyan étel amit nem bírtok?

 

Képzeljétek ez volt a második alkalom, hogy olyan sütit(összekeverős nem sütős) ettem amibe sok a margarin és mintha kő lenne a gyomromba. Nem ettem sokat 10dkg lehetett :(

 

Első alkalommal a lelkifurdalásra fogtam a rosszullétet, de most utólag tudtam meg, hogy margarin van benne.

 

Ti értitek?

 

Ha saját túrótortát, kakaóspalacsintát, gofrit, kakaóscsigát, csokit tegnap madártejet ettem semmi bajom nincs, tehát nem a tudat a baj, hogy "rossz" ételt eszem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!