Keresés

Részletes keresés

SimonTheRobot Creative Commons License 2007.07.25 0 0 161
Hello Sanyi!

Én is itt vagyok.
Ahogy mondtam én a pwm-et elő tudom állítani (ahogy Simon is működik), (megnéztem milyen pwm kell a HMI-hez) viszont amit mondtál a jelvisszaküldésről, az merész........

DrBJ!

Azért nem válaszoltam, mert meg akarom nézni ezt a numenta-t, amit írtál.
Hiányosságokat pótolom.
A téma továbbra is érdekel.
Előzmény: Robo-Sanyi (157)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 160
Bocs. Természetesen erősíteni kell a jelet, a beolvasáshoz kellett leolsztani...
Előzmény: Törölt nick (159)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 159
SziaItt vagyok... Bár igazából értelmes hozzászólásom még nem volt. Semmi más infód nincs róla? Amennyiben soros kommunikáció visszajelzés nélkül, arra használható a hangkártya mint kimenet. Persze le kell osztani a jelet. (láttam már így vezérelni digis modellvasutat...)
Előzmény: Robo-Sanyi (157)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.07.24 0 0 158
Én itt vagyok, és ehhez a kérdéshez nem tudok hozzászólni :)
Előzmény: Robo-Sanyi (157)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.07.24 0 0 157

Üdv.

Mindenki, aki régebben ide írogatott, és mostanában benézeget, írjon valamit, mert a többiek is azért nem írnak, mert várják hogy valaki elkezdjen egy témát.

 

Kezdem. :)

 

Hogyan lehet Hitec digitális szervót PC-ről programozni?

Ezeknek a szervóknak a két végkitérését, a fail safe pontját, a sebességét, és a nyomatékát is lehet programozni. Sajna árulnak programozót hozzá, de egy vagyon.

 

 

 

 

Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.07.18 0 0 156
Most prologhoz hasonló, de saját algoritmus. Tanulásnak nem nevezném, mert nincs általánosító-képessége, inkább csak adatkinyerésnek mondanám. A nyelvtani struktúrákból kialakít egy gráfot, ami az objektumok és kapcsolataik halmaza. Aztán azon megy ide-oda.

A későbbieket nem nagyon tudom egyelőre. A neurális hálóban én nem nagyon hiszek, évekkel ezelőtt foglalkoztam vele részletesebben, de nem tennék rá sokat.

A numenta (www.numenta.com) viszont érdekes kezdeményezés, még nem próbáltam ki.

Most a célom az, hogy a nyelvtani szerkezetek egy viszonylag tág, de lehatárolt csoportjára működjön ez az adatkinyerés-válaszadás, úgy, hogy a forrásszövegben meg tudja jelölni azokat a mondatokat, amiket át kell fogalmazni ahhoz hogy fel tudja dolgozni a szöveget.

Aztán jó lenne ez alapján egy viszonylag hosszú és érdekes szöveget (tudásbázist) feldolgozni benne, és akkor elkezdeni mutogatni mindenkinek.

Utána nem tudom. Attól is függ hogy milyen kimenetelt látok az egész előtt, marad-e hobbiprojekt vagy sikerülne valahogy gazdaságilag is hasznosítani. Sajnos ez utóbbi nem ígérkezik egyszerűnek.

drBJ
Előzmény: SimonTheRobot (155)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.07.18 0 0 155
Sziasztok!

De eltűnt mindenki. Szerintem ne hagyjuk ellaposodni ezt a fórumot. Hagy döcögjön a szekér..... :o)

Dr. BJ!
Az érdekelne, hogy a tanulást algoritmizálod (lineáris formulák használata a prolog-hoz hasonlóan), vagy neurális hálózatot használsz.
Esetleg más?

Én nagy fantáziát látok ezekben a fejlesztésekben. Bárcsak én is itt tarthatnék a fejlesztésben...!
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.07.07 0 0 154
Sziasztok!

A lenti példát kábé két éve csináltam, most kezdtem újra a munkát egy olyan hónapja.

Az egész alapja egyelőre egy angol nyelvi elemző, ami az egyes mondatokat felbontja az alany-állítmány stb. részekre.

Amit használok, az a link grammar, http://www.link.cs.cmu.edu/link/submit-sentence-4.html.

De van számos feldolgozó, úgyhogy hosszabb távon nincs ehhez kötve.

Az angol nyelv használatának részben az az oka, hogy ahhoz van kész feldolgozó.

Amit nem tud: jelenleg nem tud megkülönböztetni határozott és általános alanyt. Azért van szó 'the fish..." stb dolgokról a lentiben. Ha az egyik helyen "fish" lenne az alany, a másik helyen meg "the fish", a kettő között nem tudná felállítani az összefüggést.

Épp ezen a részen dolgozom most. Meg azon hogy this, that, he, she stb. is kapcsolódjon a korábban már használt főnevekhez. És egyre nehezebb dolgok jönnek, például szinonímák, idő, stb.

A másik gyengéje, hogy ez a nyelvtani elemző nem a legjobb, sokminden van amit rosszul dolgoz fel. A példámban levő néhány nyelvtani bukfencnek is az az oka, hogy így a nyelvtani elemző azt csinálja amit kell. Azt tudom hogy a példa nem a legtökéletesebb angolsággal íródott.

Kb. ennyi a tudnivaló. C++-ban van, de ez nem annyira lényeges, más is lehetne.

Nagy előnye a projektnek hogy nem kell hozzá alkatrészeket venni :)
Előzmény: SimonTheRobot (153)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.07.06 0 0 153
Ez nekem is tetszik.

Mivel egy gépembernek gondolkodnia kell, fejlesztésednek itt a helye!
Ezekről szívesen tárgyalnék veled részletesen.
Tudsz erről részletesebb leírást adni? Háttérdolgok, stb...

Üdv
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (151)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 152

Szia!

üdv a csapatban!

Természetesen helyed van.Főleg ha építesz alá legalább egy fejet hogy vizuálisabb legyen.Ha bár kicsit FURBY-s.

 

Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.07.06 0 0 151
Hát emberek én is elmondom mit csinálok, már csak azért is mert ez a topic benne van a kedvenzeimben.

Igaz kicsit más, nem robot, de olyan gépet akarok eszkábálni amivel valamilyen szinten beszélgetni lehet.

Amit jelenleg tud a rendszerem, az így néz ki. Mondjuk a következő szöveget "elolvassa", tehát megkapja szövegfájlban:

"The sharks eat fish. The penguins eat fish. The fish eat seaweeds. The fish eat other fish. The whales eat planktons. The penguins lay round gray small eggs. The planktons are gray. The whales are large. The planktons are very small."

És kérdésekre tud válaszolni. Például:

Q: What eats fish?
A: Fish, penguin, shark.

Q: What eats penguins?
A: No valid response found.

Q: What eats seaweed?
A: Fish.

Q: Who eats planktons?
A: Whale.

Q: What lays eggs?
A: Penguin.

Q: What is round?
A: Egg.

Q: Is anything gray?
A: Yes, egg, plankton.

Q: What is large?
A: Whale.

Q: Is anything small?
A: Yes, egg, plankton.

Q: What is very small?
A: Plankton.

Kb. ez. De dolgozom rajta. A fenti példa bugyuta tematikájának meg az angol nyelvnek megvannak a műszaki okai.

Lenne ennek helye a robot és gépember társaságban, vajon?
Axi_ Creative Commons License 2007.07.06 0 0 150
Sziasztok!

Az összejövetelen én javasoltam, hogy hozzunk létre egy szervezett formát, mondjuk egy társaságot. Gyermekkori dédelgetett álmomnak szánt nevet szívesen fel is ajánlom hozzá: Magyar Robot és Gépember társaság. Gondolom a plagizálás forrása nem ismeretlen (Asimov: Amerikai Robot és Gépember)

Azt gondolom, hogy ennek számos előnye lenne:
-Keletkezne egy kis induló tőke a tagdíjakból néhány alapvető dologra (saját portál, rendszeres találkozók szervezése, vendég előadók, reklám, kapcsolatépítés hasonló csoportokkal külföldön, beszerzések, stb.)
-hivatalos szponzorokat lehetne találni
-hazai és nemzetközi pályázatokon lehetne támogatásokat nyerni

Olvasgatva a topikot, a találkozón beszélgetve a résztvevőkkel azt láttam, hogy hihetetlen lelkesedés és tenniakarás koncentrálódik itt. Sokan éveket és komoly vagyont szántam már álmaik megvalósítására. Elismerésre méltó eredményeket értek el. Ezt segíteni és támogatni kellene. Egymástol sokat lehetne tanulni. Az érdeklödőket is be lehetne vonni. Vannak a különböző mühelymunkák között természetes kapcsolódási pontok. Ezeket ki kéne használni.

A tapasztaltak az én fejemben úgy állnak össze, hogy ha ezt elkezdenénk komolyan szervezni akkor figyelemre méltó dolog is kisülhetne belőle. Nem félek nagy célokat megfogalmazni. Akár elöbb vagy utób az ürkutatási és robotkutatási programokba is bekapcsolódhatnánk nemzetközi szinten.

Ehhez persze fel kellene tudni hívni magunkra a figyelmet. Erre lennének jó alkalmak a különböző nemzetközi kiállítások és versenyek (pl. robot olimpiák). A tudományos világba való belépő lehet az itt elért értékelhető eredmény.

Ahhoz, hogy ilyen megmérettetésben eredményesek lehessünk közösen kellene néhány projekten munkálkodnunk. Ehhez szervezni kellene magunkat. Nagyjából ez volt a gondolatmenet, ami eljutatott a társaság megalapításának ötletéhez.


Mi a véleményetek?
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.26 0 0 149

Ha az ami a Blikk.hu-n olvasható, az nem hogy "egy kicsit eléggé Simon-os", hanem csak az.

:(

Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.26 0 0 148
Sajna Blikket már nem tudtam szerezni. Meg vagyok benne említve? Mert ha igen, akkor írok a kiadónak, hogy küldjön egyet.
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.26 0 0 147

Azt hittem, hogy az csak a bevezető lesz, aztán szétkürtöltem hogy nézzék, aztán semmi.

 

Amúgy tényleg jó volt.

SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.26 0 0 146
Néztétek a Fókuszt?

Rövid volt, de velős.......
De az első téma mi voltunk :)
Előzmény: Robo-Sanyi (145)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.25 0 0 145

Semmi értelme......

 

Még a Blikk tett rá egy lapáttal.

Stiletto Creative Commons License 2007.06.25 0 0 144
Sziasztok!

Nagyon örulök, hogy jól alakultak a dolgok, és röstellem, amiért nem jelentem meg a találkozón, magyarázkodni viszont most nem akarok.
A sajtón ne akadjatok ki, mindig ilyenek, különben is, lehet utólagos módosítást kérni. Biztosra veszem, hogy egy normális hangvételű helyreigazítási kérelemet figyelembe vesz a cikk szerzője.
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.24 0 0 143

Természetesen nem támadom a dolgokat, ezek az észrevételeim inkább tanulság jellegűek.

 

Lehet hogy bizonyos dolgokban nem egyezik a véleményünk, és ez azért lehet, mert eddig korrekt publikácót kaptam.

Ezek után kiváncsi leszek hogy a Blikk hogyan puplikálja.

 

Nem arról van szó hogy lejáratnak, csak az, hogy ezeket a dolgokat jobb fényben is be lehet állítani, és persze valóst írni.

 

Nekem főként az esik rosszul, hogy nem általános neve lett a cikknek, hanem a Te robotod neve.

Ja és az, hogy a robotom nemhogy futni, járni sem tud, csak lassan emelgeti egyik lábát a másik után.

Miért? Az nem lépegetés?

Amúgy tud futni is és járni is, ha lett volna képes komolyabban beszélgetni velem az úr a dolgokról, hagyja bemutatni a dolgokat, nem pedig a kérdéseire válaszolgatva, amiből igazán nem sok minden derült ki.

 

Mindent összevetve, ha levonom a média tevékenységét, nagyon szuper volt.

Nélkülük olyan lett volna mint amilyenre tervezt(em)ük.

 

SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.24 0 0 142
Sziasztok! Egy kicsit megkésve, de próbálom minden téren leírni az én véleményemet.

"Egy jó honlap az tényleg kéne."
-Ebben egyetértek. Én az enyémet ne tudom felajánlani, mert céges domain.
Sajnos webprogramozásban se állok úgy, hogy fejlesztését felvállaljam, de ismerőseim között tudok találni hozzáértő egyént.

Az "egy közös projekt" dologban igazad van, hogy mindenkit más érdekel, de a fejlesztésekben elég nagy átfedések vannak, ezért inkább "közös modulfejlesztésekben" lehetne gondolkodni. Pl.: sok projektben foglalkozunk
térlátással. Ezt közösen fejlesztve gyorsabban juthatunk olyan eredményre, amit a robotfociban és más téren is lehet használni. Nem beszélve a neurális hálózatokról.
Ezeket a Robonovánál is felhasználnád,nem?


Médiás hozzászólásaid:

"hogy fixálja le, hogy a megjelentetés előtt a riportalanyokkal közöljék a cikk leendő tartalmát mielőtt publikálják."
- Ez megoldana sok magyarázkodást.........

A cikkhez szerintem nem úgy kénehozzáállni, hogy lejáratás. Én személy szerint nem ugrálhatok, a demómat inkább hanyagoljuk.....

De nem az volt a cél, hogy hírt adjunk a találkozóról? Azt szerintem teljesítették.

Az első, második, harmadik problémáidat szerintem már megbeszéltük. A következőkben ezekre figyelnünk kell.

Az ötödiket megoldotta volna a publikáció előtti egyeztetés.

"Szerintem a nem publikálás többet ér a negatív publikálásnál."
Ezt nem kell negatív publikálásnak venni.

És mégegyszer:
- EZ VOLT AZ ELSŐ ROBOMEETING. HA A TALÁLKOZÓ KÖRÜL VALAMINEK NEGATÍV VONZATA VAN, AZT IGYEKEZZÜNK A KÖVETKEZŐ ROBOMEETINGRE KIJAVÍTANI!!!
Én nem vagyok egy médiaguru, sem egy rendezvényszervező. Hibákból tanultunk, és rendezvény szerintem is eredményes volt.

Üdv:

Balázs



Előzmény: Robo-Sanyi (140)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 141
Köszönöm.
Előzmény: Robo-Sanyi (139)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 140

 

A magyar mádiában azt az egy dolgot nem szeretem, hogy az írott sajtó többet enged meg magának mint külföldön.

 

Szerintem:

Ha valamelyikünk felveszi a kapcsolatot egy újságíróval, oda-vissza, 

tehát tök mindegy hogy ki kezdeményezte a riportot, az a minimum,

hogy fixálja le, hogy a megjelentetés előtt a riportalanyokkal közöljék a cikk leendő tartalmát mielőtt publikálják.

Ez nem a bulvár/botránysajtó, hogy eláztasson valakit, vagy cikit vagy pletkaszintűt írjon róla, hanem technikai érdekességekkel felvértezett rendezvényt kellene hogy hozzáértő szemmel bemutasson.

 

- Az első ami nem igazán tetszett, az a Stiletto által szervezett Agent portálon publikált Robomeeting rendezésének a publikálásának a milyensége.

 

- A második, hogy ott úgy jelent meg a hír, hog a Korányi Teodor és a Pécskai Balázs az attya a Robomeetingnek. NEM!

Én kezdeményeztem, és pont Én nem kerültem fel a listára hogy szervezem, és hogy nálam is lehet jelentkezni, holott szerintem azzal kellett volna kezdeni, hogy:

 "A Stiletto által létrehozott fórumon, egy szintén robotkedvelő modellező, Robosanyi kezdeményezésével, Robosanyi-SimonTheRobot-Stiletto hármas Robomeetinget szevez.Minhármójuk elérhetőségével.

Ha megnézi valaki az 59-es hozzászólást, rájön, hogy hol tartott akkor a téma, és hol tart most.

Az esemény úgy kezdődött hogy a neten bolyongva írtam e-mailt a Stilettonak is,a SimonTheRobotnak is, sőt, még a BMF-en a Vámossy tanátúrnak is.

Aztán telefonon beszéltem mindhárommal a terveimről, ezt követően meg is írtam az 59.hozzászólásomban.

Tény és való, hogy a Stiletto nyitotta ezt a topikot, és SimonTheRobot-al elkezték, de csak itt a fórumon. A valós találkozó az én gondolatmenetem szüleménye.

Ezt SimonTheRobottal meg is beszéltük a találkozón.

 

- A harmadik,az Agenten írt dolgok helyesbítését igérte a Stiletto, ez nem történt meg.

 

- A negyedik, hogy aki főszerverzőként publikálja magát, az legalább jöjjön el a rendezvényre mint Én, és legalább annyit tegyen meg mint a SimonTheRobot és Én.

 

- Az ötödik. Ha több szereplős egy találkozó, ne publikáljuk úgy a cikket, hogy kiemeljük az egyik szereplőjét a cikk nevében.

Szerintem minimum olyan nevet kell adni, hogy senki ne ismerjen rá belőle egyik résztvevőre sem.

Helyette mi  lett a címe? - Én, a Simon

 

 

 Ezt a cikkrészletet tanulságként ajánlom mindazoknak, akik cenzúrázatlanul engedik berakni az írt cikkeket, ami róluk szól, tőlünk kérdeznek, csak éppen nem beszélik meg velünk, riportalanyokkal, és szerzőkkel, hogy mi is kerüljön megjelentetésre.

 

"Szegény Simon ugye sérült, és a formaidőzése sem sikerült a legjobban, Robonova pedig, aki mint emlékszünk, egy autó árába került, nemhogy futni, de járni sem tud. Fizikailag képes lenne rá, de szoftverileg most mindössze egy lépést tud megtenni egyszerre: lassan felemeli az egyik lábát, aztán utána teszi a másikat. Rövid pihenő, míg újra összeszedi magát. Kis lépés ez neki, de nagy lépés a robotikának."

 

Helye: http://index.hu/tech/hardver/bots0623/

 

Nem akarom a cikkírót bántani, de ha szerinte a Simon rosszul időzít, a Robonova meg szerinte járni sem tud, ja és szerinte a plexigömbnek van köze legjobban a robothoz, ami inkább egy giroszkóppal ellátott távirányítású autó a gömb belsejében, sem mint robot.

 

Szerintem  a nem publikálás többet ér a negatív publikálásnál.

 

Hogy miért is szeretem a tévériportereket jobban mint az újságírókat?

Mert az általam fogalmazott szöveg kerül leadásra, max. megvágva, nem pedig az újságíró antiszakértelme és/vagy magánvéleménye. 

 

Ebből a hozzászólásomból mindenki vonja le a rá vonatkozó konzekvenciát.

Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 139

Üdv.

Mivel én pl. soros porton programozok egy nagyon kifinomult, és iszonyúan nagy tudású mikrokontrollert, jobb megoldásnak találom, mivel ha jól értem Te a nyomtató porton keresztül egy folyamatos köldökzsinóron kommunikálnál.

Ezzel csak az a baj hogy a kábel kötötté tesz, ami kényelmetlen és kicsit olyan érzést kelt, mint egy egyszerűbb távirányítós autó.

 

Amit részleteztél a pneumatikáról, azt nem nagyon értem, mivel szerintem a pneumatika gázos téma, nem folyadékos, az inkább hidraulika.

 

Az én "világom" szerint a robotikáról alkotott képem, és szerintem a SimonTheRobot és a Stiletto is humanoidban kezdett gondolkodni, az, hogy saját energiaellátásra való törekedés, és a kommunikáció is inkább valami vezetéknélküli protokoll.

(ami Simonnál is kitűzött cél, ha jól értettem Balázs szavait)

Tehát a nyomtatóportos kábeles téma helyhez kötött, a kábel miatt, a pneumatikus és/vagy hidraulikus pedig nagyon hibrid.

 

A vízcsap elv pedig mivel van egy közeg mozgási energiával ellátva, azért nem célszerű, mert a szelepek irányítása következtében a folyadék hol egyik, hol másik irányba mozdítja ki a munkahengereket, ezáltal a szabadba, vagy egy limitált térfogatú gyüjtőtartályba kell felfogni, ami szintén csak korlátoz.

 

A szivattyús, vezértömbös elv viszont már könnyebben járható, mert zártabb a működtető folyadék áramlása. Szivattyú-Vezértömb/Mágnesszelep-Tartály(hidraulika)

 

A pneumatikus elvnél is a kompresszoros változat a jobb megoldás a légtartállyal szemben, mert egy áramforrás könnyebben biztosítható a kompresszorhoz a jobb hatásfok miatt, mint egy fix légtartály(palack),ami térfogatilag, és tömegileg is növeli a káros össztömeget.

 

Ez csak az én véleményem.

Előzmény: Törölt nick (137)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 138

Ez tényleg a legjobb megoldás szerintem is, mert a kezdők és a haladók igénye kicsit másabb.

Mivel a kezdők között is van olyan aki autodidaktaként kezdi, valamint olyan szaktudással rendelkezik, csak fizikailag nem mert belevágni, legalább 2-3 szinten kéne csoportokat alkotni.

Egy jó honlap az tényleg kéne.

Az a baj a saját honlapommal hogy kicsi a tárhely, pedig én szivesen felajánlanám az enyémet testreszabásra.

Mivel emeltebb szintre lépünk mindenképpen, biztosan lesz közöttünk valaki aki ezt felvállalja.

 

A csoportos projektekben az a baj, hogy nagyon specifikusak. Mivel többen a robotfocit célozták meg, pl. engem pont nem vonz csak a humanoid robotfoci, de azzal az a baj hogy közel hasonló méretű és tudású robot kell, hogy legalább egy homogén csapatot tudjunk alkotni.Mivel én láttam Brémában a humanoid focit, vannak elképzeléseim, de ott is azonos tipusok alkottak egy csapatot.

Mivel pl.a Egressy Gáborosoknak már fizikailag is lett négy Robonovájuk, az enyémmel együtt öt, azzal már egy focicsapat egyik fele meg is lenne.

 

A guruló 7.5x7.5-ös robotok nem annyira vonzanak, mivel majdnem autómatikusan kell navigálniuk, míg a humanoid fociban minden játékosnak van agy irányítója, és a giroszkópon kívül nem nagyon van más szenzor, se visszacsatolás.

 

Előzmény: Deacon (136)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.23 0 0 137
Sziasztok.
Most találtam ide...

Nem értek a robotokhoz... (de érdekel)
Felteszek néhány kérdést, ami talán elöbbre visz valakit....
Igazából nem értem miért mikrokontrollert programoztok. Nem lenne egyszerűbb egy PC printerportról? Előbb utóbb úgyis a mikrogép teljesítménye kevés lesz.
(meg úgysem értek ahhoz sem :-)))
Pneumatikához egy vízcsap + léptetőmotor megoldás (vagy legalábbis ahhoz hasonló) esetleg?
Pneumatikánál szükséges egy visszajelzés, ez lehet esetleg optikai (bontott egér).

Amennyire a TV-ben magyarázzák, egy PC jelenleg kb egy patkány "számítási teljesítményét" tudja.
Deacon Creative Commons License 2007.06.23 0 0 136
Szerintem is jól sikerült, és bizakodó vagyok a folytatással kapcsolatban...

> Az a hozzászólás kicsit elgondolkoztatott, hogy hivatalosabbá
> kéne tennünk ezt a dolgot, viszont az egy nagy projekt szerintem
> nehezen kivitelezhető, mert inkább mindenki a sajátját építgetné.

Erre talán az lenne a(z egyik) megoldás, ha létrejönne egy tudásbázis, amely egyrészt a "haladók" (már nyakig benne vannak egy fejlesztésben) tudására épül és ezzel pl. a jelenlegi munkáikban is tudnának segíteni egymásnak, másrészt ebből az alapból (és ennek kiegészítésével) indulhatnának a "kezdők" (még nincs saját robotjuk). És utóbbiaknál már el tudnék képzelni nagyobb, több emberes projekteket is (amelyekhez talán valóban könnyebb támogatókat találni).

Illetve jó ötletnek tartanám egy prog.hu szerű oldal kialakítását, ahol az adatbázisok, hálózatok, programozási nyelvek stb... helyett a mikrovezérlők, szervómotorok, gépi látás... témakörök szerepelnének. Ha pár év alatt eljutnánk oda, hogy a prog.hu -hoz hasonló mennyiségű/minőségű cikk és fórum jelenne meg, azt már hatalmas eredménynek tartanám.

Persze ez rengeteg munkát igényel - és még az is kérdés, hogy egy egyszerű honlappal induljon a dolog, vagy hivatalosan is megalakuljon egy közösség, amely aztán domaint/tárhelyet szerez, és egy komolyabb portált is kialakít.
Előzmény: Robo-Sanyi (135)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 135

Lezajlott az első ROBOMEETING !!!!

 

Kítűnően sikerült (szerintem), és a jelenlévők jókedvéből ítélve, nekik is tetszett.

Még a Dobos Tanárurat elfuvaroztam a "moszkváig", úgyhogy kilencre értem haza.

Annyi tervem született a találkozón elhanzottakon felbuzdulva, hogy nem birok magammal. Még ma este neki álltam blokksémákat rajzolgatni, meg tovább építgettem kicsit a másik kezét. Remélem hogy a következő meetingre kész lesz.

Az a hozzászólás kicsit elgondolkoztatott, hogy hivatalosabbá kéne tennünk ezt a dolgot, viszont az egy nagy projekt szerintem nehezen kivitelezhető, mert inkább mindenki a sajátját építgetné.

Meg hát szerintem annyira szét vagyunk szóródva az országban, hogy a pestiek többet foglalkoznának a dologgal, mert könnyebben időt tudnak szakítani, de pl. én győri, a Dobos tanárúr Miskolc és Pest között ingázik.

 

Mindenesetre sokkal jobban sikerült mint reméltem, tehát még ennek a hatása alatt írok.

 

SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.22 0 0 134
Remélem ami már megvan ezekből a lánctalpakból, azt is behozod!
Meg minden plussz extrát, amit még nem sikerült beszerelned. Hozz mindent !!!
Előzmény: Robo-Sanyi (133)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.21 0 0 133

Kár hogy nem jött hamarabb pénzem a robot fejlesztésre. :( 

 

Ma lett fölös 40eFt-om, aztán rendeltem gyorsan 2 szervót, ami jövő hét keddre ér ide

(sajna, pedig tök jó lett volna ha már a Robomeetingen úgy látják).

 

Ez lesz a másik kezéhez szükséges két digi szervó, ami a tenyereit fogja mozgatni, és akkor már tudni fog akár kézen is állni, sőt, meg fog tudni fogni úgy valamit, hogy az egyik kezéből átadja a másikba.

 

Meg ami a nagy álmom, hogy el tudja tépni középen a magyarkártyát.

 Ha ez kész, (szerintem a jövő hetem rámegy).

Nekiállok a lábainak, ugyanis már 75%-ban kész a Johny 5 lánctalp,

ami úgy fog működni, mint a görkorcsolya, azzal a külömbséggel, hogy egy-egy szervómotor hajtja, és olyan könnyen le-fel csatolható lesz mint a síléc.

 

SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.21 0 0 132
HOLNAP ITT A ROBOMEETING !!!!!! :o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!