Keresés

Részletes keresés

palaga Creative Commons License 2014.11.24 0 0 7639

Kérek szépen mindenkit, aki csak tud járuljon hozzá a nehéz sorsúak karácsonyához!

Az alábbi űrlapon lehet javaslatot tenni, hogy kikhez csöngessen be a falu Jézuskája!

 

https://docs.google.com/forms/d/1-C_Xo0Z8mC-Lh7nAPbdY7iK0-AS-AxhQURE0prMd6V8/viewform?usp=send_form

palaga Creative Commons License 2014.11.24 0 0 7638

Mégis 62 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 7637

Nyílt levél Borgulya János képviselő úr -hoz.

 

Tisztelt képviselőm ,mert az utak beosztása alapján Őn hozzám tartozik,és az ittlakó

lakosokhoz.Nem fordítva van,hanem ahogy írtam ! Még nem találkoztunk az úton,sőt

még azt sem tudtam kideríteni,hogy egyáltalán valakit fel is keresett volna személyesen.

Pedig el kell hinnie,érdeklődtem arról járt-e Ön valakinél- A válasz az volt nem is tudják Ön ki !

 

Javaslom végre meg kellene ismernie az embereket,azok gondjait,mert ezért lett képviselő !

 

Tudjanak róla mi civilek nagyon sok munkát elvégzünk Önök helyett ! Röviden:írom:

 

Karácsonyi ajándékozási akció (Palaga Z.-Hajdu L-) A leváltott önkormányzatnak már jeleztem.

Az itt lakók segítségét,gondjaik megoldását segítő lista összeállítása (Palaga Z. -Hajdu L. )

 

Ahogy a Makkos L- igérte ,hogy majd jövő év. azaz 2015.-évben már működő képes lesz a

hírközlés, az gyenge vigasz a számunkra,mert ezen a közösségi fórumon is lehetne közölni

minden információt! Ezt minden Önkormányzati ülést is érint ! Még az elsö megválasztott

Önkormányzati ülésről sem jelent meg írásos anyag. Ön még nekem,nekünk,mint beosztott

képviselő a mai napig nem jelezte ,milyen munkát végez a falu,és a lakosság érdekében?

Mint már írtam az itt lakók önre szavaztak , kérem hálálja meg ezt, azzal,hogy tegyen is érte.

 

Kérem Önt,legyen már végre agilis,látható,mert ezt kívánjuk többen.

 

Én mint nyugdíjas pedagógus minden nap itthon vagyok,ráérek beszélek emberekkel,információkkal rendelkezem,amely segítheti az Önök munkáját.Használják ki, főleg Ön !

 

Csak ennyit kérek ,semmi mást,

 

Kérem válaszoljon. Mert ez így lenne becsületes,amíg a rendes honlap elkészül !

 

Tisztelettel: Hajdu László

mások nevében is.

rendelkezem

 

palaga Creative Commons License 2014.11.20 0 0 7636

Elkészült a vállalkozói adatbázis, amit az űrlapok beérkezésekor frissítünk!

 

https://docs.google.com/document/d/1HdEWkaaIRO9Z3rFm3jzbLKMvlG3M1mtuH8vSwPqGv-E/edit?usp=sharing

Mégis 62 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7635

 

Tisztelt Palaga Zoltán.

 

Teljes mértékben hasonlóképpen gondolkodunk. Már hétfői napon magam is megfogalmaztam a felhívás szövegét papíron,és vártam az Ön jelentkezését. Szeretnék néhány kiegészítést hozzáfűzni.

 

Megjegyzés : Kedves vácdukai lakosok. Én magam nevében is kérem minden jószándékú,segíteni akaró lakos önkéntes segítésnyujtását. lehetőleg önzetlenül .Segítsük közösen a rászoruló emberek kissebb-nagyobb  gondjainak enyhítését akár munkával,vagy csak tanácsadással is. Ne csak vállalkozók jelentkezzenek,hanem valamilyen szakmával,szakértelemmel rendelkező személy,akinek szándékában áll embertársain segíteni.

 Néhány szakma,vagy hozzáértés ?

gáz-és készülékszerelő.-vízvezeték -szerelő, -mosógép-hűtőgép szerelő,-számítógép sz.,vagy

programozó,-szobafestő.-kőműves.-burkoló.-asztalos.-ács,- lakatos,-hegesztő.-hőszigetelő,-

villany sz.,-alpinista,-fakivágó,-fűnyíró.-cserépkályhás,-kertépítő,-gipszkarton sz.,-varrónő.-

gyermekvigyázó,-fodrász,-lakástakarító,-könyvelő,-fuvarozó,-autó sz.,-motor,kerékpár sz.,-

karosszéria-lakatos,-bádogos,- és minden olyan hozzáértés amit egy hétköznapi ember nem tud megcsinálni . A lista hiányos,sőt ismétlődő ,de csak a figyelem felkeltésem volt a cél.

 Kérem azon emberek jelentkezését,akinek szándékában van valamilyen formában embertársain segíteni,irattkozzon fel a listára:csak a hozzáértés

számít,és a jóakarat!

Kedves Zoltán ! csak remélem,hogy nem sértettem meg a kiegészítésemmel?

Üdvözlettel ? Hajdu László

palaga Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7634

Üdv!
Elindult a vácdukai vállalkozók és szolgáltatók elérhetőségének gyűjtése!!
Az alábbi linken lehet jelentkezni mindazoknak, akik szeretnének az adatbázisban szerepelni.
Kérek minden olyan embert, aki szolgáltat, termel, vagy terméket szeretne értékesíteni , vagy ács; asztalos; köműves; lakatos; fodrász;nyelvtanár;vagy vállal gyermek felügyeletet; vagy olyan tevékenységet folytat, ami esetleg másnak is hasznos lehet, az az alábbi űrlapot töltse ki, és ezzel segítse a helyi lakosokat!

 

https://docs.google.com/forms/d/1KrBBMCJfyy1OmVwE-WBIn5w1qF8W_dM8G9gxxL9acWQ/viewform?c=0&w=1

 

palaga Creative Commons License 2014.11.16 0 0 7633

Tisztelt Hajdu Úr!

 

Véleményem szerint már ketten legalább egyfelé húzzuk a szekeret!

Akkor a karácsonyi csomagokba ketten már biztosan teszünk valamit!

Ahogy ismerem a helyi lakosokat biztosan többen is fognak csatlakozni.

Az én meglátásom, hogy ilyen "mozgalmat" meg kell tartani civilnek és névtelennek, egyszerűen csak tegyük a dolgunkat...

Tavaszra a palántacsere is remek ötlet, esetleg ki lehetne egészíteni csemete cserével és vetőmag cserével is .

Alapvető probléma, hogy nem ismerjük egymást mi "falusiak", pedig az az adatbázis, amit említett valóban nagy kincs lenne az itt lakóknak. Ha az önkormányzatnak nincs lehetősége erre, akkor megpróbálhatjuk összegyűjteni mi. Jövő héten konkrét tervekkel jelentkezem!

 

Amennyiben ön jelen tud lenni az önkormányzati gyűléseken, szívesen vennénk, ha az ön szemszögéből beszámolna az ott történtekről. Ez Vácduka fóruma, nem az önkormányzaté. Tegyük élővé, hasznossá, hogy minden itt lakó szívesen használja!

 

Üdvözlettel:

Palaga Zoltán

 

 

Mégis 62 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 7632

Tisztelt Palaga Zoltán  Úr .  

 

Írásomat azzal kezdem,kár hogy a munkája miatt nem tudott jelen lenni az önkormányzati

gyűlésen. Igaz kevesen voltunk,nem is értem mi az oka  az érdeklődés hiányának-Én ahogy már máskor is szoktam,felszóllaltam,sőt utólag belegondolva lefárasztottam a megjelenteket.

 Amivel egyetértek a M. L. beszámolójával kapcsolatban,ezeket a dolgokat immáron több éve Szóban jeleztem az akkori képviselőknek.Nem találtam részükről befogadási készséget.

Pld: karácsonyra való készülődés. (nick:7400.-7362)

Élelmiszer gyüjtés,ruházat.stb

 

Lenne ezenkívül egy nagyon igaz becsületbeli felajánlásom,amely a következőkből áll.

Az hogy Ön írta ki a képviselők út besorolását,arról az a véleményem,másnak kellett volna megtenni! Na de hagyjuk !

 

Elmondtam a testületi ülésen a következő javaslatomat :

Fel kellene mérni a faluban lakó polgárok,jószívű emberek képesítéseit, jószándékait,tenni akarását a falu ,és az emberek megsegítéslre. Tudom nagy munka ! Csak az Önkormányzat

rendelkezik adatokkal ! ?

Én a magam részéről a mai napon,bár idáig is ezt tettem,ingyen fizetés nélkül önzetlenül. szeretnék azon embereknek segíteni akiknek :

Apró hegesztés

Zárjavítás-csere stb.

Vízcsap javítás,tömítés csere ,stb-

Minden fémipari munka,amire a rászorult nem is gondol.

Természetesen ingyen, de egy kikötéssel .az anyagot a rászorultnak kell megvenni!

Nem gondolok másra, csak apró, de nélkülözhetetlen javításokra-Még a tanácsadás is segít.!

 

Én Hozzájárulok az ajándékozási akcióhoz,de a magam részét illetően ,csak műszaki dolgokat tudok felajánlani. Amit nem kívánok részletezni,mert sokféle.!

Nemkívánok nagyképüsködni,de nagyon sok kedves embert én láttam el tavasszal palántákkal.

természetesen ingyen ahogy máskor is . Ez kb. nem számoltam ,de 15-18 kedves ember .

Sok lakosnak segítettem idáig,és ezután is így teszek. pld,Iskolában sokat segítettem.

Tisztelt Zoltán ! Hozzunk létre egy mozgalmat !

Emberekért,faluért !(más megnevezés,ahogy tettszik (

Én már a képviselő testületi gyűlésen is felajánlottam a segítő készségemet,kérem Önt támogassuk egymást.mert úgy gondolom ezzel a felvetésemmel egyet fog érteni.!Jó lenne!!?

Ezeket a gondolatokat a tegnapi megbeszélésen  is előadtam, nem láttam a lelkesedést sem a jelenlévő civilektől,sem a képviselőktől. Lehet ,hogy nem vettek komolyan ??Pedig így gondolom

Azért Önnek Címeztem soraimat,bár tegnap nem volt jelen,de nagyszerü dolog,hogy tisztában van a kedves falum sorsával.én is mint 14 éve itt lakó gyüttment-

 

Csak ezt szerettem volna közölni,remélem mások is olvassák.

 

Maradok tisztelettel: Hajdu László

 

 

palaga Creative Commons License 2014.11.14 0 0 7631

Képviselők által képviselt utcák

 

Borgulya János

 

-         Arany János utca

-         Csokonai utca

-         Kossuth L. út (Széchenyi köztől felfele)

-         Pálya utca

-         Szabadság tér

 

Csepreginé Nagy Gizella Ildikó

 

-         Kossuth L. út (Széchenyi közig)

-         Rákóczi F. út

 

Fézler Zsoltné

 

-         Hársfa sor

-         Kikelet utca

-         Nyár utca

-         Napfény utca

 

Kalkó Gedeon

 

-         Ifjúság utca

-         Petőfi S. utca

-         Petőfi köz

 

Kucsera Csaba

 

-         Ady E. utca

-         Bacsahegyi utca

-         Szivárvány utca

-         Tavasz utca

 

Rákóczi Istvánné

 

-         Bartók B. utca

-         Deák F. utca

-         Erdődomb utca

-         Hegyalja utca

-         Széchenyi utca

-         Széchenyi köz

 

 

palaga Creative Commons License 2014.11.13 0 0 7630

Kedves Laci!

 

Örülök, hogy te azért figyeled a fórumot, és néha írsz is. Valóban vannak közös akaratok a faluban, és senki nem siettet titeket.

Nem neked kell mindent megoldani, egyedül minden feladathoz nagyon kevés leszel. Azért vannak az emberek körülötted, hogy segítsenek.  Minden ember más és más ritmusban éli életét, sajnos nem tudok elmenni a testületi ülésre, mert dolgozok, de nagyon kíváncsi lennék rá! 

Valóban ott voltál a szemlén, elnézést, hogy nem emeltelek ki! 

Az meg, hogy fogalmam sincs, hogy ki az alpolgármester szégyen rám nézve, de erre irányuló bejegyzést, hogy ki tölti be ezt a tisztséget sajnos a honlapon sem találtam, minthogy arról sem, hogy melyik képviselő melyik körzet képviseletét vállalta fel!

Az adományozással kapcsolatban örülök, hogy bennetek is van segítő szándék!

Szerintem is össze kell hangolódni, hisz nem ellentétes irányban toljuk a szekeret, csak más ritmusban. 

Ha lesz megvalósításotok ez ügyben, az általam felajánlott élelmiszereket természetesen rendelkezésedre bocsájtom.

Bármiben tudok segíteni, szívesen teszem!

 

Testületi ülésről kaphatunk valami kis összefoglalót? 

 

Palaga Zoltán

 

Makkos László Creative Commons License 2014.11.12 0 0 7629

Kedves Zoli,

 

Nagyon örülök, hogy tapasztalható a változás szele a falu minden részén. Ez igazolja a választás előtti azon tapasztalatomat, hogy sok jó gondolat és tenni akarás van nálunk,  de a kezdeményező készség  valamiért  le volt fojtva.

Mi egymás után kapjuk hol innen, hol onnan a tanácsokat, hogy mi mindent kellene azonnal megoldani. Megértjük, hiszen 12 évig vártak az emberek erre az alkalomra.

 

Azonban bármennyire is szeretnénk sietni, nem tudunk. Kötnek a közigazgatási szabályok, az önkormányzati törvény, a költségvetés. Ahhoz, hogy bátran nekifogjunk bárminek, alaposan át kell gondolni mindent a szabályozás oldaláról. Viszont természetesen vannak olyan kezdeményezések, amelyeket enélkül is tudunk támogatni és támogatunk is. Példaként említem a most pénteken megvalósuló Márton napi felvonulást, amely az egész falut érinteni fogja. A Művelődési Ház biztosításával, valamint a tábortűz megszervezésével és sok egyéb aprósággal járulunk hozzá a rendezvény sikeres megvalósulásához.

A karácsonyi adományozás bennünk is felmerült. A testületi ülésen szó lesz arról, hogy miként szeretnénk  –minél több résztvevőt bevonva –, megvalósítani ezt a szép gesztust. Jelzem, hogy kis mértékben ez eddig is jelen volt Vácdukán az önkormányzat támogatása nélkül.

Nagyon szívesen venném, ha össze tudnánk hangolni a szándékainkat.

 

A sokat emlegetett sitt-üggyel kapcsolatban annyit megjegyeznék, hogy a szemlén nemcsak az aljegyző asszony volt jelen, hanem az alpolgármester asszony is, aki egyben képviselő és én is részt vettem.

 

Összefoglalva, nagy szeretettel várlak téged és minden kedves vácdukai lakost a csütörtöki testületi ülésre.

palaga Creative Commons License 2014.11.12 0 0 7628

Üdv Mindenkinek!

 

Közeledünk az év  végéhez! Amíg  az emberek "normális" életet éltek, ilyenkorra tele volt a kamra és a pince.

Betakarították a legtöbb zöldséget, gyümölcsöt, takarmányt az állatoknak. A fölösleget eladták, vagy szétosztották a szegényebbek között.

 

Mostanra nagyon szétnyílt az olló. A gazdagok gyarapítják vagyonukat, a szegények a mindennapi létért küzdenek!!!

 

Kérek mindenkit, ha tud olyanról a közelében, aki mély szegénységben él , az jelezze felém!

 

Krumplit, lisztet tudok felajánlani a családi kamránkból.

Ha valaki szeretne még csatlakozni hozzánk, akkor tegye meg!

Szerintem cukor; tea; alma;keksz; esetleg ruházat (meleg zokni, kesztyű, sapka) ...stb is elférne a csomagokban.

Ha bárki úgy érzi, hogy van otthon feleslegben bármi tartós élelem, akkor szerintem boldoggá tehetnénk egy pár embert, ha csak kis időre is! 

 

A lovardában lehozhatja bárki az adományokat, és akik jelzik, hogy körülöttük van olyan aki rászorul, az majd átadhatja nekik a kis segítségünket!

 

December 15. legyen a gyűjtés vége!

 

Előre is megköszönöm ha valaki csatlakozik hozzánk!!!

 

Palaga Zoltán

palagazoltan@gmail.com

 

palaga Creative Commons License 2014.11.12 0 0 7627

Szia kistehen!

 

Valószínű nem követted az eseményeket, mert ez egy teljesen civil kezdeményezés volt! 

Csak és kizárólag az érintett lakosok összefogásának az eredménye. A képviselők közül egy sem jelent meg az eseményen!!!!!

 

A képviselő testület tagjai, meg tényleg jó lenne, ha már tájékoztatnának minket arról, hogy az önkormányzatban milyen munkálatok folynak!

 

A konténeres ügy sem fajult volna idáig, ha előtte egy környezettanulmányként megkérdezték volna a lakosságot is!

 

Makkos Laci ígérte a tájékoztatás megvalósítását a lakosság felé (7616) , reméljük tartja a szavát! 

 

/jelzem november közepéhez közeledünk/

 

Palaga Zoltán

kistehen3 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7626

Sziasztok,

 

én is gratulálok a testületnek, de szerintetek Csepreginé Ildi csinál is valamit a pozíciójában, vagy csak az unokáját pátyolgatja?

 

Kissné

D.K. Aranka Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7625

Gratulálok! Az első lépes megtörtént a közös összefogással elért siker felé! Csak így tovább... Hajrá Vácduka!   

 

D-K Aranka

Előzmény: palaga (7624)
palaga Creative Commons License 2014.11.06 0 0 7624

Üdv!

 

Ma megtörtént a helyszíni szemle! Majdnem minden érintett család képviseltette magát.

Hlinka úr visszavonta az engedélyezési kérelmet, így egy pár héten belül ismét csendes lesz a Sződi TSZ. udvara.

Sződön a volt csirketelepen bérel új helyet, távol a lakott részektől.

Örülök, hogy a lakossági összefogás hatására sikerrel jártunk ebben az ügyben!

Köszönet mindenkinek, aki időt áldozott rá!

 

Hajrá Vácduka!

 

Tisztelettel:

Palaga Zoltán

 

 

palaga Creative Commons License 2014.11.05 0 0 7623

Tisztelt Hajdu Úr!

 

Megosztottam bejegyzését Vácduka Facebook oldalán!

Mégis 62 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 7622

 

Tisztelt Polgármester Úr !

 

Már többször nem fogom megkérni önöket,abból az alkalomból, hogy minden megválasztott képviselő

számoljon el a megkezdett munkájával. Ugyanakkor a mai napig nem tudom ki a képviselőm. Csak már nem nekik is tíltva van ezen a fórumon a megjelenés ? Nemcsak  engem bosszant a történések jelentésének hiánya,de tessék elhinni,hogy igénylik  a híreket,a többségi emberek. Ma már szinte mindenki

internetezik! Másképpen ,ha nem megy ,az unoka beszámol a nagyszülőknek !

Jó lenne tudni az anyagi helyzetről.

Készülő beruházásokról

Elmaradt beruházási szerződésekről

Készülő pályázatokról

Iskola, és ovoda helyzetéről.

Közvilágításról

Járdák, utak karbantartásáról.(Vágó nálam, előttem ,igérte )járda betonozást,választás előtt !!

Nincs a faluban közponzi helyeken tűzcsap! Tudják hogy hol van tüzcsap,mert van ?

Mi lesz a régi lakatos műhelyből ?

 

 

 

Hirtelen ennyit : Majd megvárom a válaszokat, ráérek !

 

 

 

Üdv: Hajdu László .

 

 

D.K. Aranka Creative Commons License 2014.11.02 0 0 7621

7616-os bejegyzés.... ;) Én bizakodom! 

Előzmény: palaga (7620)
palaga Creative Commons License 2014.10.31 0 0 7620

Tisztelt Hajdu Úr!

 

A terület tulajdonosa a Sződi Virágzó MGTSZ. 

Jelen pillanatban úgy látom, hogy igen nagy a ragaszkodás a Hlinka Úr felé! Hogy miért? 

Számoljunk csak:

Két teherautó súlyadója

Vállalkozói járulék

Vállalkozók kommunális adója

Egyéb járulékok, és díjak

 

Ezek nem kis összegek, de amit már régebben is írtam, hogy egy települési önkormányzat elsősorban egy élhető falu gondviselője kell, hogy legyen , és másodsorban egy  vállalkozás. 

 

Valószínű a megoldás a jövőre nézve az az, hogy helyi rendelettel szabályozni kellene a település belterületén, vagy a  belterületi szilárd burkolatú utakon megközelíthető telephelyen végezhető tevékenységek körét!

 

Hiszen a konténeres autó lánccsörgése , a konténer dübörgése nem csak a közvetlen szomszédokat zavarja, hanem a nem igazán jó minőségű utak miatt a távolabbi háztartásokat is.

 

Egy ügyben akkor lendületes az ember, ha van hozzá érzelmi kötődése, és ismeri az ügymenetet!

Így érthető, hogy az ügyben megkeresett illetékesek nem túl ügybuzgóak.

Valószínű most más köti le a figyelmüket, ez csak nekünk sürgős!!!!

 

Reméljük, hogy a későbbiekben, már nem magunkat kell képviselni, hanem már lesz képviselőnk, ha már bizalmat szavaztunk nekik!

 

Palaga Zoltán

 

 

Mégis 62 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 7619

Kedves Zoltán!

Ön is tisztában van,vagy lehet, a mai tulajdonjogokkal, ami azt jelenti,hogy,nem is a vácdukai

tulajdonú a terület,vagy a rajta levő épület.( Ez szóbeszéd ??) Vagy a szödi volt TSZ. jogutódja,vagy a Mókus féle KFT. tulajdona. Ez a hír járja !Nem tudom ! Csak segíteni akartam Önöknek.Nézzenek utánna legyenek szivesek,mert akkor már egyszerűbb az eset. Pld. mit engedélyezhet az önkormányzet,és mit tílthat .

 

Sok sikert a gondjai megvalósulásához.

 

üdv.H.L.

palaga Creative Commons License 2014.10.30 0 0 7618

Üdv Mindenkinek!

 

Ma reggel ismét beszéltünk Hlinka úrral! Azt az ígéretet kaptuk tőle, hogy visszavonja az engedélyezési kérelmét!

egy hónap türelmi időt kért a levonulásra. Reméljük ez így is lesz.

 

De egy kis elgondolkodtató tény:

 

Néhány szomszéd, de nem mindenki kapott végzést ebben az ügyben az aljegyzőtől!

-miszerint az engedélyezési kérelem részükről teljesen rendben van, és fellebbezésnek helye nincs.

Helyszíni szemle November 6. reggel 9 óra az említett telephelyen! 

Kérem aki tud, jöjjön el!!!!! 

 

Amennyiben mégsem vonja vissza a kérelmet, ebben az időpontban, és helyszínen lehet problémáinknak hangot adni!

 

 

De ne csak támadjunk, segítsünk is, ha tudunk!

Ha valakinek van olyan külterületi ingatlanja, amin ez a tevékenység elképzelhető, akkor jelezze az önkormányzat felé, vagy Hlinka Úrnak!

 

Köszönöm, hogy megosztották bejegyzéseimet, sok visszajelzést kaptam!

Kérek mindenkit, ezt a bejegyzést is ossza meg, mert minél hamarabb talál a vállalkozó helyet, annál hamarabb lesz Vácduka ismét csendes kis otthonunk!

 

Palaga Zoltán

D.K. Aranka Creative Commons License 2014.10.28 0 0 7617

Köszi :-)

 

Előzmény: Makkos László (7616)
Makkos László Creative Commons License 2014.10.28 0 0 7616

Kedves Vácdukaiak!

 

Megértjük mindenki türelmetlenségét és információéhségét. Nagyon sok mindent kellett átvennünk, amelyek nem aktuális folyamatban lévő ügyeknek minősülnek, viszont évek óta megoldásra várnak. Az anyagi helyzetünkről is reális képet kellett kapnunk és még sorolhatnám a feladatokat. Igen, ennek az volt a hátulütője, hogy pont a tájékoztatás szorult háttérbe.

A választások előtt minden cikk, hír, amely általunk megjelent valós tényeken alapult. Ezt most, megválasztásunk után is folytatni szeretném. Azonban addig, amíg hitelesen, megbízható információk alapján nem tudunk egy üggyel kapcsolatban tájékoztatást adni, addig türelmeteket, megértéseteket kérjük!

A novemberi hónapban már sokkal informatívabbak leszünk. 

 

Üdvözlettel:

Makkos László

D.K. Aranka Creative Commons License 2014.10.28 0 0 7615

Hát igen, ránéztem a vácduka.hu oldalára, de azon kívül, hogy most a Laci üdvözli a látogatókat (amit már minimum egy héttel ezelőtt is olvastam) szinte semmi újítás nem történt. A képviselők névsora a régi és a polgármester neve is......  =D és a dolgozókról sem tudom biztosan, megtalálnám-e őket a hivatalban.......  A Vácdukai Kisbírón is annyi változás történt, hogy a Csepregi Ildi neve odakerült a képviselők közé és meghívták a lakókat az okt.23.-i ünnepségre.  OK, nem nagy dolog, de volt már egy testületi ülés,ahol döntöttek a néhány dologról. Szeretném tudni én is, mi történt! Ez az én falum is (még akkor is, ha most nem ott lakom), hiszen ott laktak a nagyszüleim, a szüleim és én is egy ideig. Nem csodákra várok, hogy most minden megoldódott 2 hét alatt, de ha a Polgármesteri köszöntőt ilyen gyorsan ki lehetett cserélni, a többi frissítés miért nem megy közel ilyen gyorsan?

Talán egy kicsit türelmetlen vagyok? Akkor bocsánatot kérek és várok.... 

 

Üdv: D-K Aranka

Előzmény: palaga (7614)
palaga Creative Commons License 2014.10.28 0 0 7614

Szia Aranaka!

 

Egy kicsit igazad van , valójában azt se tudjuk, melyik képviselő vállalta fel a körzetünket!

Makkos Lacival beszéltem, pozitívan áll hozzá!

Az a probléma, hogy túl lazán lépünk fel!

Valójában fél éve már illegális tevékenységet folytat a vállalkozó, amit azonnali feljelentéssel kellene kezelni, és amíg nincsenek meg a szakhatósági engedélyek, és a környezettanulmány, addig mindenféle tevékenységét le kellene állítani.

Én idáig rugalmasan kezeltem, de elfogy a türelem, elviselhetetlen a zaj!

Eddig tizenkét közvetlen szomszéd csatlakozott, és petíciót írtunk az Képviselő testülethez, Polgármesterhez, és az Aljegyzőhöz!

Holnap ügyfélfogadási időben fogom átadni az érintetteknek. 

Ha valaki még addig szeretne csatlakozni, nálam a Lovardában alá tudja írni!

 

 

 

 

Mégis 62 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 7613

 Tisztelt mindenki !

  • Az előző írásomból,csak azt felejtettem ki, hogy ugyanúgy nincs tájékoztatás, vagy válasz a levelekre. Pedig az igéret nem így szólt !.M.L.mást  igért     Kérem a képviselőket is,hogy most már nyíljanak meg.
  • Mondják el azt amit igértek,és abból az igéretből mit kezdtek el.
  • Mi ez a csend ?
  • Könyörgöm Önök vannak értünk,mert a szavazást Önök kapták megbízással .
  • Amennyiben a munkahelyük akadályozza a képviselői tevékenységük ellátását,akkor miért vállalták el,?? Mehet ez párhuzamosan is munka után,mert a mai napig nem tudom ki lett a képviselőm.
  • Csak vegyék figyelembe ,ezentúl Önök közszereplők,és kell a kritikát tűrni!

 

 

Ennyi: H.L.

Mégis 62 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 7612

Tisztelt polgármester Úr, valamint képviselő testület .

Immáron nem előzször tettem javaslatot,a volt lakatos műhely kihasználására. Megtörtént szóban, írásban is.Teljes mértékben egyet értek a P.L. Úr,valamint mások bejegyzésével,ami a környezetre, a csendre vonatkozik. Meg kell kérdezni a vállalkozót,milyen alapon végez ott ilyen irányú tevékenységet,van valamilyen dokumentálható szerződése,és az miben van ilyen tevékenységre megfogalmazva?! Csak már nem megint a mutyi maradéka ??

 

Csak ennyi volt: üdv.

 

 

H.L.

D.K. Aranka Creative Commons License 2014.10.28 0 0 7611

Szia Zoli!

 

Hát én megosztottam a felhívásodat a Facebook-on, de egyetlen egy "like", vagy megosztás nem történt. Remélem ez nem azt jelenti, hogy el sem olvasták a vácdukaiak! Rosszabb esetben, ennyire érdektelenek, vagy jobb esetben már meg is oldódott a probléma?????? Igazából nem azt vártam, hogy 1300 "like" jöjjön az írásodra, de legalább néhány..... csak hogy tudja az ember, hogy az élet nem állt meg a polgármester-választással,  a problémák megoldást keresnek. De most valahogy úgy érzem, mindenkinek csak a választásig volt fontos figyelemmel kísérni a történteket.

Remélem, tévedek!

 

Üdv.: D-K Aranka

Előzmény: palaga (7610)
palaga Creative Commons License 2014.10.27 0 0 7610

Szia Aranka!

 

Köszi a tippet, minden platformon indítunk "hadjáratot", de bízok benne, hogy belátja a vállalkozó is , hogy sok haragos sokáig nem tesz jót a vállalkozásának,és keres magának egy erre alkalmasabb telephelyet!

Nem haragot, torzsalkodást szeretnénk, csak visszakapni szép csendes kis lakóhelyünket!

 

PZ

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!