Keresés

Részletes keresés

Aszfaltot bámuló kisgyere Creative Commons License 2015.04.26 0 0 1512

28 dollár? Nekem azt nyomatta az egyik ott élő hogy az építkezéseken a segédmunkás is 30 AUD körül keres óránként. Hegesztőként kevesebbet kapnál? Valami bűzlik :)

 

 

goAUS Creative Commons License 2015.04.26 0 0 1511

Tudom, rengeteg legendás történetet hallottam én is.:) Aztán kijössz, és rájössz miért terjesztik. Jó szakember EU-ban (norvég, luxemburg, holland, Uk, német) vagy at Usában többet kap, ez egészen biztos. Hogy csak saját példát mondjak, minősített awi hegesztőként 24 font volt az ngol bérem, most 28 dollár itt. majdnem dupla ott. 

Az meg h itt olcsóbb az élet, azt nem tudom ki írhatta, minden oldalon az legalább korrekt, hogy az ingatlan itt horror. Mi pl egy 1,5 szobás 4. emeleti lakást bérlünk 550 dollárért, és ez még egy olcsó város (Adelaide). Egy pizza 15-20 dollár, vagy hamburger szintén egy pubban. Angliában 6 fontért körsó sörrel kapom, 800 fontért meg vidéken fullos kecót bérlek. 

Sok a legenda Au-ról. Hivatalos adatok, 12 éves csúcsona  munkanélküliség, és a bevándorlás jellege miatt - rengeteg diák, amúgy jól képzett szalemberek jönnek lakni PR-ral- nem emelkednek a fizuk, nincs rá szüksége a munkáltatónak, jön elég új, sok is. 

Arról nem beszélve, technikailag kb 10 évvel le vannak maradva EU mögött is. Pl 1,2 milliós városban élek, 13G netért 130 dollárt fizetek az optusnak... Korlátnak ugyanis nincs még itt. Kecskeméten 8 éve volt korlátlanom, fele ennyiért. Közlekedés, kaja is drágább mint EU. 117 dollár a havi bérlet pl. Viszont a benzin olcsóbb sokkal. 

Ami AU-ban verhetetlen, az a levegő, a színes papagájok az utcán repkedve, és pár tengerpart, illetve h innen Tahitire, Bora-borára vagy thaiföldre simán át lehet kirándulgatni, ez sok minden ellensúlyoz.:)

Előzmény: Aszfaltot bámuló kisgyere (1510)
Aszfaltot bámuló kisgyere Creative Commons License 2015.04.25 0 0 1510

Nekem eddig mindenki azt nyomatta hogy Ausztráliában fizetnek minden szakmáért szinte a legtöbbet. Meg hogy a megélhetés kb annyiba kerül mint Európa nyugati felén. 

Előzmény: goAUS (1509)
goAUS Creative Commons License 2015.04.25 0 0 1509

Szívesen..:) Átérzem, mert mi is úgy jöttünk ki csak a hozsannát hallottuk, aztán kijöttünk azt láttuk mi a helyzet, meg hogy él a legtöbb magyar... Amúgy az ország tényleg jó, aki dolgozik el van, de ez csak MO-ról megy csodaszámba, normális helyeken ez alap. A munkaerőpiaccal van itt gond, meg ugye a távolság. Aki családot, meg barátokat hagy hátra, egy idő után máe erőlteti a dolgot, mert ez már iszonyat távolság. Mi szerettünk volna jönni, de erőlködni nem, dupla fizetés, sokkal közelebb mindenhez, sokkal erősebb annál, minthogy itt papagájok repkednek az utcán, ami viszont tuti hiányozni fog, de ennyit nem ér.

És még valami, amit nem sok helyen láttam leírva: az ausztrálok többsége döbbenet milyen igénytelen. Komolyan.

Előzmény: Berry May (1508)
Berry May Creative Commons License 2015.04.25 0 0 1508

Nagyon hálás vagyok az őszinte válaszért, fontos 100%-ban tisztában lenni minden helyzettel, mert az életünkről van szó, komoly döntés előtt állunk. Nyilván aki ott él, jobban átlátja a helyzetet, az ottani életkörülményeket, mint mi, akik itthonról próbálunk összeszedni információkat.

Köszönöm szépen az információkat!

Előzmény: goAUS (1507)
goAUS Creative Commons License 2015.04.25 0 0 1507

Komolyra fordítva újra a topikot, okos döntés, hogy EU-n kivük gondolkodtok, és ha a klíma megfelel, Kanada sokkal jobb választás mint AU jelenleg.

Dolgozni én is megyek vissza most Angliába, ahol az AU dupláját beígérték, olyan szintű munkaerőhiány van még mindig profi szakemberekből. Itt AU-ban meg semmi, hozzák az olcsó indiai meg kínai munkást, azt kész, lesz amilyen lesz. Meg is látszik.:)

Magyarán ha van lehetőségetek kanadára vagy akár usára, hajrá!:) Sokkal erősebbek gazdaságilag mint AU, még ha innen mást is terjesztenek egyesek.

Előzmény: Berry May (1506)
Berry May Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1506

Köszönöm a válaszod. Nem zártuk ki Európát, de tengerentúlon is gondolkodunk. Több országot megnézünk, és majd mérlegelünk. Német nyelvterület nem jöhet szóba, mert angolból vagyunk erősek.

Előzmény: Aszfaltot bámuló kisgyere (1505)
Aszfaltot bámuló kisgyere Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1505

Engem is hülyítettek egy időben Ausztráliávan hogy ott a mekis is 2400 eurót keres, stb, de utánanéztem a dolgoknak és megtudtam hogy az ausztrál életszínvonal egyáltalán nem jobb mint az európai.

Berry May Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1504

Örülök, hogy mindent tudsz rólunk, a körülményeinkről, élethelyzetünkről, lehetőségeinkről, döntéseinkről és még a gondolatainkba is belelátsz, és tudod miket olvasunk. Akkor nem is kell neked ezután válaszolnom semmire, hisz mindent tudsz rólunk.

Előzmény: Aszfaltot bámuló kisgyere (1503)
Aszfaltot bámuló kisgyere Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1503

Hogyne tudnék. Olvastátok a neten hogy Ausztráliában mindenki milliomos akinek van valami használható szakmája. Közben meg itt van Európa nyugati fele ahol legalább úgy lehet élni mint ott.

 

Az UK miért nem jó pl? Angol nyelvterület, nyugati ország. Ott is kevés a gempa?

Berry May Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1502

Nem, nem érted, mert semmit nem tudsz rólunk.

Előzmény: Aszfaltot bámuló kisgyere (1501)
Aszfaltot bámuló kisgyere Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1501

Értem. Mi a baj pl Ausztriával? Kitalálom! Kevés a bér, ugye? Bezzeg Kanadában. Pékként Nyugaton se lesz sehol módos...

Berry May Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1500

Nem kaptunk vérszemet, hanem Magyarország élhetetlen, így külföldre akarunk költözni. Több ország szóba jött, mindennek alaposan utánanézünk, utánaolvasunk. Amelyik minden szempontból a legoptimálisabb választásnak bizonyul, amellett fogunk dönteni.

Előzmény: Aszfaltot bámuló kisgyere (1498)
Berry May Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1499

Köszönöm szépen a választ! Főleg a pék részre vonatkozó információt. Fontos tudni, hogy a férjemnek mennyi esélye lenne elhelyezkedni a szakmájában, ezért nagyon örülök annak amit írtál, még ha nem is pozitív számunkra, de legalább reálisan látjuk a helyzetet.

 

Azzal tisztában vagyok, hogy más országban nem tudok jogász lenni a magyar diplomával, mert mindenhol más a jogrendszer. Magam részére irodai munkát képzeltem el (asszisztens, titkár, recepciós, adatrögzítő, stb.), persze nem egyből, hanem idővel.

 

Így viszont akkor lehet, hogy Kanadát részesítjük előnyben, és inkább oda nyomjuk a milliókat, amibe egy ilyen döntés kerül, mert onnan már több pékségből is kapott a férjem visszajelzést, hogy alkalmaznák, ha kinn lenne (2013-ban még LMO-t - munkavállalási engedély - is kért volna neki egy pékség, de végül sajnos nem kapott az államtól).

 

Előzmény: goAUS (1496)
Aszfaltot bámuló kisgyere Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1498

Az is érdekes hogy pont oda akarnak menni. Biztos látták az órabéreket és vérszemet kaptak...hogy bezzeg ott dőzsöl a pék is!

 

Csöves Ausztriában meg robotol 1300 euróért. Bezzeg Aussieban!

Előzmény: goAUS (1496)
Aszfaltot bámuló kisgyere Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1497

Pedig mindenhol azt lehet olvasni a neten hogy Ausztráliában nincs válság, szétfizetnek mindenkit, mindenki jól él....

Előzmény: goAUS (1496)
goAUS Creative Commons License 2015.04.24 0 0 1496

Jogász szakmát nem egyszerű elismertetni, nem is szokták vállalni. Szerintem a kijutás még talán sikerülhet is, de utána? Jogászként nem fogsz tudni sajnos elhelyezkedni, külföldi diplomával esélytelen. Pékből rengeteg van, nem hiányszakma, kínaiaké a piac, egymást hozzák, nagyon nem egyszerű. Ha anyagilag nem gond, gyertek ki 1-2 hónapra turistával, vagy diákkal, csak felmérni a helyzetet. 12 éves csúcson van a munkanélküliség ahogy írtam, és a bevándorlás témája egyre inkább társadalmi feszültségeket szül. Nyelvtudással, és igazi hiányszakmával tudom csak nyugodt szívvel ajánlani, vagy akinek tökmindegy 5 milla, kijön, megpróbálja, ha nem, nyaralt egy jót, és kész.:) De nagyon utána kell nézni, itt most nem a legjobb a helyzet.

Előzmény: Berry May (1495)
Berry May Creative Commons License 2015.04.23 0 0 1495

Sziasztok!

 

Férjemmel mi is a külföldön való letelepedés irányába gondolkodunk, így több helyről próbálunk minél több információt összeszedni.

Férjem pék (dagasztó, csoportvezető), 14 éve dolgozik a szakmájában, angolul középfokon beszél, IELTS 5-6 max. körül van, de vizsgája nincs.

Én jogász vagyok, 9 éve dolgozom a szakmámban, angolul beszélek (van IELTS vizsgám, novemberben csináltam meg, de sajnos a writing 6.5), franciául középfokon beszélek. Van egy 2,5 éves kislányunk.

Mivel Ausztráliát is célba vettük, ezért elkezdtem utánaolvasni, ezt a topikot 2012-ig olvastam vissza.

 

Ami nagyon tetszik, hogy milyen szépen, türelmesen leírjátok akár ötvenedszer is a szisztematikusan hasonló/ugyanazon kérdésekre az ugyanazon válaszokat, és senkit nem küldtök melegebb éghajlatra. :)

 

Ha jól láttam, se a jogász, se a pék szakma nincs a SOL listán, de a CSOL-on rajta van.

Pontjaim: 55 pont (életkor 34 év - 25 pont, jogi diploma - 15 pont, munkatapasztalat - 15 pont. (60 kellene..., viszont az IELTS 7 plusz 10 pontot jelent, akkor már 65 pontom lenne!)

 

Mit gondoltok?

 

Üdvözlettel,

 

Melinda

gitartok Creative Commons License 2015.04.17 0 0 1494

Leirom, mert ugy latom meg mindig nagyon sokan nem hallottak a videki sponsoralasrol. Tehat ha NEM Sydney, Melbourne, Newcastle, Brisbane vagy Gold Coaston laksz, akkor videken (Region) laksz. Ha Regioban vagy, akkor megvan a lehetoseged AZONNAL (tehat nem kell 2-4 evet varni, csak a vizum elbiralas idejet ami 1-8 honap) PR-t (permanent resident) vizumot kapni. 

 

Feltetelek (nagy vonalakban): 

  • RSMS szakmak listajan legyen rajta a kepzettseged (https://www.acacia-au.com/rsmsol.php)
  • Legyen papirod a szakmadrol VAGY legalabb 3 ev tapasztalatod (ebben az esetben papir sem kell) (szakmankent valtozhat)
  • Legy 50 ev alatt
  • 6 IELTS vizsga each band 
  • Munkaltato aki sponsoral (ezt szerintem videken nem nehez elrni, nagy a jo munkaero hianya)

Hivatalos link: http://www.immi.gov.au/visas/pages/187.aspx

 

Mindezt sajat tapasztalatbol irom, en is igy kaptam meg. 

 

Ha ujra kezdenem, nem nagyvarosba mennek diaknak, hanem videkre mennek diaknak, es agresszivan elkezdenek sponsort keresni.

 

goAUS Creative Commons License 2015.04.12 0 0 1493

Teljesen jól látod.

Sokkal jobb, mint a most divatos diákvízum, amivel kijön az ember, rákölt fél év alatt legalább 5-6 milliót, rájön hogy így a kutya sem alkalmazza, beszponzorálás már most is csodaszámba megy, júliusól gyakorlatilag végre ki is lövik, aztán mennek szépen haza, vagy minimálbéren, heti 20 órán felül feketén melozva tengődnek, de közben hazafelé posztolgatják milyen überkirály itt élni.:D 

Ahogy én látom most ez a tendencia. 

Előzmény: Nimrod85 (1492)
Nimrod85 Creative Commons License 2015.04.11 0 0 1492

Köszönöm a korrekciót! :) Igazad van, 2 év alatt valóban nem lehet így megváltani a világot, és a PR-hez legalább még ennyi időt kell kint töltenie a jelentkezőnek. Arra viszont tökéletes, hogy az ember felmérje mennyire válik be neki az ausztrál élet, mielőtt mindent egy lapra téve ügynökökre, vízumra, nyelvvizsgákra, akár egy kényszeresen belevágott hiányszakma megszerzésébe ölné valaki a pénzét és idejét.

 

Az 1+1 év alatt tanulhat, munkatapasztalatot, ismeretséget, barátokat és szponzorokat szerezhet, sőt akár még a nagy szerelem is rátalálhat egy ausztrál állampolgár személyében. :) Sok minden adott ahhoz, hogy jó eséllyel meghosszabbítsa kint tartózkodását a PR-ig.

 

Az Egyesült Királyság mint célország, a magyarok számára benne van az első háromban. Egyre több fiatal már a 20-as évei legelején kijön ide szerencsét próbálni, így sokakat előbb-utóbb elér a brit állampolgárság megszerzésének kérdése és ezzel együtt a Working Holiday vizum lehetősége.

És ez nem csak Ausztráliára érvényes, hanem a brit nemzetközösség tagjaként ugyanígy ki lehet menni dolgozni/tanulni többek között Kanadába és Új-Zélandra is. :)

 

 

Előzmény: goAUS (1491)
goAUS Creative Commons License 2015.04.11 0 0 1491

Ez viszont így van, így be lehet jönni 1 v két évre dolgozni és tanulni, szüretekre, ilyesmi helyekre felveszik az ilyen vízumosokat.:)

Mondjuk az ausztrál állampolgársághoz semmi köze, mert ahhoz 4 évet itt kell élni PR vízummal, work and holiday meg max 2 évig húzható, és nem PR Visa.:)

Előzmény: Nimrod85 (1489)
goAUS Creative Commons License 2015.04.11 0 0 1490

Ne haragudj, de ez butaság, hidd el. Itt épp 12 éves csúcson van a munkanélküliség, még Angliában is sokkal jobb helyzetben van a munkaerőpiac mint itt. Tudom én is rengeteg mendemondda terjed otthon itt kolbászból van a kerítés, messze nem igaz. Az ország gyönyörű, a levegő iszonyat jó, a tengerpartok is, de a gazdaság nem erős! Hiába magas a minimálbér, ha a bérleti díjak rendkívül drágák. Mi pl heti 550 dollárért béreljük a2 szobás lakást, igaz új, mert fűtés nincs sehol, itt legalább normálisan el lehet lenni télen. De egyre több a munkanélküli, zárnak a gyárak épp sorra a magas dollár árfolyam és munkaerőköltség miatt. A bányák is egyre kevesebbet termelnek, mert Kína India felé fordult olcsósága miatt, pedig a kormány látva a bajt adómentességet adott a bányászati cégeknek. Szóval azt elismerem természetileg az egyik legjobb ország, de gazdaságilag eleve a statisztikák szerint is 19., valóságban szerintem még lentebb. Egy pár link erről, érdemeselolvasni a helyiek hozzászólásait: 

 

http://www.abc.net.au/news/2015-02-12/unemployment-data-january-abs-jobs/6088070

 

http://www.miningaustralia.com.au/news/australia-entering-phase-three-of-mining-boom-75-0

 

http://www.vg.hu/vallalatok/kozlekedes/2017-ben-fejezodik-be-az-autogyartas-ausztraliaban-421819

 

Csak ez a pár cég százezer munkahelyet szüntet meg. Közben érkezik minden évben félmillió bevándorló, akik aztán néznek kerekded szemmel, ha nincs munka. Nem mondom, jó szakmával még mindig lehet hetek alatt is munkát kapni, de pl Angliában hasonló posztért magasabb a fizetés, és olcsóbb az élet, kanadáról, Usáról nem is beszélve.

 

 

 

Előzmény: Ausztriai csöves (1487)
Nimrod85 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 1489

Akit komolyan érdekel Ausztrália és jelenleg az Egyesült Királyságban él vagy oda tervez, annak jó alternatíva lehet a brit útlevél megszerzése. Ezzel könnyedén igényelhetsz Working Holiday vízumot 1 évre.

 

"This visa allows you to:

  • stay in Australia for up to 12 months
  • work in Australia for up to six months with each employer
  • study for up to four months
  • leave and re-enter Australia any number of times while the visa is valid."

 

Bónuszként kint tartózkodásod alatt még újabb 1 évvel meghosszabbíthatod a kiruccanást, onnan pedig már nincs messze a letelepedés.

 

Annyi a kitétel, hogy 31 évnél fiatalabbnak kell lenned. Én most vagyok 30, és csak jövőre "leszek" brit, szóval nekem ez már sajnos bukta... de a sok 20-as éveiben járónak remek lehetőség, amennyiben a cél érdekében hajlandó végigjárni ezt a rögös utat.

Liviati Creative Commons License 2015.04.10 0 0 1488

Ha ki tudnék települni nem kéne kétszer mondani :) Mindig is oda készültem, de tisztában vagyok vele, hogy nagyon nehéz bejutni, sőt a nyáron 35 leszek :(

Tavaly kijöttem Németországba, szerintem itt is maradok.

Amúgy az echte német, aki direktbe van alkalmazva annak az órabére min br 13€ óránként.

Előzmény: Ausztriai csöves (1487)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.04.10 0 0 1487

". Bár a legtöbben a cégnél csak 8,5€-t kapnak, még akik perfektek németből azok is."

 

Ausztráliában meg a mekis fiú is kap 17 dollárt óránként. Ausztrália a beste, ver minden országot életszínvonalban...

Liviati Creative Commons License 2015.04.10 0 0 1486

Én az Zeitfirmától itteni minimálbért kaptam br 8,5 €-t + nekem jár még br 0,5€ bérpótlék. Bár a legtöbben a cégnél csak 8,5€-t kapnak, még akik perfektek németből azok is. Az utazásra kapok még napi netto 4€-t, ha minimum 6 órát ledolgozok egy nap akkor arra a napra jár még netto 6€. Heti 35 órában vagyunk bejelentve, túlórát nem fizetik, ki lehet venni és lecsúsztatni. Én csak segéd voltam a gépnél, gépeket nem ismerem. Maradhattam volna, ha a 3 műszakot vállalom, de a nyelviskola miatt nem megy. Meg a gépek is nagyon hangosak voltak még füldugóval is.

Előzmény: zalaigepmester (1485)
zalaigepmester Creative Commons License 2015.04.09 0 0 1485

Kérdezhetlek a részletekről? (MIlyen gépen, mit, mennyiért stb....)

Nem akarok indiszkrét lenni, de ha publikus akkor beszélhetnénk róla (valahol máshol mert itt off).

Előzmény: Liviati (1483)
zalaigepmester Creative Commons License 2015.04.09 0 0 1484

Szia,

 

Jajj, bocsi, felületesen olvastam, köszi hogy ettől függetlenül adtál ötletet és segítséget!

Németül tudok kezdő szinten, most kezdtem el újra tanulni. Meg fogom próbálni az általad ajánlott vonalat!

Előzmény: goAUS (1482)
Liviati Creative Commons License 2015.04.09 0 0 1483

Én dolgoztam egy hetet itt Stuttgart mellett Magstadtban a Hummelnél. Bár én kisegítő voltam és zeitfirmán keresztül kerültem be. Csak nem tudtam vállalni a 3 műszakot a nyelviskola miatt és azért kellett váltanom, meg a gép is elviselhetetlenül hangos volt még füldugóval is. Biztos jól írtad németül a nyomdai munkát?

Előzmény: zalaigepmester (1481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!