Keresés

Részletes keresés

fintorgó Creative Commons License 2010.01.06 0 0 334

Itt van kettő: http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=remoska&c=0

Nézd meg a tesz-veszen is, ott is lehet...
Előzmény: Juci51 (333)
Juci51 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 333
Mindenkinek!! Remoskát vennék olcsón!! SOS!!
Előzmény: minyike (292)
dalma53 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 332
Tisztitas: Van a Amwaynek egy un. "femcsivacs"-a. Ma elszegyeltem magam, hogy milyen fekete, nekilattam ezzel, es nehany perc alatt ujra sikaltam. Nem mondom nem konnyu munka, de olyan lett, mintha most vettem volna, a fedelen az uveget is tisztara suvickoltam.
Feltennek kepet rola, de eppen sul benne az ebed, amit a Ti otletek alapjan probalok ki, eddig mindig csak sutit csinaltam benne.

Egyebkent az en R-m, vasalozsinoros, mindig nehezen huztam ki a konnektorbol, ezert vettem egy olyan dugot amin van egy billenokapcsolo, piros egovel. Igy sutes elott bedugom, a sutemenyeknel sokszor ki-be kapcsolom, attol fuggoen, hogy hogyan sul a suti, neha lezarom, hogy ne egjen meg. Nagyon praktikus, ajanlom mindenkinek akinek ez az egyszerubb fajta sutoje van. Szerintem a modernebbeknel mar esetleg lehet (van) hofokbeallito. Nekem bevalt. :)
Előzmény: Gömbtatu (163)
tuutuu Creative Commons License 2009.08.05 0 0 331

Ott a " Mindennapi kenyerünk" topic, ott találsz receptet, színes, szagos, fúr-farag, és fára mászik is...:}}}

 

Ez a':

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=1001728&la=92379504

Előzmény: dzogcsen (329)
fintorgó Creative Commons License 2009.08.05 0 0 330

Sok szerencsét hozzá! :)
Előzmény: dzogcsen (329)
dzogcsen Creative Commons License 2009.08.05 0 0 329
Köszi szépen, eddig sütiket sütöttünk, de most kenyérrel is megpróbálkozok.
Előzmény: fintorgó (328)
fintorgó Creative Commons License 2009.08.05 0 0 328

Sajnos recepttel nem szolgálhatok, kézzel gyúrok gondolomformán, mikor mihez van kedvem. Kenyérsütőm nincs.
Ebben víz helyett az aludttej savója van. Félkilónyi lisztből, fél kocka élesztővel készült.
Kb. egyharmad részét megsütöttem lángosnak, a többit kenyérnek.
Biztos van kipróbáltad, kenyérrecepted, azt süsd meg.
Előzmény: dzogcsen (327)
dzogcsen Creative Commons License 2009.08.05 0 0 327
Lécci a kenyér recepteket tedd közzé, nagyon érdekel és ki is akarom próbálni.
Előzmény: fintorgó (326)
fintorgó Creative Commons License 2009.08.03 0 0 326
Ugye nem mondok újat avval, hogy meleg van? Éppen ezért nem gyújtom be a sütőt, nem melegítem be a konyhát, hanem kint sütök az udvaron az árnyékban.
Ma, sokadszorra, kenyeret, ez fehér, de rozsosat, magosat és kelt kakaós kalácsot is elkövettem már.
Rakottas kaják és kevert gyümölcsös sütik is kint sülnek.

Tengerész 2 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 325
Most, hogy elővettük a sok év óta porosodó szerkezetet, mert még nincs gáztűzhely a hajón, utánanéztem a Remoskának a neten. Akit érdekel egy remek recept, ajánlom a hajónaplóból  (http://amapola.blog.hu) a  2009.06.29. 19:28 -bejegyzést.
remocska Creative Commons License 2009.04.06 0 0 324

Gömbtatu !Koszi hogy válaszoltál. Nem benne, hanem a tetején, egy külön  edényben főzném a levest.Tudod az ablak nélküli remocskának a tetejére tettem a fazekat és szépen meg is főtt a leves, mire a hús elkészült alul a saját edényében. Miután Te sem tudod a választ nem merem kipróbálni az ablakos remocskával ugyanezt. Nagyon nagyon boldog vagyok hogy sikerült vennem egyet a vaterán nem szeretném tönkre tenni. Remocska

Előzmény: Gömbtatu (323)
Gömbtatu Creative Commons License 2009.04.04 0 0 323
Abszolúte passzolom a kérdést, soha eszembe sem jutott. Nem hinném, hogy törik az üveg, hőállónak gondolom, de bevallom, igazából nem is nagyon értem, hogy akarsz benne levest főzni.
Előzmény: remocska (321)
remocska Creative Commons License 2009.04.03 0 0 322

 Köszi, én is találtam a Vaterán és meg is vettem. Nagyon szeretem, ablakos, és most már én is lesem a recepteket, de szerintem mindent el lehet benne készíteni, nem kell hozzá külön recept füzet. 

Előzmény: fintorgó (253)
remocska Creative Commons License 2009.04.03 0 0 321

Szia Gömbtatu!

Légy szíves mondd meg, illetve írd meg nekem, hogy lehet-e az ablakos Remocskának a tetején főzni levest, illetve teát, stb. Nekem volt egy ablak nélküli, annak az aljában, illetve az edényében sütöttem, a tetején pedig főztem levest. Most sikerült egy ablakos vennem, de nem merek a tetejére tenni semmit, mert félek hogy eltörik az üveg. Úgy gondolom régi remocskás lévén tudod a választ. SOS.

Előzmény: Gömbtatu (22)
gabriszkye Creative Commons License 2009.03.10 0 0 320
Sajnos, hogy nem tudom most folytatni a receptírást. Ha valakit érdekel az egész receptgyűjtemény, szívesen elküldöm, szikkti@freemail.hu - ról.
gabriszkye Creative Commons License 2009.03.02 0 0 319
Rakott csirkemáj
50 dkg csirkemáj
60 dkg burgonya
10 dkg vöröshagyma
1 tojás
1 ek étolaj
2 dl tej
só currypor
1 dkg ráma
1 dkg liszt

A csirkemájat fél óráig hideg tejben áztatjuk. A tálat kikenjük margarinnal és megszórjuk zsemlemorzsával. Májat a tejből kiemeljük, lecsepegtetjük róla a tejet, és a tál aljára fektetjük. A hagymát kockákra vágjuk, megpirítjuk az olajon, májra öntjük, curryval megszórjuk. Hajszálvékonyra karikázott burgonyát a májra terítjük. Tojást elkeverünk 2 kanál tejjel, kanál szódával és egy kávéskanál liszttel, sóval, és a burgonyára simítjuk. Sütni.
E: 372 kcal Sz: 40 g

gabriszkye Creative Commons License 2009.03.01 0 0 318
Vegyes rakott zöldség
40 dkg zöldborsó
50 dkg zöldbab
20 dkg kukorica
2 dl szegény tejföl
3 dkg reszelt sajt
hagyma
só, bors, paprika, mustár
Babot, borsót külön-külön vegetás vízben megfőzzük, a kukoricakonzerv levét lecsurgatjuk. A darált húst (helló! a könyvben kihagyták, hogy mennyi husi kell :) )a reszelt vöröshagymával, sóval, pirospaprikával, mustárral, borssal eldolgozzuk. Kivajazott remos aljára fektetjük a babot, erre jön egy réteg húskrém, utána a kukorica, újra hús, majd a zöldborsó. Tetejére tejföl, reszelt sajt kerül. Süt. !
E:285 kcal Sz: 36 g

Nem remosba való, de érdekesnek találtam:
Hideg rakott burgonya
50 dkg burgonya
4 főtt tojás
15 dkg vöröshagyma
15 dkg paradicsom
10 dkg zöldpaprika
3 ek étolaj
1 kk mustár
2 dl szegény tejföl
só, bors
Héjában megfőzzük a burgonyát, megtisztítjuk, karikára vágjuk, és mély tűzálló tálba rakjuk. karikára vágott főttojással, paprikával, hagymával, paradicsommal, zpaprikával beborítjuk. A mártáshoz valót (3 ek étolajtól lefele a hozzávalóknál) összekeverjük, és a burgonyára öntjük. Összerázzuk a dolgokat. Hűtőben áll néhány órát.
E: 366 kcal Sz: 32 g
gabriszkye Creative Commons License 2009.03.01 0 0 317
A megadott mennyiségek 4 személy adagjára vonatkoznak, az energiaérték (E) és a szénhidrátérték (SZ) egy személy adagjára.

Csirkecomb gombával
60 dkg csirkecomb
15 dkg gomba
3 dkg margarin
só, fokhagyma, majoranna, bors
A csirkecomb bőrét az ujjunkkal fellazítjuk, és megtisztított, felszeletelt gombát a hús, meg a bőr közé csúsztatjuk. Hústűvel megtűzzük, fűszerezzük, margarinnal bekenjük. remosban megsütjük.
E: 310 Sz: 1 g

Különleges rakottkel
1 kg káposzta
30 dkg füstölt hús (nem zsíros)
5 dkg margarin,
5 dkg zsemlemorzsa
1 dl energiasz. tejföl

A kelt cikkekre vágjuk és sós vízben puhára főzzük. Lecsepegtetjük. a Tálat kikenjük margarinnal és a káposzta felét belefektetjük, erre a csíkokra vágott füstölt husit, majd a maradék káposztával lefedjük A maradék margarinon megpirítjuk a morzsát, elkeverjük a tejföllel, ráöntjük. Sütjük.
E: 407 Sz: 21 g


esotherica Creative Commons License 2009.03.01 0 0 316
No, akkor már csak az az információ hiányzik, hogy a lenti receptek hány adagot készítenek el. :)
Előzmény: gabriszkye (314)
Gömbtatu Creative Commons License 2009.03.01 0 0 315
Kár.:)

Azért így is tök jó. Írjad csak, írjad, mindet ki fogjuk próbálni.
Előzmény: gabriszkye (314)
gabriszkye Creative Commons License 2009.02.28 0 0 314
1 adagra vonatkoznak az értékek.
Előzmény: Gömbtatu (313)
Gömbtatu Creative Commons License 2009.02.28 0 0 313
Ezek igen jól hangzanak, csak azt nem tudom, hogy az energiamennyiség mekkora adagra vonatkozik.
Előzmény: gabriszkye (311)
Tereza Creative Commons License 2009.02.28 0 0 312
Köszi szépen, most  ment a válasz-mail.
Előzmény: gabriszkye (310)
gabriszkye Creative Commons License 2009.02.28 0 0 311
Karfiol bundában
80 dkg. karfiol
40 dkg darált hús
5 dkg vöröshagyma
1 tojás
4 dkg liszt
só, bors
majoranna
a tál kikenéséhez margarin

A karfiolfejet egészben hagyva, bő, forrásban lévő sós vízben 5-10 percig főzzük. Ezután kiemeljük, lecsepegtetjük, és a kikent remosba beletesszük. A darált húst a tojással, a liszttel, az apróra vágott hagymával, a fűszerekkel, 1-2 kanál hideg vízzel jól összedolgozzuk. A karfiolt a húsmasszával minden oldalról befedjük, vizes kézzel simára lapogatjuk. Remosban megsütjük. 50-60 perc a sütési idő kb.
E: 283 kcal Sz: 16 g

Káposzta reszelt sajttal

80 dkg sav. káposzta
15 dkg reszelt fülstölt sajt
2 dl energiasz. tejföl
3 dkg margarin
só, rozmaring

A jól kicsavart, egy réteg káposztát a kiolajozott remos aljára terítünk, megszórjuk sajttal, tetejére újra káposzta réteg, majd sajt réteg következik.A fűszereket símára kevert tejföllel meglocsoljuk, és megsütjük. Visrlihez, krinolinhoz, de önálló ételnek is kitűnő.
E: 293 kcal Sz: 10 g

gabriszkye Creative Commons License 2009.02.28 0 0 310
Neked is Tereza :)
Előzmény: Tereza (309)
Tereza Creative Commons License 2009.02.28 0 0 309

Mail ment.

Előzmény: gabriszkye (308)
gabriszkye Creative Commons License 2009.02.28 0 0 308
Köszönöm a kéréseteket. Azt kérem itt még, hogy aki cukorbeteg közületek az írja meg az email-címét a szikkti@freemail.hu címre, és akkor megpróbálom az egész anyagot átküldeni. A többieknek meg a remoskás kajákat kiválasztom, és leírom ide. Persze sajnos ne gondoljátok, hogy szalonnapörcös, csülkös cucc lesz. :(
Előzmény: Gömbtatu (306)
Tereza Creative Commons License 2009.02.28 0 0 307
Nagyon jó lenne, nagyon rendes vagy, ha van időd, légyszi.
Előzmény: gabriszkye (305)
Gömbtatu Creative Commons License 2009.02.27 0 0 306
Ha van időd, ne fogd vissza magad.
Előzmény: gabriszkye (305)
gabriszkye Creative Commons License 2009.02.27 0 0 305
Nem értem, hová lett a levelem, valamit biztosan elbénáztam. Szóval akkor mégyegyszer: A nagy rendcsinálás után előkerült egy régebbi receptgyűjteményem:
Nagy Margit: 399 recept cukorbetegeknek, és fogyókúrázóknak.
Úgy látom, hogy van néhány olyan étel, amely elkészíthető a remosban. Ha érdekel benneteket, akkor kérlek írjátok meg, és bepötyögöm sorban. Ugyanis ez a kiadvány nem vásárolható meg, nincs bolti forgalomban, orvosi rendelőkben szokott előfordulni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!