Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

WebNeo Creative Commons License 2019.12.07 0 0 2197

Linkeld be :D

Előzmény: sting2 (2195)
JAMIE222 Creative Commons License 2019.12.07 0 0 2196

Ha van bizalmad a verdához, akkor alkudj, a gumit kivéve filléres tételekről beszélünk. Használt-autó vásárlásnál kb. normális, ha venni kell egy garnitúra gumit, a többi meg pár ezer forint, ne ezen múljon.

Előzmény: sting2 (2195)
sting2 Creative Commons License 2019.12.07 0 1 2195

Köszönöm mindenki válaszát. 

Természetesen nem tettem le foglalót csak kíváncsi voltam, hogy miként kezeli egy ilyen volumenű cég az esetleges visszalépést, egy " benézett" mustra után.

Én, teljesen véletlenül, találtam náluk egy olyan vételt ami szerintem érdemes a vásárlásra.

216 ezer km, ebből 209 ezer km.igMárkaszerviz múlttal - igazolt, független Márkaszerelő által lekérdezett. Törésmentes, kiválóan felszerelt. A menetpróba is és a mélyebb átvizsgálás is jó dolgokat feltételez.

De! itt jön az a bizonyos DE!

Innentől jön az a sok helyen olvasott AAA féle valóság :

A Gumik az autón egy fillért sem érnek, Eg csomag no, Háromszög no, Pótkerék - javító szett nincs!, Gumi tálca nincs, Szőnyeg van ugyan de hagyjuk állapot.

Minden szerviz dokumentáció a helyén, az autó nincs lelakva, szép felniken gurul, tele olyan extrákkal ami nálunk nem szokványos, és akkor a legalapabb kiegészítők meg sehol!!

Persze, átvételkor mindezeket mellékelik , ígéretük szerint, de akkor is.

Szóval az "étel kiválónak tűnik de az asztal ahol megterítettek"...

 

Előzmény: sting2 (2178)
pirosalmabumm Creative Commons License 2019.12.06 0 1 2194

eljönnek megnézni vagy te vidd hozzájuk?

 

ha  második akkor mégis mire számítasz?

ne vigyél sehova semmit eladni, aki meg akarja venni az eljön érte. Ennyike.

 

 

 

Előzmény: badamreg (2192)
von Tom 71 Creative Commons License 2019.12.06 0 1 2193

1.

Előzmény: badamreg (2192)
badamreg Creative Commons License 2019.12.06 0 0 2192

Sziasztok!

 

A hirdetésem feladása után tényleg az AAA keresett először :) Ismerőseim már eleve óva intettek tőlük, úgy voltam vele, hogy a nyomás úgy sem hat rám, max. eljövök, ha nem ajánlanak eleget.

 

De a topikot átnézve, azt hiszem jobb az idegeimnek (és nekik is) ha feléjük sem szagolok.

 

Viszont kerestek mások is, róluk tudni valamit?

 

Kocsiguru - olvastam itt is érdekes történeteket

GL Autó

Palota Autóudvar

 

Egy kutya mind? :D

 

Köszönöm.

JAMIE222 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 2191

Ebben az esetben eppen nem szeretnek elkötelezödni, semelyik oldalon sem....

Előzmény: Teo papa (2190)
Teo papa Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2190

Háát .. én ezt nem egészen így látom. Nem biztos, hogy ezt a bizalom oldaláról kell megközelíteni. Ha megegyezek valakivel valamiben szóban és öt perc múlva elüt a villamos, akkor a hozzátartozóim honnan fogják tudni, hogy tényleg elköteleztem magam? Ezért kell papírt írni és a foglaló is erre biztosíték .. szerintem

 

Teo >

Előzmény: JAMIE222 (2188)
Teo papa Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2189

Naja. Foglalót akkor kell letenni, ha tényleg megnézte az ember és meg akarja venni. Ha bizonytalan, akkor nem kell lefoglalózni, egyértelmű .. nekem legalábbis. A foglaló egyfajta biztosíték, hogy ne adják el másnak / ne gondolja meg magát a vevő.

 

Teo >

Előzmény: merQree (2187)
JAMIE222 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2188

Egyszerü: Magyarorszagon nincs bizalom senki autot eladni akaro irant.  Ha venni megyek, vetelar a zsebben vagy a közelben. Ha megegyeztünk, fizetek es viszem az autot.

Előzmény: Teo papa (2186)
merQree Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2187

Akkor nem kerül semmibe, ha valóban meg is akarja venni.

De jelen esetben úgy értelmezzük, hogy már nem akarja megvenni az autót.

Így már a foglaló elvész.

Előzmény: Teo papa (2186)
Teo papa Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2186

Mit nem értesz rajta? Ha talál valaki egy autót, ami tetszik neki és nincs nála a teljes vételár, vagy eredetvizsgára akarja vinni előtte, vagy bármi más ok van, akkor miért ne adna foglalót? Ha közben az eladó meggondolja magát és eladja, akkor ne legyen már ingyen a két út a hoppon maradt vevő terhére.

Megjegyzem vacak autót találni ezret, de igazán jót, az azért nem annyira szokványos. Ráadásul a foglalót letenni a vevőnek "nem kerül semmibe", akkor meg miért ne?

 

Teo >

Előzmény: JAMIE222 (2182)
WebNeo Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2185
Előzmény: sting2 (2178)
merQree Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2184

Feltételeztem, hogy van szerződés ;)

Az, hogy benne van, hogy "megtekintett és megismert az autó állapota".

Ezzel húzzák ki a méregfogát az egésznek.

Majd átvétel után már hibás teljesítésről beszélünk, ami egyik, de nem kötelező folytatása, hogy megszűntetik a szerződést. De ha erre játszik a forumtárs, akkor arra figyelnie kelle,e hogy minél kevesebbet mozogjon az autó a saját lábán, mert ha több száz km belemegy, akkor aztán az AAA Autó azt mondhatja, hogy bocsi, túl sokat használtad, azért jött ki a hiba, stb...

 

Előzmény: JAMIE222 (2183)
JAMIE222 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2183

Kerdes, van-e szerzödes es mi all benne....

Előzmény: merQree (2181)
JAMIE222 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2182

Öszinten szolva ezt a foglalozas dolgot sosem ertettem egy autonal. Ingatlannal meg oke, az tud nagyon egyedi lenni, de tucat autoknal mitöl tart, aki foglalozik? Hogy lemarad az evszazad üzleteröl? Persze ha valami 50 eves ritkasagrol van szo, akkor esetleg, de egyebkent?

merQree Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2181

Még annyit, hogy Neked kell bizonyítani, hogy a szerződés miért hiusul meg, azaz nem elegendő a gyanú.

Előzmény: sting2 (2178)
merQree Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2180

Google -> foglaló visszajár

 

"

A foglaló a teljesítés meghiúsulásának szankciója
Ha a szerződéses kötelezettség teljesítése meghiúsul, a foglaló sorsa attól függ, hogy melyik fél felelős a meghiúsulásért. Ha az a fél felelős, aki a foglalót adta, akkor az adott foglalót elveszíti. Ha pedig a foglalót kapó fél a felelős, a kapott foglalót kétszeresen köteles visszatéríteni. Ha a meghiúsulásért egyik fél sem felelős, vagy mindketten felelősek, a foglaló visszajár. Abban az esetben, ha a szerződést teljesítik, a tartozás a foglaló összegével csökken. Azaz, például a foglaló az ingatlan vételárába beleszámít.

"

Előzmény: sting2 (2178)
JAMIE222 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2179
Előzmény: sting2 (2178)
sting2 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2178

Sziasztok!

 

Nem valami bizalomgerjesztő az AAA autó  - témakör. 

Mi van olyankor ha valaki már tett le foglalót, de meggondolja magát mert több gyanús dolgot vélt felfedezni a kiválasztott autón?

 

GBabe0616 Creative Commons License 2019.11.27 0 1 2177
Üdv,Sziasztok! Elmesélném én is történetetemet az AAA Autóval kapcsolatban! Lebeszéltünk egy időpontot a miskolci telephelyükre autófelvásárlás miatt. Persze nekik az volt a céljuk minél kevesebbet adjanak az autóért. Én mondtam egy fix összeget, ha megfelel nekik is, áll az üzlet. Az autót már közben átvizsgálták, kitalálták, hogy a hársó sárvédő tőrött volt. Mivel továbbra se tudták lejjebb alkudni az árat, az utolsó pillanatban megint előrukkoltak azzal a szöveggel, hogy vissza lett tekerve a kilométer óra, így az is már -100000 Ft. Behívtak egy helységbe, hogy nézzem meg a számítógépen, hogy már az én tulajdonomban volt az autó, amikor vissza lett tekerve az óra. Kérdeztem, hogy mivel??? Ezek után nem adtam el az autót, viszont hazaértem és utánanéztem az autó múltjának, mivel nagyon bosszantott a dolog. Kiderült, hogy valós a kilométeróra állása az autóban, nem lett visszatekerve, és a sárvédő se volt törve. Felhívtam az ügyintézőt vissza, hogy most akkor ez mire volt jó? Azzal magyarázta, hogy elütötte a rendszerben a rendszámot. Nem ajánlom senkinekezt a céget!
von Tom 71 Creative Commons License 2019.11.26 0 7 2176

Norbi, ezek szerint Te a kevés kivételhez tartozó "birka" vagy, aki szívesen vállalja, hogy küzd olyanért, amiért nem kellene, vagy nem érdemes... esetleg nem kell, mert nem szembesülsz vele, ha nem ettől a cégtől vásárolsz. De legyen szerencséd az autóddal és remélem Te tényleg kivétel vagy, nem kell pereskedned, küzdened.

Előzmény: birkasnorbi (2175)
birkasnorbi Creative Commons License 2019.11.26 -7 0 2175

nyam,nyam :-)) csak pár napig,ha már megszólítattam .Amúgy meghagyom nektek az oldalt,fikázásra ,gyűlölködésre ,érdeknek,,,)))

Aki tényleg pórul járt az ne engem szidjon ,ha jól figyelte írásom pont az volt a lényege ,hogy sose add fel.Légy erős ,küzdj ,ha átbasztak,de a legjobb a megelőzés,nézz utána dolgoknak. A sok okostóni,meg hadd élje itt az életét valami okból...:-))))

Előzmény: Benben (2174)
Benben Creative Commons License 2019.11.26 0 4 2174

Nem etetem tovább..., még itt ragad.

birkasnorbi Creative Commons License 2019.11.26 -5 0 2173

Egyetlen hozzászólásom??? 1 autót adtam el ,miért lennék itt évek óta???

Miért ,te valami okból itt éled az életed és mindenre nyomod a válaszokat? Érdekes...:-) Bár  nem átlátszó ,valamelyik konkurens cég lehetsz aki kevesebb ad autóért.  :-)))))))))))

Előzmény: marmande (2171)
birkasnorbi Creative Commons License 2019.11.26 -7 0 2172

Önként? Hűűűha ,itt sok lesz a nagytudású.

 

Törvényileg,rá is vonatkozik, EU-s cég. Hogy valaki mazsola és lenyeli és nem meri vállalni a küzdelemt ,ha baj érte arról én nem tehetek. Maguktól persze ,hogy egyik kereskedő se vállalja,ezért kell ismerni a jogaidat ,lehetőségeidet.

No te melyik konkurens cég vagy? :-)))

Előzmény: Benben (2170)
marmande Creative Commons License 2019.11.26 -2 4 2171

Egyetlen hozzászólásod van csak és abban is az AAA-t dicséred. Érdekes és kicsit se átlátszó.

Előzmény: birkasnorbi (2169)
Benben Creative Commons License 2019.11.26 0 5 2170

"kellékszavatosságot"

Ó, persze, önként, az AAA.

Csak egy példa a sok közül, és ezért még csak nagyon vissza sem kellett volna olvasni:  https://www.facebook.com/hirtv/videos/740335259731077/ 

ez már kicsit régebbi, de ütős kis sztori: https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/12/21/balesetveszelyes_rohado_auto_az_aaa-tol/

Lehetne sorolni... 

Előzmény: birkasnorbi (2169)
birkasnorbi Creative Commons License 2019.11.26 -8 0 2169

Üdv.

 

Na akkor én is leírnám a véleményem ,mert túl egyoldalúnak érzem  a fórumot. 

 

Autót adtam el pár hónapja és igen többek között felmerült a AAA is ,mint lehetséges vevő,a sok rossz hír ellenére is.Hogy miért ? Mert magánszemély 1 db se jelentkezett ,jön a tél (kevesebben vásárolnak) és mert volt másik autóm is.

A vételár persze nem tükrözte az elképzelésem,de a nulla érdeklődő nulla forintjánál azért jóval több. S miért a szidott AAA lett végül? 2, új autók eladásával is  foglalkozó neves céghez is betértem ,ajánlottam az autóm megvételre.Az egyik helyen 1 a másikon 2 százezerrel ajánlottak kevesebbet ,mint a AAA.

 

Hogy mi a létjogosultságuk ezeknek a használtautó értékesítóőknek? Mert bár sokan nem tudják ,de kellékszavatosságot kell vállalniuk az eladott autóra ami 1 év ,ha jól tudom. Tehát ,ha jól átnézted és rejtett hiba van később  akkor vissza kell vinni vagy ügyvédhez fordulni.Magánszemélytől ,ha vásárolsz ott sokkal nehezebb ennek az érvényesítése.

 

Az autó 1 tulajos volt ,kevés km-es ,tehát lehet jó használt autót is venni náluk most már.,igaz többért ,mint amiért én adtam volna:-)

De ha már többért veszitek a szavatossági jogotokat ne feledjétek.

 

Üdv. Norbi

merQree Creative Commons License 2019.11.19 0 2 2168
Te se vadászni jársz az erdőbe, van egy olyan érzésem...
Előzmény: zsu40 (2167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!