Keresés

Részletes keresés

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2013.10.01 0 0 2326

Euró.

A mennyiség attól függ, mennyit akartok költeni. ( Utazások, vásárlás, taxi ). Egy hasmenéses betegség, amit a biztosító csak utólag térit, elvihet pl. 200 Eurót.

Előzmény: Tjennyti (2325)
Tjennyti Creative Commons License 2013.09.30 0 0 2325

Sziasztok!

Dollárral vagy euróval lehet fizetni? Mennyi pénzt érdemes magunkkal vinni 2 hétre? Előre is köszi a segítséget! :)

 

 

mumsu Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2324

Köszönöm szépen,megnéztem!

Olvasgatok vissza, sok érdekes ,hasznos tanács van!

Már várom az utazást nagyon!

Előzmény: Unerwünschter Gast (2322)
goldos Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2323

szia te nagyon ügyes szemfüles!

 

jó hogy van ez a fórum mindig jobbnál jobb ötleteket olvasok !

 

most néztem a tuifly 67 eu-át lehet menni münchen-böl boa vistára.

és mennyire igazad van

 a tömegturista mindenütt ahol "üdül" a hazai életet éli evés ivás pletykálás.. csak a tengernél nem mo-on

Előzmény: maxamax (2316)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2322
Előzmény: mumsu (2321)
mumsu Creative Commons License 2013.09.25 0 0 2321

Sziasztok!

Örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra, sok hasznos dolgot tudtam meg!

Mi január 16.-án megyünk Boa Vistára a Riu Touaregbe! Járt már ott valaki? Boa Vistán vannak látnivalók ?

Az időjárás milyen januárban? Rémísztgetnek,hogy max 22 fok van olyankor!

üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 2320

Sziasztok!
Sal-on a Riuban a fizetésekkel kapcsolatban olvastam, hogy csak VISA kártyát fogadnak el.

Leveleztem a szállodával, megerősítették, csak visa kártya.

Van valakinek, aki járt a Riuban emléke arról, hogy kell-e az érkezéskor "letétet"-ot fizetni, és ha igen, mennyit???

Továbbá tényleg igaz, hogy Sal szigeten nincsenek bankkártya automaták?

Bankban sem?

Senior12 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 2319

Szia! Keresd vissza az előző bejegyzéseimet, mindent leírtam a fakultatív programokkal kapcsolatban. Érezzétek jól magatokat! Fantasztikus lesz!

 

Előzmény: Caroline73 (2314)
Tottinit Creative Commons License 2013.09.16 0 0 2318

Szia!

Én csak a taxis kérdésre tudnék reagálni. A helyi taxisok szerintem teljesen megbízhatóak, mindenki rájuk bízhatja magát. Nagyon segítőkészek mindenben. A szállodától a központig mindig minden taxis 3 euro tarifával dolgozott. Alkudni próbáltunk, de mindig csak ennyiért vittek bennünket.

Előzmény: maxamax (2316)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2013.09.16 0 0 2317

Amikor mi ott voltunk, a reptéren éjjel egykor is sorban álltak a taxisok.

Előzmény: maxamax (2316)
maxamax Creative Commons License 2013.09.16 0 0 2316

Sziasztok!

Mi október 17-én megyünk Salra, saját szervezésben, a Riuban fogunk lakni. 

Két kérdésemre nem találok választ.

Az első a reptéri taxi: foglaljak 15 fontért, vagy bizzak a helyi taxisokban, és alkudozzak?

Van valakinek - aki ott járt-  tapasztalata ebben?

A másik a wifi a Riuban.

Fizetős, és csak a recepciónál van, 7€/óra.

Mintha lenne valami bár a Riuban, ahol (persze ha fogyaszt az ember) ingyenesen van wifi, de ezt csak hallomásból tudom.

Kösz a segítséget!

 

zmeor Creative Commons License 2013.09.12 0 1 2315

Sziasztok!

 

Amit én tudok nektek ajánlani, hogy ne utazási irodával menjetek ki:)

 

Én legutóbb haverommal, vonattal mentem Münchenbe és onnan Tuifly-al. Sal-on betaxiztunk santa maria-ba majd ott a helyi arcokat kérve segítettek nekünk szállást találni. Egy egyszerű apartmant egész hétre 100 euroért / fő-re.

 

Így marad bőven pénze az embernek minden nap ebédelni és vacsorázni éttermekben, reggelire meg az abc-ben veszel valamit. Mindezt azért cserébe, hogy vettél nála egy teknőst és látja, hogy nem a szokásos tömegtúrista vagy.

 

Tudom, hogy sokan erre finnyáznak, hogy milyen, pedig higyjétek el ennél közelebb a kultúrához nem tudsz kerülni. A helyiek teljesen máshogy kezeltek, mint egy RIU hoteles túristát.

Vendégségben voltunk náluk, bementünk az iskolába, ahol a gyerekek tanulnak, átmentünk a szomszéd ház lakóihoz, akik éppen kondiztak - csatlakoztunk, megmutatták, hogy azokat a kis homokos képeket, amit eladnak hogyan készítik. Valakivel még a rövidnadrágunkat is elcseréltük 1-2 dologért.

 

Én úgy gondolom, hogy aki ilyen helyre megy, az ne a nagy szállodák all-insclusive bugyraiban kalandozzon, ami mindenhol kb ugyanaz és 5x annyiba kerül. Aztán a végén hazajössz és semmivel sem más, mint egy wellness hétvége csak kicsit messzebb, hiába jönnek be a helyiek előadni a szokásos táncukat a színpadon, amit aznap a 20 adik túristacsoportnak is ugyanúgy adtak elő.

Azt az érzést semmi sem tudja pótolni, amikor az utcabálon beállsz a dobosok közé, és megtanítják a lépéseket, majd elmész velük egy helyi szórakozóhelyre.

 

Bocsánat, ha valakinek összeromboltam a nézeteit, vagy ha megsértettem, de egyszer megéri kipróbálni. NO STRESS ;)

 

Alig várom már a következő utat idén Novemberben!

 

 

Caroline73 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 2314

Sziasztok!

Mi a párommal szintén szeptember 21 én utazunk SAL szigetre, érdeklődünk hogy aki volt már ott milyen fakultativ programot tud ajánlani?

Előre is köszönjük, ha valaki ir némi útbaigazitást!

üdv

Nezra Creative Commons License 2013.09.06 0 0 2313

Szia Ami214!

Valószinüleg mi inkább egyénileg megyünk várost nézni, kicsit félek, hogy a négy órás szervezett program egy nagy rohanás lenne. A hotelek szinte egymás mellett vannak, a parton majd biztosan összefutunk :)

Fakultatív programon gondolkodtatok? Nekünk a szigettúra és a hajózás tetszik. Ti is néztétek mik vannak?

Előzmény: Ami214 (2311)
Nezra Creative Commons License 2013.09.06 0 0 2312

Köszi a választ, ez az ötlet most nekünk is nagyon megtetszett! Valószinüleg mi is inkább egyénileg oldjuk meg a városnézést. Remélhetőleg a reptérre oda-vissza jutással, meg a járat elérésével nem lesz gond. Ha esetleg 21-e előtt visszajöttök, és volt valami ami nagyon tetszett és kifejezetten ajánljátok Lisszabonban, légyszi majd írd meg. Előre is köszi!

Előzmény: utazo.mm (2309)
Ami214 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 2311

Szia Nezra!

 

Mi a párommal szeptember 21-én megyünk az OA BELORIZONTE-be.A Lisszaboni 4 órás városnézést kértük idegenvezetésel a várakozási idő eltöltésére.

üdv.

Előzmény: Nezra (2306)
kicsikifli Creative Commons License 2013.09.06 -1 0 2310

A First travelnek tudom van külön félnapos (13e) és egy napos városnéző nagyon jó programmja nem vészes áron az idő kiküszöbölésére ! Én jelenleg teljesen elriadtam amikor megláttam ezt a  a menetrendet nem is akarom elhinni hogy van még ilyen :(  :( :(  a mai világban , nem várost akarok nézni hanem tengerparton lenni :( teljesen elkeserített mert ahogy néztem itthonról csak ez az egy csodás menetrend van ami elnézést de nekem,......nagyon szomorú vagyok most.

utazo.mm Creative Commons License 2013.09.05 0 0 2309

Üdv.

Érdeklődésedre válaszolva, úgy gondoljuk, hogy vagy metróval, vagy taxival bemegyünk a legrégibb városrész az Amalfa-negyed történelmi hangulatába, a látnivalóiba belekóstolva, meg szeretnénk ízlelni a portugál borok zamatát a mi villányi oportónkhoz viszonyítva, egy kis hangulatos nekünk tetsző étterembe megebédezve, estefelé időben, kellemesen elfáradva, új élmények hangulatával visszamenni a repülőtere és megkeresni beszállóhelyet.

Előzmény: Nezra (2308)
Nezra Creative Commons License 2013.09.05 0 0 2308

Nekünk is hosszú várakozásunk lesz Lisszabonban. Megkérdezhetem, hogy ti hogyan tervezitek a városnézést? Szervezetten, vagy csak kimentek és időre visszajöttök? Érdekelne minket bármi tipp, mert nincs kedvünk 10 órát várakozni a reptéren, ha nem muszáj.

Előzmény: utazo.mm (2307)
utazo.mm Creative Commons License 2013.09.04 0 0 2307

Sziasztok,

 

 

 

Van, aki a szept. 7-én jön Sal szigetére? Mi a párommal akkor megyünk.

 

Lisszaboni napot még tervezzük. RIU ba pihenni akarunk.

Nezra Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2306

Sziasztok, 

 

van itt bárki aki a szept 21-okt4 közti intervallumban jön Sal szigetére? Mi a férjemmel akkor megyünk nászútra. 

Crioula-ról bármi friss élmény van? Korábbi hozzászólások közt jókat olvastam. 

Rokory01 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2305

Sziasztok.

Mi idén februárban voltunk Sal szigetén. Én kicsit be voltam tojva,mert ott is "tél" volt akkor és az időjárás előrejelzés "csak" 24-26 C fokot mutatott. És erős szél is fújt. Na ennek ellenére pecsenyére sültünk, strandoltunk, fürödtünk, bár az óceán elsőre hűvös volt, később már megszoktuk. Ahogy néztem most az időjárás előrejelzést és a webkamerát, tökéletes nyaralás idő van ott.

Szerintem menjetek nyugodtan most szeptember, októberben.

 

http://www.capeverde.com/live-webcams.html

 

Mi a OA Belorizontéban voltunk. Ha ide mentek, ne bungalót foglaljatok, hanem superior szobát. Ha jól emlékszem tizenezer forinttal több egy személyre egy hétre, de a bungalót nem ajánlom, mert az kicsi, szűkös, sötét. Benéztünk oda egybe, amit éppen takarítottak, ezért láttam a különbséget a superior szobához képest.

Az étel nagyon jó, én végig ettem a hetet :) Európai a reggeli és a vacsi, szerintem elég a félpanzió. Ha van kérdés, írjatok, szívesen válaszolok.

Jó nyaralást, aki most indul.

 

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2013.09.02 0 0 2304

Nézd meg őket a maps.google.com-on. Maga a tengerpart a legtöbb helyen kb. 200 méter széles. Ennél közelebb talán csak a belvárosban lehet menni. Santa-Maria a sziget déli partja. Mind a Riu, mind a Mélia a nyugati parton van. A RIU valóban hatalmas terület, így sok függ attól, hol fekszik a szoba. Úgy nézem, hogy a RIU legközelebbi sarka közelebb van a parthoz, mint a Farolé, ahol mi voltunk. De így is belefért, hogy reggeli elött is kimenjünk a partra egyet csobbanni. De a RIU területre 4-5-ször nagyobb (ha nem több).

 

A Melia (+Tourtuga Beach) a sivatagban, a semmi közepén van. Annyira, hogy az egyik program esetében az ottaniakat az idegenvezető elfelejtette. Innen, ha be is lehet sétálni a városba, nagyon lehangoló lehet. Csak akkor választanám, ha tényleg nem is akartok kimenni a szállodából. (Egyébként taxi van dögivel.)

Előzmény: kicsikifli (2303)
kicsikifli Creative Commons License 2013.09.02 0 0 2303

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Oly nehéz dönteni még így is , most olvasom a századik tripadvisor véleményt a szállodákról :) . Mind2 hotelnél úgynézem vádli erősitő míg kisétálunk a partra :D :D :D :D mindkettő stílus bejön a  kicsit Európaibb és a másik is ....nem tudom lehet valamelyikre nem is lesz hely :D :D és az élet eldönti mit válasszunk :) ! De várom esetleg még a véleményeket ! Ti mikor mentek a Riu ba? :)

Előzmény: Tottinit (2302)
Tottinit Creative Commons License 2013.09.01 0 0 2302

Kedves kicsikifli!

Mi az idén februárban voltunk Sal szigetén a Karthago-val. Akkor az oda utazó magyar csoportbol 1 pár szállt meg a Melia-ban 1 pár pedig a Riu-ban. Különbség a két szálloda között az ő elmondásaik alapján, hogy a Melia egy puccos inkább európai igényeket kielégitő minimál stilusu hotel szinte a legmesszebb a belvárostól és a nyüzsgéstől. Akik ebben laktak nem is nagyon mentek be az óceánba mert messze volt a szálloda a parttól és nem volt kedvük kisétálni odáig, inkább a medencénél koktéloztak. Elmondásuk szerint a személyzet nagyon bunko volt velük, rossz kedvűek és unottan viselkedtek a vendégekkel. A másik pár aki a Riu-ban szállt meg egy idősebb pár volt. A Riu egy hatalmas nagy hotel, még az idegenvezető is azt mondta, hogy komoly séta az egyik végéből a másikba eljutni. Viszont ez egy inkább afrikai kultúrát visszaadó hotelnek látszik rengeteg helyi jellegzetességgel, változatos programokkal. Az első pár egy fiatal nászutas pár volt. Csak a hasonlitgatás kedvéért irom, mert nem tudom kinek mi a fontos. Tehát én egy 30 éves nő vagyok és ha újra mennék mindenképpen a Riu-t választanám. Remélem valamennyit tudtam segiteni a választásban. Jó nyaralást!

Előzmény: kicsikifli (2301)
kicsikifli Creative Commons License 2013.09.01 0 0 2301

Kedves Fórumtársak! ÚJ VAGYOK EBBEN A topikban! :) Nem titkolt módon szerintem mint sokan mások több éve Egyiptomba járunk ....de a jelenlegi helyzet nem túl bíztató :( ! Így a Zöld-foki Szigetek lett a B tervünk :) ! Megvallom őszintén itt 16 oldalt olvastam vissza és a tripadvisor on is amit tudtam elolvastam , utánajártam! Mégis lenne pár kérdésem, előre is köszönöm ha válaszoltok rá. Igazából csak pihenni napozni kikapcsolódni mennénk 2 felnőtt, talán a barátom merülne 2napot , 2 szállodát néztem ki a tripadvisoron nagy eltérés nem volt ha jól emlékszem 76%-80% volt az értékelés HOTEL RIU FUNANA/GAROPE vagy HOTEL MELIA TORTUGA BEACH ??? Pro kontra? Bkitől bmi kis véleményt is várok nagyon szívesen :)! A RIU .t valaki turista gyárnak nevezte pl :( jajj ! Jelenleg a Dive Hard tours nál nézegetem mert mintha most éppen jobb árak lennének mint a Kartagonál de kutya se tudja.  Az lenne még a kérdésem láttam hogy szept. esős hónapnak számit néztem a %okat is , mit gondoltok október 12 es indulás még korai lehet , az még szerintetek esős részbe számítható? Egyenlőre ennyi lett volna a kérdésem , előre is köszönöm szépen a  válaszokat!!

apafely Creative Commons License 2013.08.29 0 0 2300

Sziasztok

Szeptember végén mennénk Sal-ra a Belorizontéba. Tudja valaki hogy érdemes- e ilyenkor menni, mert nincs a fórumon senki aki ilyenkor ott volt. Az infó sürgös lenne mert az utat be kéne fizetni.

Az infókat elöre is köszi.

lisbonlover Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2299

Megadnád a "szőke nő" elérhetőségét? Ő kint él Lisszabonban?

 

Előzmény: mikkamokka (2291)
bbarkerika Creative Commons License 2013.08.15 0 0 2298

Nagyon szépen köszönöm az infót!

Igazából a meleggel nincs bajunk, egyiptomban is voltunk már julis közepén, inkább csak azon aggódtam hogy eredetileg szeptemberre terveztük és csak nemrég néztem szét jobban időjárás ügyileg és akkor láttam hogy szept/okt esős hónap (bár relaitv, lehet csak 3 nap esik eső egyébként nem, és akkor ez ott már esős hónapnak számít :) )

Mégegyszer köszi, akkor lehet bevállaljuk október végét inkább a szept helyett.

Üdv

Előzmény: Unerwünschter Gast (2297)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2013.08.15 0 0 2297

Amikor mi ott voltunk (október vége), akkor közeledett ott is a "tél". Az idegenvezető ( helyi), azt mondta, hogy ő ilyenkor már fázik és kezd felöltözni. :-)))

 

Számomra nagyon meleg volt, még úgy is, hogy a szél állandóan fúj. Abban az időben a szél a szokásosnál kisebb volt, így az óceán hullámzása is. Egy felhősebb nap volt, eső semmi. Rövid nadrágon, pólón, szandálon (papucson) kívül más ruhára nem volt szükség. (+napszemüveg és sapka). Délután már a strandra is csak papucsban tudtunk kimenni, olyan forró volt a homok. A szobában csak klímával lehetett aludni.

 

Ha nincs napallergiád, akkor az időjárás miatt nem aggódnék. Persze manapság már az időjárásban sem lehet megbízni.

 

 

Előzmény: bbarkerika (2296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!