Keresés

Részletes keresés

FLaci Creative Commons License 2019.04.09 0 1 1520

Ez az X95-ös busz és társai. Menetrend, megállók itt:

https://www.athensairportbus.com/en/timetable/x95airporttoathensdowntown.html

Előzmény: estee8510 (1519)
estee8510 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 1519

Igen, most néztem én is, hogy túl szép lett volna. 

Viszont látok olyan jegyet, hogy Airport EXPRESS Bus Lines Ticket, ami 6 euró és a reptérre visz ki, ez egy külön buszvonal, aminek külön megállói vannak?

Előzmény: FLaci (1518)
FLaci Creative Commons License 2019.04.09 0 1 1518

Az 5 napos jegy (€9) nem jó a reptéri metróra. A 3 napos (€22) az igen - de nektek ez nyilván nem lesz elég.

 

https://www.athenacard.gr/komistra.dev

Előzmény: estee8510 (1517)
estee8510 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 1517

Szia! 

 

Köszönöm az infókat. Vasárnap érkezünk reggel 8 körül. Akkor még elmondásod szerint talán jobban járunk a taxival. Hazafelé pedig este kellene mennünk szerdán, a 22.30-as géppel jövünk vissza. Ha viszont úgyis veszünk öt napos jegyet, akkor írtátok, hogy jó a reptéri metróra is, akkor lehet jobban járunk azzal. Egyébként meg lehet venni ott a reptéren vagy a metrónál egyből ezt az ötnapos jegyet?

Előzmény: frozendaiquiri (1515)
frozendaiquiri Creative Commons License 2019.04.03 0 1 1516

Figyeltem, hogy a helyiek sem bliccelnek, szinte mindenki pittyentett a villamoson is. 

Egyszer "sikerült" bliccelnem, elhagytam a jegyemet, de szorosan haladva egy görög csaj után kisomfordáltam.  :)

Amúgy voltak biztonságiak a metrón, és az állomások kijáró kapuinál ellenőrizték sokszor a szabályos kimenetelt.

1,40 egy zsuga, és 90 percig használhatod több útra is akár. 

Előzmény: suzi_mou (1512)
frozendaiquiri Creative Commons License 2019.04.03 0 2 1515

Szia!

 

Most jöttem haza Athénból. Rálátásom volt a közlekedésre, mentünk metróval, utaztunk villamossal, gyalogoltunk rengeteget és kocsit is béreltünk két napra. 

Szerintem mehetsz be taxival, ha az nem a reggel 8-tól este 8-ig levő időszakra esik. Ha a közötti intervallumban érkezel, semmi értelme sincs taxizni, mert óriás dugók vannak a belső részeken, az autópálya bevezetőkön. 

Ha a szállásod Athén keleti régiójában lesz, akkor talán érdemes taxizni, ha nem, akkor inkább az X-es járatok, vagy a metró.

 

Saját példa: bérelt autóval mentünk Athén közép-déli részéből Delfibe, hétköznap reggel 9h körül indultunk. Mire kiértünk Athénból volt vagy 3/4 10, és megtettünk tizenegypár kilométert, utána viszont süvítettünk, és be is hoztuk a lemaradást. 

A lényeg, figyeltem a szembeforgalmat is, ugyan olyan lassan haladt, mint a városból kifele levő. Tehát, ha napközben jöttök a reptérről a városba, sem anyagilag, sem időben nem jártok jobban, kivéve ha hétvégére esik az érkezés napja.(leginkább vasárnap van az utakon nyugi).

Remélem tudtam segíteni a kérdésben!

 

 

 

Előzmény: estee8510 (1513)
suzi_mou Creative Commons License 2019.04.02 0 1 1514

Ezekben a par napos berletekben benne szokott lenni a repteri ut is oda-vissza. Gyors, kenyelmes.

Taxisok olyanok, mint barhol mashol a vilagban.

Előzmény: estee8510 (1513)
estee8510 Creative Commons License 2019.04.01 -1 0 1513

Sziasztok!

 

Négyen mennénk Athénba májusban 4 napra, azt szeretném kérdezni, hogy a reptérről érdemesebb szerintetek taxival mennünk a szállásra, vagy inkább tömegközlekedéssel? Milyenek a taxisok? A többi napon szerintem veszünk 3 vagy 5 napos bérletet, ami mindenre jó, de a repteres utazásra taxit gondoltunk.

 

Köszönöm előre is a választ.

 

Üdv,

Eszter

suzi_mou Creative Commons License 2019.03.27 0 1 1512

Buszon bliccelni necces, mert elso ajton kell felszallni es a jegyet lepittyenteni. (mindig le kell pittyenteni, ha tobb napos jegy, akkor is). Pont 1 honapja utaztunk es egy csaj felszallaskor mondta, hogy a taskajaban van. A sofor 2 megallo mulva megallitotta a buszt es odament hozza, hogy akkor hol van az a jegy?! Durrogva elkezdte turkalni a taskajat (kozben mentunk tovabb) es vegul odament venni jegyet a sofortol.

Metroallomason akkor nyilik a kapu, ha lepittyented a jegyet. Ott mi is blicceltunk a benazasunk miatt. Kinyitottam a kaput a jeggyel, de kozben a gyerek elindult masfele, igy lemaradtunk rola hogy kijussunk. Utana mar nem nyitotta ki a jegy ujra (egy utra szolt), igy amikor eppen ment ki valaki akkor moge leptunk es igy kijutottunk. Azert ellenorok, biztonsagi orok elofordulnak es figyelik az ilyet. Szerintem nem veszes az ara a 3 naposnak, nem eri meg kockaztatni.

Előzmény: Varde (1511)
Varde Creative Commons License 2019.03.27 -2 0 1511

Sziasztok!

Nemsokára utazunk Athénba és felmerült bennem pár kérdés.

-Első sorban az érdekelne ki vásárolt jegyet tömegközlekedésre? nekem azt javasolták,hogy a sok sztrájk miatt nem érdemes venni pl 3napos jegyet, eddig mindenkivel akivel beszéltem és járt ott bliccelt,ez mennyire működik? metrón vagy villamoson? kinek milyen tapasztalata volt? 

-Lenne egy nap amikor átmennénk Aegina szigetére,tervek szerint kompozva majd ott bérelnénk egy kis quadot és azzal járnánk be a szigetet.A bérléssel kapcsolatban valakinek van e tapasztalata? Hova lenne érdemes elnéznünk?hol vegyünk pisztáciát?:)

-Szeretnénk egy délutánt eltölteni a tengerparton is, Ti melyik strandot javasolnátok a közelben?Én Mpatési strandot szemeltem ki,ami elég szépnek és kulturáltnak látszik és nincs messze,de hátha tud valaki jobbat! 

Pontikos1 Creative Commons License 2019.03.21 -3 1 1510

Σας ευχαριστώ για τις καλές σας ευχές και βοήθεια. Προσπαθούμε να κάνουμε τους εαυτούς μας να νιώθουν καλά και να ανακαλύψουμε την υπέροχη πόλη, για να βελτιώσουμε τη φήμη της Ελλάδας.

Εκατομμύρια ευχαριστίες!

Να περάστε καλά! H φήμη της Ελλάδας δεν θέλει βελτίωση, θέλει αύξηση πιότητας τουριστών - και γενικά ο κόσμος θέλει αλλαγή και στα ταξίδια και στην καθημερινότητα. (gugli fordítóba ne rakd, mert mást ad ki, mint amit jelent ;-))

Előzmény: Sarumen (1507)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.03.21 -2 1 1509

"Áh, értem, még nincs gyerek."

Ha szerinted nincs, akkor biztos nincs. A szüleimnek nincs. Nem is volt. Sőt, soha nem láttam utazó gyerekeket sem élőben, csak képről. ;-)
De végülis kiderül a végére, hogy az okoskütyük világában még az élet is nehezebb lett... ;-)

Előzmény: Sarumen (1507)
frozendaiquiri Creative Commons License 2019.03.21 0 2 1508

http://www.tripadvisor.co.hu/Attraction_Review-g562635-d1783442-Reviews-Lake_Vouliagmeni-Vouliagmeni_East_Attica_Region_Attica.html

 

Már az első hozzászólásban benne a belépő ára.

Amúgy a lányommal és a barátjával megyek, ezt kaptam tőlük karácsonyra, most én jövők. Mármint próbálom úgy szervezni, hogy szuper 6 napunk legyen. :)

Előzmény: Sarumen (1506)
Sarumen Creative Commons License 2019.03.21 -2 1 1507

Áh, értem, még nincs gyerek.

Gyerekkel minden más, majd meglátod. Minden köré szerveződik és meghatározza a közérzete a tiédet is. De ez így természetes, csak amíg nem pottyan be, addig az ember nem tudja elképzelni.

 

Akkor voltam Athénban, amikor még útikönyvekből kellett tájékozódni. Beültünk a kocsiba, aztán Rafinában kiszálltunk belőle, 24 óra vezetés után. Sok mindenről nem is tudtunk, pl. Vouliagmeni tó. Viszont, nem kellett aggódni, mert ha nem találtunk szállást, akkor a autóban aludtunk vagy polifómon a tengerparton. Na, ez most már nem játszik.

Másrészt, mindig kocsival voltam, most megyek először úgy, hogy tömegezni fogok. Bosszant, ha úgy érek haza, hogy valami fontos látnivalót kihagytam. Athént épp ezért nem ismerem annyira, mert mindig menekültünk kifelé a verdával. Azért az Akropoliszt megnéztük, így is. 

 


Σας ευχαριστώ για τις καλές σας ευχές και βοήθεια. Προσπαθούμε να κάνουμε τους εαυτούς μας να νιώθουν καλά και να ανακαλύψουμε την υπέροχη πόλη, για να βελτιώσουμε τη φήμη της Ελλάδας.

 

Εκατομμύρια ευχαριστίες!

 

Előzmény: Pontikos1 (1498)
Sarumen Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1506

A 12 eurot honnan tudod?

 

Akkor szerdától péntekig egy időben leszünk ott.

3? Az nem páros szám. Innentől érdekes a sztoritok és itt hagyod abba?

Előzmény: frozendaiquiri (1504)
Sarumen Creative Commons License 2019.03.21 -1 0 1505

Köszönöm a tippeket!

A Meckit én hanyagolnám, de a gyereknek biztos jól jön majd.

 

 €10 görög viszonylatban valószínűleg olcsónak számít. Jól tévedek?

 

Előzmény: FLaci (1500)
frozendaiquiri Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1504

12 euro a belépő, gyereket nem tudom.

Az előző kérdésedre válaszolva, jövő szerdán megyünk és bolondok napján éjjel érkezünk. 3-an próbáljuk bevenni Athént! :))

 

Előzmény: Sarumen (1499)
frozendaiquiri Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1503

Persze, számít!

Örülök, hogy megosztottad nem túl pozitív kritikádat a tavacskáról.

Azért nyugtass meg, nem egyszerre ittad a sört és a limonádét?!

:)

Előzmény: Jahno (1486)
Jahno Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1502
Syntagma mondjuk pont a legdrágább mindenféle szempontból is.
Előzmény: FLaci (1500)
Jahno Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1501
Biztos fizetős.
Előzmény: Sarumen (1499)
FLaci Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1500

A "nem túl drága" az elég szubjektív...

 

https://goo.gl/maps/weYj1vuJvKs

https://goo.gl/maps/PJq5zJB3aLp

 

Ezeken a helyeken ettünk párszor, €10 körül volt egy főfogás. Az utóbbi helyen van girosz pita elvitelre is.

A Syntagmán meg van egy McD...

Előzmény: Sarumen (1499)
Sarumen Creative Commons License 2019.03.21 -1 0 1499

Ja szu!

 

Vouliagmeni tó belépős? Sehol sem találom a belépő árát.

Van valakinek információja róla?

 

Mivel napokon keresztül Athénban kell ennünk, tud valaki nem túl drága éttermet, kifőzdét a Syntagma környékén vagy valahol a környéken?

A központi Piacon (Central Municipal Athens Market) érdemes körülnézni étkezés tekintetében?

 

Efhariszto,

Adio!

Pontikos1 Creative Commons License 2019.03.21 -1 2 1498

Attól még, hogy valakinek van gyereke vagy nincs, hidd, el a két "kategóriába" tartozó emberek sem egyformák. Sőt, de még mennyire, hogy nem! Most úgy őszintén: szerinted gyerekkel senki nem utazott abban a korban, amikor a legtöbb, ami elérhető egy útikönyv volt (esetleg) magyarul, minden más meg helyben kiderült? 

 

Az "odaballagás" pedig az utazás része, ha ügyesen építed föl. Persze, ha csak rohanni akarsz végig, percre pontosan megtervezve, és azt a menetrendet követve, az is egy lehetőség. Szerintem a rugalmassággal csökkenthető a stressz :D, a gyerekek türelméért pedig a felnőttek is felelnek. De ez már messzire vezetne. ;-) Ellenben - és ezt jótanácsként mondom -, ha egy "odaballagást" nem akarsz megkockáztatni a türelem végessége folytán, akkor lehet, a programot is kicsit lazábbra kéne venni.

 

Ezer egyéb tervezőoldal is van (rome to rio pl.), onnan szépen tovább léptet a megfelelő szolgálatók oldalára, de a sima google is csodákra képes. A google maps nem etalon tömegközlekedés tervezésére, Magyarországon belül sem fog neked mindent cukin és pontosan listázni (sőt, ha mondjuk valaki nem ismeri Budapestet, ott is tud kecses kerülőket menni - vagy nem találni járatot).

 

Borzasztó sok, totál könnyen elérhető infot nem találtál meg, és én csak tényeg azt nem érte(tte)m már, ha nem is először mész Görögországba, akkor miért tűnik úgy, mintha még sosem jártál volna ott?

De ez lényegtelen, ami fontos, hogy érezzétek jól magatokat!

 

 

 

Előzmény: Sarumen (1495)
Losicica Creative Commons License 2019.03.21 -1 0 1497

Szisztok, 

 

ha már parkolás: mi ANTHOUPOLI megálló környékén parkolnék le, és onnan metró. Legalábbis ezt találtam leglogikusabbnak Toloból érkezve de bármi jobb tippre vevő vagyok :) Amit találtam parkolásos térkép, ide már nem ír árat. Lehet ez annyira kinn van, hogy ingyenes? 

Amúgy augusztusban mennénk, úgy hallottam akkor nincs olyan nagy dugó, és van esély utcán parkolni. Valóban így van? 

Valamint itt lehet bankkártyával venni 24 órás jegyet? 

 

Köszi!

Sarumen Creative Commons License 2019.03.21 -1 0 1496

Kösz!

A tiéd jobban tetszik, mivel a Syntagmához lakunk majd közel.

Én is ezt a két helyet véltem érteni csak ott siklottam félre, hogy a két helyszín nagyon messze van egymástól és úgy lenne logikus, hogy 1 helyről indulva körbe megy, azaz ugyan onnan indul és ugyan oda érkezik.

Előzmény: FLaci (1493)
Sarumen Creative Commons License 2019.03.21 -2 1 1495

Erre már korábban válaszoltam neked:

 

"Kösz az infókat!

Látom, fontos neked a Görög renomé, úgyhogy nem izélgetlek vele.

A probléma pont az amit írsz, előre próbálok tervezni, de marha nehéz a másféle gondolkodásmód miatt.

Az előre odaballagás gyerekkel, nem (túl egyszerű) megoldás, idő, energia pazarlás, idegeskedés, mert a gyerekek türelme véges. Eddig én is így oldottam meg, sőt Görögországban is voltam nem egyszer - Athénban is, csak akkor nem volt ott a kisfiam. Legutóbb 20 éve. Gondolom, van változás.

Kíváncsi is vagyok rá. "

 

Nem vagyok negatív, hanem alapos. Olaszországban másodpercre pontosan lehet minden utat megtervezni, pedig azok is mediterránok. Itt is ezzel próbálkozom, de rendkívül nehéz. Próbáld beírni a Google maps-be, A városból, B-városba tömegközlekedéssel. Semmi. Olaszban, Belgiumban vagy itthon 3 alternatívát hoz menetrenddel, vonattal, busszal, komppal, érkezéssel, indulással.

 

Ha van gyereked, megérted, ha nincs, hiába magyarázom.

 

Efhariszto

 

Előzmény: Pontikos1 (1490)
FLaci Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1494
Előzmény: FLaci (1493)
FLaci Creative Commons License 2019.03.21 0 1 1493

Úgy néz ki ez egy másik cég volt. A Sunshine Express azt írja hogy az Aiolou/Adrianou saroktól és az új Akropolisz Múzeumtól indulnak.

 

Aiolou/Adrianou sarok: https://goo.gl/maps/xr2kn6mQSz62

Akropolisz Múzeum közelében: https://goo.gl/maps/4VzCRi7sjvM2

 

Az utóbbi helyen azt hiszem én is láttam várakozni ezt a vonatot.

Előzmény: Sarumen (1492)
Sarumen Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1492

Szuper vagy, kösz!

Előzmény: FLaci (1489)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 1491

Szia! Köszi, de én sem vagyok mindenttudó :D , szerencsére a többiek már adtak neked infokat.

Sosem parkoltam Athénban (de ha akarnék, biztos olyan szállást foglalnék, ahol ez megoldott), focimeccsre és a Vouliagmeni tóhoz meg nem akartam menni soha. :) De utóbbira vonatkozó "érdemes" kérdésedre csak a klasszikus választ tudom adni: olvass róla, nézz képeket, nézd meg, ár/érték arányban hogyan illeszkedik a programodba, és döntsd el, neked megéri-e. Szerintem a lehető legnagyobb hülyeség azért menni vagy nem menni valahová, mert másnak tetszett, nem tetszett.

Viszont: én sima komppal voltam a szigeteken (többnyire), semmi bajom nem volt, a flying doplhin az, amit először szednek ki a forgalomból viharosabb tenger esetén. Következtetés: ha megy a dolphin, nem lesz túl zűrös az út. (Aztán meg ez  tök szubjektív, mert valaki már a legkisebb hullám esetén is rosszul van...) Mi anno először egy ilyen egynaposra mentünk át Aeginára Athénból, a következő évben már nyaralni tértünk vissza. :)

Nem tudom, te kérdezted, vagy más, most nem nézem vissza: jegyet teljesen fölösleges előre venni, a kikötőben odaballagsz a bódéhoz/irodához (melyiknél mi van), és megveszed. A kikötő viszont nagy, szóval érdemes előre tájékozódni, honnan indul a hajó, és azon a kapun megközelíteni. Ott lesz a jegyárusító is. Vagy rászámolni bőven időben, hogy legyen idő kóvályogni. :)

 

Előzmény: frozendaiquiri (1478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!