Keresés

Részletes keresés

m43-G2 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 441

Nagy nehezen sikerült a Pinnacle Studio 17-t letöltenem és beüzemelni.

Legnagyobb igyekezetem ellenére sem játssza le a MOV kiterjesztést, csak az MJPEG-s AVI filét tudom szerkeszteni. Viszont rengeteg MOV-os rövid snittem van, amit össze kellene fűzni filmmé.

Nem tudna valaki segíteni? Ha betöltöm, csak egy felkiáltójeles klip jelenik meg, aminek csak a hangja játszható le!

Előzmény: syrius (439)
m43-G2 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 440

Köszi a választ, már töltöm is.

Előzmény: syrius (439)
syrius Creative Commons License 2014.02.06 0 0 439

Igen és a cég jóvoltából 1 hónapig ingyen használhatod a full verziót. Én annyira meghatódtam, no meg megtetszett, hogy meg is vettem. De alkalmi használatra egy hónao bőven elég, aztán meglátod...

Előzmény: m43-G2 (438)
m43-G2 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 438

Segítségeteket kérném!

Az új OMD-EM1 gépem MOV kiterjesztésben veszi fel a videót, és a Pinnacle 14-s csak a hangját játsza le . A rövid snitteket szeretném összefűzni. Esetleg a 16-oson már esetleg lehet szerkeszteni ezt?

sacsabi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 437

Köszi syrius !!

Előzmény: syrius (436)
syrius Creative Commons License 2014.01.30 0 0 436

A Studio 16-os változatával teljesen új felületet - programot - készített. Először én is idegenkedtem tőle, de ma már elő se venném (le is töröltem) a korábbi verziót.

Te is bele fogsz jönni, csak ki kell ismerni. A hangokat hangeffektusokat simán be lehet húzni, de előttem eg kell adni, hogy hol vannak, akár a képek, videok. Szóval egy Library-t kell készíteni arról, amit felhasználsz, talán érdemes mindezt egy mappába tenni és akkor az import menünél mindent beolval amit tud használni. A title nagyon jól használható, rengeteg trükkel lehet a szövegeket beúsztatni, effektezni majd levenni (csak túl ne cifrázd:-) de nekem is volt valami hasonló problémám - és már nem emlékszem hogy oldódott meg. Ha jól emlékszem a próbaverziót fennhagytam és amikor megvettem a progit, onnan nem működött, csak ha feltelepítettem a megvásárolt változatot és a korábbit előtte leszedtem. A 60USD gondolom az alapprogram ára, abban kevesebb trükközés van, de biztosan lehet abban is vágni, feliratozni saját zenét berakni. Csak használd a bemutató filmet, vagy a youtube-on keress rá, rengetek segítőkész ember tesi fel a tanácsait, ami sokkal többet ér, mint a szöveges. Ja és szerintem az .mp4 annyira univerzális, hogy azt minden viszi már, vagy .mkv-ba szoktam még exportálni. De egy jobb gép gyorsan elkészül hd-s változattal is, ki kell próbálni az ptimálisat.

Előzmény: sacsabi (435)
sacsabi Creative Commons License 2014.01.30 0 0 435

Sziasztok

 

Szerény angol tudással rendelkezem, és eddig a Studio 10-et használtam, ami magyar nyelvű volt.

Most vásároltam meg a 17-est, mert van egy HD videók készítésére képes fényképezőgépem ( Pana TZ-40, ami AVCHD file-ban ment), és ezt a 10-es már nem kezeli, s van pár gondom, amiben szeretném a segítségeteket kérni.

 

Először is ha zenét szeretnék hozzáadni, akkor csak a programban lévőket ajánlja fel, nem tudok a saját gépemen lévők közül választani.

 

Másodszor ha behúzok egy clip-et, azt nem tudom vágni ( elejét, végét) a programon belül, csak átmenettel.

 

Harmadszor, hogy a sima Studio 17 vettem 60 dollárért, és ebben lehet hogy nincsenek feliratok, mert nem tudok vele főcímet, vagy feliratot szerkeszteni, ugyanis a Title-re kattintva semmi sincsen.

 

Negyedszer pedig az lenne, hogy milyen file-ben a legjobb elkészíteni a filmet, amit a  média lejátszóval rendelkező újabb SAMSUNG tv-k le tudnak játszani ( pl. mentettem avi.-ban, de azt nem játszotta le),s optimális terjedelemmel rendelkezik, ha éppen nem DVD-akarok írni.

 

Lehet, hogy bugyuta kérdéseket tettem fel,  eddig a 10-el simán elboldogultam, de ezzel még csak most ismerkedem, és az sem jelent előnyt, hogy nincs magyar nyelvű verziója.

 

Előre is nagyon köszönöm válaszaitokat !!

 

Csaba

Sborisz Creative Commons License 2014.01.29 0 0 434

Szia! Ha jól értem a kész műben ( vágás után) romlott a képek minősége. A kimenet formátumát kell megválasztanod úgy hogy a kész mű HD minőségű legyen. Akkor is lesz kis képminőség romlás, de ez a Pinna(cle) sajátossága....

:)

Én most a 14-et használom, a film készítésénél tudod kiválasztani hogy lemez vagy file legyen és ezeken belül milyen felbontású legyen a kész anyag ( pl. mpeg4 vagy BluRay)

Előzmény: Zics (433)
Zics Creative Commons License 2014.01.19 0 0 433

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Pinnacle Studio 14 el csináltam egy videó+képek bemutatót.

Az a baj, hogy a képek felbontása romlott a beillesztés után.

 

Kipróbáltam: legjobb minőség, HD, Full HD ban elkészíteni, de a képek rosszabb minőségűek mint beillesztés után.

 

Átnéztem minden beállítást, eddig nem jöttem rá, mi lehet a hiba.?

DarkCrystal007 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 432

Hello!

 

Pinnacle Studio 14 Ultimate-et használok, tegnap raktam fel a gépre és amikor próbáltam az effekteket a 2D és az Alpha Magic effektek nem működnek, a többi effekt működik.

 

Tudja valaki mi lehet a probléma? Eddig Xp-t használtam, ott ment tökéletesen minden effekt. Most Windows 7 van feltelepítve.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 431

üdv.

 

studio 15-öt használok, szeretnék smart suond-okat használni, néztem az oldalukat, meglehetne venni, csak  azt nem tudom, hogy külön a plugint is megkell venni és a hanganyagot, vagy a plugin  mindegyik "cd"-én is rajt van?

 

vagy mi :-))) ez nekem nem jött le szerény englis tudásommal :-)))

Sborisz Creative Commons License 2013.12.28 0 0 430

Szia! A kész film formátumától függ. Ha a pinna kezeli akkor szerintem simán beillesztheted.

( tehát a kész After Ef. filmet kimentetted a Pinnacle számára emészthető formátumban, pl. mkv,avi,mpeg stb.)

Előzmény: atish29 (429)
atish29 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 429

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy létrehoztam egy videót After Effects-ben (megvan hozzá a mentett project is). Azt szeretném beimportálni a Pinnacle Studio 16-ba egy másik videóra. Van rá esélyem, vagy felejtős? :)

Előre is köszi a válaszokat

Pityus53 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 428

Sziasztok!.
PinnacleStudio 16-os programot használok a filmjeim szerkesztéséhez. Eddig a saját 3D-és filmjeimet szerkesztettem vele gond nélkül. Most a régebben a számítógépemre "capturölt" filmjeimet betöltve a programba, a hang lassítva hallható, és a videó pedig normál sebességgel megy. Ezek hagyományos DV video, és PCM audio formátumú video jelenetek. Az operációs rendszerem: Win7, 64 bites. Tudtok valamilyen megoldást?

victoryne Creative Commons License 2013.11.11 0 0 427

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy win7 alá kellene telepítenem egy studio9-et. Sikerül telepíteni, általam ismert utolsó patch 9.4.3 fent van. Az a baj, hogy az előnézeti ablakben nem jelenik meg a video. Megy a lejátszás, de fekete marad az ablak. Ha kiteszem teljes méretre, akkor ahol épp tart, képkocka megjelenik, de így sem látható a lejátszás. Meg lehetne ezt valahogy oldani? Vagy tudtok olyan verziót mondani, ami megy win7 alatt és a videókról le lehet vele szedni a tv csatorna logót? A 9-eshez van ilyen logó leszedő, de valami külső, nem alapból a studióban volt.

 

GPter Creative Commons License 2013.11.09 0 0 426

Szia!

 

A renderelésnél milyen paramétereket adtál meg a két esetben, és milyen videóformátumok (milyen paraméterekkel) szolgálnak a különböző fejezetek nyersanyagául? Jól sejtem, hogy rendesen különböznek egymástól?

 

Üdv.:

Péter

Előzmény: inquizitor (424)
frm15 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 425

Köszönöm, bár nekem nem kéne HD, de megnézem

Előzmény: GPter (422)
inquizitor Creative Commons License 2013.11.08 0 0 424

hello!

 

van egy eredeti pinnacle studio 12 ultimate szoftverem.
video-t szerkesztek, de amikor a renderelés elkészül (hogy DVD legyen belőle), akkor a renderelési beállításoktól függően vagy az egyik fejezet video anyaga villog vagy a másiké.
látni és hallani az eseményt, de a video idegesítően villog: fekete sávok jelennek meg egy pillanatra 1,5 másodpercenként.

ötlet?

előre is köszönöm a segítséget.

 

piadex2

syrius Creative Commons License 2013.11.07 0 0 423

Vagy merem ajánlani a 16-ot (17-et) Ezek egy hónapig korlátozás nélkül használhatók, én annyira megkedveltem, hogy meg is vettem.

GPter Creative Commons License 2013.11.06 0 0 422

Szia!

 A Studio 9 sajnos olyan régi, hogy nem tudja mit jelent az MP4, és a HD felbontás. Nem Codec frissítés a megoldás, hanem uppgrade kb 14-15-ös verzióra.

 

Üdv.:

Péter

Előzmény: frm15 (420)
syrius Creative Commons License 2013.11.04 0 0 421

Alig melegedett meg a Studio16, már is itt a 17. Egyelőre nem tudom érdemes-e upgrade-elni, van valakinek tapasztalata?

frm15 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 420

Sziasztok! Az alábbi témában kérném a segítségeteket:

  • Studio 9 programot használtam eddig, DV kamerával tökéletesen működött. Most egy Panasonic Lumix TZ 35-tel vettem fel HD minőségben, MP4 fájlokat csinált a gép, a Studio 9 nem akarja felismerni a fájlokat. Valamilyen codec-et le kéne töltenem? Ha igen milyet? Vagy kukázhatom a Studio 9-et? (Tudom, hogy nem a legfrissebb verzió, de ezt becsületesen megvásároltam, nem szeretnék az évi 2-3 családi videóért évente tízezreket fizetni)
  • Ha kukázni kell: a Windows Live Movie Maker (Win7 van) használható? A videokártyára 2 GB-ot ír a gép azzal, hogy 512 MB a dedikált.

Előre is köszönöm.

eloati Creative Commons License 2013.09.18 0 0 419

Pinnacle S 12 nem tud jól müködni Windows 7 alatt.

Előzmény: WeghAA (399)
eloati Creative Commons License 2013.09.18 0 0 418

PS12 vel vágok két éve AVCHD-t kevés problémával.

Előzmény: csalazolee (403)
eloati Creative Commons License 2013.09.18 0 0 417

Én úgy oldottam meg hogy feldaraboltam a felvételt , ahol sok extra volt ( effekt usztatás lassitás kép a képben stb. )

ott rövidebre ( 30 min ) rendereltem mpeg fájlba utána  ezekből csináltam dvd-t.

Olyan is volt hogy egy egy szerkesztett klipet ( 10-20mp)külön meg kellett csinálnom mert mindig ott elakadt.

Az exportálási hibánál kiírja hogy hol áll meg.

Előzmény: kétkutya (413)
syrius Creative Commons License 2013.08.31 0 0 416

Bár gondolom azóta rájöttél, vagy megtaláltad a megoldást, de hátha másnak is jól jön a degítség. Szóval a sebességbeállítás nem az effektek közt van, hanem jobbegérrel a klipre kattintva nyílik meg egy menü, ahol fönt látható a speed. Lehet lassítani/gyorsítani, visszafelé játszani, vagy egy "lyukba" beilleszteni a kívánt hosszra/sebességre állítva - strech.

Én egy hétig nagyon szenvedtem vele, de lassan egy hónapja használom a letölthető változatot és tuti, hogy megveszem, mert nagyon megkedveltem. A korábbi (9-14) meg mehet a kukába, már látni se akarom :-) Ez gyors, nem (na jó alig) fagy le, és jól kezelhető, csak fél óránként káromkodok nagyokat, de többnyire megoldom. 

Előzmény: rahi64 (414)
Sborisz Creative Commons License 2013.05.10 0 0 415

Szia!

Nekem régebben a RAM beállítása miatt szarakodott a progi(1333 volt ráírva a RAM-ra de csak ez alatt volt hajlandó menni rendesen) Próbáld meg lejjebb venni, hátha segít!

:)

Előzmény: kétkutya (413)
rahi64 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 414

Sziasztok!

 

Tud valaki Pinnacle Studio 16-ban alkalmazásban segíteni?

Egy film bevágott jelenetének lejátszási sebességét - lassítás-gyorsítás - hogyan tudom beállítani?

Ha esetleg van valakinek magyar nyelvű felhasználói kézikönyve pdf-ben, akkor azt is megköszönném!

(Eddig 12 Hu-t használtam, de ezzel az újjal szenvedek nagyon... :(  )

 

Hali: rahi

kétkutya Creative Commons License 2013.05.01 0 0 413

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, sos!!! :)

Éévek óta használom a P. Studio 14-et - mindig is sok bajom volt vele -, de most egy újabb horrort produkál! Mikor kiírnám a megszerkesztett projektet - akár lemezre, akár bármilyen fájl formába -, közli, hogy "sikertelen exportálás (kiszámítási hiba)"!!!

Láttam, hogy pár éve valaki itt hasonló gondokkal küzdött, de a megoldásra nem találtam választ.

Próbálkoztam a program újratelepítésével, a gép kitakarításával, stb.,de semmi .... illetve annyi, hogy most már rögtön közli, nem csak néhány perc múlva, mint ezek előtt! (legalább nem kell időt pazarolni a reménykedésre!) :)

Van valakinek hasonló gondja, és rá megoldása is??? Nagyon hálás lennék, ha tudnátok tanácsot adni, mert már a gutaütés határán vagyok!!! :)

BX-60-72 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 412

Még annyit, hogy importáláskor az előnézet helyén ez a hibaüzenet áll: "nem sikerült a videó beolvasása az eszközről" (eközben látja és kezeli a kamerát a program). Op. rendszer: Win7 32bit

Előzmény: BX-60-72 (411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!