Keresés

Részletes keresés

arom Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5133
Akkor ne fejlődést mondjunk, hanem változást, amint a végén utaltam is rá. Senki nem marad élete végéig ugyanolyan - van, aki szerencsére, van, aki sajnos. Talán még Cuddy sem. ;)
Előzmény: ladybyron (5131)
giornalista Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5132
"Hagyjuk már ezt. Ez nem korrektség kérdése. Mit változtat a tényeken, hogy személyesen láttam, vagy sem? A vörös iszapot sem tapasztaltam meg személyesen, de ettől még mérgező."

LOL :) a mérgező anyag nem vélemény, hanem tény kérdése. persze zenéről is lehet úgy beszélni, hogy egy számot sem hallgatsz meg a szerzőtől, csak elolvasod, amit mások mondtak róla :))
Előzmény: ladybyron (5128)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5131

Na de amikor a diliházban volt, akkor "Pincsi" (aki nem is pincsi) épp szét volt esve agyilag, lelkileg. Ez az, amit nem veszel figyelembe.

 

Dehogynem. Nem a kufirccal van bajom. Nyilván már az áterre is rámászott volna, így amikor ott volt az ingyen nő, kapóra jött neki. Egészségügyi ürítés. A gond azzal van, hogy amikor már nem volt szétesve, és jellemfejlődni kezdett a Nagy Kinyilatkoztatás után, akkor is kellett volna neki ez a nőstény, és nemcsak karbantartásra.

 

De ha a Nagy Kinyilatkoztatás előtt történik, akkor sincs rá mentség. Ennyire egy éppeszű ember nem veszítheti a méltóságát és az ítélőképességét. Nem egy szerencsétlen fogyatékosról beszélünk. 

   

Mert egy H kaliberű ember szerinted nem eshet szét, sőt nem is változhat lényegében semmit. Szerintem meg de.

 

Ennyire nem, és így nem, ahogy ezt az egészet kitalálták és felvezették. És attól, hogy valaki szétesik, még a büszkeségét megőrizheti.

 

És nézzük, mi történt utána. Pincsi tisztán, frissen, Vicodin-mentesen, a jellemfejlődés útjára lépve visszatér. Már nincs szétesve, nincs megzakkanva. Mi történik? Ugyanúgy egy vállalhatatlan nőstény ajtaja előtt kapar. Ugye, ő az a szerető asszonyka, aki napi szinten nevezi nyomorultnak, időnként zsineget feszít a lába elé, télvíz idején elveszi a parkolóját, amikor azt hiszi, hogy agyműtétre megy, röpke mosollyal öleli át, és bevallott célja, hogy alázatra nevelje. És az ápoltakra gerjedő nőstény után most ez kell neki.

 

Tényleg önérzetes, jellemes, gerinces fickó. És mennyit fejlődött! (Vissza, az evolúciós skálán. ) :-))    

 

Mindentől függetlenül, az egész vigyorgóba vánszorgás eleve ötlet kritikán aluli volt. Ilyet akkor szokás meglépni, ha már nem tudják, mivel keltsék fel az érdeklődést, és már csak a könnyzacskókra kívánnak hatni, mivel az észre képtelenek.

Előzmény: arom (5130)
arom Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5130
Na de amikor a diliházban volt, akkor "Pincsi" (aki nem is pincsi) épp szét volt esve agyilag, lelkileg. Ez az, amit nem veszel figyelembe. Mert egy H kaliberű ember szerinted nem eshet szét, sőt nem is változhat lényegében semmit. Szerintem meg de. A legnagyszerűbb elme is megzakkanhat sajnos. Azon felül meg minden folyik...
Előzmény: ladybyron (5128)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5129
de NE bonyolódjunk bele...
Előzmény: ladybyron (5128)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5128

Lady, azért korrektebb lenne, ha úgy nyilatkoznál, hogy láttad is, csak azt mondom. :)

Hagyjuk már ezt. Ez nem korrektség kérdése. Mit változtat a tényeken, hogy személyesen láttam, vagy sem? A vörös iszapot sem tapasztaltam meg személyesen, de ettől még mérgező.

 

Ha szerinted méltóságteljes viselkedésre vall, hogy Pincsinek egy ilyen nőstény kell, akkor mondd azt, de bonyolódjunk bele értelmetlen vitákba irreleváns dolgokról.


A nőstényben nem a fogalmazás durvasága volt a gondom, hanem hogy azt sem így láttam. De az az egy előnyöm mindenesetre megvan, hogy én láttam is. ;)

 

Előnynek nem nevezném, de egészségedre. Biztos felemelő lehetett. :-)) Tudom, hogy nem a nyers fogalmazásra gondoltál, hanem arra, hogy nem tartod emberhez méltatlan magatartásnak, de attól még az. Mivel nem vagyok a maszatolás híve, nem írhatok mást.


 

Előzmény: arom (5127)
arom Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5127
Lady, azért korrektebb lenne, ha úgy nyilatkoznál, hogy láttad is, csak azt mondom. :)

Azt viszont nem mondtam, hogy a mostani House "bejön".

A nőstényben nem a fogalmazás durvasága volt a gondom, hanem hogy azt sem így láttam. De az az egy előnyöm mindenesetre megvan, hogy én láttam is. ;)

Számomra a tritteres vonulat akkor is rosszabb volt, mint a mostani, vagyis a 3/rossz rosszabb, mint a mostani rossz.
Előzmény: ladybyron (5126)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5126

Az -áteresben nem értek egyet, nem és nem. :)

 

Ahogy gondolod. Ha Neked az a szobanövény bejön, nem akarlak lebeszélni róla. :-))

 

A nőstény lábai előtt vinnyogott? Sose fogalmaznék így.

 

Mindegy, hogy fogalmazol. Ha valami úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy totyog, mint egy kacsa, és úgy hápog, mint egy kacsa, az bizony kacsa, akkor is, ha mától brubru névvel illetjük. Pincsi képes volt egy olyan nőstényt komolyan venni, aki a női nem nagy dicsőségére odáig jutott, hogy a gumiszoba szomszédságában vigyorgóbeli ápoltakat rángasson magára. Akinek egy ilyen teremtmény kellene, az minden méltóságát elveszítette.   


de voltak gyengék a 3-asban is

 

Ezzel csak az a baj, hogy a harmadik évad leggyengébb epizódja magasan veri az ötödik évadtól kezdődően bármelyik "erős" epizódot. Továbbá a harmadik évadban a gyenge rész volt a kivétel, az ötödiktől pedig a jó, azaz a közepes rész megy csodaszámba.  

Előzmény: arom (5125)
arom Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5125
Az -áteresben nem értek egyet, nem és nem. :)
A nőstény lábai előtt vinnyogott? Sose fogalmaznék így.
Voltak gyenge dolgok, pl a tv2 legutóbbi rész, a Cuddy egy napja, de voltak gyengék a 3-asban is.
Előzmény: ladybyron (5124)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5124

Te meg igaziból nem is láttad, csak az alapján mondod ezt, amit mások meséltek. :)))

A tények tények maradnak, függetlenül attól, hogy láttam-e őket, vagy sem.

 

Az áter után kezdte ismételgetni a hülyeségeit, vagy sem? Igen.

Rámászott egy nőstényre, aki tudta, hogy ápolt, és utána ennek a nősténynek a lábai előtt vinnyogott? Igen.

 

Nem tök mindegy, hogy közben hogyan bámult a kamerába, és hogy milyen zene szólt? Mindkét momentum kínos, és jellemtelen alakra vall, akinek nincsen önérzete, méltósága, akárhogy csűrjük-csavarjuk. Mivel pedig az ötödik évadhoz volt "szerencsém", ezért pontosan tudom, hogy ez a gerinctelenség a Birthmark óta Pincsi MD jellemétől nem idegen. (House jellemétől igen.)  

 

én nem állítom, hogy ismerem House jellemét. Nem venném ehhez a bátorságot, sem film alapján, sem IRL.

 

Azért ez a bátortalanság enyhe túlzás. :-))

Előzmény: arom (5121)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5123
épp nemrég néztem őket vissza angol eredetiben (nem mintha rossz lenne a szinkron, pár kivételtől eltekintve, de mekkora élmény az eredeti!). a 3. évad talán 5. vagy 6. részétől kezdődik, és a 11. vagy 12. részben van vége, a tárgyalással.
Előzmény: BBéci (5114)
arom Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5122
Az épp a vég kezdete volt. ;)
Előzmény: BBéci (5114)
arom Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5121
Az -áterosban én továbbra sem ezt láttam, Te meg igaziból nem is láttad, csak az alapján mondod ezt, amit mások meséltek. :)))

Egyébként én nem állítom, hogy ismerem House jellemét. Nem venném ehhez a bátorságot, sem film alapján, sem IRL.
Előzmény: ladybyron (5108)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5120

azért remélem nem vetsz meg mást, ha esetleg töretlen lelkesedéssel nézi tovább ház doki

 

Nem én szoktam megkérdezni, hogy miért nézitek még mindig. Hanem inkább én kapom meg valamilyen formában, hogy miért nem tudom élvezni ezt a csodát. :-))

Előzmény: Alhazred (5117)
nezs Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5119

Ha igazi televiziós drámát akarsz, nézz Breaking Bad-et!

Hidd el nem fogod megbánni!

Előzmény: ladybyron (5111)
Alhazred Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5118
...és ezennel: tetszett az új rész is. tényleg teljesen más már a sorozat, mint hat éve, de.

ooooh, shut up!
Előzmény: Alhazred (5117)
Alhazred Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5117
azért remélem nem vetsz meg mást, ha esetleg töretlen lelkesedéssel nézi tovább ház dokit
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5116
Igen, kritikus vagyok. De nem fogok szégyenkezni amaitt, hogy az igénytelenséget és a hazugságot kritikával szemlélem.

Köszi az ajánlatot, de

1. A tudománynak nincs köze az élethez? Miért kell a kettőt elválasztani?
2. Akkor most Pincsi MD kalandjai túl sok közük van az "élethez" vagy túl tudományosak?
3. Mi az az "élet"? Az amit egy sorozat annak kíván bemutatni?
4. Önbecsapó nyüglődésekre nem vagyok kíváncsi. Azt láthatom a tágabb környezetemben is. Vagy talán ez lenne az "élet"? Lehet, de azért nekem hadd legyen más alternatívám. Főleg, hogy még működik is.

:-))
Előzmény: seci (5115)
seci Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5115

Ja, vagy ugy :)

Szerintem te tul kritikusan nezed ezt a sorozatot (is)

 

Inkabb nezd ezt, ez kevesbe tudomanyos amde annal tobb koze van az elethez

http://www.bbc.co.uk/comedy/myfamily/welcome.shtml

 

-seci

Előzmény: ladybyron (5113)
BBéci Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5114
Melyik éved, hányadik epizódjában kezdődött House és a rendőrtiszt párharca, akit végbélben hőmérőzött?
Az volt számomra a kezdet. Közben láttam néhány ismétlést, de nem néztem teljes odafigyeléssel.
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5113
Pincsi az a fickó (?), akit a negyedik évad óta, de főleg az ötödiktől kezdődősen valami fura okból kifolyólag House névvel illetnek. :-))
Előzmény: seci (5112)
seci Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5112

Aruld mar el ki a turo az a Pincsi :) I'm uzzled, de nagyon :D A magannyomozo ficko?

-seci

Előzmény: ladybyron (5111)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5111
Köszi, de arról, hogy nem vagyok képes a House-t rágógumiként nézni, nem én tehetek. :-)) Ugyanis ha eleve rágógumi lett volna, akkor vagy nem nézem, vagy elfogadom, és úgy tekintek rá. Csakhogy az első három évadban még messze nem volt rágógumi.

És persze az is igaz, hogy rendszeresen már (mióta Pincsi MD lett, és a 24 befejeződött) csak a Gyilkos elméket nézem, más sorozatot nem. de ezek sem adják azt az élményt, amit valaha a House képes volt. Hébe-hóba egy-egy NCIS és Gyilkos számok epizód is becsúszik - de csak rágóguminak. :-))
Előzmény: BBéci (5110)
BBéci Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5110
Az a bajod, hogy túl okos vagy! Ezt komolyan gondolom, és tisztelettel, elismeréssel írom. Nem vagy képes egy filmet a szem rágugumijaként (eyecandy) nézni, pedig az.
Leülök, megnézem és továbblépek, jöhet az aktuális CSI, Bones, Desperate Houseviwes, stb.
Előzmény: ladybyron (5108)
BBéci Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5109
Egyetértek!
Előzmény: giornalista (5104)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5108
"Attól, hogy Te vagy más az első 3 évadban vagy később valamilyennek látta/látja House-t, még egyáltalán nem biztos, hogy valójában olyan is."

Ezt meg is lehet fordítani:

Attól, hogy Te vagy más az első három évadban nem látta másnak House-t, még egyáltalán nem biztos, hogy valójában nem volt más. :-))

"Egy igazi embert sem ismerhetünk ki teljes mélységében nemhogy 3 év, de egy élet alatt sem - pláne egy fiktív karaktert."

Akkor ne beszéljünk karakterekről, mert nincsenek is jellemek, csak valamilyen massza, amit úgy alakítunk, ahogyan akarunk. Akkor faragjanak Pincsiből sorozatgyilkost. Miért is ne?

"Az emberi lélek feneketlen kút, ugyebár."

Azért nem annyira. :-))

"Én el tudom hinni, hogy bekattant, hogy rehabra ment, és most sem látom pincsine"

Nem tudom. Az az ember, aki úgy szembeszállt Voglerrel, és volt bátorsága ahhoz, hogy elküldje Stacyt, nem veszítheti el annyira az arcát, hogy egy Cuddy vagy egy vigyorgóbeli ingyen nő előtt vinnyog. Az pedig, hogy bekattan egy hülye gyerek miatt, minden különösebb vívódás nélkül bevánszorog a vigyorgóba, és a végén tragikus képpel az áter után ismétli annak minden hülyeségét, egész addigi életét, gondolkodását sutba dobva, egy majd' ötvenéves embernél akkor sem lenne nagyon hiteles, ha nem House a neve.

"Megpróbálja túlélni az életet, mint mi mindannyian."

Elég nagy különbség van próbálkozás és próbálkozás között.

Egyébként én például nem túlélni szeretném, hanem megélni az életet. :-)9

"A másik választása az lenne, hogy leugrik a tetőről, de ezt még Te sem akarhatod."

Lényegtelen, hogy mit akarok. Viszont ha valaki ennyire utálja magát, hogy képes így megalázkodni, és ennyire elveszíteni az arcát, akkor ez számára az egyetlen megoldás. Ez érvényes a gazdijára is. Mindenki komoly szenvedéstől szabadulna meg.
Előzmény: arom (5107)
arom Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5107
Attól, hogy Te vagy más az első 3 évadban vagy később valamilyennek látta/látja House-t, még egyáltalán nem biztos, hogy valójában olyan is. :) Egy igazi embert sem ismerhetünk ki teljes mélységében nemhogy 3 év, de egy élet alatt sem - pláne egy fiktív karaktert. Az emberi lélek feneketlen kút, ugyebár. :) Én el tudom hinni, hogy bekattant, hogy rehabra ment, és most sem látom pincsinek. Megpróbálja túlélni az életet, mint mi mindannyian. A másik választása az lenne, hogy leugrik a tetőről, de ezt még Te sem akarhatod. :)))
Előzmény: ladybyron (5106)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5106

de miért kellett volna befejezni? attól, hogy neked nem tetszik, még milliók nézik, és várják az újabb eseteket, eseményeket.

 

Nem az a lényeg, hogy nekem vagy Neked mi tetszik. Hanem az, hogy mi lett volna méltó befejezés.

 

Mellesleg azok a milliók már igencsak megcsappantak a harmadik évadhoz képest.

3 évad szólt nagyjából a kórházról, az esetekről, akkorra pedig kiderült, hogy van annyi House-ban, hogy közvetlenül rá is lehessen építeni a sorozatot.

 

Előtte is House-ról szólt. Az olyan alakok, mint Cuddy és társai nem voltak előtérben, ami viszont nem is hiányzott.

 

nem láttuk volna az új csapatot, nem láttuk volna az Amber haláláról szóló részt

 

Ami igen üdvös lett volna. Két olyan momentumot említettél (jelentéktelen új csapat és az önmaga paródiájába forduló évadzáró - lásd: House ötpercenként haldoklásai), amik elindították a sorozatot a lejtőn.


aztán az az évadzáró, amikor hallucinált Cuddyról... hihetetlen pillanatok voltak, és ott voltunk, láttuk... az elmegyógyintézet egy érdekes, új irány volt

 

Ezeket a kínos részeket különösen mellőzni lehetett volna.

 

nagyon sokat megtudtunk House-ról, megnyílt a nézők előtt is a karakter

 

Nekem mindig is elég nyitott volt, a nélkül, hogy percenként kinyilatkoztatott volna a kamerába bámulva. Ami "újdonság" kiderült róla, az szimplán karakteridegen volt. 

 

benne ez a magányosság, és miért fél ennyire a boldogságtól...

 

Ha ilyen környezetem lenne, mint Cuddy és Wilson, én is félnék... A valódi House számára egyszerűen nem volt olyan karakter, aki egy szinten volt vele. De ezt az első három évadban is tudtam.

 

Ami a negyedik évad után lecserélt Pincsit illeti, annak az a boldogság, ha alázzák és rúgnak bele. Miért vennéd el tőle, amikor már a domináját is megkapta? :-))

 

a motivációkról, karakterekről szólt inkább. nem értem, hogy miért kellett volna befejezni.

 

Mert nem House karakteréről szólt, hanem egy másolatról, a többi karakter érdektelen, akikkel bármely sorozatban találkozhatsz, és mert ezáltal az egyediségét veszítette el. Hogy van egy rakás egy kaptafára készült sorozat, az nem érdekel. Nézze, akinek ez kell. De hogy az egyetlen kivételből is kaptafa-sorozat lett, méghozzá a gagyibb kategóriából, ez aligha érte meg. Akkor becsületesebb lett volna befejezni.

Előzmény: giornalista (5104)
giornalista Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5105
na hát pl. az is :)) óriási volt!
Előzmény: Alhazred (5093)
giornalista Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5104
de miért kellett volna befejezni? attól, hogy neked nem tetszik, még milliók nézik, és várják az újabb eseteket, eseményeket.

3 évad szólt nagyjából a kórházról, az esetekről, akkorra pedig kiderült, hogy van annyi House-ban, hogy közvetlenül rá is lehessen építeni a sorozatot. róla szól az egész, és mondjuk ha a 3. évadban vége lett volna, akkor nem láttuk volna az új csapatot, nem láttuk volna az Amber haláláról szóló részt (a duplarész elsője végén együtt zuhantam a sorozattal, nem esett le korábban, hogy what's my necklace made of), a másodikban meg teljesen kikészített az, amikor felkeltették, és saját maga rájön a halálára...

aztán az az évadzáró, amikor hallucinált Cuddyról... hihetetlen pillanatok voltak, és ott voltunk, láttuk... az elmegyógyintézet egy érdekes, új irány volt, az előző évad nem volt túl vicces, viszont nagyon sokat megtudtunk House-ról, megnyílt a nézők előtt is a karakter... elhiszem, hogy erre te nem vagy kíváncsi, de nagyon sokan igen. hogy mitől van benne ez a magányosság, és miért fél ennyire a boldogságtól...

az új évad meg fantasztikusan vicces :)) a 7x03-ban, amikor az irodába beviszi a pingvint... na, az a jelenet 10/10, és egyébként az egész rész is kifejezetten jó.

az első néhány évadban láttuk, amit láttunk, aztán a következő, és főleg a 6. évad a motivációkról, karakterekről szólt inkább. nem értem, hogy miért kellett volna befejezni.
Előzmény: ladybyron (5101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!