Keresés

Részletes keresés

hopepe61 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 119

Kedves f.t.m. !

 Mit szeretnél hallani? Sok szépet és jót?, vagy az igazságot. Vigyázz mit választassz, mert meghatározó lesz a válasz., kihathat a további életedre. pepe .

Előzmény: f.t.m. (116)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 118

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki németül hogy mondják a kerámia vázat?

Köszönöm előre is a segítséget!

P.Zsuzsó Creative Commons License 2011.02.22 0 0 117

Mi kell ahhoz, hogy jó fogtechnikus legyél? Kézügyesség és kitartás. Természetesen sokat számit, hogy ki mellett tanulsz, hogyan helyezkedel. Szóval kell hozzá szerencse is.

Elárulod, hogy lesz a tanlabor? Talán tudok segíteni.

Előzmény: f.t.m. (116)
f.t.m. Creative Commons License 2011.02.20 0 0 116

Köszönöm Zsannazsu! :)

 

Tulajdonképpen, most lenne egy labor ahová beférnék szeptembertől. Kitartás az lenne, meg kedv is, ha nem veszik el. Szívesen csinálok kétkezi munkát, végre nem az asztal felett kell majd görnyednem -és magolnom. Én is abban reménykedem, hogy mindig lesz valami kihívás, ami előbbre visz. Engem a fogorvosi eszközök, meg a "csodák" -amiket egy-egy foggal csinálnak is lenyűgöznek.

Sok mindent nem tudok még, de annyit szeretnék megtudni, hogy az a 3év amit tanulóként töltök el a fogtechnikusi laborban, az alatt mire számíthatok? Mi kell ahhoz, hogy jó fogtechnikus lehessek? Tudom, hogy sokan vannak, de talán a jobbaknak, -bocsánat, mármint az ügyesebb fogtechnikusoknak mindig lesz munkájuk.

köszi!

Előzmény: P.Zsuzsó (115)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2011.02.10 0 0 115

Szia!

 

A szakmában még nem tartok ott, mint Hopepe :) :) :), de az tény, hogy szeretni kell a szakmát.

Imádom a fogtechnikusi munkában, hogy nincs egyforma száj,eset. A hiányokat úgy kell megoldani, elkészíteni, hogy az a funkciónak és a kedves betegnek is megfeleljen.

A szakma hátránya, hogy van bőven fogtechnikus.

Igaz a mondás miszerint:"

"Nem megszerezni, megtartani a nehéz!!!!"

.Törekedni kell arra, hogy mindig jó fogműveket kell készíteni, korrekt áron.

Ha van kérdésed írjál, szerintem itt segítőkre találsz.

Zsannazsu

Előzmény: f.t.m. (112)
hopepe61 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 114

Szia. Én meg már abbahagyom, mert sok volt ez a 45 év belőle. Deazért kérdezzetek bátran. Minden szépet és csúnyát elmondok Nektek.pepe

Előzmény: knorka87 (111)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2011.02.08 0 0 113

Megkérdezhetem, hogy hova jársz? Budapesti vagy?

Előzmény: knorka87 (111)
f.t.m. Creative Commons License 2011.02.08 0 0 112

Sziasztok!

Én idén fogok diplomázni (alapdiploma kommunikáció szakon) és úgy döntöttem nem megyek mesterképzésre, hanem az OKJ-s fogtechnikus szakmát választom. Az a gond, hogy szinte alig van információm erről a szakmáról. Jelentkeztem már, fel is vennének, már csak egy tanulói szerződést kéne kötnöm,és mehetnék is beiratkozni. Ellátogattam egy közeli laborba, (még tárgyalunk a dologról), és tudom hogy sok pénzzel jár, mégis bizonytalan vagyok. Azt mondják jó a kézügyességem, anyukám évek óta mondogatja, hogy menjek el fogtechnikusnak, szép szakma.

Esetleg valakinek valami rálátása az előnyeire/hátrányaira? :)

Köszi!

knorka87 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 111

Sziasztok:)

Én új vagyok ezen a fórumon, most regisztráltam.

Kun Nóra vagyok és fogtechnikusnak tanulok, már van egy szakmám az ötvöszománc:) nagyon szeretek rajzolni is, portrékat meg mindent.

Remélem majd sok kérdést meg tudunk itt beszélni és sok közös téma lesz a fogtechnikával kapcsolatban és sok érdekes dolgot tudunk majd meg:)

Ennyi lett volna most.

Sziasztok:D

hopepe61 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 110

Kedves S. Meli.

Ha komoly a dolog ,kérnék bővebb infót   hopepe@indamail.hu -ra.pepe

Előzmény: S.Meli (109)
S.Meli Creative Commons License 2011.01.23 0 0 109

Sziasztok! Ausztriába(Steyr) protetikus-gpiszelős munkatársat keresünk! Ha valakit érdekel nálam lehet érdeklődni a részletekért! Üdv. Meli

P.Zsuzsó Creative Commons License 2010.12.10 0 0 108

Ez, egen!!! Tök jó!:):):)

Előzmény: hopepe61 (107)
hopepe61 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 107

ez az

Előzmény: P.Zsuzsó (106)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2010.12.09 0 0 106

A másik szakmád, asztalos?

Persze, kérek és fogakat fogok rétenni acryllal.:):)

Előzmény: hopepe61 (105)
hopepe61 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 105

Látod így van ez. Volt egy topikrársunk "fogakat" néven, de az úgy elhagyott minket , mint kutya a szaharát.Csak  illene böffenteni egyet a végén, mint a tehenek! De Ö nem ,.

 Ne gondolkozz,:! gombolkozz!! Ahogy a költő mondja, utána igyál!, mert örökké a világ sem áll!, s ha iszol meghalsz, ha nem iszol akkor is, hát mért ne igyál.

Egyébként szép kottatartót is tudok csinálni. Kérsz egyet?

Előzmény: P.Zsuzsó (104)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2010.12.08 0 0 104

Látod, most megfogtál!:) Ezen elgondolkodom kolléga!:))))))))))))))))

Előzmény: hopepe61 (103)
hopepe61 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 103

Bocs . Akkor nyitott könyv az éltem. és még ezek után is szóba álsz velem?

Előzmény: P.Zsuzsó (102)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2010.12.07 0 0 102

Te!..... Ezzel már elkéstél! Mindent tudok már!:):)

Előzmény: hopepe61 (101)
hopepe61 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 101

Az igazság az, hogy nem nagyon értem én ezt az íwíw-et. Nem mindig találom meg a kit keresek, máskor meg magától jönnek elő dolgok. Én inkább rézzel szeretek dolgozni. Ha a nevem mellé beötöd  a szakmái ott lesz a honlapom, és rajta, hogy ki vagyok én .jó böngészést

 

Előzmény: P.Zsuzsó (100)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2010.12.06 0 0 100

Hm! Ilyen sok leveled érkezett?:))))))))))))))))))))

Előzmény: hopepe61 (99)
hopepe61 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 99

No most majd megnézem.

Előzmény: P.Zsuzsó (98)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2010.12.06 0 0 98

Kész tortúra a fogtechnikába belépnem. Azt hiszem, hogy a mai nap lesz, amikor beküldöm kérdésemet a fórum főnőkének.

Mit takarítok? Nem a labort tisztogatom, hanem a lakást.

Szakmai jellegű kérdésedre válaszolva:  Mindenes vagyok!!!

Kedvencem az idéglenes, vázak, porcelán, fogpr.. A lemezt és a készrevitelt kiadom, bár az utóbbit egy kis gyakorlással ismét el tudnám készíteni.

Mily kíváncsi az Úr! Budapesten húzom az igát és még van egy jó pár évem. Ott Miskolcon, az  iwiwen nem szoktad megnézni a leveleidet? :)

Előzmény: hopepe61 (97)
hopepe61 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 97

És mit dolgoztál kedves? Csinálsz mindent , vagy van valami   amit különösen szeretsz. Mondjuk húzott korona!????Aztán a takarítás meg minek, Amikor össze sem koszoltuk a labort?

gyakorolni már nem szoktam , én már mindent annyira tudok, hogy nekem már felejteni kell! Mit is akartam mondani?,Nem tudod?

 Azt elárulod, hogy hol húzod az igát? És még meddig? pepe 

Előzmény: P.Zsuzsó (96)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2010.12.06 0 0 96

Így igaz!:) Viszont akkor sem értem, hogy miért csak a Te topikodon keresztül tudok belépni. Jobb lenne, ha simán be lehetne beírni és úgy stb stb stb.

Ma dolgozol? Hétvégén dolgoztam, de nem volt mennyiség. Mondhatnám úgy is, hogy gyakoroltam. Ma megint szünet, ill kezdem a nagytakarítást!

Nos, akkor csevegjünk!

Előzmény: hopepe61 (95)
hopepe61 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 95

Hát akkor élűnk/ és meghalunk/,. itt szakmázhatunk kicsit, nem lesik holmi hozzánemértő/k/-/fogorvosok/ a nagytudásu mesterek magasszitű csevegését. pepe

Előzmény: P.Zsuzsó (94)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2010.12.05 0 0 94

Pepe!

Remélem sikerült írnom a fogtechnika topikba. Ha megjelenik, akkor él a fórum

Zsu

Előzmény: hopepe61 (93)
hopepe61 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 93

 Már bocs!. De a főnököd nem mondta meg , hol lehet ezeket beszerezni? Én annó a tanulóimnak  alapból  biztositottam az alapvatő  szerszámokat. pepe. Ui.

Pécsett is van depó. Ott. és sok kitartást a szakmához.

Előzmény: benedikta9 (92)
benedikta9 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 92
Sziasztok !
Első éves fogtechnikus vagyok ! A főnököm felírta azokat az eszközöket amelyeket be kell szereznem a munkámhoz! Tudja valaki Pécset ezt hol lehet beszerezni ? (pl. kramponfogó, nagyviaszkés)! köszönöm a segítséget!
hopepe61 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 91

T Vizivó.

Te fogtechnikus akarsz lenni? pepe

Előzmény: Vízivó (90)
Vízivó Creative Commons License 2010.07.23 0 0 90
Konkrétan nem tudom. Ez is egy nehéz szakma, kell hozzá jó rajzkézség! Ahány labor annyi módszer, a tudást sokan nem igazán szívesen adják át, drága a mester, ha nincs aki segítsen fogtechnikus jó rokon, fogorvos szülő, elhelyezkedni is nehéz, főleg ha csak kettest hármast kap az ember. Ambíció kell hozzá, mert egyébként nem nagyon megy. Ahogy láttam a dolgozókat látástól-vakulásig csinálják, úgyhogy sikerélmény nélkűl nem nagyon lesz jó a dolog.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!