Keresés

Részletes keresés

jazzcool1,2 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 1286

Ez tenyleg dobbenet, mert P. Kiss mester azt mondta, hogy vallalja a projekt befejezeset, havi kb 2 darabos utemben. Raadasul Baro is megfizette elmaradasat, azaz penz is lenne. Azt nem tudom, hogy mindenki kiegeszitette-e 50 ezerre a befizeteset. De ahogy erzekelem nem a penzen mulik (?). 

Előzmény: Alpári Gnác (1285)
Alpári Gnác Creative Commons License 2013.10.31 0 0 1285

Nos, közeleg a nevezetes találkozó évfordulója.

Optimistán, megnyugodva álltunk fel, mára már csak a fásultság maradt, ahogy látom.

 

Egy év alatt 12-24 óra elkészítésére kaptunk határozott ígéretet.

Ezzel szemben 0 db óra készült el.

 

Érdeklődnék, hogy lát-e valaki bármilyen kiutat?

 

Nem Bélát kérdezem, hanem a normális embereket.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.31 0 0 1284

A lenyúlós APT azt ajánlotta nekem, hogy ingyen enyém lehet az ö MMII órája. De én lemondok róla a javadra......

Előzmény: xxlmolnar (1275)
xxlmolnar Creative Commons License 2013.07.24 0 0 1275

Tisztelt Topictársak!

XXl néven és 12-es sorszámmal tavaly januárban sorsoltak ki nekem egy kismásodperces gyönyörűséget. A hozzá való díszdobozt meg is kaptam , majd hozzám került egy óra ami sajnos nem az én sorszámomat viselte, így vissza kellett adnom a tulajdonosának. Ezen időszakban volt keveredés a Báróval , nem volt információm ,közben úlyabb sorsolás volt és az órák az újabb szerencsésekhez kerültek , én szépen kimaradtam.Próbáltam nyomozni hogy mi történt , mivel a Báró ekkor lépett ki a projektből, majd később Potyoró is akitől a legtöbb infót tudtam szerezni , itt maradtam a kisorsolt Óra nélkül.Ezért szeretném jelezni a türelmes sorstársaknak hogy ha lehetséges a következő elkészült órák közül én is megkaphassam a rég kisorsoltat.

Sajnálom hogy belekavarok a rendszerbe de nem én tehetek róla.

Előzmény: APT (1254)
Alpári Gnác Creative Commons License 2013.06.27 0 0 1273

A novemberi találkozó óta eltelt 7 hónapban 14 óra készült el.

Észre sem vetted?

 

Én sem...

Előzmény: Passionata (1272)
Passionata Creative Commons License 2013.06.25 0 0 1272

van valami progresszio?

Henok Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1270

mondjuk nekem a potyoro névvel sem volt bajom, de mondtad, hogy veszel egy s8-at az MMII árából.

Előzmény: ronin s8 (1269)
ronin s8 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1269

Üdvözlet a Topiktagoknak!

 

Jelentem, a 04-es sorszámú MMII büszke tulajdonosa lettem. Már egy ideje figyeltem a projektet, és a nehézségek ellenére kicsit sajnáltam, hogy nem vehettem benne részt annál fogva, hogy már elindult, mikor fórumozni kezdtem. Most ez megoldódott... :-)) 

zsiguponthu Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1267

Drága Barátaim!

 

Szeretném jelezni, hogy nem tűntem el, csak kevésbé olvasom a fórumot. A papapontzsigmondkukacgmailpontcom-ra szeretnék tájékoztatást kérni a későbbiekban az említésre méltó dolgokról, talikról,stb. Persze ha lehetéges:-) Emlékeim szerint 2003-ban egészítettem ki a befizetést 50K-ra, de ezt a Fekvőrendőr szaktárs tudja egész pontosan:-) Akkor Én is valaki pozícióját vettem át, el lennék keseredve ha be kéne látnom hogy nem volt értelme:-( 

Mostanában keveset fórumozok, ezért mégegyszer kérem hogy az adott levelező listába a fenti címet tegye be minden illetékes:-) Köszönöm... Hja, majd el felejtettem, ha van időpont és cím ahol a saját példányom átvehetem azt is erre a levélcímre kérem:-D

 

További kellemes napot mindenkinek!

Előzmény: Mechanikus (1142)
CDBV Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1266

Ejnye Béla!

 

Már megint elcsented a kulcsot? Már a benti csajok sem buknak rád? Miért nem a poresz oldalakat kukkolod ebben a rövid időben? Reggel jön a váltás és már nem lesz időd rá!

Küldjünk be valami gyógyszert ami enyhíti a tüneteidet?

 

Előzmény: APT_Potyoro (1265)
orasbacsi Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1263

 

Ez egy nagyon hosszan tartó, ámde nagyon

is low cost project. 50 ezerért autentikus

ezüst óra.

Most őszintén ide írom, ha egy kicsit sietsz

és pont van arra egy unatkozó belügyminisztériumi

dolgozó, akkor egy az autódról készült rossz

minőségű digitális fotóért is kiadhatsz 45 ezret

és az még csak nem is kézzel-fogható, a kerete

sem ezüst. Oké, hogy 2003-ban több volt a pénz

értéke, de akkoriban megkeresni is könnyebb volt.

Talán...

APT véleményén vagyok, kár hogy én pont kaptam

MMII-t, amikor nálam sokkal türelmetlenebb emberek

is laknak ebben a fórumban akik még nem kaptak.

Sajnos be van gravírozva a választott sorszám,

ha ilyen nem lenne, át engedném hogy később

kapjak.  

Szerintem Potyoro nem akart rosszat itt senkinek, ő is

csak egy órák iránt rajongó gyűjtő mint itt mások is.

 

Henok Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1257

Egyetértek azzal amit írsz. Nem fenyegetőztem itt és nem is látom az alapját vagy hogy bármi elérhető lenne vele. Azt sérelmeztem, hogy topiktársunk, aki azon kívül hogy sorsolgatott és nyüzsgött ezen a topikon semmit nem tett,  -ezért a tevékenységéért kapott egy órát-, és azt ezen a topikon cinikusan eladta. Erről mondtam el a véleményemet, és azt tartom is. 

APT Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1256

Nem lesz itt semmi Titanic, nem fog elsüllyedni - ez egy tutaj, nem borul fel, nem süllyed el, de piszok lassú...

Előzmény: Passionata (1255)
Passionata Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1255

szvsz orulni kellene , hogy APT egyaltalan meg foglalkozik az uggyel , nyilvan ha valaki raer vagy akarja vegye at .

 

nekem sincs meg oram de szerintem ezt feljelentgetesdit nagyon gyorsan abba kellene hagyni , ez egy igazi Titanic projekt

aki megmenekul oruljon, aki megfullad azt sajnaljuk de senkit nem kenyszeritettek , hogy felszalljon erre a hajora.

APT Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1254

Nem teljesen oktalan a felvetésed, de akármennyire nem hiszed vagy fogadod el, többé-kevésbé kész helyzet elé lettek azok állítva, akiket ez a "szerencse" ért. Ha megkeresel magánba - kifejtem.

 

Ugyanakkor átadásra került eddig 18db óra, amiből 3db lett úgymond soron kívül "kiosztva" a Báró által (és abból is egy őhozzá került). Ami annak ellenére nem volt szerintem sem helyes, hogy az egyiket pont az én kezembe nyomták végül - de mégsem hiszem, hogy ez különösebben bármit befolyásolna. Én már az elején jeleztem, hogy tőlem a legutolsó óra is lehet az enyém, majd mikor hozzám került ez, akkor azt, hogy átadhatom bárki másnak, ha óhajtjátok (visszaolvasható e topicon is), de nem élt vele senki. Te sem. Maradjunk ennyiben...

 

Azt viszont tényleg fogja már fel mindenki, hogy ez egy gyakorlatilag "társadalmi munkában" készülgető-zötyögő hobbiproject. Amiből kézzelfogható haszna, számszerűsíthető profitja még a - nem kevés - munkát ténylegesen elvégző iparos(oknak) sem lesz, nagyjából arra számíthatnak, hogy nem fizetnek rá. A szervezkedéssel, pénzügyekkel, számlavezetéssel vesződő projec-társak viszont tényleg az abszolút semmiért csinálják. Ha itt valaki elkezd hatóságokat meg feljelentést emlegetni - akkor ezzel csak azt fogja elérni, hogy mindenki eldob amilyen messze csak tud mindent, ami a keze ügyében van, és kapcsolatos a projecttel - aztán oldja meg az összes problémát a fenyegetőző.. Teljesen őszintén mondom, hogy én fekvőrendőr helyében az első komolyabb fenyegetőzés után megszüntettem volna a számlát, a rajta lévő pénzt arányosan visszaküldtem volna a befizetőknek, és utána meccseljék le egymás között az urak az egészet... A project persze innentől halott lenne végleg...

 

Ha nem tetszik, ahogy zajlik - tessék, csináljátok jobban. A lehetőség adott, pont annyi jogotok és eszközötök van, mint bárki másnak. Jelen pillanatban voltaképpen semmi probléma sincs az üggyel - túl azon, hogy P.Kiss lassan halad. Ismerem őt annyira, hogy tisztában legyek vele: ha a nyakára járunk, akkor sem fog gyorsabban haladni, mert a megélhetését nem teheti tönkre egy különösebben nem fizető projectbe temetkezéssel. Akkor reszelgeti ezeket, amikor ráér. Azért halad - de lassan.

Ha nem tetszik, keressetek másik ötvöst, órást, új kivitelezőt, állapodjatok meg vele - aztán majd rájöttök, hogy a költségvetést azonnal minimum duplázni fog kelleni. De inkább triplázni. Így viszont ez így halad. Senki nem örül neki, de ez van. Az egymásnak eséstől semmi sem lesz jobb - maximum ez a tetűláda, pszichopata béla örül neki... Ha ez a cél, hát rajta...

Előzmény: Henok (1249)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1252
peace please!

bela joggal rohog rajtunk read only modban.
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1251

Teljesen megértelek,  nekem eddig tartott a türelmem.

Hogy olyanok b@sztassanak, akik a kisujjukat sem mozdították?

Há nem!

Elég volt, ennyi!!!!

A projektnek köszönhetem, hogy számomra kedves embereket ismerhettem meg, ezért a dobozt, és a bizonyítvány-tokot megtartom.

Az órát szerencsére egy topiktárs veszi meg, jó helyre kerül.

Igyekszem az órás topikokon többé csak "read only" üzemmódban jelen lenni. :-)

Előzmény: APT (1246)
Alpári Gnác Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1250

Velem ugyan hiába vitatkozol.

 

Azzal kellett volna, aki azt javasolta, hogy az első körben ne sorsolás legyen, hanem az adott emberek kapjanak órát.

 

Akkor ezt megtetted?

Mert én nem emlékszem rá.

 

Amúgy a novemberi találkozón ott voltál?

Előzmény: Henok (1249)
Henok Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1249

Na ezért kell etikát tanítani az iskolákban, mert fogalmad (fogalmatok nincs) a válaszról ezekre a kérdésekre.

Előzmény: Alpári Gnác (1248)
Alpári Gnác Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1248

Ezzel az a probléma, hogy amikor az első sorsolás, illetve kiosztás történt, akkor úgy nézett ki, hogy gördülékenyen lefut a dolog.

Ezzel lehetett egyetérteni, vagy sem, de akkor senki sem tiltakozott az ellen, hogy potyoro, a Báró, vagy APT az első körben kapja meg az óráját.

Így azután ezt most felhánytorgatni méltatlan.

 

Most mennyivel lennénk előrébb, ha potyoro nem kap órát.

Akkor nem neki lenne, hanem valaki másnak, ezzel semmiféle probléma nem lenne megoldva, mert a többiek ugyanúgy várakoznának.

 

Amúgy emlékezetem szerint nem most adta el, hanem sokkal korábban, de mivel az övé, azt csinál vele, amit akar.

Vagy mit kellene tennie azoknak, akik megkapták az órájukat?

Addig fel se húzhatnák, amíg az összes kész nincs, nehogy elromoljon?

Előzmény: Henok (1247)
Henok Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1247

Miért tenném? Szerinted nem cinikus az a hozzáállás amivel itt most eladta az óráját? Mit is tett valójában azért, hogy ő kapott sorsolás nélkül órát? Sorsolt ellenőrizetlenül másoknak is? Vagy volt valami érdemi munka is mögötte? Csak gratuláltam neki, politikai pályát is választhatna ezzel a hozzáálással.

Előzmény: APT (1245)
APT Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1246

Miért béla, mit kellene tennie? Dolgoznia - mások helyett, másokért? Szívességi alapon? Hogy utána meg azok, akik csak a partvonalról figyelték a ténykedését anyázzák?

 

A mai termés alapján erős kedvet érzek én is ahhoz, hogy többet ne foglalkozzak a project ügyeivel, semmilyen szinten, oldják meg azok, akik itt követelőznek....

Előzmény: Törölt nick (1244)
APT Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1245

Szerintem töröltesd ezt a hozzászólást....

Előzmény: Henok (1241)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1243

Meglepő hozzászólás, az biztos!

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1242

Béla? :-O

Előzmény: Henok (1241)
Henok Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1241

Örülök neki, kívánok sok sikert a társaid pénzének az elkötéséhez. A projekt mindenképpen tisztább lesz nélküled, hogy is van a régi mondás? -elválik a sz@r a víztől...

Előzmény: Törölt nick (1240)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1240

Az óra elkelt.

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1239

Íme:

 

Előzmény: Törölt nick (1236)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1238
P. Kiss mester nem az a típus. akit ki lehet zokkenteni nyugodt órastempojabol.
Előzmény: nihao2 (1237)
nihao2 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1237

Nem , Péter , nincs itt félreértés. És kissé mókásan hangzik azt mondani: "te itt türelmetlenkedsz " Számtalanszor ajánlottam segítségemet , de mindig az volt a válasz : köszi tudjuk , intézzük !

Biztos lehetsz benne - amint kijöttem a kórházból - kézbe veszem a dolgot és kiderítem , mi a probléma? Ha elfogyott a pénz , azért nem halad a projekt , kíváncsi leszek, hányan fizetik be az extra összeget, ami rájuk esne... Nyilván Te megteszed , mert pár forintért nem fogsz hátsót csinálni a szádból , mivel vitathatatlanul a projekt motorja voltál , amikor éppen volt kedved, időd, lehetőséged foglalkozni vele. Most nincs , ez is megérthető , elfogadható , de ha nincs alternatív javaslatod és hónapok óta nem történt még egy bejegyzés sem a fórumon , azaz mindenki tojt a dologra, akkor sem a kioktató hang a megoldás. OK., megértem , unod már a kb. évente fellángoló polémiát és a lángpallossal feltűnő, majd tovatűnő segíteni akarókat, de utoljára mondom : szívesen segítek organizálni, mesterek nyakára járni . Ehhez viszont szükség van egy közös látogatásra P.Kiss- hez , hogy komolyan vegyük egymást. Kérlek adj rá lehetőséget , hogy együtt elmenjünk P.Kisshez és utána szívesen nyesztetem , ha már Neked terhes.

Addig is legalább egymást vegyük komolyan és legyen végre egy korrekt, naprakész befizetési lista !!! Fél éve várunk erre....

Kedves Tagtársak ! Nagyon torzan látom a dolgot ? Kíváncsian várom az aktivitást , visszajelzéseket !

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!