Keresés

Részletes keresés

koroland79 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 640

Nem alaktartó hátizsák, oldaltáska a legpraktikusabb és a legjobban pakolható.

Előzmény: utasssssss (639)
utasssssss Creative Commons License 2019.01.02 0 0 639

Sziasztok,

nekem is kézipoggyászos, hátizsákos kérdésem lenne. Tapasztalatok alapján melyik a legpraktikusabb, legpakolhatóbb poggyász, hátizsák, ami megfelel a 40 × 30 × 20 cm mérethatárnak?

Köszönöm

Zsolt

anetkukaca pont hu Creative Commons License 2018.12.01 0 0 638

Ez a méret már ránézésre is sok, nem próbálkoznék a helyedben!

Előzmény: Rencsuska880720 (636)
juxx Creative Commons License 2018.11.30 -1 1 637

A BUD-Port erre vár, mert az ilyen büntikből él.

 

Előzmény: Rencsuska880720 (636)
Rencsuska880720 Creative Commons License 2018.11.30 -1 0 636

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy a wizzair-nel kezipoggyasz mereteket (42x32x25) mennyire veszik szigoruan? Egy kisborondom van, ami 50x35x20cm. :/ 

Pandus Creative Commons License 2018.11.20 0 0 635

Sziasztok, foglalni akartam, mindent kiixeltem, elfogadta a bankkártyámat (jelzett is h nem jót írtam be), majd amikor a fizetésre kerül a sor, nem megy tovább. soxor próbáltam, újra indítottam a foglalást, akkor se. Nem tudjátok, mi lehet az oka?

Zsike111 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 634

Sziasztok!

Foglalt már valaki repülőtéri transzfert a WizzAir jegyvásárláskor? Londonba utazunk, P-Air Magyarország társaság visz be Lutonból Londonba. Csak az érdekelne, hogy a busz közvetlenül a repülőtéren vesz fel és ha késik a gépünk akkor egy későbbi buszra is felülhetünk ezzel a jeggyel? Milyen időközönként járnak ezek a buszok?

teri50 Creative Commons License 2018.11.02 0 1 633

Köszi a választ akkor a priority tényleg megéri mert olcsóbb mint a 10 kg-os csomag és még felse kell adni és a sorbanállás is kevesebb. Köszi. üdv: Teri

Előzmény: Pitta2 (632)
Pitta2 Creative Commons License 2018.11.01 0 1 632

Rosszul értelmezed. Ha van Priorityd, akkor további díjfizetés nélkül viheted az 55*40*23 cm-s bőröndöt ÉS a 40*30*20 cm-s kézicsomagot IS.

Előzmény: teri50 (631)
teri50 Creative Commons License 2018.11.01 -1 0 631

Sziasztok! Nekem nemegészen egyértelmű a nagyméretű kézipoggyász 10kg-os ha megkötöd a priorityt akkor külön kikell fizetni a 10 kg-os csomagot és úgy viheted fel vagy a prioritybe benne van az ára? Aki tudja rá aválaszt legyenszives írjon mert én úgy értelmezem hogy a priority megkötésével akkor viheted magaddal ha kifizetted a + 10€.?Üdv:Teri

meranusz Creative Commons License 2018.10.23 0 0 630

Èn a nagyobb kézit feladtam ingyen a pultnàl,és vihettem a gépre egy 40x30x18-ast.

Aki nem adta fel,annak belerakattàk a kicsit a nagyba,és amikor a lépcsőhöz ért,kivehette,és a nagyot elvették és beraktàk a gép gyomràba.

Az a biztos ha feladod.

Előzmény: vajaszsemle (629)
vajaszsemle Creative Commons License 2018.10.23 -1 0 629

 

Sziasztok holnap utazok és nagyon kíváncsi vagyok mit vihetek fel a repülőre poggyászként és mit nem. Legtöbb utas próbálja a költségeit csökkenteni minek venné meg a plusz szolgáltatást ha nem kell neki illetve ha esetleg drágább a szolgáltatás mint maga a repjegy.

Esetünkben nem veszük meg a WIZZ Priority szolgáltatást  sem.

 

Ha november előtt foglalok, vagy utazok még, akkor még megkapom az ingyenesen feladható 10kg pogyász (55*40*23) méretűt. Igy ez még jöhet velem a gép gyomrában .

Nézzük mindig az alapvariációt a legolcsóbb jeggyel (Basic).

Van a november 1-előtti időszak :

Itt azt látom a jegy kijelölésekor illetve megvételekor, hogy: Kézi poggyász:55 x 40 x 23 amelyet fel kell adni az utasfelvételi pultnál(ingyenes)vagy egy kisméretű táska (40*30*18)amelyet fel lehet vinni az utastérbe.

Ezt vajon hogy lehet értelmezni?

 Ha  utasfelvételi pultnál ingyenesen fel  adok  egy  55 *40*23 méretű poggyászt  akkor vihetek magammal a gépre a lábam alá egy 40*30*18 méretű táskát amibe belefér útlevér,tablet töltő pénz ékszer stb.  Vagy nem vihetek magammal már semmit? Itt azt értelmezem ,hogy ha feladtam már egyet díjmentesen  akkor már nem vihetek magammal semmi táskát még a 40*30*18cm méretűt se.

 

 

Ellenben ha rákeresek a wizz poggyász gyakori kérdéseiben a következő ellenmondásokat látom:

 

FELVIHETEM AZ ÉRTÉKTÁRGYAIMAT AZ UTASTÉRBE?

Igen, az értéktárgyakat felhozhatja. Abban az esetben, ha nem vásárolt WIZZ Priority szolgáltatást, és kézipoggyászát feladja, javasoljuk, hogy a legfontosabb dolgokat (pl. személyes higiéniai cikkek, gyógyszerek, útlevél és egyéb dokumentumok), valamint értéktárgyait (pl. ékszer, telefon, fényképezőgép) vegye ki a kézipoggyászából, és vigye magával a fedélzetre. A személyes tárgyak összesített mérete nem haladhatja meg a 40 × 30 × 18 cm-t.

MI A HELYZET, HA KISEBB TÁSKÁM VAN? A HÁTIZSÁKOMAT FELVIHETEM A FEDÉLZETRE?

Az utasok egy ingyenes kézipoggyásszal utazhatnak. Ha a kézipoggyász kisebb, mint 40 × 30 × 18 cm, akkor magával viheti az utastérbe, és az Ön előtti ülés alatt kell elhelyeznie azt.

 

MAGAMMAL VIHETEK AZ UTASTÉRBE EGY KISEBB MÉRETŰ TÁSKÁT, HA A KÉZIPOGGYÁSZOMAT FELADOM?

Ha nem vásárolt WIZZ Priority szolgáltatást, és kézipoggyászát feladta, nem vihet fel további kisebb táskát a fedélzetre. Javasoljuk utasainknak, hogy a legfontosabb dolgokat (pl. személyes higiéniai cikkek, gyógyszerek, útlevél és egyéb dokumentumok), valamint értéktárgyaikat (pl. ékszer, telefon, fényképezőgép) vegyék ki a kézipoggyászukból, és vigyék magukkal a fedélzetre. A személyes tárgyak összesített mérete nem haladhatja meg a 40 × 30 × 18 cm-t.

 

 

 

Ember legyen a talpán aki ezt tudja értelmezni. Tehát olcsó János ha nem vesz wizz  priority szolgáltatást vajon felvihet egy 40*30*18 cm táskát a lába alá ha már feladott egy 10 kg 55*40*23 bőröndöt díjmentesen a pultnál vagy nem vihet fel?

 

 

Talán erre az a megoldás létezhet: hogy kabátot , pulóvert, stb terítesz a karodra és azalatt simán felviszed a kisméretű csomagodat az értékeiddel.

Hisz a vizz is megengedi a kabát felvitelit.

 

 

FELVIHETEK KABÁTOT, TÖRÖLKÖZŐT, TAKARÓT AZ UTASTÉRBE?

 

Igen, a következő tárgyakat ingyenesen magával viheti a fedélzetre: egy kabát vagy takaró, mobiltelefon, olvasnivaló a repülőútra, „duty-free” üzletekben vásárolt termékek; két évnél fiatalabb gyermekek esetében: a repülőút időtartamára elegendő élelmiszerés egy összecsukható babakocsi vagy egy kis méretű kiságy; egy pár mankó a mozgássérült utasok esetében.

 

 

Másik lehetőségként menny be  a Duty-Free  -be   és vegyél valami egyszerűt kapsz hozzá egy reklámtáskát amit már felvihetsz a gépre is. Ebbe meg beleszórod a kis táskád, vagy annak tartalmát, értékeidet.

 

 

Ugorjon egy másik érdekes dologhoz:

November 1 után foglalok  mondjuk BP-ATHÉN vonalra.

Nézzük mindig az alapvariációt a legolcsóbb jeggyel (Basic).Itt már a

10kg pogyász (55*40*23) méretűt csak 3000 ft ellenében tudom majd magammal vinni  persze le kell adnom az utasfelvételi pultnál,és megy  a gép gyomrába ,mert nem vennék hozzá WIZZ Priority szolgáltatást  sem.

 

  • Ha veszek akkor talán jobban járok itt a legolcsobb jegynél hiszen WIZZ Priority szolgáltatást  megvéve 4000ft ért már kapok hozzá

 

  • egy további nagyméretű kézipoggyászt (maximális mérete: 55 × 40 × 23 cm, 10 kg) vihet a fedélzetre ingyenes kézipoggyásza (maximális mérete: 40 × 30 × 20 cm) mellett. Mindkét táskát garantáltan felviheti az utastérbe (kivéve ha a működési korlátozások meggátolják ebben).
  • Beszálláskor az elsők között szólítják majd. Ha az utasokat busszal szállítják a repülőgéphez, ülőhelyet biztosítunk Önnek a busz elejében kijelölt részen. A busz Önhöz legközelebbi ajtaja fog először kinyílni, így az elsők között szállhat be a repülőgépbe.
  • Poggyászát egyszerűen és gyorsan leadhatja az erre kijelölt elsőbbségi utasfelvételi pultnál.

 

Illetve vannak olyan repterek ahol mindegy ,hogy vettél  wizz priority szolgáltatást nem fogsz elsők között beszállni mert az ottani reptéri intézkedések simán felülbírálják a wizz priority beszállásod, és ilyenkor a pénz erre a szolgáltatásra feleslegesen dobtad ki.

Vajon igaz lehet az is hogy wizz priority szolgáltatást az adott gépre csak 80-90 ember tudna venni?

Előre köszönöm a válaszokat.

 

attila.rkovacs Creative Commons License 2018.10.03 0 0 628

Szia, mi volt a megoldás rá? Nekem is hasonló problémám van. Köszi szépen!

Előzmény: vider (618)
koroland79 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 627

Igen!

 

Közben láttam én is!

 

köszi!

Előzmény: Morti08 (626)
Morti08 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 626

Úgy tudom, korlátlan ideig.

Előzmény: koroland79 (625)
koroland79 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 625

Módosították a járatomat a Wizznél. Ha a pont jóváírást kérem, mennyi ideig használhatom fel a pontokat?

 

 

Köszi!

juxx Creative Commons License 2018.09.21 0 0 624

Köszi a választ!

A random hely nem tetszett, amikor preferált helyet választottam, a helyválasztást teljes áron mutatta. Gondoltam, lenyelem a brekit és lám, fizetéskor már csak a különbözetet kellett fizetnem (mondjuk a csökkent választék miatt magasabb ár attól még dislike).

Nem tetszett teljesen az eljárásrend, de utálok kp széken nyomorogni, főleg szűk gépeken, nagytestű utastársak között. Így a között helyett mellett volt, ami lényeges különbség.

Más rosszabbul járt az extra lábtere összement azonos széken (hátsó vészkijáratsor ugye a 320-akon nyet). Neki valszeg utólagos jóváírási könyörgésre való jogalap járt lábtér helyett, hisz a gépen a szárnyon is utaztak volna, ha árulnak oda jegyet.

Előzmény: Blue Scenic (623)
Blue Scenic Creative Commons License 2018.09.20 0 0 623

Próbáltál újra ülést választani, ott írta ki ezt az árat? Járatmódosítás esetére azt írják a honlapon, hogy a különbözetet fizeted/visszakérheted, gondolom géptípus módosítás esetén is ez van. Csak tippelek, nem futottam még bele ilyenbe.

Előzmény: juxx (622)
juxx Creative Commons License 2018.09.19 0 1 622

Sziasztok!

Foglaláskor 321-esnek látszó tárgyra ülőhelyet választottam, pénzért. Azóta a gép összement 320-ra, és most randomálni akarnak nekem ülőhelyet vagy fizessek megint. Ez hogyan? Szerintetek érdemes ezen pattogni vagy breki lenyel, még 2-3000 ft kifizet?

Köszönöm!

üdv: juxx

rachele Creative Commons License 2018.09.17 0 1 621

Köszönöm,így fogom csinálni!

Morti08 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 620

Sorállás nuku, irány a szeku.

Előzmény: rachele (619)
rachele Creative Commons License 2018.09.17 0 0 619

Ha nincs feladandó bőröndöm,csak kis kézipoggyász és interneten becsekkoltam,akkor egyenesen mehetek a biztonsági ellenőrzéshez? Nem kell sorban állnom a bőrönd feladáshoz?Vagy mindenképpen

be kell állnom a bőrönd feladáshoz ha nincs prioritym?

vider Creative Commons License 2018.09.06 0 0 618

Rájöttem, megoldottam. :)

Előzmény: vider (617)
vider Creative Commons License 2018.09.06 0 0 617

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Többször utaztunk Wizzairrel, néha volt, hogy "megviccelt" az oldal, de az utasfelvétellel eddig nem volt gond. Két nap múlva utazunk, kifelé nem foglaltam helyet, visszafele útra igen. 48 órán belül vagyunk, így lehetne foglalni. Megadom az úti okmányt, mindig megyek tovább az utasfelvételre, kiírja a tiltott eszközöket, amik nem vihetők fel, majd ezt a hibát írja ki: Over or under payment. De mire kéne fizetnem? A csomag előre ki lett fizetve, egy feladandó, egy kézi. Visszafele útra (ahol van ülőhely, amit kifizettünk), azt sem engedi befejezni, ugyanezzel az üzenettel. Van ötletetek mi lehet a baj? Köszönöm.

somoyra Creative Commons License 2018.08.31 0 0 616

Szervusztok!

 

 

A Wizz és a Wizztours oldalán hol tudok email címet módosítani... Egyszerűen nem találom...

Minden segítségnek nagyon örülök. Google nem a barátom.

Morti08 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 615

Még nincs róla hír.

 

Előzmény: koroland79 (614)
koroland79 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 614

Sziasztok,

 

Tudjátok, hogy esetleg mikor jön ki a jövő évi tavasz-nyári menetrend?

 

Köszi!

 

R

Blue Scenic Creative Commons License 2018.08.10 0 0 613

Plusz szolgáltatás (vagyis elsőbbségi beszállás) nélkül csak egyetlen csomagod lehet, pakolj úgy, hogy a női táska beleférjen a kisbőröndbe. A kisbőröndöt nem tudod felvinni a fedélzetre. A női táskát is csak akkor, ha a kisbőröndöt nem adod fel, hanem elviszed a gépig, és a beszállító kapu és a gép közötti séta közben kiveszed a kisbőröndből. Ekkor is célszerű olyan beszállókártyát mutatni a gépen, amin nincs rajta a kisbőrönd cetlije, tehát használj mobil appot vagy legyen nálad egy második nyomtatott példány.

Előzmény: Kingsway (612)
Kingsway Creative Commons License 2018.08.10 0 0 612

Sziasztok!

Tényleg kétféle vélemény ütközik itt a poggyászok ügyében.

Mondjuk, hogy nem akarok semmilyen plusz szolgáltatást venni. Nálam van egy max 55x40x23 cm-es kisbőrönd, és egy női táska, kb 35x30x10 cm. Ha már eleve úgy megyek oda, hogy a bőröndöt feladom, akkor vihetem magammal ezt a női táskát a fedélzetre, igaz?

Az a vélemény zavart meg, miszerint csak EGYETLEN táskával érkezhetek a reptérre, ez akkor a kisbőrönd, viszont ha azt nem vihetem fel a fedélzetre, akkor tarthatom a kezemben a telefont, iratokat, vizet stb...

Esetleg az is előfordulhat, hogy felviszem a kisbőröndöt is meg a kézitáskát is a gépre, a nagyobbik megy a fejem főlé, a kisebbik lábhoz?

grün augen Creative Commons License 2018.08.09 0 0 611

Bocs a telefonos applikáción nincs, gépen ott van 🙂 Köszönöm! 

Előzmény: Morti08 (609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!