Keresés

Részletes keresés

b31ffg Creative Commons License 2022.03.04 0 0 6594

Hali! Elnézést, hogy belevau, de ismereteim szerint, a zónarendszer (Ha Ansel Adams) szerint a mérés kiértékelése nem átlagolással történik.

Előzmény: sirolajos (6593)
sirolajos Creative Commons License 2022.03.01 0 0 6593

Elado Gossen Spot-Master fénymérő.

 

Újszerű, hibátlan állapotban. Eredeti csomagolásban, minden tartozékával.
1 fokos szpot mérés. Akár 10 mérést tárolhat a zónarendszer szerint, a legmagasabb és a legalacsonyabb értékek átlagolásával.
Használati utasítás a köv. linken elérhető (nyomtatott verziót mellékelek a csomagban) 

https://www.cameramanuals.org/flashes_meters/gossen_ultra-spot.pdf

 

Ár: 80000Ft

 

Érdeklődni a sirolajos@mac.com címen lehet.

 

 

sirolajos Creative Commons License 2022.02.23 0 0 6592

Megoldódott.

 

Keresek eladó Epson Fluid Mount adaptert.

Előzmény: sirolajos (6587)
primo19 Creative Commons License 2022.02.23 0 0 6591

Szóval a 6589 és 6590 sz. hozzászólásom lényege, hogy eladó egy 4x5" kardán szett újszerű állapotban 400 eFt-ért. Részletek előbb (kicsit béna módon :-))

primo19 Creative Commons License 2022.02.23 0 0 6590

( folytatás) Ára: 399.999 Ft

 

Hirdetés képekkel: https://www.facebook.com/marketplace/item/3215333882035037

primo19 Creative Commons License 2022.02.23 0 0 6589

Eladó CAMBO SC-2 szett:SC-2 4x5" basic váz 54 cm/21" alaprúddal és kihuzattalnemzetközi forgó hátlap 4x5" fogantyúval, BOSCREEN 4x5" mattüveggel (mattüvegvédővel), graflock csúszkákkal RODENSTOCK APO-SIRONAR-N 5,6/100 mm COPAL-0 objektív (11256272) előlappalRODENSTOCK APO-SIRONAR-N 5,6/180 mm PRO.PROF.1S objektív (11243883) előlappal, blende és zársebesség külső állító szerkezettel, központi távirányítóvalcompendium szűrőtartóvalbinokuláris betekintő6 db 4x5" Fidelity kétoldas síkfilm kazetta, filmcserélőzsákkal2 db Cambo 6x9 cm rollfilmkazettagyári alukofferSzemályes átvétel Budapest XII. ker. Kapcsolatfelvétel privátban.Igény esetén a géphez (és más gépekhez is) használható (stúdióban is) stabil állvány, panorámafejjel (cseretalpakkal) görgős terpesszel külön megegyezés alapján (MANFROTTO triaut 058b/127 Basic dolly/229 3D fej) eladó. És végül egy idézet a Pixonfo(2009-05-04)-ból:"A műszaki gépek klasszikusan flexibilis vázzal rendelkeznek, ugyanis a gép teste minden esetben harmonika vagy nagylátószögű zsák. Természetszerűen van értelme annak, hogy az objektív és a filmsík flexibilisen mozgatható egymáshoz képest. Nem érdemes azon vitáznia senkinek, hogy „minek ez a sok felesleges dolog”. A szkeptikusok is fogadják el, hogy van olyan felvételi szituáció, amit nem lehet megoldani eme mozgatások nélkül! Az is nyilvánvaló, hogy az ilyen gép csak állványra helyezve kezelhető, hiszen a fotográfus keze olyan kezelőszerveket kénytelen kezelni, melyek a kisebb gépeken meg semtalálhatók. Folyománya ennek a lassú, átgondolt beállításnak, hogy érdemes előre gondolkoznia az alkotó fotósnak. Ennek eredményeképpen ezzel a technikával jobban szerkesztett, szebben világított képek készülnek, melyekkel kevesebb utómunka van. A gondolkodó alkotás tehát csak annyiban más a szokásos digitális hozzáálláshoz képest, hogy az utómunka egy részét a felvételkészítés idejére helyezi át. Viszont lassúságával szemben előnye, hogy sokkal többet és rövidebb idő alatt lehet megtanulni a fotográfiáról, ha az ember ilyen géppel dolgozik" dolgozik."

sirolajos Creative Commons License 2022.02.19 0 0 6588

Eladó Plaubel polárszűrő (115 mm átmérőjű), rögzíteni a compendium rúdjához lehet. A szélén látható a lepattanás, de ez még a 90 mm-es frontlencsében sem lóg bele - 10000 Ft.

 

 

 

Érdeklődni a sirolajos@mac.com címen lehet.

Előzmény: sirolajos (6574)
sirolajos Creative Commons License 2022.02.17 0 0 6587

Keresek eladó Epson Fluid Mount adaptert.

 

 

sirolajos@mac.com

ICONOCLASM Creative Commons License 2022.01.17 0 0 6586

Keresek 6x9.-es méretig nagyítógépet megvételre, lehetőleg színes fejjel. (4x5 is OK!)

Mail publikus!

black56 Creative Commons License 2022.01.16 0 0 6585

Csendben írom: így igaz és köszönöm a kiigazítást!

Előzmény: moTmeN (6584)
moTmeN Creative Commons License 2022.01.16 0 1 6584

Csendben megjegyzem, hogy a javasolt lekepezesi tartomanyban (1:1) rajzolja ki az emlitett 40x50-es kepet. Vegtelenben ennek kb a felet rajzolja ki, ami persze 8x10-es kamerahoz pont megfelelo keves mozgassal.


Lasd az adatlapjat:

https://nielspn.dk/files/05-Apo-Gerogon-Graphigon.pdf

Előzmény: black56 (6583)
black56 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 6583

Eladó Rodenstock Apo-Gerogon 9/240mm (sn.10488502) kirajzol 40x50 cm, ára 35eFt.

 

 

sirolajos Creative Commons License 2022.01.06 0 0 6582

Eladó egy Lightware V4300 Spec fotóstáska

 

A táskát egy Plaubel Peco Profia 8x10-es kamerához használtam. Kényelmesen elférnek benne a kamera mellett az objektívek és a kazetták, plusz minden egyéb. 

Külső mérete: 68,6 x 38,1 x 53,3 cm

Belső mérete: 61 x 30,5 x 45,7 cm

 

Ár: 40000 Ft

 

Érdeklődni a sirolajos@mac.com címen lehet.

Előzmény: sirolajos (6576)
képfaragó Creative Commons License 2022.01.06 0 0 6581

Nagyon köszönöm, hogy fáradoztál értem.

Az első kettő az ami nekem is megvan. Azt gondoltam, van ilyen nagyobb is, mert úgy látszik a Meoptánál a 6x7 az csak 65mm-t jelent. Ennél keresek nagyobbat, ami valóban 6x7, vagy akár 6x9.

Bár jobban belegondolva, ha lenne még egy, akkor esztergályossal ki tudnám maradni nagyobbra.

Budapesti vagy? Kérlek adj egy elérhetőséget.

Az enyém: 30-negyven-88109

maklaryz11@t-online.hu

Előzmény: hébehóba (6580)
hébehóba Creative Commons License 2022.01.05 0 0 6580

T.! képfaragó ezeket a lemezeket más célra vettem Soós- nál ha jó áttudom adni ezek is maszkok

 

Előzmény: képfaragó (6577)
képfaragó Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6579

Bocsánat, ez még nem nagyformátum. :)

Előzmény: képfaragó (6577)
képfaragó Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6578

Eladó lejárt (nincs ráírva, 2010 körüli) Tetenal UK6 E6 diahívó kitt.

Fél literes kiszerelés, 6 tekercs filmhez alkalmas.

Két doboz van.

Ára 4000Ft/ doboz

30-negyven-88109

 

képfaragó Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6577

Keresek Meopta nagyítógép -hez való film maszkot 6x6-ost, és 6x4,5-öst.

Tehát nem a nagyítógéphez illeszkedő teljes filmtartót, hanem csak a maszkoló-filmvezető lemezeket.

Eredeti üveg is jöhet.

sirolajos Creative Commons License 2021.12.20 0 0 6576

Eladó egy Lightware V4300 Spec fotóstáska

 

A táskát egy Plaubel Peco Profia 8x10-es kamerához használtam. Kényelmesen elférnek benne a kamera mellett az objektívek és a kazetták, plusz minden egyéb. 

Külső mérete: 68,6 x 38,1 x 53,3 cm

Belső mérete: 61 x 30,5 x 45,7 cm

 

Ár: 50000 Ft

 

Érdeklődni a sirolajos@mac.com címen lehet.

 

sirolajos Creative Commons License 2021.12.06 0 0 6575

Eladó 4x5-ös cuccok.

 

- Plaubel 4x5-ös hátfal, az eredeti Plaubel mattüveggel és hozzá egy Plaubel 5x7-ről 4x5-re átalakító elem. - 35000 Ft.

- Plaubel polárszűrő (115 mm átmérőjű), rögzíteni a compendium rúdjához lehet. A szélén látható a lepattanás, de ez még a 90 mm-es frontlencsében sem lóg bele - 20000 Ft.

- Plaubel kardán elem - 45 cm-es - 5000 Ft.

 

Érdeklődni a sirolajos@mac.com címen lehet.

Előzmény: sirolajos (6574)
sirolajos Creative Commons License 2021.11.30 0 0 6574

Eladó 4x5-ös cuccok.

 

- Plaubel 4x5-ös hátfal, az eredeti Plaubel mattüveggel és hozzá egy Plaubel 5x7-ről 4x5-re átalakító elem. - 35000 Ft.

- Plaubel polárszűrő (115 mm átmérőjű), rögzíteni a compendium rúdjához lehet. A szélén látható a lepattanás, de ez még a 90 mm-es frontlencsében sem lóg bele - 20000 Ft.

- Plaubel kardán elem - 45 cm-es - 5000 Ft.

 

Érdeklődni a sirolajos@mac.com címen lehet.

 

sirolajos Creative Commons License 2021.11.27 0 0 6573

ELADVA

 

Eladó néhány 13x18-as cucc.

 

- 4db 13x18/5x7- es Lisco Regal II dupla kazetta, plusz egy bontott doboz (kb. 40) 13x18-as Fomapan 100-as film - 35000 Ft.

- Plaubel 13x18/5x7-es hátfal, az eredeti Plaubel mattüveggel és hozzá egy Plaubel 8x10-ről 5x7-re átalakító elem. - 35000 Ft

 

Érdeklődni a sirolajos@mac.com címen lehet.

Előzmény: sirolajos (6572)
sirolajos Creative Commons License 2021.11.24 0 0 6572

Eladó néhány 13x18-as cucc.

 

- 4db 13x18/5x7- es Lisco Regal II dupla kazetta, plusz egy bontott doboz (kb. 40) 13x18-as Fomapan 100-as film - 35000 Ft.

- Plaubel 13x18/5x7-es hátfal, az eredeti Plaubel mattüveggel és hozzá egy Plaubel 8x10-ről 5x7-re átalakító elem. - 35000 Ft

 

Érdeklődni a sirolajos@mac.com címen lehet.

 

mmagyar Creative Commons License 2021.11.24 0 0 6571

Képek a gépről:

emailcímem publikus,
telefonszámom: 30 39 88 505

mmagyar Creative Commons License 2021.11.24 0 0 6570

Eladó Sinar Wolf 4x5 monorail fényképezőgép szett. 

Tökéletes nagyformátumú kezdő szett, mindent tartalma ami kell hogy elkezdj fényképezni nagyformátumra. 
Minden elképzelhető mozgást tud, elől és hátul is; tilt, shift, swing, rise, fall. 
Mattüveg fresnel lencsével, a világosabb képért. 
Tartozék harmonika kihuzat és zsák kihuzat (nagylátószögő objektívhez szükséges). A harmonikakihuzat maximum hossza 420mm, így makrózni is lehet vele, 1:1-nél nagyobb nagyítás is lehetséges. 
Rodenstock Sironar 150mm/5.6 objetkívvel, Syncro-Compur zárban, 1/500 maximum záridő, minden záridőn van vaku szinkron. 

8db 9x12cm dupla kazettával, 16 negatívot tud tartani. 
Bontott csomag Foma Fomapan 100 filmmel (kb még 40 lap van benne). 
A hátfal graflock kompatibilis, ennek segítségével lehet rollfilm kazettát vagy instax hátfalat csatlakoztatni a géphez. Tudja fogadni a 9x12cm és a 4x5" kazettákat is. 
Hordótáskában amiben elfér a gép, objektívvel, kihuzattal és a 8db kazettával. 

A sín más mint a legtöbb sinar rendszeren, de ezen kivül minden kompatibilis a sinar kiegészítőkkel, kihuzat, hátfal, objektív lap, reflex viewer, stb. 

A sín meghosszabbítható. 

A szett irányára 249 000 forint. Szükség esetén szívesen megmutatom hogyan kell használni a gépet, megtölteni a kazettákat. 

Extra kiegészítőként még eladó egy Schneider Super-Angulon 90mm/8 nagylátószögű objektív is, syncro-compur zárban, linhof süllyesztett lapon. két mozdulattal át lehet rakni a lencsét a gépen lévő zárba, de lehet kapni linhof - sinar adaptert is. Ára 65 000 forint 

A képen látható Linhof állvány + állvány fej is eladó 35 ezer forintért. 

Ha egyben vinnéd el a gépet + az objektívet, akkor ajándékba adom az állványt.

Nemzetközi piacon Sinar Alpina néven is árulták ezt a típust. 

Nagyobbra váltottam, és a 8x10 mellett már nincs szükségem erre a gépre. 

Igény esetén postázni is tudom, de sokkal jobban örülnék személyes átvételnek Budapesten.

moTmeN Creative Commons License 2021.11.09 0 2 6569

Szervusz ujra!

Szomoru latni, hogy neha milyen aprosagokon mulik egy-egy igen kivalo otlet sikere, vagy bukasa. Vegigolvasva az elmult negyed szazados tortenetet, jo nehany olyan pontra bukkantam, amikor egy jo befektetoi penz, egy ambiciozusabb uzleti megjelenes bizony megterult volna. Sokszor viszont csak a szerencsen mulik, hogy ki marad talpon, esetleg prosperal egy technologiai valtas soran. Jo pelda erre a Kodak illetve a Fujifilm peldaja, de akar 'kicsiben' is. Amikor a Phase One indult, jo nehany hasonlo termek jelent meg a piacon (Leaf pl mar 91-ben rendelkezett ilyennel), de mar csak kevesek voltak kepesek a 'single shot' piacra atnyergelni. Ott sikerult egy otletes hibakezelessel (a CCD szenzorok sok esetben hibasak voltak, sok volt a selejt) sikerult elonyt szerezni a konkurrenciaval szemben. En az ezt koveto atallas (CCD->CMOS) vege tajan erkeztem a ceghez.

Nagyjabol ekkorra valt nyilvanvalova, hogy hosszu tavon nem fenntarthato a hagyomanyos fenykepeszekre tamaszkodni, hiszen sok teruleten mar a kisfilm meretu szenzor is kielegito minosegu kepet produkal, igy a kereslet az igen draga kamerainkara drasztikusan meg fog csappanni. Egyenlore ugy tunik, hogy sikerult jo nehany teruletet talalni, ahol tovabbra is elony a nagy meretu / nagy felbontasu szenzor - a jelenleg legaktivabb legifotos vonaltol kezdve a kulturalis orokseg digitalizalasan at (tobbek kozott az emlitett keszulekkel, de van sajat multispektralis rendszerunk is, 16 kulonbozo keskeny savu fenyforrassal) egeszen a bunugyi analizisig. Ezekhez mindhez rengeteg szoftveres megoldas szukseges, kezdve a keszulekek vezerlesetol egeszen a kivant produktum (legyen az nagy meretu legifoto, vagy kulturalis orokseg szin-analizise) eloallitasaig. Ez bizony sok fejlesztot igenyel, es persze mi eleg draga eroforrasok vagyunk, igy csak relative nagy volumenu eladas tudja fenntartani a ceget.

Kerlek keress batran a kerdeseiddel - akar itt a forumon, vagy a publikus email cimemen!

Sajnos Magyarorszagra/Budapestre mar nagyon ritkan vetodom, igy a szemelyes talalkozas eselye minimalis. Mindenesetre ha valamilyen veletlen folytan Koppenhagaban jarsz, orommel megmutatom, hogy merre halad az ez iranyu fejlesztes nalunk.

Előzmény: yogabasa (6568)
yogabasa Creative Commons License 2021.11.08 0 0 6568

 

  Szervusz !

 

 Köszönöm jelentkezésedet !

 

 Kevesen kerestek meg engem a hirdetéseim kapcsán, de az is igaz, hogy nem igazán tudom, ismerem, hogy hol kéne ezt megtenni. Próbálkozom itt is, de aprohirdetési oldalon és egy nagy reményekkel inulón a "prohardver" oldalain is.

 

Végül is én is megéreztem a nagy váltás szeleit, pedig a 2000.-es évben még Innovációs Dij elnyerésével a hazai foto-digitális-labor területen magasan az elsők voltunk. Igen, de az üzlethez nem értettünk. Nem akarom fényezni magamat és az akkori sikereket, ha érdekel kérlek keresd ki a weboldalamon, bár az is igaz, hog már több mint  öt éve nem frissítettem.

 

Mikor abbahagytam a digitális scan, és levilágitó fejlesztéseit, a 3d tárgyfotó maradt meg célként, és arra gondoltam, hogy fotósként ezzel szivesen foglalkozom, és talán még a felszínen is tart a téma.

 

Nem teljesen sikerült ez a dolog, de komoly fejlesztési feladatokban tudtam hathatósan segíteni, ami a REPRO 99 néven futó, és  a korai 3d tárgyfotózás  területén.

 

Fotósként próbáltam megtartani nagyterületű mütermemet, de a romló és erősen csökkenő megrendelések következtében, én is szűkebbre fogtam területem, és két jóképességű segédemet  elküldtem-amelyből a Viktorin Krisztián még  MMA tagjai közé is beválogatták.

 

 A 3D tárgyfotózás azon területét műveltem, ahol a KÉPALAPU módszer volt. Ez csupán azt jelenti, hogy különbözö fizikai helyzetbe hozom a tárgyat, exponálok, majd a képanyagot összefűzve levetitem, és a vetités gyorsasága, és a megállók sűrűsége határozza meg a minőséget.

Hát ez egyszerű és kivitelezhető is. Ennek a továbbfejlesztése amikor a tárgyról a 90 fokos pozicióban is készitünk felvételt, ez döntő mert több technikai feltételnek meg kell lennie.

Igy készültek sok és szép anyagaim, amire még akkor igény is volt. Ekker készültek-talán még fenn is vannak -az Orvostörténeti Múzeum anyagai.

 

Közben a Prof.Dr. Neumann László matemetikus barátom és fejlesztő társam fontos eredményeket ért el a festmény csillogásmentes foto felvételezés területén.

 

A 3D tárgyfotózást hanyagolva, észrevettem, elhuz melettem a szoftveres világ, és megerősödött vagy inkább kizárólagos lett a szoftver alapu 3d tárgyfotózás, aminek én csak azt szoktam mondani, hogy ez a módszerrel azokat a képeket is meg lehet mutattni amiket el sem készítettünk.

 Hát ez nagy dolog volt, van.

 

 Én nem akarom ezt a szoftveres, un.strukturált fény alkalmazó módszert használni, mert ennek a megléte üzemeltetése, fejlesztése és szinten tartása nem egy egyszemélyes fotós feladata.

 Igy leszűkitettem a munkáimat, és most már csak a szerintem nagyszerű cipő bemutató agyagokat szereték készíteni. 

 

 Közben pedig gyorsvonati sebességgel rohan el fejem felett a digitális valóság és szakmai barátaim segitségével pontositjuk, hogy van-e hely még nekünk. Amit döntö tényezőnek tartunk az a PhotoShop rétegek lehetőségei.

 

Közösen kiemelezve egy IKEA katalógus címlapját, és arra jutottunk, hogy ez a cimoldalon egy FOTO HAMÍSÍTÁS. Ez azért, mert minden úgy néz ki, mintha amikor egy fotós kollega lefotózta, pedig NEM. Minden réteg más és más, de összeirása más és más  eredményt ad.Kollegám ezt ugy mondta, tudod egy szoftveres IKEA csendélet minden izében fotót immitál, de 

megadja azt a fontos eredményt, hogy a megrendelő más és más területen megjelenésekor más képet mutason. Pld: egy csendéletnél minden jó és rendben van, de azon a területen a fürdőköppeny zöld textilt használtak amit más területen / a zöld szín használata az arab világban nehezen kezelhető.

Ezt a lehetőséget amit mostmár a "RÉTEG" szoftver felkínálja, és egy munkát több formában és minőségne ujra fel tudja használni.

 

Van még pár témám amelyről szívesen megkédezném véleményedet.

 

 

Türelmedet megköszönve

 

Baráti tisztelettel

 

 

Basa János senior fotós kollega

 

  

Ui:  Szívesen megismerkednék veled, akár a Te vezetésed, akár az én műhelyemben.

 

      https://rotophoto3d.hu/demo

 

       

 

                https://rotophoto3d.hu/

 

    

 

       

https://www.youtube.com/watch?v=UXpIyrMjDuc

 

      

 

Előzmény: moTmeN (6567)
moTmeN Creative Commons License 2021.11.06 0 0 6567

Szervusz!

Sajnos a forum - es a kistestver kozepformatumu topic - valoban elegge lapos. Remelem sikerul a keszulekeked tuladnod.
Nem ismerem a keresleti oldalat a 3D targyfotozasnak, de mindenesetre az utobbi evekben rengeteg olyan keszulek kerult piacra, ami nagyon egyszeruve teszi az ilyen kepalkotast - gondolok itt a Lidar technologiaval ellatott telefonoktol kezdve a sokkal komolyabb keszulekekig.

Itt van peldaul az, aminek a fejlesztesehez a kamera oldalon en is hozzajarulok: https://vimeo.com/513560159
Persze ez a cucc elegge szuk vasarloi retegnek keszul - pl muzeumok, de vannak a kezben telefonnal korbefotozas es e kozott tobb szinten keszulekek.

Előzmény: yogabasa (6566)
yogabasa Creative Commons License 2021.10.28 0 0 6566

Szervusztok !

 

Kicsit ritkán nézek erre az oldalra, talán nem is nagyon müködik ?!

 

Olvasom az előttem lévő - feltehetően fiatal- kollegát aki nagyméretű kamerát és optikát keres.

 Nekem a sinarhoz, van Nikon 90mm SW optikám, de azt hiszem még megtartom.

 

 Sajnos a  képalapu 3D tárgyfotózás nagyon halvány, igy kénytelen vagyok meghirdetni, hátha van 

 fiatal kollega akit érdekelne ez a terület.

 

  Barátsággal

  Basa János fotóművész

 

  

ICONOCLASM Creative Commons License 2021.10.18 0 0 6565

Sziasztok!

Keresek 210-240mm gyújtótávolság környéki 4x5.-ös objektívet, Schneidert vagy Rodenstockot, esetleg Fujinont.

Mail publikus. Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!