Keresés

Részletes keresés

exhighand Creative Commons License 2019.10.16 -1 1 9656

Az ML-ben tartottak egy színvonalat. Ott nem lehetett fejlesztőmérnök az, aki például nem tudja a nevén nevezni a Bode-diagrammot. Lehet, hogy ott dolgoztál, de biztosan nem vagy villamosmérnök, vagy ha mégis az nagyon snassz mindenkire. Ha meg nem láttad DRB-2-es teleszkópos állványát azon a 20nm-es hátsó udvaron, akkor vak vagy, mert az több mint 10 évig ott volt.

Előzmény: Jolida (9653)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.16 -4 0 9655

Jól sejted, az álcsöves RIAA-korrektort a szigorúan titkos NASA-vityillóban hamisították, mégpedig a holdraszállásos  fényképekhez hasonló irányelvek mentén. A prodzsekt vezetője azér' álmodott rája előerősítőbe nem való nagy lámpákat, hogy a technikai analfabéták is könnyedén gyanút foghassanak.

Előzmény: Mono SE (9654)
Mono SE Creative Commons License 2019.10.15 -5 1 9654

a NASA-t ki ne felejtsétek a sztoriból, annak is volt ott egy bódéja az udvar végében

Előzmény: Jolida (9653)
Jolida Creative Commons License 2019.10.15 0 1 9653

"Amúgy én 1982-től jártam naponta az akkor még Gorkij fasorba. Igaz a radarosokhoz hátra az üvegezett épületbe."

 

Bakker, most szólsz?

 

Tizenvalahány éven keresztül dolgoztam fejlesztőmérnökként akkortájt a Mechlaborban, aztán most derül ki, hogy radarral is foglalkoztak. :-)

Milyen jól konspiráltak a laborok egymást közt. :-ppp

Előzmény: exhighand (9644)
exhighand Creative Commons License 2019.10.14 -1 2 9652

Lám, lám már egy egész csorda sértődött ember koslat utánam. Te képes vagy utána olvasni, hová mit írok? Szerelmes vagy? Az, hogy az Index összes fórumozási szabályát megszeged közben az nem baj? Küldjek még egy serleget, ami nem jár amúgy?

Előzmény: Törölt nick (9648)
Mono SE Creative Commons License 2019.10.14 -5 0 9651

a méh telep nem foglalkozik nagy tisztaságú ezüsttel

Előzmény: sos11 (9650)
sos11 Creative Commons License 2019.10.14 -1 0 9650

Azért a pár forintért megérte neki.

A méhtelepen jóval többet kapott érte.

Előzmény: Mono SE (9649)
Mono SE Creative Commons License 2019.10.14 -4 0 9649

vehehe... Az egyetlen phono bajnokság nyertese azonnal lecsapott a komplett hangfalkábel hirdetésemre, alkudozás, meghallgatás és vakteszt nélkül vitte az utolsó centiig az egészet - a botfülű barom! ;Đ

Előzmény: btamas70 (9647)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.14 -3 0 9647

"Azt meg mindenki olvashatta, hogy mi volt a vélemény róla. És az nem vakteszten történt."

 

Hol lehet olvasni bármiféle versenyen kívül tesztelt phono-elektronikáról? Az egyetlen magazinban, ahol volt ilyen "bajnokság", biztosan nem. Ja, persze, ez sincs fenn a neten. Hiszünk neked:))>

Előzmény: exhighand (9644)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.14 -3 0 9646

Szervezek én neki olyan vaktesztet, hogy tutira megbukik, és majd jól körbehordozom a neten, mint véres kardot, hogy mekkora sznob;))  A legnagyobb poén az lesz, hogy nem hangzást kell összehasonlítani...

Előzmény: Mono SE (9643)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.14 -3 0 9645

Milyen sznob vásárló?

Itt már nem nagyon akadnak sznob vásárlók. El lettek üldözve:):))

 

A másik dolog, hogy egy vakpróbán véletlenszerűnek elkönyvelhető találati arány nem csak a tesztelő bukását (normálisabban és precízebben fogalmazva, alkalmatlanságát) jelentheti, hanem a tesztkörülményekből is adódhat. De ez nem kívülállókra tartozik! Ők talán el sem tudják képzelni, mennyire fárasztó dolog a statisztikakészítésre elegendő számú kapcsolgatást füllel végigkövetni.

Előzmény: exhighand (9642)
exhighand Creative Commons License 2019.10.14 -1 1 9644

Ez csak szemléletbeli különbség. Anno egy Hifi újság rendezett egy phono előrősítő bajnokságot. Na azon versenyen kívül részt vett egy csöves kütyü is. Azt én csináltam. Igaz kamu csöves volt, nagy lámpákkal, meg nagy trafóval, de az aljában a lehegesztett részben ott volt egy IC RIAA. Azt meg mindenki olvashatta, hogy mi volt a vélemény róla. És az nem vakteszten történt.

 

Véleményem szerint a mérnöki hozzáértés ott kezdődik, amikor van egy általános célú komponens, mondjuk egy erősítő és hoz valaki egy másikat. Aki tudja hol és mit kell az általános célún hozzányúlni, hogy olyan legyen a hangja, mint a hozott mintának - az ért már valamennyit a témához.

 

A másik szerintem fontos körülmény az, hogy egy jó hangú rendszer minden eleme illesztett, bele válogatott abba a rendszerbe. Továbbá vannak a jelenlegi fizikával nem magyarázható, de hallható komponens hatások. Pl. 230V-os hálózat szűrésére használt komponensek. 

Anno elég sok stúdióban jártam Budapesten, párban még az építése, felszerelése során. Soha nem láttam ezekben ilyen célú komponenseket. Amúgy én 1982-től jártam naponta az akkor még Gorkij fasorba. Igaz a radarosokhoz hátra az üvegezett épületbe. Viszont 3 évfolyamtársam is a nagy épületben volt fejlesztő, úgyhogy mi azért beszélgettünk sokat. 

 

Tudtak ők mindent, csakhát az akkori anyagi és alkatrész lehetőségek...

Előzmény: Mono SE (9643)
Mono SE Creative Commons License 2019.10.14 -5 1 9643

Ezzel a botfülű italódiszkósokat vigasztalhatod csak, évtizedek óta kizárólag a lúzerek és a zenei analfabéta hifisták vakteszteznek csak a saját ostobaságuk megnyugtatására.

Előzmény: exhighand (9642)
exhighand Creative Commons License 2019.10.14 -1 1 9642

Már nem számít, hogy mit ír.

 

Az összes ilyen sznob vásárló/gyűjtő megbukik vakteszten, amikor képtelen 50%-nál nagyobb pontossággal megállapítani, hogy mikor hallja a 10millás rendszert és mikor a 100e Ft-ost.

 

Amúgy stúdió magnó nagyon sokféle volt, főleg a DAT kazetta időszakában. Mindent stúdió magnónak neveztek, ami egy bizonyos minőségi szint felett volt.

Előzmény: csárlisín (9637)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.14 -3 0 9641

"Ha nem érted"

 

Ezt mégis, miből feltételezed?

 

A lényeg: létezik-e a felvetett problémára értelmes megoldás? A tűerő és rádiusz további növelése akkor is eszetlenség, ha egy bizonyos szűk körben esetleg gyakorlat. De egyetlen hangszedőgyártó sem tesz említést 120-150mN-t elviselő DJ-tűről. (Lenne amúgy másféle, elegánsabb megoldás.) Komolyabb hullámverés ellen viszont gyakorlatilag semmi sem véd, és most nem kifejezetten erős viharról beszélek. Ilyenkor mégis, mi történik? Félbeszakad a hajódiszkó, vagy az ügyes DJ suttyomban átvált a bekészített digitális tartalékra, mondván, h a luxushajó sznob közönsége úgysem veszi észre?:ĐĐ

 

Amire én válaszoltam, abban szó sem volt hajóról, csak profi lemezjátszókról, általánosságban:

exhighand 2019.07.29 

...  Hidd el a mai profi bakelit játszók 12 gramm körül mennek, mert ennyi kell ahhoz, hogy ne ugráljon a tű, akkora manapság a hangerő.
Előzmény: Törölt nick (9397)

 

Ennyire meghatározó körülményt intelligens ember nem véletlenül szokott elhallgatni, hanem hátsó szándékkal. A csúnya szavak kerülgetése ellenére igencsak gusztustalan belterjesező posztodból is egyértelmű, hogy nem jóindulattal érkeztél.

 

 

"Engem már soha nem fogsz meggyőzni a hozzaertesedrol."

 

Na végre, bevallottad, hogy képtelen vagy értelmezni a leírt tényeket, és helyette megpróbálod kitalálni, hogy ért-e hozzá, aki leírta? Ez így nem vita, és elkerülhetetlenül személyeskedésbe torkollik a találgató részéről. Nekem nem célom, hogy meggyőzzem őket. Az intelligensebbek maguktól is észreveszik és lekopnak...

Előzmény: exhighand (9639)
exhighand Creative Commons License 2019.10.14 -1 0 9640

Egy másik topicban éppen most szólt rám a modi, ott is hasonló dolog bontakozott ki. Ezért mostantól én ignorállak téged. Azaz nem reagálok a hozzám tett postjaidra.

exhighand Creative Commons License 2019.10.14 -1 1 9639
Ha nem érted, hogy egy tengerjárón, ahol messze van a súlypontja miért kell extrém nagy tuero, akkor nagyon keveset tudsz a fizikailag. Engem már soha nem fogsz meggyőzni a hozzaertesedrol. De miért nem ignoralsz végre? Nem ismered a szó jelentését?
Előzmény: btamas70 (9638)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.13 -4 0 9638

"Fizikához sem értesz semmit."

 

Ha sötét parasztok szimpátiájára gyúrsz, szerintem hanyagold Audiolandet, és keress gyorsan másik játszóteret magadnak, ahol számodra előnyösebb az természetes arányuk.

Előzmény: exhighand (9636)
csárlisín Creative Commons License 2019.10.13 -10 3 9637

mindent a béközép sem írhat, mert akkor jön a :O

Előzmény: exhighand (9636)
exhighand Creative Commons License 2019.10.13 -1 1 9636
Fizikához sem értesz semmit. Próbálsz sebzeni, de karcolni sem tudsz. Hátha kikovok a sodrombol és olyat írok, amit itt új fiúként nem tolerálják a modik. Nálam ez nem fog bejönni. Te írhatsz amit akarsz.
Előzmény: btamas70 (9635)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.13 -4 0 9635

Hű, de magas lóról jön a duma... nagyot lehet ám onnan esni.

 

"Amúgy meg azt írtam 6-15gramm"

 

Amúgy. Aztán emígy is, rálicitálva az első állításodra:

exhighand 2019.07.29

Az LGT lemez, az inkább egy ritkaság volt itthon. Hidd el a mai profi bakelit játszók 12 gramm körül mennek, mert ennyi kell ahhoz, hogy ne ugráljon a tű, akkora manapság a hangerő.
Előzmény: Törölt nick (9397)

 

Tehát össze-vissza, mindenfélét. A "12g körül" nem 6g. Az erő mértékegysége nem a kilogramm, így tűerőt nem grammban kell megadni, hanem (milli)newtonban.

 

Ha tovább kívánod égetni magad, belemehetünk olyan kérdesekbe, mint tűerű vs. lekerekítési sugár vs. adott sugarú kúpos tűvel elérhető frekiátvitel. Na ez 150mN mellett lenne sacc/kb. 5 ... 8kHz, és ezért röhög rajtad mindenki, aki egy pöttyet is ért a témához. Az is mulatságos, hogy nagy hajóra kellene a legnagyobb. Kb. ahogy a fizikából jóindulattal átsiklott Móricka elképzeli... biztos segített neki a siklónyomás. Vagy a csiklónyomás? :ĐĐĐ

Előzmény: exhighand (9593)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.13 -3 0 9634

Ez az "írás" semmi másról nem szól, mint a fejecskédben eluralkodó felsőbbrendű gőg és rosszindulat mérgező elegyéről, melyet még az álságos "stílus" is alátámaszt. Kedves egészségedre!

Előzmény: exhighand (9584)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 9633

Nem kötekedésből írom... de még halála előtt beszéltem...hm, talán leírhatnám a nevét, de inkább csak így írom, hogy Keresztes úrral. Kérdeztem tőle ezt-azt, mert szerettem volna venni többek között egy STM8XX magnót. Kérdeztem lemezjátszóról, mert az is érdekelt. Elmondta, mi maradt még. Egyetlen egy SL102 -t említett...az is felújított darab volt. STM700 -asokról szó nem esett. STM610 -ről és egy raklap fejegységről, fejről még igen. Megvan az email is, amit küldött, de telefonon is diskuráltam vele. Egy biztos: én még látszólag jókor vettem tőle komplett fejegységet 35 ezerért, mert nem sokkal utána már csak külön-külön lehetett őket megvenni: lejátszó-, törlő-, felvevő.

Nos, ha STM700 még valóban lenne a Dragon STM -nél, akkor szerelje őket össze, de izibe!

Az állítólagos szalaghalmon pedig ne csücsüljön tovább, hanem kínálja fel eladásra. Vajh' miért nem teszi? Én és még jó páran sejtjük a választ. Mert az 'kincs...ami nincs.' De ha tévednék, akkor sorry.

Előzmény: +lepi (9626)
Mono SE Creative Commons License 2019.10.11 -4 0 9632

berepült egy poloska a klónozó fülkébe

Előzmény: btamas70 (9631)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.11 -4 0 9631

selejtes klón;))

Előzmény: Mono SE (9630)
Mono SE Creative Commons License 2019.10.11 -4 1 9630

követeld vissza főlötyit, ez a +lepi csak egy gyenge pécsi kókler;

Előzmény: tibtiborkaba_new (9629)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.10.11 -2 1 9629

Figyu már, te új fiú vagy itt, nem tudhatod, de volt itt egy csávó, a Főlötyi, akit én bírok, mert vicces, csak mindig kirúgatta magát.

 

Szóval ez a Főlötyi többször elmondta, hogy ő pécsi, közel van a tűzhöz, és hogy ő meg a haverjai már többször kieprészkedték a Mechlabor maradékát, szóval a Főlötyi szerint ott már csak hulladék volt, és esti fény. Szóval te is biztos lehetsz benne, hogy ami ott maradt, értéktelen vacak, abból nem lesz magnó sorozatgyártás, Főlötyi megmondta...

 

;)

Előzmény: +lepi (9626)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.11 -4 1 9628

"Bárkinek - mindenkinek itt is, lehetősége lett volna megvenni mindezeket, de nem tette, miért ? Kérdezze meg, saját magától mindenki !!"

 

Szorgalmi feladatként én nem csak magamnak tettem fel a kérdést ("Hogyan lehetett kihagyni ezt a fantasztikus lehetőséget??") hanem unokatesóm bróker haverjával körlevélként szétküldettem a világ minden tájára. A legmenőbb befektetők, W. Buffettel az élen a hajukat tépik, mekkora biznisz kerülte el a figyelmüket, miközben esnek a tőzsdék:))>

Előzmény: +lepi (9626)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.11 -4 0 9627

"de 2019-ben kivitelezett - átépített - megépített olyan egyedi verzió, melyben már csöves fejerősítő van."

 

Hát igen, ahogyan azt lötyi többször is kihangsúlyozta, a legkorszerűbb, alacsony zajtényezőjű erősítőelemek kerültek bevetésre:):))>

 

Előzmény: +lepi (9626)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.04 -3 0 9625

Pedig az emberfia azt gondolná, hogy mérnökember eleve a számok, paraméterek nyelvén érvel... hát ilyen "mérnökök" ezek;)

Előzmény: _percy_ (9624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!