Keresés

Részletes keresés

bbthingz Creative Commons License 2019.06.20 0 1 1249

Sziasztok! 2019 januárjában diagnosztizaltak B-CLL-el. 13q- és mutált Vagyok. Külföldi példára a Facebook-on csinaltam egy zart csoportot “Élet krónikus limfocitás leukémiával” névvel, hogy megosztjassuk tapasztalatainkat és segíthessük egymást. Ha gondoljátok csatlakozzatok. Szeretettel várok mindenkit. Üdv, Balázs

Roxy71 Creative Commons License 2019.06.20 0 1 1248

Köszönöm!Nekem 2014-ben diagnosztizálták a B-sejtes CLL-t.2016-ban kaptam először 3 hónap-RFC Immunterápiát,de csak másfél évig voltam tünetmentes.2018-ban megnagyobbodott a lépem és a májam a vérképem is nagyon ment felfelé.Májusban és Júniusban kaptam Rituximab és Bandamustin immunterápiát infúzióba,de sajnos a 2-iknál tüdőgyulladást kaptam,estére belázasodtam és kórházban Antibiotikumos infúziót kaptam pár napig.Ezért meg kellett szakítani a kezelést ami elég szépen levitte a Fehérvérsejtet meg a Limfocitákat.Szeptembertől újra elkezdtek emelkedni a vérkép értékeim és kisebb nyirokcsomók is megjelentek a nyakamon és a kulcscsontomon ezért Október vége óta kapom az Imbruvica kapszulát 3-at veszek be  reggelente.Az első két hónapban voltak légúti fertőzéseim amit Antibiotikummal kezeltek,izom és lábgörcsök amire azt javasolta a gyógyszerész,hogy vegyem be tonik üdítővel az Imbruvica kapszulákat és az enyhíteni szokott a lábgörcsökön.Nekem úgy tűnik,hogy ez bevált,mert azóta nagyon ritkán fordul elő.Én 33000-es Fehérvérsejttel kezdem az Imbrúvica szedését és 5 hónap alatt 94000-re emelkedett.  Ez-ijesztővolt,mert féltem,hogy nekem nem vált be az Imbruvica. De szerencsére a  6-ik hónaptól kezdett lefelé menni,most Június elején  20450-es volt az értékem.A vörösvértest és a trombocita nálam általában jó.Remélem 1-2 hónapon belül elérem  a teljes remissziót.Havonta járok vérképellenőrzésre és kontrollra.Örülnék ha többen elmesélnétek a tapasztalatokat a kezelésekkel kapcsolatban és milyen mellékhatásokat tapasztaltattok közben.Jobbulást kívánok mindenkinek. :)

Előzmény: papanyi (1247)
papanyi Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1247

Idén februárban állapították meg nálam a krónikus CLL azóta szedem a gyógyszert 3 szemet,nálam nem volt fehér vérsejt emelkedés,már az első hónapba beállt a normális szintre.Nálam a kórházba kerüléskor volt majdnem 100,és nagyfokú vérszegénységgel kezdődött,fáradsággal magas pulzussal a betegség.Most nagyon jó a vérképem,havonta ellenőrzik,remélem így is marad!Jobbulást kivánok

Előzmény: Roxy71 (1246)
Roxy71 Creative Commons License 2019.06.18 0 1 1246

 

TÁJÉKOZTATÓ A KRÓNIKUS LIMFOCITÁS LEUKÉMIÁRÓL

http://onkohemat.hu/jdownloads/BETEGTAJEKOZTATO%20KIADVANYOK/Kronikus%20limfoid%20leukemia%20CLL/MOHA_CLL_fuzet.pdf

Sziasztok!Tavaly Október 30-án kezdtem szedni az Imbruvicát B-CLL-re.Kb. Az elején emelkedett minden,majd 3 hónapja kezdett csökkenni a Fehérvérsejt és a Limfociták száma.A nyirokcsomóim eltűntek. Esetleg van valaki a fórumon aki ezt szedi és teljes remisszióba került?Köszi előre is.

 

 

Srrqn Creative Commons License 2019.06.14 0 1 1245

CLL-re szedem 4 hónapja  és szintén jók a tapasztalataim.

Előzmény: papanyi (1242)
papanyi Creative Commons License 2019.06.13 0 0 1244

Gyógyulást kívánok!Sajnos erre mondják,hogy úgy jött mint derült égből a villám.Idén derült ki,egy pár hónapja,közel 70 évesen,addig erről nem is halottam.

Előzmény: .ETNA. (1243)
.ETNA. Creative Commons License 2019.06.13 0 1 1243

Ez tényleg jó !!

Pozitív tapasztalatokat hallottam én is, a facebook-on van ismerősöm, aki ezt szedi már - ha jól emlékszem - kb. 2-3 éve és ő is jókat mondott róla, neki külön kellett kérvényeznie még anno a Minisztériumtól. A férjem (CLL-es) is kérdezte a kezelőorvosát erről, de az ő CLL-je más típusú, így neki nem jó az Imbruvica ...  és a legújabb gyógyszi, a Venclyxto sem.

Előzmény: papanyi (1242)
papanyi Creative Commons License 2019.06.12 0 0 1242

Csak annyit szeretnék kérdezni a beteg társaimtól,hogy szed e valaki,krónikus limfomára Imbruvica nevű gyógyszert,és mik a tapasztalatai?Én hónapok óta szedem,és nagyon jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatba.

Előzmény: .ETNA. (1241)
.ETNA. Creative Commons License 2019.06.04 0 1 1241

Kedves Papanyi!

 

Szerintem leírhatod tapasztalatként ide is, anélkül, hogy konkrétan címeznéd valakinek. Ha valaki csak a gyógyszerre keres rá és valami módon "betéved" a topikba, számára is hasznos lehet esetleg az információ.

Előzmény: papanyi (1240)
papanyi Creative Commons License 2019.06.01 0 0 1240

Van e valaki aki a IMBRUVICA gyógyszert szedi,Krónnikus limfomára CLL SLL betegségére,megosztanám a tapasztalatomat .vele.

.ETNA. Creative Commons License 2019.05.22 0 2 1239

Szia !

 

A diéta bizonyára hasznos, hiszen az élelmiszerek megfelelő elkészítési eljárásával (!!)  a szervezetbe kevesebb gomba, baktérium stb. kerül. Az alultápláltság megelőzése is fontos, erre is vannak módszerek (élelmiszerek tápanyagtartalmának növelése terén stb.). A vitaminok is jelentős szerepet kapnak a roborálásban, ez nyilvánvaló, bár a természetes úton való bevitelre kell törekedni, amit a táplálékkiegészítő (egy-egy vegyület) szervezetbe való juttatása nagy dózisban sem tudja helyettesíteni a természetes úton szervezetünkbe juttatott több ezer vegyület összhatását.

 

Igazán nem bántásból (!!!), tényleg, de azt azért csendben szeretném jelezni, hogy a Lyme, Pikkelysömör és Leukémia topik mellett (ahová már betetted) ... esetleg az autoimmun, reuma stb. eü. topikokba is benyomhatsz egy kis reklámot a "molekula technológiáról" :-)

 

 

Előzmény: Fun2018 (1237)
.ETNA. Creative Commons License 2019.05.22 0 1 1238

Nem tudom, de itt pl. nagyon pörgött a topik még néhány éve is.

Előzmény: sanzavéria (1236)
sanzavéria Creative Commons License 2019.05.19 0 0 1236

Van CLL fórum,de hol?

Előzmény: .ETNA. (1235)
.ETNA. Creative Commons License 2019.04.26 0 1 1235

Azt sem tudtam, hogy a leukémia topikon túl, van spec. CLL fórum is :-)

Előzmény: sanzavéria (1232)
macskaszem15 Creative Commons License 2019.04.23 0 1 1234
Srrqn Creative Commons License 2019.04.20 0 0 1233

Én sem.

Előzmény: sanzavéria (1232)
sanzavéria Creative Commons License 2019.04.19 0 0 1232

Próbáltam a CLL es csoporthoz csatlakozni,de nem találom.

Előzmény: bbthingz (1231)
bbthingz Creative Commons License 2019.04.18 0 0 1231

Üdv! Nálam januárban diagnosztizáltak CLL-t. Miután sok fél ill. valótlan információ olvasható a neten a CLL-ről nemzetközi mintára létrehoztam egy Facebook csoportot, ahol megoszthatók a tapasztalatok. Ha érdekel valakit akkor Magyar CLL Betegek Közössége néven megtalálható. Üdv, bbthingz.

 

sanzavéria Creative Commons License 2019.04.14 0 0 1230

Idén februárba közepén fedezték fel,mert rosszul éreztem magam,állandóan fáradt voltam,a pulzusom 100,levegő meg kevés.Aztán vittek a lászlóba,hála az égnek a legjobb helyre,csupa lelkiismeretes gyógyítókhoz kerültem!Ennyi egyenlőre.

Előzmény: sanzavéria (1228)
Srrqn Creative Commons License 2019.04.13 0 0 1229

Nekem is és az ízületeim is néha, illetve sokszor begörcsölnek az izmaim.Nem csak éjszaka. A mellékhatásai között szerepelnek ezek a dolgok. De az általános közérzetem sokkal jobb, mint a gyógyszer szedése előtt. Úgyhogy belefér, szerintem.

Régóta vagy CLL-es?

Előzmény: sanzavéria (1228)
sanzavéria Creative Commons License 2019.04.11 0 0 1228

Ugyan ezt a gyógyszert szedem február közepétől a krónikus CLL-re.Fájnak nagyon az izmaim tőle.

Előzmény: Srrqn (1217)
.ETNA. Creative Commons License 2019.04.08 0 0 1227

... az én férjem megy 9-én kontrollra, de Imbruvicát nem szedhet, mert az ő CLL-je más ... :-)

Előzmény: Srrqn (1226)
Srrqn Creative Commons License 2019.04.01 0 0 1226

Szia!

Hát ez nem túl jó hír. Az én nyirokcsomóim is voltak megduzzadva de pár hónap után kisebbedtek gyógyszeres kezelés nélkül. Az Imbruvica kezelés hatására pedig a kezdés után 3 4 nappal teljesen eltűntek.

  Az Imbruvica kezelés első heteiben megemelkedik a fehérvérsejtszám, lehet ennek tudhatók be a megnagyobbodott nyirokcsomók. Hiszen, eleve elég magas volt a férjed fehérvérsejtszáma. Doki mondta, hogy sok beteg pánikba esik ekkor, de ahogy emelkedik a vérben a hatóanyag úgy csökken a fehérvérsejtszám. Elég sok mellékhatása van egyébként. Nekem kiütéseim vannak tőle, fájnak a csontjaim néha és mintha állandóan meg lennék fázva.

Ha most Imbruvicát kell szednie a férjednek milyen kezelést fog még kapni 9-én?

 

Én 27-én voltam kontrollon, nekem is emelkedett a fehérvérsejtszámom (ekkor mondta a doki, hogy nem kell pánikba esni, ez természetes), de a többi értékem szerencsére jó.

 

Sok szerencsét nektek.

 

 

 

Lanono Creative Commons License 2019.03.30 0 0 1225
A férjemnél 2015-ben derült ki a CLL. 2016-ban kapott 4 RFC kezelést. 32 hónap tünetmentesvokt, majd az utóbbi hónapokban újra növekedni kezdtek a nyirokcsomói. A doktor javaslatára tegnap elkezdte szedni imbruvicát. Ma reggelre a nyirokcsomói még jobban megduzzadtak, nagyon csúnya a nyaka, teljesen feszül rajta a bőr. Azt szeretném kérdezni, hogy normális ez?
.ETNA. Creative Commons License 2019.03.28 0 0 1224

Szia!

 

Ma megtörtént a kontroll, sajnos 310ezer felett van kicsivel a fehérvérsejtszáma, vettek több fiola vért mindenféle vírus stb. kiszűrésre és 9-én kell visszamennie, ha nincs semmilyen fertőzése, akkor indítják a kezelést.

Előzmény: Srrqn (1222)
.ETNA. Creative Commons License 2019.03.25 0 0 1223

Szia!

 

Nem, még nem volt, most megy majd a héten, ha jól emlékszem 28-án. Nem tudom fejből, majd megnézem.

 

Nem olyan, mint "általában" (két kezelés közötti években, vagy az első kezelés előtt), de szerencsére pl. a lépcsőzést bírja (5. emeleten lakunk és nincs lift) és az unokánk (2,5 éves) is edzésben tartja :-) Persze, pl. vásárlásnál azért érzékelhető, hogy nem "tökéletes" a helyzet, mert sokszor inkább leül és megvárja a bolt előtt, amíg kivásárolgatom magam.

 

Egy háziorvosi asszisztens ismerősünk mesélte, hogy az egyik páciensük anno 95 évesen halt meg és akkor már évtizedek óta CLL-es volt ... és a halálát nem is a CLL okozta, egyszerűen csak megöregedett a bácsi ... egyszóval, ez biztató, ugyanakkor persze lutri is, ahogy maga az egész élet is az.

 

Köszönjük szépen, Neked is hasonló jókat kívánunk!

Előzmény: Srrqn (1222)
Srrqn Creative Commons License 2019.03.23 0 0 1222

Szia!

 

Volt már a férjed kontrollon? Én a jövő héten megyek. A férjednek melyik CLLje van?

Ugyanez volt nekem is, évekig csak félévente ellenőrzésre jártam, és pont egy éve kezdett kicsit eldurvulni a helyzet. Akkor csak egy 4 hetes Mabthera infúziókúrát kaptam. Most ismét emelkedni kezdett a fehérvérsejt számom és akkor döntött az orvos , előzetes vérvizsgálat után, az Imbruvica mellett. Azonkívül volt még két opció: a Leukeran illetve a Gazyvaro, de a TP53 mutáció miatt maradt az Imbruvica.

Én is dolgozom, viszont emelkedőkön nagyon hamar elfáradok. A gyógyszer hatására az enyhén duzzadt nyirokcsomóim teljesen eltűntek, és csak olyan mellékhatásokat észlelek ami az alapbetegségemhez képest simán tolerálhatók.

Jelen állapot szerint a betegségünk nem gyógyítható de olvastam pár ígéretes gyógyszerkisérletről, ami hátha segít.

Legyetek szerencsések!

Előzmény: .ETNA. (1221)
.ETNA. Creative Commons License 2019.03.18 0 0 1221

Szia!

 

Köszi az infót! Szorítok, hogy minden rendben legyen a kontrollvizsgálatodon!

 

A férjem betegsége 2009-ben derült ki, utána elég sokáig nem volt gond, csak a szokásos kontroll-vizsgálatok.

 

4 évvel ezelőtt kapott gyógyszeres kemoterápiás kezelést, mert nagyon magasra felszökött a fehérvérsejtek száma és több megnagyobbodott nyirokcsomó is volt.  A kezelésre nagyon jól reagált, de a kezelőorvosa már akkor elmondta, hogy ez kb. 4-5 évig "tart ki", utána valószínűleg ismételni kell. Nem kell (nincs mit) szednie semmit, de persze gyógyteákat iszik, zöld teát is stb. , ezen kívül mást nem nagyon tehetünk. Egyébként a kezelés után minden rendben volt, semmilyen tünete nem volt szerencsére, dolgozott, nem volt fáradt stb. De ugye ... letelt a 4 év és hát igaza lett az orvosának :-(

 

Most fog visszamenni március végén és valószínűleg ismét lesz egy gyógyszeres kezelés, mert újra emelkedik a fehérvérsejtszám és a nyirokcsomók is - ahogy a nagykönyvben megvan írva - ismét megnagyobbodtak. Szerencsére sem a CT, sem a hasi ultrahang mást nem mutat.

 

Azt nem tudom, hogy ezt a gyógyszeres kezelést korlátlan számban lehet ismételni négy-ötévente ... vagy mi is ezzel a helyzet.

 

 

Előzmény: Srrqn (1220)
Srrqn Creative Commons License 2019.03.17 0 0 1220

Szia!

 

A CLL-el csak kontrollra jártam félévente, amikor a két időpont között apró piros pöttyöket találtam az alsó lábszáramon. Doki szerint a CLL következménye. Gyógyszerrel illetve infúzióval valamennyire megemelték a vérlemezkék értékét, de az egészséges minimumot nem éri el.

A kezelés előtt nézték a  TP53 mutációt és mivel mutálódott ezért a standard alapkezelés nem hatott volna. Doki mondta, hogy pár éve még nem volt gyógyszer, de szerencsére már létezik az Imbruvica. Tényleg nagyon jó, jól érzem magam, egy sor CLL tünet nem jelentkezik. Pár hét múlva kell kontrollra mennem, akkor a vérvétel eredményéből kiderül, van e változás.

Igen, nagyon sokféle Leukémia létezik, és szerencsére fejlődik az orvostudomány is. Férjed kap valamilyen kezelést?

Előzmény: .ETNA. (1219)
.ETNA. Creative Commons License 2019.03.06 0 0 1219

Szia!

 

A férjemnek van 2009-től CLL-je ... mit mondott az orvosod, a CLL egyfajta következménye, tünete ... a trombocitopénia? Vagy a vérlemezke számának drasztikus csökkenése a CLL-től  függetlenül alakult ki Nálad ? 

 

A férjem CLL-je "másfajta", mint a Tiéd, nem a "17p deléció vagy TP53 mutáció" , ezért az orvosa szerint, neki nem is jó emiatt az Imbruvica ... pedig nagyon jókat olvastam és hallottam róla!

Előzmény: Srrqn (1217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!