Keresés

Részletes keresés

vpete83 Creative Commons License 2019.04.13 0 0 1022

Tegnap este ota nem tudok OTP direkt online kartyas fizetest kezdemenyezni. Mas is tapasztal problemat? Erdekes modon az otpdirekt oldalan nem talaltam ezzel kapcsolatos ertesitest, csak annyit, hogy 2019. 04. 13. 22:00-tol tervezett fejlesztes miatt online szemelyi kolcson igenyles es szerzodeskotes funkcioja nem fog menni. Nekem ugy tunik a kartyas fizetes sem megy, de arrol egy mukkot nem irnak.

blueye Creative Commons License 2019.04.13 0 0 1021

En mar le is adtam egy fiokban az OTP oldalarol letoltott nyomtatvanyt, kulon menupont volt az ugyfelhivon, ceges szamlakrol van szo.

 

https://www.otpbank.hu/portal/hu/tenylegestulajdonos

Előzmény: csiriz (1020)
csiriz Creative Commons License 2019.04.12 0 0 1020

Sziasztok!

Minden bank adategyeztetésre hív ezzel a szöveggel:

"Felhívjuk figyelmét, hogy amennyiben 2019. június 26. napjáig okmányainak másolata nem áll teljeskörűen bankunk rendelkezésére, a pénzmosás megelőzéséről szóló törvény 79. §-a értelmében kötelesek vagyunk az Ön részére vezetett valamennyi bankszámlán az ügyleti megbízásokat megtagadni mindaddig, amíg az okmányokat be nem mutatja."

 

 

Kivéve az OTP-t. Az OTP fiókban nem tudnak semmit róla. Nem lenne jó, ha az utolsó pillanatban dobnák be.

 

Lehet, hogy ti többet tudtok, mint a fiókok.

 

 

 

 

 

svedmalac Creative Commons License 2019.02.25 0 0 1019

Tegnap olvastam ezt a mondatot egy cikkben az új Bonus kártyával kapcsolatban:

 

"Csak az kapja meg a 10 ezer forintos visszatérítést, aki úgynevezett azonnali részletfizetést is beállít,

amelynek a minimális futamideje 2 hónap. Ha ezt betartja az ügyfél, akkor mindenképpen fizetni fog kamatot a tartozásra."

 

Ezt meg tudja valaki erősíteni vagy cáfolni közületek?

Milee Creative Commons License 2019.02.21 0 0 1018

Köszönöm a választ:)

Előzmény: Ványi Norbert (1017)
Ványi Norbert Creative Commons License 2019.02.21 0 0 1017

Igen, deviza eladási árfolyamon váltanak.

 

A számlád költségeit tartalmazó hirdetményben elvileg ennek is benne kell lenni, úgy keresd, hogy bankon belüli deviza utalás (saját számlák közt, ha van ilyen bontás). Egyébkénk általában egyezik a belföldi forintátulás költségével.

 

Amikor indítod a konverziót, akkor HUF pénznemet kell kiválasztani, és forintban kell megadni az összeget. Csak azért írom, mert a felület nem túl egyértelmű, és magától EUR-ra vált.

Előzmény: Milee (1016)
Milee Creative Commons License 2019.02.21 0 0 1016

Sziasztok!

OTP-nél van Ft és devizaszámlám. Ft számlámon lévő pénzt szeretném átváltani a devizaszámlámra Euróba. Sajnos nem találtam információt, hogy egy ilyen tranzakció milyen költségekkel jár. Feltételezem, hogy a bank aktuális deviza eladási  árfolyamon számolja át. Pl  320 350 Ft-ot szeretnék átváltani Euróra. Az aktuális Euró deviza eladási árfolyama 320,35 Ft/Eur = 1000 Euró Ezen felül van még valamilyen költség, pl tranzakciós díj, stb., amit még felszámolnak ?  

TyggeR Creative Commons License 2019.02.10 0 0 1015

éves kártyadíj az első évben nem lenne, és nem lennék annyira szemét, a feleségeméről utalnék rá trükkös közleménnyel :) egyébként az első négy hónapban még türelmi idő is van az utalásra

 

a kártyadíj 2500 körül lenne a második évtől, a havi kb. 200 ft-ot nagy duzzogva talán még benyelném

 

de félek, előbb-utóbb úgyis elkezdenének normál számlavezetést számítani a trükkös utalások miatt :)

Előzmény: Ványi Norbert (1014)
Ványi Norbert Creative Commons License 2019.02.09 0 0 1014

Ha csak erre kellene, akkor a Smart csomagot el is felejtheted. Ha még ki is tudod játszani a jövedelemhez kötött kedvezményt valami trükkös közleménnyel (például "nem munkabér") saját számládról utalva rá pénzt, akkor is fizeted az éves kártyadíjat, amit ha hónapokra visszaosztasz, ott leszel a nem éri meg árszinten.

Előzmény: TyggeR (1013)
TyggeR Creative Commons License 2019.02.09 0 0 1013

szornyu ez a bank :) ezert kene valami olyan szamla, ami nullas, ha jon ra x penz, de munkabert nem all szandekomban ide utaltatni... havi tobb szaz forintot nem er ez a netbank

Előzmény: Ványi Norbert (1012)
Ványi Norbert Creative Commons License 2019.02.09 0 0 1012

Egyébként nem olyan izgalmas nézegetni online. Nem jelenik meg azonnal a tranzakciók könyvelése, amikor meg van rajta kamat/támogatás jóváírás, akkor pont küldenek kivonatot is postán. Annyiban valóban praktikus, hogy lehet látni a módozat pontos nevét, meg a lejárati dátumokat. Ez sok év távlatában hasznos.

 

Arra viszont számíthatsz, hogy a netes hozzáférés egy darab ltp szerződést tud kezelni. Valószínű, hogy lehet az egyik regisztrációt törölni, a másikat meg bevonni (nem tudom, hogy ennek mennyi az átfutása, de legalább lehet online intézni).

Előzmény: TyggeR (1011)
TyggeR Creative Commons License 2019.02.09 0 0 1011

azt en tudom jol :)

 

de ket ltp fut naluk, es nem adnak netbankot, csak ha van lakossagi szamlad is...

 

ertesito meg evente egyszer jon, hogy all az egyenleg

Előzmény: ntaicn (1010)
ntaicn Creative Commons License 2019.02.09 0 0 1010

Ennél a banknál sokkal kedvezőbb díjszabású számlákat kínál a Gránit és a CIB, anno kitűnő döntést hoztam h megszüntettem a számlám az OTP-nél, a legdrágább bank a régióban, sokkal értékarányosabb szolgáltatásokat kínálnak más bankok, az online alkalmazásaik is jobbak. 

Előzmény: TyggeR (1009)
TyggeR Creative Commons License 2019.01.30 0 0 1009

helló, azt tudja valaki, hogy smart számlacsomagnál muszáj munkabérnek lennie a "jövedelemnek"? az otp ezzel kapcsolatban elég homályosan fogalmaz

Ványi Norbert Creative Commons License 2019.01.03 0 0 1008

Próbálkozhatsz reklamálni, de nem volt olyanról szó, hogy ingyenes lesz az utalás. Arról volt szó, hogy 20 ezer forint alatt nem kell tranzakciós illetéket fizetni. Az a helyzet, hogy tranzakciós illetéket eddig sem fizettünk, azt a bank fizette, és csak "véletlen", hogy pont ennyibe került az utalás az ügyfélnek. Most a banknak nem kell beküldeni a közösbe azt a 0,3%-ot az utalásod után, és az így spórolt összegen osztoztok. Ő megtart 0,2%-ot, a tied a maradék 0,1%.

 

Annyi hozzátartozik még a teljes képhez, hogy az utalás díja 20 ezer forint fölött is alacsonyabb lett (de azért nézd meg a számlacsomagod kondícióit), így valójában a nagyobb összegű utalásokkal még jobban is járhatsz. (De azt azért feltételezhetjük, hogy a bank elég jól körbejárta ezt, és összességében ő biztos nem fog rosszabbul járni, mint eddig).

Előzmény: skyband (1007)
skyband Creative Commons License 2019.01.03 0 0 1007

Most utaltam el 9300Ft-ot otp direkten keresztül amire levont 19Ft költséget.

Nem úgy volt, hogy 2019-től tranzakció díj mentes minden 20 000Ft alatti utalás?

Eddig 0,3% volt az eseti átutalás díja, ami pont a tranzakciós díjt fedte le.

A 19Ft 0,2% díjnak felel meg. Hol van az ingyenes átutalás?

Mit trükközik ez a szemét OTP?

nyman Creative Commons License 2018.12.14 0 0 1006

Meg vagy ugy egy evtizede mikor megszuntetes miatt mentem be egy fiokba, akkor kertek az internetkartyat. Kerdeztem, hogy azt a papirfecnit, amin volt egy kartyaszam a tobbi parameterrel? Mondjak, hogy igen. Ha nem tudom leadni, akkor 3000(?) forint.

 

Mondom az ugyintezonek, hogy akkor most kernem a potlasat, a kondicios lista szerint az ingyenes. Es majd miutan kikuldtek, akkor visszajovok.

 

Gondolom az tobb munka lett volna, igy kinyomtatott egy papirt, hogy leadtam. Ugyis eltepte volna es bedobta volna a kukakaba.

 

Par eve megint van OTP-s szamlam, mert volt par deviza ugyem. Utoljara nyaron kellett. Most a Revolut, Transferwise idejeben mar nincs szuksegem ra. Igy gondoltam bemegyek egy fiokba es megszuntetem. Negy devizaban van szamlam, Angol font, Kanadai dollar, Usa dollar es Euro. A darabszam mindegy, mert ugyis csak havi 55 Ft a szamlavezetes.

 

Mondja nekem az ugyintezo, hogy ebben a fiokban csak az euro es a dollar szamlat tudom megszuntetni, mert ez egy kis fiok. Hat en meg ilyet nem hallottam, de mindegy, nem vitatkoztam. Ugyanez az oreg p.na mar a nyaron sem volt kepben az egvilagon semmivel. De gondolom a munkaerohiany miatt kenytelenek analfabetakat is foglalkoztatni.

 

Nyaron az is meglepo volt, hogy hiaba mentem be egy szombaton nyitvatarto fiokba, azt mondtak, nem tudnak devizaszamlaval kapcsolatban ugyet intezni, mert az a felulet kozpontilag zarolva van. 

 

Nem vagyok naprakesz minden infoval, de azert az ilyenek jo lenne ha kint lennenek a honlapon. Ha egy fioknal ki van irva, hogy "Devizaszámla kezelés, -bankkártyák, -megtakarítások", akkor nekem azt jelenti, hogy "Devizaszámla kezelés, -bankkártyák, -megtakarítások" Nem azt, hogy csak egyes devizakkal tudnak foglalkozni, vagy adott esetben nem tudnak a temaban ugyet intezni.

Előzmény: leckonszev (1002)
ac07 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 1005

Minden díjat meg kell magyarázni - biztosan nincs ott a lap alján (megcsillagozva, besorszámozva)?

Előzmény: leckonszev (1004)
leckonszev Creative Commons License 2018.11.28 0 0 1004

Lehet, nem tudom. Mindenesetre érdekes, hogy jogilag teljesen rendben van, hogy csak címszavakban közlik a felszámított díjakat, majd az ügyfél találja ki, hogy mit jelent.

Előzmény: blueye (1003)
blueye Creative Commons License 2018.11.28 0 0 1003

Szvsz ez arra vonatkozik ha pl elnyeli az ATM a kártyát 3 rossz PIN után.

Előzmény: leckonszev (1002)
leckonszev Creative Commons License 2018.11.27 0 0 1002

Találtam egy olyat a kártyára vonatkozóan, hogy visszaszolgáltatási díj. Ennyit az ingyenes számlamegszüntetésről.

leckonszev Creative Commons License 2018.11.22 0 0 1001

Sziasztok!

 

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy milyen díjakkal számolhatok, ha a Junior számlámat át akarom vinni a Budapest Bankhoz? Lassan megszűnik a Junior kedvezményem és a Budapest Banknál diákigazolvánnyal továbbra is ingyenes a számlavezetés. Tudom, hogy egy számla megszüntetéséért nem számolhatnak fel díjat, de ilyenkor szokott kiderülni, hogy ügyintézési díj vagy papírdíj vagy valamilyen néven mégis fizetni kell. Illetve gondolom a pénzem átutalásáért is kérnek díjat, ami elég sok a teljes számlaegyenleget nézve.

svedmalac Creative Commons License 2018.09.25 0 0 1000

Tudom, ismerős az érvelés, a gyakorlatban azonban semmi hátránya nincs!

Rendszermentés rendszeresen, ha bármi beüt, akkor meg rendszer visszaállít. Ezt kb. 3 évben egyszer kell megtennem.

Persze van Nod, Maleware, Spybot, stb.

Sőt, mivel fogy a használók száma, már nem éri meg vírusokkal szarakodni egy idő után...

IT-s vagyok, tudom mit csinálok :-)

Csak legalább hagyták volna működni fejlesztés nélkül egy darabig vagy ilyesmi...

Nekem meg épp azért ellenszenves pl. a gugli féle Android, mert minden privát dologba bele akar szólni.

Adjam meg a telefonszámot, ajánl nekem való hirdetéseket, követ, segít, stb.

Helyettem NE gondolkodjon. Ezzel a mesterséges intercica dologgal én nem leszek jóba mostanában...

Egy ilyen kiszolgáltatott rendszerben lépjek be a bankomba? Utaljak? Fizessek? Soha!

A win alatt eddig megtettem, meg mertem tenni.

Előzmény: ac07 (999)
ac07 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 999

Az XP-t azért a biztonsági frissítések megszűnése miatt már hanyagolnám.

Előzmény: svedmalac (998)
svedmalac Creative Commons License 2018.09.20 0 0 998

Tök jó a link, köszi!

Hát ja, egy mai jó windows-os teló még most is egész korrekt, én használom, amíg lehet (930).

Túlélem, hogy nincs Otp, hisz eddig is inkább otthonról utaltam, de bosszantó ezt megélni na :-)

Az asszony Iphone-jától kiráz a hideg, nem jön be.

Az android meg számomra egy "agyonokosított" valami, aminek max 20%-ra van szükségem.

Mondjuk így vagyok a pc-vel is, a mai napig kiválóan szolgál az Xp-m, mindenre tökéletes (net, bank, videó).

Erőltetett ez a "fejlődés" nagyon...

Előzmény: ac07 (996)
pimmi Creative Commons License 2018.09.18 0 0 997

Maestro betéti kártya
stroke volt. Elfelejtettem a pinkodot. Kértem másikat aktiváltuk jo volt. később - egyszer jó utána nem. ez külőnböző terminálba hol jó -hol nem. OTP -voltam ott jó volt.
Maestro kártyámat szeretném megtartani, vásárlásnál a kártyám lehúzása nem müködik szinte sehol,de ha beirom kézzel a pin kódot az általában müködik.

 

.2018.03.06.-án stroke-ot kaptam,korlátozottan tudok beszélni,nehezen tudok kommunikálni.Ettől függetlenül ha bármiben tudok segíteni,bárkinek szívesen ha kicsit korlátozottan is.köszönöm a türelmét és megértését.

ac07 Creative Commons License 2018.09.18 0 0 996

Ez van, sajnos a platform kihalt, nem éri meg rá fejlesztőt tartani, ill. a supportját intézni. Én is szerettem, még Lumiám volt, de sajna elcseszte mind az MS, mind a Nokia.

Előzmény: svedmalac (995)
svedmalac Creative Commons License 2018.09.18 0 0 995
Ványi Norbert Creative Commons License 2018.07.19 0 0 994

Ahogy én nézem, 55 ezer forint kiutalása interneten 250 forintba kerül (minimum díj a kis utalásokra). Ettől olcsóbban szerintem nem úszod meg (az ügyintézős utalás 500 forint lenne). Ha most nincs lehetőséged interneten utalni, akkor ennek az otpdirekt funkciónak a havidíja 150 forint, de elvileg időarányosan számolják (ha ugyanazon a napon kéred ezt a szolgáltatást, amelyiken megszünteted a számlát, akkor lehet, hogy ez a része ingyen lesz).

 

Azzal viszont számolj, hogy nehéz kiügyeskedni a 0-s számlát azzal, hogy letakarítod, odamész és megszünteted. Lehet, hogy amikor leürítés után odamész az üres számládat bezárni, akkor kidobja a gép, hogy jóváír valami függőben lévő betéti kamatot, vagy visszaad a számlavezetési díjból valamennyit a tört hónapra, akkor már mindjárt nem lesz üres a számla és nem lehet lezárni.

 

Konkrétan pár éve jártam úgy, hogy üres számlával odamentem megszüntetni, de már az elején meg kellett adni egy cél számlát, ahová az esetleges plusz pénzt kérem kiutalni, és ezen a ponton az ügyintéző nem tudta megmondani, hogy lesz-e ilyen plusz. Lett 1 forint kamatjóváírás, amit kb 200 forintért kiutaltak, így pedig már nem lehetett lezárni. Ezt azért megreklamáltam, és végül nem került semmibe az egész procedúra, de azért pár hétig eltartott.

Előzmény: Hajóvonta2 (993)
Hajóvonta2 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 993

Sziasztok. Látom nem nagyon pörög a topic. Hátha valaki erre jár és tud segíteni.

 

ELőzmények:

Az OTP-nél van egy Bázis számlám, amit meg szeretnék szüntetni. Nincs hozzá kártya. Csak arra használtam eddig, hogy a lakáshitel törlesztőjét az OTP innen vonta le. A lakáshitel szerződésben benne volt, hogy nem szüntethetem meg a számlát egész addíg, amíg a lakáshitel fennáll. Ha megszüntetném, akkor azonnal aktuálissá válna a fennmaradó lakáshitelem. 

 

Most jött el az a (hó)nap amikor megszűnik a hitel. Az utolsó részletet is le fogják vonni pár nap múlva.

Az utolsó levonás után azonban még maradni fog rajta 55 ezer forint. Nem miattam természetesen. A bank nem volt oly kedves időben közölni azt, hogy mennyi az annyi én meg a szokásos havi törlesztő összegét utaltam rá és emiatt, de ez most nem is érdekes.

 

Kérdés: Hogyan tudnám ezt a pénzt költségtakarékosan kinyerni a bankból? Egyidejűleg a számlát is meg szeretném szüntetni. Nyilván a banki ügyintéző meg tudja ezt nekem csinálni, de ő nem feltétlenül nézi azt, hogy az nekem mennyibe fog kerülni. Várom javaslataitokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!