Keresés

Részletes keresés

sz.t. Creative Commons License 2011.02.21 0 0 450

Én is most készülök venni hozzá egy Vandoren fúvókát. Tényleg feltűnő a különbség ha vandorennel fújja az ember?

Szerintem a te csöved is olyasmi idős mint az enyém, Én is az ősöktől kaptam valamikor a 80-as évek 2. felében.

Sokáig állt a szekrényben de most ismét "egymásra találtunk".

Talán majd egyszer amikor több időm lesz klarinétozni és meg is engedhetem magamnak veszek egy Bufettet.

Álmodozni csak lehet,nem?

Előzmény: Longboat (449)
Longboat Creative Commons License 2011.02.21 0 0 449

Én ilyenről nem is hallottam, de nem frissek az infóim. Van egy amati csövem, ld 332. számú hsz.

Előzmény: sz.t. (448)
sz.t. Creative Commons License 2011.02.20 0 0 448

Van valakinek tapasztalata Amati klarinéttal? Azt hallottam róla,hogy van egy rá jellemző típushibája, a H és C hangok nam mindig fújhatók ki rendesen. Tud valaki erről valamit?

sz.t. Creative Commons License 2011.02.16 0 0 447

Akkor ezt lelevelezhetnék. Címem: szmolenszki@freemail.hu

Előzmény: czy (446)
czy Creative Commons License 2011.02.15 0 0 446

Nem kerestem, így itt van még.

Előzmény: sz.t. (445)
sz.t. Creative Commons License 2011.02.15 0 0 445

Hello! Mizujs a vandoren fúvókával? Találtál neki gazdát,vagy megvan még?

Előzmény: czy (443)
cesaria Creative Commons License 2011.02.09 0 0 444

Sziasztok!

elöször is Boldog új évet mindenkinek, úgy látom, idén még nem született bejegyzés.

Pár hónapja írtam itt, hogy tervezem, hogy elkezdjek klarinétozni tanulni: nos, sikerült tanárt szerezni, az elsö órák már mögöttem, eddig tetszik nagyon. Jelenleg bérlek egy hangszert, amit a tanárom ajánlott: egy Yamaha YCL 457-22 B klarinét. Ismeri valaki ezt a hangszert? Kik szoktak ilyet használni, használta már valaki kezdöként? 

Az üzlet, ahol bérlem felajánlotta, hogy a bérlési idö elteltével (6 hónap) megvásárolhatom a hangszert a bérleti dij beszámolásával.

 

üdv.

czy Creative Commons License 2010.12.06 0 0 443

Rendben.

Előzmény: sz.t. (442)
sz.t. Creative Commons License 2010.12.05 0 0 442

Igazából érdekelne a dolog,és ennyiért meg is felelne,de csak januárban tudnám megvenni.

Ha addig nem találsz rá vevőt,akkor majd visszatérhetünk rá.

Előzmény: czy (441)
czy Creative Commons License 2010.12.05 0 0 441

25.000 az új ára, ha a feléért jó, annyiért odaadom. Pár órát fújkáltam vele, aztán a másikat választottam.

Előzmény: sz.t. (440)
sz.t. Creative Commons License 2010.12.05 0 0 440

Igen,úgy találom,hogy már kevésbé rekedtes a hangja,és már egyre magasabb hangokat is ki tudok szépen tisztán fújni.

Hiába csak a szorgalmas gyakorlás hozhat eredményt, ez egy ilyen játék.

A fúvókát mennyiért adod?

Előzmény: czy (439)
czy Creative Commons License 2010.12.04 0 0 439

Apropo, kicsit túlvásároltam magam fúvókával, mert nem tudtam melyiket is szeretném igazán, így aztán van egy eladó Vandoren 11.6-os.

Előzmény: sz.t. (437)
czy Creative Commons License 2010.12.04 0 0 438

Kevesen járunk ide.

 

Hogy javul? Már nem rekedtes?

Előzmény: sz.t. (437)
sz.t. Creative Commons License 2010.12.03 0 0 437

Úgy látom más is szorgalmasan skálázik,mert itt megállt az élet.Úgy érzem kicsit javul a fújásom.Felétek mizujs?

sz.t. Creative Commons License 2010.11.30 0 0 436

Köszi a biztatást, ez ad egy kis lendületet a további skálázáshoz.

Előzmény: czy (435)
czy Creative Commons License 2010.11.30 0 0 435

Fog változni :-)

Előzmény: sz.t. (434)
sz.t. Creative Commons License 2010.11.30 0 0 434

Végre meg van a nád!!! Kicsit talán jobb a hangja,de még nem az igazi.Lehet hogy idővel alakulni fog a sok gyakorlástól?

Klarinétzsír helyett kaptam fuvolazsírt.Tök jó.

sz.t. Creative Commons License 2010.11.30 0 0 433

Köszi a tippet. Azt hiszem az utóbbi könnyedén beszerezhető.

Milyen egyéb napi ápolást,gondozást igényel a klarinét?

És persze továbbra is foglalkozom a felújíttatás gondolatával.Tud valaki egy hozzávatőleges összeget mondani,hogy mibe kerülhet ez és hová érdemes menni.

Előzmény: PETYUS (432)
PETYUS Creative Commons License 2010.11.30 0 0 432

Régen szarvasfaggyút használtak a parafa illesztékek kenésére, illatszerboltokban lehetett kapni.

Mostanában nincsen már?

Szerintem a lanolinos popsikenőcs is tökéletes.

Előzmény: sz.t. (430)
czy Creative Commons License 2010.11.30 0 0 431

Csak lesz nádad :-) Van pár web áruház is ahonnan rendelhetsz, guglival könnyű meglelni. A kencefice kell, mert esetleg úgy össze bír szorulni, hogy nem tudod szétszedni. Tömít is, bár gyanítom, hogy régen rossz, ha ez a szerepe lényeges. A helyettesítésre nem merek ötleteket adni :-) Esetleg hívj fel egy szervizt, pl a fontrade music-ot. ((1) 210 2790)

 

Meg kell jegyeznem, hogy nekem még Nálad is kevesebb, bár a jelek szerint frissebb tapasztalatom van, de lesz itt más is segítőkész.

Előzmény: sz.t. (430)
sz.t. Creative Commons License 2010.11.30 0 0 430

Baján lakom. A beszerzési nehézség talán kicsit az én bűnöm is,mert sem a V3-t sem a Rico nádat nem kértem.

Valamikor gyerekkoromban 1980-as években jártam zeneiskolába 2 évig. Zenekarban is játszottam, már amennyiben egy kis falusi űttörő zenekart annak lehet nevezni. Gondolom az idősebb korosztályból páran emlékeznek ilyenre.

Évtizedekig nem vettem elő a hangszert komolyabban.Nagyon ritkán a gyerekeimnek játszottam gyerekdalokat,de most kicsit a magam szótakoztatására szeretnék szenélni.

Lenne is egy kérdésem. A klarinét zsírozásnak mi a jelentősége. Én gondolok az összeszerelés megkönnyítésésre. Ezen kívül is van szerepe?

És a klarinétzsírt lehet-e valamivel helyettesíteni. Ennek beszerzése is döcög.

Előzmény: czy (429)
czy Creative Commons License 2010.11.30 0 0 429

Klarinétoztál anno?

Hol (melyik településen) nem kapsz nádat?

Előzmény: sz.t. (428)
sz.t. Creative Commons License 2010.11.30 0 0 428

Remélem már nem sokára lesz nádam.Igen,sajnos csak magamnak játszom,mert zenekarozásra nincs lehetőségem a munkám miatt.

Attól tartok hogy ha valami rosszul rögzült azt igen nehéz lesz kijavítani,mert akkor ez még 25 évvel ezelőtt gyerekfejjel történt.

Előzmény: czy (427)
czy Creative Commons License 2010.11.30 0 0 427

Alapvetően a nád és a fúvóka csinálja a hangot :-) Várd ki az új nádat, aztán mesélj. Még ha teljesen magadnak játszanál csak, akkor is kellene egy tanár, főleg az elején,mert ami rosszul  rögzül, nagyon nehezen javítható.

Előzmény: sz.t. (426)
sz.t. Creative Commons License 2010.11.29 0 0 426

Vandoren2 nádam van. Sajnos már elég régi,erre a hétre igérték a boltban a nádat. Nem volt nekik csak 3-as Vandoren.

Remélem az új náddal jobb lesz. A nádat régi emlékképeim / gyerekkoromban jártam zeneiskolába / alapján raktam fel.

Lehet hogy a sok éves "pihenés "ártott neki? Gondoltam már a felújításra,de nem tudom hol van megbízható szakember és vajon mennyibe kerülhet.

Előzmény: PETYUS (425)
PETYUS Creative Commons License 2010.11.29 0 0 425

Szerintem ez az a pillanat, amikor kellene egy klarinét tanár. Legalább arra, hogy megállapítsa, hogy játszható állapotú-e a hangszer.

Milyen nádat raktál rá? Hogyan szerelted fel (milyen magasan van a vége)? Mennyire nedvesítetted be?

Azt hallottam, hogy a kereskedelemben kapható nádak között is sok a selejt.

Talán meg kellene próbálni másik náddal.

Előzmény: sz.t. (424)
sz.t. Creative Commons License 2010.11.29 0 0 424

Klarinétosok!!!

Van valakinek valami tippje,hogy miért szól így a klarinétom. Nekem olyan mintha tárogató szólna. Igazából csak akkor vettem észre amikor a saját felvételemet visszahallgattam. Fújás közben nem olyan feltünő,nekem.Lehet hogy egy kívülállónak igen.

PETYUS Creative Commons License 2010.11.29 0 0 423

Ezt majd a klarinétosok megválaszolják. Szerintem lehet nádhiba is, vagy nádfelszerelési hiba is.

Előzmény: sz.t. (422)
sz.t. Creative Commons License 2010.11.29 0 0 422

Köszi a választ. Talán abban is tudsz segíteni,hogy mitől lehet a klarinétnak "olyan rekedtes " a hangja. Jobban nem tudom jellmezni.

Hallgattam az interneten klarinétokat és azok sokkal tisztábban szebben szólnak.

Ez a klarinét hibája, gondolok arra hogy nem elég jó minőségű hangszer,vagy én fújom rosszul. Esetleg egy felújítás javítana rajta?

Elég soka évig állt szegény a szekrényben.Vagy esetleg majd idővel szebben tudom fújni?

Előzmény: PETYUS (421)
PETYUS Creative Commons License 2010.11.26 0 0 421

Az Amati leginkább a "még megfizethető de már használható" kategóriát jelentette a múlt rendszerben, hasonlóan a keletnémet gyártmányokhoz. Az amatőr fúvószenekarokban túnyomóan Amati hangszereken játszottak. Ma is nagyon sok van belőlük használatban.

A mai piaci árakról a vatera, tesz-vesz, apronet stb. helyeken lehet tájékozódni, illetve némely hangszerbolt lapján, amelyik használt hangszereket árul.

Egy konkrét példány reális ára az állapotától függ.

Előzmény: sz.t. (420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!