Keresés

Részletes keresés

szempill Creative Commons License 2009.11.14 0 0 258

A kép lemaradt:

 

 

2009-11-14
szempill Creative Commons License 2009.11.14 0 0 257

Sziasztok!

 

Az én szépségem így néz ki most. Még nem ültettem cserépbe, és még nem is vágtam vissza. Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni tőletek, azaz:

 

Mi a következő lépés?

 

Köszönöm:

 

Szempill

nettomazsola Creative Commons License 2009.11.07 0 0 256
jobb, ha azonnal vizbe rakod.
egyebkent februarban probalkozz vele, h mire kibujik legyen elegendö feny. sokkal szebb lesz, mint a teli nyulos hajtas.
Előzmény: Inki1989 (255)
Inki1989 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 255
Én Aszódon lakom, Pesttől 3/4 órányira. Én is szoktam elég sűrűn járni Pestre, a vőlegényem meg ott is dolgozik, megoldható a dolog. Tegnap kaptam az egyik kedves fórumozó hölgytől 2 avokádómagot. Csak az egyik a zsebemben mintha szétpattant volna a másik meg olyan, fonnyadt. Az avokádómagot evés után egyből csíráztatni kell, vagy nem baj, hogy egy kicsit kiszáradt?

Pár hete citrommagokat ültettem el, aztán később nemesíteni akarom oltással, hogy teremjen. Hát majd meglátom mi lesz belőle.
Előzmény: nettomazsola (254)
nettomazsola Creative Commons License 2009.11.07 0 0 254
Becsben lakom, te hol?
BP-re jarok neha, el tudom vinni.

nekem eddig mindenfele gyümölcsmag kikelt.

pl mar nagy Jackfruit "fa"im vannak + Mispel is.
a Jackfruit elkezdett "öszülni". nem tudfom, h ez mennyire normalis. majd tavasszal kiderül.
Előzmény: Inki1989 (253)
Inki1989 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 253
Ha nem sikerülne "kikeltetnem" nem adnál el párat nekem?Most erre meg az adenium obesumra vagyok rákattanva már pár hónapja.....
Előzmény: nettomazsola (252)
nettomazsola Creative Commons License 2009.11.02 0 0 252
regebben en is ugy csinaltam, h a hegyes vege volt lefele ( vhogy optikailag jobban passzolt ...) aztan vmi okos könyvben olvastam, h forditva kell, es megneztem az epp csirazo magot;
lathato volt a meghasadt magban ahogy "megfordult". a lapos vegen indul a gyöker, a hegyes vegen a növeny szara. ha a hegyes van alul akkor elindul es fordul egyet.
de igazabol az a fontos, h az legyen nedves ahol a gyöker indul.
ettöl függetlenül nem 100%, h minden mag beindul.
nekem most epp az a bajom, h tultermelödtem, es lassan nem ferek el.

ha a magot nagyon jol megmosom mielött vizbe teszem (dörzsiszivaccsal) akkor nem lesz trutyis a viz. en mindig csak utana töltöm, sosem cserelem.

Előzmény: Inki1989 (251)
Inki1989 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 251
Értem, köszönöm,kipróbálom majd úgy is a mag csíráztatását.
Arth_ur Creative Commons License 2009.11.01 0 0 250
Hát ez leginkább úgy van, hogy az avokódó nagy ívben sz..ik arra, hogy mi mit mondunk, és rohadtul nem érdekli, hogy a hegyes, vagy a tompa végére esküszik bárki is. Csak úgy egyszerűen leesik a fáról, aztán úgy csírázik ki, ahogy a földbe került, csak legyen megfelelő nedvesség, elég levegő és megfelelő meleg.

Szóval mindegy, milyen állásban tartod az avokádó magot (én az oldalára szoktam fektetni, mert onnan nem borul tovább sehová), legyen elég víz körülötte folyamatosan (én lazán le szoktam fedni a befőttesüveget, amiben csíráztatom, hogy ne párologhasson el gyorsan a víz), a két sziklevél között megbújó csíra meg ne kerüljön mélyen víz alá (annyi vizet teszek alá, hogy a mag kb. feléig érjen), aztán várok türelemmel akár 3 hónapig is.

Én is rendszeresen cserélem a vizet, és amikor kiveszem a magot a vízből, azt is le szoktam mosni. Nekem kicsit furcsa, hogy neked semmi baktérium nem nő a mag felületén, de elvben ez természetesen nem probléma.
Előzmény: Inki1989 (249)
Inki1989 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 249
Sok helyen írják, hogy a széles végével lefelé kell a vízbe tenni. Akkor ez most hogy van? Nem értem, ott azt mondják így kell, itt meg mást. A topic elején is így van. Azt a nyálkás valamit amiről beszélsz azt nem szoktam mosni, de a vizét rendszeresen cserélem. Ha jobban megnézem nem is nyálkás. Ez baj?
Előzmény: Arth_ur (248)
Arth_ur Creative Commons License 2009.11.01 0 0 248
Hát ezt azért nem mondanám...

Hosszú évek óta találkozom ezzel a fogpiszkálós kavarással, de tök fölösleges. Ráadásul - ha jól látom - azzal a felével van a vízben a mag, ahol a csíra található, így az nagyobb eséllyel fullad bele a vízbe, és kezd el rothadni a csíra, mintha a mag a hegyes végével lenne akár a 2/3-áig vízben.
Szerintem a vízben állás során felszaporodó nyálkát is célszerű rendszeresen lemosni, és az egy ilyen felfogpiszkálózott maggal elég körülményes lehet.
Előzmény: Inki1989 (247)
Inki1989 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 247
Megnéztem, a vízbe tétele rendben van. Teszek fel egy képet róla...
Előzmény: nettomazsola (246)
nettomazsola Creative Commons License 2009.11.01 0 0 246
nezd meg a topik elejet, tettem be fotot, h hogy kell vizbe rakni a magot.
hetek mire megindul, neha honapok. telen nem jo hajtatni, mert a keves feny miatt nagyon megnyulik.
tavasszal vissza kell vagni mindenkepp.

Előzmény: Inki1989 (245)
Inki1989 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 245
Sziasztok. Vettem a múltkor a tescóban egy avokádót és még aznap kivettem a magot belőle. Az avokádó olyan kemény volt,hogy nem lehetett egyáltalán összenyomni. Azóta rájöttem azért,mert eléggé éretlen volt. A magot azóta is csíráztatom vízben,de a teteje már csúnya barna,mintha rothadna. Ez normális? Fűtőtest közelében van, szóval kap meleget. A vizet is cserélgetem alóla. Nem csinált még semmit okt. 18-a óta. Adjak még neki esélyt a barnulása miatt?
Zeszter79 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 244
Köszönöm az infót, hálás vagyok!!! Szeretem ezt a "dögöt", főleg, mert saját "gyártmány". :) Minden télen tök ideg vagyok, amikor elkezdi hullajtani a leveleit, meg barnulnak, meg ilyenek... :( Áruljuk a háznukat, és ha sikerül végre eladni, akkor építkezni szeretnénk, és mindenféleképpen szeretnék télikertet terveztetni, építtetni, Talán akkor már jobban fogja vészelni a telet... :)
Előzmény: Arth_ur (243)
Arth_ur Creative Commons License 2009.09.27 0 0 243
Jó minőségű átlagos virágföld teljesen jó neki.
Metszeni pedig ott kell, ahol szeretnéd, hogy elágazzon, hiszen elsősorban a felső rügyek hajtanak ki minden fafélénél. Tehát arra számíthatsz, hogy ha egy ágat megmetszel, akkor a metszéshez legközelebbi 2-3 rügyből indul új hajtás. Nézd meg, hogy hová szeretnéd, hogy ágat hozzon, hogy szép formás fa legyen, és keress olyan rügyeket, amik jó helyen, jó irányba állnak, és azok felett vágd le a felesleget.
Előzmény: Zeszter79 (242)
Zeszter79 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 242

Igen, az átültetésre már gondoltam én is, hiszen látszik, hogy kicsi a cserepe. Csak azt nem tudtam még kideríteni, milyen födbe. Bár amibe most az is jó lehet, hiszen nem pusztult el...

Hol lenne jó elmetszeni? Nem tudok rájönni...

Előzmény: Arth_ur (241)
Arth_ur Creative Commons License 2009.09.25 0 0 241
Meg szerintem nagyobb cserépbe is át kellene ültetni! Ha a gyökérzete erős, egészséges, akárhol is metszed, onnan szépen hajtani fog.
Előzmény: Zeszter79 (238)
Zeszter79 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 238

Hát az én kicsikém ma ilyen:

 

Nem tudom, hogy miért ilyen, amilyen, de ez van... Télen, amikor behozom, és persze nincs üvegházam, vagy hasonlóm, így a lakásban van, az emeleten egy nem meleg szobában, akkor felkopaszodik, bebarnulnak a levelei, lehullanak. Mint egy lombhullató fa... Aztán jön a jó idő, kiteszem a teraszra, és beindul. Csak hát ilyen furán néz ki. Akkor ezek szerint mondjuk vissza kellene vágnom? Nem merném...

Előzmény: Gonoszka2 (234)
kékszemű Creative Commons License 2009.08.08 0 0 237
És ha megnő rendesen, akkor ilyen lesz:













(Törökországban fotóztam.)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 236
NEm normális: túlérerés és rohadás :-(
Sajna egyre gyakrabban találni. Régebben nem ilyen fajtát lehet kapni. Ennek kisebb a magja is. És vmi ronda roszszálak is vannak benne, nemcska krémes. A boltban Peru/Kenya volt kiírva származási helynek. Ja, 2 szomszéd ország :-)))
Előzmény: TBC_z87 (196)
Arth_ur Creative Commons License 2009.08.03 0 0 235
Viszont hogy teremjen is, jó lenne beoltani v.milyen nemesített fajtával. Az oltvány hamarabb terem, és olyat, mint amivel be lett oltva.

A trópusi növények és egzotikumok topikban
(http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9119929&la=92327356)
találsz még infót avokádóról, meg profikat is akiknél már virágzik.
Előzmény: Gonoszka2 (233)
Gonoszka2 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 234
Kedves mrx6

Ha még fennáll a barnulás - enyémnél is volt - akkor itt a megoldás.


Öntözéskor telítődjön a földje vízzel, de ne tocsogjon.
Minél több fényt kap a növény, annál jobb.
Ha a levelek sápadttá válnak, feltehetően túlöntöztük kedvencünket. Ezért érdemes az öntözéssel leállni egy rövid időre.

Ha a levelek a csúcsuknál barnulni, száradni kezdenek, a virágföld valószínűleg sóval telítődött. Ilyenkor egyszerű megoldásnak kínálkozik az átmosás. Felülről mossuk át néhány percen keresztül lágy vízzel a talajt úgy, hogy az a cserép vízelvezető nyílásán keresztül folyamatosan elfolyjon.

Ahhoz, hogy szép, bokros formára neveljük, rendszeresen vissza kell metszeni, vagy legalábbis a csúcshajtást kicsípni.
Az idős levelek eldobálása ellen semmit sem tehetünk.
Előzmény: mrx6 (208)
Gonoszka2 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 233
sziasztok

örülök, hgoy rátok találtam. Épp azon gondolkodtam, hgoy mivel nagyon szeretem az avokádót, de ritkán és drágán lehet kapni megpróbálkozom a termesztésével.

Mire átolvastalak titeket rájöttem valamire.
Kaptam egy marha hosszú növényt 2 éve, azt mondtálk mangó, de az itt található képek alapján egyértelműen avokádó. Ezt a növényt mivel nagyon megnyúlt megkopaszodott, visszanyirtam 50 centisre, azóta fásodik a szára, és az addig kopasz szára szinte minden centijén új kis hajtások nőttek.

Most láttam csak hogy ti is azt javasoltátok, hgoy vissza kell nyirni... tehát nem tettem vele rosszat.

találtam viszont egy új linket, hátha érdekel másokat is: http://www.terebess.hu/tiszaorveny/zoldseg/avokado.html
Csumpi Creative Commons License 2008.10.15 0 0 232
köszi mindenkinek a választ!
Majd várok a lecsipentéssel tavaszig, mert úgy vettem észre, hogy a jó meleg ablakban is megérkezte a kinti időváltozást és kicsit lelassult a növekedése!
Előzmény: Bogi006 (231)
Bogi006 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 231

Sziasztok!

Én úgy szoktam, hogy mikor már olyan 30-40cm-es a tetejéről egy picike darabot lecsípek, de tényleg csak épp a tetejéről egy fél centit. Ez után 2-3 hétig csak erősödni fog és kihozza az akkor még kicsi leveleit, de utána elágazik a tetején. Nekem eddig mindig kétfelé ágazott, egynél már az egyik ágacska is elágazott. Nekem ez a módszer mindig bejött. Akkor érdemes megcsinálni mikor látod hogy aktívan és gyorsan nő. Sok sikert! :-D

nettomazsola Creative Commons License 2008.09.24 0 0 230
mindegy hol.
de varj vele. en ugy tapasztaltam, h csak ha mar olyan 70cm - 1m akkor kezd elagazni. ha elöbb vagtam el, akkor siman 1 szar nött ujra.
szerintem különben is jobb tavasszal ilyet csinalni.
Előzmény: Csumpi (228)
nettomazsola Creative Commons License 2008.09.24 0 0 229
ez annyira gyönyörü, h vetek elvagni ... varj tavaszig es ha erötlen, vekony akkor vagd vissza.
akarhol elvaghatod ahol nem sajnalod.
sajna a tetejet nem lehet kigyökereztetni ( nekem nem sikerült).
nekem is volt gyönyörü avocadom es nagyon nehezen szantam ra magam, h elvagjam, de utana meg sokkal szebb, erösebb lett es a szara egeszen megvastagodott, igazi fa lett.

en az iden 3 magot probaltam kihajtatni, de egyik se sikerült. mind fekete, halott volt belül, kivülröl tök egeszsegesnek latszott.
Előzmény: Zeszter79 (227)
Csumpi Creative Commons License 2008.09.24 0 0 228
gondolom akkor, akkor vágjam vissza mikor már olyan magas, hogy fát csináljak belőle és akkor hol kell elvégni levél előtt után? stb?
Előzmény: nettomazsola (226)
Zeszter79 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 227

...köszi. :)

Tényleg nem gondoltam / nem tudtam, hogy vissza kellene vágni. Hol kellene szerinted ezt? Én nem is merném... Egyénként a tetején több helyen elágazott, csak nem látszik a képen. :)

Előzmény: nettomazsola (226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!