Keresés

Részletes keresés

T_Timi Creative Commons License 2013.12.04 0 0 9695

Ohhh, köszönöm a gyors választ.

Igen igen, olvastam Korom Gábor és Cesar Millan könyvében, hogy ugatásnál nem használ a rákiabálás, csak tegnap hirtelen én is leblokkoltam és megdöbbentem.

Ma megint előfordult, most volt egy kis farokcsóva is azért.
Próbálkozom nem hagyni, hogy a fejemre nőjön. Igazából ő az első kutyusom, szóval nagyon tapasztalatlan vagyok mind kutyanevelés mind kutyatartás tekintetében. Ha minden vakkantására reagálok, nem pont akkor fog a fejemre nőni?

Előzmény: topi mackó (9693)
nixon70 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 9694

Őrültködős játékra hívott valószínű,kergetőzni akart.

Előzmény: T_Timi (9692)
topi mackó Creative Commons License 2013.12.04 0 0 9693

Szia Timi!

 

Ilyen itató kiboritás nálunk is volt kölyökidőben, majd leszokik róla.

 

Szagolgat, szagolgat, persze az infók nagy része az illatokon keresztül jut el egy kutyushoz.

 

Megáll, hátrál és ugat. Valamit mondani akar, csak még Te nem érted. Lehet, hogy a labdáját kellene eldobnod, lehet, hogy egy kis simogatást vár, lehet hogy fél, bármi lehet.

Nem hiszem, hogy helyes megoldás, hogy rákiabálsz. Inkább beszélgess vele.

Egy hete van nálad, még minden nagyon új neki.

 

Türelem, türelem...

 

Mint laikus kutyatartó tudom, hogy hagyni fogod, hogy a fejedre nőjön. (Én hagynám...:-) )

 

 

topi MaCKó

Előzmény: T_Timi (9692)
T_Timi Creative Commons License 2013.12.04 0 0 9692

Sziasztok!

Új vagyok a fórumban és megmondom őszintén, még nem olvastam végig minden hozzászólást, szóval nem tudom, hogy másnak is volt-e ilyen problémája mint nekem, ha igen, akkor elnézést előre is.

11.30-án érkezett hozzám egy majd 11 hetes kan kölyökkutyus. Tenyésztőtől vettük.

Tegnap az a probléma merült fel, hogy kapott egy 2. itató tálat, amit letettem neki tele vízzel, ivott is belőle, utána pedig megpróbálta kiborítani (félsikerrel) majd pedig nekiállt a teljes parkettát szagolgatni (amit előzőleg felmostam mert sok helyre pisilt oda), és utána mint aki mekergült, elkezdett össze-vissza rohangálni, majd amikor pár másodpercre megállt, akkor rámnézett és farokcsóválás nélkül elkezdett ugatni miközben 1-2 lépést hátrált. Én meg megdöbbenésemben rákiabáltam, ami nem segített, mert csinálta tovább, majd abbahagyta és sértődötten befeküdt az ágyába.

Ha valakivel hasonló előfordult, tudna pár jó tanácsot adni, hogyan kezeljem legközelebb? Ha lesz legközelebb. Nem szeretném hagyni, hogy a fejemre nőjön.

Előre is köszönöm a válaszokat.

furling Creative Commons License 2013.12.02 0 0 9691

Sziasztok!

 

Egyik ismerősöm Westie kutyiját kellene egy versenyen like-olni. Valami kis apróságot szeretne nyerni.

Régebben ő is gyakran látogatta a fórumot.

Kérlek titeket like-oljátok az alábbi képet (ha nem nagy gond, és remélem nem zavarok vele):

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=553658794703704&set=a.553657841370466.1073741847.357278767675042&type=1

 

Köszi, üdv.

BúvárKund Creative Commons License 2013.11.30 0 0 9690

westie-re is lehet kapni felfújható gallért a hagyomásnyos lavór helyett. sztem csodás alternatíva:

 

www.drpet.hu

 

Cukkerborsó Creative Commons License 2013.11.24 0 0 9689

Kedves topiMackó,

köszönjük a bókot,szerintünk is nagyon szép-de hát mi elfogultak vagyunk:)-,Boscó dec.-ben lesz 7 éves,és a pécsi Deli angels kennelből való,annó 2006-ban kiválasztottuk a kis"hegylakónkat",és azóta bearanyozza a hétköznapjainkat!!!

Előzmény: topi mackó (9688)
topi mackó Creative Commons License 2013.11.24 0 0 9688

Nagyon szép, formás kiskutya.

 

Legyen sok örömötök a listán.

 

Megkérdezhetem, honnan van Bosco kutya??

 

topi MaCKó

Előzmény: Cukkerborsó (9687)
Cukkerborsó Creative Commons License 2013.11.23 0 0 9687

sziasztok

Újak vagyunk itt,de nagyon hasznosnak találom a topikot.Kutyus:7 éves kan kutyus,Boscó , és imádjuk a párommal együtt!!!!!

Cukkerborsó Creative Commons License 2013.11.23 0 0 9686

szia,

 én jól ismerem a deli angels kennelt,-hisz a mi gyönyörűségünk is tőlük származik,2006-os alomból,és tökéletes kis kutyus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: cat08 (9662)
topi mackó Creative Commons License 2013.11.21 0 0 9685

Éppen Pécsen jártam és ott egy állatklinika+gyógyszertárban vettem.

 

Első körben én egy állatpatikát keresnék, és ha ott nincs, talán tudják merre tovább...

 

topi MaCKó

 

Előzmény: BaBaGombóc (9684)
BaBaGombóc Creative Commons License 2013.11.21 0 0 9684

Helló!

 

Te hol szoktad beszerezni ezeket a fülcseppeket? 

Teszünk egy próbát, aztán majd kiderül, hogy használ-e...?!

 

A mienknek táplálék allergiája van és mindemellett malassezia gombás fertőzése is, ő is Nizoral samponnal van fürdetve, de elég szépen helyrehozta. Na meg persze a hypoallergén táp is...

 

 

 

Előzmény: topi mackó (9683)
topi mackó Creative Commons License 2013.11.20 0 0 9683

Helló BaBaGombóc!

 

Fülcsepp ügyben jó hirem van, nekünk bejött.

 

1. OTIMAX fültisztitó folyadék.

 

Ezt benyomtuk és hagytuk, hogy kirázza.

 

2. OTOMAX fülcsepp, ezzel kezeltük órákkal később (általában du. becsöpögtettük a tisztitót, este a fülcseppet).

 

Ne kérdezd, mennyi idő alatt, de elmúlt a fülbaj.

 

Jelenleg a bőrén megjelenő furcsa "göbökkel" vagyunk elfoglalva.

 

Eddig azt hittük pollen allergia, de hát hol van már a pollen.

A göbök még vannak.

 

Diprosalic oldattal kezeljük, eléggé jó hatásfokkal. És sok-sok türelemmel mindkét részről. Két hetente fürdetjük a kozmetikus javaslatára, hogy kopjon a göb...

 

 

A Nizoral sampon nem vált be....

 

remélem segitettem

 

topi MaCKó

Előzmény: BaBaGombóc (9682)
BaBaGombóc Creative Commons License 2013.11.20 0 0 9682

Szia topi mackó!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy tényleg jó ez a fülcsepp?

Nálunk is elég régóta fülgondok vannak...mi eddig Surolan-t használtunk, de elég nehezen lehet hozzájutni, ezért gondoltuk, hogy kipróbálunk másmilyet!

 

 

Előzmény: topi mackó (9672)
BaBaGombóc Creative Commons License 2013.11.20 0 0 9681

Sziasztok! 

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Scalibor nyakörv bolha ellen is nyújt védelmet? 

 

Köszi! 

lko75 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 9680

Sziasztok!

Szeretnèk venni egy szuka köjök kutyàt !

Szentesi vagyok ,az Csongrád Megye.

Ebbe kèrnèm  a segítsèget !

Elôre is köszi!

Lackó

aradilaszlo75@gmail.com

 

negros5 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 9679

Sziasztok!

 

Ma kezdett el tüzelni a szukánk, Szegeden van e valakinek profi kan kutyusa? A miénk nem törzskönyves,de szép kiállású kutyus.

Üdv  zsolt

Mia-Pötyi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 9678

Tévedtem, tegnap este már az első lyukat megtaláltam allul :) 

Előzmény: Mia-Pötyi (9677)
Mia-Pötyi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 9677

Nekünk még csak 17 hetes, szóval nem igen fogzik. De olyan 6-9 hónap fele fog majd.

Előzmény: manci90 (9676)
manci90 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 9676

Jaj azt elfelejtettem még az előbb, hogy mikor kezd el fogat váltani a kölyök?
Valahogy fél éves kora köré datálom, de a mienk most valamiért nagyon piszkálja a pofáját... a fűben is tolja magát, meg a lakásban is "kaparja"... a szeméből a szőr ki van vágva, szóval az nem lehet a kiváltó ok.
Nálatok mikor kezdett fogzani a kutya?

Előzmény: Mia-Pötyi (9674)
manci90 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 9675

Értem. Köszönöm :)
Olvasgattam a neten és azt írták, hogy gyógynövényes legyen a sampon... Vettünk olyant, próbáltuk nem sűrűn fürdetni, de ez a sarazás kezdetét vette nálunk is. Muszáj  voltam lemosni mielőtt mindent összekent volna. Azt hiszem kicsit kiszáradhatott a bőre a mienknek is mert ő is vakarózik :/
Olvastam olyant is, hogy hintőporozni is lehet ilyenkor... ez igaz? Jót tesz a bőrének a hintőpor?

Előzmény: Mia-Pötyi (9674)
Mia-Pötyi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 9674

Kedves Manci90!

 

Nekünk egy 17 hetes westienk van. Nagyon eleven és imád sarazni. Főleg ha a kertben locsolunk akkor belefekszik majd utána a földbe és tiszta fekete. Ha hagyod utána miután megszárad kihullik a szőréből a kosz, és fehér lesz, de ha zavar akkor meg lehet vízzel mosni a lábát.

Budapesten mi is minden séta után megmossuk a kis mancsait mert a lakásban van akkor. Ajánlom, hogy kérd ki egy állatorvos vagy westie tenyésztő (interneten sokat találsz) tanácsát, ők el tudják mondani mivel fürdesd ha valami nagyon gáz lenne. A hátát nem ajánlatos semmivel mosni, de ez nem jelenti azt, hogy soha. Amikor úszik vízben akkor nyilván ott is vizes lesz, de nekik öntisztuló szőrük van, és fehéredik magától. Elég érzékeny a bőrük, úgyhogy ilyen fehérítő sampont ne használj soha! Nálunk kicsit kiszáradt a bőre (sokat vakarta magát), ezért olyan samponnal kellett néha megmosni, ami zsírosítja a bőrét.  Kozmetikust meg keresni kell, de csak alap kozmetikázásra. Mivel a tied is még tavasszal született, ezért még nekik az első szőrük, és ez még az úgynevezett téli szőrzet. Mi tuti nem visszük el levágatni, mert később ha bejön a hideg nem lesz könnyű neki, arról nem is beszélve, hogy nemhiába ezzel születnek. (megvédje a bőrüket). A karmokat szokták levágni picit, mert elég élesek illetve a szőrt néhány helyen kivágni, pl mancsain, fülből (nekünk állatorvos megmutatta mi magunk hogyan szedjük ki).

A kaparás pedig benne van a vérében - hiszen terrier-, így nem nagyon fog leszokni, ha Te le nem szoktatod tudatos neveléssel. 

 

Előzmény: manci90 (9673)
manci90 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 9673

Sziasztok!

Van egy 3 hónapos kis Westie-nk. Lakásban tartjuk, de sétára (szigorúan csak az udvarra) levisszük. Össze-vissza rohangál amivel nincs gond, de most rászokott a kaparásra nemrég, és a fekete földet imádja kaparni (: 
Az volna a kérdésem, hogy ha nem is napi szinten, de ha ilyen "koszos" alkalmakkor a lábát rendszeresen megmosom neki attól lehet baja?

Illetve még az volna a kérdésem, hogy hány hónapos kortól lehet kozmetikába vinni, vagy trimmeltetni? (bár én nem szívesen trimmeltetném...)
Van valami sampon ami kifejezetten Westie-knek lett kifejlesztve?

topi mackó Creative Commons License 2013.07.10 0 0 9672

Bocsi, hogy a csapos közveszól.

 

Többször irtam én is, hogy fül gondjaink vannak nekünk is.

 

A tenyésztő javaslatára az OTIMAX nevű fültisztitó cseppel kisérletezünk. Hétfő óta kapja, és egyelőre csodákat tett. Nem vakarja, nem rázza és nincs szaga.

 

 

topi MaCKó

Előzmény: deni00 (9671)
deni00 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9671

Szia finóka!

 

az én kutyusom is fülvakarással,fejrázással gyulladással küzd.valamint rágja a lábát is,és állandóan büdösödik.a fülében valami fekete trutyi van a doki szerint ez az allergia miatt,de hiába a fülcsepp csak addig jó míg használjuk utána újra kezdi.már be van szűkülve a hallójárata is,tehetelennek érzem a helyzetet.szeretném megkérdezni hogy nektek mi vált be?már nincsennek gondjaitok?nektek volt már vérvétel?a doki ezt javasolja az allergia kimutatására

nekünk most acana bárány alma tápot eszik meg acana halasat szoktam adni.

remélem tudsz valami hatásos megoldást már kicsit elkeseredtem.

 

előre is ksözönöm

Előzmény: Fínóka (9636)
topi mackó Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9670

Nekem ehhez a 15-20 perchez nem kellett átalakitanom a garázsom. Megy anélkül is! :-))

 

topi MaCKó

Előzmény: pablotaxi-69 (9669)
pablotaxi-69 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9669

KOrábban 2, most már 4 westie kutyánk van otthon. Legtöbb napot mi is reggeltől estig nem vagyunk otthon. Unatkozni nem fognak,feltalálják magukat. Nyáron a megfelelő mennyiségű víz, az nagyon fontos. Télen mindenképpen kell nekik a szigetelt ház, de sok mindentől függ,hogy hol vannak kinnt.( tető alatt, stb.) Én feláldoztam a garázst(úgy sem fért volna be az autóm), leszigeteltem,van az ajtón egy kutyaméretű kijárat, és ott közlekednek! Viszont arra készülj fel,hogy amikor este hazaérsz az első 15-20 percben nem tudsz semmit csinálni,met úgy örülnek neked! Minden nap! :-)

Előzmény: Szixii (9665)
pablotaxi-69 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9668
Előzmény: bossistu (9666)
nixon70 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 9667

2274-es hsz

Előzmény: bossistu (9666)
bossistu Creative Commons License 2013.07.03 0 0 9666

Sziasztok!

 

5 hónapos westie kutyusunknak keresünk kozmetikát (budapesten), kifejezetten fajta kozmetikára gondolok. Olyan kozmetikust keresünk, aki érti a dolgát. Semmi féle képpen nem nyíratni szeretnénk, hanem trimmeltetni, úgy ahogy azt kell. Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!