Keresés

Részletes keresés

shushu Creative Commons License 2009.06.11 0 0 774
Kedves Éva!

Ez nem egy olyan kérdés, amit 3 sorban egy ilyen jellegű fórumon ki lehetne fejteni. Na meg ahány ház, annyi szokás. Bár már nagyon rég nem tanítottam sem angolt, sem módszertant (régen mindkettőt), azt azért tudom, hogy ha beengedsz két módszertanost egy szobába, mégha mindettő ugyanazt az iskolát (pl Communicative method) is követi, tuti, hogy összevesznek.

Én is a könyvtárat ajánlanám - pl az ELTE Angol Intézetének a könyvtárát.
Előzmény: Törölt nick (766)
NevemTeve Creative Commons License 2009.06.11 0 0 773
Nézd, idejöttél, kértél egy pofont, és meg is kaptad. Ragozzuk tovább?
Előzmény: Törölt nick (771)
Amarilli Creative Commons License 2009.06.11 0 0 772
Én szívesen segítettem volna, csak én meg nem tudom a választ - bár lehet, azok se nagyon, akik szintén nem segítettek, de legalább jól kiosztottak. :-))
Előzmény: Törölt nick (771)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 771

Köszi a sok-sok "kedves" segítséget!

Többször biztos nem kéredezek és nem kérek semmit. Elegem van az "ennyire" segítőkész emberekből. És még hülyének is nézik az embert. Tudom, hogy van internet és könyvtár. Jobb lenne egyeseknek annak is utánanézni, hogy mit is jelent a segítőkészség és a megértés.

 

De azért köszi, csak sajnálom, hogy mertem kérdezni. Azt gondoltam vannak nálam okosabbak is, akik örülnek ha segíthetnek, de tévedtem.

 

 

csufi.rulez Creative Commons License 2009.06.09 0 0 770
Very well said.
Előzmény: Géniusz Lóci (769)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.06.09 0 0 769
Az internet nagyon széles körű lelőhely.

De ez nem azt jelenti, hogy megírják helyetted a szakdolgozatodat.

Egyszerűbben kifejezve:

Dógozz, geci!
Előzmény: Törölt nick (766)
Frouwe Creative Commons License 2009.06.09 0 0 768
Nézz utána szakirodalomban!!!!!! (a lelőhelyet úgy hívják, hogy KÖNYVTÁR)
Előzmény: Törölt nick (766)
NevemTeve Creative Commons License 2009.06.09 0 0 767
Ez a szakdolgozatod címe, ugye?
Előzmény: Törölt nick (766)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.08 0 0 766

Meg tudná valaki mondani, hogy melyek a tanulóközpontú beszédtanítás legfontosabb módszertani lépései kisiskolás korban?

 

Köszi

csufi.rulez Creative Commons License 2009.05.14 0 0 763
Ez a link nagyon jó!!
Előzmény: La tulipe noire (762)
La tulipe noire Creative Commons License 2009.05.03 0 0 762

Milyen egyetem tanárképző szakja az, ahol nem tanítják meg a jelöltet óravázlatot írni ?

Amúgy beütöd  a gugliba hogy lesson plan és annyi jő amennyit akarsz. Nekem ez a kedvencem:

http://www.breakingnewsenglish.com/

Ha végleg nincs semmi, akkor Adrian Doff Teach English könyvét ajánlom, de jól használható a The Practice of ELT by Jeremy Harmer is.

Tanítani persze kb. az ember 5-6 év után tud....

Előzmény: Törölt nick (758)
freyya Creative Commons License 2009.04.19 0 0 761
Leírod röviden a feladattípust, melléírod, hogy nagyjából mennyi időt szánsz rá, meg hogy mi vele a célod. Tőlünk legalábbis ilyeneket kértek csak.
Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 760

 

 

Valóban voltak olyan órák, de nem az óravázlatokra fektették a fő hangsúlyt. Mondhatnám azt is, hogy az kimaradt.

Előzmény: Törölt nick (759)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 759
A mintákhoz elvileg volt pedagógia meg metodika óra. ?
Előzmény: Törölt nick (758)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 758

 

A szakdoli már készen van! Csak egy mintát szerettem volna látni, ami alapján meg tudom írni a vázlatokat.

Azért köszi a megértést, no meg a segítséget is!

Előzmény: Törölt nick (757)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.08 0 0 757
Ne írjuk meg már rögtön az egész szakdolit is?!....
Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.08 0 0 756

 Kedves Fórumozók!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Angol nyelvű óravázlatokra lenne szükségem a szakdolgozatomhoz. Az óravázlatoknak a beszédtanítást fejlesztést kell megcélozniuk. Ha van óravázlatotok kérlek segítsetek!

Köszönöm!

freyya Creative Commons License 2009.04.08 0 0 755
Annak idején ezt kellett megtanulnom az OKTV-re, arra még emlékszem, hogy
"Mirror, mirror on the wall
Among the ladies in this land
Who's the fairest of them all?"

A válaszra viszont már nem.:)
Előzmény: cheekylady (751)
cheekylady Creative Commons License 2009.03.26 0 0 754
Jaj, ezt a gyorsaságot! Igazán köszönöm;-)
Shalina Creative Commons License 2009.03.26 0 0 753

Több változat is létezik, de ha csak egy kell:

 

Mirror, mirror on the wall,
who is the fairest one of all?

Shal

Előzmény: cheekylady (751)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 752
0. "Mirror, mirror on the wall, who in the land is fairest of all?"

1. "You, my queen, are fairest of all."

2a. "Queen, you are full fair, 'tis true, but Snow White is fairer than you."

2b. "Snow White is the fairest of them all.
Előzmény: cheekylady (751)
cheekylady Creative Commons License 2009.03.26 0 0 751
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy az angol Hótehénke hogy kérdezi, hogy "tükröm, tükröm, mondd meg nékem......" ;-) esetleg a választ is hozzá????
Köszi!
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.03.24 0 0 750
Itt meg tilos reklámozni.

Magyarul megtanulni viszont nem.
Előzmény: Dream Foundation (749)
Dream Foundation Creative Commons License 2009.03.24 0 0 749

Kedves Angoltanárok!

Szabó Viktória vagyok a Dream Foundation non-profit alapítvány magyarországi képviselője.

Az alapítvány tavaly jött létre Észtországban, azzal a céllal, hogy elérhetővé és megfizethetővé tegye a fiatalok európai tanulmányait.
Jelenleg 10 ország több mint 900 felsőfokú szakképzése illetve BSc képzése, valamint több mint 200 mesterképzése közül válogathatnak a fiatalok.
A következő országok valamelyikében folytathatják a diákok felsőfokú tanulmányai a Dream Foundation közreműködésével:

-          Belgium

-          Brazília

-          Kanada

-          Dánia

-          Spanyolország

-          Franciaország

-          Egyesült Királyság

-          Görögország

-          Olaszország

-          Hollandia

Az oktatás a legtöbb országban angol nyelven folyik.

A képzések egy része ingyenes, a költségtérítésesek pedig a magyar képzések árával megegyezőek.

Minden bizonnyal Ti is teljes mértékben tisztában vagytok vele, hogy milyen előnyökkel jár a külföldön megszerzett diploma.
Ezért szeretnélek arra kérni titeket, hogy legyetek szívesek felhívni tanítványaitok figyelmét a Dream Foundation által biztosított lehetőségre.

Mivel a diákok már túl vannak a felsőfokú intézményekbe való jelentkezéseken, az alapítvány lehetővé teszi, hogy a külföldre való jelentkezés ellenére a hallgató itthon folytathassa tanulmányait, amennyiben bejut az általa vágyott helyre. Viszont a külföldi egyetemre/főiskolára való jelentkezés mindenképpen jó biztosíték, ha esetleg a magyar ponthatárok nem a várakozásoknak megfelelően alakulnak.

A képzésekről bővebb információ a www.dreamfoundation.eu honlapon található és jelentkezni is itt kell.
Több országba, több kurzusra is lehet egyszerre jelentkezni. A legtöbb ingyenes BSc és MSc képzés jelentkezési határideje 2009. április 8.

Feltétlenül számítok segítségetekre promóciónkban, hiszen az alapítványnak szűkös források állnak rendelkezésére reklámtevékenység céljából.

Köszönettel:

Szabó Viktória
Country Representative in Hungary
Dream Foundation
viktoria.szabo@dreamfoundation.eu
www.dreamfoundation.eu

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.23 0 0 748

helyiseget ertettem. ezer bocccs!

 

Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.03.23 0 0 747
Azért egy Budapest méretű helységet angol nevezetességek képeivel meg brit zászlóval kidekorálni elég macerás.
(Egyébként meg van angol zászló is, fehér lepedő, rajta piros kereszt.)

Meg hát kicsit egyébként is tanulhatnál magyarul. Vagy nálad is be volt tiltva?
Előzmény: Törölt nick (744)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.22 0 0 746
bocs,ezt az en elozo hsz-emhez akartam...
Előzmény: Törölt nick (745)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.22 0 0 745
vagy ha vannak native ismeroseid,meghivhatnad oket,hogy elosegitsek a csak angol tarsalgast.
Előzmény: freyya (743)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.22 0 0 744

ez szuper!

szervezhetnel activitiket angolul,amik inkabb fun mint tanulas, vagy pl a gyerekek eloadast tarthatnanak egymasnak angol nevezetessegekrol par percben( nem muszaj neked szorakoztatni oket ),pl a kiralynorol,VIII henrikrol, mici mackorol es a szaz holdas pagonyrol,guy fawkes-rol esa bonfire night-rol, talalmanyokrol / felfedezesekrol, barmirol a tortenelemben. mindenki aki benevez valaszthat maganak egy temat.ennek lehetne egy gyoztese hogy inspiralobb legyen.

vagy elozetesen feloszthatnad a gyerekeket csoportokra, hasznalva a tartomanyok nevet;angol,ir,skot,welszi. felkeszulhetnenek kozosen ezekbol egy kis eloadassal

 

 tradicionalis etelek,pl brownie :-) vagy muffin, bacon sandwich, pie,yorkshire pudding. a ginger ale-t nem ajanlom ebben a korban de biztos lenne ra valami alternativa.:-)

 kidekoralhatnad a helyseget angol nevezetessegek kepeivel es a brit zaszloval.

az angol zene nem annyira tipikus,de jatszhatnal ir,vagy skot folk zenet,ezekre lehetne tancolni(ugy-ahogy ,de a fun a lenyeg ugyis :-) )

 

es persze betiltani a magyar szot az est elso percetol az utolsoig.

 

 

Előzmény: molly72 (738)
freyya Creative Commons License 2009.03.19 0 0 743
Esetleg valami vetítés Angliáról? Meg süssél nekik brownie-t!
Előzmény: molly72 (738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!