Keresés

Részletes keresés

krob11 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 94

Hali mindenkinek!

 

Én is canon G6-tos gép megvásárlásán gondolkodom.

Már csak a kérdés, hol hol lehet a legolcsóbban hozzájutni - garanciával, és esetleg honnan lehet letölteni (beszerezni) hozzá magyar nyelvű leírást?

 

Továbbá érdekelne magyar nyelvű leírás Canon A95-tös géphez is.

 

Tudtok segíteni?

chapelle Creative Commons License 2004.12.31 0 0 93
4,0x zoomnál auto fókusz üzemmódban kb. 40 cm-nél zöldül be a megtalált mező, ez alatt nem találja meg az éles képet. Érdekes azonban, hogy ha átállítod manuális fókuszba akkor kb. 15 cm-nél már éles képet ad és exponálni is lehet, igaz a képek széle már homályos.
Super Macro üzemmódban kb. 5 cm a min. távolság. Az én előtétlencsémmel ez levihető kb. 1,5 cm-re
Előzmény: TwiHu (90)
rikou Creative Commons License 2004.12.30 0 0 92
Angolul megvan, mert kinnt vettem újonnan, tehát minden van hozzá. A hazai viszonyokkal én is egyetértek, de én több márkánál is tapasztaltam ezt - sajnos csak itthon.
Előzmény: chapelle (89)
TwiHu Creative Commons License 2004.12.30 0 0 91

Meg még egy észrevétel:

Av vagy Tv módban nem tudom a belső vakut automata módba állítani. Vajon miért lehet ez?

TwiHu Creative Commons License 2004.12.30 0 0 90

Nem tudjátok pontosan, hogy 4x-es zoomnál, valamint macróban és szupermacróban mennyi a minimális tárgytávolság, hogy még éles legyen a kép?

chapelle Creative Commons License 2004.12.29 0 0 89
A használati utasítást is szerzői jog védi, ezért annak másolása jogsértő lehet. Meglepő módon a Powershot.com honlapon letölthető az angol változat mindenféle korlátozás nélkül, csak nyomtatáskor bélyegzi rá, hogy "copy". A géphez adott támogatás is sokkal jobban működik, nálunk a Canon Magyarország és a kereskedők egy számomra eddig érthetetlen stratégiát választva nemhogy nem vevőt próbálnak szerezni hanem az árakkal és a szolgáltatás színvonalával inkább elriasztják a potenciális vásárlókat.
A G6-hoz standard adott szoftverekkel is elérhető a gépen keresztüli exponálás. Talán még jobban is működik mint az a bizonyos szégyenteljes, nevetséges távirányító.
Előzmény: rikou (88)
rikou Creative Commons License 2004.12.29 0 0 88
Megkérdeztem a bp-i Canon márkaszervízt, hogy lehet-e kapni a G6-hoz magyar használati utasítást.
Azt mondták, hogy nincs, csak akkor lesz ha lesz plussz példány vagy mikor kifutó modell lesz.
Az első részt nem értem de mindegy, furán hangzik, a második meg még furábban. :)
rikou Creative Commons License 2004.12.28 0 0 87
Amúgy kipróbáltam. Nálam se látja a TC, valszeg a twain driver hiánya miatt. Az ACD See 7-ben benne van sok gép twainje és így az látja, bár nem sokat kezd vele de tudja fogadni róla a dolgokat (file - aquire és it három féle képpen is lehet). Aztán a win xp simán látja és az már tényleg valós külső meghajtóként kezeli, tehát lehet róla képet levenni, megnézni anélkül, hogy letölteni, sőt még ugyanonna tud is egy expozició parancsot adni. Mind ez a my computernél.
Előzmény: TwiHu (85)
rikou Creative Commons License 2004.12.28 0 0 86
ha vigyázol rá és odafigyelve nyitod ki nem fog letörni! ne aggódj hanem figyelj oda és kezeld precízen, törődéssel. nekem az ősi G2-mön nem tört le pedig előző tulaja nem kímélte....
Előzmény: TwiHu (85)
TwiHu Creative Commons License 2004.12.28 0 0 85

Én is használok USB olvasót.

De! Ha a sok nyitogatástól a kártyatakaró letörik, nem működik az egész gép! Ha a csatlakozókat takaró müanyag tőrne le, az viszont max. esztétikai hiba.

Ezért gondolkodom, hogy oldjam meg ezt.

 

No persze a legjobb ha nem törik le semmi :-)

Előzmény: rikou (84)
rikou Creative Commons License 2004.12.28 0 0 84
Én szeretem a kártyát kivenni és a SanDisk asztali USB 2.0 olvasóba betenni, azt azonnal látja.
A Win Commander régi, az új verziója a Total Commander, próbáld ezt.
www.totalcommander.hu
Előzmény: TwiHu (83)
TwiHu Creative Commons License 2004.12.28 0 0 83

Pont ez a bajom. Win Comm. nem látja. Csak a "Saját gépben" jelenik meg.

Úg yemlékszem anno a G2-nél is volt ilyen gondom.

 

Te hogy használod?

Előzmény: rikou (82)
rikou Creative Commons License 2004.12.28 0 0 82
A Total Commader sem látja? Ugye nem raktál fel semmi twain drivert?
Előzmény: TwiHu (81)
TwiHu Creative Commons License 2004.12.28 0 0 81

Felismeri az XP, de nem drive-ként, hanem csak a fényképkezelővel tudom a képeket előhívni.

Töb digit képen létezik olyan opció, hogy storage data-ként ismerje fel vagy pedig capture ill. webcamera módként. A G6-on ilyet nem találok.

A kártya kiberakosgatást meg nem tudom meddig fogja bírni a kinyítója. Elég gyengus müanyagnak látszik, sajna.

Előzmény: rikou (80)
rikou Creative Commons License 2004.12.28 0 0 80
Milyen oprendszered van?
Ha XP az szépen fel kellene ismerje plug and play.
Előzmény: TwiHu (75)
rikou Creative Commons License 2004.12.28 0 0 79
bocs, helyesen Camera kft.
Előzmény: rikou (78)
rikou Creative Commons License 2004.12.28 0 0 78
Az egyik a kamera kft, ő a hivatalos márkaszervíz de nem ajánlom garin túl, mert szvsz nagyon drágák.

A másik a www.kameraszerviz.hu

Sok sikert és majd írj, hogy mi volt a baja és mennyi volt.
Előzmény: boszi26 (76)
boszi26 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 77
SOS ... SOS...
Előzmény: boszi26 (76)
boszi26 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 76

SOS!

Hol lehet Canon G3-at javíttatni? az LCD-jével van baj, kontakthibás lehet. Tekergetni kell, hogy kép jelenjen meg rajta, ne csak a sötétség.

Nem mindig sikerül.

TwiHu Creative Commons License 2004.12.28 0 0 75

Nem sikerült beállítanom, hogy USB-n keresztül meghajtónak lássa a gépet, illetve a benne lévő CF-et a computer.

Van valakinek tippje?

TwiHu Creative Commons License 2004.12.27 0 0 74
ok, de miért villan a vaku? :-)
Előzmény: chapelle (73)
chapelle Creative Commons License 2004.12.27 0 0 73
Heuréka, megtaláltam. Az AF mezőt úgy lehet beállítani, hogy az ember megnyomja a set gombot, majd a görgővel eggyel arréb lép. Ekkor vagy az egész mezőben keresi a legoptimálisabb AF pontot vagy manuálisan kiválasztható.

Az AF lock előnye amúgy akkor a legszembetűnőbb amikor egy sötét szobában akar az ember úgy fényképezni, hogy egy világos ajtó is benne van. Ilyenkor a legtöbb gép megőrül az eltérő fényviszonyok miatt. Vagy a világos lesz túl világos és a sötét túl sötét vagy fordítva. A sötét mezőre fókuszál az ember, megnyomja az AF lock-ot (vaku villan) majd a világosra és exponál. Így ki lesz egyensúlyozva a fény
Előzmény: chapelle (69)
chapelle Creative Commons License 2004.12.26 0 0 72
Az a kis csillag az AF lock
Előzmény: TwiHu (70)
TwiHu Creative Commons License 2004.12.25 0 0 71

Mégegy érdekes észrevétel!

 

A Custom módban tényleg az mentődik el, ami épp van!

Ha például telezoomban mented el, akkor a következő bekapcsoláskor abból a pozicióból indít a zoom.

 

Ez tetszik! :-)

TwiHu Creative Commons License 2004.12.25 0 0 70

A zölden megjelenő panelt tudod a négyirányúval mozgatni.

 

Én is kínlódok ezzel, mivel ez nem egészen AF-pont, sokkal inkább AF-terület.

Beltéri, kis mélységélességű képeknél össze-vissza tud emiatt fókuszálni. Nem vagyok vele kibékülve.

 

A bekapcsoló gomb alatti * gomb igazi hasznát meg tudná valaki mondani?

Előzmény: chapelle (69)
chapelle Creative Commons License 2004.12.25 0 0 69
Ezek egyike-másika sajnos megmaradt. A képek sarkán kevésbé látszik az aberráció, csak nagylátószög-lencsével. Ez inkább lencse hibája, nem a gépé.
A keresőbe nem lóg bele az objektív. Ha rátekerem a nagylátószög lencsét akkor a beépített vakuból elég nagy területet kitakar, ezért jó a vakusin.

Még egy negatív dolog eszembe jutott: a gép oldalán található csatlakozók ajtaja egy kis műanyag pöcök, ami a zsebbe való behelyezéssel ellentétes irányba nyílik. Szerintem ez idővel le fog törni.

És akkor egy kérdés a G6-t használókhoz: emlékszem még amikor elkezdtem használni a gépet, a SET gomb megnyomásakor én tudtam az AF pontot meghatározni. Most Program üzemmódban sem tudom ezt megcsinálni, nem tudom mit állítottam át. A gomb megnyomásakor a teljes panel-t zölddel keretezi be.
Előzmény: keresohotmail.com (64)
keresohotmail.com Creative Commons License 2004.12.25 0 0 68

Csak ne lenne szürke szegény :)

Egyébként nagyon meggyőző a képminőség a teszetk alapján, szinte DSLR.

A CA-ra reagálva azért vannak nem rossz masinák pl. a Pana FZ20 ami f2.8 a tele végen is és szinte nulla CA és ebben a kategóriában van. A G5-nek egyébként brutál CA-ja volt f2-n. Érdemes megkukkantani ezt:

http://www.pbase.com/dj__ioni/inbox

De ennek örülök, hogy nem látszik a lencse a keresőben, mert amikor megláttam a G5-ön asztem azonnal visszaviszem. 

Előzmény: TwiHu (65)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.12.25 0 0 67
Hogy az enyhén lefelé futó (haránt) éleknél nem megfelelő az élsímítása, ezért lépcsőzetes (recés) élek látszottak a hivatalos tesztábrában.
Előzmény: TwiHu (66)
TwiHu Creative Commons License 2004.12.25 0 0 66

A dpreview tesztjén hiányosságként ezt írják:

 

"Shallow angle jaggies affected resolution chart"

 

Tudja valaki mit jelent ez pontosan?

TwiHu Creative Commons License 2004.12.25 0 0 65

Az abbeárció kis f értéken továbbra is fennáll, de melyik hasonló kategóriájú gépen nem? (A Minolta A1-en nagyobb volt!)

 

Mivel a lencsét közelebb tették a vakuhoz, mármint közelebb alá, ez jót tett neki. Sem a kijelzőben nem látszik, és nincs kitakarás sem vakuzáskor.

(Előtétlencse esetében természetesen ez nem így van, de ugye nem erre gondoltál?)

 

Szerintem kellemes képeket lehet vele készíteni, ebben a kategóriában a kép/szolgáltatás/ár szempontból úgy gondolom a legjobb vétel.

 

- Meglátjuk ma mit fog produkálni napsütésben -

Előzmény: keresohotmail.com (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!