Keresés

Részletes keresés

Ingarian Creative Commons License 2018.10.14 0 0 47478

Szia!

Örülünk, hogy jöttél, lassan itt az ideje, hogy BIG-et vegyél, és minden rendben lesz! :D :D :D Sanyának jobbulást, mindenki nyalt már el meggondolatlanságból szerintem, én többször is! :)  A lényeg, hogy nagy baj ne legyen, a kisebbekből felgyógyulunk! 

Üdv,

SLAVE 

Előzmény: oligat0r (47476)
CsLacc Creative Commons License 2018.10.11 0 0 47477

Én most hazafelé ettem be majdnem egy ilyen huplit, csak nekem az eleje átment rajta, a hátulja koppant fel kb 6-8 métert gurultam első keréken. Ha az elejét üti fel biztosan kitépi a kezemből a kormányt!

Szó-szó az off-roadben is megvan a kockázat csak kisebb, mint a közutazásban! Terepen én os fikkantam már jópárat, de szeremcsére sohasem zúztam le magam komolyabban! Ellenben a közúttal....

Előzmény: Mistral1 (47474)
oligat0r Creative Commons License 2018.10.11 0 0 47476

Sziasztok BIGesek ;)

Először is köszi, hogy ott lehettem az évzáró talin, jó móka volt, kár hogy csak szombatra tudtam odaérni.

Az a földút elég aljas egy dög volt. kb 3-400m en jól motorozható kemény föld egy-egy kisebb dombbal, majd talán a 3. után lehetett az az árok. Hosszában a jobb keréknyom mellett, vékony, jó mély, nagy tempónál domb mögül nemigen venni észre, bár nem próbáltam, de nem is szeretném beletenni az első kerekem :) Valami tárcsás traktor húzhatta oda, de ha az nincs, akkor tényleg jó kis veretős az út, persze nem ártott volna helyismeret hiányában lassabban menni. Szerintem mindenki tudja milyen plusz adrenalin ilyenkor hogy ismeretlen terepen szaggatsz, én is ugráltam már haonló tempóval földesen, persze nem szegény tigrissel. :D Úgyhogy megértem Sanyát, az adrenalin győzött az ész felett. Remélem hamar rendbejön, aztán most már mindig beöltözni rendesen Sanya!! :)

Olivér voltam :)

The BIG bang theory Creative Commons License 2018.10.11 0 0 47475

Ahogy hallottam nem volt teljesen ismeretlen út....

Csak valaki gondolt egyet, ásott rá keresztbe egy árkot a beláthatatlan részre.

Persze büdös gyökér módon nem is jelezte semmivel, otthagyta a gödröt, mint eb a "szaharát"

(valamit  kirakni a domb előtt a jobb oldalra, hogy a domb után "tankcsapdát" ásott a fél útra...ááá, minek)

F@szkorbácsolás járna ilyesmiért.

Akárhányan mehettek volna, mind a gödörbe érkeztek volna, ha 40-el mennek akkor is.

Előzmény: Mistral1 (47472)
Mistral1 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 47474

Eszemben sincs bántani Sanyát, van most elég baja :-(

De a tanulságból tanulhat mindenki - ő meg főleg!!!

-

Pontosan, ahogy írod, nem értetek utol :-)  De az BEJÁRT út volt (többszörösen is!) , tehát az "ismeretlenségi faktor" máris kiesett. Egyedül sem volt senki - miután megálltam és utolértetek :-)))

--

Mégegy sztori, ami nem Sanya-féle kezdővel fordult elő, hanem magával a Nagy Ronyamesterrel! - pont Mezőberény felé egy bazihosszú, nyílegyenes, kőkemény földúton. Mentünk a két nyomban egymás mellett - olyan jó 70-85-ös tempóban. Feltűnt egy pici hupli - egy híd képibe' - nem ijedtünk meg, majd meghágjuk. Nekem szerencsém volt, az én oldalamon a nyom ugyanolyan simán folytatódott tovább, de Ronyáén egy bazi nagy gödör volt, amit a 10 centis hupli miatt csak az utolsó pillanatban vett(ünk) észre - és pont az elsőkerék bólintott a túloldalába bele - ő meg mellkassal bele a kormányba :-(

40-50-nel semmi gond nem lett volna...  (Tehát nekünk is sok volt a háromból a kettő!!  És Ronya látott már terepet, Sanya meg erősen az elején van még)

Előzmény: CsLacc (47473)
CsLacc Creative Commons License 2018.10.11 0 0 47473

Te osztod????

Többen egymástól függetlenül egybehangzóan állították,h 100-110 km/h-val nem lehetett utolérni!

Bár az lehet,h bejárt track-en nyomtad!

Előzmény: Mistral1 (47472)
Mistral1 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 47472

Jobbuljon mindenképpen!

De nem volt kivédhetetlen...

Ismeretlen terepen, 70-80-nal, 1edül - ebből a háromból nemhogy kettőt, inkább csak egyet (esetleg, másfelet) szabad választani.

Legközelebbre...

Előzmény: The BIG bang theory (47470)
CsLacc Creative Commons License 2018.10.11 0 0 47471

Úúú bakker! Sajnálom! Saját tapasztalat,h a mezőgizdák itt is úgy túrnak-fúrnak mindenfelé(féle) árkokat keresztbe-hosszába, mimt az Arrakison  Homokférgek! Sohasem lehetsz biztos benne, h egy tábla közepében nincs-e egy 50-60 cm széles kb ugyan ilyen mély fordító barázda vagy még ettől is mélyebb belvíz lecsapoló árok! A fordító barázdát még átugratod (ha időben észreveszed és megvan a tempó,de a belvízelvezető/öntöző árkok túl nagyok ott nekem nincs esélyem). 2 hete csúsztam be a DRZ-vel egy belvíz elvezetőbe, állva a vállamig ért a széle és kb 2 m széles volt. Szépen fejen átfordulós beérkezés. Szerencsére víz nem volt most benne! Gyemasszal megizzadtunk mire kitornáztuk a meredek árokfalon a DRZ-t!

Neked Sanya jobbulást! Ez kivédhetetlen volt!😖

Előzmény: The BIG bang theory (47470)
The BIG bang theory Creative Commons License 2018.10.11 0 0 47470

Sikerült beszélnem Sanyával...

Az "Ifjú Padavanunk" kiment terepre a BIGgel, hogy ismerkedjen az "Erővel".

Gonosz, vagy gondatlan megoldás áldozata lett.

Egy hosszú, kétnyomos egyenesben, egy kis domb közvetlen túloldalán, a teljesen beláthatatlan részen, valaki, "elegánsan" félszélességben egy árkot ásott az úton keresztben.

Sanya, a domb után ebben landolt, kb 80-al.

Teljesen védhetetlen helyzet volt.

Előzmény: CsLacc (47468)
Mistral1 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 47469

Deneszke csak egyetlen bordáját törte el, abból is egy melléket, egy lengőt, alul. Ellenben "legalább" egy ujjnyit elmozdult...

Amikor a leletet olvasva vártam a dokit, megfordult benne, hogy a tüdőt hogyan gipszelik be... Vagy vmi ketrecet kapok? Vastüdőt? :-)

Lófüttyöt kaptam. Semmit. Egy tehén-tőgyet - orvosi gumikesztyű képibe - hogy fujkáljam, merthogy a tüdő és a mellkas izmainak MOZGÁSA teszi majd helyre a csontokat.

És lőn. Egészen megszoktam az ülve alvást. És kurvára igaz volt a mondás: csak akkor fájt, ha nevettem...

De azért a s.ggem sem volt 1xű kitörölni :-(

Egy hónap - és újra motorozhatsz!

Előzmény: CsLacc (47468)
CsLacc Creative Commons License 2018.10.10 0 0 47468

Jobbulást! Nyeljet a cataflamot, fújjad a lufit, a többit gyógyítja majd az idő!

Déned tudna mesélni! (Akar???)

Publikus, h mi történt?

-----CsLacc-----

Előzmény: sanya19840523 (47455)
Mistral1 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 47467

Ahogy mondtam is, az volt az i-re a pont!

Amiatt kellett azt a csigabigát leírni, hogy feltétlenül azon az úton érkezzünk vissza...

Előzmény: CsLacc (47466)
CsLacc Creative Commons License 2018.10.10 0 0 47466

Csupán az utolsó 10 km távon a 3. zsákutca után jegyeztem meg,h mennyi van még hátra? A Szank előtti mély homok az már sokk volt!

Előzmény: Mistral1 (47447)
DrSunCity Creative Commons License 2018.10.10 0 0 47465

Hello.

Erdeklodnek van e valakinek elfekvoben vagy keszakarva komplett blokkja elado.sr 42 kellene.

EcsegiCsabi Creative Commons License 2018.10.09 0 2 47464

Élménybeszámoló egy zöldfülű homokostól!

Amikor is eldölt hogy megyünk szankra,Pista komámmal szinte gondolkozás nélkül vágtuk rá hogy a kezdő terepes túrát be kéne vállalni.

A terepes tapasztalatunkról annyit hogy én a BIG-es korszakom előtt egy suzuki ts 125-ös motorral rengeteget terepeztem,de a nagy vassal nem eröltettem a dolgot.

A pityunak viszont semmiféle off-road előélete nincs,homok meg csak a tüzép udvarán fellelhető nagyobb menyiségben felénk.

Szombat reggel hamar megtaláltam vezetőnket Imit,és kis idő múlva ki is gurult kicsiny csapatunk a sportszálló udvaráról.

Hát az első élmények hamar érkeztek még szolíd,de változatos állagú mélységű homok formályában,amit még minden gond nélkül leküzdöttünk.

Az első pihenő alkalmával érdeklődtem vezérünktől hogy a továbbiakban mégis mire számitsunk,ő megnyugtatott hogy lesz sokkal szarabb is,hát lett!

Egy útelágazáshoz érve megáltunk és a lehető legnagyobb lelki nyugalommal közölte hogy"kb 2km mély folyós homok nagyon szar lesz a lovastanyánál találkozunk, lehet indulni!"

Hát elindultam,de az az érzés ahogy a motor 2 kereke próbál ismeretlen térdimenziókban mozogni bevallom kissé(nagyon)megrémitett,és közben átfutott az agyamon hogy "mit keresek én itt".

De menni kellet,húztam a gázt bírkóztam a motorral,és győztem!

Életemben nem örültem még igy lovastanyának amikor mepillantottam a fák közötti épületeket.

Széles vigyorral a sisakom alatt gurultam be a többiek mellé.A túra további részét már sokkal jobban élveztem,kezdtem ráérezni a dologra illetve próbáltam gyakorlatban alkalmazni az Imi által adott tanácsokat.Délutánra 4 főre redukálódott csapatunk és már néha mentunk egész jó tempókat is,Imi igazi profi módjára látta át a dolgokat és fokozatosan adagolta a tempó úgy hogy még élvezetes maradjon a "szopófaktor"

A hivatalos track után még kaptuk egy kis repetát.

Fantasztikus nap volt,köszönöm annak a néhány embernek aki ott volt,de főleg Csuka Iminek ezt a színvonalas túrát amit össze rakott nekünk!!!

Ezúton is szeretém megköszönni a szervezőknek:Sziporka Zoli Krisz Mistral stb... hogy van ilyen esemény kicsiny hazánkban!

Üdv Sóti Csabi.

Sanya neked meg jobbulást!

Ingarian Creative Commons License 2018.10.09 0 0 47463

Lóf.t van szépen lefestve. Egy pöttyet nekiütöttem valamit és lepattant a festék, alatta meg ott vigyorog a régi piros festék. Szerintem egy kis ütéstől nem kellene egy festéknek megpattanni, akkor mi lenne az eredeti festéssel, ha megütődik?

Előzmény: Ingarian (47453)
Ingarian Creative Commons License 2018.10.09 0 0 47462

Jobbulást, remélem csak zúzódás, az is tud fájni kegyetlenül.

tamiki Creative Commons License 2018.10.09 0 1 47461

2. rész:

Tázlár felé porolunk. Egy motort látok szemből jönni, látom lassit, én is, ő meg is áll, int a kezével, mi is álljunk meg.

Fura látvány, egy enduró motor, rajta három ember. Apa középen, előtte, mögötte egy-egy kisgyerek, a kettő összesen ha megvan 10 éves.

-Helló!- mondja- Tudod ki vagyok?

-Nem. -vonom meg a vállam, honnan a picsából tudnám, gondoltam

-Én vagyok az erdész.

Hát, hogy mondod, nem úgy nézel pedig ki, de ezt csak gondolom, viszont nem birom egy mosoly nélkül

-Az a bajom- folytatja-, hogy kint vannak a vadászok, és engem folyton cseszegetnek, hogy a motorosok itt kavirnyásznak és ők nem tudnak emiatt vadászni. Mert egyébként be se engedhetnélek benneteket ide.

-Figyelj! – és szépen elmondom honnan miért hová. Látszott rajta a jó szándék, nem kellett túlzásba vinni.

-Na jó menjetek, vigyázzatok! Mondta, és mi megfogadtuk.

A tázlári off pályán véget ért a Bács Trophy autós verseny, üres volt a pálya. Úgy nézettki.

Mondom a többieknek, itt lehet motorozni, menjetek. Én addig kitalálom merre az arra. Hát nem nagyon lódult meg a brigád. Majd a két Joci mentek, motoroztak kicsit a buckákon. De végül arra magyünk tovább úgyis, menjünk mi is, mondom a többinek és indulok is. Egy idő múlva nézek hátra nem jön senki. Joci, menj, szólj már nekik jöjjenek mind. Még Joci sem jött vissza. Na megyek vissza. Kalimpálok, dudálok, gyertek. De nem. Közelebb érve látom, áll ott egy terepjáró, egyik fickó magyaráz, a társaim meg körülveszik vonogatják a vállukat csak,  Na, basszus, itt van valami. Megint magyarázkodni kell. Már vártak nagyon a többiek, láttam én, hogy mutogatnak rám, hogy majd annak mondjad vazze!

Hanem mikor a fickó megfordult, láttam én, hogy itt már nem lesz baj. Még sisakban mondom a többieknek, na figyeljetek. Levettem a sisakot, akkor ismert meg a terepjárós, összevigyorogtunk, pacsi ölelés

-Na ugye Józsikám, igy már egész más a helyzet? 😊

Egy nagyon régen látott rokon volt az agyalós terepjárós 😊

Más lett, mert addig úgy nézett ki, itt vége a túrának, legalábbis a tervezett nyomon, de most már mehettünk amerre akatrunk, használhattuk a dombokat, mindent lehetett 😊

Itt csatlakoztunk rá az egy héttel ezelőtti szanki off motoros túra nyomvonalára.

Egy idő után megint úgy gondoltam, be kell várni mindenkit. Jöttek páran, 3-an hiányoztak. Transjoci, KopaszRobi meg a fia. Vártunk. Majd jött egy üzenet, Robitól,” ne várjatok, elmentem Szankra egy másik nyomvonalon.”

Meguntam a várakozást, épp fordulnék vissza transJocinkért,  motorzúgás. V2-es. De nem egyedül, jön Robi fia is

-Hát te? -kérdem tőle

-Apu nem jön, küldött egy üzenetet, hogy elment Szankra a gáz nyomvonalon.

-Képes volt téged itt hagyni?! Jó nagy genya faterod van nem?

-De! – mondja a gyerek 😊

Na menjünk, már 5 óra elmúlt messze vagyunk még, röviditek, BigJoci még haza akar menni este,

Szank észak felől van egy aránylag jó minőségű egyenes föld út, meg lehet húzni neki.Kurva nagy a por, nem látok hátra, csak BigJocit mögöttemmellettem. Lakott területen bevárjuk egymást. Szépen bújnak elő a porfelhőből egyesével. Vigyorognak. Mi a picsát lehet ezen élvezni? 😊 De lehet, csak annak örülnek, hogy vége. De még van egy program. Hagyomány. Fotó a szent madárnál.

Ezek voltak hát a „30- éves legendák” túraendúró találkozó egyik off-os csoportjának eseményei szavakban, 2018-ban.

És ez igy volt jó! :-)

czine misi Creative Commons License 2018.10.09 0 0 47460

Jobbulást 

The BIG bang theory Creative Commons License 2018.10.09 0 0 47459

Gyors jobbulást Sanya...

Remélem hamar rendbe jössz.

Drukkolok, hogy ne legyen törés, csak zúzódás!

Shevinon Creative Commons License 2018.10.09 0 0 47458

Szia Sanya,

jobbulást.

Shevi

Gyula Barabás Creative Commons License 2018.10.09 0 0 47457

Jobbulást!

drDR800 Creative Commons License 2018.10.09 0 1 47456

basszus!!!!!!!!!! jobbulást!

sanya19840523 Creative Commons License 2018.10.09 -1 0 47455

Sziasztok. Összetörtrm magam. Valószínű eltörtek a bordáim. Szorítsatok.

tamiki Creative Commons License 2018.10.09 0 2 47454

Akkor az én verzióm:

14-en ? sorakoztunk fel a Zank Vezér sportszálló előtt, s vágtunk neki a kalandnak. A készülődés során két(több is) kellemes meglepetés ért, az egyik, hogy Rudó bennünket válsztott, ráadásul felajánlotta a sereghajtó feladatát is! A másik, kamerás Joci is velünk szándékszik jönni, mondván mindig a másik csapattal szokott, most kipróbálja ezt is. Hurrá! A végére jöttem rá, . balfék voltam, én tudtam hová lenne érdemes neki előre menni, hol lehet jó felvételt késziteni, segithettem volna, hiába nem egy összeszokott páros. De hátha lesz legközelebb.

Első megálló terv szerint KKhalas után a pirtói off.pálya. Még Halasig sem jutottunk, egy több km-es egyenes szakasz utáni fordulónál gondoltam bevárom a csapatot, jöttis pár fő. És annyi. Telt-múlt az idő, jött transJoci.

-Történt valami Joci? Mért nem jönnek?

-Semmi különös, csak nem jönnek.

Vártunk, majd nemsokára megjöttek. Flari-val az élen. Huhú, méghogy hogyjöttek! Szerencsére forgott a kamera, majd a filmen tessenek figyelni, ilyet ritkán lát az ember, amúgy meg mindenki úgy száll le a saját motorjáról, ahogy akar, tud. Sérülés nincs, van viszont szédült röhögés, hangulat fokozásához tökéletes produkció volt, na! :-)

Következett a pirtói dűneség:

Egy kellemes kacskaringós szakasz közepén megálltam bevárni a csapatot, az ilyen szakasz tökéletes a szétszakadozásra. Jött is a szokásos 3-4 fő, aztán senki ☹ Megint vártunk, füleltünk, mintha… Aztán végre motorzúgás, de csak egy Big. Gyömösz. Elmesélte, a verzióját, integetett, kacsintgatott, csettintgetett nekik, hogy ne arra, erre, de annyira koncentráltak az első kerék elé, hogy nem vették észre. Elhúztak egyenesen. Telefon:

-Hol vagytok?

-A f@szom tudja, valahol a pirtói dombok között- mondja Kopasz Robi

-koordináta?

- az nincs, de majd elküldöm messengeren, hol.

De mi abból nem láttunk semmit.

Na akkor Gyömösz vezetésével elmentünk arra a pontra, ahol még megvoltak. A szabály úgyis az, ha eltévedsz leszakadsz ne kóborolj, majd jönnek érted. Senkit nem találtunk . Még kicsit úgy csináltunk, mintha értenénk a nyomolvasáshoz, kóvályogtunk a dombok közt a vélt nyomok mentén, feladtuk.

Telefon:

_Hol vagytok Robi?

-Hát ott ahol ti az előbb! Ti?

😊

Na Jó! Akkor megegyeztünk, találkozunk egy kőhajitásnyira lévő benzinkúton. Ahol benzint nem árultak. Átmentünk a másik kőhajitásra lévő benzinkútra, amúgy sem volt meg még mindenki. Benzint itt sem árultak, a többiek viszont meglettek. Úgy láttam nem is nagyon törték magukat azon, hogy mielőbb találkozzunk, szépen múlatták az időt 😊

Dél volt már. Megegyeztünk 2- órakor lesz ebéd, addig megyünk  egy 70 km-es karikát. Mivel a pirtói off pálya olyan közel volt, csak idő húzás lett volna ismét megállni, én begondoltam oda, a töbiek nem is sejtették, hogy ott van Fél kettőig húztuk neki, a 70 km-t elcsaltam, igy 1ó 59p-kor beálltunk a Postakocsi étterem parkolójába.

Ebéd után kezdtünk el fogyni. Itt elköszöntünk a hű családosoktól, Rudótól és Tasi Sanyitól. Aztán fagyi után DLajos és GSPeti intett nekünk búcsút. A többiek fölfújtuk a pofánkat, adtunk a lovaknak is enni és megcéloztuk a tázlári dűneséget, megnézzük tart-e még a Bács Trophy.

Ingarian Creative Commons License 2018.10.09 0 0 47453

Akkor ezentúl megkérdezem, akinek odaadom, van-e Transalpja? :D :D Amúgy szépen le van most festve, nem szeretném, ha valamit eltörnék rajta.

Előzmény: Mistral1 (47452)
Mistral1 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 47452

Ti nyilván nem. De add csak oda egy transzalpos elvetemültnek - és öt perc múlva elsírod magad... :-(((

:-))

Előzmény: Ingarian (47451)
Ingarian Creative Commons License 2018.10.08 0 0 47451

BIG-et nem flexelünk! :D

Előzmény: Mistral1 (47450)
Mistral1 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 47450

Ha flex-szel levágod, többet nem fog bekavarni! :-))))))

Előzmény: Ingarian (47449)
Ingarian Creative Commons License 2018.10.08 0 0 47449

Köszi, azt a kettőt kerestem, ami a lámpához fogja. Szétszedtem egyszer darabokra az egészet, de mér sok éve.

Előzmény: mozo01 (47442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!