Keresés

Részletes keresés

gravirtibi Creative Commons License 2009.01.07 0 0 174
Gravostyle 5 programot vennék! Mindegy milyen szintű!
Sanzistift Creative Commons License 2008.12.01 0 0 173
Én meg itt rohadok németben a félkész gépemmel... :(
Előzmény: JozsBiker (172)
JozsBiker Creative Commons License 2008.11.20 0 0 172

Ha minden igaz Hobby CNC találkozó lesz Hatvanban december 13. -án !

 

http://www.cnctar.hunbay.com/Amator/Hatvan.swf

 

Jozs

 

kadettc Creative Commons License 2008.11.13 0 0 171

Helló!

 

Egyéni vállalkozóként nem kérnek bizonyítványt.

 

Üdv.

Előzmény: lunapuna (158)
JozsBiker Creative Commons License 2008.11.11 0 0 170

 

Cut2D okosított verziót nem tud valaki ?

 

JozsBiker Creative Commons License 2008.11.06 0 0 169

A tartóáram a motorok pozícióban tartásához kell. Pl. próbáld meg kézzel megtekerni valamelyik tengelyt teljes kikapcsolt módban, utána pedig bekapcsolt vezérlőnél ( zizegős módban :-). Érezni fogod, hogy az utóbbi esetben sokkal nagyobb erőt kell kifejtened. A H1 Compactról itt találsz leírást:

 

http://www.hobbycnc.hu/CNC/H1/H1.htm

 

Kb. középtájon ír a jumperekről amikról beszéltem.

 

Egyébként én is tervezem, hogy kísérletezgetek vele, mert engem is eléggé zavar ez a hang. Ha nem feltétlenül van rá szükség akkor valahogy én is megszüntetném. De most még más problémákat kell megoldanom.

 

Pl. keresni kellene valami jó kis tervező programot.

 

Meg meg kellene értenem, mi fán terem a postprocessor, és mire jó tulajdonképpen. Szóval még én is nagyon az elején vagyok :-)

 

Jozs

 

Előzmény: UnitedParcelService (168)
UnitedParcelService Creative Commons License 2008.11.05 0 0 168
Ehhe, akkor itt a baj, nincs gépkönyv. Ugyanazt a H1 Compactot használom, de hogy a jumperek mire jók, nem tudtam, valamiért eddig ezen nem gondolkodtam. Hmm hmmm... Átolvasom talán. Mire jó a tartóáram?
Előzmény: JozsBiker (166)
Tapicska forgalmista Creative Commons License 2008.11.05 0 0 167

Az engedélyt csak akkor kaphatod meg, ha van megfelelő (fémipari, fémmegmunkáló) szakkképzettséged.

"...ha gravírozni akarok mi kell?..."

Ahhoz semmi más mint a tudás és a megfelelő gép. és máris gravírozhatsz - magadnak.

Iparszerű tevékenységet viszont nem folytathatsz, számlát nem adhatsz, költségeidet nem számolhatod el, stb.

 

Minden további nélkül lehet a kolléga egyéni vállalkozó, a fémmegmunkáláshoz egyéni vállalkozóként semmilyen szakképzettség nem szükséges. A szakképzettséget csak kevés esetben követelik meg (pl. orvos, állatorvos), egyébként a piacra bízzák szakértelmed megitélését. Az már régen volt, hogy akkoriban kisiparos csak megfelelő szakképzettséget igazoló papirok birtokában lehettél.

Viszont a tevékenység jellege miatt a területileg illetékes jegyzőtől telepengedélyt kell kérni (lásd:

http://www.origo.hu/uzletinegyed/vallalkozas/20020924mkodesi.html )

Előzmény: STEVE.5 (159)
JozsBiker Creative Commons License 2008.11.05 0 0 166

Szerintem ez nagyrészben a vezérlő elektronikától függ. Nekem egy olyan ketyerém van, ahol jumperekkel ( kis összezárható érintkezőkkel ) lehet a tartóáramot négy fokozatban állítani ( Magi István féle H1 Compact ) . Egyáltalán nem biztos, hogy a Tiednél állítható. A gépkönyvéből elvileg ki kell derülnie.

 

Jozs

Előzmény: UnitedParcelService (165)
UnitedParcelService Creative Commons License 2008.11.03 0 0 165
Álló helyzetben, csak. Menet közben szépen duruzsolnak, avagy lehet hogy olyankor is zizeg de az a legkevésbbé sem érdekelne, a marómotor hangja úgyis elnyomja a zajt. :-) Szóval munka közben szépen zenélnek,  de álló helyzetben búgnak. Hangosan. Nem zavarna ugyan, kikapcsolgatnám amig nem haszálom, de a hang nélküli nyugalmi állapot másnak megvan, én is elérném szívesen. Erre gyúrok. Hogy kell?
Előzmény: JozsBiker (164)
JozsBiker Creative Commons License 2008.10.27 0 0 164

Forgás közben, vagy nyugalmi állapotban ?

Elvileg a léptetőmotorok nyugalmi helyzetben kapnak bizonyos gerjesztést a pozícióban tartáshoz. Ennek van hangja. Az enyémnél is elég kellemetlen, ciripelésszerű, hasonló a fogorvosi fúróhoz. Üzem közben viszont természetesen ez a hang lecsökken, hiszen forognak a motorok ( ekkor viszont kimondottan klassz hangjuk van :-) . Én amíg az ámítógéppel bíbelődöm, le szokom kapcsolni a cnc -t.

 

Jozs

 

Előzmény: UnitedParcelService (163)
UnitedParcelService Creative Commons License 2008.10.25 0 0 163

Viszont ha már beszélgetünk...

Rettenetesen búgnak a motorjaim, rövid távon bírom, de egy idő után meglehetősen fárasztó. Gondolom a dolog normális, a gép újkorától fogva hangos, de valamit szívesen tennék ellene, a nyugalmas munkavégzés érdekében.

Valakinek ötlete? Mi okozza, mi segít rajta? 

UnitedParcelService Creative Commons License 2008.10.25 0 0 162
Ó azt már ismerem. :-)  /  :-(
Előzmény: STEVE.5 (161)
STEVE.5 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 161

"...Tulajdonosként lehetsz éppen pék is..."

A vállakozás esetlegesen felmerülő egyéb (állandó) költségeiről ne feledkezz meg!

Nagyon könnyen csalódás érhet, ha nem tudsz megfelelő mennyiségűmunkát biztosítani...

...aztán meg jön a keserű ébredés!

Előzmény: UnitedParcelService (160)
UnitedParcelService Creative Commons License 2008.10.24 0 0 160

Próbálj valami társas vállalkozási formában gondolkodni, Bt., Kft. stb. Tulajdonosként lehetsz éppen pék is, ha alkalmazol egy embert a megfelelő szakképzettséggel az már jó. Esetleg szerezhetsz ilyen irányú végzettséget, egy cimborám ezt végzi épp. Egy éves tanfolyam, cirka negyedmillió a tandíj, nem is mondható drágának.

Sok sikert! 

Előzmény: STEVE.5 (159)
STEVE.5 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 159

Az engedélyt csak akkor kaphatod meg, ha van megfelelő (fémipari, fémmegmunkáló) szakkképzettséged.

"...ha gravírozni akarok mi kell?..."

Ahhoz semmi más mint a tudás és a megfelelő gép. és máris gravírozhatsz - magadnak.

Iparszerű tevékenységet viszont nem folytathatsz, számlát nem adhatsz, költségeidet nem számolhatod el, stb.

Előzmény: lunapuna (158)
lunapuna Creative Commons License 2008.10.20 0 0 158
Sziasztok gravírozók!
Él még a fórum?
Abban kérném a segítségeteket, hogy valaki lehet-e egyéni vállalkozó úgy, hogy nincs semmiféle esztergályos vagy cnc-s múltja, iskolája?
Azaz egyéni vállalkozói engedélyhez, ha gravírozni akarok mi kell?
Köszi!!!!
Teaway Creative Commons License 2008.09.25 0 0 157
Na de ott csak két tengely van: ami az üveget forgatja és ami a lézerfejet mozgatja tengelyirányban.
Nem?
Előzmény: Sanzistift (156)
Sanzistift Creative Commons License 2008.09.24 0 0 156
Osztófej, léptetőmotorral akár negyedik tengelyként is használható. Nagyon jó dolog.
:)
Előzmény: Teaway (155)
Teaway Creative Commons License 2008.09.23 0 0 155
Aha...tehát mint a borosüveg-gravírozás lézerrel.
Előzmény: nyunyivagyok (154)
nyunyivagyok Creative Commons License 2008.09.23 0 0 154
tud hengeres tárgyra gravírozni
Előzmény: Teaway (153)
Teaway Creative Commons License 2008.09.18 0 0 153
Az milyen?
Előzmény: nyunyivagyok (152)
nyunyivagyok Creative Commons License 2008.09.18 0 0 152
forgató motoros cnc-t vennék
STEVE.5 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 151

Órás haverokkal beszélj!

Klisé+pantográf.

Klisé ügyben van rá megoldásom.

Előzmény: Soká (144)
István 02 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 150

SÜRGŐSSEN ELADNÁM ALÍG HASZNÁLT IS400-AS GRAVÍROZÓGÉPEMET(FÉL ÉVES),TARTOZÉKOKKAL ÉS KIEGÉSZÍTŐKKEL EGYÜTT. AJÁNDÉKBA ADOM A MÁR MEGLÉVŐ ANYAGOKAT, MŰANYAG ÉS RÉZTÁBLA ,VÍDIA ÉS GYÉMÁT GRAV. TŰKET KB.20DB.

AZ ÁRA 2000.000FT

István 02 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 149
DGSM Creative Commons License 2008.08.05 0 0 148

Kedves CNC-s szakemberek!

Szeretném megkérdezni, hogy esetleg valakinek lenne-e kedve tanítani iskolánkban most induló CNC forgácsoló tanfolyamunkon.
Távoktatásról lenne szó ami kéthetente szombati időpontban zajlana a IV kerületben
10:00-tól 15:00-ig.
Akinek lenne kedve hozzá várom megkeresését akár e-mailben vagy telefonon is.

Üdvözlettel:
Stefkó Judit
Virág és Juhász Kft.
stefko.judit@viragesjuhaszkft.hu
Mobil: 06305561202
gravirtibi Creative Commons License 2008.04.29 0 0 147
Keresek használt gravograph IS200 vagy IS200TX gépet! Ha valakinek van eladó jelezze kérem! Persze IS400 as is szóba jöhet..
Soká Creative Commons License 2008.04.19 0 0 146
Az adott felbontás mellett én is erre gondolok, mert minden betű azonos vonalvastagságú. Egyet kivéve: ha a negyediket megnézed, az finomabb mint az összes többi. Csak azért nem gondolom fotómaratásnak, mert igen mély.
Engem egyébként mindkét technológia érdekelne.
Előzmény: UnitedParcelService (145)
UnitedParcelService Creative Commons License 2008.04.18 0 0 145
Biztos hogy marták! Szép feladat. Gravotrade talán segít.  Szólj ha sikerült, kíváncsi leszek!
Előzmény: Soká (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!