Keresés

Részletes keresés

Kempingez Creative Commons License 2018.03.06 0 0 17811

A szemesi "belpol" helyzettel, nem igazán vagyok képben, mondjuk különösebben nem is érekel. :) De a Lidó kemping sorsához, eddig úgy látom nem jutottunk közelebb. 

Előzmény: kata31wiederkehr (17810)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2018.03.06 0 0 17810

A Takács ellenes csoportnak nem vlt tiltakozhatnéka a Vigadó eladása idején,tólag pedig már toppantgathatnak,mint a fideszes jelöltjük kampánya idején is szokásuk volt.

 

A kemping,pozitívabb szerintem is,mint pár apartmann kiadója vagy még roszabb,állandó lakója.Csökkenő vendégforgás, kieső bevételek.Hiába próbánk kolbászvéget hígmustárral "toros java öszi mártásban" címmel divattá tenni.Abból a település soha nem fog egélni!

Előzmény: Kempingez (17809)
Kempingez Creative Commons License 2018.03.06 0 0 17809

Szintén az egyik jegyzőkönyvben találáltam egy utalást, amely arra enged következtetni, hogy már nem aktuális a kemping megvásárlása. A volt orosz táborról van szó, azzal kapcsolatban volt egy okfejtés, hogy már nem eladó, mert területért kapott összeg, a kemping vásárlásához lett volna szükséges. 

Valami 45 orvoslakás építése van kilátásba helyezve, ha valami egészség projekt megvalósulna? 

 

Vigadóként volt ismert számomra a lerobbant épület, 2017 már le volt bontva, augusztusban már az alapozásnál tartott az építkezés. Nem tudom meddig volt használatban, de én már csak így romosként emlékszem rá. 

 

85-ben, jártam arra először, motorral estem előtte egy nagyot, szerncsére kisebb sérüléssel megúsztam, de nem volt egy nagy élmény a hazafelé motorozás, közel 300 km. Emlékezetes maradt. :)

 

Egyébként, hogy az elmúlt években fellendült a kempingek forgalma, gyakorlatilag telítve vannak. Tavaly már a nyár elején, szinte minden hely le volt foglalva a balatoni kempingekben, szóval volna igény a kempingekre. 

 

Az egy dolog, hogy az ingatlanfejlesztők, olcsó prédának tekintik a kempingeket, hogy többnyire ízléstelen épületeikkel csúfítsák el a partot. De lett ehhez ideológia is gyártva, amely beépült a közgondolkodásba, a magasabb szintű szolgáltatások nyújtását teszi kívánatossá, például luxushotelek létesítésével.  Így egyenesen nem kívánatosnak tartják a kempinget, és a vendégeit. A hibás logika ebben ott van, hogy a két szállástípus nem konkurenciája egymásnak. Teljesen más a célközönség.

 

Az utóbbi években már ezt felismerte, a település vezetése, hogy a kemping üzemeltetése jó üzlet volna. Már ez is nagy szó, nem volt ez mindig így. 

 

Természetesen voltak jogosnak mondható érvek is, a kemping lepusztultságát illetőleg. De nagyjából, ismerve a hosszú ideje tartó bizonytalanságot a kemping jövőjét illetőleg, érthető hogy csak a legszükségesebb karbantartásokra szorítkoztak. 

 

Mindenesetre jó lenne már tudni valami biztosat, bár tartok attól, hogy az nem lesz éppen kedvező hír. 

 

 

 

 

Előzmény: kata31wiederkehr (17808)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2018.03.06 0 0 17808

A te általad ismert neve a Vigadó volt.Ezen a néven üzemelt az átkosban. Nem kellet volna összekeverjelek a kemping ügyében.Bocsánat!

Előzmény: Kempingez (17804)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2018.03.06 0 0 17807

A LIdo,még a Hunyady féle üdülő közösség klubháznak épültismert szórkozóhely volt a 80-es évek végéig üzemelve a kemping mellett a bal oldalán.Az állomással szemben állt a parton.

 

A kempingben a szanálás miatti bontásról van szó a szétrohadó faházakkal kapcslatban. Erre volt terv  a kemping megszerzésekor is,de nem tudom,hogy vége lenne már a peres eljárásnak!

 

Ami ebben a jegyzőkönyvben ggasztó az isklola alatti lakások építőiről emltített rész. Vajon a 7-es mente,ahol kárpótolt tulajdnok vannak,aki területén elenszolgáltatás nélkül göörbe tereprendezték őket,mikörben a területen tartják a szkásos rockfesztivlt,nekik semmit sem jutatatva?

Előzmény: Kempingez (17804)
Kempingez Creative Commons License 2018.03.05 0 0 17806

A múlt nyáron "voltunk" Szemesen, a Hattyú kempingben már nem volt hely egy hétre, telítve voltak. A Vadvirágban éppen jutott egy parcella, most voltunk ott először, és valószínű utoljára is. A kempingre nem volt semmi panaszunk, de mindentől nagyon messze van. Olyan volt mintha nem is Szemesen lettünk volna, kilométereket kellett bármely irányba gyalogolni egy lángosért, vagy egy hamburgerért.  Lényegében nem alaternatíva a volt Lidóval összehasonlítva, ahol nem sokat de évente egy hetet, eltöltöttünk több évtizeden keresztül. Szóval igen nagy csalódás volt. 

De amint olvasom a Vadvirág is eladásra kerül, vagy került. Bár idén, még valószínű hogy üzemel, mert a Balatontourist, kínálatában még szerepel. 

Kempingez Creative Commons License 2018.03.05 0 0 17805

http://www.balatonszemes.hu/user/files/jkvny-bsz-20171030-web.pdf

 

Itt konkrétan, a Lidó kemping bontásáról beszél a polgármester.

Kempingez Creative Commons License 2018.03.05 0 0 17804

Akkor most volt egy másik, valami Lidó nevezetű épület? 

 

 

Előzmény: kata31wiederkehr (17801)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2018.03.05 0 0 17803

Lehagytam..Tehát Cinka Panna u. a hajóformájú agybaj..

https://pic01.ingatlannet.hu/ingatlan/2018/2/13/4822846-1.jpg

kata31wiederkehr Creative Commons License 2018.03.05 0 0 17802

ja igen és a polgi a fidesz ellenében nyert legutóbb,hogy most a dzsindzsa rendbetétele és a viharban potyogó, allergiakeltő nyárfa az akkori fideszes kampányolók témája a 24-en és a 168 óra cikkében. A mólünál meg haóformájú kubai terszház épül,azt is hírdetik már..

dióhéjban ennyi egyenlőre.

kata31wiederkehr Creative Commons License 2018.03.05 0 0 17801

A LIdót már régen lebontottákés áruják a helyére épült lakásokat jó éve. A LIdo Campingért meg folyik  per,csak azt akarja a település megszerezni.

A Lidót eladta nagy nehezen anno..

Előzmény: Kempingez (17800)
Kempingez Creative Commons License 2018.03.05 0 0 17800

A település közzétett, Képviselő-testületi jegyzőkönyvek egyikében, már a Lidó épületeinek a bontására találtam utalást. Amelyben bizakodnak hogy a bontásra talán, az önkörmányzat kap megbízást. 

Ebből arra lehet következtetni, hogy nem sikerült Szemesnek a Lidót megvásárolnia? 

Előzmény: Skodaaa01 (17799)
Skodaaa01 Creative Commons License 2018.02.09 0 1 17799

A lidó kempingről tudni valamit? Nekem az utolsó infóm hogy  a település bíróságra ment mert nem tudták érvényesíteni az elő vásárlási jogukat. De azóta semmi írt nem hallani róla.

Törölt sick Creative Commons License 2018.02.09 0 0 17798

A kövér szöcske a saját akadémiája elnökségi tagjaként benyomta első helyre a saját alkalmazottját. Tökéletes. Magamtól magamig mozgalom.

Porkő Creative Commons License 2018.01.02 0 0 17797

:)

Előzmény: kata31wiederkehr (17796)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2018.01.02 0 0 17796

A bal mőló,de ugye nem a víz felől közelítve?Ahol a forró homokban taposhattunk még a flaszteres kor előti időkben? :-)

B.U.É.K. mindenkinek!

Előzmény: Porkő (17795)
Porkő Creative Commons License 2017.12.31 0 0 17795

Kedves Miklós !

Régi szemesi vagyok, de nem OTP-s, és nem vitorlázó.

Kb. 50 éven keresztül a bal móló jelentette számomra a világ közepét.

És ezen belül a Fortuna volt a zászlóshajó.

BÚÉK !

Előzmény: MiklósP48 (17789)
Porkő Creative Commons License 2017.12.31 0 0 17794

Boldog új évet 

siófoki35 Creative Commons License 2017.12.22 0 0 17793

Sziasztok!

 

Tudtommal Balatonszemesen volt a váci tanács/önkormányzat üdülője, melyet azóta eladtak. Tudtok ehhez az üdülőhöz címet, netán képet mutatni? Köszi előre is a segítséget.

Törölt sick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 17792

Jó hír azoknak, akik szeretnek kis adagot drágán enni, szeretik a nagy fehér tányér közepén 4db zöldborsót két piros csíkkal és konfitált süllőnyelv-gratin-nel,  tájegységünkre jellemző madárfészek leves-aszpikkocka körettel, újragondolt almáspite-hab felfújt pötty desszerttel - objektív cikkben, nem visszajáró és ingyen etetett újságíró tollából, telefonon lediktált promó cikkben:

 

 

http://index.hu/kultur/eletmod/2017/11/19/hamarosan_egesz_eves_szezonrol_beszelhetunk/

 

firmin Creative Commons License 2017.11.10 0 0 17791

Balatonszemes - vasútállomás.  

Fotó az 1930-as évekből (Forrás: regifotok.hu - facebook)

MiklósP48 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 17790

örömmel találtam meg a visszaemlékezést a Fortunára. Pár dolgot hozzátennék:A háboru közelsége miatt beton tőkesulyt kapott eredetileg, amitöl már hármas szélben is mehetett deckvizen. Siófokon, a MAHART-nál telelt, ahol minden évben sokkal többet számitottak fel a javitásra és karbantartásra, mint amit elvégeztek. A hajót tavasszal Gábor János vette át, de ezért a legkevesebb dicséret sem illeti meg. Igy fokozatosan romlott az állapota az első átépitésig. (belül erőssen korhadt, gombásodott, különösen a belső válaszfelek töve.) Ekkor ólombulbát kapott a kiel, de rosszul épitették fel, ezért az orra kiemelkedett és a tatja lesülyedt a sulypont eltolódása miatt. (igazi dilettáns kókányolás volt)  Ekkor már nem voltam OTP-s, de láttam , hogy a telep kertjében telelt a későbbi években. különösen jó volt aludni is rajta a perzening alatt. Sok szép emlékem van róla

Előzmény: Porkő (14619)
MiklósP48 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 17789

ha régi szemesi OTP-s vagy ,tisztelj meg egy e-maillal Fortuna , Amfora (afrodite) részemről Fortuna és Fitying. drpallaymiklos1@gmail.com

Előzmény: Porkő (14619)
MiklósP48 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 17788

valaha nagyon régen voltam  a Fortuna kormányosa (OTP vitorlás szakosztály)

Előzmény: bendediver (14622)
Boros Gyula Creative Commons License 2017.08.25 0 0 17787

Filmajánló:

 

https://youtu.be/u5jqBBrSZaM

 

 

kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.08.21 0 0 17786

..közben bent laknak a Vigadó építkezésről..Ég a villany a jobb oldali épületben esténként..

Előzmény: tec1 (17783)
Boros Gyula Creative Commons License 2017.08.12 0 0 17785

A 22,040 p.sz. gőzmozdony „beavatója“  a hagyományos Szemesi Nyármarasztó keretében aug. 18-án 15:00 órai kezdettel lesz megtartva a Rózsaparkban, a mozdony mellett felállított sátorban. Tervezett program:

 

-        a mozdony történetének ismertetése,

-        a felújítók bemutatása,

-        egy, a témáról készült új film, valamint

-        vasúti jelenetek vetítése.

 

A tényleges program élőben alakul ki, amelyet az érdeklődés, a gyerekek (mint elsődleges célközönség) aránya és az időjárás is befolyásolhat. A változtatás jogát a szervezők fenntartják.

 

Mindenkit szeretettel várunk  //  MGV

Pulykavirsli2 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 17784

Köszönöm! Jó nyarat mindenkinek!

tec1 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 17783

Ha hinni lehet a híreknek, hogy az önkormányzat pert indít/indított az elővásárlási joga miatt akkor elképzelhető, hogy évekig úgy fog állni ahogy hagyták tavaly szezon záráskor.

 

tec1

Előzmény: Pulykavirsli2 (17781)
Eriel :) Creative Commons License 2017.07.12 0 0 17782

Egy ismerős család a lépcsőházból a Hattyúban nyaralt egy pár hete, és azt mondták, semmi nem történik, gazos, üres a telek.

Előzmény: Pulykavirsli2 (17781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!