Keresés

Részletes keresés

eyecandy13 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 750
Egy kis segítség plz! Ha repülés közben mentek a PMDG-n, mikor visszatöltöm elszáll az FMC, valaki tudja mi a megoldás?
le lehet menteni az FMC programozást?
Esetleg le lehet tölteni valahonnan, hogy ne keljen mindíg pötyögni?
fadam02 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 749
HostSB.dll az is kell hozzá, és aztán ha azt megnyitod, 8. lépésként akkor utána SB2-t is el kell indítani, majd aztán csatlakozhatsz a Vatsimre! Ha bármi kérdésed van keress meg ICQ-n, vagy MSN-en. adam.fekete@invitel.hu 333-892-916 Üdv: Ádám
Előzmény: m_viktor (748)
m_viktor Creative Commons License 2005.02.07 0 0 748

Sziasztok!

 

Régóta repülgetek az FS kölünböző verzióival, de csakoffline. Most került sor arra, hogy online is kipróbáljam. Ebben kérem segítségeteket. Megtaláltam a MALÉV virtuális oldalát. Onnan letöltöttem egy-két PDF fájl-t, de fogalmakkal is problémáim vannak. Illetve egy-két dolog nem világos. A mellékelt programokat letöltöttem, de nem működik vagy nem tudom használni.

Amit eddig csináltam:

1. Regisztráltam magam a VATSIM oldalon.

2. Letöltöttem a VATSIM_Software_0410.zip csomagot.

3. Az FSUIPC.dll bemásoltam a C:Program FilesMicrosoft GamesFlight Simulator 9Modules könyvtárba.

4. Elindítottam az FS2004-et látom a Modules menüben a FSUIPC... menüpontot

5. A MALÉV oldalról letöltött vatsim.pdf fájl alapján az FSUIP regisztrációt elvégeztem

6. Utánna elindítottam a letöltött SBRelay12.exe fájl. Szépen kiírja, hogy csatlakozhatok... (You can now connect SquawkBox 2 and FS2004 to this server.)

7. Majd az FS2004-ben a Multiplayer- Conect.. Menüponttal csatlakoznék, de nem látok semmi SBRelay-re utalót. Pedig a 127.0.0.1-es IP címet isbeírtam, de semmi.

 

Itt vagyok elakadva. Hogyan tovább?

 

WinXP oprendszer SP2-vel. Gyári FS2004

 

ELőre is köszönöm.

 

alexking Creative Commons License 2005.02.02 0 0 747

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki küldeni egy fájlt a FS2004.ből (Modules/gps_export.dll kellene), mert feltettem egy airbus panelt, haza is vágta a simulatort rendesen, újratelepíteni nem akarok, mert tele van kiegészítőkkel.

 

Köszike

cweto Creative Commons License 2005.01.30 0 0 746

Hali!

 

Dettó ugyanez a gondom a HA-LNA jelű gépnél. Nem tudtam vele mit kezdeni...

A HA-LNB-nél viszont  az a baj, hogy csak működő hajtómű mellett engedi, a COM1 és a NAV1 frekijét átállítani, azt is csak akkor ha előzőleg Ctrl+e-vel indítottam be a motorokat...

Előzmény: BJ (744)
sonarg Creative Commons License 2005.01.28 0 0 745

Szevasztok!

 

Érdeklődni szeretnék hogy megvalósítható-e az hogy 2 ember pl én és egy barátom repülni akarunk egy utat B737el és én vagyok a cpt ő a F/o! lehet-e úgy repülni hogy ugyanabban a gépben legyünk ugyanaz a műszerállás...Tehát ős is azt látja amit én! Szóval köszönöm ha írtok választ!Amúgy jó leszállást mindenkinek!

 

 

                                                                                Üdv : Sonar

 

BJ Creative Commons License 2005.01.10 0 0 744

sziasztok

 

srácok, van egy kis gondom a malév virtual oldalról letölthetö repzajokkal:

 

a 737-700-nál és 800-nál nem tudok üzemanyagot és payloadot állítani, mert ha beírom az új számot, és kilépek, behal az fs2004

 

a crjnél ha felnézek az overhead panelre, leállnak a häjtómüvek, és a bal oldalit nem is tudom újraindítani, mert a fuel feedje azonnal kikapcsol a bekapcsolás után. A jobboldali simán beindul.

 

Találkozott már valaki ezekkel a hibákkal? Van megoldás?

 

köszi

 

BJ

s.andraas Creative Commons License 2005.01.09 0 0 743

Üdv Tomy!

FMC programozásnál még nem tartok. De a real-world repülésben gyakran előfordul, pláne télen, hogy kitérő reptérre kell menni w/x cond. miatt. Akkor annak a reptérnek a STAR-jára lesz úgyis szükség.

Üdvözöllek,

s.andraas

P140

HASAN

Előzmény: tomy70 (741)
alexking Creative Commons License 2005.01.08 0 0 742
Nem vagyok nagy szakértője a dolognak, de én menet közben szoktam, hiszen hosszabb repülés során változhatnak a viszonyok. De ha előre be is programozod az FMC-be a STAR-t, azt később módosíthatod is.
tomy70 Creative Commons License 2005.01.08 0 0 741

Sziasztok!

Rendesen leepult ez a forum, de megprobalom hatha meg olvassa valaki rajtam kivul is tud segiteni.

A PMDG FMC-jet programozva az indulo ATIS adatok alapjan beirom a SID-et aztan az utvonal es a STAR. A kerdesem az lenne, hogz a STAR-t menet kozben irom be az erkezo repuloter ATIS alapjan?Vagy indulaskor a meteorologiai adatok alapjan es ha kell akkor erkezeskor modositom?

alexking Creative Commons License 2005.01.07 0 0 740
Nem tudom van e valaki közületek, aki szokott repülőfestéseket készíteni, mondjuk a Malév gépeihez. Az lenne a problémám, hogy megérkezett nemrég a legújabb 737-700-as Malév gép, a HA-LOR, ennek kellene a festése a PMDG modellhez. A Malév VA oldaláról nagyon szép PMDG festéseket lehet letölteni, de ez még nincs fenn rajta. Én elkészíteném, ha esetleg vki tudna segítséget nyújtani hozzá!
s.andraas Creative Commons License 2005.01.03 0 0 739

A real-world repülésben is előfordulhat ez. Télen, ha jégfoltos a pálya - bár még alkalmas felszállásra - startoláskor adódik, hogy teljesen befékezett futóműnél, amikor full teljesítményt adsz, elkezd szépen csúszni a masina előre vagy kissé oldalra. Ilyenkor mielőbb ki kell engedni a féket és szépen elstartolni.

Üdv,

s.andras 

P140

HASAN

Előzmény: alexking (738)
alexking Creative Commons License 2005.01.02 0 0 738

Igen, ezt a "vánszorgást" én is tapasztaltam, hiába van a parking brakes bekapcsolva, sajna mocorog a gép előre, de ez nem csak a PMDG-nél fordul elő.

És konkrétan melyik SID-del van probléma? XEGLI 1F, XEGLI 3G?

fsim Creative Commons License 2005.01.02 0 0 737

A legfrissebben is rossz a XEGLI SID.

 

A csapódás nem csapódás, hanem vánszorgás. Semelyik más géppel nem tapasztaltam ezt (pl. DF), csak ennél. Kb. 1 perc alatt 1 méterrel van előrébb a gép a fék és az alaptolóerő ellenére.

Előzmény: alexking (736)
alexking Creative Commons License 2005.01.02 0 0 736

SID/STAR-okat, mindig legfrissebbeket, le tudod tölteni a legtöbb repülőtérhez a www.navdata.at oldalról (pl. LHBP-hoz sztem nagyon jók a SID/STAR-ok).

 

Konkrétan mi a probléma az épületbe "csapódással" kapcsolatban? Ha ugyanaz, mint nekem néhány sorral lentebb írtam, akkor a config nincs jól belőve a joy-on.

Előzmény: fsim (735)
fsim Creative Commons License 2005.01.02 0 0 735

Happy New Year!

 

 

Problémáim vannak a PMDG FMC-jével és gépével - hátha tud rá valaki megoldást:

 

1)  Az LHBP SID-eket nézvén és repülvén - különösen a XEGLI változatait - kicsit katasztrófálisnak tűnik a helyzet. Más is tapasztalta ezt vagy csak én csináltam valamit rosszul? Ha másnál is így van akkor van valakinek kész megoldása rá?

 

2)  Az FS elindításakor a gép alapgázzal, fékkel néhány perc alatt simán belemegy az épületbe. Kérdéseim ugyanazok mint az előbbinél :) 

_Hypo_ Creative Commons License 2004.12.31 0 0 734

Happy New Year!!!

 

FS-ben gazdag boldog uj evet minden pilotanak

terasz Creative Commons License 2004.12.31 0 0 733
Csatlakozom az előttem szólóhoz!

:))
navati Creative Commons License 2004.12.30 0 0 732

Boldog , repülésben, és egészségben  gazdag Új Évet Mindenkinek!!

 

Üdv: Attila :-)

eyecandy13 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 731

Nekem ugyan ez volt a probléma, újratelepítéssel és joy. configgal rendbe jött.

Előzmény: alexking (730)
alexking Creative Commons License 2004.12.27 0 0 730

hello!

hogyan lehet beállítani azt, hogy induláskor a műszerek, hajtóművek off-ra legyenek kapcsolva? kicsit zavaró, hogy megy minden start gomb megnyomása után. PMDG paneleknél van különbség, ugyanis ezt használok?

 

 

alexking Creative Commons License 2004.12.27 0 0 729
kösz szépen, megoldódott a probléma, pedig beszoktam kalibrálni a joyt, csak valamiért elállítódott, na mindegy, most már jó.
ksgy Creative Commons License 2004.12.27 0 0 728
nezd meg, hogy a joy rendesen be van-e kalibralva, ill az a tengely amit hasznalsz, a vezerloput alatt talalhato "jatekvezerlok" alatt nem ugral-e. ha igen, kalibrald, es megoldodik, ha nem, akkor poti elfordult a hazban (igen kicsi az esely ra, de ocskabb joyoknal szokott) vagy kontkat hibas -> ovatosan helyezd bele kukaba, es nezz masik joy utan :(
Előzmény: alexking (727)
alexking Creative Commons License 2004.12.26 0 0 727

Sziasztok!

 

Meg tudná vki mondani, miért van az FS2004-ben, hogy bármelyik gépnél egy pici tolóerőt adok, és a kar rögtön megugrik, úgy 80-85%-ig? Már többször is észrevettem ezt, mit csinálok rosszul? Miért van ez, hogy kapcsolható ki?

Köszi előre is a segítséget!

ksgy Creative Commons License 2004.12.24 0 0 726
jah, ez teljesen ingyenes :) de mi elotte a fizetos bp-rol beszeltunk, ezert volt kicsit erdekes, hogy csak ugy benyogtad ide, hogy te letoltotted a bp sceneryt :) mindenki azt vette le, hogy te a fizetoset szedted le :)
Előzmény: mark707 (725)
mark707 Creative Commons License 2004.12.24 0 0 725

én ezt szedtem le: ftp://63.217.28.218/1scenery/lhbp224.zip

ez a ruci fele valtozat, ami ingyenes.

Disma, te tényleg beküldted?

mark707 Creative Commons License 2004.12.24 0 0 724

vagy te a ruci fele sceneryt szedted le? mert az ok, ingyenes...

hat eltalaltad mert azt szedtem le ami nemreg az fshungary oldalan volt aszem vagy mas oldalrol de mindenkepp tobb oldalrol le lehetett szedni.(es meg most is)

ugyhogy szerintem felesleges volt dismanak bekuldenie a hsz-emet....

vagy ezt se lehettett volna leszedni netrol???

ksgy Creative Commons License 2004.12.23 0 0 723
valoszinu azert nem valaszol senki ra, mert senki nem tudja a valaszt...ez ijen egyszeru :)

de en csak malevrol szedtem repcsiket..tudtommal onann szabad avgy nem??
nem te irtad egy elozo hsz-edben nagy buszkelkedve, hogy te letoltotted a bp scenreryt? :) vagy te a ruci fele sceneryt szedted le? mert az ok, ingyenes...
Előzmény: mark707 (722)
mark707 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 722

hello!

mivel vmiert nem megy a masik user nev(nem tom mier..)ezert ezzel irok!

nem a repulestol megy el a kedvem, de az hogy egy nyamvadt kerdesre senki nem tud valaszolni az mar rohejes vagy 3-szor tettem fel..

na mindegy de dismanak:ha tenyleg csinalnak vmit azert mert ezt beirtam hat akkor fejest ugrok a 2centis patakba....es lehet vissza nezek meg de azert szerintem aki az elmult 2-3 napban jart itt eloszor hat....lenne egy otletem:FEJEZZUK MAR BE A VITAZAST!!!!!!!!!de en csak malevrol szedtem repcsiket..tudtommal onann szabad avgy nem??

Előzmény: ksgy (721)
ksgy Creative Commons License 2004.12.23 0 0 721
OFF:
ha neked emiatt elmegy a kedved a repulestol, akkor szvsz nem is szeretsz igazan repulni... igaz, hogy jo nagy mocskolodas lett ebbol az egeszbol, amit tulkepp en inditottam, amit azota meg is bantam...

az, hogy a VA pedig ezekutan elzarkozik ettol a forumtol, hat ezen akkorat rohogtem, hogy nagyot....a belso forum moderalva lesz, es csak a jo es szep es ugyes okos hsz-ek lesznek benne? nemhiszem, hisz minden forumon vannak nezetelteresek, amit szerintem a rola valo beszeles old meg (meg ha anyazas is van kozben), nem pedig a tole valo elzarkozas... szerintem ez ijen politikus struc modszer....
OFF OFF
Előzmény: Mark077 (720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!