Keresés

Részletes keresés

jazmin74 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 287

Sziasztok!

 

Annyi jó tanácsot lehet itt olvasni, hogy gondoltam ( mielőtt lihívnám a szerelőt sok-sok-pénzért) megkérdezlek Titeket.

Mi lehet a baj és hogyan tudom orvosolni, ha mosószeresek maradnak a ruhák?

Nagyon fontos lenne, hogy segítsek ezen, mert pár hét múlva születik meg a következő gyermekünk és rengeteg babaruha vár  mosásra, de így sok értelme nincs nekikezdeni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Szilvi

Agi05 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 286

Sziasztok!

Az a gondom, hogy Indesit mosógépünkből kivéve a ruhákat mosás után már fél órával is büdösek.Szennyvíz szaguk van.A mosógépet mindig szellőztetve szárítjuk és a fali bűzzáró is rendben van, megszagolgattam és ott nincs ez a szag.Tudja valaki hogy miért lehet?Köszönöm a választ!

giglakka Creative Commons License 2007.11.24 0 0 285
Megpróbálom, köszi!
Előzmény: edk440 (284)
edk440 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 284
Akkor eldugíthatta a bekövesedett szer. Én forró vízzel tölteném fel és valamilyen eszközzel megpróbálnám fellazítani a dugót.
Előzmény: giglakka (283)
giglakka Creative Commons License 2007.11.23 0 0 283
Viszont teljesen tele van vízzel, ezt nem értem igazán...
Előzmény: edk440 (281)
hive Creative Commons License 2007.11.23 0 0 282

Kipróbáltam az Expressz vízkőoldót, tényleg gyönyörű lett tőle.

Az öblítő tartályánál meg végül az vált be, hogy forró (közel 100 fokos) vízzel mostam át többször is (gyakorlatilag úgy, hogy van az elektromos vízmelegítő, kikapcsolás után rögtön beleöntöttem az egészet - 1,7 l - az adagolóba, alul persze kifolyt a víz). Ezzel a módszerrel elég jól sikerült leoldani azokat a gusztustalan lerakódásokat is.

Előzmény: giglakka (280)
edk440 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 281
Ha csak tiszta víz marad a tartályban és nem büdös, akkor elég kiszárítani.
Előzmény: giglakka (280)
giglakka Creative Commons License 2007.11.22 0 0 280
Sziasztok!
Bár olvastam vissza, sőt megnéztem az előbb belinkelt mosógépszerelő-hozzászólásokat is, de még mindig nem 100 %-ig vagyok biztos abban, hogy öblítőtartályban levő víz ellen mit tehetek. Kiki azt írja, ez a higítatlan öblítőtől van. Nos, én tényleg nem annyira higítottam eddig, de most már figyelni fogok rá. Viszont ha már megvan a probléma: segít ezen Flóraszeptes 90 fokos üresmosás? Az öblítőtartályt már kiszedtem (elöltöltős gép), ki is tisztítottam, de a víz mosás után mégis mindig ott van. Tiszta víz, tehát az öblítő elhasználódik mosás során...
Kicsit tartok ettől a Flóraszeptes mosástól, meg aztán olvastam már ecetes, illetve vízkőodós megoldásról is, ezért vagyok bizonytalan, hogy melyiket próbáljam ki.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 279
Köszönöm szépen.
Előzmény: hive (277)
hive Creative Commons License 2007.11.22 0 0 278
csak megnéztem, hogy működik-e a link és megtaláltam, ami téged érdekel (időrendben a 2. hsz.)
Előzmény: hive (277)
hive Creative Commons License 2007.11.22 0 0 277
Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 276
Hello!
Van itt mosógépszerelő????
Kérdésem az, hogy mivel lehet a mosógépből a vízkövet eltávolítani anélkül, hogy a műanyag alkatrészei, csövei tönkremennének (pl. az ecetes kimosás káros tudtommal).
Köszi a választ.
Szlacsi Creative Commons License 2007.11.22 0 0 275
Helló mindenki!
Nem tudom jó helyre irok é, de lenne egy mosógépes technikai kérdésem.
Szóval: Indesit mosó-szárító gép, 3 éves. A programkapcsolója elkezd körbeforogni és megáll az adott programnál, nem lép tovább. Én szétszedtem a kapcsolót, csak egy nyáklap és csúszóérintkezők. Megtisztítottam, majd kiszedtem a gép alján lévő nagy nyáklapot, ami tele van mindenféle kütyüvel. Ezt is megtisztogattam-igy az esetleges kontakthibát kiküszöböltem. De a gép nem javult meg. A kérdés lényege,hogy a nagy nyáklapon a különböző kütyüket, ha kiméretem ki derülhet e, mondjuk egy ellenállás vagy valami hibája? Ugyanis amikor felhívtam egy szerelőt ő azzal kezdte, hogy új mosógép mert a programkapcsoló olyan drága hogy jobban járok egy új géppel. De maga a kapcsoló olyan egyszerű, hogy annak szemlátomást nincs baja, inkább a vezérlőpanel lehet a hibás.
Minden tippet szívesen fogadok, mert ahhoz túl drága gép volt hogy kidobjuk.
Köszönöm
edk440 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 274
Most már tudom :-)

Ki is szedtem, de nincs az üst alján zokni vagy hasonló. Azt elfelejtettem írni, hogy minden mosás után órákig tárva szoktuk tartani, és utána is résnyire nyitva hagyjuk a tetejét.

Jobb ötlet híján holnap is kap egy flóraszeptes programot a doboz maradékából.
Előzmény: heted7 (273)
heted7 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 273
Ez igen rosszul hangzik :( Sajna ötletem sincs, bár anno volt itt egy rendes mosógépszerelő, hátha neki igen.

Azt gondolom tudod, hogy a dobban egyik ilyen műanyag lapátot ki lehet szedni, és akkor jobban belátsz az aljára.
Előzmény: edk440 (272)
edk440 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 272
Kedves szagértők :-)

Akkor mi a teendő, ha a felültöltős Whirlpoolban a 90 fokos, flóraszeptporos üres mosás után már a legelső rendes mosás során penészszagú lesz a ruha?

Zseblámpával benézve nem láttam a dob és az üst közé becsúszott ruhát. A kicsavarható ,,szűrő'' tiszta. Csak folyékony mosószert használunk, a dobba téve. A mosószeradagoló ennek megfelelően tiszta.

em_laci Creative Commons License 2007.11.18 0 0 271
Innentől meg elég hetente/kéthetente kivenni és zuhannyal (forróvízzel) kívül-belül jól leveretni a mosószer és öblítőmaradékot ;-)
Előzmény: Anao (270)
Anao Creative Commons License 2007.11.18 0 0 270
Én is azt hittem, hogy durva lesz, de ez volt az utolsó esélyem. És totál kitisztította:) Természetesen sokat öblögettem utána a tartály, tegnap pedig végre mostam is vele. Nagy örömömre a ruhák illata olyan volt, mint az öblítőé, és nem valami beposhatd akármi.

Ajánlom mindenkinek, mert semmilyen kárt nem okozott a mosógépemben:)
Zitka Creative Commons License 2007.11.14 0 0 269
Ebben egyetértünk. :-) Egyszer én is kipróbáltam kesztyű nélkül... :-)))))
Előzmény: heted7 (268)
heted7 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 268
Valóban. Mindesetre durva :)
Előzmény: Zitka (267)
Zitka Creative Commons License 2007.11.14 0 0 267
Sav...???? Éppenhogy lúg! :-)
Előzmény: heted7 (265)
heted7 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 266
Franc se akar két hetente ezzel szórakozni....
Előzmény: em_laci (264)
heted7 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 265
Csak óvatosan azzal a Well Done-nal. Iszonyú erős sav!
Előzmény: Anao (263)
em_laci Creative Commons License 2007.11.14 0 0 264
A módszered szvsz jól hangzik, de...
...lehet, hogy a prevenció olcsóbb/időtakarékosabb lenne --> 1-2 hetente jól kimosni? ;-)
Előzmény: Anao (263)
Anao Creative Commons License 2007.11.14 0 0 263
Sziasztok!
Megoldottam a penészes mosószertartó tisztítását:) VÉGRE!!!
Tegnap meguntam, hogy milyen ocsmány a tartály, és gondoltam, megnézem, lehet-e kapni esetleg utángyártottat. (ja, természetesen ez is a felül töltős Whirlpool). Naná, hogy lehet kapni, 7000-8800.- ig terjed az ára. Kissé nagyot néztem.
Így aztán gondoltam, lesz ami lesz, nekiesek valahogy, és kipróbálom a jobbnál jobb tisztítószereimet, amik itthon vannak.
Tudom nem nagyon kéne reklámozni, DE:) van ez a Well Done család habja fürdőkhöz meg csapokhoz, meg ilyenek, és van ugyanennek a családnak egy zsíroldója. Először a habbal próbálkoztam, jól befújtam, aztán erős sugarasra állítottam a tusoló fejet, és forró vízzel próbáltam erősen belevizezni. Aztán ennél már kihullot egy két pötty, de nem nagyon jött össze. Aztán gondoltam, hogy meg lehetne próbálni a zsíroldóját. Azzal is jól telespricniztem, majd hagytam állni ezt is egy kicsit, és ugyancsak jött a forró víz. És igen, sikerült!!!!!Kijött az összes trutyi, mert azt hiszem, jobb, ha nem is gondolok bele, hogy az mi mindent takarhatott. Szóval végre valahogy kiszedtem belőle, igaz érdekes szerrel, de bevállt:)

Szóval csupán csak fél órámba telt, és kerestem rajta 7-8000-et:)

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.28 0 0 262
Köszi.
Előzmény: devpernull (261)
devpernull Creative Commons License 2007.10.27 0 0 261
Nekem háztartási gép tisztításra legjobban a citromsav vált be. Nem mérgező, gyorsan hat, nem büdös, nem habzik. Kristályos formában kapható mezőgazdasági boltban és patikában, de befőzési szezonban nagyáruházakban is. 5 dkg-ot szoktam a dobba tenni, feles programon, 90 fokon. Ha sok a vízkő, érdemes megállítani a gépet pár órára.
Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 260
A mosógépszerelők ettől intenek mindenkit. Azt mondják, hogy a vízkövet ugyan eltávolítja, de az össze gumi alkatrészét tönkreteszi a gépnek. Na ebben van valami.
zsombolya Creative Commons License 2007.10.27 0 0 259
a jó öreg ecettel:))
Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 258
Sziasztok. Van valaki köztetek aki tudja, hogy mivel a legérdemesebb a mosógépet vízkőtleníteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!