Keresés

Részletes keresés

Walter-Mute Creative Commons License 2017.10.28 0 0 108

Igen-igen, teljesen ugyanez nálam is a helyzet. Remélem, egyszer azért rendben lesz.... Már kerek 1 éve tart. 

Előzmény: Móricz75 (107)
Móricz75 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 107

Minden reggel feszül és fáj,addig amíg be nem melegszik,ha nem erőltetem akkor is így ébredek.

Aztán napközben egész jó,ami a fájdalmat illeti,sokszor észre sem veszem,viszont estére a jobb kezem,általában megfájdul(ez a rosszabbik)

Tudom mire gondolsz,én is szoktam olyat érezni,általában akkor,mikor sokat nyújtok vagy edzek...olyan égető izomláz szerű érzés.

 

Előzmény: Walter-Mute (106)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.10.27 0 0 106

Csak a bal. De mire meggyógyul, mehetek a jobbal is...

Neked nyújtás után másnap nem lesz gyengébb az izom? Nekem továbbra is fennáll a probléma. Nyújtás utáni napon gyengébb és izomláz szerű érzet is társul mellé.

Előzmény: Móricz75 (105)
Móricz75 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 105

A bal kezeddel szenvedtél csak, vagy mindkettővel egyszerre?

Előzmény: Walter-Mute (104)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.10.26 0 0 104

Igen, sajnos én is hajlamos vagyok nekiállni cipekedni, emelni, szerelni, stb... Ez persze mindig elrontja a kezemet, de már gyorsabban gyógyul akkor is, ha ismét megfájdul. Viszont ahogy gyógyul a bal, úgy megy tönkre a jobb kezem. Teniszke ott is jelentkezik... :(

Előzmény: Móricz75 (103)
Móricz75 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 103

Még elmentem kollagén injekció kezelésre,mert ugyan sokat javult a lökéshullám után,de még korántsem tekinthető gyógyultnak,az idő meg repül:)

Ma kaptam az utolsó kezelést,majd egy hónap múlva kell menni egy emlékeztető kezelésre.

Kb.annyit hozott mint a lökéshullám,volt olyan,h a bal kezem tünetmentes volt két hétig is.

Csak sajnos, ha nem fáj az ember hajlamos normális életet élni és hamar visszaesik,de már korántsem jelent olyan problémát mint régen.Sokat jelent még a spéci nyújtás is.

Előzmény: Walter-Mute (102)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.10.24 0 0 102

Neked hogy áll a könyököd? :) Lökéshullám után voltál még valamilyen kezelésen vele? Az enyém kb. 90% -os lehet most... Még mindig van tér a javulásra.

Előzmény: Móricz75 (101)
Móricz75 Creative Commons License 2017.10.13 0 0 101

Én is egyetértek veled!Az orvos kijelentése pedig a 100%-ról, nagyon hangzatos,de nem fedi a valóságot..

A szakvélemények szerint ez csak 65%,nagyon egyénfüggő és orvosfüggő az operáció sikeressége.

Én sem mennék bele!

Előzmény: Walter-Mute (100)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.10.12 0 0 100

Én nem műttetném meg. Sok esetben nem oldja meg végérvényesen a problémát és kissé ügyetlenebbé is teheti az ujjakat. A kiváltó okot kellene először is megszüntetni, majd masszírozni kellene és nyújtani, ezután pedig apránként edzeni, ha már olyan állapotban van, hogy nem fáj nagyon. A lökéshullám terápia nagyon jól működött nekem, de az orvosi kollagénnek is lehet, hogy adnék egy esélyt...

Előzmény: totoro_hun (99)
totoro_hun Creative Commons License 2017.10.11 0 0 99

Én január óta kínlódom, először borogatás, meg kenőcsök, aztán az ultrahangos kezelés, majd 4 hónapos kínlódás után szteroidinjekció. Na az helyrehozta 1 hónapra, aztán újra kiújult, pár hétig kezelgettem aztán visszamentem, megint szteroidinjekciók, megint elmúlt, aztán pár hét után kiújult. Injekciót 1 évig nem kaphatok, most a műtétet javasolja a doki, ami szerinte 100%-os megoldás. Egyelőre nem mondtam rá igent, de azt hiszem nem lesz más :( Rohadt egy kórság ez.

Walter-Mute Creative Commons License 2017.10.09 0 0 98

Köszönöm! 

Előzmény: Móricz75 (97)
Móricz75 Creative Commons License 2017.10.07 0 0 97

Szia!Az első gyakorlatot érdemes gumi szalag nélkül is csinálni,a szalag fokozza a nyújtás,mivel kiegyenesíti a könyököt..a labdás nyújtásnál az a lényeg,h a könyök mögötti izomtapadást kell lenyomni és úgy hajlítani a kart lassan fel-le,a harmadik gyakorlat a felkart és alkart távolítja,nyújtja el egymástól a könyök résznél,ehhez szükséges a szalag.

Előzmény: Walter-Mute (96)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.10.03 0 0 96

Az a baj, hogy én pl. nem sokat értek belőle, mivel nem magyar. Persze mondhatjuk, hogy nézni kell, de pl. azt se értem, hogy az a rugalmas kötél mi célt szolgál? Lehet -e és érdemes -e anélkül is csinálni? 

Előzmény: Móricz75 (95)
Móricz75 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 95

 Ezt a videót, minden teniszkönyökkel kínlódó figyelmébe ajánlom: Fixing the Elbow | Feat. Kelly Starrett | MobilityWOD

Nekem ez a nyújtás jött be a legjobban,de a pasinak más érdekes videója is van...

Előzmény: Walter-Mute (94)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.09.18 0 0 94

Szia!

 

Nekem még hátravan 2 kezelés és rengeteget javult a kezem a lökéshullámtól. Ami viszont szinten nagyon sokat számít, az a masszázs. A nyújtógyakorlatok után érdemes többféle technikával finoman átmasszírozni, így felgyorsul a gyógyulási folyamat.

 

Ezt pl. csak ajánlani tudom: https://www.youtube.com/watch?v=o8KLKhu3XFA

Előzmény: Kovács Elisabeth (92)
Móricz75 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 93

Szia!A kálváriám már részletesen leírtam régebben,a lényeg szerintem,h ki milyen mélyre süllyed ebbe a nyavalyába.Beszélgettem már olyan postán dolgozó személlyel illetve szakorvossal akik a sok körmöléstől, valamint  nagymamával aki a kötögetéstől szerezte meg a teniszkét.Mindegyik esetben a pihentetés és max két injekció segített és hat hét alatt, ki is gyógyultak belőle.

De vannak akik nem ilyen szerencsések-többek között én is-,akiknek úgy begyullad a csonthártya,h csak nagyon nehezen,hosszan tartó kezelések hatására(szteroid injekció,prp,lökéshullám,gyógytorna)mutatkozik eredmény.

Ebben a sorrendben csináltam végig, öt hónap leforgása alatt a kezeléseket,nagyon sokat javult mindkét könyököm.

A 0-ról olyan 80% javult,de még van mit javítani rajta.:)Nagyon sokat sportoltam régen és bízom benne,h akarattal és kitartással,sikerülni fog.

Előzmény: Kovács Elisabeth (92)
Kovács Elisabeth Creative Commons License 2017.09.15 0 0 92

Sziasztok!! Ti jártok lökéshullámra? Kérlek meséljétek majd el, mi lett az eredmény, az egyik ismerősömnek, már a második alkalom után elmúlt..én meg parázok elmenni..., pihentetni nem tudom, viszont az egyik testépítő ismerősöm tök jó nyújtó gyakorlatokat mutatott, amitől elvileg el kellene, hogy múljon, ha elég szorgalmasan csinálom...Kaptatok már injekciót?

Előzmény: Walter-Mute (91)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.09.13 0 0 91

A jegelést nekem is javasolták, viszont attól pont ugyanúgy fáj (sőt még jobban), mint a cai-pan kenőcstől. A hidegre nagyon érzékeny... Így sajnos a lökéshullám utáni regenerálódási idő elhúzódik eléggé. 

Előzmény: Móricz75 (90)
Móricz75 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 90

Szia!Valóban egyre kevésbé fog fájni,ahogy haladtok előre,nekem is ez a tapasztalatom.Nekem a doki nyújtást és jegelést írt fel mellé.A jegelés sokat használ.

Előzmény: Walter-Mute (89)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.09.10 0 0 89

Pénteken voltam az első kezelésen. Összességében jobb még nem lett tőle és nagyon fájt az első.. De megnyugtattak, hogy ahogy haladunk előre, egyre kevésbé fog fájni a kezelés is. Remélem így lesz. A kenőcs meg jelen pillanatban lehet, hogy többet árt, mint használ. Nagyon irritálja a tapadási pontot.

Előzmény: Móricz75 (88)
Móricz75 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 88

Nekem is ilyen volt a lökéshullám előtt,tulajdonképp ezeket az izomletapadásokat szüntetik meg,amelyek nagyon kellemetlen irritációt okoznak, nap mint nap...még azt vettem észre a kezelések után,h egyre többet tudok nyújtani,illetve az alkar edzése is jobban megy.

Előzmény: Walter-Mute (87)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.09.10 0 0 87

Igen. Erre gondoltam. Mert én ha a tapadási pontot is bekenem, akkor húzódik, fáj. Olyan, mint amikor le van fagyva a kéz (pl. télen) és nehéz mozgatni, de ugye használni meg kell.. :)

Előzmény: Móricz75 (86)
Móricz75 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 86

A fájdalmas területet úgy érted,h az alkarba hasító fájdalom,egy adott részen?

 

Előzmény: Walter-Mute (83)
Móricz75 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 85

Szia!Személy szerint a könyök vég környékét és az alkar izomzat tapadási pontját szoktam kenni,masszírozni.

 

Előzmény: Walter-Mute (83)
Kovács Elisabeth Creative Commons License 2017.09.07 0 0 84

Én szeretném megkérdezni mi a neve a bandázsnak, ami használt? Én is nagyon szenvedek a teniszkétől...:( Köszönöm

Előzmény: bolho12 (64)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.09.06 0 0 83

Egy kicsit butuska kérdés, de nem teljesen világos. Ezt a bizonyos CAI-PAN tőgykenőcsöt hova kentétek fel? A fájó területre, vagy konkrétan a tapadási pontra? Nem mindegy... 

Móricz75 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 82

Szia!Egy kicsit felduzzad a fizikai behatás miatt,és fáj is a kezelés,de utána nagyon kellemes enyhülést hoz...Célszerű két három napig jegelni a kezelés helyét.A negyedik kezelésen vagyok túl és nagyon sokat javult a könyököm....Sokat segít még az alkar és a felkar hengerelése,masszírozása.

Előzmény: Walter-Mute (81)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.08.25 0 0 81

A mindennapos nyújtás (pláne többször egy nap) nekem se jött be, fájt a kezem. Lökéshullám után nem duzzad fel, nem fáj? Olvastam olyat, hogy valakinek pl. fájdalmat okozott és fel is duzzadt a terület, ahol kezelték.

Előzmény: Móricz75 (80)
Móricz75 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 80

Nincs mit!Lökéshullám kezelésbe most vagyok benne, tényleg hatékony,magam sem gondoltam volna.

Persze már én is abba stádiumba vagyok,mint te,h használható,de viszonylag hamar megfájdul,viszont mindig egyre többet bír.

A youtube-on találsz nyújtó technikákat teniszkönyökre.Próbálj ki többet is,és amely számodra kényelmes azt használd.

Itt a fórumon is olvastam másoktól,h minden nap nyújtanak akár többször is,nekem nem igazán jön be, mert azt vettem észre,hogy ha túlzásba viszem, fájdalmat okoz.

Nekem az jött be,h egyik nap edzem és közvetlen utána lenyújtok,majd még aznap megnyújtom egyszer,és másnap pihi.

Mert azért a hétköznapok során is elég sok terhelést kap.

Előzmény: Walter-Mute (79)
Walter-Mute Creative Commons License 2017.08.18 0 0 79

Köszönöm válaszod! Lökéshullám még nem volt, egy próbát megér. :-)

Nyújtással kapcsolatban: lehet, hogy rosszul csinálom. Gondoltam már arra is, hogy talán túlnyújtom, nem tudom.

Általában nem foglalkozom vele, hogy feszül miközben nyújtom, hisz ha nem feszül, akkor mit ér? 

A nyújtásról van valami „szakszerű” leírás?

 

 

Előzmény: Móricz75 (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!