Keresés

Részletes keresés

CSamu Creative Commons License 2005.03.21 0 0 23

ICMP szures kikapcsolasa!

controlpanelfirewalladvanced

 

 

Előzmény: mr_ricsi (18)
vanchu Creative Commons License 2005.03.21 0 0 22
Ha nagyon nem megy keress meg mailben, csinálok neked egy ideiglenes accot próbálkozni.
Előzmény: mr_ricsi (19)
vanchu Creative Commons License 2005.03.21 0 0 21
DDNS (Dynamic DNS) kell Neked, van belőle sok.

(pl www.dyndns.org)
Előzmény: CREATOR (20)
CREATOR Creative Commons License 2005.03.21 0 0 20

Álltalában a "226 Transfer comlete" -el jelez vissza, ha dos parancsal csinálod "ftp put" akkor kapsz egy kis statisztikát is  " ftp: ......bájt elküldve ... másodperc alatt: .... Kbájt/mp."  Amugy biztos hogy hogy a router lenne a hibás?

Én is kérdeznék valamit, van megoldás a dinamikus IP-re, ADSL-em van és szeretnék napközben hazanézegetni a gépemre, és az nem megoldás hogy mindig nézegessem az IP-t mikor megyek ell, főleg hogyha napközben vált.

Valmi progi kellene amivel tudom azonositani a gépemet, vagy hallotam valami web-oldalról ami nevet rendel az aktuális IP-hez.

Előzmény: mr_ricsi (19)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.03.21 0 0 19

Ui: az FTP hogyan jelez vissza, ha egy csomag sikeresen elment? (Bár, DMZ-be tettem a gépet, és úgy sem müx...)

Előzmény: mr_ricsi (18)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 18
Van egy D-Link DI-514-es routerem.
LAN-on csatlakozik hozzá a gépem, amiről minden működik a neten, amit használni szeretnék, kivéve az FTP feltöltés. (Tehát letölteni tudok, az FTP-n lévő fájlokat törölni is, de a feltöltés nem működik. Pontosabban ez valami méretlimithez kötődhet, mert 1888byte-os fájl felment, ennél kisebbek is, de egy 2766bytos-os fájl már nem.)

Ha esetleg van valakinek ötlete, vagy ha esetleg valaki tudna mondani egy olyan ftp szervert, aminek van szabad upload könyvtára, hogy másik szerverrel is tudjak egy próbát tenni...
Cocogány Creative Commons License 2005.02.16 0 0 17
A probléma megoldódott csak sajnos magától (ez is gond csak kissebb). Egyelőre nem foglalkozok vele amíg jó.
Előzmény: Cocogány (16)
Cocogány Creative Commons License 2005.02.15 0 0 16
Nekem is ilyesmi gondjaim vannak. Most hoztam össze egy kis hálózatot, de a win2000-et futtató gépeken nem tudom megosztani a nyomtatót. A win xp-s gépeken lévő nyomtatókat win2000-ől látni, de a win2000-es nyomtatókat sem win2000-ről sem winXP-ről nem látni. A win 2000-eseken annyit csináltam, hogy a nyomtató ikonjára jobbklikkel kattintok akkor megjelenik egy menü amiben ott van hogy megosztás, eddig ez oké a kéz meg is jelenik a nyomtató ikonja alatt tehát megosztottnak tekinti (gondolom én). De akkor miért nem látom a többi gépen?
RodrigeZZ Creative Commons License 2005.02.14 0 0 15
Ha mindkét gépet lehet a másikról látni, akkor pingelni is muszályhogylehessen.

Ha az A gépen van egy bela nevű user **** jelszóval, akkor a B gépen is létre kell hozni belat praktikusan ugyan olyan jelszóval. Magyarul: mindegyik gépen ugyan olyan felhaszálói profilokat kell csinálni, és lagalább 1x bejelentkezni. Ha nincs jelszava akkorsemnem müxik. Ez 1 ilyen rendszer...
tűzfal mit csinál?

UI: ha már ugyis írtál az ADSL Router topicba, gyertek át oda!

R.
Előzmény: .destiny. (11)
.destiny. Creative Commons License 2005.02.14 0 0 14
További probléma, hogy az egyik gépet nem lehet pingelni.
.destiny. Creative Commons License 2005.02.14 0 0 13

"mindkét gépen a megosztást a másikon használt névre engedélyezni"

 

Ezt hogyan tudom megtenni ?

Előzmény: L4U58U8 (12)
L4U58U8 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 12
Azonos bejelentkezési nevet használni, vagy mindkét gépen a megosztást a másikon használt névre engedélyezni.
Előzmény: .destiny. (11)
.destiny. Creative Commons License 2005.02.14 0 0 11
Sziasztok! Van egy router (STlab) és van két gép, mind a kettőn XP van és ugyanazok a protokollok. Mindkét gépről lehet látni ugyan a másik gépet de be nem lehet lépni azokba mert a Win szerint nincsen jogom a hálózati erőforrás használatához, annak ellenére hogy már megosztottam a könyvtárakakat mindkét gépen. Mit lehet ilyenkor tenni ?
L4U58U8 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 10
Ja, még valamit: ha cég, akkor különösen érdemes hálózati nyomtatót használni, az pedig szintén egy portot "kér" a switchen.
Előzmény: L4U58U8 (9)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 9

D-Link, SMC, Conceptronic... amit éppen találsz olcsóért.

 

Arra figyelj oda, hogy a négy és az öt gép között van egy vízválasztó. Ha ugyanis több (több: x>1) gépet akarsz a kábel/DSL modemre kötni, akkor egy megfelelő portszámú switch is szükséges. Kaphatóak firewall/router/switch "egy dobozban" cuccok, de olyat még nem láttam ilyenben, amelyik négynél több portot tudott volna. Ha ennél több PC csatlakozás szükséges, akkor:

- kell egy 8, 10 vagy akárhány portos switch is, de akkor elég, ha "síma" firewall/routert veszel (switch nélkül), vagy

- veszel egy firewall/router/wireless access point cuccot, a PC-k hálókártyáit pedig lecseréled wireless kártyákra. Ez esetben a kábelezés-mizériától is mexabadulsz.

Előzmény: Pistike (6)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 8

"Tud-e valaki segíteni Cisco-router programozásban?"

 

Az egy külön szakma...

Előzmény: buenos32 (5)
Pistike Creative Commons License 2004.12.19 0 0 7
Ja és kábelmodem van... (Chello).
Előzmény: Pistike (6)
Pistike Creative Commons License 2004.12.19 0 0 6

Egy kis irodába, 4-5 gép max. milyen routert érdemes venni?

buenos32 Creative Commons License 2003.12.03 0 0 5
Sziastok!
Tud-e valaki segíteni Cisco-router programozásban?
Kösz!
tere Creative Commons License 2003.11.23 0 0 4
Háj!
-routered IP-je legyen 192.168.255.1
-a gépeidé
-192.168.255.2
-192.168.255.3.
-alhálózati maszk mindenhol 255.255.255.0
-routeren és gépeken a dns-t már valszeg eltaláltad...
-gépeid alapértelmezett átjárója a router IP-je (192.168.255.1)
A gépeken legyen megosztott mappa v. drive... oszt' jóvan.
NT, 2k, XP esetén a felhasználókezelőt ajánlom, vagyis ahova belépni kívánsz, ott létre kell hoznod egy olyan nevű felhasználót, amivel a másik gépen beléptél. 2 xp vagy 2k felajánl egy beléptető ablakot, ha ismeretlen felhasználóként akarsz bemenni...
Előzmény: zEd (-)
compot Creative Commons License 2003.11.21 0 0 3
Viszont nekem is van egy kérdésem. Van e arra lehetőség, ha a céges router tilt bizonyos (pl. www.abc.com) oldalak elérését, akkor egy pl www.xyz.com oldalon keresztülj érjem el azokat az oldalakat és a router azt higyje, hogy csak a www.xyz.com oldalt nézegetem és ne tudja az mit is küld nekem tartalmilag.
compot Creative Commons License 2003.11.21 0 0 2
Az nem lesz jó. Minden gépnek saját egyedi ip cimének kell lennie. Ha van DHCP server funkció a routerban engedélyezd és a gépeken állitsd be az auto ip cimkiosztást. Átjárárónak a router ip cimét állitsd be.
Előzmény: zEd (1)
zEd Creative Commons License 2003.11.21 0 0 1
A gépek külön portokon vannak.A routernek van autoconfigja azt elinditottam és mindent meg csinált. Azt megnéztem, hogy mind a két gépnek azonos IPt oszt ki a router.A ping sem megy a két gép között. Tudom nagyon lamer vagyok ebben.:))
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.21 0 0 0
Kéne tudni, hogyan van felkonfigurálva a két Windows gép. Egymást milyen protokoll alapján szeretnék látni. (A Netbeui tudtommal nem routolható protokoll)

A ping megy a két gép között?
Hogyan van a router felkonfigurálva? Hogyan van a két gép rákötve. (Két külön portra?)

Előzmény: zEd (-)
zEd Creative Commons License 2003.11.20 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Van egy routerem /SMC7004VBR Barricade/ és erre van rákötve 2 gép, de sehogyan sem tudom összehozni, hogy a 2 gép lássa egymást. A net megy külön-külön mind a két gépen. A routert nem akarom khagyni, mert ezt tűzfalnak is használom.
Mit csináltam vagy mit nem csináltam hogy nem jó. Letudja valaki írni lépésenként, hogy mit csináljak, milyen protokol kell stb... Az egyik gép W2000 a másik WinMe.
Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!