Keresés

Részletes keresés

Octi19 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 19496

:-(

Részvétem.

Előzmény: nemesvarazs (19495)
nemesvarazs Creative Commons License 2013.06.20 0 0 19495

Sziasztok!

Nagyon rég voltam itt az oldalon.

A Rozika szombaton 1 perc alatt hírtelen el ment,a kezeim között.A szívem meg szakadt!

Holte Tassai Creative Commons License 2013.06.08 0 0 19494

SEGÍTSETEK KÉRLEK!Házhoz viszem ingyen, kiscica, allergia miatt nem tarthatom meg. Szobatiszta, egészséges, oltott, féregtelenített, játékos, dorombolós.Segítsetek, hogy

   NE KERÜLJÖN VISSZA A MENHELYRE!http://www.topapro.hu/aprohirdetesek/allat-haziallat-haszonallat/macska/hazimacska/aprohirdetes/szobatiszta-kiscica-ingyen/780c62777f606a5f.html

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.16 0 0 19493

Sziasztok  Brit cicások !

 

Eladó egy Ezüst-Fekete Tabby ivartalanított macskalány. Másfél éves oltva féregtelenítve

természetessen törzskönyvel rendelkezik .Árat fényképet és egyébb informácíóért keressél

kuruczzsolt75@gmail.com   itt minndenre szívessen adok választ  köszönöm hogy megnézted

oroshazicsaj Creative Commons License 2013.04.25 0 0 19492

Örülök, hogy okés a kicsike! Kérlek fedd fel velem a kapcsolatot emailben! oroshazicsaj@citromail.hu

Előzmény: ancus75 (19491)
ancus75 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 19491

Szia Csajszi!

 

Köszönöm jól vagyunk.A dokik azt mondta,h nincs szükség székletmintára mert már nincs tünet.Kicsit vékonyka a drágám,de nem csodálom.Diétás táptól nem hízhat el.Maradt az RC sensitivity és a gastro intestinál.Pár napja adagolom neki a régi fajtatápját is.Eddig minden oké.Még a héten beszélek a dokival,mert oltásra is kell mennünk.

Előzmény: oroshazicsaj (19490)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.04.17 0 0 19490

Szia Ancus, mi újság? Hogy vagytok?

Előzmény: ancus75 (19489)
ancus75 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 19489

Írom természetesen.Eddig Rc brit fajtatápot szárazból és nedvesből Shébát.A shéba volt az egyetlen amit megevett mostanában.Rengeteget próbáltam már.Viszont az tuti,h többet nem kap....én arra gyanakszom,h annak valamelyik összetevője okozza a problémát.

Előzmény: oroshazicsaj (19486)
Doory0521 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 19488

Ancus! KÖszönöm, megpróbálom ott is!

Előzmény: ancus75 (19485)
Doory0521 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 19487

Szia Oroshazicsaj!

Köszönöm a gyors választ! Sajnos a tenyésztőt még az első ilyen eset után felhívtuk és persze hárított, h nála ilyenek sosem fordultak elő, h biztos megütötte magát v a másik cica megharapta stb. Ami persze természetesen nem igaz, de sajnos az igazadat neked kell bebizonyítani ami bizony igazságügyi orvosszakértőt igényelne. Az hogy az én orvosom kiállít egy olyan igazolást h nem külsérelmi nyom illetve ütés okozta azzal sajnos még nem bizonyítottunk be semmit. A szerződésben természetesen le van írva, hogy a tenyésztő tudtával születési rendellenessége nincsen a cicának, még akkor is ha megvagyunk győződve h ez születési rendellenesség akkor is bekell tudnunk bizonyítani, különben az eü garancia se ér semmit. Az orvos csinált röntgent, illetve meghallgatta a szívét és a tüdejét, azt teljesen egészségesnek találta. Valamint a cica nagyon mozgékony, nem látszik rajta h esetlegesen a szíve működne rosszul. Az orvos pont ezek miatt nyiroködémára gyanakszik, ami természetesen egy cseppet se megnyugtatóbb mintha bármi más lenne. A cicát már most nagyon megszerettük amúgy, mert egy végtelenül kedves, amúgy eleven kis jószág, és ami nem elhanyagolandó h a nagyobb cicával szerelem volt első látásra, ami szintén ritkaságszámba megy, úgyh az csak az utolsó lenne h megváljak tőle...

Előzmény: oroshazicsaj (19484)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.04.11 0 0 19486

Húúú, örülök, hogy jobban van Luxi! Hááát igen, ha egyszer már megszokott valamit, akkor egy másik tápot nehéz átszokatni... szegénykém... Eddig milyen tápot evett?

Majd írd meg hogy mi lesz az eredmény, és mit állapítottak meg nála!

Előzmény: ancus75 (19485)
ancus75 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 19485

Csajszi,köszi az érdeklődést.Luxi jól van.Eddig 3 normál kakink volt a héten.RC sensitivity-t eszik.Pontosabban azt tuszkolom le a torkán.Nagyon utálja,de nincs más még 1 hétig legalább.Trovet szárazat is vettem,meg sem szagolja.Nehéz pali:-)Jövő hét elején lesz székletvizsgálat,abból sok minden kiderül majd.

 

Doory0521!Van itt egy olyan fórum,h .....állatorvosnál járt a macskám....ott tudnak tanácsot adni.Jobbulást a cicusnak.

Előzmény: oroshazicsaj (19483)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.04.10 0 0 19484

Szia Dory!

 

Nagyon sajnálom a cicádat! Nem tudom melyik tenyésztőtől sikerült beszerezni őt, de remélem kaptál vele szerződést, és egészségügyi garanciát!

A cicát egy teljes kivizsgállásnak kellene alávetni, mert a vizenyő az a szív nem megfelelő működésétől jön elő... ez olyan mint amikor az ember vizesedik...  A vízzel nem szabad játszani, mert a tüdeje, vagy valami belső szerve felvizesedik, és elpusztul! Ezt nem fogja kinőni, nem értem miért mondta ezt az orvos! Én a tenyésztőnél reklamálnék (ha van papír a kezemben leletek, és szerződés, törzskönyv stb..), vegye vissza a cicát, és adjon egy másikat, vagy pedig adja vissza a pénzt! Ha valóban tenyésztőnél és nem szaporítónál vetted a cicát, akkor nem lesz gond ezzel!

Előzmény: Doory0521 (19482)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.04.10 0 0 19483

Úúúúh Ancus nagyon sajnálom... én alávetném Luxit egy teljes kivizsgállásnak!  Valami bél gond... ez csirke allergia lenne??? Hááát nem tudom...

Vérvétel, ultrahang, minden minden... És most mi a helyzet az Rc táppal kapcsolatban?

Előzmény: ancus75 (19481)
Doory0521 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 19482

Kedves Fórumtagok!

Új csatlakozó vagyok és máris egy segítséget/kérdést szeretnék feltenni nektek, hátha vkinek a környezetében már előfordult hasonló eset. ~1 hónapja vagyok tulajdonosa egy gyönyörű bicolour skót lógófülű kiscicának (3 1/2  hónapos). 2 hete volt nálunk amikor jelentkeztek az első tünetek, előszőr a mellkasánál majd az egész hasa aljnál végig azt vettük észre h lóg a bőr, egyik pillanatról a másikra, pár óra leforgása alatt, aztán elvittük 2 orvoshoz is mindkkettő tanácstalan volt, annyit mondtak h vmi vizenyő gyülemlett fel, felhívtuk a tenyésztőt is akinél ilyen még sose fordult elő természetesen. Az orvosok először csecsemőmirigyre gyanakodtak vagy allergia esetleg vagy nyirokkeringés, de igazából csak találgattak, kapott ödémalehúzót, attól pikk pakk, ahogyan jött úgy elis ment. MAjd ismételten eltelt 2 hét és megint észrevettük h lóg a bőr, de most nem a mellkasánál hanem a hátsó lábaknál a has tájékon, megint elvittük az orvoshoz, megint kapott ödéma lehúzót, mondta az orvos h vszínűleg nyiroködéma, mivel az allergiát, csecsemőmirigyet kizárhatjuk és külsérelmi nyom se látható a cicán, illetve mondta h ez most nem annyira durva mint az előző, és h lehetséges h ezt az egészet ki is növi, de persze ezek csak feltételezések, konkrétumot sajnos most sem tudott mondani mivel ilyennel még nem találkozott. Két kérdésem is lenne hozzátok, 1. Hallott e már vki esetleg hasonló megbetegedésről, mert az interneten se találtam semmit, illetve 2. Mitévő legyek ha nem növi ki? Ez elvileg 4-5 hónapos korára kikell h derüljön. A tenyésztő persze biztos h hárítana mindent...Köszi!

ancus75 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 19481

Sziasztok!

 

Luxornak ismétekten előjött a véres nyálkás kaki:-(((3 hétig csirke rizs diétán volt.Mivel nem múlt el injekciót kapott megint és közökte a doki,h lehet allergiás a csirkére.Akkor előtte mitől volt?!Most Rc sensitivity-t kap kacsásat.Volt már valakinek ilyen témában tapasztalata?

Octi19 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 19480

Lehet, hogy egyről beszélünk... Lizikének is olyan nyomott, rövid orrocskája van... Kérdezd meg az orvosodat erről az antibiotikumról, ez egy olyan tabletta ami elsősorban az íny és a végbélnyílás környékére koncentrálódik és nagyon jó. Nekünk 5-6 nap alatt rendbe jött az íny és a szemecskéjét is csak 2-3 hetente kell kenegetni.

Előzmény: oroshazicsaj (19479)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.03.11 0 0 19479

Nem nem, Kyrának sosem csipácsodik, viszont tudod neki könnyezik a nyomott orra miatt.

 

Nem tudom mitől lehet!

Előzmény: Octi19 (19478)
Octi19 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 19478

Úgy értem, hogy nem csipásodik a szeme? (egyértelmű jele a kötőhártya gyulladásnak... sokan nem tulajdonítanak neki nagy szerepet, időnként kiszedik a csipát és úgy vannak vele, hogy ez egy természetes jelenség, végül is a "csipás macska" még a szólásokban is szerepel.... Nekem is az állatorvos mondta, hogy az egészséges cicáknak nem szabad csipásodni!)

Előzmény: oroshazicsaj (19477)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.03.10 0 0 19477

Nem tudom mitől lehet, nincsen begyulladva  a szeme neki! Semmi baja nincs, sem külsőleg, sem belsőleg nem látok semmit, semmi változást az eddig megszokottakban!

 

Előzmény: Octi19 (19476)
Octi19 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 19476

Nem a szeméről húzódott át a gyulladás? Nekünk is így volt, csipásodott Lizike szeme, elvittük az orvoshoz és ő szúrta ki az ínygyulladást. Kapott egy tablettát ami az íny és a végbél környékére koncentrálódik a hatását értendően és egy humán forgalomban is kapható szteroidos szemkenőcsöt kellett használni. A gyógyszert kúra szerűen a kenőcsöt meg 4-5 napig, majd 2-3 hetente 1-2 alkalommal.

Szépen visszahúzódott az ínygyulladás és a szeme sem csipásodik, illetve 2-3 hetente, amikor elkezd látszani a csipa, akkor jön a kenőcs és megint jó 2-3 hétre.

Előzmény: oroshazicsaj (19475)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.03.09 0 0 19475

Sziasztok!!!

 

Szeretném kérdezni hogy valaki használta e már a Foreverliving Aloe termékét (spray, fogkrém, gél)  a cicáján?

 

Én speckó a fogkrémet szeretném kipróbálni, mert íngyulladása van neki, sok gyógyszeren túl vagyunk már... de semmi változást nem látok!

asztalosbalazs81 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 19474

Sziasztok Cicások!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani a fenti képen szereplő terméket.

Saját készítés minőségi alapanyagokból.

Ha bővebb információt szeretnétek, keressetek a nyilános e-mail címemen!

Köszönöm figyelmeteket!

 

szilvi1110 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 19473

Reméljük...

Előzmény: Octi19 (19472)
Octi19 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 19472

De legalább megpróbáltam, és hátha meggondolja a kolléga, végtére is aki a macskákat szereti az nem lelketlen szaporító.

Előzmény: szilvi1110 (19471)
szilvi1110 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 19471

Octi, gyanítom, felesdlegesen koptattad a billentyűzetet... :(

Előzmény: Octi19 (19469)
sjohn Creative Commons License 2013.02.26 0 0 19470

Köszönöm.

Előzmény: Octi19 (19469)
Octi19 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 19469

Igazán nincs mit!

Hidd el, azzal hogy az ivarérettség kialakulásáig vártál az ivartalanítással azzal csak felesleges kockázatot vállaltál. Ilyenkor már van esély arra, hogy az ivarosság miatt kialakult esetleges szokatlan viselkedés már csak tompul, de nem múlik el soha, illetve a beavatkozás kockázatai is sokkal magasabbak ilyenkor.

 

Őszintén kívánom neked és a cicádnak, hogy hosszú boldog életetek legyen együtt!

Előzmény: sjohn (19468)
sjohn Creative Commons License 2013.02.26 0 0 19468

Köszönöm.

Előzmény: Octi19 (19467)
Octi19 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 19467

Most már van némi időm ezért kifejteném kicsit a dolgot.

Olyan kandúr gazdája, aki ideális lenne neked és a cicádnak is, az nem fog szóba állni veled, mert nekik megvannak az elvárásaik. ...nem is beszélve arról a vélhetőleg jelentős összegről, amibe ez neked kerülne. (csak maga az aktus, egy tenyésztésre vásárolt kiscica ára szokott lenni, ami ~150-200 ezer Ft.) A komoly, nagyon költséges szűrővizsgálatok megléte csak az egyik oldala a dolognak. A másik oldala, hogy az ilyen tenyésztők szemében, az amit te csinálsz, vagy tervezel csinálni, az csak szimpla szaporítás. Akinek meg mindezek nem számítanak, annak a saját macskája egészsége sem számít sokat, tehát neked is és a cicádnak is inkább egészségügyi kockázatot jelent csak. Nem is beszélve az igencsak bizonytalan kimenetről. Honnan tudod, hogy a születendő alom milyen lesz? Ha nem lesz elég, vagy elég jó minőségű a családon belüli igények kielégítésére akkor mi lesz? Jöhet a következő alom? Így is, úgy is lesznek "felesleges kiscicák", velük mi lesz? Mi lesz akkor, ha lesz egy betegen született alom és a cicád egészsége is maradandóan károsodik? Ezek olyan kérdések amikre meg kell találnod a válaszokat.

Egy nagyon minőségi kiscica (kedvenc)ára manapság 70-90 ezer Ft.... ha ennyi pénzt valaki nem akar kiadni egy egészséges, megbízható felmenőkkel és biztos tenyésztői háttérrel rendelkező cicáért, akkor a minőségi tartására valót is sajnálni fogja. Mert a rendszeres orvosi ellátásnak, a minőségi tápnak, tápoknak és a kellékeknek is jelentős költsége tud lenni.

 

Az ivarzás jelentős kockázattal jár, a kandúrok megbízhatatlanok, hajlamosak az elkódorgásra miközben sajnos érhetik balesetek. Nem is beszélve a kellemetlen ivarzási tünetekről, mint például a territoriális jelölő hajlamról...

A lánycicák szervezetét meg az ivarzási ciklusok hormon bombái viseli meg jelentősen és nagyon is gondoskodni kell a cica biztonságáról, nehogy meglepje a gazdit egy-egy nem kívánt alommal... és itt is megemlíthetőek a kellemetlen ivarzási tünetek amik jelentősen meg tudják rontani az éjszakák komfortját...

Előzmény: sjohn (19465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!