Keresés

Részletes keresés

..pözsó.. Creative Commons License 2020.06.17 0 0 3386

A Wellness és jacuzzi automatikusan, többszörös szorzóval emeli az árakat :)

 

Az élet már csak ilyen. A luxust meg kell fizetni. 

A csirke-itató fertőtlenítője fillérekbe kerül :)

 

Előzmény: cornus015 (3385)
cornus015 Creative Commons License 2020.06.16 0 1 3385

Sziasztok!

Talán ez a megfelelő topic a kérdésemhez :)

Adott egy jacuzzi vízkezelése. A gyári Wellis készítményt használom (wellis crystal). Ebben van klór tabletta (20/90) és a saját folyékony szerük - ennek összetétele 5%-nál kevesebb  Nátrium karobonát 55%-nál több víz. Tehát ha jól értem sima 5g mosószóda 1 liter vízben? Színre/állagra azonos a két keverék, illatra a welliszes picit aromásabb, talán van benne egy kis illatanyag is. (illetve akkor innen a neve, kristálypor...)

Hogy mi a kérdés: akkor végülis elegendő mosószódát használnom a gyári helyett? Árban brutális a különbség (100e vs ~5e (ebből is a klór ami drága, a 40g mosószóda szinte ingyen van..).

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.12 0 0 3384

Ok lerendeztem a sracot :-) !!

Előzmény: Törölt nick (3383)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.12 -1 0 3383

Nah ezt az ismerosom nickjevel sikerult .......mindig itt garazdalkodik a ceges gepemen ....csak o villanyszerelesben utazik!!

Előzmény: Törölt nick (3382)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.12 -1 0 3382

Gyalorlatilag a szelepnek a ket "gumi" reszevel lehet csak baj.mivel minden mas kemeny muanyag....

mindenesetre a videodbol kiindulva szetszdtem,osszeraktam,fujtam,szivtam,stb ......mososzeres vizzel elmostam,osszeraktam es most (lekopogom) mukodik.

Most csak a csap csopog,de abbol uj kell mert kulon nincsenek belevalo porcelanbetetek ........egyenlore ha megtelik elzarom a tartalyt es a bejovo vizet es igy nem csopog .......aztan megrendelem az ujat !

Előzmény: Elektronikus (3381)
Elektronikus Creative Commons License 2020.06.12 0 0 3381

Még az lemaradt, hogy a szerkezet egyszerűsége miatt azért a konkrét hibának is ki kellene derülni szerintem, hogy például ez és ez szorul stb.

Előzmény: Törölt nick (3379)
Elektronikus Creative Commons License 2020.06.12 0 0 3380

A videót elszúrta az ember, lényeg persze, hogy átfújhatónak kell lenni.

 

Másrészt az is igaz, hogy ilyen alkatrészekbe nem fújunk baktériumokat, igyekszünk sterilen tartani, noha a gyakorlatban úgyis átöblítődik, így annyira nem vészes, mint ahogy tűnik. Meg a membránon sem megy át. De azért illik betartani, főleg egy szakembernek.

 

Meg valószínűség szempontjából az is érdekes, hogy miért pont most, a szűrőcsere kapcsán romlott el.

 

De pár hete én is úgy jártam, hogy pont szűrőcsere után egy nappal szakadt meg a betápszelep behúzótekercse.

 

Ez egy régi Energomat mosógépből származó mágnesszelep, aminek joga is van elromlani már ennyi idő után, hogy miért pont most, az érdekesebb. De nem cseréltem, csak a behúzótekercset (kétágú szelep lévén, csak fel kellett cserélni a kettőt), mert mechanikus, szilárdsági szempontból valahogy jobban megbízom ebben a régiben, amiből még nem spórolták ki az anyagot.

Előzmény: Törölt nick (3379)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.11 0 0 3379

Kicsivel masabb az enyem belulrol ,de nyilvan ugyanaz a szisztema .......sajnos pont nem latni amikor belefuj ......

futok meg par kort es ha nem jo akkor rendelek egy ujat .....azert remenykedem mert kulfoldon vagyunk es nincs ilyen bolt a kozelunkben !

 

koszi 

Előzmény: Elektronikus (3378)
Elektronikus Creative Commons License 2020.06.11 0 0 3378

Mivel nincs a rendszeremben, belsejét csak videón láttam:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Hn7m0Xtvxeg

 

Annak az a lényege, hogy alaphelyzetben szabad átfolyása van in --> out irányba. Ha belefújsz például, mint a videón is.

 

Csak akkor kezd befékezni, amikor nyomás áll elő a másik oldalán, ami viszont szabadon felcserélhető, mivel csak a nyomást kell érzékelnie.

Előzmény: Törölt nick (3377)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.11 0 0 3377

szepjonapot .,...

 

letezik,hogy ez a szelep elromlik,vagy olyan kicsi a nyomas,hogy nem megy at rajta a viz?

Ugyanis nem folyik a kimenetnel

Jelzem idaig jo volt,csak most szurocsere utan nem akart megtelni a tartaly es itt talaltam elakadni a viz aramlasat.

szetszedtem,de nem latok benne olyat ami megadhatna magat.

 

koszi 

Elektronikus Creative Commons License 2020.06.06 0 0 3376

Nyári melegben kellemetlen tud lenni, korábban magam is tapasztaltam az árnyoldalát.

 

De akkor még nem volt szakaszos, automatikus öblítésem: óránként 20 másodperc.

 

Utána viszont ellenőriztem az öblítésre elpazarolt(?) vizet a vízmérőn is: anyagilag egyáltalán nem volt olyan vészes, mint amennyi a haszna. Szerintem gazdaságosabb, mint hinnék sokan, de ezt látni kell.

 

Ennél bármilyen hűtés többe kerülne és körülményes is lenne. Ráadásul a klóros víz fertőtlenítő hatása belülről is működik, igaz csak a szénbetét előtti szakaszon. De az elég lényeges is.

Előzmény: mitvisz1 (3375)
mitvisz1 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 3375

Valami hűtés ötletetek van egyszerű pult alatti vízszűrőhöz . Az 5 patronban ácsorog a víz + a lakásban is vagy 6 méter cső . Mire ezt átöblítem egy pohár vízért sok perc meg liter víz.

Elektronikus Creative Commons License 2020.05.31 0 0 3373

Lehet, hogy a káros anyag még a legkevesebb, viszont épp a tisztított vízből már hiányzik a klór, ami fertőtlenítené, emiatt hajlamosabb lehet a poshadásra, megfelelő táptalajon, mint például a gumi.

 

Egyébként, ha a membránról frissen levett vizet palackozunk egy tiszta üvegbe, az jó sokáig hibátlanul eláll, ami arra utal, hogy önmagában elég steril lehet.

 

Gyárilag szokták ezüsttel kezelni például a tartály belsejét, ami antibakteriális hatású. Használat során lehet időnként fertőtleníteni hipóval vagy a célra gyártott vegyszerrel (nem mintha nem lenne jó a hipó is). Beletenni, vizet rátölteni, állni hagyni, kinyomatni.

 

De nekem ezek az "örömök" kimaradtak, inkább nem is vettem soha tartályt.

Előzmény: Juglon (3371)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 3372

Én kb. 7 évig tartállyal használtam. Aztán nem használtuk egy darabig, majd mikor újra beüzemeltem, tönkre volt menve a tartály. Beleposhadt a víz, kis valamik úszkáltak a kiengedett vízben. Persze, ehhez kellett egy kis szünet a használatban. Az itt olvasottak hatására, Én is tartály nélkül használom már. Aki műszaki érzékkel meg van áldva, az összerak egy tisztítót, tartály nélkül, annyi pénzből, amennyiért kinézted a PurPro-t. Ennek nagy előnye, hogy pl. 2db membránnal (200GPDx2) nem is nagyon éreznéd a tartály hiányát. Ugyan is a tartályra azért van szükség, hogy ne kelljen sokáig várni egy pohár vízre. :) Ezt, nagy membrán kapacitással lehet kiküszöbölni. Ez viszont megdrágítja a tisztítót (olcsóbb egy tartály). Én most alakítottam át az miénket, két membránosra.

 

Ha viszont nincs más út, akkor használható a tartályos is. Elég sokan használják a világon, csak rendszeresen mozgatni kell benne a vizet!

Sok évig elmegy az is gond nélkül.

Előzmény: Juglon (3371)
Juglon Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3371

Több helyen olvastam a fórumon, hogy aggályok vannak a tartály használatával: baktérium, káros anyag kioldódás. Azt lehet tudni pontosan, hogy mikor jelenik meg a tartály gumilapján a nyálka, baktérium? Ha nem lehet normálisan tisztítani megoldás lehet az időnkénti csere? Nagyon sokan tartállyal használják a víztisztítót, van esetleg valamilyen egészségre káros észrevétel? Sok helyen azt olvastam, hogy a tartályban lévő tisztított víz nem kedvez a baktériumok szaporodásának!

Lehetséges, hogy egy NSF tanúsítvánnyal rendelkező tartályból káros anyag oldóik ki?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!  

mercedese270 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3370

Ugyan olyan ozmózis víztisztító, mint bármelyik. Nem nagyon vannak különbségek köztük. Ez in-line szűrőbetétekkel van szerelve a könnyebb szerelhetőségért, cserébe valamivel magasabb áron. Ha a szerelhetőség nem szempont, a 105P ugyan azt nyújtja, 15000-rel olcsóbban. Ráadásul a pult alatt, a kinézet sem számít.

Előzmény: Juglon (3369)
Juglon Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3369

Sziasztok!

 

Szeretném a véleményeteket kérni a PurePro M500P (M800P) nyomásfokozóval ellátott víztisztítóról? Van esetleg tapasztalata valakinek vele? Megbízhatóan működik?

mercedese270 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3368

Olyan szokott lenni, hogy kinyitom a csapot, megindul a víz, majd egy pillanatra eláll és utána, tovább folyik.

Előzmény: Elektronikus (3367)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3367

Meg olyan is van, amikor a vízben oldott gázok átszivárognak a membránon és sajátos hangot ad, ilyenkor a tisztavíz-kimeneten is pillanatra akadozhat a víz, a buborékok miatt.

Előzmény: mercedese270 (3366)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3366

Szoktam amúgy borogatni jobbra-balra a levegő miatt, akkor még várok, hátha megjavul.

Tettem bele még egy membránt, így most 150GPD. A nyomás membrán elött 4,2bar.

Előzmény: Elektronikus (3365)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3365

Illetve most jut eszembe, amíg levegős a rendszer, ilyen előfordulhat. De az idővel kimegy belőle.

Előzmény: mercedese270 (3363)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3364

Nem tűnik normális dolognak, nekem teljesen stabilan szokta engedni a vizet. Évek óta végzi a dolgát.

Előzmény: mercedese270 (3363)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3363

Vettem új áramlásszabályzót. Rossz lehet? Időnként nyiffan egyet (hangot ad), majd elenged egy kis vizet a lefolyóba. Gyakorlatilag automata öblítést csinál. :) 

Elektronikus Creative Commons License 2020.05.24 0 1 3362

Működik már annyival is, de nagyobb nyomás javítja a membrán elválasztási arányát (kevesebb lesz a szennyízarány), valamint a kétutas szelep zárását is határozottabbá teszi, a tartálytöltés végén. Ennek bizonytalan, késlekedő zárása szintén a veszteséget növeli.

Előzmény: Rtk (3361)
Rtk Creative Commons License 2020.05.24 0 0 3361

Sziasztok,

 

A PurePro RO105 víztisztítomat átköltöztettem egy másik házba, ahol 4,2 bar nyomást mérek a hálózaton. Az előző ingatlanban nyomásfokozó volt beépítve, mivel ott ~2 bar körül volt a nyomás. Van értelme itt is használni a nyomásfokozót, ha már úgyis itt van? Javít esetleg a hatékonyságon?

Köszönöm előre is a segítséget.

mercedese270 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 3360

Azért tettem be, mert volt. Eredetileg tartályos volt a rendszer, de az itt olvasottak hatására kiiktattam.

Akkor kipróbálom nélküle. Köszi.

Előzmény: Elektronikus (3359)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.22 0 0 3359

A szénszűrők tartalmaznak konzerválószert, amit alaposan ki kell öblíteni belőle, noha természetesen nem mérgező anyag, de azért nem is fogyasztásra való.

 

Lehet, hogy csak erről van szó, mindenesetre TDS-méréseket nem végeztem soha, utószénszűrőm régen volt egyszer, de mivel tartály nincs, különösebben semmit nem csinált.

 

Utószénszűrő normális esetben csak a tartályban poshadó vizet javítja fel, de a membránról tiszta és szagtalan víz jön, így azzal nem nagyon tud mit csinálni, a tapasztalat is ezt igazolta vissza.

Előzmény: mercedese270 (3358)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 3358

Most az a problémám, hogy reggel az első víz majdnem 100TDS-t mutat. Fél liter kiengedése után 23. 2óra múlva is 23, aztán ha engedem a vizet lemegy 9-re is. Ekkor elzárom. Pár óra múlva, megint valami fehér úszik a víz tetején. A következő pohár már jó. Nem értem. Jó-nem jó! Új csap, új csövek. Nincs tartály. Okozhatja az utószénszűrő? Nem eleget engedtem ki a vizet? Akkor viszont, hogyan tud 9TDS-re is lemenni? Nem értem.

mercedese270 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3357

Értem, tehát én pont fordítva gondoltam! Nem baj.

Akkor működhet, majd kipróbálom. Vannak ilyen rajzok a neten, de, azoknál van szivattyú is.

Köszi.

Előzmény: Elektronikus (3356)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3356

A hálózati nyomás hiányát érzékelő kapcsoló a mágnesszelep, illetve szivattyú előtt szokott lenni és áram szempontjából mindig vezet, amíg hat rá a hálózat nyomása. Ezzel csak a szivattyút védi, ha elmenne a betápnyomás, akkor megszakít, hogy ne tekerjen üresen. Lehet a szivattyúba építve is, valószínűleg azért nem is szerepel minden rajzon.

 

Ha nincs szivattyú, nincs is mit védenie. Csak a másik nyomáskapcsolóra van szükség, ami túlnyomásra szakítja meg az áramkört.

Előzmény: mercedese270 (3355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!