Keresés

Részletes keresés

zvica86 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 310
sziasztok!
nekem kissé más jellegű kérdéseim lennének.
én nem nyaralni, hanem dolgozni megyek Olaszországba, 2 hónapra. Az északi rész érdekelne, konkrétan Bolzano környéke, illetve Laives. ha valaki járt már arra, örülnék, ha írna nekem róla pár sort! :)
huncutka777 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 309

Hát, én nem adom fel, hátha nekem is tudtok segíteni...

 

Észak olaszországot ismeritek (Caorle, Jesolo)? Ott milyen a víz, és szerintetek ott nagyon meg lehet járni az idővel? hova érdemes elmenni?

Catella Creative Commons License 2007.07.06 0 0 308
http://www.meteo.it/   utána: "localita turistiche" ráklikkelsz a tartományra, majd a bal oldalon a megfelelő városra. 5 napos előrejelzést ad. Szerintem ne parázz, legfeljebb estére készülj egy pulcsival.
Előzmény: Enci31 (307)
Enci31 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 307

Köszi B. B!

Most nagyon megnyugtattál.

Az időtől nem kell pánikolni? Jövő héten mennénk...

Előzmény: Bacilus Benő (306)
Bacilus Benő Creative Commons License 2007.07.05 0 0 306

 

Rimini olaszosabb, amúgy kb. ugyanaz a tengerparti feeling. A tengerparti strandjain több a szolgáltatás.

 

Ajánlom a következő helyeket: San Marino, Ravenna, Pisa, Firenze, a Két Lánytestvér szikla (The two sisters) fehérhomokos partja Ancona mellett. Szórakozás: Mirabilandia, Aquafan, delfinárium, piac.

 

Verona és Bologna is jó... lenne, ha nem kockáztatnál hatalmas dugót, ezekbe a városokba még a bejutás is beletelhet 1-2 órába, ha nincs szerencséd.

 

Remélem, ezekre voltál kíváncsi.

Előzmény: Enci31 (305)
Enci31 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 305

Szia B.B!

 

Láttam, nagyon otthon vagy Olaszországban.

Légysz írj Riminiről! Milyen Jesolóhoz képest?

Én a nyüzsis, vidám helyeket szeretem, de azért kirándlgatni is szoktunk.Ezért választottam Riminit, a térkép szerint sok jó hely van körülötte.

Pl: San marino, Verona, Ravenna...

 Jesolo tetszett, olyanra számítok egy kis kultúrával fűszerezve.

Szerinted nem fogok csalódni?

Előzmény: Bacilus Benő (299)
Enci31 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 304

Sziasztok!

 

Mi is Riminibe megyünk nyaralni, még sosoem jártam ott. Van valakinek tapasztalata?

hasonlít Jesolóhoz, olyan nyüzsis? Nem szeretem, ha nincs élet egy tengerparton.

Aki tud, légyszi írjon véleményeket Riminiről.

Előzmény: Emma08 (300)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 303
Bibione-Latisana cirka 15.km.,1* lépésben tettük meg ezt a távot,dög melegben. Gyalog sem sok,busz tuti h. jár.Még talán stoppal is leküzdhető.
Előzmény: Tevemadár (297)
gyzozo Creative Commons License 2007.07.04 0 0 302
Énnekem a kártyajogsim van azzal utaztam. De ajánlatos vinni zöldkártyát, melyet a biztositodba tudsz kiváltani az autodra. Derendörök nemigen foglalkoznak velünk. A határon mi személyivel mentünk ki. Rómába is azzal voltam a reptéren simán elfogadták.
San Marinó: Egy délután elég rá. Riminihez közel van. Mikor beértek S M-ba felfele kell menni a várba, majd ott lessz egy egyenruhás emberke és ö int merre menjél. Az út végén egy 8. emeletes parkolóház lessz. Mi csak a 8. emeleten találtunk helyet. Befele hajtáskor kikell venni egy jegyet a soromponál, majd kifele menet közben a jegyet visszateszed az autómatába és kiirja mennyit kell kell fizetni. A Papirpénzt beteszed az autómatába, visszaadja az aprot és mehettek, iután nyilt a sosrompó. A parkolóházban lift visz fel a legtetjében, hol a várba kilehet menni. Az árak egy kicsivel olcsobbak/mert az árak nem tartalmaznak áfát, mert nincs államadóság / mint olaszországban. Pizzaszeletet már 1 euróért lehet venni. van rengeteg féle bor és ajándéktárgy. Egy délutáni kirándulást megér.
Emma08 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 301
Egy kérdésem kimaradt:  Kell nemzetközi jogosítvány Olaszo-ba?
Emma08 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 300

Gyzozo és Bacilus Benő!

Köszönöm szépen a kérdéseimre írt válaszokat! :) Egyre kevésbé tűnik nekem " zsákbamacskának" Olaszország...

Azért van még egy-két olyan gondolatom, amire reményeim szerint mások tapasztalatból tudnak reagálni: - medúzák (?)

                                                   -autóbiztosítás(ti kötni fogtok?, hol?, mennyiért?)

                                                   -Ausztria felé?

                                                   -a félpanzióról van valakinek tapasztalata?

                                                   ( büféreggeli, menüválasztásos vacsora)

                                                   -természeti látnivalók (pl. öblök) Rimini környékén?

 Köszönöm, ha valakinek eszébe jut a fentiekkel kapcs-ban hasznos tudnivaló!

Gyzozo!

Természetesen San Marino az egyik kihagyhatatlan programunk lesz, érdekel minden, ami a városállammal kapcsolatos! + Minden, ami még eszedbe jut!

Köszönettel: E.

 

Bacilus Benő Creative Commons License 2007.07.04 0 0 299

 

1. A hotelnek kell, hogy legyen parkolója a vendégek számára, de a legjobb, ha megkérdezed.

2. Még az is lehet, hogy a hotel biztosít strandszervízt. Amúgy változó, van, ahol kötelező.

3. Olaszo. nem drága. Pizza, szendvics, ilyenek, ha beültök valahová, 2-3 euró között. Üdítő szintén.

4. Mit írjak?

 

:o)

Előzmény: Emma08 (295)
huncutka777 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 298

Szerintetek északra annyira nem is éri meg elmenni??? Mi 2 éve Cattolicában voltunk, de gondoltuk idén megelégedünk Caorléval. De egyre bizonytalanabbak vagyunk. Tudja valaki, mennyire tiszta a víz Caorléban, mennyire alacsony a vízállás? Inkább jobb lenne megint délebbre? Csak pici babával nem nagyon mertük bevállalni...

 

Előzmény: gyzozo (296)
Tevemadár Creative Commons License 2007.07.04 0 0 297
Köszönöm fragolina az ötletet!

Valóban jó lenne, de én úgy látom (www.trenaitalia.com), hogy Latisana -ig lehet csak vonatozni, onnan meg gondolom, csak busz... :-( aminek sem az árát nem tudom, sem a menetidejét (Milyen messze is lehet ez a Latisana...?)

Rimini, Riccione jó lenne. (Riminiben már voltunk vonattal, bár akkor pont Párizsból jöttünk) Csak ezek ahelyek Velencétől 3-4 órára vannak vonattal, ami nekünk nem túl jó... :-( /Vonatozni mennénk ki Olaszországba, és lenne 1 nap strandolni, Velencei kiindulással, utána mennénk valsz. Rómába, majd ki tudja még merre./

Mindenesetre köszönöm a hozzászólást.

Tevemadár
Előzmény: fragolina (294)
gyzozo Creative Commons License 2007.07.03 0 0 296
Szerintem szép helyre mehettek, mert Riminitöl Délre van csak az igazán szép rész. De arra számits, hogy ha Riminitől Pescara fele haladva a tenger melletti főuton mentek, föleg szombaton nagyon sok autó lessz. Ezért induljatok el idöben. A tengerparton, ha nem akrtok strandszervizért fizetni érdemes a város szélére lemenni, mert ott vannak szabadtrandok és ott tudjátok a pokrocos megoldást alkalmazni. Jacaslom, hogy ha mentek menjetek be Coop, Piu vagy valami hasonló áruházban és betudtok vásárolni mindenfélét majdnem hazai árakon. De ha kell sok jó tanács irok emilben, esetleg San Marinorol is.
Emma08 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 295

Üdvözlök Mindenkit!

Látom, hogy él a topik, ezért itt tenném fel azokat a kérdéseimet, amik a leendő olasz nyaralásunk kapcsán nagyon foglalkoztatnak. ( Lehet, hogy némelyik nagyon evidens lesz, de még sosem jártunk Olaszországban, Görögország volt eddig a kedvenc...)

Pesaroba készülünk (Riminitől D-re), egy hotelben szállunk meg félpanziós ellátással.

Szóval:

1. Ha az ember autóval közlekedik, találhat- mondjuk a tengerpart közelében- olyan parkolót, megállási lehetőséget ami nem fizetős, vagy ez szinte kizárt? 

2. A parton a stradszervíz kötelező, vagy napozhatunk egy törölközőn is? És mennyibe kerül kb.?

3. Milyen drága kinn az élet ( pl.: kávé, pizza, sör, ásványvíz) ?

4. Ha valaki járt Rimini környékén, írna nekem pár sort róla?

 Előre is köszönöm, ha választ kapok a kérdéseimre- hátha más topiklátogatónak is hasznosak lesznek az információk!

Üdvözlettel: E.

fragolina Creative Commons License 2007.07.03 0 0 294
Bibione - már 3szor voltam, de még most sem tudtam megunni :)
Előzmény: Tevemadár (293)
Tevemadár Creative Commons License 2007.07.02 0 0 293
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek!
Tudtok -e ajánlani olyan tengerparti várost/fürdőhelyet, ami 1-2 óra távolságra van (max.) Velencétől és van vonattal megközelíthető plusz a vasútállomástól nincs túl messze (fél óra gyalog, mondjuk) a tengerpart?

Előre is köszönöm, ha tudnátok nekem segíteni!

Tevemadár
Dharma Creative Commons License 2007.07.02 0 0 292

Mi tavaly Umbriában voltunk és ott nem volt kosz, nagyon jó hely az is. Saját tapasztalataim szerint inkább a tengerpart a mocskosabb környék. A hegyvidék nem. Lehet, hogy más mást tapasztalt, én ezt.

 

 

gyzozo Creative Commons License 2007.07.01 0 0 291
Én jártam arra, mikor viestében voltunk/délebre/. nem fogsz csalodni!!! Riminitől Délre kezdödik a szép rész szerintem!!! Abbruzo nagyon jó hely, ismerösöm is ki olaszban él ott nyaraltak, és nagyon tetszett nekik is. Sokkal szebb mint az Északi rész. Nincs tömeg a strandokon és szebb a viz is.
ricmond Creative Commons License 2007.07.01 0 0 290

Sziasztok! Július 13.-án indulunk Olaszországba, Abruzzo környékére. A szállás Silvi Marinán lesz. Volt esetleg valaki ott, vagy a környéken nyaralni? Tapasztalatok?

ÜDV!

SabinaMoya Creative Commons License 2007.07.01 0 0 289
A tengerpart az szép, de az autópálya minősége és a sok szemét... valahogy ez maradt meg bennem. de ezeket leszámítva szép környék :)
Előzmény: gyzozo (287)
il1321 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 288
Szia! érdemes utánna nézni a belföldi repülőjárotaknak. Mi a mult héten utaztunk Rómából Trevisoba. a jegy 20Euro. A kevésbé kihasznált belföldi járatok olcsók. A vonat hasonló árban van mint nálunk. A Trenitalia honlapján megnézhető a vasúti menetrend, és az árak is. De a repülő olcsóbb. A helyi tömegközlekedés kb, mint a pesti, azonban Nápolyban Rómában általában 90 percig érvényesek a jegyek.
Előzmény: Ági (H) (276)
gyzozo Creative Commons License 2007.06.27 0 0 287
Énis voltam arra , még lejjebb is. Mi Viestében voltunk, de sokkal szebb mint Észak. Messzebb van, de érdemes lemenni. Szebb a tenger, nincs tömeg. Ép a napokban találtam meg a calabria tours utazási iroda oldalát :http://www.kalabria-travel.hu/ nagyon jó árak vannak!!!
Előzmény: SabinaMoya (286)
SabinaMoya Creative Commons License 2007.06.25 0 0 286
Szaisztok! 3 hete voltam Olaszországban, Pescara és Foggia környékén. Szerintem gyönyörű a táj és az egész környék. Egyetlen gond az, hogy hihetetlen sok a szemét. Északon kevésbé van ezzel gond.... de délen katasztrófa. Egyébként azért megéri ellátogatni oda.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 285
Van Velence-Venezia topik is, ott mintha már szóbajött volna.
Előzmény: RogerWilco (284)
RogerWilco Creative Commons License 2007.06.21 0 0 284
Grazie!
Előzmény: Törölt nick (283)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 283
Városi autóbusszal. (Ha jól emlékszem, 5-ös) A reptér a végállomás, és amikor a városba ér a tengeri hídon, a Piazzale Roma: ott kell leszállni. Onnan tovább gyalog vagy vaporetto.
Előzmény: RogerWilco (282)
RogerWilco Creative Commons License 2007.06.21 0 0 282
Hali!

A velencei reptérről hogyan lehet eljutni a belvárosba? (A vizitaxit tudom, de a 100€ körüli árak több mint húzósak)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.04 0 0 281

Más, komorabb:

Itáliában két hete egy szörnyű (terhes) feleséggyilkosság borzolja a kedélyeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!