Keresés

Részletes keresés

antropomokus Creative Commons License 2003.08.15 0 0 405
Nem találom, nem találom...:((
Steiner tartott egy halom előadást, nem léééétezik, hogy sehol sem említette a volna a vega étrendet...

A Goetheanumot építő munkásokat nem fogta szigorúan, ott még a kávét is engedte... valamelyik tagoknak szóló előadáson viszont elvileg kéne lennie... Ha megtalálnánk...

Előzmény: Törölt nick (404)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.15 0 0 404
Nagyon szeretem Váradi Tibor előadásait, bár ő az antropozófus körökben nem övend tul nagy népszerűségnek. Az infok onnan vannak...

A Waldorfról.
Vissza kellene állitani a vega étrendet és a tanárokat sokkal jobban ki kellene képezni a szellemtudományos gondolkodásból.

Előzmény: amikertunk (403)
amikertunk Creative Commons License 2003.08.15 0 0 403
Szia!
Mikor azt kérdeztem, hogy mivel támasztod alá, rosszul fogalmaztam, mert nem kételkedni akartam, csak a könyv- és a fejezetcímre lettem volna kíváncsi, hogy Te honnan tudod ezeket az infókat, mert nagyon érdekel a dolog. :)

A Waldorffal kapcsolatban is érdekelne a véleményed, méghozzá arról a részéről, hogy szerinted hogy lehetne jobbá tenni.

?

Előzmény: Törölt nick (402)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.11 0 0 402
A szellemtudomány nem csak az Antropozófiából áll.
Nézz vissza a topic elejére.

Ajánlott irodalom?
Steiner, Lievegoed, Boss, Váradi Tibor, Szőke Lajos.
Ezekkel el lehet lenni egy ideig...:))

Semmivel nem támasztom alá. Ezek olyan megállapitások amiket olyan emberek tettek akik éteri látók. Mivel én nem vagyok az, ezért nem is kivánok ezel vitába szállni, bár érzésem szerint igazak lehetnek...
Visszakérdezek: a planetáris inkarnációkat mivel támasztod alá?? Semmivel. Hit kérdése az egész.

A telepátia átjött, csak tisztázni akatam hogy jól értettem-e...:)))

A Waldorffal kicsit felemásan érzem magam. Az alapötlet jó(sőt..), csak kevés olyan tiszta, és morális pedagógust láttam aki képes ezeket az elveket megvalósítani. Sokszor ugy érzem, hogy inkább beadom egy rendes suliba a gyerekemet majd, és itthon megadom én és az anyja a szellemi impulzusokat neki. Nem tudom...

Üdv
Adept

Előzmény: amikertunk (401)
amikertunk Creative Commons License 2003.08.10 0 0 401
Bocsi, úgy értettem a kioktatást, hogy szóval még jó sok tudományt csavarj ki magadból, mert nagyon érdekel. Bocsi, talán nem volt elég hozzá a telepátia, hogy átmenjen a mondanivalóm lényege... :)
Ezt a sok dolgot a zenéről mind Steinitől olvastad? Vagy van benne egy kis Kühlewind is esetleg? Itt mi az ajánlott irodalom?
Ezeket a megállapításokat mivel támasztod alá? Vagy milyen megfigyelésből származnak? (Leginkább a modern, meg a gépi zenére vonatkozólag értem.)
Érdekes pl., amit Vekerdy említ a zenéről a W. isk. 13(vagy hány) évének programjából-ban. Olvastad?
Előzmény: Törölt nick (400)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.10 0 0 400
Eszemben sincs kioktatni...:))

A zenéről is nagyon sok mindent mond az SZT...
Többek között azt hogy a felsőbb hierarchiák nélkül nem lennénk képesek önállóan hallani hangokat...
A legjobb szellemi szempontból az élő zene. Ha magnóról megy az már megint csak szellemi lények segitségét igényli, a modern zenék pedig a lehető legrosszabbak.
Azt a zenét hallja szépnek az ember ami emlékezteti a Szférák Zenéjére.

Üdv
Adept

Előzmény: amikertunk (399)
amikertunk Creative Commons License 2003.08.10 0 0 399
:)
És a zene? A zene a szívem középpontja! Mit mond a zenéről?
Szeretem ám, ha kioktat valaki! Nagyon bírnám, ha lenne benned egy kis ilyen irányú megszállottság! :)
Pussz: Ági
Előzmény: Törölt nick (398)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.10 0 0 398
Biztos hogy ezt egyszerre akarod?

- Társadalom 3-as tagozodása: Jogi, gazdasági, szociális szféra. Minden szervezet ebből áll össze. Érdemes ennek utánaolvasni egy kicsit, mert ennek átlátásághoz tisztázni kell a fogalmakat...

- felismerések léteznek és feladatok. Ha mindenki felismeri hogy mi az ő feladata és betölti azt, akkor menni fog a verkli. Első hogy a célokat kell tisztázni. Ebben a rendszerben mindenki egy tégla ami egyenértékű, bár a felelősséget különbözőek. Ha az emberben már nincs egoizmus, akkor mindengy hogy van cim vagy nincs

- A szabadság bonyolultabb dolog, ebbe hadd ne menjek bele. Olvasd el A szabadáság filozófiája c. könyvet.(ha birod...:)))

- Szerintem minden ide tartozik, mert a szellemi szféra mindennek az oka és az eredete. Mindennek van szellemi vonatkozása IS.

Üdv
Adept

Előzmény: amikertunk (397)
amikertunk Creative Commons License 2003.08.10 0 0 397
Sziasztok!
Tud valaki nekem válaszolni?:)
-Mi az a hármas tagozódás? Ez gyakorlatilag az állam megszűnését jelenti???
-Steiner szerint léteznek beosztások, hatalmak, posztok, rangok? Vagy csak a saját nevét írhatja alá mindenkor mindenki? Vö.: J.S. Bach, Georg Kühlewind stb., ilyen mintára. Magyar Bálint... stb. És aki követi, az követi... Nem pedig mminiszter, vagy anntropozófiai ellnök...
Mit jelent a szellemi szabadság?
Mi az, ami már nem a szellemi élet hatáskörébe tartozik?
Firefly Creative Commons License 2003.08.07 0 0 396
Ez komoly? Es milyen volt? Mar a katonasag abban az idoben...
Előzmény: Zealander (394)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.05 0 0 395
Oké.
És mit akarsz mondani?

Előzmény: ciszko (393)
Zealander Creative Commons License 2003.08.05 0 0 394
Ja...én meg az anyjával voltam katona.
Előzmény: ciszko (393)
ciszko Creative Commons License 2003.08.05 0 0 393
egy HT-ról beszélhetek, aki élt, és nem elvont fogalom volt, fia is volt..
akit halála után Toth istenként tiszteltek
aki leirta a Tabula Smaragdinát, az egyetlen és első üzenetet
Előzmény: Törölt nick (392)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.05 0 0 392
Kedves Ciszko

A világért sem vitatkoznék veled, de...

Hermész előtt is éltek Mesterek. Hermész beavatoja Zarathustra volt, de ott volt még Manu, a 7 Rishi, Armagur, Ajnyahita stb...
És utána is voltak nagy nevek Pl. Jézus Krisztus, Buddha, Mani, Rózsakereszt Krisztián.

Mint tudjuk a Hermész Triszmegisztosz beavatási szint volt, nem pedig név. Melyik Hermészről beszélük?

Üdv
Adept

Előzmény: ciszko (391)
ciszko Creative Commons License 2003.08.05 0 0 391
minden hit mestere Hermes Triszmegisztosz, nem olyan titokzatos dolog ez, annak aki tudja
nomeg ha elfogadja, minden egyszerübbé válik
Előzmény: Törölt nick (390)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.05 0 0 390
Folytassuk.

A SZT nagyon jol megmutatja hogy a főbb vallások között milyen párhuzamok, összefüggések és hasonlóságok vannak. Rámutat, hogy az emberiség fejlődésében minden utnak megvolt a helye és létjogosultsága.
Sokszor kiderül, több, különbözőnek látszó ut, ugyanannak a Mesternek a műve, csak megváltozott a kor és az emberiség.
Ha megvan a nyitottság akkor észre lehet venni.

Üdv
Adept

Előzmény: babujaju (388)
ciszko Creative Commons License 2003.08.05 0 0 389
ez nem megy neked....
tök jó!
hihihihiihi
Előzmény: Törölt nick (387)
babujaju Creative Commons License 2003.08.05 0 0 388
'MINDENKI UGYANARROL BESZÉL'

innen lehetne folytatni...

Bab

Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.04 0 0 387
Ebből ne csinálj gondot, mert:
1. Nem hangozott el kérdés amire válaszolnom kellene.
2. az első kettő nem következik egymásból.
3. igy a többi értelmetlen...

Üdv
Adept

Előzmény: ciszko (386)
ciszko Creative Commons License 2003.08.04 0 0 386
kösz a tanácsokat....van egy kis gondom
1.nem arra válaszoltál amit leirtam
2.tehát nem értelmezted amit leirtam
3.tehát úgy érted amit leírtam ahogy te akarod
4.jól elvagy magaddal, és te sem unatkoznál egy üres szobában
Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.04 0 0 385
A zagyvaság érzete a nemtudásból fakad. A félig megértettség a te fejedben van jelenleg a szellemtudománnyal kapcsolatban. A megismeréshez azonban le kell győzni az előitéleteidet, amiből van egy kevés...

Ha kinyitod a szemed, nagyon sok érdekes dolgot láthatsz még a buddhizmus mellett.
Ha mégjobban kinyitod akkor azt is meglátod hogy mindenki ugyanarrol beszél.

Nincs olyan hogy a "ti" szellemtudományotok.

Ne kötödj a buddhista szemlélethez. Tudod mit mondott Buddha a ragaszkodásról...

Előzmény: ciszko (384)
ciszko Creative Commons License 2003.08.04 0 0 384
a bardohoz semmi köze a ti zagyva szellemtudományotoknak. a bardo a tibeti budhizmus része...aztán jött egy arc aki félig volt hajlandó megérteni és begyömöszölte egy olyan területre amihez semmi köze. a bardo=bardo. a szellemtudománynak nincs bardója, ehhez a másik agyfélteke kéne, nem a kereativ. ezért jobb ha nyugati dolgokban és rendszerekben nem elemzik a keleti....félig megértett...elméleteket. ti azért gyömöszöljétek csak tovább
Előzmény: Törölt nick (375)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.03 0 0 383
Látom ráérsz...:))
Előzmény: Thulya (381)
Thulya Creative Commons License 2003.08.03 0 0 382
Más rendszerek? Ne menjünk olyan messzire: azt bizonyítsd be hogy te létezel...
Előzmény: Törölt nick (375)
Thulya Creative Commons License 2003.08.03 0 0 381
[szigorúan szakmai beütéses low-level poénos beírás]
Jé nálam más jött ki: két különböző router-re bejelentkezve más az eredmény:

I. ultimate ciszkó rendszer (read docs from www.cisco.com ;-) ):
telnet ciszkó
ciszkó>enable
ciszkó#show bardo-configuration
1. az Élet Bardoja
2. az álom állapot Bardoja
3. a meditáció bardója
4. a halál folyamatának bardója
5. a halál állapotának bardója
6. a Szamszárában való Újjászületés Elérésének Bardoja

II. ha átmegyünk egy másik router-re:
ciszkó#telnet adept
adept>enable
adept#show bardo-configuration
Nincs elég paraméter megadva.
adept#show bardo-configuration location
Hold-szféra
Mars-szféra
Merkúr-szféra
Nap-széra
:
adept#end

HF: Döntse el az i (= 1xi = egyszeri) ember, hogy neki melyik konfig tetszik. Vagy valami completly different...

Előzmény: ciszko (372)
Zealander Creative Commons License 2003.08.03 0 0 380
Köszi mégegyszer! Vita nem lesz belőle, mert egyetértünk. További jó utat!

Zealander

Előzmény: Törölt nick (379)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.03 0 0 379
A keletkezes, persze...

A szt szerint az emberisegnek volt egy olyan idoszaka amikor meg kepes volt a szellemi szferakba betekinteni. Amikor ez a kepesseg eltunt, akkor emlekezetbol igyekezett lejegyezni, atmenteni amit csak lehetett es ezeket kodolta tortenetekbe.

Vannak hamisitvanyok, bar ezek is kicsit olyanok mit a peldabeszedek. Ha van mit tanulni belole, akkor oke...

Előzmény: Zealander (378)
Zealander Creative Commons License 2003.08.03 0 0 378
Köszi! Én is valami ilyesféle elgondolásban leledzem. A keletkezésről viszont nem írtad le véleményed. Szvsz ezek fentről jött "sugallatok" és nem egyfajta írjunk valamit eredménye. Persze vannak hamisítványok is, de ezeken könnyű átlátni.

Zealander

Előzmény: Törölt nick (377)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.03 0 0 377
Szimbolikus torteneteknek tartja oket, amelyekben kodolva vannak azok az infok amik a szellemi fejlodeshez szuksegesek. Egyfajta rejtveny amit a fejlodes soran erdemes megfejteni.

Erdekes hogy Andersen rozsakeresztes beavatott es asztralis lato volt, aki a mesekbe kodolta bele a finomabb szferakrol szolo infokat.

MInden mese es mitosz fontos igazsagokat tartalmaz. Semmikeppen sem kitalaciok, vagy fantazmagoriak.

Előzmény: Zealander (376)
Zealander Creative Commons License 2003.08.03 0 0 376
Helló Adept!

Lenne egy kérdésem, talán nem érdektelen. A Szellemtudomány hogyan értelmezi a különböző mitoszokat, legendákat. Nem csak magára a történetre gondolok, hanem a keletkezésére is.
Köszi előre is.

Zealander

Előzmény: Törölt nick (375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!