Keresés

Részletes keresés

Horse97 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 260

Ja!

És a második linkről a Pegazus lovas újságban is van írva!

A máriakálnoki szóról és az Ádám Zoltán névről jutott eszembe!

Előzmény: Boncica (258)
Horse97 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 259

Szia!

Köszi!Megnézem!

Előzmény: Boncica (257)
Boncica Creative Commons License 2007.08.09 0 0 258

Cleo baba, azt szeretném kérdezni, hogy egy héten mennyit edzettél, amig eljutottál oda, hogy versenyezz? mennyi ideig tartott (év, hónap)? Megtanultad az alapokat, aztán eldöntötted, hogy díjlovaglni szeretnél, a díjlovas edzéseket más edző csinálta? Ő nem  a lovardához tartozik, hanem - nem pont a legjobb szó - 'vállalkozó'? Az edzőt te kerested, vagy a lovarda ajánlotta?

elég kérdést tettem föl? :-)

Előzmény: cleo baba (253)
Boncica Creative Commons License 2007.08.09 0 0 257

Szia!

A könyv egész jó. Mondjuk nem úgy írnak benne a lovakról, mint cleo baba, ebben a könyvben a versenyeket, a versenyek izgalmát lehet átélni, emberi kapcsolatok, stb...!

ezt a kettőt találtam díjlovaglással kapcsolatban:

 

http://www.horvath-lukacs.hu/dijlovas/eDressage/

 

http://www.dressurzentrum.com/

Előzmény: Horse97 (256)
Horse97 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 256

Hali!

Én nem olvastam a könyvet,de egyet értek a díjlovaglással kapcsolatban!

Nekem is ez tetszik.Mostmár a díjlovaglás nálam megelőzte a díjugratást!

Esetleg tudsz valamilyen oldalt,ami díjlovaglással foglalkozik?Én csak

díjugratásosat találtam!

Előzmény: Boncica (255)
Boncica Creative Commons License 2007.08.08 0 0 255

Nekem pont az tetszik a díjlovaglásban, hogy a lovak olyan kecsesen mozognak, a lovas észrevétlenül adja az utasításokat, és olyan elegánsak a díjlovas ruhában!

 

ezt a könyvet olvastátok?

 

 

Előzmény: cleo baba (253)
cleo baba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 254

Szia!

Örülök hogy tetszik, és köszönöm szépen a kritikát! Mondjuk ez csak egy részlet, de még nincs kész teljesen... Csak az a baj hogy a lovasokon kívül senki nem olvasna el egy ilyen vagy hasonló irományt... De amúgy is a saját szórakoztatásomra szoktam írni, egy-egy unalmas órán.:)) És te mit írsz? Könyvet? Vagy csak ilyen kis novellákat? És ki is akarod majd adni? Amúgy szerinted mennyire lenne sikere egy lovas témáju könyvnek?

Előzmény: csilfor (252)
cleo baba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 253

Hát igen... Itthon egyszerűen hátérbe szorítják a lovas rendezvényeket, nem beszélve a díjlovas versenyekről. Még az ugratás csak érdekli az embereket, mert tudják mit kell nézni, értik mi a lényege. De mit látnak egy díjlovas versenyen? Hogy egy ember egy lóval mindenféle értelmetlen feladatot csinál egy sík pályán, és ezt az átlag emberek unalmasnak találják. És akkor mi nevezzük magunkat lovas nemzetnek? Hát sajnos ez van... Máshol persze kulturája van a díjlovaglásnak. Persze én nem az ugratás vagy a militari ellen vagyok, csak jó lenne ha fele ennyire népszerű lovassport lenne a díjlovaglás is...

 

Köszönöm szépen a videókat! Az egyik ihletet adott, és ma sokkal jobban ment a lovacska!:)))

 

Előzmény: Boncica (251)
csilfor Creative Commons License 2007.08.08 0 0 252

szia!

nekem is tetszik... én is írok hasonlókat, majd ha kész lesz, írok fel némi idézetet. ami nekem kicsit kizökkentett a szövegből, a a következő: "A patkók kopogása visszhangzott a völgyben" ide talán nem kopogását írnék, mivel ez egy kicsit kemény. nekem jobban ideillene a koppanása, hamár e szószerkezetnél maradunk. de a szinonímák is jók rá... szerintem..

Előzmény: cleo baba (244)
Boncica Creative Commons License 2007.08.08 0 0 251
Na, hát ettől féltem én! Egyébként szerintem itthon ezek a lovas versenyek nincsenek eléggé a középpontban, nem hirdetik őket! Mostanában el tudtam menni több versenyre látogatóként (igaz, hogy csak a Sóskútiban és a Kunosban voltam), és csak pár ember volt kint!

De le a kalappal, hogy Te ennyi mindent megpróbáltál! Drukkolok, hogy sikerüljön összehozni a lovardát! (hhhmmm, elgondolkodtató….)

Előzmény: cleo baba (250)
cleo baba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 250

Örs vezér térről csömörbusz vagy csömöri hév, de kocsival egyszerűbb! Én a Főnix Parkban vagyok, de a két lovarda egymás mellett van. A pontos cím: Csömör Major utca 2.

 

Hát figyelj! Arra hogy itt Magyarországon szponzoráljanak arra nincs sok esély... Hidd el, én minden követ megmozgattam, minden lovasboltal tárgyaltam, de semmi... Az egyetlen esélyem a jó tanuló, jó sportoló-ban lenne, ammi egyenlő a lehetetlennel, mert a követelmény a 4,8-as átlag és mellette kiemelkedő sport teljesítmény. Most apukám megpróbáll mindent hogy a lovacskám és én folytathassuk a versenyzést, de így is ezt az évet teljesen kihagyjuk, mert egyszerüen a ló szállítása olyan horibilis összeg, nem beszélve a versenyen való elhelyezésről...  Mi most akarunk belevágni egy lovarda üzemeltetésébe, de sajnos egyenlőre várakozó állásponton vagyunk, próbáljuk kisakkozni hogy lehetne úgy kihozni a költségeket, hogy érdemes legyen csinálni, és még egy-egy verseny is beleférjen. Hát ennyit tudok ebben a témában hozzászólni.

 

Egyébként a lovarda üzemeltetéssel kapcsolatban ha valaki tud esetleg segíteni, hogy kicsit messzebb Pesttől milyen eséllyel lehet fenttartani egy lovardát lovagoltatással, bértartással meg versenyek szervezésével?

Előzmény: Boncica (247)
Boncica Creative Commons License 2007.08.08 0 0 249
Vagy nyerni kéne a lottón és minden megoldódna! :-))
Előzmény: Boncica (247)
Horse97 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 248

Hali!

Nekem is tetszik!

Előzmény: cleo baba (244)
Boncica Creative Commons License 2007.08.08 0 0 247
Ok, köfi :-) megpróbálunk kimenni! Hogy lehet kijutni oda? Mi a neve a lovardának? Csak annyi hogy Sportlovarda?

 

Szeretnék kérdezni valamit, (a többiektől is) lehet hogy egy kicsit bután fog hangzani: hogyan lehet a lovazást (mondjuk a lovaglást) úgy csinálni hogy az ember meg tudjon belőle élni? Ha mondjuk profi versenyző lesz? De az addig vezető utat magának kell megoldania? Vagy esetleg lehet valami olyan szponzort találni, aki az odáig vezető úton segít, hogy az ember csak a lovaglásra és az edzésre tudjon koncentrálni?

Most már bánom, hogy annak idején nem nyaggattam többet anyámat, hogy had menjek lovagolni!

Előzmény: cleo baba (246)
cleo baba Creative Commons License 2007.08.08 0 0 246

Szia Boncica!

Igen, ez egy könyv lesz majd, ha addig nem megy el a kedvem az írkálástól. Örülök hogy tetszik!:) A rajtengedély vizsga szeptember 16-án lesz. Ha többet szeretnél megtudni az egészről itt megnézheted: http://www.lovasok.hu/index.php?i=19006

 

 

Előzmény: Boncica (245)
Boncica Creative Commons License 2007.08.08 0 0 245

Szia Cleo baba, üdv mindenkinek!

Nekem nagyon tetszik!!! ezt valami könyvbe szánod?

amúgy köszi, amit a rajtengedély vizsgáról írtál! pontosan mikor lesz az a vizsga? már lehet tudni?

nagyon jók a képek rólad!

(nyaraltam, azért nem voltam egy darabig)

 

ezeket tegnap találtam:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ai7pRcSVNWk

 

http://www.youtube.com/watch?v=zKQgTiqhPbw

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hf7UNHIJ8Nw

Előzmény: cleo baba (244)
cleo baba Creative Commons License 2007.08.07 0 0 244

Mondtok nekem egy véleményt erről légyszi?

 

Alkonyodott... a szél bele-bele kapott a hajamba. A napsugarak kezdtek eltűnni a hegyek mögött. Száguldottam mint a gondolat, alattam egy fekete ló vágtatott. Hosszú sörénye selymesen hullámzott izmos nyakán. A patkók kopogása visszhangzott a völgyben, ahova beértünk. Dárius visszaváltott ügetésre, s vidáman horkantva fejezte ki elégedettségét. Odaengedtem neki a szárat, hagytam hogy vigyen kedve szerint. Kimondhatatlan boldogság öntötte el a szívemet, amint játékosan helyben kezdett ügetni, nyakát felívelte s pajkos ugrándozás után végül megállt. Kis patak előtt álltunk, mögötte hatalmas rét terült el, ezernyi színes virággal, illatos lucernával.

-Rajta lovacskám! – suttogtam neki, miközben tudttam, hogy csikó kora óta halálosan retteg a víztől.

Horse97 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 243

Aham,értem!Azért buszok,mert a tesóm oldala volt,és ő imádja a buszokat.

És igen,én vagyok a szerkeztő!

Előzmény: mazsóca (242)
mazsóca Creative Commons License 2007.08.07 0 0 242

Felnéztem az oldalra.  A Tiéd az oldal ha jól gondolom?

Rólam meg a számítástechnikáról meg csak annyit, hogy nem vagyok "guru",  egyszerűen csak elevickélek:)

 

Miért buszok?

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Horse97 (241)
Horse97 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 241
Megnézed a http://www.gportal.hu/magyarbuszok/ oldalt?Lovas,de busz van a címében!Tudod,hogy mit jelent a http rövidítés?Mert én nem!:-?
Előzmény: mazsóca (240)
mazsóca Creative Commons License 2007.08.06 0 0 240

Szia!

 

Olvass vissza, már többen is megírtuk a korunkat nem olyan rég:-)

Előzmény: Horse97 (239)
Horse97 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 239
Nohát akkor már nem vagyok egyedül.Én is megpróbálok rajta majd változtatni.Már tududnk egy pár helyet,de sajnos odáig még nem jutottunk el,hogy megnézzük.Hány éves vagy?
Előzmény: mazsóca (237)
csilfor Creative Commons License 2007.08.04 0 0 238

sziasztok!

figyelem az írásokat, és meglepődtem: milyen szépen írtok patás társainkról, habár nem is lovagoltok. én már 4 éve lovacskázok...:)  de amikor megkérik, hogy tegyem sorrendbe a következőket: lovaglás, csutakolás, nézni a hátasokat, és persze a trágyázás..., soha nem állt elsőként a lovaglás. azt hiszem nézni szeretem a legjobban őket, a pacik ápolása követi ezt, és csak utolsónak a megülésük. az is felbecsülhetetlen élmény... főleg számomra (na jó, nem főleg, de nekem azért nagyon tuti ;)  ) mivel egy eléggé érdekes lovacskát lovagolok. akivel nagyon lehet élvezni a szellős nyugodt terepeket, ugyanúgy, mint a száguldozós, szarvasos és akár bunkó teherautós :D terepeket. azonban karámban elég nehézkes a fickóval. noss, ott az élvezetet nekem a szenvedés okozza. ágaskodással teli, befordulós ügetések. a vágta... naja. az is. de karámban is gyönyörűen dolgozik ezt leszámítva. és szívből szurkolok, hogy csücsüljetek fel a lóra, higyjétek el, esések ide vagy oda, nmem fogjátok megbánni. szóval, csak hajrá!!!

mazsóca Creative Commons License 2007.08.04 0 0 237

Én sem:)

Viszont ezen hamarosan változtatni fogok.

 

 

Előzmény: Horse97 (236)
Horse97 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 236
Nekem sincs,sajnos még nem is tudok lovagolni!
Előzmény: mazsóca (235)
mazsóca Creative Commons License 2007.08.01 0 0 235

Nincs lovam.

Be kell érnem afotóikkal...     egyenlőre:)

Előzmény: Horse97 (234)
Horse97 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 234

Mazsóca,neked van lovad?

Előzmény: mazsóca (232)
mazsóca Creative Commons License 2007.07.31 0 0 233

Tényleg nagyon hasonlít a két fajta egymásra, lényegében csak méret különbség az ami szembetűnő:)

 

 

Előzmény: csilfor (225)
mazsóca Creative Commons License 2007.07.31 0 0 232
Horse97 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 231
:)
Előzmény: mazsóca (230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!