Keresés

Részletes keresés

quad Creative Commons License 2021.09.19 -5 0 22206

Nem tehetek róla, egy turkálóba megvettem mint közönséges sztereó beállító és demo lemezt. Nem tudtam mi van rajta,. 

Most a karmagasságot kellett beállítanom, amihez jobb egy olyan lemez amiért nem kár. Ezt akadt a kezembe.

 

Nem tudom hogy egy ilyen demo lemez mennyivel dobhatta meg a Videoton nyugati  (angol nyelvű) eladásait.

 

 

Előzmény: Mono SE (22205)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.19 -5 1 22205

Hogy te miket nem gyűjtesz! Nem is értem, hogy jött a vidi az Apostol együtteshez, vagy fordítva? De ha a kezembe került volna valaha is egy lemezük, frizbiként földkörüli pályára hajítottam volna azon nyomban;)

Előzmény: quad (22204)
quad Creative Commons License 2021.09.19 -5 0 22204

Mono!

 

Ha már így kérkedtél valamelyik topikban a Videotonos múltaddal, akkor kérdeném, meg van neked az Apostol együttes Videoton című angol nyelvű dala?

 

Nekem valamelyik nap került a kezembe a Videoton-EMO, valószínűleg külföldre készült demo lemeze, amin az egyébként szokásos normális "magyarosh" felvételeket ez vezeti be.

Jolida Creative Commons License 2021.09.18 -2 0 22203

Még Spaci kedvéért se vagyok hajlandó TV-t nézni, hát még ilyen sz.rt! :-p

Előzmény: Mono SE (22202)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.18 -5 0 22202

Itt gyúrhatsz a Spaccra:

 

>>> >>> >>> https://youtu.be/Rkh0kmJCEDc

 

Előzmény: Jolida (22201)
Jolida Creative Commons License 2021.09.18 -2 0 22201

Honnan tudjam, én nem nézek TV-t! :-p

Előzmény: Mono SE (22200)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.18 -5 0 22200

mér, van még budapest tévé? 

Előzmény: Jolida (22199)
Jolida Creative Commons License 2021.09.18 -2 0 22199

Bakker, ha ezt rappelve előadod, bekerülhetsz a TV-be is. :-ppp

Előzmény: spacc (22196)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.09.18 -3 0 22198

Spacikám, ez legalább 2 pár hangfalat érdemel ...

:D

 

Előzmény: spacc (22196)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.18 -5 0 22197

Előzmény: spacc (22196)
spacc Creative Commons License 2021.09.18 -5 1 22196

 Mint fűzfapoéta beneveznék a kiírt versenybe az alábbi szösszenettel:

A Mononak nincsen párja,
El mehet a jó pitsába.
Ha Mononak lenne párja,
Mehetnének a pitsába.
De mivel a Mono árva
Egyedül megy a pitsába.
Jól teszi, ha ott marad,
Mert Venuto egy nagy falat.
Most megkapta, s jól kibukott,
Levegőért kapkodott..
Káromkodott, köpködött,
Mindenfélét böfögött,
Elszállt már a higgadsága,
Megérkezett a pitsába.......

Ráadás:
Zimme-zum, zimme-zum,
Rece-fice bum-bum-bum.

 

Előzmény: venuto (22194)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.18 -5 1 22195

off: kinyalhatod a seggem a remek High Endeseiddel együtt.

tsókacsalád

Előzmény: venuto (22194)
venuto Creative Commons License 2021.09.18 -4 3 22194

maga besz él , aki  széttrollkodta az Audiolandot ? Figyeljen már arra , hány ( er bricht , he is throwing up , elle prend gorge , ella vomita ) remek High Endes , Hi-fis volt kénytelen innen kilépni maga miatt ! Tartson már 2 hét nemírokbe büntit ! ...

Ha tud 2-ig  számolnini . 

Ezt  illetően  pályázatot írok ki , tud-e mono ese 2-ig  számolni . 

 

---1., Tud .

---2., Tud , de  nem  mutatJA .

---3., Tud , csakhogy nem  akar .

---4., Van karja , s  azzal SME-karokat rajzol , amikor  nem  tud  elaludni , vagy 2 lecseszése  között , amikor kosztja az észt a maga hej?-e  sírásával ( er weint , he's crying , il pleure , egli piangia ).

 

Első díj(am) : 100 drb. letiltott videjófilm a www.xhamster.com weblapockáról . Béony ...

Második díj : összeismerkedés az  itteni törzsasztalossal , a  Trebon nicknév  tulajával Pesten .

Harmadik helyezés : egy asztalon  összeismerkedés monóesével , de  sztereóban , mivelhogy Te leszel a másik csatorna . Azám .

Negyedik (kegyelem-)díj : ugyanez , de az  asztal  alatt .

 

 venútotó , aki ösmeri  a  kis- és  nagy  bötűk közti difit

 

UI. Ha  Valaki tud  írni  egy  legalább  tizenkétsoros remek verset itt monoeséről , kap tőlem futárral 1 pár Bang and Olufsen Penta Mk. 3  hangfalpárat Sopronból .

Előzmény: Mono SE (22193)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.17 -6 1 22193

és miafaxér kell ezért összefirkálnod egész audioland összes topikját - nem kell válaszolni

Előzmény: venuto (22192)
venuto Creative Commons License 2021.09.17 -4 1 22192

 Barátaim :

 

Kellene nékem a Tamásiban élő Krizsinek a TElefonszáma . Lemezjátszóügy , lemennék Hozzá . TiszTEletTEl megkérlek , írd meg az urhajozas kukac freemail.hu s  az uzenj kukac  anyelvtanar ímélcímemire . nagyon  fontos , és  nagyon  szépen  köszönöm is . 

  sapirico

orygabor Creative Commons License 2021.09.07 -2 0 22191

Végül is, hova máshova?:)

Előzmény: PP_Stereo (22190)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.09.05 -3 0 22190

Lehet, hogy városonként változik, mit hova. Egy ismerős bevitte a hulladékgyűjtőbe a hasonló örökséget, lepukkadt lemezgyűjteményt rengeteg vhs kazettával, bedobatták vele a tv-rádió-hifi konténerbe.

Előzmény: orygabor (22189)
orygabor Creative Commons License 2021.09.05 -2 0 22189

Sziasztok!

 

A vinyl újrahasznosításával mi a helyzet? Nálunk beledobatják a kommunálisba.

 

A családi örökségből maradt egy rakás.

 

De ha valakit érdekel a magyar nóta, Korda Gyuri, Vámosi Zárai és egyéb csúcskultúra, jelezzen magánba.

venuto Creative Commons License 2021.05.09 -2 0 22188

KetTEn  beállítottuk végre az antiskatingot : https://www.youtube.com/watch?v=QCTRZAdJC-0

 

  Köszi Tib...  :-)

Előzmény: tibtiborkaba_new (22184)
venuto Creative Commons License 2021.04.29 -2 0 22187

Sir . 

Uccsó 3--4 : https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9177137           :-(

 

  Válaszaitok ( szTEreóban , nem  monóban )?...

Előzmény: Jolida (22180)
Mono SE Creative Commons License 2021.04.29 -7 1 22186

na látod, tucc te ha akarsz ;)

Előzmény: venuto (22185)
venuto Creative Commons License 2021.04.29 -2 0 22185

Asssztaa.... :-))

 

Nagyon  szépen  köszönöm : így lesz . Akkor  buktam egy tizest ezzel a cseh  lemezzel...Konzekvencia : mielőtt bármit csinálok akusztikailag , ki fogom kérni a tanácsaidat -- szíves engedelmeddel. Hálásan búcsúzik : sapirico--d  (  és Jolindáé is )

Előzmény: tibtiborkaba_new (22184)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.04.28 -2 0 22184

Nem kell mindent elhinni, amit az internet ír. Az antiskatinget úgy állítjuk, hogy a kar szépen rögzítve van a karbakon. Megnézed mennyi a tűnyomás, és annak megfelelően beállítod az antiskatinget. 1 gramm első vonás, 2 gramm második vonás, 3 gramm, harmadik vonás.

Ennyi, nem kell túlkomplikálni.

Ha mégis túl akarod komplikálni, végülis van mérőlemezed, és remélem szkópod is, mert anélkül a mérőlemez mit sem ér, akkor sem menet közben állítod az antiskatinget, hanem ahogy fentebb írtam, a karbakon rögzített karon. Méréshez meg végképp nem kell a tűvédő...

Előzmény: venuto (22183)
venuto Creative Commons License 2021.04.28 0 0 22183

Szeretlek  benneTEket , nemcsak mert segíTEttetek .

Van még  egy  kérdésem , amire a gabocza1 --sajna nem válaszolt ( balti-TEngeri hal ide vagy oda -- Ő tudja miről beszélek). Írja a tudomány (= YT), hogy amikor antiskatinget  állítunk , áramtalanítsuk a lemezjátszót előtTE , hogy  a plattni forgása nehogy dimidzsolja a tűt . Sajnos az én Concorde-omnak nemhogy a nagyon szép tokja eltűnt , de a tűvédője is . Most , hgy  már Te  segíTEttél , kérdelek : tudnál kölcsönadni egy ilyen tűvédő "tokot"? 

 mély tiszTEló híved : sapiricocska 

Előzmény: tibtiborkaba_new (22181)
venuto Creative Commons License 2021.04.28 0 0 22182

Szeretlek  benneTEket . Van még  egy  kérdésem , amire a gabocza1 --sajna nem válaszolt ( balti-TEngeri hal ide vagy oda -- Ő tudja miről beszélek). Írja a tudomány (= YT), hogy amikor antiskatinget  állítunk , áramtalanítsuk a lemezjátszót előtTE , hogy  a plattni forgása nehogy dimidzsolja a tűt . Sajnos az én Concorde-omnak nemhogy a nagyon szép tokja eltűnt , de a tűvédője is . Most , hgy  már Te  segíTEttél , kérdelek : tudnál kölcsönadni egy ilyen tűvédő "tokot"? 

 mély tiszTEló híved : sapiricocska 

Előzmény: Jolida (22180)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.04.27 -1 0 22181

Ezek a súlyos antiskating megoldások egy kaptafára mennek. A legbelső rovátka 1 gramm tűnyomáshoz tartozik, mert ennél alacsonyabb tűnyomást gyakorlatban nem sűrűn alkalmaztak. Aztán ahogy húzod kifele a súlyt a tengelyen, tűnyomásgrammonként van jelölés, már ha van egyátalán. A max itt 3 gramm, ennél nagyobb ritkán szokott kelleni.

Amúgy hacsak nem valami kifinomult tűprofilt használ az ember, márpedig az Dánielen nem szokás, ez a beállítás teljesen jó.

Pl a Stax karok is ilyen antiskating megoldást használnak.

Előzmény: Jolida (22180)
Jolida Creative Commons License 2021.04.27 0 0 22180

Ezen a képen talán jobban látszik.

 

Persze, ha a csapágyazása kopott ....

Előzmény: Jolida (22179)
Jolida Creative Commons License 2021.04.27 0 0 22179

Ha 2gr-ra van állítva a kar, kikapcsolt állapotban egy lemez kezdő barázdájába engeded a tűt.

 

A képen bekeretezett antiskating ellensúlynak a mellette levő második vonallal kell egy vonalban lennie.

Ezen ennél többet állítani nem lehet.

 

venuto Creative Commons License 2021.04.27 0 0 22178

Bár nem  szopkásom  szabadkozni , mégis  annyit , hogy  én  nem  azt kértem  a Michelin Szakácstól , hogy  mi  is  van  a vegetával , hanem  arról van/ volt  szó , Fiatalember , hogy  már  senki  sem  tudott segíTEni . 

 

Ez  egyébként  nem  szégyen , pláne  egy  széttrolkodott , árnyéktopiktól nem . Egyszerűen arról volt szó , hogy  mint amikor  az  Unitra  megcsinálta a PA 426 erősítőjét ( 1,1 Mft ), nem aludt másban  sem  a  Haláláig . Ez  az  antiskating , ha  akarom , akkora egy bunkóság , mint  a  Regáéi voltak  anno , csak itt a  dolog  nem  tudott misztikusvagyokba felcsapni , mert  a  kis  lengyel  ország ugye  egy kis  takony .

21 év bunkóságot  követTEm el  a  lemezeimen , most , hogy  már  öreg  vagyok : észrevetTEm . A Concorde-ot 1,25-ről 2,00-ra átraktam , aztán nyáron majd ha  a Covid  engedi , átruccan kontinensünkre  az  a pasi , és  beállítja az "ellenkorcsolyázást". 

Úgyhogy ne  köpködj , hogy átlagemberre csinálta meg az Unitra  az antiskatinget , ha senki  itTEni nagy nem tudta  megoldani . 

 

Bog sztáboj , brátánek  ...

Előzmény: venuto (22176)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.04.27 -1 0 22177

Rengeteg japán karon van ugyanilyen antiskating megoldás, csak szólok. Valszeg a lengyel elvtársak is a világpiac keleti felén inspirálódtak...

Előzmény: venuto (22176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!